Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,156 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,725 μηνύματα σε 96,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 352 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

iPhone

iLiaC

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη iLiaC
Ο iLiaC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O iLiaC έγραψε στις 23:47, 21-04-09:

εχει κανεις απο σας το iphone της apple για να του κανω μρκες ερωτησεις σχετκα μ αυτο???πριν μια βδομαδα το πηρα και ειναι δυσκολο στον χειρισμο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,924 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 04:01, 22-04-09:

Εμ, όταν παίρνουμε κάτι, κοιτάμε πρώτα να δούμε αν ανταποκρίνεται σε αυτό που πραγματικά έχουμε ανάγκη. Δεν αγοράζουμε κάτι απλά και μόνο επειδή είναι πανάκριβο και στυλάτο και οι αγαπημένοι μας γονείς μας διαθέτουν όσα χρήματα τους ζητήσουμε. Από κει και πέρα, κοιτάμε αν μας είναι εύκολο στον χειρισμό, εννοώντας και την αφή αλλά και το software. Τώρα, επειδή πολύ αμφιβάλλω αν εσύ, 14 ετών, έχεις ανάγκη ένα τέτοιο smartphone, θα μπορούσες να μου εξηγήσεις σε τι δυσκολεύεσαι? Εικονικό πληκτρολόγιο έχει, τι περίμενες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kotatsuneko

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kotatsuneko
H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο/Χαμαιλέων . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε στις 04:23, 22-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Εμ, όταν παίρνουμε κάτι, κοιτάμε πρώτα να δούμε αν ανταποκρίνεται σε αυτό που πραγματικά έχουμε ανάγκη. Δεν αγοράζουμε κάτι απλά και μόνο επειδή είναι πανάκριβο και στυλάτο και οι αγαπημένοι μας γονείς μας διαθέτουν όσα χρήματα τους ζητήσουμε. Από κει και πέρα, κοιτάμε αν μας είναι εύκολο στον χειρισμό, εννοώντας και την αφή αλλά και το software. Τώρα, επειδή πολύ αμφιβάλλω αν εσύ, 14 ετών, έχεις ανάγκη ένα τέτοιο smartphone, θα μπορούσες να μου εξηγήσεις σε τι δυσκολεύεσαι? Εικονικό πληκτρολόγιο έχει, τι περίμενες...
Μην γίνεσαι κακός ρε συ...
Κάτσε να πει καμιά απορία και βλέπουμε...
(πιστεύω ακράδαντα ότι το iphone είναι μάπα)

Παράθεση

iLiaC

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη iLiaC
Ο iLiaC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O iLiaC έγραψε στις 22:21, 22-04-09:

οχι νταξ μου λυθηκαν οι αποριες απο εναν φιλο...
κοιτα ειναι ενα κινητο που το θελα παρα πολυ κ για να το παρω μαζευα απο παρα πολυ καιρο χρηματα...τσπα
την 1η βδομαδα ειναι αρκετα δυσκολο και λογικο ειναι...αλλα τωρα αρχιζω και το παιζω στα δαχτυλα. ειναι πολυ ευκολο και βολικο....
thanx παντως...

Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη madster95
Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O madster95 έγραψε στις 21:54, 23-04-09:

το αν το iphone ειναι η δεν ειναι καλο ειναι μεγαλη ιστορια...κατα τη γνώμη μου ειναι το καλύτερο κινητο που κυκλοφορει αυτή τη στιγμή στην αγορα...

οσο για τις αποριες φιλε iLiaC μπες στο www.iphonehellas.gr και θα μαθεις πολλα!
αν θες κατι αλλο ρωτα!

Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 21:56, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από madster95
το αν το iphone ειναι η δεν ειναι καλο ειναι μεγαλη ιστορια...κατα τη γνώμη μου ειναι το καλύτερο κινητο που κυκλοφορει αυτή τη στιγμή στην αγορα...

οσο για τις αποριες φιλε iLiaC μπες στο www.iphonehellas.gr και θα μαθεις πολλα!
αν θες κατι αλλο ρωτα!
Πες μου πως κι εσύ έχεις, ή έστω πες μου πως έκανες λάθος στην ηλικία.

Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O madster95 έγραψε στις 22:04, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Πες μου πως κι εσύ έχεις, ή έστω πες μου πως έκανες λάθος στην ηλικία.
τι σημασια εχει η ηλικα?? το iphone το εχει ο πατερας μου (εγω εχω ενα htc με WM)και το εχω χρησιμοποιησει πολλες ωρες...
το interface του ειναι οτι πιο προχωρημενο εχω δει...

Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 22:06, 23-04-09:

τι σημασια εχει η ηλικα?? το iphone το εχει ο πατερας μου (εγω εχω ενα htc με WM)και το εχω χρησιμοποιησει πολλες ωρες...
το interface του ειναι οτι πιο προχωρημενο εχω δει...
Ah δεν έχει σημασία. Τις ίδιες ανάγκες που έχει ο πατέρας σου έχεις κι εσύ, αυτό μου λες.

Πήγαινε ξαναδιάβασε το μήνυμα του zedblue.

Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O madster95 έγραψε στις 22:10, 23-04-09:

το συγκεκριμενο κινητο εχει πολυ διευρυμένο target group. απευθυνεται και στον επαγγελματια που θελει να εχει παντου προσβαση στο ιντερνετ για τα μαιλ του κλπ,αλλα και την ιδια στιγμη απευθυνεται και σε εναν εφηβο που θελει να ειναι συνεχως στο φεισμπουκ και να ακουει την αγαπημενεη του μουσικη

Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 22:13, 23-04-09:

Ναι, σαφώς και κάποιος χρειάζεται i7 για να τρέχει πασιέντζα και msword.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 22:14, 23-04-09:

διαφωνω σε αυτο. ο εφηβος δεν εχει αναγκη το facebook. ετσι και αλλιως τη μουσικη μπορεις να τις εχεις σε ενα μικρο mp3 player.

Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O madster95 έγραψε στις 22:15, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Ναι, σαφώς και κάποιος χρειάζεται i7 για να τρέχει πασιέντζα και msword.
δεν λέω αυτο..
εννοω οτι οποιος μπορει να αγοράσει κινητο των 500ευρω(ειτε ειναι businessman ειτε εφηβος)θα πρεπει να στραφει στο iphone.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 22:15, 23-04-09:

ναρκαλιευτη; που ειναι;
και το spider solitaire;
-----------------------------------------
λεω καλυτερα να στραφει σε πιο φτηνες λυσεις γιατι η πραγματικη του αξια δε νομιζω να ειναι τα 500 ευρω( τοσο κανει μια καλη desktop μοναδα)

Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

O Shadowfax έγραψε στις 22:17, 23-04-09:

το συγκεκριμενο κινητο εχει πολυ διευρυμένο target group. απευθυνεται και στον επαγγελματια που θελει να εχει παντου προσβαση στο ιντερνετ για τα μαιλ του κλπ,αλλα και την ιδια στιγμη απευθυνεται και σε εναν εφηβο που θελει να ειναι συνεχως στο φεισμπουκ και να ακουει την αγαπημενεη του μουσικη
Γιατί μου φαίνεται πως ακούω fanboy αυτή τη στιγμή; Κρίνοντας και από την υπογραφή, νομίζω μέσα είμαι.

Τέλος πάντων, ούτε να σου αλλάξω γνώμη για το iphone ήρθα ούτε για να προπαγανδίσω την Apple. Επειδή τυγχάνει να ξέρω κι εγώ πέντε πράγματα πάνω στο θέμα, και επειδή φαίνεται πως κι εσύ είσαι ψαγμένος, ας σου υπενθυμίσω ποιό είναι το ευρύτερο target group της εταιρίας. Αν νομίζεις πως αξίζει να χρησιμοποιείς προϊόντα της Apple για facebook και για μουσική μόνο, ως έφηβος, τότε εντάξει υποθέτω πως βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα.

Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O madster95 έγραψε στις 22:18, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
ναρκαλιευτη; που ειναι;
και το spider solitaire;
λεω καλυτερα να στραφει σε πιο φτηνες λυσεις γιατι η πραγματικη του αξια δε νομιζω να ειναι τα 500 ευρω( τοσο κανει μια καλη desktop μοναδα)
ε τοτε αυτος που θελει κινητο να παρει ενα desktop και να το φορτωσει στην πλατη

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 22:20, 23-04-09:

ή να δωσει λιγοτερα χρηματα και να κανει επισης ανετα τη δουλεια του

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,924 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 22:21, 23-04-09:

αλλα και την ιδια στιγμη απευθυνεται και σε εναν εφηβο που θελει να ειναι συνεχως στο φεισμπουκ και να ακουει την αγαπημενη του μουσικη
Θες facebook συνεχώς? Άντε να το δεχτώ ότι δεν ζεις χωρίς το facebook και δεν σου φτάνει το pc. Το να μπεις στο face από ένα πιο φθηνό κινητό δεν είναι δυνατόν? Πρέπει να έχεις το στυλάτο δηλαδή?
Το να ακούς μουσική με άλλο κινητό δεν είναι εφικτό?

Δεν ξέρω, μπορεί να έχετε πολλά λεφτά και να σου παίρνει ο πατέρας σου κινητά των 600? για να μπαίνεις εσύ, 14 ετών στο facebοok από κινητό, (γιατί το να δούλεψες και να το πήρες με δικά σου το κόβω κομματάκι δύσκολο).
Μετά όμως μην αναρωτιέστε γιατί τα ελληνικά νοικοκυριά είναι υπερχρεωμένα.

Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O madster95 έγραψε στις 22:22, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Γιατί μου φαίνεται πως ακούω fanboy αυτή τη στιγμή; Κρίνοντας και από την υπογραφή, νομίζω μέσα είμαι.

Τέλος πάντων, ούτε να σου αλλάξω γνώμη για το iphone ήρθα ούτε για να προπαγανδίσω την Apple. Επειδή τυγχάνει να ξέρω κι εγώ πέντε πράγματα πάνω στο θέμα, και επειδή φαίνεται πως κι εσύ είσαι ψαγμένος, ας σου υπενθυμίσω ποιό είναι το ευρύτερο target group της εταιρίας. Αν νομίζεις πως αξίζει να χρησιμοποιείς προϊόντα της Apple για facebook και για μουσική μόνο, ως έφηβος, τότε εντάξει υποθέτω πως βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα.
εσυ διευρυνεις το θεμα απο το iphone σε ολη την apple...το fb και η μουσικη ηταν απλα παραδειγματα...
οσο για το fanboy, πες με και ετσι...εγω απλα λεω τη γνωμη μου για ενα προιον...τπτ παραπανω τπτ λιγοτερο
Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Θες facebook συνεχώς? Άντε να το δεχτώ ότι δεν ζεις χωρίς το facebook και δεν σου φτάνει το pc. Το να μπεις στο face από ένα πιο φθηνό κινητό δεν είναι δυνατόν? Πρέπει να έχεις το στυλάτο δηλαδή?
Το να ακούς μουσική με άλλο κινητό δεν είναι εφικτό?

Δεν ξέρω, μπορεί να έχετε πολλά λεφτά και να σου παίρνει ο πατέρας σου κινητά των 600? για να μπαίνεις εσύ, 14 ετών στο facebοok από κινητό, (γιατί το να δούλεψες και να το πήρες με δικά σου το κόβω κομματάκι δύσκολο).
Μετά όμως μην αναρωτιέστε γιατί τα ελληνικά νοικοκυριά είναι υπερχρεωμένα.
εγω ουτε iphone εχω,και το fb το εχω γραμμενο στα @@ μ...απλα εδωσα ενα παραδειγμα

Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 797 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε στις 16:46, 25-04-09:

Το iPhone μία χαρά κινιτάκι είναι. Αλλά φυσικά ένας έφηβος δεν το έχει καθόλου ανάγκη. Και το κόστος του νομίζω ότι δεν είναι πολύ υπερβολικό. Γιατί η Apple έχει φοβερή ποιότητα. Εγώ έχω ένα ipod 2 χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα. Σε αντίθεση με mp3 συμμαθητών μου που σε μισό χρόνο θέλουν λλαγή.

Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O madster95 έγραψε στις 00:29, 26-04-09:

ειναι αλλο θεμα εαν το iphone ειναι καλο κινητο και αλλο εαν ενας εφηβος χρειαζεται ακριβο κινητο...τζαμπα εχουμε χαλασει το θεμα!

Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos4
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 15:20, 26-04-09:

Γιατί η Apple έχει φοβερή ποιότητα. Εγώ έχω ένα ipod 2 χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα. Σε αντίθεση με mp3 συμμαθητών μου που σε μισό χρόνο θέλουν λλαγή.
Και εμέα μου κάνανε δώρο ένα iPod,δεν λέω ωραίο mp3 player είναι.
Όσο όμως για την ποιότητα της Apple θα διαφωνήσω.Για να βάλεις απλά μουσικά κομμάτια στο iPod θες οπωσδήποτε τα iTunes λες και δεν μπορούσαν να βρουν πιο απλό τρόπο για να μεταφέρουμε δεδομένα στο iPod.
Λοιπόν έβαλα την καινούργια έκδοση των iTunes και απο την πρώτη στιγμή μου έβγαζαν προβλήματα.Πέρα ότι χρησιμοποιύσαν πάρα πολύ τους πόρους του υπολογιστή και κολούσε αυτό το πρόγραμμα αρκετά,μετά απο 8-9 χρήσεις για να μεταφέρω mp3's μου έλεγε "your iPod cannot be synced because one folder is missing" και γενικά έβγαζε πολά προβλήματα.
Αυτό είναι το πιο κακογραμμένο πρόγραμμα που έχω δει,απο εκεί να καταλάβεις την ποιότητα της Apple.
Όσο για το φίλο που άνοιξε το topic,δεν χρειάζεσαι ένα κινητό των 500-600 ευρώ για να κάνεις την δουλειά σου.Εμένα το κινητό μου τωρα θα κάνει τώρα 60- ευρώ αλλά κάνει την δουλειά του.Επίσης όπως είπε κάπιος παραπάνω,με 500 ευρώ παίρνεις ολόκληρο πύργο που φυσικά είναι πολύ καλύτερος απο το iPhone.Λογικά θα απευθύνεται σε επαγγελματίες και όχι σε εφήβους.
Πάντως πολύ ντόρος έχει γίνει για το iPhone και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Valandil
Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 738 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 15:25, 26-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από manos4
Και εμέα μου κάνανε δώρο ένα iPod,δεν λέω ωραίο mp3 player είναι.
Όσο όμως για την ποιότητα της Apple θα διαφωνήσω.Για να βάλεις απλά μουσικά κομμάτια στο iPod θες οπωσδήποτε τα iTunes λες και δεν μπορούσαν να βρουν πιο απλό τρόπο για να μεταφέρουμε δεδομένα στο iPod.
Λοιπόν έβαλα την καινούργια έκδοση των iTunes και απο την πρώτη στιγμή μου έβγαζαν προβλήματα.Πέρα ότι χρησιμοποιύσαν πάρα πολύ τους πόρους του υπολογιστή και κολούσε αυτό το πρόγραμμα αρκετά,μετά απο 8-9 χρήσεις για να μεταφέρω mp3's μου έλεγε "your iPod cannot be synced because one folder is missing" και γενικά έβγαζε πολά προβλήματα.
Αυτό είναι το πιο κακογραμμένο πρόγραμμα που έχω δει,απο εκεί να καταλάβεις την ποιότητα της Apple.
Αν και οφτόπικ,δεν μεταφέρεις τραγούδια στο ipod μόνο με το iTunes.

Παράθεση

Gianmaria (!...Maraki...!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gianmaria
H !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Gianmaria έγραψε στις 15:33, 26-04-09:

παιδια μην τσακωνεστε καλε...κατα τη γνωμη μ τι ιphone ειναι επαγγελματικο κινητο γτ το εχει ενας φιλος μου μεγαλος σε ηλικια..33 και κατι...και τον εχω ρωτησει..το ηθελα κι εγω αλλα αλλαξα οταν μου ειπε μην το παρεις δεν ειναι για σενα..ειναι επαγγελματικο...

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 21:30, 27-04-09:

σε αυτό το iphone, τα τραγούδια που σου στέλνουν με bluetooth σε πιο φάκελο αποθηκεύονται?επείγον!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:32, 22-05-09:

Apple iPhone 2009 comes on 17 July, OLED display on board

Weʼve heard lots of stuff about the next-gen Apple iPhone, but here's a rundown of all the latest rumors. The 17 July announcement of the iPhone 2009 is pretty much clear by now but there are some new juicy bits and pieces.
One of the new rumors states that the iPhone 2009 will use an OLED display instead of the current industry leading unit. As of yet, we haven't seen an AMOLED display to match the iPhone display, but who knows we might be surprised. One thing's for sure, AMOLED displays are more energy efficient than standard LCD units, so that seems like a nice move to bump up the appalling battery life of the iPhone 3G.
As rumors have it the Apple logo on the back of the iPhone 2009 will glow much like the ones on Apple laptops. Well if not for anything else, at least it sounds extra cool.
The new iPhone will also probably get rid of the metallic frame around the display and will feature a 3.2 MP AF camera with video recording, will be able to send image/video MMS, and will have double the RAM and increased processing power.
Previous rumors also state that there will be rubber back surface, generally smoother design and nice features as built-in compass.
Finally, the new iPhone will come in at least two versions - 16GB and 32GB ones. All this stuff sounds quite promising, so we are eager to hear more about it from the Cupertino team.
gsmarena.com

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:03, 10-06-09:

Meet the Apple iPhone 3GS, the iPhone 3G is here to stay as well

Pretty much all the rumors regarding the new iPhone turned out true - the iPhone 3GS (S for Speed) has a 3 megapixel camera with video recording and a compass. The unexpected thing however is that 3G S will look exactly as the original iPhone 3G.

Beside the new VGA@30fps video recording, the auto focus camera with touch focus (and everything else automatic) and of course, the built-in compass, there are no other significant changes as compared to iPhone 3G. But there are quite a lot of details that have undergone an update. Check them out right after the official ad video.

The camera should have improved low light sensitivity (whatever that means) and macro mode (10cm). Other than that there still won't be any settings at all to tinker with. A simple video editor will allow to trim your recorded videos.

One other novelty though not as significant is the voice control/dialing. A longer press on the Home button will invoke the voice command interface.

The compass has its own app but also integrates with Google Maps to allow seamless rotation of the map in thre right direction.

The new Accessibility options allow any text that you point at to be read out loud.

Apple have a long-standing cooperation with Nike and their personal running service called Nike+. You'd probably be glad to learn that thanks to the new accessories support that comes with iPhone OS 3.0, the iPhone 3G S has wirless support for the Nike+ system and its monitors.

In response to the numerous security concerns with the previous iPhones, the iPhone 3G S now comes with hardware encryption that safeguards the personal data on board. Additionally iTunes backups are also encrypted. The Remote Wipe feature is now available to all users and is instant.
For those of you who always dreaded losing or misplacing their phone, the iPhone 3G S will offer a special Find my iPhone service that should help you get through those tough times. It will allow the user to locate the phone by simply logging in to MobileMe on any browser.
You can then either send a message to the phone which will play a sound even if it's in silent mode. And in the most unpleasant circumstances that your iPhone 3G S gets stolen you can send a remote wipe command which will delete all of your data, avoiding getting it in the wrong hands. Should you find your iPhone later on, you can sync it up with your latest backup on the computer and you should be up and running in no time.

Even though the new iPhone 3G S has increased functionality and virtually the same dimensions Apple have somehow managed to increase its battery life by about 20 percent. The talk-time in 2G network has been upped to 12 hours (10 on the iPhone 3G) and the audio playback has reached 30 hours (24 on the iPhone 3G). Video playback endurance has been upgraded from 7 to 10 hours, while the stand-by and 3G talk time remain unchanged.

iPhone 3GS availability

The iPhone 3G S will be available as soon as 19 June 2009 in the first wave of countries and it would spread to all the 80 planned countries within a couple of months later.
The first wave will hit USA, Canada, France, Germany, Italy, Spain, Switzerland and UK on 19 June, while the rest of the countries will follow suite on 09 July and 09 August.

Available again in white and black, the iPhone 3G S will retail for 199 US dollars and 299 US dollars for the 16GB and 32GB version respectively.
In the same time, the iPhone 3G will continue selling at a reduced price of only 99 US dollars for the 8GB version.

iPhone OS 3.0

The new iPhone 3GS will come with the version 3.0 of the iPhone OS. Representing a significant update over the currently available one it will be officially released on 17th June. The upgrade will be free for iPhone and iPhone 3G users, while iPod Touch adopters will have to part with 9.95 US dollars to get it.
We have already listed most of its new features when Apple announced it officially but here is a quick refresh of the highlights. Background notification service, system-wide cut, copy and paste will be at the users disposal, along with the cool-sounding shake to undo. The long sought after MMS support is also included and will be supported by 29 carriers at launch, while some like AT&T promise to catch up later on.
iPhone 3.0 OS will come with extended language support for over 30 different languages including Hebrew, Arabic, Thai, Greek and Korean. Furthermore the OS will be localized for each supported language.
A hip feature of the new OS is tethering which allows sharing the iPhone internet connection with a desktop computer. It will work with both Macs and PCs, wired over USB, or wireless over Bluetooth, without even needing any additional software to be ran. However, only now Apple revealed that it will require carrier support to work. 22 carriers in 44 countries will support iPhone tethering at launch, but unluckily for our American fellas AT&T is again left out of the list.
A nice surprise is the TomTom GPS navigation application that is already working on the new iPhone OS. Making use of the new APIs in the iPhone OS 3.0 that allow third-party applications to use Maps, GPS navigation is now possible. We really hope there would be some way to pre-download the map data on the phone instead of continuously taking it over-the-air - that can be quite expensive, especially in roaming.
TomTom have also prepared a dedicated windshield mount as an optional accessory, which charges the iPhone beside holding it in place.

www.gsmarena.com

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:11, 11-06-09:

Από gsmarena.com

iPhone 3G S get taken apart, CPU and RAM revealed

Apple were quite keen on emphasizing that the new iPhone 3G S was twice as quick as the original iPhone 3G the other day, but they never mentioned the actual specs of the chipset. Luckily details are starting to appear now and it gets clear that the iPhone 3G S packs a powerful 600 MHz ARM Cortex A8 CPU and a PowerVR SGX graphics accelerator.

Providing a worthy hardware upgrade over the 412 MHz CPU of the iPhone 3G, the 3G S also packs double the RAM of its predecessor (256MB compared to 128MB on iPhone 3G). Also the CPU of the iPhone has received upgrades in more than just speed. The new core manufacturing process is now 65nm instead of 90nm and has put on more L1 cache, bringing along some L2 cache as well.
The iPhone 3G S comes with double the L1 cache of its predecessor and also introduces 256KB of L2 cache, which isn't supported by the ARM11 CPU of the previous gen iPhones. The GPU has been upgraded too and now the iPhone 3G S comes with PowerVR SGX instead of the much toned down PowerVR MBX-Lite. This accelerator can theoretically give some 600% increase in geometry performance and a 150% increased fill rate.
Unfortunately, the lower specs make the original iPhone 3G unable to support the OpenGL ES 2.0 graphics API, which will come with the iPhone 3G S. That will give the developers a headache as they have to make their apps support OpenGL ES 1.1 and OpenGL ES 2.0 if they want to get better performance on the iPhone 3G S and backwards compatibility with the original iPhone 3G.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:29, 01-07-09:

Από gsmarena.com

Apple iPhone 3GS review

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:49, 02-07-09:

Μου αρέσει που το κινητό 3GS ήταν κακή πρόταση αφού δεν διαφέρει πολλά σημεία αλλά όλοι μιλάνε για αυτό

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:40, 23-07-09:

Έχουμε μάθει τίποτε σχετικά με τη τιμή του;

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:44, 24-07-09:

Όσο κόστιζε και το iPhone 3G όταν βγήκε ...

Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη KostasTheGreek
Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε στις 12:57, 30-07-09:

Καλησπερα παιδια.Μιας και πιστευω πως ειναι πολλοι αυτοι που περιμενουνε να σκασει μυτη το νεο Iphone ειπα να ενημερωσω για τις τιμες,διαθεσιμοτητα κλπ.

Σήμερα ανακοινώθηκαν οι τιμές των συσκευών iPhone 3GS και η νέα τιμή του iPhone 3G 8GB τα οποία θα είναι διαθέσιμα στην Ελληνική αγορά από τις εταιρίες Vodafone Greece και Cosmote.

Όπως ήταν αναμενόμενο, οι τιμή του iPhone 3GS 16GB είναι ίδια με την τιμή που είχε το iPhone 3G 16GB περίπου ένα χρόνο πριν. Πιο συγκεκριμένα το iPhone 3GS 16GB θα στοιχίζει 569 ευρώ, η έκδοση των 32GB θα στοιχίζει 100 ευρώ παραπάνω, στα 669 ευρώ, ενώ η νέα τιμή του iPhone 3G 8GB (το 16άρι σταματάει να κυκλοφορεί) θα είναι 469 ευρώ.

Οι τιμές αυτές αφορούν συσκευές της Ελληνικής αγοράς, χωρίς κάποιο συμβόλαιο. Όσοι επιλέξουν κάποιο συμβόλαιο, θα έχουν σίγουρα κάποια επιδότηση (είτε καινούργιο νούμερο, μεταφορά από άλλη εταιρία ή απλά ανανέωση του συμβολαίου τους).

Καλοριζικο σε οσους καταφερουν και το χτυπησουν απο την πρωτη μερα της κυκλοφοριας του.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:59, 30-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Τα Νέα
Οι τιμές που έχει ανακοινώσει η Vodafone είναι οι ακόλουθες: Το μοντέλο των 32GB θα κοστίζει 669 ευρώ και το μοντέλο των 16GB θα κοστίζει 569 ευρώ.

Παράλληλα, θα εξακολουθήσει να πωλείται και το παλιότερο μοντέλο iPhone 3G των 8GB στην τιμή των 469 ευρώ. Όλες οι τιμές είναι χωρίς σύνδεση και αφορούν μόνο στην αγορά της συσκευής.
Ωστόσο υπάρχουν φήμες ότι
Αρχική Δημοσίευση από iPhoneHellas.gr
Τα πρώτα στοιχεία δείχνουν ότι υπάρχει σημαντική έλειψη στην αγορά σε παγκόσμιο επίπεδο, και φυσικά μια χώρα σαν την Ελλάδα δεν βρίσκεται και πρώτη στη λίστα για να τροφοδοτηθεί με πολλά κομμάτια. Εκτός απροόπτου, τα iPhone 3GS που θα διατεθούν στην Ελληνική αγορά αύριο θα είναι πολύ λίγα (ίσως κάτω από 1000) και οι περισσότεροι θα πρέπει να περιμένουν τον Σεπτέμβριο για να αποκτήσουν το νέο τους κινητό…

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 20:22, 31-07-09:

Ξεκίνησε στην Ελλάδα η επίσημη διάθεση του 3GS.

Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultimater
Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε στις 11:22, 02-08-09:

Πιστεύω υπάρχουν καλύτερα κινητά με χαμηλότερη τιμή και πιο χρήσιμα χαρακτηριστικά.
Πλέο λέγεται και οτι το 3GS αντιμετωπίζει προβλήματα υπερθέρμανσης και πάρα πολλοί χρήστες παραπονιούνται και απαιτούν απο την Apple να αποσύει τα μοντέλα και να τα δώσει χωρίς προβλήματα.
Πάντως ωραία παρουσίαση.

Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε στις 11:45, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από manorf
Πιστεύω υπάρχουν καλύτερα κινητά με χαμηλότερη τιμή και πιο χρήσιμα χαρακτηριστικά.
Πλέο λέγεται και οτι το 3GS αντιμετωπίζει προβλήματα υπερθέρμανσης και πάρα πολλοί χρήστες παραπονιούνται και απαιτούν απο την Apple να αποσύει τα μοντέλα και να τα δώσει χωρίς προβλήματα.
Πάντως ωραία παρουσίαση.
Συμφωνω πως υπαρχουνε πολυ καλυτερα κινητα απο το iphone...
Εχουνε βγει πλεον πολλα iphone-killers...
Απλα υπαρχουνε και οι fans των mac οποτε αυτοι ειναι οι πρωτοι που θα το προτιμησουν.
Επισης θα το αγορασουν αυτοι που θελουν να δουνε κατι καινουριο,κατι διαφορετικο απο wm/android/symbian κλπ..

Επισης σχετικα με την υπερθερμανση προς το παρον απο τα φορουμ που παρακολουθω σχετικα με το iphone δεν εχουνε αναφερθει κρουσματα.
Υπαρχει βεβαια φημη που θελει τα iphone με προβλημα υπερθερμανσης..
Anyway και να υπαρχει προβλημα δεν υπαρχει περιπτωση νομιζει απο την μερια της apple να μεινει ετσι το θεμα και να μην ανακαλεσει τις συσκευες.

Παράθεση

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη TheClash
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε στις 15:29, 02-08-09:

500,600 και 700 ευρώ για μια συσκευή!Τέλοσπαντων...
Και πόση ακτινοβολία θα εκπέμπει;

Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

O KostasTheGreek έγραψε στις 15:45, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από TheClash
500,600 και 700 ευρώ για μια συσκευή!Τέλοσπαντων...
Και πόση ακτινοβολία θα εκπέμπει;
Οποιος τα εχει φιλε μου τα λεφτα και το θελει τα δινει...
Οποιος δεν τα εχει η δεν το θελει..δεν τα δινει..απλα τα πραματα

Για το 3GS δεν εχω βρει sar αλλα εχω βρει του 3G που πιστευω θα ειναι περιπου τα ιδια με το GS με καποια αποκλιση φυσικα..

Παράθεση

Uniqueness (Eyge)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Uniqueness
H Eyge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Uniqueness έγραψε στις 15:57, 02-08-09:

Εγω που εχω το iphone 3G [8gb] πιστευω πως ειλικρινα ειναι το καλυτερο κινιτο/υπολογιστης [ ας πουμε ] της αγορας. με εχει βολεψει παρα πολυ και εχει απειρες δυνατοτητες. Αλλα δε θα ελεγα οτι ειναι για αυτους που θελουν το κινιτο τους να ειναι ευκολοχριστο και απλο. Τωρα για την τιμη σιγουρα ειναι δικαιολογημενη μη σας πω και εξευτελιστικα μικρη για τις υπερφυσικες δυνατοτητες του iphone!!

Τωρα για το καινουργιο iphone που λεγεται οτι θα κυκλοφορησει συντομα σιγουρα θα ειναι πανομοιοτυπο του καινουργιου ipod touch , δηλαδη φανερα πιο λεπτο εξωτερικα. Τωρα για τις δυνατοτητες του δεν ξερω τι ακριβως θα περιεχει. Αλλα ειναι για ψαγμενους χρηστες που ειναι προθυμοι να πληρωσουν για να το αγορασουν αλλα και να χρεωνουν που και που την πιστωτικη τους για διαφορες application, απο παιχνιδια μεχρι ανιχνευτες δικτυων κ.λ.π...

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 977 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 16:22, 02-08-09:

Το iPhone 3GS,εκτός από γρηγορότερο cpu έχει:
Πομποδέκτης: UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100MHz), GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900MHz)
Διαστάσεις: 115,5 x 62,1 x 12,3 χιλιοστά
Βάρος: 135 γραμμάρια
Οθόνη: 480 x 320 pixels (163 ppi), 3,5 ίντσες
Αποθηκευτικός χώρος: 16GB ή 32GB
Ασύρματη τεχνολογία Wi-Fi 802.11b/g
Ασύρματη τεχνολογία Bluetooth 2.1 +EDR
Δέκτης GPS (Assisted GPS)
Ψηφιακή πυξίδα
Ψηφιακή κάμερα 3 megapixel με λειτουργίες αυτόματης (auto-focus) και χειροκίνητης (tap-to-focus) εστίασης
Δυνατότητα καταγραφής βίντεο VGA στα 30 καρέ ανά δευτερόλεπτο
Δυνατότητα geotagging φωτογραφιών και βίντεο
Αισθητήρες: Accelerometer, proximity sensor, ambient light sensor
Ενσωματωμένη μπαταρία ιόντων λιθίου
Χρόνος ομιλίας: έως 12 ώρες (3G), έως 5 ώρες (2G)
Χρόνος αναμονής: έως 300 ώρες
Χρόνος αναπαραγωγής ήχου: έως 30 ώρες
Χρόνος αναπαραγωγής βίντεο: έως 10 ώρες
Χρόνος χρήσης Internet: έως 5 ώρες (3G), έως 9 ώρες (Wi-Fi)
Βασικό πακέτο: Στερεοφωνικό headset με μικρόφωνο, dock connector, USB power adapter, εγχειρίδιο, SIM Ejector tool

Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

O KostasTheGreek έγραψε στις 17:12, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Uniqueness
Εγω που εχω το iphone 3G [8gb] πιστευω πως ειλικρινα ειναι το καλυτερο κινιτο/υπολογιστης [ ας πουμε ] της αγορας. με εχει βολεψει παρα πολυ και εχει απειρες δυνατοτητες. Αλλα δε θα ελεγα οτι ειναι για αυτους που θελουν το κινιτο τους να ειναι ευκολοχριστο και απλο. Τωρα για την τιμη σιγουρα ειναι δικαιολογημενη μη σας πω και εξευτελιστικα μικρη για τις υπερφυσικες δυνατοτητες του iphone!!

Τωρα για το καινουργιο iphone που λεγεται οτι θα κυκλοφορησει συντομα σιγουρα θα ειναι πανομοιοτυπο του καινουργιου ipod touch , δηλαδη φανερα πιο λεπτο εξωτερικα. Τωρα για τις δυνατοτητες του δεν ξερω τι ακριβως θα περιεχει. Αλλα ειναι για ψαγμενους χρηστες που ειναι προθυμοι να πληρωσουν για να το αγορασουν αλλα και να χρεωνουν που και που την πιστωτικη τους για διαφορες application, απο παιχνιδια μεχρι ανιχνευτες δικτυων κ.λ.π...
Το iphone ΔΕΝ ειναι το καλυτερο κινητο/υπολογιστης της αγορας μιας και στα ιδια λεφτα κιολας βρισκεις κινητο με ανωτερα χαρακτηριστικα,wm..κοινως iphone-killers...
Ο καθενας θεωρει την συσκευη που χρησιμοποιει κουρυφαια ειτε επειδη δεν εχει δοκιμασει αλλες συσκευες,ειτε επειδη δοκιμασε και απλα τον βολεψε και του αρεσει αυτη για αυτα που προσφερει...
Αναλογως τις αναγκες του καθενα και τα γουστα...
Η τιμη του ειναι τοση οσο θα επρεπε να ειναι μην πω και λιγο παραπανω..

Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultimater
Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε στις 17:52, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Το iphone ΔΕΝ ειναι το καλυτερο κινητο/υπολογιστης της αγορας μιας και στα ιδια λεφτα κιολας βρισκεις κινητο με ανωτερα χαρακτηριστικα,wm..κοινως iphone-killers...
Ο καθενας θεωρει την συσκευη που χρησιμοποιει κουρυφαια ειτε επειδη δεν εχει δοκιμασει αλλες συσκευες,ειτε επειδη δοκιμασε και απλα τον βολεψε και του αρεσει αυτη για αυτα που προσφερει...
Αναλογως τις αναγκες του καθενα και τα γουστα...
Η τιμη του ειναι τοση οσο θα επρεπε να ειναι μην πω και λιγο παραπανω..
Aυτό ήμουν έτοιμος να πω!
Είπαμε καλό, με fun λειτουργίες αλλά όχι και έτσι!

Παράθεση

biousra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη biousra
H biousra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

H biousra έγραψε στις 18:41, 02-08-09:

εγω εχω το iphone 3g (16 gb) και ειναι καταπληκτικο!!εχω δοκιμασει παρα πολλα κινητα τηλεφωνα κανενα ομως δεν συγκρινεται με το iphone!!

πχ. αυτη την στιγμη γραφω την απαντηση μου απο το iphone mou!!

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 977 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 18:56, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από biousra
εγω εχω το iphone 3g (16 gb) και ειναι καταπληκτικο!!εχω δοκιμασει παρα πολλα κινητα τηλεφωνα κανενα ομως δεν συγκρινεται με το iphone!!

πχ. αυτη την στιγμη γραφω την απαντηση μου απο το iphone mou!!
Όταν λες ότι το iPhone 3G -16Gb- είναι το καλύτερο κινητό που έχεις δοκιμάσει,εννοείς κινητά όπως (Sony Ericsson W910,W595 κλπ) ή πιο εξελιγμένα κινητά (Palm Pre,Blackberry Storm κλπ);;:what:

Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

O KostasTheGreek έγραψε στις 19:00, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Όταν λες ότι το iPhone 3G -16Gb- είναι το καλύτερο κινητό που έχεις δοκιμάσει,εννοείς κινητά όπως (Sony Ericsson W910,W595 κλπ) ή πιο εξελιγμένα κινητά (Palm Pre,Blackberry Storm κλπ);;:what:
Το iphone δεν συγκρινετε με τα w910,w595 κλπ κλπ....
Ανομοια πραματα δεν συγκρινονται φιλε μου..

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 19:05, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Το iphone δεν συγκρινετε με τα w910,w595 κλπ κλπ....
Ανοιμοια πραματα δεν συγκρινονται φιλε μου..
Το ξέρω,φίλε μου.Απλώς,προσπαθώ να καταλάβω με ποιο κινητό σύγκρινε η φίλη το iPhone 3G και το βρήκε καλύτερο.Δεν είναι ποτέ κανένα smartphone etc αλλά μόνο το κινητό με το οποίο έκανε σύγκριση θέλω να μάθω.Φιλικά.

On-Topic:Μόνο μερικά κατάστημα έχουν παραλάβει το iPhone 3GS και τα καταστήματα που τα έχουν παραλάβει έχουν πάρει το πολύ 5 και έτσι θα είναι μέχρι τα μέσα Αυγούστου.Το e-shop της Cosmote δεν έχει διαθέσιμα iPhone 3GS (16 και 32Gb),ενώ το e-shop της Vodafone έχει μόνο iPhone 3GS 32Gb (μαύρα).

Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

O KostasTheGreek έγραψε στις 19:25, 02-08-09:

Διαθεσιμα κομματια υπαρχουν για παραγγελια στην ιστοσελιδα του γερμανου
www.e-germanos.gr και στο οτεσοπ www.oteshop.gr

Παράθεση

biousra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη biousra
H biousra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

H biousra έγραψε στις 23:34, 02-08-09:

επειδη πιο πανω τα παιδια συγκρινουν το ıphone με αλλα κινητα λεγοντας οτι οποιοσ εχει λεφτα δινει 500 600 700 ευρω ενω υπαρχουν πιο φθηνα και καλυτερα κινητα!!και εγω την συγκριση την εκανα πανω σε αυτο!!γιατι πραγματικα το ıphone δεν ειναι ενα απλο κινητο,ειναι κατι πολυ παραπανω..επισης η αδερφη μου εχει blackberry και δεν ειναι καθολου ευχαριστημενη και ουτε και μενα μαρεσει!!για αλλες συσκευες παρομοιες του ıphone δεν εχω ιδεα..εγω ειπα την γνωμη μου απλα!!παντως εχω ακουσει οτι ειναι το καλυτερο κινητο αφης που κυκλοφορει!

Παράθεση

s.s (S.-)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη s.s
Ο S.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O s.s έγραψε στις 00:44, 03-08-09:

Εγώ είμαι χρήστης ipod touch (δλδ το iphone χωρίς sms και κλήσεις-αλλά γίνονται κ αυτά,με ιντερνετ πάντα) και είμαι υπερευχαριστημένος.Μάλιστα έχει μεγαλύτερη προταιρεότητα από το κινητό μου (ενα erickson walkman εχω) σε σημείο να σκέφτομαι να κάνω την αναβάθμιση.

Δεν ξέρω αν όντως υπάρχουν καλύτερα κινητά του ίδιου στυλ αλλά έχω βολευτεί με την apple και δεν πολυθέλω να μαθαίνω νέα λειτουργικά κλπ.Ρίχνοντας μια ματιά σε φυλλάδιο ηλεκτρονικών της Κύπρου (σε 11 ώρες από τώρα φεύγω btw) είδα το νεο iphone 16gb στα 1000κατι ευρώ! Βρε δε γαμ..

Αντε να μαζευτεί μια καλή επιδότηση να δω τι θα κάνω.

Καλό ξημέρωμα,
S.-

Παράθεση

DimitrisMat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DimitrisMat
Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O DimitrisMat έγραψε στις 11:57, 03-08-09:

Εγώ προσωπικά έχω παραμείνει με το iPhone2G και είμαι πολύ ευχαριστημένος,unlock/jailbreak από την πρώτη μέρα και μόνο τότε καταλαβαίνεις τη μηχάνημα έχεις στα χέρια σου...
Όσο για το 3G[s],δεν αξίζει να το αγοράσει κάποιος που διαθέτει ήδη ένα προγενέστερο
iPhone,μηδενική εξέλιξη...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους