Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,075 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,155 μηνύματα σε 92,198 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 555 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

iPhone

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 21:10, 28-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Foxkiller
Γεια σας ! θελω να κανω μια ερωτηση γιατι δεν ξερω π να απευθηνθω ρωτισα γονεις και μου λενε διαφορα και ετσι σκεφτηκα να ρωτισω εδω μπας και μου πειτε ιδεεσ !! Ωραια ξεκιναω !!!.... ο Νονος μου ειναι μισος αμερικανος και μισος ελληνας και θα παει αμερικη και σκεφτηκα να παω μαζι του να παρω το iphone 5 το οποιο το αγοραζω 600$ δηλαδη 451,00 ευρω !! πειτε μου κατι οταν γυρναω θα χρειαστει να πληρωσω τιποτα παραπανω? και αμα συμφερει !!! ευχαριστω !!

Ευχαριστω Fox !!!
Ξεχνάς τον φόρο της εκάστοτε Πολιτείας. Οπότε είναι περισσότερα.
Αγοράζεις την έκδοση που παίζει Ευρώπη. Προσοχή να είναι ξεκλείδωτο.
Το ενεργοποιείς στην Αμερική.
Θα χρειαστείς nano sim, βγάζεις από πριν στην Ελλάδα και αντάπτορα για τις ελληνικές πρίζες, άμα τη επιστροφή σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Foxkiller

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Foxkiller
Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Foxkiller έγραψε στις 13:47, 31-12-12:

Παιδια εγω εχω βρει απο φιλους μου εκει το iphone unlocked με τα παντα ετοιμα το μονο που με νοιαζει ειναι αμα θαπληρωσω τιποτα παραπανω στα τελωνια αυτο μονο με νοιαζει γιατι αμ αειναι να πληρωνω σε τελωνια και αλλα δν αξιζει οποτε ευχαριστω... Επισης εχω ακουση οτι οταν πας με αεροπλανο ή πλοιο σε ψαχνουν πριν μπεις και σημιωνουν πια πραγματα εχεις και αμα επιστρεψεις με περισοττερα πληρωνεις τελωνιο εγω αυτο ξερω αλλα απο οτι μου λενε τα παιδια δεν υπαρχει καμια περιπτωσει να μου το κανουν αυτο αμα το εχω ανοιχτο στην τσεπη μου !!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:38, 24-03-13:

Σε... εφτάψυχη γάτα θα μετατρέψει τo iPhone η Apple

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 20:10, 09-05-13:

H Apple ετοιμάζεται να ρίξει στην αγορά το φθηνό iPhone

Το φθηνό iPhone θα διαθέτει οθόνη τεσσάρων ιντσών, και στο πίσω μέρος του θα μοιάζει με το iPod Touch.
Επιβεβαιώνονται οι φήμες για την κυκλοφορία του νέου φθηνού μοντέλου της Apple, γνωστού και ως το φθηνό iPhone.
Όπως αναφέρει το Greekapplenews η εταιρεία εξαρτημάτων ETrade Supply της οποίας η σχέση με τη Foxconn είναι ιδιαίτερα στενή κάτι το οποίο επιβεβαιώνεται και από το γεγονός ότι πρώτη είχει παρουσιάσει την κάμερα FaceTime καθώς και το μπροστινό και οπίσθιο πάνελ του iPhone 5S, ανέφερε πως η Apple όντως ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει το φθηνό iPhone.
Σύμφωνα με τα όσα έως σήμερα έχουν δει το φως της δημοσιότητας, το φθηνό iPhone θα διαθέτει οθόνη τεσσάρων ιντσών, και στο πίσω μέρος του θα μοιάζει με το iPod Touch. Αλλές πληροφορίες αναφέρουν ότι θα διατίθεται σε οκτώ χρώματα, ενώ μεγάλο αναπάντητο, μέχρι στιγμής ερώτημα παραμένει η τιμή του, καθώς ναι μεν προωθείται ως η φθηνή έκδοση του best seller της αμερικανικής εταιρείας, αλλά κανείς δεν γνωρίζει πως ορίζει το φθηνό η Apple.

Μια μη αναμενόμενη κίνηση της apple που αν αληθεύει θα εξαφανίσει τους αντιπάλους της.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 20:22, 09-05-13:

Δεν θα πουλήσει το "φθηνό" (300ευρώ σίγουρα θα κάνει) iphone. Μου φαίνεται ότι έχουν ξεμείνει από ιδέες στην apple, άλλωστε το iphone 5 δεν ήταν και πολύ διαφορετικό από το 4S απλά το βελτίωσαν στυλιστικά και σαν αποτέλεσμα το galaxy s4 το ξεπέρασε άνετα το μηλαράκι. Ας περιμένουμε τώρα το 6 ή το 5S.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xaris SSSS : 09-05-13 στις 20:28.
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 21:07, 09-05-13:

Κι όμως το μηλαράκι θα ξεπουλήσει και ειδικά στην Ελλάδα θα κυκλοφορούν όλοι μ'αυτό.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 21:49, 09-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Δεν θα πουλήσει το "φθηνό" (300ευρώ σίγουρα θα κάνει) iphone. Μου φαίνεται ότι έχουν ξεμείνει από ιδέες στην apple, άλλωστε το iphone 5 δεν ήταν και πολύ διαφορετικό από το 4S απλά το βελτίωσαν στυλιστικά και σαν αποτέλεσμα το galaxy s4 το ξεπέρασε άνετα το μηλαράκι. Ας περιμένουμε τώρα το 6 ή το 5S.
Είναι νωρίς να κρίνεις τη πορεία του samsung s4. To τρίτο τρίμηνο του 2012 το samsung sIIΙ ξεπερνούσε σε πωλήσεις το iphone 4s αλλά το δεύτερο στο τέλος του χρόνου κάλυψε τι διαφορά και το ξεπέρασε σε απόλυτους αριθμούς (στο τελευταίο εξάμηνο του 2012).

Tώρα το ενδιαφέρον είναι στο επερχόμενο ios 7.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 09-05-13 στις 21:54.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,449 μηνύματα.

O fockos ιι έγραψε στις 22:07, 09-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Είναι νωρίς να κρίνεις τη πορεία του samsung s4. To τρίτο τρίμηνο του 2012 το samsung sIIΙ ξεπερνούσε σε πωλήσεις το iphone 4s αλλά το δεύτερο στο τέλος του χρόνου κάλυψε τι διαφορά και το ξεπέρασε σε απόλυτους αριθμούς (στο τελευταίο εξάμηνο του 2012).

To ios 7 πιστεύω ότι θα κάνει την διαφορά . Επίσης θαρρω πως η apple μετά τον θάνατο του steve jobs
έχει αλλάξει κάπως στρατηγική και αυτό ίσως καλό.

Πάντως μέχρι και σήμερα παραμένει ο ηγέτης των κινητών τηλεφώνων

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 22:14, 09-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
Κι όμως το μηλαράκι θα ξεπουλήσει και ειδικά στην Ελλάδα θα κυκλοφορούν όλοι μ'αυτό.
To iphone όλοι το παίρνουν για να πουλάνε μούρη και να φαίνεται ότι έχουν κάτι ποιοτικό και ακριβό. Το φθηνό το iphone κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ένα κλασσικό smartphone, δεν θα το προτιμήσουν πολλοί.

To s3 συγκρινόταν με το 4s, το s4 δεν συγκρίνεται με το 5. Πέρα από την ομορφιά το 5 δεν έχει να βάλει κάτι άλλο στο τραπέζι για να χτυπήσει το s4, από όποια πλευρά και να το δεις το s4 υπερτερεί. Οι πωλήσεις δεν ξέρω πως θα πάνε, το design του 5 είναι φοβερό.

Μακάρι να είναι καλό το ios 7 για να αυξηθεί ο ανταγωνισμός.

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 22:14, 09-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Πάντως μέχρι και σήμερα παραμένει ο ηγέτης των κινητών τηλεφώνων
Τσέκαρε το galaxy s4

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,449 μηνύματα.

O fockos ιι έγραψε στις 22:28, 09-05-13:

Το galaxy δε πιανει μία μπροστά στο iphone ..... πολύ δυσχριστο κινητό.

δυστυχως το iphone ειναι ακριβο για να το πάρω

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kwstasIdealism
Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 22:39, 09-05-13:

Το galaxy δε πιανει μία μπροστά στο iphone ..... πολύ δυσχριστο κινητό.

δυστυχως το iphone ειναι ακριβο για να το πάρω
πλακα κανεις να δωσεις 500 ευρω και με 150 κανεις την δουλεια σου

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos ιι έγραψε στις 22:41, 09-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstasIdealism
πλακα κανεις να δωσεις 500 ευρω και με 150 κανεις την δουλεια σου
εγώ έχω ένα wildfire s και κάνω την δουλειά μου γιατί 500 και 700 ευρώ ειναι πολλα και αν δεν έχει λεφτά μόνο κοροιδα τα δινουν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kwstasIdealism
Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 22:44, 09-05-13:

εγώ έχω ένα wildfire s και κάνω την δουλειά μου γιατί 500 και 700 ευρώ ειναι πολλα και αν δεν έχει λεφτά μόνο κοροιδα τα δινουν
μα ουσιαστικα δεν εχουν και κατι παραπανω που να δικαιολογει αυτη την διαφορα

Παράθεση

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 23:49, 09-05-13:

To iphone όλοι το παίρνουν για να πουλάνε μούρη και να φαίνεται ότι έχουν κάτι ποιοτικό και ακριβό. Το φθηνό το iphone κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ένα κλασσικό smartphone, δεν θα το προτιμήσουν πολλοί.
Λένε τα μπατιράκια για να δικαιολογήσουν τις αφραγκίες τους, ενώ ενδόμυχα το ζαχαρώνουν κι αυτά.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:32, 10-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 00:36, 10-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Λένε τα μπατιράκια για να δικαιολογήσουν τις αφραγκίες τους, ενώ ενδόμυχα το ζαχαρώνουν κι αυτά.

μάλλον η αλήθεια πονάει. Προσωπικά πάντως αν είχα να ζαχαρώνω ανάμεσα σε ένα iphone και ένα galaxy S μάλλον ξέρω τι θα διάλεγα. Είναι κοινό μυστικό πως η apple το μόνο που κάνει είναι να εφευρίσκει πατέντες και να τις πουλά με το περιτύλιγμα μιας ευκολόχρηστης συσκευής στη διπλάσια τιμή.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 12:11, 02-07-13:

Θα προτείνατε την αγορά του iphone 4 σήμερα? (320 εχει στο πλαισιο)

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 12:32, 02-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Προτίμησε να το πάρεις από κάποιο πάροχο καλύτερα (vodafone, cosmote, wind), διαφορετικά πιθανόν να έχεις προβλήματα με την εγγύηση.

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 12:37, 02-07-13:

Προτίμησε να το πάρεις από κάποιο πάροχο καλύτερα (vodafone, cosmote, wind), διαφορετικά πιθανόν να έχεις προβλήματα με την εγγύηση.
Τί είδους προβλήματα?

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 12:44, 02-07-13:

Τί είδους προβλήματα?
Εξουσιοδοτημένος για τα service των iphone στην Ελλάδα είναι ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας (wind, vodafone, cosmote) όπου αγοράστηκε το κινητό.

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 14:04, 02-07-13:

Νομίζω ότι δεν θα υποστηρίζει τα iOS 7 οπότε δεν συμφέρει.

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 14:18, 02-07-13:

Καλύτερα να κοιτάξεις κάπου αλλού. Μπορείς με τα ίδια λεφτά να βρεις μεταχειρισμένο μεν, σε άριστη κατάσταση δε με τα ίδια λεφτά το 4S. Όσον αφορά το λειτουργικό του, καλύτερα είτε αγοράσει το 4, είτε αγοράσεις το 4S να το αφήσεις στην έκδοση 6.1.3.

Το πλαίσιο συνεργάζεται με τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας Vodafone και Cosmote, οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 10:37, 03-07-13:

Νομίζω ότι δεν θα υποστηρίζει τα iOS 7 οπότε δεν συμφέρει.
Θα υποστηρίζει IOS 7

Αρχική Δημοσίευση από KnightRider
Καλύτερα να κοιτάξεις κάπου αλλού. Μπορείς με τα ίδια λεφτά να βρεις μεταχειρισμένο μεν, σε άριστη κατάσταση δε με τα ίδια λεφτά το 4S. Όσον αφορά το λειτουργικό του, καλύτερα είτε αγοράσει το 4, είτε αγοράσεις το 4S να το αφήσεις στην έκδοση 6.1.3.
Μεταχειρισμένο δεν θα έδινα πάνω από 200 ευρώ για το 4. Δεν καταλαβαίνω το λόγο για να μην το αναβαθμίσει σε ios 7 όταν κυκλοφορήσει.

Το πλαίσιο συνεργάζεται με τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας Vodafone και Cosmote, οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση.
Μάλλον έχεις δίκαιο αλλά καλό είναι να ρωτήσει πως καλύπτεται η εγγύηση πριν αγοράσει το κινητό.

Παράθεση

Laispodias (Κανένας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Laispodias
Ο Κανένας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 11 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Laispodias έγραψε στις 11:34, 03-07-13:

Ωραία είναι όλα αυτα τα παιχνίδια για να ξεχνιόμαστε, να ξεφεύγουμε απο τις σκέψεις μας και να είμαστε en vogue και μονδερνοι, αλλά όσο περισσότερο εθιζόμαστε σε αυτά, τόσο περισσότερο μας έχουν, δεν τα έχουμε...

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 22:08, 30-08-13:

Παιδιά, όποιος ξέρει ας βοηθήσει γιατί έχω φρικάρει. Πήρα το iphone 4 πριν 2μιση μήνες ολοκαίνουριο και σήμερα άρχισε να δονείται κάποια στιγμή όπως όταν με έπαιρναν τηλέφωνο -η οθόνη μαύρη- και το κινητό τώρα δεν ανοίγει. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, έχει εμφανιστεί ένα μαύρο σημάδι μεγέθους λίγο μικρότερο από το ηχείο δίπλα στην κάμερα ακριβώς πάνω από το ηχείο.
Κανείς να με διαφωτίσει..?

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 23:33, 30-08-13:

Παιδιά, όποιος ξέρει ας βοηθήσει γιατί έχω φρικάρει. Πήρα το iphone 4 πριν 2μιση μήνες ολοκαίνουριο και σήμερα άρχισε να δονείται κάποια στιγμή όπως όταν με έπαιρναν τηλέφωνο -η οθόνη μαύρη- και το κινητό τώρα δεν ανοίγει. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, έχει εμφανιστεί ένα μαύρο σημάδι μεγέθους λίγο μικρότερο από το ηχείο δίπλα στην κάμερα ακριβώς πάνω από το ηχείο.
Κανείς να με διαφωτίσει..?
Πήγαινε το εκεί που το πήρες και ρώτα τους.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 23:54, 30-08-13:

Δοκίμασε να πατήσεις ταυτόχρονα το home και το power button για 10 δευτερόλεπτα.

Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,179 μηνύματα.

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 00:04, 31-08-13:

H Apple ετοιμάζεται να ρίξει στην αγορά το φθηνό iPhone

Μια μη αναμενόμενη κίνηση της apple που αν αληθεύει θα εξαφανίσει τους αντιπάλους της.
Εγώ πιστεύω πως αν βγει θα είναι εμπορική αποτυχία. Δεν παίρνω όρκο αλλά νομίζω πως τα τελευταία 1-2 χρόνια η apple γενικά βρίσκεται στα κάτω της.

Υ.Γ.
Συμφωνώ απόλυτα με το Φόκο τα ακριβά κινητά είναι πέταμα χρημάτων.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:13, 31-08-13:

Πάντως και έμενα όταν είχα το 4s μου έκανε ένα κουλό και ξαφνικά δεν έπαιζε ήχο, παρά μόνο αν φορούσες ακουστικά (μπορούσες να μιλήσεις, αλλά δεν ακουγόντουσαν ξυπνητήρια και ήχοι κλήσεων και ειδοποιήσεων). Το πηγα στην vodafone και μου το άλλαξαν. Και μετά το πούλησα γιατί πραγματικά θεωρώ πως τα iphone είναι τα χειρότερα smartphone ever - απίστευτα δύσχρηστα και βγάζουν διάφορα προβλήματα. Πεταμένα λεφτά πραγματικά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 09:06, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από ThodorisFast
Εγώ πιστεύω πως αν βγει θα είναι εμπορική αποτυχία. Δεν παίρνω όρκο αλλά νομίζω πως τα τελευταία 1-2 χρόνια η apple γενικά βρίσκεται στα κάτω της.

Υ.Γ.
Συμφωνώ απόλυτα με το Φόκο τα ακριβά κινητά είναι πέταμα χρημάτων.
Αν και δεν συμφωνώ με τη εμφάνιση του καινούριου iphone C που είναι λες και απευθύνεται σε ανήλικα θεωρώ δεδομένο ότι θα είναι εμπορική επιτυχία.

1) Αυτή τη στιγμή αν πας σε μια καφετέρια τουλάχιστον οι μισοί έχουν για κινητό συσκευή της apple. Που έχει κάνει μια κοιλιά το iphone την έχει κάνει. Αν και οι ειδικοί λένε ότι το samsung s4 ξεπέρασε τις πωλήσεις του iphone 5 απορώ αυτές οι πωλήσεις που πάνε.
2) Απειλείτε από ποιον; Από τη samsung που στηρίζεται στο android; Το android είναι ένα λειτουργικό που η ίδια η google προσπαθεί να αποστασιοποιηθεί από αυτό εδώ και καιρό. Θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να το εγκαταλείψει αποκλειστικά στην ευθύνη της open source κοινότητα. Αυτή τη στιγμή η μόνη που μπορεί να απειλήσει μακροπρόθεσμα το iphone είναι τα windows phone.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 31-08-13 στις 09:20.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,179 μηνύματα.

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 10:40, 31-08-13:

Αν και δεν συμφωνώ με τη εμφάνιση του καινούριου iphone C που είναι λες και απευθύνεται σε ανήλικα θεωρώ δεδομένο ότι θα είναι εμπορική επιτυχία.

1) Αυτή τη στιγμή αν πας σε μια καφετέρια τουλάχιστον οι μισοί έχουν για κινητό συσκευή της apple. Που έχει κάνει μια κοιλιά το iphone την έχει κάνει. Αν και οι ειδικοί λένε ότι το samsung s4 ξεπέρασε τις πωλήσεις του iphone 5 απορώ αυτές οι πωλήσεις που πάνε.
2) Απειλείτε από ποιον; Από τη samsung που στηρίζεται στο android; Το android είναι ένα λειτουργικό που η ίδια η google προσπαθεί να αποστασιοποιηθεί από αυτό εδώ και καιρό. Θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να το εγκαταλείψει αποκλειστικά στην ευθύνη της open source κοινότητα. Αυτή τη στιγμή η μόνη που μπορεί να απειλήσει μακροπρόθεσμα το iphone είναι τα windows phone.
Διαφωνώ με αυτό. Τα εξαρτήματα του καινούργιου iphone με το ζόρι ανταγωνίζονται αυτά ενός mid-low range κινητού. Το φτηνό iphone κάπου πρέπει να υστερεί. Είτε στα εξαρτηματα δλδ θα κολλάει, θα έχει κακή εικόνα κλπ., είτε σε δυνατότητες και εφαρμογές. Πως θα καταφέρει να ανταγωνιστεί τα κινητά στην ίδια τιμή που θα κάνουν ότι και ένα κανονικό iphone;
Τι εννοείς με αυτά που λες για το android; Είναι μακράν το καλύτερο λειτουργικό από άποψη δυνατοτήτων...

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 11:34, 31-08-13:

Διαφωνώ με αυτό. Τα εξαρτήματα του καινούργιου iphone με το ζόρι ανταγωνίζονται αυτά ενός mid-low range κινητού. Το φτηνό iphone κάπου πρέπει να υστερεί. Είτε στα εξαρτηματα δλδ θα κολλάει, θα έχει κακή εικόνα κλπ., είτε σε δυνατότητες και εφαρμογές. Πως θα καταφέρει να ανταγωνιστεί τα κινητά στην ίδια τιμή που θα κάνουν ότι και ένα κανονικό iphone;
Τι εννοείς με αυτά που λες για το android; Είναι μακράν το καλύτερο λειτουργικό από άποψη δυνατοτήτων...
Να κολλάει ή να μην έχει καλή οθόνη (retina) δεν υπάρχει περίπτωση. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζει IOS 7 και οι developers να μην υποστηρίζουν τις εφαρμογές τους τέλεια σε αυτό. Και εγώ πιστεύω ότι θα έχουν κάποιες διαφορές αλλά όχι σε τρομερό λειτουργικό επίπεδο. Το φθηνό iphone δεν νομίζω να κάνει λιγότερο από 450 ευρώ.

Ένα είναι το σίγουρο. Ο Steve Jobs δεν θα άφηνε να κυκλοφορήσουν ποτέ αυτά.

Γιατί θεωρώ ότι το η google προσπαθεί να εγκαταλείψει το android

Στο πρόσφατο συνέδριο της google για τους προγραμματιστές "Google I/Q " δεν έγινε καμία αναφορά για την φημολογούμενη νέα έκδοση του android. Ακόμα και το chromecast που λάνσαρε τελευταία η google, ενώ τρέχει android παρουσιάστηκε ότι τρέχει chrome os. Πιο παλιά τα android market μεταονομάστηκε σε google play (μια ακατανόητη κίνηση). H google ενδιαφέρεται παραπάνω για την ανάπτυξη του chrome os και του chrome σε αντίθεση με το android γιατί ίσως η βάση των κερδών της είναι η δικτυακή διαφήμιση.

Πως εξηγείς αυτήν αποστασιοποίηση της google από το android αν όντως θέλει να συνεχίσει να επενδύει σε αυτό.

Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 12:16, 31-08-13:

Να κολλάει ή να μην έχει καλή οθόνη (retina) δεν υπάρχει περίπτωση. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζει IOS 7 και οι developers να μην υποστηρίζουν τις εφαρμογές τους τέλεια σε αυτό. Και εγώ πιστεύω ότι θα έχουν κάποιες διαφορές αλλά όχι σε τρομερό λειτουργικό επίπεδο. Το φθηνό iphone δεν νομίζω να κάνει λιγότερο από 450 ευρώ.

Ένα είναι το σίγουρο. Ο Steve Jobs δεν θα άφηνε να κυκλοφορήσουν ποτέ αυτά.ιατί θεωρώ ότι το η google προσπαθεί να εγκαταλείψει το android
Όσο και να κάνει καπως πρέπει να δικαιολογηθεί η διαφορά μεταξύ του φτηνού και του κανονικού iphone. Δεδομέμου ότι τα iphone γενικά έχουν μερικά χαζο-specs για να δικαιολογήσουν τη φτηνή συγκριτικά κατασκεσκευή τους σε τι θα υστερεί το φτηνό ώστε να μην πειράζει;

Στο πρόσφατο συνέδριο της google για τους προγραμματιστές "Google I/Q " δεν έγινε καμία αναφορά για την φημολογούμενη νέα έκδοση του android. Ακόμα και το chromecast που λάνσαρε τελευταία η google, ενώ τρέχει android παρουσιάστηκε ότι τρέχει chrome os. Πιο παλιά τα android market μεταονομάστηκε σε google play (μια ακατανόητη κίνηση). H google ενδιαφέρεται παραπάνω για την ανάπτυξη του chrome os και του chrome σε αντίθεση με το android γιατί ίσως η βάση των κερδών της είναι η δικτυακή διαφήμιση.

Πως εξηγείς αυτήν αποστασιοποίηση της google από το android αν όντως θέλει να συνεχίσει να επενδύει σε αυτό.
Μα για ποιο λόγο να σταματήσει να επενδύει σε αυτό; Πάνω από το 70% των smartphone τρέχουν android και από το 2007 έχει σημειώσει φοβερή βελτίωση σε αντίθεση με τα άλλα 2 λογισμικά. Έψαξα γι'αυτό που είπες και δε βρήκα κάτι ίσως να έχεις δίκιο..

Πάντως και η επένδυση της google στο chrome os λειτουργεί κατά της apple καθώς τώρα πια(ευτυχώς) μπορείς να πάρεις netbook χωρίς να πληρώσεις 600-700 ευρώ.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 13:24, 31-08-13:

Μα για ποιο λόγο να σταματήσει να επενδύει σε αυτό; Πάνω από το 70% των smartphone τρέχουν android και από το 2007 έχει σημειώσει φοβερή βελτίωση σε αντίθεση με τα άλλα 2 λογισμικά.
Το android προσφέρεται δωρεάν, αν και οι κατασκευαστές είναι υποχρεώμενοι να πληρώνουν κάποια χρήματα σε τρίτους (π.χ. microsoft) λόγω παραβιάσεων πνευματικής ιδιοκτησίας. Μπορεί το android να έχει το 70% των smartphone αλλά το 70% το κερδών της αγοράς κινητής τηλεφωνίας το έχει η apple. Η samsung βγάζει παραπάνω κέρδη από το android από ότι η ίδια η google .

To android δεν προσφέρει τα επιθυμητά κέρδη στη google και ως open source ο καθένας μπορεί να το χρησιμοποιήσει βγάζοντας τις υπηρεσίες της google (κάτι τέτοιο έκανε η amazon).

Διαφωνώ ότι το android εξελίσσεται απλώς είναι πιο ελεύθερο. Από το Φθινόπωρο φημολογείτε το νέο android 5.0 και όπως φαίνεται δεν βγαίνει σύντομα.

Η apple βάζει σε πρώτη μοίρα το περιορισμό της πειρατείας και την ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων του χρήστη με αποτέλεσμα τους εκνευριστικούς, αλλά για μένα κατανοητούς, περιορισμούς. Αντίθετα η google που κερδίζει από την πειρατεία γιατί όπως είπα βασικό έσοδο της είναι οι διαφημίσεις, την ενισχύει.

Για το chrome os ενισχύει την άποψη μου ότι η google θέλει να εγκαταλείψει το android. Ποιος ο λόγος να αναπτύσσει ένα δικό της λειτουργικό αφού είναι η δημιουργός του android.

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 13:54, 31-08-13:

Τώρα σοβαρά, ποιος πιστεύει ότι η Google σκέφτεται να καταργήσει τα Android? Είναι σαν να λέμε ότι η Microsoft προσπαθεί να απαλλαγεί από τα Windows. Το Anrdoid ειναι, κατά την γνωμη μου, το καλύτερο λειτουργικό για smartphones εκεί έξω. Σε αφήνει να το προσαρμόσεις εσύ στις ανάγκες σου και όχι το αντίθετο. Επιπλέον μου φαίνεται αδιανοητο κάποιος να δίνει 500-600 € για ένα smartphone και να μην μπορεί να περάσει τραγούδια μέσα που έχει στο pc του επειδή δεν τα πλήρωσε. Αν η Apple ακολουθούσε την πολιτική της HTC πιστεύω πως δεν θα είχε ανταγωνισμό αυτή τη στιγμή.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 15:42, 31-08-13:

1) Αυτή τη στιγμή αν πας σε μια καφετέρια τουλάχιστον οι μισοί έχουν για κινητό συσκευή της apple.

Νταξ, κόψε κάτι... Τα περισσότερα από αυτά είναι κινέζικοι κλώνοι (Kiphone, Goophone, Zophone κλπ)

Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 15:47, 31-08-13:

Το android προσφέρεται δωρεάν, αν και οι κατασκευαστές είναι υποχρεώμενοι να πληρώνουν κάποια χρήματα σε τρίτους (π.χ. microsoft) λόγω παραβιάσεων πνευματικής ιδιοκτησίας. Μπορεί το android να έχει το 70% των smartphone αλλά το 70% το κερδών της αγοράς κινητής τηλεφωνίας το έχει η apple. Η samsung βγάζει παραπάνω κέρδη από το android από ότι η ίδια η google .

To android δεν προσφέρει τα επιθυμητά κέρδη στη google και ως open source ο καθένας μπορεί να το χρησιμοποιήσει βγάζοντας τις υπηρεσίες της google (κάτι τέτοιο έκανε η amazon).

Διαφωνώ ότι το android εξελίσσεται απλώς είναι πιο ελεύθερο. Από το Φθινόπωρο φημολογείτε το νέο android 5.0 και όπως φαίνεται δεν βγαίνει σύντομα.

Η apple βάζει σε πρώτη μοίρα το περιορισμό της πειρατείας και την ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων του χρήστη με αποτέλεσμα τους εκνευριστικούς, αλλά για μένα κατανοητούς, περιορισμούς. Αντίθετα η google που κερδίζει από την πειρατεία γιατί όπως είπα βασικό έσοδο της είναι οι διαφημίσεις, την ενισχύει.

Για το chrome os ενισχύει την άποψη μου ότι η google θέλει να εγκαταλείψει το android. Ποιος ο λόγος να αναπτύσσει ένα δικό της λειτουργικό αφού είναι η δημιουργός του android.
Μα το chrome os δε προορίζεται για κινητά...
Και πως γίνεται να το αφήσει, είναι περίεργο,.. Λογικό είναι να έχει περιορισμένα κέρδη αλλά δε νομίζω να το αφήσει και τελείως.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 13:44, 01-09-13:

Τώρα σοβαρά, ποιος πιστεύει ότι η Google σκέφτεται να καταργήσει τα Android? Είναι σαν να λέμε ότι η Microsoft προσπαθεί να απαλλαγεί από τα Windows. Το Anrdoid ειναι, κατά την γνωμη μου, το καλύτερο λειτουργικό για smartphones εκεί έξω. Σε αφήνει να το προσαρμόσεις εσύ στις ανάγκες σου και όχι το αντίθετο. Επιπλέον μου φαίνεται αδιανοητο κάποιος να δίνει 500-600 € για ένα smartphone και να μην μπορεί να περάσει τραγούδια μέσα που έχει στο pc του επειδή δεν τα πλήρωσε. Αν η Apple ακολουθούσε την πολιτική της HTC πιστεύω πως δεν θα είχε ανταγωνισμό αυτή τη στιγμή.
Στο iphone μπορείς να περάσεις ότι μουσική έχεις το pc/mac σου. Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις να δώσεις τα mp3 σου κάποιο τρίτο.
Αρχική Δημοσίευση από Monte Cristo
Νταξ, κόψε κάτι... Τα περισσότερα από αυτά είναι κινέζικοι κλώνοι (Kiphone, Goophone, Zophone κλπ)
Δεν νομίζω. Πάντως όπου έχω βαρεθεί να ακούω τον default ήχο κλήσης των iphone.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 01-09-13 στις 13:50.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 19:45, 10-09-13:

Eίναι επίσημο.

Το iphone 5 αποσύρεται και στη θέση του παίρνουν τα iphone 5s και τα iphone 5c.

To iphone 5s θα έχει νέο 64bit επεξεργαστή (Apple A7).

To 5s θα διαθέτει αισθητήρα αναγνώρισης αποτυπωμάτων.
Το IOS 7 διαθέσιμο από 18 Σεπτεμβρίου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 10-09-13 στις 21:30. Αιτία: merge posts
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 22:38, 10-09-13:

Δεν εντυπωσιάστηκα από το 5s αλλά η τιμή του 5c με εξέπληξε ευχάριστα. Έχουμε αναλυτικές πληροφορίες για τις 2 συσκευές?

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 22:58, 10-09-13:

Tα specifications εδώ.

Το iphone 5c το θεωρώ μεγαλύτερο fail της apple από το 2007 και η τιμή του αδικαιολόγητα υψηλή. Ουσιαστικά είναι ένα iphone 5 με πλαστικό κάλυμμα

Γερμανία το 5c θα πουλιέται 599 euro ενώ το 5s 699 euro. Ελλάδα σίγουρα ακριβότερα. Ποιος θα αγοράσει τη πλαστικούρα όταν εκτός από καλύτερη ποιότητα κατασκευής προσφέρει και καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα με διαφορά 100 euro;

Το 5s είναι ένα βήμα μπροστά εξαιτίας του 64bit επεξεργαστή.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 10-09-13 στις 23:04.
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 23:30, 10-09-13:

Tα specifications εδώ.

Το iphone 5c το θεωρώ μεγαλύτερο fail της apple από το 2007 και η τιμή του αδικαιολόγητα υψηλή. Ουσιαστικά είναι ένα iphone 5 με πλαστικό κάλυμμα

Γερμανία το 5c θα πουλιέται 599 euro ενώ το 5s 699 euro. Ελλάδα σίγουρα ακριβότερα. Ποιος θα αγοράσει τη πλαστικούρα όταν εκτός από καλύτερη ποιότητα κατασκευής προσφέρει και καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα με διαφορά 100 euro;

Και αυτό που λένε με συμβόλαιο 99 δολάρια? Υπολόγιζα χωρίς συμβόλαιο να ήταν γύρω στα 200€

Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 00:13, 11-09-13:

Tα specifications εδώ.

Μα τα προϊόντα της apple και ιδιαίτερα αυτά που τρέχουν ios δε προορίζονται για ψαγμένους αγοραστές.Ιδιαίτερα στην Αμερική είναι πάρα πολλά τα παιδιά<15 που βλέπουν τα ολοκαίνουργια προϊόντα της apple και τους τρέχουν τα σάλια. Για ποιο άλλο λόγο να βγάλουν ένα τόσο overpriced κινητό που είναι σα γλειφιτζούρι; Στην Ελλάδα επειδή προφανώς ελάχιστοι θα διαθέσουν τα χρήματα για κάτι τέτοιο δε λείπουν βλακείες απομιμήσεις. Θυμάμαι πρόσφατα που είδα στην τηλεόραση ένα τετράδιο πρέπει να ταν που έμιαζε με i-pad και είχε ένα πιο χοντρό μήλο για σήμα(δε βρίσκω εικόνα).

Ποιο είναι το ποσοστό των ανθρώπων που αγοράζουν προϊόντα της apple συνειδητοποιημένοι..;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 00:50, 11-09-13:

Μα τα προϊόντα της apple και ιδιαίτερα αυτά που τρέχουν ios δε προορίζονται για ψαγμένους αγοραστές.Ιδιαίτερα στην Αμερική είναι πάρα πολλά τα παιδιά<15 που βλέπουν τα ολοκαίνουργια προϊόντα της apple και τους τρέχουν τα σάλια. Για ποιο άλλο λόγο να βγάλουν ένα τόσο overpriced κινητό που είναι σα γλειφιτζούρι; Στην Ελλάδα επειδή προφανώς ελάχιστοι θα διαθέσουν τα χρήματα για κάτι τέτοιο δε λείπουν βλακείες απομιμήσεις. Θυμάμαι πρόσφατα που είδα στην τηλεόραση ένα τετράδιο πρέπει να ταν που έμιαζε με i-pad και είχε ένα πιο χοντρό μήλο για σήμα(δε βρίσκω εικόνα).

Ποιο είναι το ποσοστό των ανθρώπων που αγοράζουν προϊόντα της apple συνειδητοποιημένοι..;
Κοίτα, αν όντως το 5c κάνει 200-300 € θα είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό deal.

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Διακεκριμένο μέλος

O akikos έγραψε στις 09:00, 11-09-13:

Oι τιμές αυτές είναι συμβολαίου για την Αμερική.

Δυστυχώς οι τιμές είναι αυτές. Στη Γερμανία το c κάνει 600 ευρώ στην Ελλάδα μπορεί να αγγίξει τα 700 ευρώ. Καλύτερα να μην κυκλοφορούσε καθόλου το πλαστικό. Προτιμώ το 4s.

Βγήκαν και hands on
http://www.youtube.com/watch?v=IOibqPRrKRg#t=103
http://www.youtube.com/watch?v=7zF0Kd87foQ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 11-09-13 στις 09:07.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 09:12, 11-09-13:

Μα τα προϊόντα της apple και ιδιαίτερα αυτά που τρέχουν ios δε προορίζονται για ψαγμένους αγοραστές.Ιδιαίτερα στην Αμερική είναι πάρα πολλά τα παιδιά<15 που βλέπουν τα ολοκαίνουργια προϊόντα της apple και τους τρέχουν τα σάλια.
που βρισκουν τα λεφτα ομως
τα 15 χρονα

η απλ στηριζεται στην χαμηλη νοημοσυνη των καταναλωτων,που δεν μπορουν να ελεγξουν το συναισθημα με τη λογικη

πχ το αιφον δεν εχει 200τοσες ωρες αναμονη οταν τα 100αρια κινητα εχουν 400 τουλαχιστον?? απαραδεχτο ..δινεις 500 ευρω θα επρεπε να εχει 600 τουλαχιστον..
θα αδειαζει για πλακα..
αλλα η τεχνολογια των μπαταριων εχει χτυπησει τοιχο.
αν ολοι οι χρηστες ηταν ψαγμενοι και σκεφτονταν λογικα και οχι με την εξωτερικη εμφανιση,,η απλ θα ειχε πεθανει καιρο τωρα
η τεχνολογια ουσιαστικα εχει βαλτωσει ,,και εχουμε ολο φρου φρου,,μαρκετινγκ..

περισσοτερο μαρκετινγκ παρα ουσια

συμφερει τις ετιαιρες κοινως να κανουν πιο βλακες τους καταναλωτες..τοσο απλα,,
ο βλακας με πολλα λεφτα ειναι ονειρο..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 11-09-13 στις 09:16.
Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 10:59, 11-09-13:

αν ολοι οι χρηστες ηταν ψαγμενοι και σκεφτονταν λογικα και οχι με την εξωτερικη εμφανιση,,η απλ θα ειχε πεθανει καιρο τωρα
Όχι

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:30, 11-09-13:

η νεα απλ τα καταφερε μονο με μαρκετινγκ

πραγματικες τεχνολογικες καινοτομιες δεν βλεπω

περισσοτερο design και λιγοτερο ουσια

εμενα που το design δεν με ενδιαφερει αλλα μονο η ουσια..και αποδοση

ποτε δεν θα επερνα απλ.

Παράθεση

Fast

Περιβόητο Μέλος

O Fast http://ischool.e-steki.gr/ έγραψε στις 11:33, 11-09-13:

Ναι από το 2011 που πέθανε ο στιβ τζομπς η απλ έχει πάρει τα κάτω της.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dimitris S, harry akritas

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους