Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,887 εγγεγραμμένα μέλη και 2,848,680 μηνύματα σε 82,016 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 682 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Το πρώτο σας φιλί

El Salazar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη El Salazar
Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O El Salazar έγραψε στις 05:10, 27-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από 10η Εντολή
Το πρώτο μου φιλί ήταν σκέτη μαγεία.....
Θυμάμαι ήμουν με το αγόρι που ήμουν ερωτευμένη...περνούσαμε τέλεια...είχαμε βγει και μια στιγμή πλησιάσαμε τόσο κοντά που άκουγα την καρδιά του....εκείνη τη στιγμή με φίλησε και τότε τα φτιάξαμε....
Τώρα είμαστε απλά φίλοι...γιατί με παράτησε για μια άλλη...
Τι να κάνουμε; Έτσι είναι η ζωή...
14 ετών και ήσουν ερωτευμένη και άκουγες και την καρδιά του ? Πάε φάε καμιά κίντερ γαλακτοφέτα και διάβασε οικιακή οικονομία λέω εγώ

Εν πάση περιπτώσει το δικό μου πρώτο φιλί ήταν μία ανυπέρβλητη εμπειρία.
17/9/2011. Την είχα γνωρίσει στο LoL, εκείνη την μέρα πήρε το πρώτο της pentakill και ήταν τρισευτυχισμένη. Είχαμε βάλει κάμερα μσν, ήπια κανά 2 τσιγάρα και κόλλησα τα χείλη μου στην σκονισμένη οθόνη...αχ συγκινήθηκα νυχτιάτικα
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 08:31, 27-05-14:

το πρωτο μου φιλι το εδωσα στα 15 μου με ενα παιδακι που τα ειχαμε ενα μηνα..
ηταν πισω απ το φροντιστηριο ξενων γλωσσων που πηγαινα..
αι εντομεταξυ ντροπιαρα εγω... μου παιρνει το κινητο και μου λεει αν δεν με φιλησεις δεν σ το δινω.. αλλο που δεν ηθελα κ εγω..
και τελοσπαντων οκαυ δεν ηταν και το πιο ρομαντικο φιλι, κ ουτε ημουν τερμα ερωτευμενη, αλλα οκαυ πλακα ειχε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 22:24, 12-06-14:

ξαφνικό, αμήχανο, ωραίο, μαγικό......δεν ξέρω τι άλλο
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk (μανταλένα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H μανταλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 928 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 17:16, 25-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Εχέμυθη
Το πρωτο πρωτο φιλι ηταν στα 4ρα μου απο τον ανηψιο της νονας μου , ενα χρονο μεγαλυτερο.Οι μεγαλοι που λετε ηταν στο σαλονι και εμας μας ειχαν βαλει στο κρεβατι και καλα να κοιμηθουμε.Αρχισαμε και μιλουσαμε και τοτε μου κρατησε το χερακι.Εγω τοτε κοκκινησα.Μετα απο λιγο μου λεει<<θελεις να φιληουμε να δεις που θα κοκκινησεις ξανα>>.Τι να πω κι εγω το καημενο , δεχτηκα.Εεεεε δωσαμε ενα πεταχτο φιλακι στο στα χειλακια, εγω κλασσικα εγινα πατζαρι...Μετα απο λιγη ωρα , μπροστα σε ολους τους μεγαλους προτεινε να τον παντρευτω!Ε τοτε εγω με υφος( καπως ετσι ηταν το υφος μου ) του απαντησα <<θα το σκεφτω>>...
Απο τοτε ακομα το σκεφτομαι!!!
και τωρα που το εγραψα ντοματουλα εγινα!
τι γλυκο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys (βάσια)

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H βάσια αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,735 μηνύματα.

H methexys ❄️☕️ έγραψε στις 19:44, 23-07-14:

Εγω το πρώτο μου "φιλι" το έδωσα σε ένα παιχνίδι θάρρος ή αλήθεια, σε έναν που μου άρεσε μάλιστα τότε, οταν ήμουν 13 ή 14 μαλλον πσσς, τι να λεμε, πολυ ρομαντικο (αστειεύομαι )
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk (μανταλένα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H μανταλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 928 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 19:46, 23-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Εγω το πρώτο μου "φιλι" το έδωσα σε ένα παιχνίδι θάρρος ή αλήθεια, σε έναν που μου άρεσε μάλιστα τότε, οταν ήμουν 13 ή 14 μαλλον πσσς, τι να λεμε, υπέροχη εμπειρία (αστειεύομαι )
χαχα εγω ημουν 15 αλλα δεν ηξερα πως φιλανε και δεν ηταν και η καλυτερη εμπειρια
Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sparkling
H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 21:03, 23-07-14:

και εγω 14 -15 ημουν και ηταν απογοητευτικο
Παράθεση

KeepDreaming!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 23:32, 23-07-14:

Εγώ πέρισυ το καλοκαίρι...Καθόμασταν σε κάτι βραχάκια στο λιμάνι της περιοχής που μένω και δεν ήταν κανένας άλλος κοντά μας.Καθόμασταν δίπλα δίπλα και σιγά σιγά άρχισε να με πλησιάζει...Εγώ έλεγα από μέσα μου "Ωχ ήρθε η ώρα μου" !Ξαφνικά με φιλάει στο μάγουλο και μου λέει "Μου αρέσεις πολύ.Το ξέρεις;" (Δεν απάντησα).Μετά με αγκάλιασε και με χάιδευε στο μπράτσο και σε κάποια στιγμή με φίλησε!Εγώ έμεινα και δεν μιλούσα για αρκετή ώρα..Όταν με ρώτησε τι έπαθα του είπα ότι απλώς δεν είμαι συνηθισμένη σε τέτοια.Ποιος ξέρει πως φαινόμουν εκείνη την ώρα..
Η σχέση μας κράτησε ένα μήνα και τολμώ να πω ότιτα φιλιά του δεν μου άρεσαν ποτέ..Ίσως επειδή δεν ένιωθα πράγματα για τον συγκεκριμένο και απλώς με τράβηξε η εικόνα του..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KeepDreaming! : 23-07-14 στις 23:35.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,872 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 01:24, 26-07-14:

(Μολις ειδα οτι εγω εχω ξαναγραψει στο θεμα πριν πολλα χρονια. Τελοσπαντων! Αργα πια, εχω ηδη γραψει το παρακατω κατεβατο, κριμα να το σβησω )
Το πρωτο φιλι?
Ητανε αυτος, ημανε εγω... 3 χρονια μεγαλυτερος. Με ειχε καψουρευτει, μου αρεσε κι εμενα. Ερχοτανε απο το σχολειο... ειχαμε και μια κοινη φιλη που εκανε τον μεσαζοντα να μιλαμε, μου αφιερωνε τραγουδακια και της τα εδινε... ολο και προχωραγε το πραμα... στο σχολειο αρχισα να βρισκω με ποσκα γραμμενα μηνυματακια εκει που καθομασταν με τα κοριτσια... κι ετσι πηγαινε... ενα απογευμα θα πηγαινα σε ενα παρτακι, το μαθε αυτος κι ολως τυχαιως εμφανιστηκε, εκεινη τη μερα φιληθηκαμε. Ηταν πραγματικα φανταστικο, τρομερη η χημεια. Η καρδια μου κοντευε να φυγει απο τη θεση της. Γυρισα σπιτι μου και πετουσα απο την χαρα μου. Το αποτελεσμα? Δεν τα φτιαξαμε(ενω ηθελα πολυ) ποτε! Γιατι?
Το ειπε σε ολο τον κοσμο που γνωριζαμε οτι φιληθηκαμε και εβγαλε ντουντουκα οτι εχουμε σχεση(!)
Εμενα αυτο με ξενερωσε (και με τρομαξε) απιστευτα καθως ειμαι ενας διακριτικος ανθρωπος και δεν μπορω την πιεση. Επισης το παιζε πολυ αντρας και ειχε πει σε φιλες μου να με ξεχασουν, διοτι εχω αγορι λεει τωρα και πρεπει να μαι φρονιμη να μη βγαινω. Εο?
Τεσπα, εγω τοτε ειχα στεναχωρηθει παντως, παρολο που τον εστειλα. Μετα εγραφε σε ολους τους τοιχους το ονομα μου και ΣΑΓΑΠΩ.
Υπερβολες και βιασυνες που δεν μπορουσα να διαχειριστω. Κι οσο απομακρυνομουν, τοσο πιο μαλακοπιτουρας γινοταν. Σε ενα μηνυμα μου του ειχα γραψει πως γινεται πιεστικος και να σταματησει τις ανοησιες και να με κανει ρεζιλι.
Μετα με εβρισε.
Και μετα το πηρε αποφαση οτι δεν τον ηθελα.
Αυτα.
Κι εγω ηρεμησα κι ολα καλα!
(Αυτος μετα τα εφτιαξε με μια για αρκετο καιρο και της φεροταν χαλια, ευτυχως εγω την γλιτωσα, ημουν πιο εξυπνη)

Το πρωτο μου αληθινο φιλι ηταν με τον πρωτο ερωτα της ζωης μου. Αυτο οχι μονο φιλι ηταν... ηταν αληθινος ερωτας, μια πολυχρονη και με τις καλυτερες αναμνησεις σχεση
Αυτα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 26-07-14 στις 01:40.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lefteris14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lefteris14
H lefteris14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H lefteris14 έγραψε στις 19:02, 29-07-14:

Ας μοιραστω κι εγω την εμπειρια μου...

Ημουν στη Β Λυκείου , φυτουκλακι, απουσιολογος και ολα τα συναφη, και μαρεσε ενα παιδι στην ταξη μου που ηταν αλητεια, μηχανες, μεταλ, τατου, πιρσινγκ και ειχε μεινει και κανα δυο χρονιες! Καναμε λιγη παρεα παραδοξως και ενα βραδυ σε μια πλατεια που καθομασταν σε κατι σκαλακια με πλησιασε και μου ειπε "αν θες τραβηξου εσυ" και με πλακωσε σε κατι γλωσσοφιλα που αν υπηρχαν βραβεια φιλιου θα επρεπε να τα ειχε σαρωσει ολα. Καλλιτεχνης, μαστορας και τεχνιτης απιστευτος τι να λεω. Σαν αυτον δεν εχω ξανασυναντησει, και δεν ειχε μονο στα φιλια απιστευτη τεχνικη και παθος.. Τεσπα επανερχομαι το φιλι αυτο το πρωτο μου λοιπον διηρκεσε περι τις 2 ωρες σε αυτα τα σκαλακια. Η ιστορια μου με αυτον επισης διηρκησε μια δεκαετια, χωρις ποτε να εχουμε "σχεση". ΕΙχαμε παντα μια αλλου ειδους "σχεση". Αυτα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lefteris14 : 29-07-14 στις 19:06.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 873 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 00:20, 30-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ντάξει... Νομίζω ότι τα φιλιά του νηπιαγωγείου και του δημοτικού (όπως και τα παιχνίδια "γιατρός" ή "δείξε μου το δικό σου να σου δείξω το δικό μου") δεν πιάνονται. Όπως δεν μετράνε και τα φιλιά της αρχής του γυμνασίου όταν τα "φτιάχναμε" το πρωί και "χωρίζαμε" το απόγευμα. Και της "μπουκάλας" τα φιλιά δεν πρέπει να παίζουν κι αυτά. Φαντάζομαι ότι το ερώτημα αφορά το πρώτο πραγματικά ερωτικό φιλί που δώσαμε. Πάμε λοιπόν:

Ήταν μέσα στις εξετάσεις του Μαΐου. Τελείωνα την Α λυκείου κι εκείνη τη Γ γυμνασίου. Είμασταν μαζί από μικρά, καθώς οι γονείς μας ήταν φίλοι. Εκείνο το απόγευμα ήρθε σπίτι μου να τη βοηθήσω λίγο στα μαθηματικά της. (Από μικρός το είχα το κουσούρι). Κλειστήκαμε στο δωματιό μου και οι απορίες της λύθηκαν γρήγορα (αρκετά αργότερα έμαθα ότι ήταν πρόσχημα), έτσι καθήσαμε στο κρεβάτι μου και ακούγαμε μουσική. (Παρένθεση: Από καιρό εκείνο που ένοιωθα μέσα μου για το κορίτσι αυτό δεν ήταν η παιδική μας φιλία, επιθυμούσα έντονα να συναντηθούμε και όταν ήμασταν μαζί το στομάχι μου έτρεμε. Ήθελα να της πω ή να κάνω κάτι, αλλά δεν είχα το θάρρος, ντρεπόμουν, φοβόμουν και δεν τολμούσα. Κλείνει η παρένθεση). Ακούγοντας λοιπόν παλιά μουσική (ήταν Pink Floyd "wish you were here", ξέρετε εκείνο το μεγάλο κομμάτι) αρχίσαμε παιχνιδάκια και χαδάκια. Σε μια στιγμή παίρνω τη μεγάλη απόφαση, σκέφτομαι μερικά αρχαία ρητά (ή ταν ή επί τας, θαρσείν χρη, ή τώρα ή ποτε κλπ), οπότε προγραμματίζω έναν αυθορμητισμό, τη βουτάω και της δίνω ένα δυνατό φιλί. Ανταποκρίθηκε απαλά, αλλά αμέσως μετά έμεινε για λίγο ακίνητη. Παγώνω, λέω μέσα μου: ωχ τώρα την πατήσαμε, θα μου πει να μείνουμε φίλοι και τέτοια, οπότε πάει το όνειρο. Και τι μου λέει το ...παλιόπαιδο? "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο να το κάνεις αυτό?" και με βουτάει και με φιλάει κι αυτή..... Νομίζω ότι η συνέχεια είναι αυτονόητη. Θα προσθέσω μόνον ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί....
πολύ συγκινητικό και όμορφο!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ch0c0lαtε.co0kiε

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ch0c0lαtε.co0kiε
H ch0c0lαtε.co0kiε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 746 μηνύματα.

H ch0c0lαtε.co0kiε έγραψε στις 08:41, 04-08-14:

Ήταν πέρυσι, Ιούλιος ήταν θυμάμαι λίγες μέρες πριν δώσω για το lower το οποίο και πήρα, επιτέλους. Με το παιδί αυτό δεν γνωριζόμασταν ούτε μια μέρα, απλά βρεθήκαμε και τα είπαμε. Φαίνεται τον έτρωγε....η νηστεία στο ερωτικό τομέα. Και τέλος πάντων επειδή και γω τότε αισθανόμουν κάπως άβολα και αμήχανα σκύβει και με φιλάει. Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε, ντάξει. Ενα φιλί ήταν μόνο από αυτά τα πεταχτά θα έλεγα, τίποτα σπουδαίο. Δεν ήταν και ο τύπος μου κιόλας για να τον φιλήσω και περισσότερο, δεν μου άρεσε οπότε δεν τον άφησα να με φιλάει για πολύ. Ζήτημα είναι αν μιλάγαμε κανένα μισάωρο, μετά από αυτό δεν με ξέρεις δεν σε ξέρω. Α, μόνο προς τα χριστούγεννα μου μίλησε για να με ρωτήσει αν έχω καμία φίλη ώστε να την γνωρίσει. Του μαράθηκε λογικά και θέλει πότισμα, ε τότε με θυμήθηκε.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 20:01, 04-08-14:

4 χρονων οταν ημουν νηπιαγωγειο Ειχα δει μια ταινια που ενας εκανε προταση γαμου σε μια κοπελα και το εκανα και γω με μεγαλη επιτυχια! Μπροστα σε ολα τα παιδια εσκυψα και της εδωσα ενα απο αυτα τα πλαστικα δαχτυλιδια και την φιλησα. Ακομα θυμαμαι τις νηπιαγωγους μου που ηταν σε φαση "γουτσου"
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye (mercedes)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H aye should i kill em all? έγραψε στις 16:11, 25-08-14:

ίσως δεν έχει νόημα να το μετανιώσω, ήταν λάθος επιλογή σίγουρα. και όσο περνάει ο καιρός συνειδητοποιώ πως ήταν και με λάθος άτομο. ευτυχώς εδώ και καιρό ο συγκεκριμένος έχει φύγει για γερμανία και αν όλα πάνε καλά δεν θα τον ξαναδώ ποτέ.
YAY

σαν γεγονός ήταν αρκετά ενδιαφέρον πάντως αν σκεφτούμε πως ήταν 8 το πρωί με κάποιον που έβλεπα από κοντά πρώτη φορά συν τις 4 πρώτες ώρες κοπάνας που έκανα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aye : 25-08-14 στις 16:16.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Vicky13

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους