Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Μανούλα....

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:24, 18-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Εγω κάποτε τουλάχιστον έλεγα "νταξ η μάνα μου είναι αμόρφωτη και τόσα ξέρει τόσα λέει και κάνει!"
Εμενα το παιδί μου τι θα λέει???????????????????????
Εσένα το παιδί σου μπορεί κάλλιστα να σε θαυμάζει όπως θαυμάζω εγώ τη μητέρα μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:26, 18-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εσένα το παιδί σου μπορεί κάλλιστα να σε θαυμάζει όπως θαυμάζω εγώ τη μητέρα μου

σωστό κι αυτό!
μπραβο βρε Λία... έτσι δώστε μου κουράγιο!
έχω κλ@σει μέντες σας λέεεεεεεεεεεεεεεεεεεω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 21:38, 18-08-06:

χαρηκα παρα πολυ με την ειδηση!!

σιδερενιο να ειναι ΚΟΥΕ, πω πω χαρηκα λεμε!!!

και αυτο που ειπε ο αρχοντας στεκει σε πηρε χαμπαρι με την μια

ΧΑΡΗΚΑ λεμε!!

DrJ7000

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DrJ7000
Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O DrJ7000 έγραψε στις 04:20, 19-08-06:

Άντε με το καλό και με υγεία.
Μη φοβάσαι.Και μόνο που αγχώνεσαι αν θα σαι καλή μάνα σημαίνει οτι θα σαι.

Troll

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Troll
Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε στις 10:23, 19-08-06:

Συγχαρητήρια. Γερό να είναι. Εύχομαι τα καλύτερα για όλους σας. Καλή λευτεριά.

chemeng

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chemeng
Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O chemeng έγραψε στις 10:41, 19-08-06:

Να χαρείς αυτές τις στιγμές τις εγκυμοσύνης και έπειτα να χαρείς τη νέα ζωή που φέρνεις σε αυτόν τον κόσμο!!! Γερό να είναι!!!

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:21, 19-08-06:

Με το καλό!!!

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:53, 19-08-06:

ΚΟΥΕ μου αυτές είναι φυσιολογικές ανησυχίες μιας μέλουσας μητέρας... Ηρέμισε και όλα θα πάνε καλά...

Είσαι διαλακτίκη, μπορείς και μπαίνεις στην θέση του άλλου, έχεις εμπειρίες και μπορώ να γράψω ένα κατεβατό με τα προτερήματά σου όπως τα γνώρισα εδώ... Θα 'σαι μια υπέροχη μανούλα και φίλη με το παιδί σου...Και όταν υστεριάζεις μαζί του στην εφηβεία, θα είμαστε εδώ οι νεότερες ( μάλλον άλλοι έφηβοι βασικά γιατί κι εγώ τότε θα' μαι σαραντάρα ) να σου τα ψάλλουν

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 20:15, 19-08-06:

Λοιπόν... όχι το σουφλέ καμία σχέση (ευτυχώς )
Δόξα το Θεό μέχρι στιγμής όλα πάνε κατ ευχήν!
Ούτε ζαλάδες, ούτε αναγούλες, ούτε ρουκέτες ούτε τίποτα!

Δεν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση.... αυτό γίνεται στον 5ο μήνα (ήτοι αρκετά αργά!)
Υπάρχει μια νέα εξέταση που γίνεται περίπου 11-13η εβδομάδα...
Βλαστο(κάπως ) Δε θυμάμαι ακριβώς την ονομασία
Η ουσία είναι ότι σου παίρνουν δείγμα απ τον πλακούντα και κάνουν ένα είδος βιοψίας... έχει την ίδια χρησιμότητα με την παρακέντηση μόνο που γίνεται πιο νωρίς και δεν σου τρυπανε τον αμνυακό σάκο...
Εχει όμως μεγαλύτερο ποσοστό αποβολών

Το 1% μπορεί σαν ποσοστό να είναι μικρό... όμως όταν προκειται για τέτοια φάση, ξαφνικά ακούγεται εκπληκτικά μεγάλο!

Τεσ πα... θα είμαι και 3 μέρες στο κρεβάτι θα με φάτε στη μαπα με το λαπ τοπ
1ον) Συνχαρητήρια!! Σου έχομαι να πάνε όλα καλά!
2ον) Μια αδιάκριτη ερώτηση ενωείται αν θες απαντάς!Επειδή και εγώ είμαι έγκυος. Αυτη την εξέταση γιατί την κάνεις? Δεν είναι απ'όσο ξερω από τις βασικές εξετάσει της εγγυμωσύνης.Υπάρχει κάποιο ιστορικό που σε αναγκάζει? Εκανες εξωσωματική μήπως?Δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση απλά επειδή είχα τύχει και εγώ σε έναν γιατρό που μου είχε πει να κάνω πολλές εξετάσεις που γίνονται μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχει σοβαρό ιστορικό και είναι εξίσου επικύδηνες για τη εγκυμωσύνη. Και όλα αυτά για να πάρει ένα βαρβάτο ποσό γιατί ήθελε να της κάνω στο ιατρείο-κλινηκή του! Πήρα όμως γνώμες από άλλους 7 γιατρούς που μου είπαν πως δεν χρειαζόταν να κάνω τέτοιου είδους πειράματα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 19-08-06 στις 21:13. Αιτία: διορθώθηκε το quote

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 20:36, 19-08-06:

Άσχετα με το όνομα...
θα σας εκμυστηρευτώ κάτι

ενώ είμαι πάρα πάρα πολύ χαρούμενη... ενώ ήρθε κατόπιν επιλογής όπως καταλάβατε... ενώ όλα πάνε περίφημα ... έχω κλ@σει μέντες

μπορώ να πω ότι είμαι σχεδόν τρομοκρατημένη....

Να είναι γερό το μωρό...
να έχω καλή εγκυμοσύνη και τοκετό....
και ενώ ξέρω ότι το αγαπάω ήδη.... ξέρω ότι θα το αγαπήσω ακόμα πιο πολύ.... φοβάμαι.... θα είμαι καλή και άξια μάνα? θα καταφέρω να το μεγαλώσω δίνοντας του όσο το δυνατόν καλύτερες βάσεις?
και μη βιαστείτε να μου πειτε ότι ναι θα είμαι καλή μάνα

είναι τόσο μεγάλη η ευθύνη που το σκέφτομαι συνεχώς....
6 μηνών θα πρέπει να πάει παιδικό σταθμό υποχρεωτικά...
είναι τοσα πολλά αυτα που σκέφτομαι συνεχώς (απ το χρώμα του παιδικού δωματίου μέχρι το πανεπιστήμιο ) που το μυαλό μου στο τέλος θα γίνει ομελέτα

Μη με κράξετε ε? οχι πολύ τουλάχιστον....
πρώτη φορά το περνάω αυτό το πράγμα... ενώ έχω τόσες άλλες εμπειρίες και αυτό... ΠΑΝΙΚΟΣ!!!
Μην φοβάσε κουκλίτσα! Η φύση τα έχει κάνειόλα έτσι που με το που γεννάμε ξαφνικά ξέρουμε καριβός τι πρέπει να κάνουμε! Καταλαβένουμε ακόμα και την παραμικρή αλλαγή στο κλάμα του παιδιού μας πότε νυστάζει πότε πεινάει πότε θέλει άλλαγμα ή απλά αγκαλίτσα! Ολα θα πάνε καλά!Οσο για την εγκυμωσύνη σου αφου ως τώρα δεν είχες ενοχλήσεις, δεν πρόκειτε καν να την καταλάβεις(αρνητικά πάντα)! Λένε πως αν ξεκινήσει ομαλά έτσι πάει μέχρι το τέλος! Εγώ δυστυχώς είμαι στην άλλη κατηγορία.. Πάντως σε περίπου 2 μήνες από τώρα που θα αρχίσεις να νιώθεις τις κινήσεις του θα δείς πως δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο στον κόσμο από την αίσθηση αυτή και την σχέση που αναπτήσεις με το μωρό πρίν ακόμα γεννηθεί! Αν δεν έχεις ξεκινήσει είδη εξοπλήσου με πολλά βιβλία εγκυμωσίνης. Θα σε βοηθήσουν πάρα πολλύ να κατανοήσεις τις αλλαγές που συμβαίνουν αλλά θα σε πρωετοιμάσουν και για το ευτυχές γεγονός! Τώρα είναι η καλύτερη περίοδος για να μάθεις ότι αφορά την αγκυμωσύνη την γέννα αλλά κια την περιποίηση του μωρού σου! Μετά δεν θα έχεις τον χρόνο να το ψάξεις! Οι αλλαγές στο μωρό σου θα είναι ραγδαίες! Από ώρα σε ώρα θα βλέπεις αλλαγή!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:25, 19-08-06:

@ torry.....

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να πάνε και σε σένα όλα πάρα πολύ καλά!!!
Σχετικά με την συγκεκριμένη εξέταση τώρα....
Δυστυχώς βρίσκομαι στην "κρίσιμη" ηλικία....
Είσαι πάρα πολύ νέα για να κάνεις τέτοιου είδους εξετάσεις εσύ (Δεδομένου ότι είσαι όντως 22 όπως έχεις γράψει )
Αυτού του είδους τις εξετάσεις τις κάνουν ή όντως όπως σωστά ανέφερες γυναίκες με ιστορικό, ή με εξωσωματική ή...... προχωρημένης ηλικίας
Και ενώ φυσικά είμαι μια αρκετά νέα γυναίκα... πλέον έχω μπει στην ηλικία που οι στατιστικές με βγάζουν σε μεγαλύτερης επικινδυνότητας για χρωμοσωματικές ανωμαλίες στο παιδί μου
Τι να κάνω... άργησα να τον βρώ τον πρίγκηπα μου εγω
Όσο για τον γιατρό μου.... δεν τίθεται τέτοιο θέμα...
Είναι ο οικογενειακός μας γιατρός εδώ και 25 χρόνια... εμένα με ξέρει απ τα 12 μου.... έχει ξεγενήσει όλα τα παιδιά του σογιού μου... έχει ξεγεννήσει 3 παιδιά της αδερφής μου και δεν ξέρω και γω πόσα άλλα στο σόι μου
όταν του είπα ότι είμαι έγγυος.... μόνο που δεν έβαλε τα κλάμματα απ τη συγκίνηση... βλέπεις είμαι η τελευταία των μοϊκανών απ το σόι... μετά αρχίζουν τα μικρά απ την αρχή
Άρα δεν παίζει περίπτωση να θέλει να μου τα φάει (Ευτυχως για μένα )

έχω προμηθευτεί και βιβλία και διαβάζω κι απόλα
ευτυχώς για μένα το θέμα μωρό δεν είναι κάτι εντελώς ξένο ως προς κάποια θέματα....
ξέρω να αλλάξω ένα μωρό.. να το ταΐσω.... να το πλύνω..
και τα ξέρω αυτά απ τα 12-13 μου... ας είναι καλά η αδερφή μου που έκανε το πρώτο της παιδί στα 17 της όταν εγώ ήμουν 12,5 χρονών... και ναι από τότε έχω μεγαλώσει μαζί της 3 μωρά

ουφ... άντε καλό μας κουράγιο!

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:31, 19-08-06:

ορίστε... παιδί μου να τα δεις αυτά στο μέλλον....
μέχρι απ την Ιρλανδία ευχές! εκεί έφτασε η χάρη μας
Bρε [τελικά επέστρεψα πιο νωρίς μπου χου χου χου χου ] όχι μόνο από την Ιρλανδία αλλά και από την Αμερική και την Ιαπωνία σε βλέπω να παίρνεις ευχές...

Τα καλά νέα για αγαπητά μέλη [συγγνώμη για αγαπητούς mod! ], ανεξάρτητα από το αν τους ξέρουμε προσωπικά ή όχι, είναι πάντα ευχάριστα και ένα μωρό όπως καταλαβαίνεις ακόμα περισσότερο!!!

ααα....κι αν ποτέ το μωρό τολμήσει και σου πει τπτ όπως ανησυχείς τύπωσε του το φόρουμ και πέστου...."βρε αχαίρευτο [ ], τόσες ευχές και τόσα καλά λόγια από γνωστούς και αγνωστους και εσύ τολμάς να μου λές ότι δεν είμαι καλή μάνα!!!!?!?!?!?"

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:34, 19-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
ααα....κι αν ποτέ το μωρό τολμήσει και σου πει τπτ όπως ανησυχείς τύπωσε του το φόρουμ και πέστου...."βρε αχαίρευτο [ ], τόσες ευχές και τόσα καλά λόγια από γνωστούς και αγνωστους και εσύ τολμάς να μου λές ότι δεν είμαι καλή μάνα!!!!?!?!?!?"

μπορώ να πω ότι μου αρέσει αυτή η ιδέα!!!

σε ευχαριστώ πολύ καλή μου..... και καλώς ήρθες και πίσω στα πάτρια εδάφη !!

εύχομαι σε όλους ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ όταν με το καλό νιώσετε έτοιμοι για ένα τόσο σημαντικό βήμα στη ζωή σας....

προσωπικά νιώθω πολύ ευτυχισμένη που δεν "έτυχε" η εγκυμοσύνη μου αλλά.... "πέτυχε"

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 22:27, 19-08-06:

Να'σαι καλά!Αντε καλό μας κουράγιο!

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:24, 20-08-06:

Στο έχω πει, ξαναπεί και δεν θέλω να σταματήσω να το λέω
Κουε μου συγχαρητήρια και καλή λευτεριά
Αν το 2006 δεν ήταν η χρονιά σου τοτέ ποιανού ήταν;
Για μένα είσαι η ζωντανή απόδειξη πως τα καλύτερα έρχονται αν δεν το βάζουμε κάτω
Πολλά φιλάκια, να έχεις πάντα χαρμόσυνα νέα να γεμίζεις το φόρουμ μας

Αλεξάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλεξάνδρα
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Αλεξάνδρα έγραψε στις 15:15, 20-08-06:

Υπέροχα νέα Κακή Επιρροή.
Να έχεις 9 μαγικούς μήνες και με το καλό να πάρεις το πριγκιπάκι σου αγκαλιά.
Βάλε πινακάκι.
Φιλιά.

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:31, 20-08-06:

ΟυαΟΥ! Τέλεια νέα!

Να έχεις καλή εγκυμοσύνη και να την χαρείς στο έπακρο!
Ξέρω τι λέω! Να τη χαρείς! Είναι μοναδική εμπειρία!

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:27, 21-08-06:

Εχω χαρει παρα πολυ..
Ειναι το δευτερο μηνυμα που διαβσα μπαινοντας στο στεκι (το πρωτο ηταν η κουβεντουλα χωρις θεμα και ομολογω οτι βαρεθηκα να το διαβασω ολο.. ) και χαιρομαι λες και σε ξερω (χρονια κιολας..).

Δεν ξερω τι να πω..
Τις καλυτερες ευχες μου για σενα και το μωρο σου (και αυτο που θα ερθει αλλα και αυτο που εχεις εννοειται )

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 10:48, 21-08-06:

κουεδινι σου εύχομαι το μωράκι σου να είναι σαν και σενα γλυκούλι. γουτσι, γουτσι!!!!! καλή λευτεριά και καλή μανούλα!!!!!!

υγ. κοιτα, με το που θα βγεις απτο νοσοκομείο, να βάλεις το μωρό μπροστά στο πληκτρολόγιο, να βαφτιστεί επίσημο μέλος του φόρουμ!!!!

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 13:31, 21-08-06:

Τώρα το είδα εγώ :S
Τεσπά, είμαι στον κόσμο μου
Σου εύχομαι να είσαι γερή και υγιείς, εσύ και το μωράκι σου :*

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 14:41, 21-08-06:

προσωπικά νιώθω πολύ ευτυχισμένη που δεν "έτυχε" η εγκυμοσύνη μου αλλά.... "πέτυχε"

Αυτό είναι το βασικότερο! Μια εγκυμωσύνη είναι πάντα ενα όμορφο γεγονός άν όμως την επιδιώκεις είναι ότι καλύτερο!Ειναι σαν να γίνεσαι μάρτυρας σε ένα θαύμα! Το σημαντικότερο, το ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!!

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 11:47, 22-08-06:

Βρε παιδιά, έλειψα μόνο 2 βδομαδούλες και γυρίζω και βλέπω κοσμοΪστορικές αλλαγές
Ο Κρόνος έκανε σχέση και Η ΚΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!
Θερμά συγχαρητήρια! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και σύντομα να του χαρίσεις αδελφάκι!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:54, 22-08-06:

αδερφάκι????
άλλη μάνα μου μας βρήκε!!! καλέ κάτσε!!!! ακόμα δεν κάναμε το πρώτο!

ευχαριστώ για τις ευχές φυσικά κι εσένα κι όλους τους υπόλοιπους που δεν έχει τύχει να ευχαριστήσω

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:35, 22-08-06:

Ε αμα θελετε να του κανετε αδερφακι θελει σχετικα συντομα... μην ξεχνας την ηλικια...

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 14:52, 22-08-06:

Πολλές ευχές κι από μένα και σου εύχομαι να απολαύσεις όλο αυτό το διάστημα της εγκυμοσύνης που (αν και δύσκολο κάποιες στιγμές) είναι πιστεύω μαγικό για μια γυναίκα!

Όλα καλά θα πάνε Κακή Επιρροή

Καλώς να έρθει το νέο μέλος της οικογένειάς σου

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 15:19, 22-08-06:

Κουέ τώρα το είδα κι εγώ, τώρα θα σου ευχηθώ τα καλύτερα!
Σε 6,5 μήνες να είστε κι οι 2 υγιείς και γεροί και μαζί με τον μπαμπά να κάνετε μια ωραία, χαρούμενη οικογένεια

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:24, 22-08-06:

Σας επιτρέπω να αρχίσετε τις οικονομίες για να του ψωνίσετε

Το ΤΙ ΕΞΟΔΑ υπάρχουν.... δεν μπορώ να σας το περιγράψω!!!
Δηλαδή, πρέπει πραγματικά να το θες και να είσαι έτοιμος για κάτι τέτοιο!!!
Κι ύστερα λενε για υπογεννητικότητα.....
5000 περίπου ο τοκετος
2000 περιπου το βρεφικό δωμάτιο
1000 ρουχαλάκια προίκες, βραστήρες ΚΛΠ
2000 Εξετάσεις κατά τη διάρκεια (η λήψη τροφοβλάστη που θα κάνω κοστίζει 600 ευρώ!!!!!! και δεν δικαιολογείται απ το ΙΚΑ!!!!)

ΣΥΝΟΛΟ... αισίως 10.000..... και μετά αναρωτιέσαι.... να κάνω μωρό ή να αγοράσω αμάξι?????? Μηνιαίως το ίδιο στοιχίζουν
(Ευτυχώς έχω αμάξι )

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:31, 22-08-06:

Και μετά υπολόγισε φρουτόκρεμες, πάμπερς, συνέχεια ρουχαλάκια γιατί αναπτύσσεται το άτιμο...

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:32, 22-08-06:

θα το στείλω από νωρις στο μεροκάματο

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:35, 22-08-06:

5000 ο τοκετος; Πανε καλα; Ενταξει ολα τα αλλα θα πρεπει να τα περιμενει κανεις αλλα 5000 ο τοκετος; ΠΟυ γενας;Με γρανιτι ειναι στολισμενο το νοσοκομειο;

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:38, 22-08-06:

5.000 ο τοκετός Κρόνε μου..... 5.000 ο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ο Φυσιολογικός!!!! χωρίς καισαρικές, χωρίς επισκληρίδιο, χωρίς πιθανές μέρες θερμοκιτήδας, σε 6κλινο δωμάτιο!!!!!
Περιλαμβάνει το ξενοδοχείο... εεεε νοσοκομείο , φυσιολογικό τοκετό και αμοιβή γιατρου....
Νταξ είναι το πιο ακριβό αλλά τι να κάνω που εκεί είναι ο γιατρός μου

κι όταν λέμε ότι είναι το πιο ακριβό... τα άλλα είναι 500-800 ευρά πιο φτηνά ε...

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 15:45, 22-08-06:

ΣΥΝΟΛΟ... αισίως 10.000..... και μετά αναρωτιέσαι.... να κάνω μωρό ή να αγοράσω αμάξι?????? Μηνιαίως το ίδιο στοιχίζουν
(Ευτυχώς έχω αμάξι )
Οντως τα έξοδα είναι πολλά αν τα πάρεις όλα καινούργια!Ομως μπορείς να εξοικονομήσεις πολλά έχοντας συγγενείς που πρόσφατα απέκτησαν μωράκι!
port-bebe και κούνια (όχι όμως καρότσι και καθισματάκι αυτοκινήτου!Αυτά θα τα πάρεις καινούργια!Είναι θέμα ασφάλειας!)
ρουχαλάκια(ειδικά για νεογέννητο είναι σχεδόν αχρησιμοποίητα! Σκέψου πως αλλάζεις τουλάχιστον 3 φ. την ημέρα φορμάκια και δεν τα φοράει για περισσότερο απο 2 εβδομάδες κια πολύ λέω!)
Βραστήρα
Κουβερτούλες, σεντονάκια γενικά προίκα που λέμε!
Οσο για τα υπόλοιπα σίγουρα θα υπάρξουν πολλοί συγγενείς και φίλοι που θα θέλουν να σου πάρουν κάτι. Οταν σε ρωτήσουν τι θες μην ντραπείς!Κάνε απο τώρα μια λίστα με αυτά που θα χρειαστείς και όποιος σε ρωτάει, ανάλλογα με την οικονομική του άνεση αλλά και την διάθεσή του μπορεί να διαλέγει από ένα δώρο! Μπορείς ακόμα και να φτιάξεις λίστα στο γούστο σου από ένα μαγαζί με βρεφικά και να τους στέλνεις εκεί να διαλέξουν (πως είναι η λίστα γαμου?)
Εγώ αυτό έκανα! Είναι καλύτερο να τους πείς τι να σου πάρουν (αν ρωτήσουν βέβαια!) παρά να βρεθείς με 20 ζιπουνάκια και πολλά πολλά άχρηστα παιχνίδια, γιατί δεν θα έχεις και τον χρόνο να θα τρέχεις απο μαγαζί σε μαγαζί να τα αλλάξεις με κάτι που σου χρειάζεται!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:49, 22-08-06:

ναι τα έχω υπόψη μου όλα αυτα... κι ευτυχώς για μένα δεν είμαι "περίεργη" να τα θέλω όλα δικα μου και καινούργια...
Φυσικά και θα δανειστώ κάποια πράγματα... αλλά και πάλι ρε παιδι μου τι εκμετάλευση είναι αυτή!!!!!!!

Κοιτούσα κάποια πράγματα και έπαθα σοκ... 500 μια κούνια?????? ΕΛΕΟΣ!!!
100 Το παντελόνι εγκυμοσύνης????? ΝΙΣΑΦΙ!

Νιώθω οτι μας εκμεταλεύονται κι εμείς λεμε κι ευχαριστώ!
Η νοοτροπία είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια με την νοοτροπία του "γάμου" και της "νύφης".... ΚΕΡ@ΤΙ@ΤΙΚΑ λεφτά

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 15:58, 22-08-06:

5.000 ο τοκετός ο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ο Φυσιολογικός!!!! χωρίς καισαρικές, χωρίς επισκληρίδιο, χωρίς πιθανές μέρες θερμοκιτήδας, σε 6κλινο δωμάτιο!!!!!
Περιλαμβάνει το ξενοδοχείο... εεεε νοσοκομείο , φυσιολογικό τοκετό και αμοιβή γιατρου....
Sorry αλλά σε ποιό μαιευτήριο θα γεννήσεις? Εκτώς κι αν ο γιατρός σου είναι που θέλει πάνω από 2500!Γιατί οι τιμές που έχω πάρει απο Μητέρα και Ιασώ είναι maximum 2000 με επισκληρίδιο και σε περίπτωση κεσσαρικής είναι περίπου +500.Να ξέρεις πως η μαία υπάρχει στο νοσοκωμείο και είναι δίπλα σου όταν χρειάζεται!Αν σου πουν αν θες μαία ενωούν να είναι συνεχώς μαζί σου πράγμα που δεν χρειάζεται και το πληρώνεις και 500 τσάμπα!Οσο για την γέννα και ύστερα για τον θηλασμό και την περιποιηση του νεογνού σε βοηθάει η εφημερεύουσα μαία, είναι μέσα στα standarts της γέννας!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:05, 22-08-06:

στο Ιασω...
δεν θυμάμαι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τις τιμές αλλά την άλλη βδομάδα θα έχω κανονικά τιμοκατάλογο....
Σε γενικές γραμμές ξέρω ότι αυτό που ισχύει είναι ότι ΟΣΑ πληρώσεις για το νοσοκομείο, άλλη τόση είναι η αμοιβή του γιατρού....

Οπότε... απ όσο θυμαμαι, ΙΑΣΩ που μου είχαν πει 2450 στο 6κλινο (εκτος κι αν τα μπερδευω, που δεν το νομιζω) ΧΩΡΙΣ επισκληρίδιο η οποία απ ότι θυμάμαι είναι 400 ευρώ!

Σύντομα πάντως θα ξέρω στα σίγουρα και κόστος νοσοκομείου αλλά και του γιατρού μου....
Τα 5000 τα υπολογίζω χοντρικά και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πιο κάτω... πιο πανω ειναι πιθανο αλλά πιο κατω.... με την καμία

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 16:07, 22-08-06:

ναι τα έχω υπόψη μου όλα αυτα... κι ευτυχώς για μένα δεν είμαι "περίεργη" να τα θέλω όλα δικα μου και καινούργια...
Φυσικά και θα δανειστώ κάποια πράγματα... αλλά και πάλι ρε παιδι μου τι εκμετάλευση είναι αυτή!!!!!!!

Κοιτούσα κάποια πράγματα και έπαθα σοκ... 500 μια κούνια?????? ΕΛΕΟΣ!!!
100 Το παντελόνι εγκυμοσύνης????? ΝΙΣΑΦΙ!

Νιώθω οτι μας εκμεταλεύονται κι εμείς λεμε κι ευχαριστώ!
Η νοοτροπία είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια με την νοοτροπία του "γάμου" και της "νύφης".... ΚΕΡ@ΤΙ@ΤΙΚΑ λεφτά
Ναι κι εγώ έτσι ακριβώς νιώθω!Αλλά δεν τους έκανα την χάρη! Προς το παρών έχω πάρει 2-3 παντελόνες φαρδιές με κορδονάκι στη μέση.Απλά 1-2 νούμερα μεγαλύτερες και 4 φορεματάκια και την έχω βγάλει μια χαρά!Οσο για αργότερα που θα έχω παρα-φουσκώσει θα πάρω 1-2 σαλοπέτες εγκυμωσύνης μπλουζίτσες ευτυχώς έχω αρκετές άνετες γιατί 2χρόνια πριν ήμουν +27kg και ευτυχώς τις κράτησα για μια τέτοια περίπτωση! Μετά φορμίτσες (πάντα από τα αντρικά για να βρείς άνετα νούμερα!), χειμώνας είναι στην τελική!Οσο να'ναι οι έξοδοι απο ένα σημείο και ύστερα περιορίζονται οπότε σε νοιάζει να είσαι άνετη! Αν είσαι και αδύνατη μην ψάξεις για ρούχα εγκυμωσύνης απλά πήγαινε σε μαγαζιά για ευσωμες!Εκεί θα βρείς όμορφα μοδάτα ρούχα, άνετα και το κυριότερο πιο φθινά!

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:30, 22-08-06:

Πάντως το 6.000 αρο ακούγετε πάρα πολύ!
Κουέ σε τετράκλινο πόσο πάει το μαλί, βάλε κανένα κατάλογο για να ξέρω πόσα πρέπει να μαζέψω για την γυναίκα μου.
Μην χαίρεστε μελλοντικά ενδιαφέρομαι δεν είναι εγκυος ακόμα, (τουλάχιστον έτσι νομίζω!)

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:47, 22-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από torry
Ναι κι εγώ έτσι ακριβώς νιώθω!Αλλά δεν τους έκανα την χάρη! Προς το παρών έχω πάρει 2-3 παντελόνες φαρδιές με κορδονάκι στη μέση.Απλά 1-2 νούμερα μεγαλύτερες και 4 φορεματάκια και την έχω βγάλει μια χαρά!Οσο για αργότερα που θα έχω παρα-φουσκώσει θα πάρω 1-2 σαλοπέτες εγκυμωσύνης μπλουζίτσες ευτυχώς έχω αρκετές άνετες γιατί 2χρόνια πριν ήμουν +27kg και ευτυχώς τις κράτησα για μια τέτοια περίπτωση! Μετά φορμίτσες (πάντα από τα αντρικά για να βρείς άνετα νούμερα!), χειμώνας είναι στην τελική!Οσο να'ναι οι έξοδοι απο ένα σημείο και ύστερα περιορίζονται οπότε σε νοιάζει να είσαι άνετη! Αν είσαι και αδύνατη μην ψάξεις για ρούχα εγκυμωσύνης απλά πήγαινε σε μαγαζιά για ευσωμες!Εκεί θα βρείς όμορφα μοδάτα ρούχα, άνετα και το κυριότερο πιο φθινά!
Δεν παίρνω κι όρκο αλλά ΝΟΜΙΖΩ ότι τα ρούχα για εύσωμες είναι από φύση τους ΠΟΛΥ ακριβά!
Αυτό που είχα και γω κατα νου είναι να πάρω 1-2 σαλοπέτες για να με βολέψουν στη δουλεια και να είμαι πλύνε - βάλε....
Δε νομίζω ότι θα τα σκάσω για περισσότερα... ούτε εχω κι όλας!
Δέντρο που φυτρώνουν ευρά να είχα, και πάλι δεν θα έφταναν!
Και οι φορμίτσες (Ειδικά για μέσα στο σπίτι) μια χαρά είναι.... τους πατάς και μια ψαλιδιά από κάτω αν είναι μακριές και είσαι σούπερ!
Το ΙΚΕΑ να ναι καλά πάντως... και μια χαρά κούνιες με 100 ευρώ έχει!
σιχτίρ πια!

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Πάντως το 6.000 αρο ακούγετε πάρα πολύ!
Κουέ σε τετράκλινο πόσο πάει το μαλί, βάλε κανένα κατάλογο για να ξέρω πόσα πρέπει να μαζέψω για την γυναίκα μου.
Μην χαίρεστε μελλοντικά ενδιαφέρομαι δεν είναι εγκυος ακόμα, (τουλάχιστον έτσι νομίζω!)
Γιάννη μου 5,000 είπαμε κι όχι 6,000
Αλλά οκ, μη σκας... θα σου δώσω αναλυτικό κοστολόγιο!
Για την ώρα μπορώ να σου πω ότι είμαι 2,5 μηνών και έχω κάνει
2 υπερήχους
2 χοριακές εξετάσεις
1 γενική αίματος + γενική ούρων + γενικές πρώτες εξετάσεις εγκυμοσύνης (Στίγμα, aids, κλπ κλπ κλπ)

Σύνολο.... 400 ευρουλινια στο ΙΑΣΩ + 600 την άλλη βδομάδα + 40 μια επίσκεψη στο ιατρείο....
ΗΤΟΙ.... 2,5 μηνών = 1,040 ευρά.....

δεν είναι οτι παραπονιέμαι... δόξα το θεό να λέμε.... απλά επειδή θες να είναι ΓΕΡΟ το παιδί σου, σε πατάνε στο λαιμό!

Και αν πεις ότι θα κανεις τις ιδιες εξετασεις με το ΙΚΑ θα πρέπει να κλεισεις ραντεβου μετα απο ποσο καιρο, να τρεχεις 2-3 φορες για διαφορετικές λήψεις αίματος και ΔΕΝ τις δικαιολογούν κι όλες!
Δηλαδή... αν υπολογίσεις τις μέρες που θα πάρεις άδεια και την ταλαιπωρία, τελικά τα σκας στα διάφορα ιδιωτικα κέντρα και λες και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ!
Για το κράτος προνειας και φροντίδας στις μητέρες που μόνο να γκρινιάζει ξέρει ότι έχουμε υπογεννητικότητα!

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 18:50, 22-08-06:

ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ!
Για το κράτος προνειας και φροντίδας στις μητέρες που μόνο να γκρινιάζει ξέρει ότι έχουμε υπογεννητικότητα!
Και έλεγα να σχολιάσω? Δεν χρειάζεται. Το έκανε πιο κατάλληλο άτομο!
Καλά από τα λεφτά έπαθα το δεύτερο εγκεφαλικό μετά τα έξοδα του γάμου! My bloodline μάλλον τελειώνει εδώ!

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 00:09, 23-08-06:

ηθικο δίδαγμα: αν θες σώνει ακι ντε να περάσεις από όλα αυτά, παντρέψου γιατρό (κατα προτίμηση γυναικολόγο,αν όχι, όλο και κάποιον κολλητό θα έχει που να κάνει αυτή τη δουλειά), που ναχει και πατέρα παπά (πάνε και τα έξοδα της εκκλησίας για γάμους και βαφτίσια)! τα υπόλοιπα έξοδα, ε όλο και κα΄τι θα βρούμε...
κουεδίνι σου ξαναεύχομαι να την απολαύσεισ αυτή την περίοδο και να κάνεις ένα γερόοοοο μωλάκι

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 09:03, 23-08-06:

Αν παντρευτείς γυναικολόγο σίγουρα δεν είναι και γυναικολόγος ΣΟΥ!
Αν δεν θες κιόλας να τον χάσεις!

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:13, 23-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Αν παντρευτείς γυναικολόγο σίγουρα δεν είναι και γυναικολόγος ΣΟΥ!
Αν δεν θες κιόλας να τον χάσεις!
Γιατί;

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:24, 23-08-06:

Κανένας γυναικολόγος δεν αναλαμβάνει τη γυναίκα του....
Οι λόγοι είναι πολλοί.... αλλά εγώ δεν τους ξέρω
Φαντάζομαι ότι ο γυναικολόγος είναι υποσυνείδητα εκπαιδευμένος να βλέπει την ασθενή του ως "κρέας" κι όχι ως γυναίκα....
Αν λοιπόν ο σύντροφος μπει σε αυτή τη διαδικασία να βλέπει τη γυναίκα του ως "κρεας" ε δεν έχουν και πολύ μελλον....
Απ την άλλη το να τη δει ως γυναικα και ασθενή, είναι πιθανά κακό για την αντικειμενικότητα των καταστάσεων.

όσες ιστορίες με γυναικολόγους ξέρω που γέννησαν οι γυναίκες τους, όλοι χρησιμοποίησαν γνωστό τους καλό κατ αυτούς συνάδελφο γυναικολόγο

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:32, 23-08-06:

Με την ίδια λογική όμως κι ένας χειρούργος πχ δεν θα αναλάμβανε τη γυναίκα του και γενικά οποιοσδήποτε γιατρός...

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:42, 23-08-06:

κατ εμέ... ναι το ίδιο...
κανένας γιατρός δεν αναλαμβάνει δικό του πρόσωπο για να μην εμπλέκονται συναισθήματα όταν πρέπει να ληφθουν σοβαρες αποφασεις

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:07, 23-08-06:

Απομυθοποιείται ο άλλος πιστεύω!
Ειδικά στους γυναικολόγους!

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 11:23, 23-08-06:

Φαίνεται ότι έχω χάσει μερικά επεισόδια!! Τα 5000 ευρώ για τον τοκετό δεν καλύπτονται ρε παιδιά κάπως? Απο κάποιο ταμείο? Στο δημόσιο νοσοκομείο θα πας ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο? Γενικώς τα 5.000 μόνο για την γέννα μου φαίνονται πάρα πολλά! Ήξερα εγώ και δεν θα κάνω παιδιά

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:36, 23-08-06:

θα σου έλεγα τώρα τι παίρνεις απ το ΙΚΑ πίσω αλλά τες πα...
ας μην ξεφεύγω
Ναι κάτι θα πάρω πισω.... αλλά απ την ιδιωτική ασφάλεια που εχω εδώ και 10 χρόνια δόξα το θεό!!!!!!
Σημασία όμως δεν έχω εγώ αποκλειστικά που είμαι μια μεμονομένη περίπτωση αλλά τι γίνεται με τον μέσο όρο των γυναικών που ο γιατρός τους είναι σε ιδιωτικό νοσοκομείο κι οχι σε κρατικο!

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:07, 23-08-06:

Τις προάλλες είχε έρθει μια γνωστη και είπε πως μια φίλη της γέννησε την είχαν σε δωμάτιο μόνη της, με πολύ περιποίηση και ολα αυτα απο μια ιδιωτικη ασφάλεια τηςτα πλήρωσε ΟΛΑ η ασφάλεια, τωρα που το σκέγφτομαι να μάθω ποια είναι να κάνω, αν είναι να δωσουμε τοσα λεφτα δεν συμφερει

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:08, 23-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Τις προάλλες είχε έρθει μια γνωστη και είπε πως μια φίλη της γέννησε την είχαν σε δωμάτιο μόνη της, με πολύ καλή περιποίηση και ολα αυτα απο μια ιδιωτικη ασφάλεια τηςτα πλήρωσε ΟΛΑ η ασφάλεια, τωρα που το σκέγφτομαι να μάθω ποια είναι να κάνω, αν είναι να δωσουμε τοσα λεφτα δεν συμφερει
,

πολύ φοβάμαι ότι ακριβώς για αυτό το λόγο έχουν καταργηθεί....
βέβαια ρώτα ένα ασφαλιστή να σου πει....
εγώ έχω εδώ και πολλά χρόνια το πρόγραμμα πριν καταργηθουν

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους