Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,349 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,931 μηνύματα σε 94,396 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 762 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:45, 28-06-11:

Διαφωνω.Αμα τα εχεις κανεις οτι γουσταρεις.

Ο ανθρωπος ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει αρκει να μην ενοχλει τον αλλον (και οχι το να επιδικνυει τα χρηματα του δεν ειναι ενοχληση)
ρεαλιστικα στην κοινωνια δεν ισχυει αυτο..

και το ξερεις..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 14:45, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από vaggos-mvdr
Τα παπουτσια μπορει να χαρακτηριστουν ματαιοδοξια .
Δεν το λεω για σενα αλλα πολλα μικροαστικα ακουγονται εδω μεσα .
Μικροαστισμός;
Όλα αποδεικνύουν πως η Ελλάδα πάσχει από την αρρώστια του Μικροαστισμού. Τι σημαίνει αυτό; Μικροαστισμός πρωτίστως είναι να σ' ενδιαφέρει ο εαυτός σου και μόνο. Ξαπλωμένος νωχελικά στον καναπέ ή σε κάποια καρέκλα συζητώντας με γνώμονα πάντα το προσωπικό σου συμφέρον - είτε είναι της δουλειάς που κάνεις ή του χώρου που βρίσκεσαι - αγνοώντας άλλες παραμέτρους, άλλων ανθρώπων απόψεις.
By the way.

Πάντως έτσι όπως το κόβω, αν βαρέσει η χώρα μία πτώχευση ο πρώτος που θα πεινάσει θα είσαι εσύ.Κάνε λίγο "κράτει" γιατί σε μερικά χρονάκια χλωμά τα πράγματα.

Για να μη με χαρακτηρίσεις "μικροαστή" ο πατέρας μου εχθές αγόρασε παντελόνι 290ευρώ.Μπράβο του, μάγκας.Αλλά αυτός δούλεψε για να το πάρει, κόπιασε.Εγώ θα ντρεπόμουν να ζητήσω τόσα λεφτά για ενα ρουχάκι.17 χρονών τσογλάνι είμαι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggos-mvdr
Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O vaggos-mvdr έγραψε στις 14:48, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Ευχαριστώ. Με κολακεύει όταν άνθρωποι σαν και σένα μου λένε ότι έχω φτηνό γούστο. Αν μου το έλεγε κάποιος άλλος που γνωρίζω, θα στεναχωριόμουν. Τώρα χαίρομαι. Λεφτά υπάρχουν αλλά μην έρθεις να μου δανειστείς όταν θα πεινάσεις από τα ανόητα έξοδα.
Ε σορρυ ισως να το παραεκανα . Δεν σε ξερω για να ξερω το γουστο σου.
Βλεπω ομως οτι πολυς κοσμος ειναι συνηθισμενος στα φθηνα και στα πολυ μετρια και οταν δει κατι καλυτερο δεν μπορει να το εκτιμησει και λεει βλακειες οτι μα οτι και να ειναι αυτο.

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Μικροαστισμός;

By the way.

Πάντως έτσι όπως το κόβω, αν βαρέσει η χώρα μία πτώχευση ο πρώτος που θα πεινάσει θα είσαι εσύ.Κάνε λίγο "κράτει" γιατί σε μερικά χρονάκια χλωμά τα πράγματα.

Για να μη με χαρακτηρίσεις "μικροαστή" ο πατέρας μου εχθές αγόρασε παντελόνι 290ευρώ.Μπράβο του, μάγκας.Αλλά αυτός δούλεψε για να το πάρει, κόπιασε.Εγώ θα ντρεπόμουν να ζητήσω τόσα λεφτά για ενα ρουχάκι.17 χρονών τσογλάνι είμαι.
Δεν το ειπα για σενα .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 28-06-11 στις 14:54. Αιτία: merge. Βάγγο, να χρησιμοποιείς το κουμπί επεξεργασία αν θες να προσθέσεις κείμενο στο ποστ σου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:49, 28-06-11:

στα φθηνα και στα πολυ μετρια
γιατι μπερδευεις την ποιοτητα με την χρηματικη αξια?

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 14:50, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ρεαλιστικα στην κοινωνια δεν ισχυει αυτο..

και το ξερεις..
Ρεαλιστικα ναι

Αλλα προσπαθουμε να φτιαξουμε και να ζησουμε στον ιδανικο μας κοσμο και δεν δεχομαστε τα πραγματα ετσι οπως ειναι

Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 14:51, 28-06-11:

γιατι μπερδευεις την ποιοτητα με την χρηματικη αξια?
Δεν μπερδευω ποιοτητα με χρηματικη αξια .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-06-11 στις 09:47. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:53, 28-06-11:

Εγω δεν πιστευω σε καλες και κακες αγορες . Αν θες πιστευε εσυ.
Noμιζω οτι με αυτη τη δηλωση (εκτος του οτι τα λες ολα), ερχεσαι κ σε αντιθεση λιγο με τον εαυτο σου, αφου τοτε ουτε κατι απο λαικη θα ηταν κακη αγορα...

Η πολυθρονα οχι μονο δεν ειναι κακογουστη αλλα θεωρειται μια απο τις ομορφοτερες που εχουν υπαρξει ποτε . Μπορεις να την δεις και ως εκθεμα στο μουσειο μοντερνας τεχνης την Νεας Υορκης και σε πολλα αλλα μουσεια .
Δες παλι πως βαζεις τρικλοποδια στον εαυτο σου. Τη μια λες "ειναι", την αλλη "θεωρειται". Γιατι αφηνεις μονιμως τους αλλους να σου υπαγορευουν τι θα σου αρεσει κ τι οχι ; Αποψη δικη σου δεν εχεις ;

Αλλα εσυ ξερολα ξερεις καλυτερα.
Οχι βεβαια. Απλα εχω προσωπικοτητα και γουστο τα οποια καλλιεργω μονος μου. Δεν περιμενω να μου πει αλλος τι ειναι μοδα , τι ειναι ωραιο, ασχημο κλπ. Θα σου προτεινα κ συ να μην "παπαγαλιζεις". Γιατι αυτο κανεις. Δεν εχεις αποψη προσωπική, γουστο προσωπικο και διαλεγεις οτι "λενε" , οτι "θεωρειται",κλπ,κλπ.

Θελω να περασω αρχιτεκτονικη και ασχολουμε με οτι ειναι σχετικο με σπιτια .
Τοτε αν δεις παλαιοτερες αναρτησεις περι εσωτερικης διακοσμισης, θα δεις οτι και εγω και αλλοι, εχουν μια χαρα γουστο. Απεκτησε κ συ. Καλλιεργησε το. Αλλά οχι με μιμητισμο.

Τι να σου πω ? δεν την εχω δει . Μπορει να ειναι οντως ωραια.
Εσυ λες οτι για σενα ειναι εργο τεχνης ε? Το ιδιο λεω και γω για την δικια μου με μια διαφορα : το οτι η δικια μου ειναι εργο τεχνης δεν το λεω εγω . Το λενε τα μουσεια στα οποια βρισκεται , το λενε ολοι οσοι γνωριζουν απο design , το λενε ολα τα βιβλια που ασχολουνται με αυτο το θεμα , ολοι οι σχεδιαστες .Το ηξερες οτι σχεδιαστηκε για βασιλιαδες? χαχαχαχα
Εχεις κολλησει να πιστευεις οτι το ωραιο και το ασχημο, ειναι 100% αντικειμενικο, αρα καποιοι ξερουν καλυτερα και λενε στους υπολοιπους τι να θεωρουν ωραιο/ασχημο. Ειναι λαθος αυτη η αποψη. Θυμησου το τοπικ και την ημερομηνια, γιατι θα ερθεις στα λογια μου/μας.

Τα παπουτσια μπορει να χαρακτηριστουν ματαιοδοξια .
Δεν το λεω για σενα αλλα πολλα μικροαστικα ακουγονται εδω μεσα .
Καλα, εδω δε ξερεις τι ειναι η μοδα, κ το γουστο, κ ξερεις τι θα πει "μικροαστικο" ;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:53, 28-06-11:

θα προτιμουσες κατι καλυτερο ή κατι ακριβοτερο?

συχνα τα βλεπουμε αυτα..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 15:03, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Noμιζω οτι με αυτη τη δηλωση (εκτος του οτι τα λες ολα), ερχεσαι κ σε αντιθεση λιγο με τον εαυτο σου, αφου τοτε ουτε κατι απο λαικη θα ηταν κακη αγορα...

Δες παλι πως βαζεις τρικλοποδια στον εαυτο σου. Τη μια λες "ειναι", την αλλη "θεωρειται". Γιατι αφηνεις μονιμως τους αλλους να σου υπαγορευουν τι θα σου αρεσει κ τι οχι ; Αποψη δικη σου δεν εχεις ;

Οχι βεβαια. Απλα εχω προσωπικοτητα και γουστο τα οποια καλλιεργω μονος μου. Δεν περιμενω να μου πει αλλος τι ειναι μοδα , τι ειναι ωραιο, ασχημο κλπ. Θα σου προτεινα κ συ να μην "παπαγαλιζεις". Γιατι αυτο κανεις. Δεν εχεις αποψη προσωπική, γουστο προσωπικο και διαλεγεις οτι "λενε" , οτι "θεωρειται",κλπ,κλπ.

Τοτε αν δεις παλαιοτερες αναρτησεις περι εσωτερικης διακοσμισης, θα δεις οτι και εγω και αλλοι, εχουν μια χαρα γουστο. Απεκτησε κ συ. Καλλιεργησε το. Αλλά οχι με μιμητισμο.

Εχεις κολλησει να πιστευεις οτι το ωραιο και το ασχημο, ειναι 100% αντικειμενικο, αρα καποιοι ξερουν καλυτερα και λενε στους υπολοιπους τι να θεωρουν ωραιο/ασχημο. Ειναι λαθος αυτη η αποψη. Θυμησου το τοπικ και την ημερομηνια, γιατι θα ερθεις στα λογια μου/μας.

Καλα, εδω δε ξερεις τι ειναι η μοδα, κ το γουστο, κ ξερεις τι θα πει "μικροαστικο" ;
Λες πολλα τα οποια τα βγαζεις απο το μυαλο σου .
Ειπα οτι δεν ισχυει η καλη και κακη αγορα για μενα με βαση τα χρηματα και οχι το προιον . Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Οταν λεω ειναι και θεωρειται ειναι ακριβος το ιδιο για μενα .
Εχω παραπολυ καλο γουστο τι οποιο το καλλιεργω απο μικρος . Μηπως εσυ εισαι συνηθισμενος στα μετρια ? γιατι εμενα μου αρεσουν παντα τα καλυτερα.Σκεψου κατι που εχω πει : αν κατι ειναι ακριβο και δεν ειναι καλο τοτε δεν θα το αγορασει κανεις και μετα θα εξαφανιστει .
Η τελευταια παραγραγος ειναι θεωριες σου.
Να σε ρωτησω κατι? πες οτι αγοραζεις ενα πανακριβο σκακι που για σενα αξιζει και θεωρειται ενα απο τα καλυτερα που υπαρχουν . Αν το εβλεπα εγω και ελεγα τι αηδια ειναι αυτη και οτι δεν αξιζει τα λεφτα του και οτι στην μιση τιμη περνεις καλυτερο εσυ δεν θα με ελεγες τρελο που το σχολιαζω χωρις ξερω την αξια του και γιατι θα μπορουσε να κανει τοσο? δεν θα ημουν βλακας αν το σχολιαζα χωρις να το ηξερα?

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:06, 28-06-11:

Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Γιατι δεν λες:

Αν δω κατι καλό και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι ακριβό ή φτηνό?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 15:10, 28-06-11:

Γιατι δεν λες:

Αν δω κατι καλό και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι ακριβό ή φτηνό?
Ναι αυτο .

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 15:13, 28-06-11:

Ειπα οτι δεν ισχυει η καλη και κακη αγορα για μενα με βαση τα χρηματα και οχι το προιον . Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Εχω παραπολυ καλο γουστο τι οποιο το καλλιεργω απο μικρος . Μηπως εσυ εισαι συνηθισμενος στα μετρια ? γιατι εμενα μου αρεσουν παντα τα καλυτερα.Σκεψου κατι που εχω πει : αν κατι ειναι ακριβο και δεν ειναι καλο τοτε δεν θα το αγορασει κανεις και μετα θα εξαφανιστει .
Βαγγο φίλε μου κοίταξε να δεις.
Δε θέλω να το παίξω ψωνάρα αλλά κι εγώ έχω μια χαρά γούστο. Ψωνίζω από τα Zara, που έχει μοδάτα ρούχα, που ταιριάζουν στο σωματότυπό μου και ταυτόχρονα είναι σχετικά φθηνά. Έχω ένα τζίν DSquared2 και πραγματικά προτιμώ τα Zara μου. Γι'αυτό άσε τα φληναφήματα κατά μέρους. Το στίλ δεν συνεπάγεται το ακριβό, μουράτο, χλιδάτο, ακριβό ντυσιματάκι. Μια χαρά είναι και οι μέτριες τιμές. Έχουν και γούστο και ποιότητα. Αν θες εσύ να στάζεις, λέμε τώρα, ενα 100άρικο+ για ένα φανελάκι D&G πρόβλημά σου. Αλλά πρόσεχε...

Φιλικά πάντα!

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 15:18, 28-06-11:

Να σε ρωτησω κατι? πες οτι αγοραζεις ενα πανακριβο σκακι που για σενα αξιζει και θεωρειται ενα απο τα καλυτερα που υπαρχουν . Αν το εβλεπα εγω και ελεγα τι αηδια ειναι αυτη και οτι δεν αξιζει τα λεφτα του και οτι στην μιση τιμη περνεις καλυτερο εσυ δεν θα με ελεγες τρελο που το σχολιαζω χωρις ξερω την αξια του και γιατι θα μπορουσε να κανει τοσο? δεν θα ημουν βλακας αν το σχολιαζα χωρις να το ηξερα?
Λοιπον ο χρηστης Lorien σου εγραψε κατι για την προσωπικοτητα σου (κανεις και αλλα φαουλ οπως το να θεωρεις οτι το δικο σου γουστο ειναι καλο και των αλλων που ειναι διαφορετικο οχι,αλλα δεν θα κατσουμε να αναλυσουμε και αυτο το θεμα).Καλο ειναι να το ξαναδιαβασεις και να κανεις μια μικρη προσπαθεια να το καταλαβεις (αν μπορεις γιατι απο οτι εχω καταλαβει,ειτε δεν θες ειτε σε εχουν μαθει απο την οικογενεια να μην ακους κανεναν) τι θελει να σου πει.

Κοιταξε,τοση ωρα σου μιλανε (οχι εγω) καποιο ανθρωποι μεγαλυτερης πειρας και ηλικιας απο εσενα και εσυ δεν λες με τιποτα εστω να ακουσεις τι λενε.Εισαι κολλημενος σε κατι.Ξεκολλα

Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 15:18, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Λοιπον ο χρηστης Lorien σου εγραψε κατι για την προσωπικοτητα σου (κανεις και αλλα φαουλ οπως το να θεωρεις οτι το δικο σου γουστο ειναι καλο και των αλλων που ειναι διαφορετικο οχι,αλλα δεν θα κατσουμε να αναλυσουμε και αυτο το θεμα).Καλο ειναι να το ξαναδιαβασεις και να κανεις μια μικρη προσπαθεια να το καταλαβεις (αν μπορεις γιατι απο οτι εχω καταλαβει,ειτε δεν θες ειτε σε εχουν μαθει απο την οικογενεια να μην ακους κανεναν) τι θελει να σου πει.

Κοιταξε,τοση ωρα σου μιλανε (οχι εγω) καποιο ανθρωποι μεγαλυτερης πειρας και ηλικιας απο εσενα και εσυ δεν λες με τιποτα εστω να ακουσεις τι λενε.Εισαι κολλημενος σε κατι.Ξεκολλα
Η ηλικια δεν εχει να κανει παντα.
Με αυτην την λογικη εισαι συ κολλημενος .
Ειμαι παραξενος που νομιζω οτι οι ανθρωποι που κρινουν πραγματα που δεν τα ξερουν ειναι ηλιθιοι ε?

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 15:21, 28-06-11:

Η ηλικια δεν εχει να κανει παντα.
Με αυτην την λογικη εισαι συ κολλημενος .
Ειμαι παραξενος που νομιζω οτι οι ανθρωποι που κρινουν πραγματα που δεν τα ξερουν ειναι ηλιθιοι ε?
Εσυ αυτην την στιγμη κρινεις ανθρωπους χωρις να ξερεις αμα ξερουν

Αρα .....

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 15:24, 28-06-11:

Tι δεν ξέρουν μωρέέέέέέ;
Τα catwalks και τις πασαρέλες που έχω δει εγώ στο fashion tv και στο world fashion εσύ δεν τα έχεις δει ούτε στον ύπνο σου.
Που ξέρεις ότι και οι άλλοι είναι έτσι "ηλίθιοι";

Ο Χριστός και η Παναγία δηλαδή!!!!!!!!

Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 15:28, 28-06-11:

Εσυ αυτην την στιγμη κρινεις ανθρωπους χωρις να ξερεις αμα ξερουν

Αρα .....
ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα . Τι ξερεις γι αυτα ? δεν σου λεω να μου πεις τι βλεπεις , αν σου αρεσουν η οχι αλλα τι γνωσεις εχεις πανω σε αυτα για να τα κρινεις ? ΠΧ ξερεις την ποιοτητα? ξερεις πως φτιαχνονται ? που φτιαχνονται ? πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ? τι ξερεις πες μου οτιδηποτε και να ειναι αυτο . Εσεις αυτο κανετε . Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.
Αν ξερεις καλα κανεις και σχολιαζεις αλλα αν οχι τοτε.....

Tι δεν ξέρουν μωρέέέέέέ;
Τα catwalks και τις πασαρέλες που έχω δει εγώ στο fashion tv και στο world fashion εσύ δεν τα έχεις δει ούτε στον ύπνο σου.
Που ξέρεις ότι και οι άλλοι είναι έτσι "ηλίθιοι";

Ο Χριστός και η Παναγία δηλαδή!!!!!!!!
Πο ρεεε
μιλαω γενικα για ολα τα πραγματα για ολους τους ανθρωπους
κανεις λες και μιλαω σε σενα μονο , λες και συ εισαι μονο εδω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 28-06-11 στις 16:42. Αιτία: merge. Βάγγο, να χρησιμοποιείς το κουμπί επεξεργασία αν θες να προσθέσεις κείμενο στο ποστ σου
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 15:30, 28-06-11:

ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα . Τι ξερεις γι αυτα ? δεν σου λεω να μου πεις τι βλεπεις , αν σου αρεσουν η οχι αλλα τι γνωσεις εχεις πανω σε αυτα για να τα κρινεις ? ΠΧ ξερεις την ποιοτητα? ξερεις πως φτιαχνονται ? που φτιαχνονται ? πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ? τι ξερεις πες μου οτιδηποτε και να ειναι αυτο . Εσεις αυτο κανετε . Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.
Αν ξερεις καλα κανεις και σχολιαζεις αλλα αν οχι τοτε.....

Πόσα δίνεις γι'αυτή; Ρωτάω εσένα γιατί έχεις μάτι γνώστη ποιότητας.

Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 15:32, 28-06-11:

Πόσα δίνεις γι'αυτή; Ρωτάω εσένα γιατί έχεις μάτι γνώστη ποιότητας.
Αμα δεν την πιασω στα χερια μου που να καταλαβω την ποιοτητα .
μμμ να κανει κανα 200-250 αν ειναι πλαστικη γιατι πλαστικη φαινεται.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 15:36, 28-06-11:

Αμα δεν την πιασω στα χερια μου που να καταλαβω την ποιοτητα .
μμμ να κανει κανα 200-250 αν ειναι πλαστικη γιατι πλαστικη φαινεται.
Έπεσες πολύ έξω.Δεν γνωρίζεις πολλά επί του θέματος, μάλλον. Και ναι είναι πλαστική ολόκληρη.Πως φαίνεται ότι υπερεκτιμάς τα αντικείμενα μόνο και μόνο επειδή έχουν την ταμπέλα Armani Jeans, LV κτλ.

98ευρώ. Εγώ μέχρι 10 δίνω γι'αυτή την πλαστικούρα.

Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 15:38, 28-06-11:

Έπεσες πολύ έξω.Δεν γνωρίζεις πολλά επί του θέματος, μάλλον. Και ναι είναι πλαστική ολόκληρη.Πως φαίνεται ότι υπερεκτιμάς τα αντικείμενα μόνο και μόνο επειδή έχουν την ταμπέλα Armani Jeans, LV κτλ.

98ευρώ. Εγώ μέχρι 10 δίνω γι'αυτή την πλαστικούρα.
Δηλαδη δεν βρικα την τιμη παει να πει οτι δεν ξερω τιποτα?
Εδω πεφτω εξω στα πραγματα τις lv που τα ξερω πολυ καλυτερα .

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 15:50, 28-06-11:

ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα
Θα πω μονο για πολυθρονα γιατι τα παπουτσια που λες,δεν τα ειδα

ξερεις την ποιοτητα?
Οχι δεν την ξερω αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας.Δεν εχω προβλημα να καθομαι πανω σε μια καμηλοπαρδαλη η σε ενα πλαστικο υφασμα.Πραγματικα αδιαφορο μου ειναι

ξερεις πως φτιαχνονται ?
Ουτε αυτο με ενδιαφερει.Και δηλαδη πως να φτιαχνονται?Που μπορει να οφελησει αυτο για να ειναι καλογουστο η οχι?Εσυ ξερεις πως φτιαχνετε?

που φτιαχνονται ?
Σιγα να μην με ενδιαφερει και τι νοικι πληρωνει ο ιδιοκτητης της εταιριας.Ισχυουν τα ιδια με παραπανω.Ειναι αυτος παραγοντας για να θεωρηθει καλογουστο?

πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ?
Τι με ενδιαφερει εμενα ρε?Παμε καλα?Ας το εχει σχεδιασει και ο γυφτος στην γειτονια μου,αμα ειναι καλογουστο ειναι καλογουστο οποιος και να το εχει σχεδιασει.......η ανυπαρκτη προσωπικοτητα σου που λεγαμε προηγουμενος που πρεπει να αρχιζεις να αποκτας σιγα σιγα,θυμασαι?

Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.
Εσυ ομως το λες με σιγουρια οτι εμεις ειμαστε κακογουστοι.Φασκεις και αντιφασκεις.Βασικα δεν νομιζω να καταλαβαινεις και πολλα απο την συζητηση.

Φυσικα και σχολιαζω οτι βλεπω.Εγω μια τετοια καρεκλα την εχω για πεταμα.Αφου δεν μπορω να κατσω πανω της γιατι δεν με βολευει.Και απο θεμα γουστου με αφηνει αδιαφορη,δεν εχει κατι που να με ερεθιζει τα γουστα μου

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 15:56, 28-06-11:

Θα πω μονο για πολυθρονα γιατι τα παπουτσια που λες,δεν τα ειδα

Οχι δεν την ξερω αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας.Δεν εχω προβλημα να καθομαι πανω σε μια καμηλοπαρδαλη η σε ενα πλαστικο υφασμα.Πραγματικα αδιαφορο μου ειναι

Ουτε αυτο με ενδιαφερει.Και δηλαδη πως να φτιαχνονται?Που μπορει να οφελησει αυτο για να ειναι καλογουστο η οχι?Εσυ ξερεις πως φτιαχνετε?

Σιγα να μην με ενδιαφερει και τι νοικι πληρωνει ο ιδιοκτητης της εταιριας.Ισχυουν τα ιδια με παραπανω.Ειναι αυτος παραγοντας για να θεωρηθει καλογουστο?

Τι με ενδιαφερει εμενα ρε?Παμε καλα?Ας το εχει σχεδιασει και ο γυφτος στην γειτονια μου,αμα ειναι καλογουστο ειναι καλογουστο οποιος και να το εχει σχεδιασει.......η ανυπαρκτη προσωπικοτητα σου που λεγαμε προηγουμενος που πρεπει να αρχιζεις να αποκτας σιγα σιγα,θυμασαι?

Εσυ ομως το λες με σιγουρια οτι εμεις ειμαστε κακογουστοι.Φασκεις και αντιφασκεις.Βασικα δεν νομιζω να καταλαβαινεις και πολλα απο την συζητηση.

Φυσικα και σχολιαζω οτι βλεπω.Εγω μια τετοια καρεκλα την εχω για πεταμα.Αφου δεν μπορω να κατσω πανω της γιατι δεν με βολευει.Και απο θεμα γουστου με αφηνει αδιαφορη,δεν εχει κατι που να με ερεθιζει τα γουστα μου
Αυτες οι ερωτησεις ενα παραδειγματα που δεν χρειαζονταν να απαντησεις και δεν ειναι μοναδικες ερωτησεις που καποιος θα μπορουσε να σου κανει . Παντως αυτα διαμορφωνουν την τιμη . Εγω δεν ανεφερα το θεμα αισθητικης .

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:09, 28-06-11:

Ευχαριστω. Τουλαχιστον δε τα παιρνω μασημενη τροφη απο δηθεν "γνωστες". Απο το μυαλο μας πρεπει να φιλτραρονται ολα, αυτο προσπαθω να σου πω.

Το ειπες γενικα, που να ξερω τι εννοεις.Αλλά και παλι λαθος κανεις γιατι δε μπορεις να βγαζεις απεξω την τιμη, αφου ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ αντικατοπτριζει την αξια (εστω μεγαλο μερος ) του αντικειμενου.

Ωραια. Αρα το τι ισχυει απο πλευρας ωραιου κ ασχημου, θεωρεις οτι ειναι κατι που το ξερουν μονο οι ειδικοι των οικων μοδας, οποτε πρεπει τυφλα να ακουμε αυτους. Κι αυτοι αληθεια, πως το ξερουν το ωραιο κ το ασχημο ; Απο που το μαθαν ; Βιβλια ; Για σκεψου λιγο τι λες...

Εχω παραπολυ καλο γουστο τι οποιο το καλλιεργω απο μικρος .

...μπα...

Μηπως εσυ εισαι συνηθισμενος στα μετρια ?
Δλδ το γουστο εχει να κανει με το μετριο σε τιμη και ποιοτητα ; Μηπως τα εχεις μπερδεψει λιγο ; Σου ξαναλεω, αν δεις παλαιοτερα ποστ μου, με τι μου εχει αρεσει κ τι εχω προτεινει, θα καταλαβεις. Γιατι ομως θεωρεις οτι οποιος δε συμφωνει μαζι σου, ειναι συνιθισμενος στα μετρια ; Δλδ, μονο εσυ γνωριζεις το καλο γουστο και μονο εσενα σου αρεσουν τα ποιοτικα ; Μηπως τελικα άλλος φερεται ως γνωστης ενω δεν ειναι ;

γιατι εμενα μου αρεσουν παντα τα καλυτερα.Σκεψου κατι που εχω πει : αν κατι ειναι ακριβο και δεν ειναι καλο τοτε δεν θα το αγορασει κανεις και μετα θα εξαφανιστει .
Και σου απαντησα , οτι αυτο θα συνεβαινε ΕΑΝ ΟΛΟΙ ψωνιζαν με λογικη και οχι επειδη ειναι οι ιδιοι ψωνια και κενοι. Ελπιζω να μην χρησημοποιησεις το ιδιο επιχειρημα αν δεν αντικρουσεις το δικο μου πρωτα...

Οχι. Γιατι δε θα ηξερα ποιος εισαι και ποσα ξερεις. Δεν ειμαι ξερολας να θεωρω πως αν καποιος αλλος μου πει κατι διαφορετικο, αυτοματως λεει βλακιες. Κανεις εδω αυτο που κατηγορεις εμας δλδ!

Οχι. Το λαθος σου ειναι που αυτοματως πιστευεις οτι αποκλειεται να ξερει κανενας καλυτερα απο σενα.

ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα . Τι ξερεις γι αυτα ? δεν σου λεω να μου πεις τι βλεπεις , αν σου αρεσουν η οχι αλλα τι γνωσεις εχεις πανω σε αυτα για να τα κρινεις ? ΠΧ ξερεις την ποιοτητα? ξερεις πως φτιαχνονται ? που φτιαχνονται ? πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ? τι ξερεις πες μου οτιδηποτε και να ειναι αυτο . Εσεις αυτο κανετε . Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.Αν ξερεις καλα κανεις και σχολιαζεις αλλα αν οχι τοτε.....
Κοιτα, αν δεν εχει δερμα απο δεινοσαυρο, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ τοσα. Τελος. Η σχεδιαση της εχει μοντερνα ποδια και κλασσικο σχεδιο καθισματος.Πηγε να τα παντρεψει, για μενα δε βγηκε καλο. Αναπαυτικη δε θα ναι ουτε με σφαιρες. Ειναι για διακοσμιση. Οκ. Αλλά δεν εχει μια πολυθρονα τοση ομορφια ωστε να ειναι αρκετα διακοσμητικη μεσα σε ενα σπιτι. Και για τετοια τιμη βρισκεις καλυτερη διακοσμιση. Κι αν καποια υπαρχει (οκ μπορει να υπαρχει), σιγουρα δεν ειναι αυτη που εβαλες! Επομενως θα δωσει καποιος 7000, να παρει κατι που ΤΟΥ ΛΕΝΕ οτι ειναι αριστοκρατικο και εργο τεχνης κλπ.

Πο ρεεε μιλαω γενικα για ολα τα πραγματα για ολους τους ανθρωπους
κανεις λες και μιλαω σε σενα μονο , λες και συ εισαι μονο εδω
Μα μεσα σε ολους ειναι ΚΑΙ εκεινη, οποτε...

Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vaggos-mvdr έγραψε στις 16:20, 28-06-11:

Λοιπον παιδια το θεμα εχει ξεφυγει και γι αυτον τον λογο δεν προκειται να το συνεχισω αλλο . Αυτο ειναι το τελευταιο μυνημα που γραφω.
Ας κανει ο καθενας οτι θελει , εγω θα συνεχισω ετσι ακριβως οπως ειμαι και δεν προκειται να αλλαξω με ολες αυτες τις βλακειες που ακουγονται εδω και μερες . Δεν ειναι ολοι το ιδιο μαθημενοι . Εμενα μου αρεσουν τα λεφτα , μου αρεσει η πολυτελεια , μου αρεσει να εχω πραγματα που οι αλλοι δεν εχουν , θελω να περνω παντα το καλυτερο το ακριβοτερο και το πιο σημαντικο δεν μου αρεσει η φτηνια .
Εσεις να καντετε οτι θελετε . Θελετε φτηνα ασημαντα πραγματα για τα οποια δεν νοιαζεται κανεις και δεν εχουν καμια αξια ? δικο σας προβλημα .
Θελετε ακριβα παλι δικο σας . Δεν ξερω με τι ανθρωπους μιλαω , παντως θα μου εχει τυχει καμια φορα στο σχολειο κανα παιδι φτηνιαρης με ρουχα που δεν τα βαζω ουτε για να παω στο περιπτερο του οποιου ολα τα ρουχα μαζι με την ντουλαπα να κανουν οσο η ζωνη μου να με σχολιασει χωρις φυσικα να του δωσω καμια σημασια γιατι σιγα μην δινω σημασια σε καθε λετσο που ειναι για γελια . Εγω δυο πραγματα εδειξα τα οποια ειναι απο τα πιο φοβερα στο ειδος τους και αν εσεις δεν ειστε σε θεση να τα εκτιμησετε ειναι δικο σας προβλημα . Μπορει καποτε να φτασετε στο επιπεδο τους και να σας αρεσουν . Αλλωστε δεν ειναι τα καλα πραγματα για ολους αλλα για πολυ λιγους .
Αντε λογικοι ! Bye bye

-17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 16:35, 28-06-11:

Λοιπον παιδια το θεμα εχει ξεφυγει και γι αυτον τον λογο δεν προκειται να το συνεχισω αλλο . Αυτο ειναι το τελευταιο μυνημα που γραφω.
Θα μας λείψεις.Να περνάς καλά!
Εμενα μου αρεσουν τα λεφτα , μου αρεσει η πολυτελεια , μου αρεσει να εχω πραγματα που οι αλλοι δεν εχουν , θελω να περνω παντα το καλυτερο το ακριβοτερο και το πιο σημαντικο δεν μου αρεσει η φτηνια .
Όπως λέει και ο Μπουσκάλια "Ο άνθρωπος που χρησιμοποιεί πολύ το εγώ, αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα". Τι διαβάζω Παναγία μου.
Δεν ξερω με τι ανθρωπους μιλαω , παντως θα μου εχει τυχει καμια φορα στο σχολειο κανα παιδι φτηνιαρης με ρουχα που δεν τα βαζω ουτε για να παω στο περιπτερο του οποιου ολα τα ρουχα μαζι με την ντουλαπα να κανουν οσο η ζωνη μου να με σχολιασει χωρις φυσικα να του δωσω καμια σημασια γιατι σιγα μην δινω σημασια σε καθε λετσο που ειναι για γελια .
Είναι κρίμα που κρίνεις τους ανθρώπους από τα ρούχα.Το ρολόι μου κοστίζει 379 ευρώ αν παρω και 3-4 LV, με κάνεις παρέα ε;
Εγω δυο πραγματα εδειξα τα οποια ειναι απο τα πιο φοβερα στο ειδος τους και αν εσεις δεν ειστε σε θεση να τα εκτιμησετε ειναι δικο σας προβλημα .
Δεν είναι τα πιο φοβερά, believe me! Άνοιξε τα ματάκια σου...
Μπορει καποτε να φτασετε στο επιπεδο τους και να σας αρεσουν .
Ελπίζω να μη φτάσω ποτέ σ'αυτό το επίπεδο! Ε καλέ Θεούλη;
Αλλωστε δεν ειναι τα καλα πραγματα για ολους αλλα για πολυ λιγους .
Άλλο καλό, άλλο ακριβό.Αλλά details. Eδώ δεν ξέρουμε άλλα κι άλλα που είναι πιο βασικά.
Άντε μπάι.Μπορεί να ιδωθούμε σε καμία επίδειξη του Karl Lagerfeld όταν φτάσω το επίπεδό σου.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:36, 28-06-11:

Ας κανει ο καθενας οτι θελει , εγω θα συνεχισω ετσι ακριβως οπως ειμαι και δεν προκειται να αλλαξω με ολες αυτες τις βλακειες που ακουγονται εδω και μερες . Δεν ειναι ολοι το ιδιο μαθημενοι . Εμενα μου αρεσουν τα λεφτα , μου αρεσει η πολυτελεια , μου αρεσει να εχω πραγματα που οι αλλοι δεν εχουν , θελω να περνω παντα το καλυτερο το ακριβοτερο και το πιο σημαντικο δεν μου αρεσει η φτηνια .
Aρα με λιγα λογια, εισαι κακοαναθρεμενος, καλομαθημενος, κ ψωνισμενος. Και σου αρεσουν πραγματα κ πολυτελειες χωρις καν να ξερεις γιατι.

Θελετε φτηνα ασημαντα πραγματα για τα οποια δεν νοιαζεται κανεις και δεν εχουν καμια αξια ? δικο σας προβλημα .
Καλυτερα να μη χρησημοποιεις λεξεις των οποιων δεν ξερεις την σημασια. Οπως τη λεξη "αξία"....

Δεν ξερω με τι ανθρωπους μιλαω , παντως θα μου εχει τυχει καμια φορα στο σχολειο κανα παιδι φτηνιαρης με ρουχα που δεν τα βαζω ουτε για να παω στο περιπτερο του οποιου ολα τα ρουχα μαζι με την ντουλαπα να κανουν οσο η ζωνη μου
Μα εσυ ελεγες οτι δεν εχεις φραγκα. Αποφασισε....

να με σχολιασει χωρις φυσικα να του δωσω καμια σημασια γιατι σιγα μην δινω σημασια σε καθε λετσο που ειναι για γελια .
Βλεπεις ποσο ρηχος εισαι ; Κρινεις την αξια ενος ανθρωπου απο το αν φοραει φθηνα ρουχα. Αλλο ενα παιδι κατεστραμενο απο κακους γονείς....το ξαναλεω...ειναι κριμα...

Εγω δυο πραγματα εδειξα τα οποια ειναι απο τα πιο φοβερα στο ειδος τους και αν εσεις δεν ειστε σε θεση να τα εκτιμησετε ειναι δικο σας προβλημα . Μπορει καποτε να φτασετε στο επιπεδο τους και να σας αρεσουν .
Συγνωμη αλλα για μενα ειναι ΠΤΩΣΗ να παρω τετοια πραγματα, οποτε προτιμω το επιπεδο μου να ανεβαινει. Φυσικα και θα παρω και κατι ακριβο αν μαρεσει κ αξιζει. Αλλά ξερω για ποιο λογο το αγοραζω. Οχι σαν εσενα που το αγοραζεις επειδη σου ειπαν οτι ειναι "φοβερο", επειδη "θες να εχεις πραγματα που αλλοι δεν εχουν". Εισαι τραγικος και το πιο τραγικο ειναι οτι δε το καταλαβαινεις ποσο ρηχο ειναι.

Αλλωστε δεν ειναι τα καλα πραγματα για ολους αλλα για πολυ λιγους .
Αντε λογικοι ! Bye bye
Να σου υπενθυμισω οτι για το χαλι που υπηρχε κ υπαρχει στον πλανητη, ευθυνονται οι πολυ πλουσιοι και ισχυροι κ φιλοδοξοι κ φιλοχρηματοι. Οπότε τραβα σε παρακαλω και ανοιξε κανα βιβλιο να γεμισεις με κατι μεσα σου χρησιμο, γιατι εγω βλεπω ενα κενο κακομαθημενο παιδι, που υποτιμα τους γυρω του για να νιωσει καλυτερα για τον εαυτο του. Προλαβαινεις. 16 εισαι. Ξυπνα.
Παραλογε.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 16:41, 28-06-11:

Εισαι 17 χρονων η μηπως πιο μικρος?

Παντως η μεγαλυτερη βλακεια που εκανα ηταν που καθισα και προσπαθησα να μιλησω μαζι σου

Τεσπα αγορακι μου,αν σου συμβει κανενα ξαφνικο (και με την πτωχευση που λενε) και αναγκαστεις να βγεις στον εξω κοσμο (γιατι ειμαι σιγουρος οτι εσυ και στ 40 και στα 50 στον δικο σου παραμιθενιο κοσμο θα ζεις) θα ηθελα να ειμαι απο μια ακρη να σε βλεπω και να γελαω μαζι σου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:50, 28-06-11:

Τα ακριβά πράγματα δεν είναι απαραιτήτως και τα καλύτερα. Πέρα από αυτό ακόμα και αν θεωρούνται τα καλύτερα με βάση την μόδα της εποχής ή άλλα πιο κλασσικά μέτρα σύγκρισης, αυτό οπωσδήποτε δεν τα κάνει την καλύτερη αγορά, γιατί εξαρτάται πάντα για τι θες κάτι - πχ στο σπίτι της μητέρας μου στο μεγάλο μπάνιο υπάρχει ένας ανοξείδωτος νεροχύτης που για πάγκο έχει αμμοβολισμένο γυαλί και πίσω του καθρέφτη: είναι φοβερά εντυπωσιακό, αλλά το χρησιμοποιούν μόνο οι ξένοι γιατί εμείς βαριόμαστε να σκουπίζουμε τρεις ώρες μετά τα νερά από παντού για να μη μείνουν σημάδια!

Επιπλέον, Βάγγο, αν θες να δουλέψεις ως αρχιτέκτονας θα πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξεις νοοτροπία γιατί αν δεν φτιάχνεις το δικό σου σπίτι, δεν θα μπορείς να επιβάλλεις στον πελάτη το δικό σου γούστο - αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως ο πελάτης σου θα έχει κακό γούστο, αυτό σημαίνει πως θα του αρέσουν απλώς άλλα πράγματα. Η πολυθρόνα που έβαλες πχ είναι ιδιαιτέρως μινιμαλιστική που είναι η τάση της διακόσμησης τα τελευταία χρόνια, υπάρχουν όμως άνθρωποι που λατρεύουν άλλα στυλ επίπλων (νεοκλασσικά, μπαρόκ ή οτιδήποτε άλλο).

Τέλος, ..ποτέ μη λες ποτέ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggelis21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vaggelis21
Ο vaggelis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O vaggelis21 έγραψε στις 23:40, 03-03-12:

Eισαι τραγικος διοτι αν ηξερες δεν θα ελεγες οτι ειναι και φοβερα στο ειδος τους, πιθανοτατα να τα εψαξες στο ιντερνετ και να τα ανεβασες,τουλαχιστον ας ανεβαζες κατι καλυτερο.Πρωτον τα παπουτσια παναρχαια και την πολυθρονα την εχει και η κουτση μαρια.Και αυτα στα λεει καποιος που κολωνακι και κηφισια ειναι το δευτερο του σπιτι και πιθανοτατα ουτε απ εξω απο τα λουι να μην εχεις περασει διοτι με αυτα που γραφεις δειχνεις ποσο στερημενος εισαι και θα ηθελες πολυ να ειχες εστω και ενα ακριβο κομματι στην καρνταρομπα σου αλλα δεν μπορεις να το εχεις για αυτο τον λογο επιτιθεσαι απλο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 04-03-12 στις 00:49. Αιτία: Απαγορευονται οι κομμενες λεξεις.Και διορθωση στην ορθογραφια
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:03, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelis21
τουλαχιστον ας ανεβαζες κατι καλυτερο.Πρωτον τα παπουτσια παναρχαια και την πολυθρονα την εχει και η κουτση μαρια.
Για να μαθαίνουμε και κάποια πράγματα.
Η συγκεκριμένη πολυθρόνα που πλέον την έχει και η κουτσή Μαρία όπως λες, σχεδιάστηκε από τον πολύ σημαντικό αρχιτέκτονα Mies Van de Rohe το 1929 για το Γερμαντικό Περίπτερο διεθνούς έκθεσης που έλαβε χώρα την ίδια χρονιά στην Βαρκελώνη, γι΄αυτό και είναι γνωστή με το όνομα Barcelona chair.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggos2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vaggos2
Ο vaggos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O vaggos2 έγραψε στις 17:14, 10-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelis21
Eισαι τραγικος διοτι αν ηξερες δεν θα ελεγες οτι ειναι και φοβερα στο ειδος τους, πιθανοτατα να τα εψαξες στο ιντερνετ και να τα ανεβασες,τουλαχιστον ας ανεβαζες κατι καλυτερο.Πρωτον τα παπουτσια παναρχαια και την πολυθρονα την εχει και η κουτση μαρια.Και αυτα στα λεει καποιος που κολωνακι και κηφισια ειναι το δευτερο του σπιτι και πιθανοτατα ουτε απ εξω απο τα λουι να μην εχεις περασει διοτι με αυτα που γραφεις δειχνεις ποσο στερημενος εισαι και θα ηθελες πολυ να ειχες εστω και ενα ακριβο κομματι στην καρνταρομπα σου αλλα δεν μπορεις να το εχεις για αυτο τον λογο επιτιθεσαι απλο
oh really ?
http://www.flickr.com/photos/7596976...in/photostream

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:00, 10-03-12:

τώρα μπορεί να είμαι εκτός θέματος αλλά η φωτογραφία με την πολυθρόνα, τα παπούτσια και την τσαντούλα-υπερπαραγωγή τι προσπαθεί να μας δειξει?

Εκτός κι αν έχει ειπωθεί κάτι πιο πάνω και το έχασα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Resident Evil : 10-03-12 στις 21:07. Αιτία: προσθήκη ενός "θ" που έλειπε!
Παράθεση

vaggos2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vaggos2
Ο vaggos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O vaggos2 έγραψε στις 19:25, 10-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
τώρα μπορεί να είμαι εκτός θέματος αλλά η φωτογραφία με την πολυρόνα, τα παπούτσια και την τσαντούλα-υπερπαραγωγή τι προσπαθεί να μας δειξει?

Εκτός κι αν έχει ειπωθεί κάτι πιο πάνω και το έχασα
Απλως θελω να δειξω στον vaggeli21 οτι αυτα που λεει δεν ισχυουν . Εκεινος λεει οτι τα βρηκα στο ιντερνετ και τα παρουσιαζω πραγμα που ειναι ψεμα . Επεισης λεει οτι δεν εχω κανενα καλο κομματι στην ντουλαπα μου και οτι ειμαι στερημενος και οτι θελω πολυ να εχω κατι ακριβο πραγμα που δεν ισχυει . Ακομα λεει οτι ουτε εξω απο την Λουι δεν εχω περασει , και αυτο ψεμα αφου εχω παει σε ολα τα μαγαζια που εχει στην Ελλαδα . Τα αλλα βαριεμαι να τα σχολιασω .
Η τσαντα καταλαθος βρεθηκε εκει .

Παράθεση

kathy_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathy_th
H kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H kathy_th έγραψε στις 21:55, 04-04-12:

συνηθως τα φθηνα, bershka zara κτλ ειναι μεν στυλατα αλλα σε πολυ λιγο καιρο γινονται σουπα και τα βαριεμαι πολυ γρηγορα..απο την αλλη ενα ακριβο μπορει να το πληρωσεις,αλλα τουλαχιστον δε θα το δεις στη μιση θεσσαλονικη!

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,063 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 11:56, 03-05-12:

Εξαρτάται από το είδος για μένα...παπούτσια,σακάκια,μπουφάν,εσώρουχα και όλα τα αξεσουάρ μου φροντίζω να είναι επώνυμα και καλής ποιότητας,καθ'ότι θα έλεγα είναι τα είδη από τα οποία έχω τις περισσότερες απαιτήσεις!
Ένα καλό παπούτσι π.χ. αν το προσέχεις το κρατάς χρόνια,ένα πανωφόρι το ίδιο,τα γυαλιά πρέπει να προστατεύουν τα μάτια σου κ.λπ. και δεν θες σε καμία περίπτωση να φθείρονται...

Μπλουζάκια ψωνίζω φθηνά για να τ'αλλάζω,τα βαριέμαι μετά από ένα διάστημα κι είναι λογικό...ήθελα π.χ. τώρα πρόσφατα να πάρω κανένα polo και μπαίνω στο Celio π.χ. και βλέπω κάτι ωραία slim line με 15€..ε λέω απ'το να δώσω 60€ για ΕΝΑ lacoste (το οποίο 90% θα είναι και απομίμηση) παίρνω 4-5 τέτοια σε διάφορα χρώματα και βάζω ένα την ημέρα...και του χρόνου αν χαλάσουν παίρνω άλλα!
Όσο για τα πουκάμισα,πλέον προτιμώ το Zara καθαρά γιατί σχεδιαστικά είναι αιώνες μπροστά σ'αυτό το είδος...

Όσο για τα παντελόνια,εδώ είναι που σηκώνω τα χέρια ψηλά!Μου έχουν σκιστεί πολλές φορές επώνυμα των 150€ κι έχω ένα που το πήρα π.χ. 10€ από Celio στις εκπτώσεις,το έχω 2,5 χρόνια κι είναι σαν καινούργιο...

Αρχική Δημοσίευση από kathy_th
συνηθως τα φθηνα, bershka zara κτλ ειναι μεν στυλατα αλλα σε πολυ λιγο καιρο γινονται σουπα και τα βαριεμαι πολυ γρηγορα..

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 07:57, 22-06-12:

Σπανια αγοραζω ακριβα ρουχα,παπουτσια...δεν δινω δεκαρα αν ειναι επωνυμο η οχι!! δηθεν τα επωνυμα ρουχα ειναι καλυτερης ποιοτητας κτλ,αλλα δεν νομιζω να ισχυει!και παρα πολλα λιγοτερο επωνυμα και λιγοτερα ακριβα εχουν εξισου την ιδια ποιοτητα! πιστευω απλα καποιοι προτιμουν τα επωνυμα για να δειξουν οτι φορανε μαρκες και καλα...

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 12:13, 22-06-12:

Γιατι ρε παιδια τα ΖΑRA,BERSHKA,PULL AND BEAR ΚΤΛ μια χαρα ρουχαλακια εχουν...Φθηνα,στυλατα και ποιοτικα!Γιατι να χρυσοπληρωσω ενα μπλουζακι 50 ευρουλακια ενω με αυτο το ποσο μπορω σχεδον να φτιαξω καρνταρομπα στα παραπανω καταστηματα????Για να ικανοποιησω τη ματιαοδοξια οτι κ καλα φοραω μπλουζακι - φιρμα???

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 01:09, 19-08-12:

Εννοείται φτηνά. Μπορείς με ελάχιστα χρήματα να βρίσκεις υπέροχα ρούχα και να έχεις και τα λεφτά σου στην τσέπη! Μαγκιά;

Παράθεση

Morgaine

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morgaine
H Morgaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H Morgaine έγραψε στις 01:14, 19-08-12:

Oh, cheap is cheap darling.

Παράθεση

chara9999

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη chara9999
H chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H chara9999 έγραψε στις 16:46, 20-08-12:

Σχεδόν πάντα αγοράζω φθηνά ρούχα(bershka, zara , pull and bear, strandivarius....)
Σιγουρα τα ακριβά ρούχα κρατανε περισσοτερο αλλά ποιος εχει λεφτα στις μερες μας για τετοιες σπατάλες?!!?!

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 16:55, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από chara9999
Σχεδόν πάντα αγοράζω φθηνά ρούχα(bershka, zara , pull and bear, strandivarius....)
Σιγουρα τα ακριβά ρούχα κρατανε περισσοτερο αλλά ποιος εχει λεφτα στις μερες μας για τετοιες σπατάλες?!!?!
Έτσι πως έγιναν οι τιμές στα συγκεκριμένα,φθηνά δεν τα λες.Μέχρι και από αττρατίβο βρίσκω φθηνότερα.
Άσε που έχουν ρίξει κατά πολύ την ποιότητα.

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 17:02, 20-08-12:

Το θέμα ειναι να έχεις καλό γουστο και να μπορεις να κανεις καλους συνδιασμους ρουχων.Το αν τα ρουχα που φοραει καποιος ειναι ακριβα η φτηνα
μονο κατι ψωνισμενοι το προσεχουν.

Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nektariosmakris
Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε στις 17:35, 05-06-13:

αγοραζω κατι ακριβο οταν ξερω πως αγοραζοντας το φθηνο δεν θα το ευχαριστηθω η θα χαλασει ευκολα
παντος οταν ειναι να ασχοληθω με κατι συστηματικα πχ μπιεμεξ τοτε παω και αγοραζω τα καλυτερα πραγματα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:28, 18-06-13:

Στο μετρομολ έχει καταστήματα με οικονομικά ρούχα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

stacey_af

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stacey_af
H stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H stacey_af λα λα λα έγραψε στις 01:31, 19-06-13:

εγω παλι αν και κοιταω να αγορασω φτηνα ρουχα δεν μου αρεσουν καθολου ειτε 8εμα ποιοτητας ειτε θεμα γουστου οποτε αναγκαζομαι ουσιαστικα να κοιταω τ λιγο πιο ακριβα ρουχα!
ειμαι της αποψης: αγοραζω κατι καλο(ακομα και αν ειναι ακριβο) που να ειναι ποιοτικο να το φορεσω και να το χαρω και θα μου ΚΡΑΤΙΣΕΙ παρα να αγορασω πολλα κ φτηνιαρικα ρουχα σε θεμα ποιοτητας τα οποια θα χαλασουν με την πρωτη!
αποψη μου παιδια!
αυτο ομως δεν σημαινει οτι εχω την οικονομικη ανεση να σπαταλαω χρηματα απλα μαζευω και παιρνω κατι καλο!

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 08:59, 19-06-13:

γνωρίζω ένα μαγαζί,το οποίο επειδή η ιδιοκτήτριά του έχει οικονομικά προβλήματα,έχει χαμηλώσει πολύ τις τιμές,και η ποιότητα μένει σταθερή(βέβαια προμηθεύεται τα ρούχα από εταιρίες με παρόμοια λογική).έτσι αγοράζω τέλειες μπλούζες με 5 ευρώ και σορτσάκια με 5 ή 10
γενικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι η καλή ποιότητα,και η φθηνή τιμή.ποτέ δεν αγοράζω συγκεκριμένα ρούχα επειδή το προστάζει η μόδα(π.χ. ποτέ δεν είχα παπούτσια αντίντας,ή αντιανεμικό που όλοι είχαν λυσσάξει).
βέβαια έχει τύχει να πάρω και σχετικά ακριβά ρούχα τύπου τζιν με 60 ευρώ,μπλούζα με 30,παπούτσια με 50 .αλλά αυτά είναι εξαιρέσεις

Παράθεση

valeria..

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη valeria..
H valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H valeria.. έγραψε στις 11:52, 23-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Cosa Nostra
Το θέμα ειναι να έχεις καλό γουστο και να μπορεις να κανεις καλους συνδιασμους ρουχων.Το αν τα ρουχα που φοραει καποιος ειναι ακριβα η φτηνα
μονο κατι ψωνισμενοι το προσεχουν.
Συμφωνώ απόλυτα..
Εγώ λόγο οικονομικής κατάστασης αγοράζω φθηνά ρούχα αλλά πιστεύω ότι αν έχεις γούστο
δεν παίζει ρόλο πόσο έκανε το ρούχο που φοράς.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 05:06, 27-07-13:

Παπούτσια πάντοτε ποιότικα, είναι το πιο βασικό καθώς πολλά προβλήματα μπορούν να προκείψουν από εκεί!
Επίσης μπουφάν έχω 4 χρόνια να πάρω, λόγο του ότι όταν πείρα έδωσα αρκετά λεφτά μεν, αλλά αντέχει και είναι πάντα κατάλληλο.
Για τα υπολοίπα διαλέγω την φθηνή όδο.
Το βασικό όμω όταν δείνεις πολλά λεφτά για κάτι είναι να μπορείς να είσαι σίγουρος ότι και την επόμενη 5ετία (+) θα μπορεί να φορεθεί, να μην είναι κάτι μοδάτο που την επόμενη χρόνια θα σε κοροΐδεύουν αν το φοράς.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 22:09, 29-07-13:

Τα ρουχα δν ειναι απαραιτητο να ειναι ακριβα και καλης ποιοτητας, τα παπουτσια ομως επιβαλλεται. Πολλα παπουτσια που πουλανε μαγαζια οπως H&M, Zara etc. μπορει να μοιαζουν μοντερνα και cool και να πανε με 1,000,000 ρουχα αλλα μπορει να σε κουτσανουν. Βεβαια δν ειναι κανονας οτι τα ακριβα παπουτσια ειναι και ανετα, κλασικο παραδειγμα τα All Star που ειναι τα πιο αβολα παπουτσια του συμπαντος.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Waverer765

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους