Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,022 μέλη και 2,415,980 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 185 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με ιό (virus)

Carl (panos)

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Carl έγραψε: στις 11:09, 13-09-08:

Το pc μου εχει 7 ιους και ειναι πολυ αργο,τι πρεπει να κανω για να τους εξοντωσω free???Βοηθηστε με σας παρακαλω....:thanks:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 11:10, 13-09-08:

Έχεις κάποιο antivirus εγκατεστημένο στο pc σου;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Carl (panos)

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Carl έγραψε: στις 11:16, 13-09-08:

Τo AVG...
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 11:17, 13-09-08:

Δοκίμασε να μπεις σε safe mode,και κάνε έλεγχο για ιούς με το AVG.
Παράθεση

Carl (panos)

Νεοφερμένος

O Carl έγραψε: στις 11:21, 13-09-08:

Εκανα και βρεθηκαν 7,λεει υψηλος κινδυνος,τι να κανω για να εξοντωθουν?/
Παράθεση

Kaim (Γιώργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaim έγραψε: στις 11:27, 13-09-08:

Πάντως εκτός από το antivirus που πρότεινε ο Valandil, υπάρχει και μία άλλη λύση στην οποία εγώ ο ίδιος είχα καταφύγει στο παρελθόν.

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται System Mechanic.Πρόκειται για ένα πρόγραμμα γενικού tune-up του pc.Διορθώνει ''λάθη'', αυξάνει τις επιδόσεις του υπολογιστή (όσον αφορά την ταχύτητα), διαγράφει ιούς, αυξάνει την ταχύτητα του internet διαγράφοντας temporary files και cache και άλλα πολλά.Γενικά είναι θα έλεγα ένα γενικό service για υπολογιστή.

Θα σου στείλω λοιπόν ένα Link για να κατεβάσεις το trial σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις με τη λύση που σου έδωσε ο Valandil.

*και κάτι ακόμα - Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, θα σου ''ζητήσει'' αν θες να εγκαταστήσεις anti-virus και firewall.Αν έχεις ήδη antivirus όμως εγκατεστημένο, μην επιλέξεις αυτή την επιλογή.

http://www.iolo.com/system-mechanic/pro/download.aspx
Παράθεση

misu7 (Μιχάλης)

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O misu7 έγραψε: στις 11:31, 13-09-08:

Eκκαθάριση... λογικά!
Πρέπει να ομολογήσω, ότι μετά από 1 χρόνο που θεωρούσα το BitDefender2008 το καλύτερο αντιβιοτικό, εμφανίστηκε το BitDefender2009 και είναι ότι χειρότερο, καθώς όσες φορές το έχω βάλει, γέμιζα ιούς! Αν και το Panda Antivirus δυστηχώς δεν έκανε τίποτα, βρήκα κάπου το πολυ συζητημένο Avira Antivirus και είπα να το δοκιμάσω! Λοιπόν είναι το καλύτεροο αυτή τη στιγμή καθώς τα βρίσκει όλα!! Το κατέβασα Trial και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν θες, δοκιμασέ το!! Το προτείνω, επειδή ΤΩΡΑ τα βρίσκει και τα καθαρίζει όλα!!!!!
Παράθεση

Carl (panos)

Νεοφερμένος

O Carl έγραψε: στις 11:31, 13-09-08:

Η διαγραφει των ιων θα γινει free?
-----------------------------------------
Aυτο το Avira antivirus θα μου καταστρεψει τους ιους??
Παράθεση

desolator_X

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O desolator_X έγραψε: στις 18:20, 13-09-08:

Με το AVG που έχεις η εκκαθάριση των ιών θα γίνει δωρεάν, εφόσον βέβαια μπορεί να τους διαγράψει. Πάντως για δοκίμασε να εγκαταστήσεις δωρεάν το spyware doctor, στη συνέχεια κάνε scan για ιούς και μετά διέγραψέ τους χειροκίνητα από το path που θα σου βγάλει. Σε μένα έχει δουλέψει πολλές φορές.
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 18:53, 13-09-08:

εγω εχω το avira και οσες φορες ειχα ιο μου τον εβγαζε μια χαρα!ειμαι πολυ ικανοποιημενη μαζι του
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 10:30, 14-09-08:

Άλλαξε λειτουργικό, απλό είναι. Βάλε ένα δωρεάν unix, όπως linux για να είσαι καλυμένος
Παράθεση

dimishr1 (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O dimishr1 έγραψε: στις 13:38, 15-09-08:

Όταν έχεις τόσους πόλλους ιούς, η σίγουρα λύση του format είναι ενδεδειγμένη (εκτός αν έχεις το κουράγιο να τους βγάλεις όλους, χωρίς να ξέρεις βέβαια τι άλλα πράγματα μπορεί να έχουν επηρεαστεί)
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 13:52, 15-09-08:

Πρώτον κάνειςένα φορμάτ.
Μετά εγκαθιστάς Avira, Easy Cleaner, Zone Alarm, αι είσαι έτοιμος. Αλλιώς εγκατέστησε το Avira και διέγραψε τα αρχεία που περιέχουν τα malaware.
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 900 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 14:15, 15-09-08:

να βαλεις eset!
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 15:39, 26-09-08:

το είχα πάθει και εγώ, μόνο που είχα 13 ιούς (κατέβαζα torrent βλέπεις) και οι ιοί μου είχαν αχρηστεύσει το antivirus (mcaffee) και κατέβασα το system mechanic και τελικά το έσωσα το pc.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:18, 26-09-08:

να μην κάνεις download
Για τώρα ένα φορμάτ είναι αρκετό!
Παράθεση

aekara4ever (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O aekara4ever έγραψε: στις 19:05, 26-09-08:

Τί του λέτε του ανθρώπου, άκου format. Υπάρχουν τόσα αντι-ιοτικά προγράμματα εκεί έξω. Απλά χρειάζεται Avira Anti-Virus ή ESET Smart Security/NOD32 Anti-Virus ή Kaspersy Anti-Virus. Οι ιοί αυτοί είναι ελάχιστης σημασίας και το μόνο που κάνουν είναι παρακολούθηση.
Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε: στις 22:58, 26-09-08:

Απλά μέχρι να το καθαρίσεις το pc μην βάλεις καλού κακού κανένα account γιατί παίζει να έχεις και keyloggers...
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 02:09, 27-09-08:

Πολυ απλα για να καθαρισεις γρηγορα και αποτελεσματικα.

Περνας τις Trial των Kaspersky Internet security,AVG και spyware doctor κανεις scan και remove οσα βρουν τα οιπολοειπα που δεν θα μπορεσουν να τα βγαλους πας απο safe mode και ξανακανεις scan.Αν δεν τα βγαλουν ολα υπαρχουν λυσεις για πιο στοχευμενο remove αλλα δεν αξιζει.Σωσε οτι μπορεις και format!
Παράθεση

aekara4ever (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O aekara4ever έγραψε: στις 14:42, 27-09-08:

Επίσης, μια πολύ καλή ιδέα θα ήταν να τρέξεις και ένα on-line Trend Micro Housecall Scan από αυτό το Site: http://housecall65.trendmicro.com/
Πραγματικά, είναι πολύ αποτελεσματικό και χρήσιμο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εκκαθάριση "System Tool" virus - Από Freya
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-04-11 στις 14:54.
    • Πρόβλημα - Από Death Habit
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-02-10 στις 23:58.
    • Msn virus - Από Alex$$$
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-11-08 στις 22:02.
    • Συλλογή virus - Από T_Chameleon
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-04-08 στις 16:02.
    • Πρόβλημα με ήχο.. - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-10-07 στις 21:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα