Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,433 μηνύματα σε 75,353 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 560 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με ιό (virus)

Sed (Στάθης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O Sed έγραψε: στις 18:23, 28-09-08:

Λοιπόν###8230; 7 ιοί δεν είναι πολλοί ρε!! Εγώ είχα μια φόρα 137 τεσπα το format δεν είναι ποτέ η καλύτερη λύση!! Μην το κάνετε κατεβάστε trials καλύτερα.... Θα μπορούσα να ανεβάσω πολλά Full version Anti-virusʼes αλλά δεν με αφήνουν οι moderators/admins νομίζω :/
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 14:16, 02-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sed
Λοιπόν###8230; 7 ιοί δεν είναι πολλοί ρε!! Εγώ είχα μια φόρα 137 τεσπα το format δεν είναι ποτέ η καλύτερη λύση!! Μην το κάνετε κατεβάστε trials καλύτερα.... Θα μπορούσα να ανεβάσω πολλά Full version Anti-virusʼes αλλά δεν με αφήνουν οι moderators/admins νομίζω :/
137?:!::!::!:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aekara4ever (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O aekara4ever έγραψε: στις 19:37, 03-10-08:

Σιγά μωρέ, οι περισσότεροι μάλλον ήταν απλοί κατάσκοποι ή δούριοι ίπποι(αν το'γραψα σωστά) το πολύ-πολύ πατάς scan & clean στο Anti-Virus/Anti-Spyware/Anti-Trojan σου. Έχω δει κατά καιρούς συστήματα με 200 δούριους ίππους και βάλε...
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 11:25, 12-10-08:

200 αλογακια??:!::!:
Παράθεση

thomi (θωμη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H thomi wow! έγραψε: στις 16:44, 05-03-09:

βοηθεια.....ο η/υ κολλησε ιο....τι να κανω?πως να τον διαγραψω?εχω ενα antivirus το eset nod32...και οταν το σκαναρα βρηκε εναν ιο....τωρα πωσ να τον διαγραψω?please help....................ευχαριστω πολυ πρωκαταβολικα
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 16:57, 05-03-09:

Δεν σου έγραψε είτε ότι τον έσβησε είτε ότι τον έβαλε σε quarantine, ειτε έκανε repair ξερω γω?
Παράθεση

thomi (θωμη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H thomi wow! έγραψε: στις 16:58, 05-03-09:

οχι οχι τπτ απλα μ εβγαλε οτι υπαρχει ιοσ....τπτ αλλο τ ν κανω?
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 17:10, 05-03-09:

Ξανακάνε scan, αν σ ξαναβγάλει ότι υπάρχει ακόμα θα σου έχει επιλογές τι να κάνεις.

Αν δεν στο βγάλει, τότε όλα οκ τον έχει ήδη σβήσει
Παράθεση

thomi (θωμη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H thomi wow! έγραψε: στις 20:09, 05-03-09:

οκ θα κανω και θα γραψω εδω τι εγινε.........thanks
Παράθεση

gregorypeg1000 (Γρηγόρης)

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O gregorypeg1000 έγραψε: στις 20:22, 08-03-09:

το nod δν προκειτε να τον σβησει.το ειχα και εγω αυτο το προβλημα.τους εβρισκε αλα δν εκανε τπτ.ασε που δν τους εβρισκε παντα.κατεβασε το avast antivirus.ειναι δωρεαν.βαλτο να κανει σκαν και μολις τον βρει πατα delete
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 14:58, 17-03-09:

αν κανεις δεξι κλικ στο εικονιδιο του nod32 βγαζει, μεταξυ αλλων, την επιλογη "quarantine". κλικαρε την: ανοιγει ενα παραθυρο με οσα ειναι σε καραντινα. επιλεξε τα , κανε δεξι κλικ: βγαινει η επιλογη remove+delete.
εγω κατεβασα και το malwarebytes' anti-malware. ειναι καλο γιατι μου βρηκε τον voondo και μου τον καθαρισε.....
Παράθεση

West_Emperor (Φιλιππος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O West_Emperor έγραψε: στις 18:06, 17-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από gregorypeg1000
το nod δν προκειτε να τον σβησει.το ειχα και εγω αυτο το προβλημα.τους εβρισκε αλα δν εκανε τπτ.ασε που δν τους εβρισκε παντα.κατεβασε το avast antivirus.ειναι δωρεαν.βαλτο να κανει σκαν και μολις τον βρει πατα delete
Συμφωνω το avast anivirus μπορει να ειναι δωρεαν αλλα αυτο μην σε ξεγελα ειναι φοβερο αντιικο προγραμμα και μερικες φορες μπορει και να αποδειχθει καλυτερο απο αλλα αντιστοιχα εμπορικα..Δοκιμασε το παντως δν εχεις να χασεις και τπτ..:no1:
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 18:46, 17-03-09:

και εγώ έχω ένα πρόβλημα. Θα το πω εδώ μην ανοίγω καινούριο θέμα.
Λοιπόν, πάω να μπω μσν δεν μπαίνει, και μου βγάζει σε 1 δευτερόλεπτο σφάλμα. Μετά πάω να μπω από firefox οπουδήποτε, τίποτα πάλι. Failed to Connect

Firefox can't establish a connection to the server at www.in.gr.

Though the site seems valid, the browser was unable to establish a connection.
* Could the site be temporarily unavailable? Try again later.
* Are you unable to browse other sites? Check the computer's network connection.
* Is your computer or network protected by a firewall or proxy? Incorrect settings can interfere with Web browsing.

Μετά ανοίηω τον εξπλόρερ και μπαίνει. Τι γίνεται;...
Ιό δεν έχω, έκανα χτες σκαν, και δεν βρήκε τίποτα(κάνω συχνά απντέιτς.)
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:16, 17-03-09:

Μήπως άργησε να συγχρονιστεί το modem σου;
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 22:29, 17-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
και εγώ έχω ένα πρόβλημα. Θα το πω εδώ μην ανοίγω καινούριο θέμα.
Λοιπόν, πάω να μπω μσν δεν μπαίνει, και μου βγάζει σε 1 δευτερόλεπτο σφάλμα. Μετά πάω να μπω από firefox οπουδήποτε, τίποτα πάλι. Failed to Connect

Firefox can't establish a connection to the server at www.in.gr.

Though the site seems valid, the browser was unable to establish a connection.
* Could the site be temporarily unavailable? Try again later.
* Are you unable to browse other sites? Check the computer's network connection.
* Is your computer or network protected by a firewall or proxy? Incorrect settings can interfere with Web browsing.

Μετά ανοίηω τον εξπλόρερ και μπαίνει. Τι γίνεται;...
Ιό δεν έχω, έκανα χτες σκαν, και δεν βρήκε τίποτα(κάνω συχνά απντέιτς.)
Μήπως ξέρω γω απλά έφαγες ένα "απλο" disc?

Αν το ξαναπάθεις δες ποια φωτάκια ανάβουν στο router σου και πες μου.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 15:42, 18-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Μήπως ξέρω γω απλά έφαγες ένα "απλο" disc?

Αν το ξαναπάθεις δες ποια φωτάκια ανάβουν στο router σου και πες μου.
Το πρώτο με το disc δεν το κατάλαβα.
Λοιπόν είναι αναμένα ενώ προσπαθώ:
power
ADSL
LAN1
WLAN
Αυτά. Και μου βγάζει κωδικός σφάλματος: 80072efd .
Δεν ξέρω εδώ και τρεις μέρες πάντως το κάνει αυτό και μπορώ να πω ότι έχει καταφέρει να μου σπάσει τα νεύρα.

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Μήπως άργησε να συγχρονιστεί το modem σου;
Εδώ και τρεις μέρες; Δεν ξέρω....έχω αρχίσει να απελπίζομαι.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 16:23, 18-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
Το πρώτο με το disc δεν το κατάλαβα.
Λοιπόν είναι αναμένα ενώ προσπαθώ:
power
ADSL
LAN1
WLAN
Αυτά. Και μου βγάζει κωδικός σφάλματος: 80072efd .
Δεν ξέρω εδώ και τρεις μέρες πάντως το κάνει αυτό και μπορώ να πω ότι έχει καταφέρει να μου σπάσει τα νεύρα.

Εδώ και τρεις μέρες; Δεν ξέρω....έχω αρχίσει να απελπίζομαι.
Κλείσε τελείως το msn (και απ το tray) και μετά ξαναάνοιξέ το. Αν αυτό δεν λύσει το πρόβλημα σβήστο τελείως το msn και ξαναπέρασε το.

Αλλιώς μπορείς να ψάξεις για 80072efd στο google να δοκιμάσεις κι άλλα.
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 16:28, 18-03-09:

Αφού σου λέει ότι ούτε σε ιστοσελίδες μπαίνει. Το φωτάκι με ένδειξη Internet, είναι αναμμένο όταν γίνεται αυτό?
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:43, 18-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Κλείσε τελείως το msn (και απ το tray) και μετά ξαναάνοιξέ το. Αν αυτό δεν λύσει το πρόβλημα σβήστο τελείως το msn και ξαναπέρασε το.

Αλλιώς μπορείς να ψάξεις για 80072efd στο google να δοκιμάσεις κι άλλα.
Το έκλεισα τελείως και το ξανάνοιξα. Το να κατεβάσω ξανά το μσν είναι κάπως δύσκολο επειδή έχω βάλει και κάποια εξτρά. Απλά σκεφτόμουν αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε. Πάντως στο τέλος αυτό με κόβω να κάνω.Το έψαξα στο google, και ένα παιδί το απεγκατέστησε και δεν έγινε τίποτα. Του έδιναν κάτι άλλες συμβουλές που δεν τις πολυκατάλαβα.

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Αφού σου λέει ότι ούτε σε ιστοσελίδες μπαίνει. Το φωτάκι με ένδειξη Internet, είναι αναμμένο όταν γίνεται αυτό?
Μπαίνει σε ιστοσελίδες. Απλά δεν μπαίνει από firefox. Από internet explorer και chrome που δοκίμασα μπαίνει κανονικά. Δεν ξερω τι είναι αυτό που γίνεται :S:
Παράθεση

domenica7

Διάσημο Μέλος

H domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 888 μηνύματα.

H domenica7 έγραψε: στις 19:54, 20-05-09:

Γειά σας!
Χθες έβαλε ο αδερφός μου ένα φλασάκι στο πσ και το antivirous μου (avast!) έλεγε οτι είχε ιό.Επειδή όμως ήταν ανάγκη να δει κάτι στο φλασάκι απενεργoποίησα το antivirous και τώρα δεν μπορεί να καθαριστεί από τους ιούς το πσ.Το αβαστ κάθε λίγο και λιγάκι φωνάζει οτι βρήκε ιό αλλά μετά δεν μπορεί να τον διαγράψει και μου βγάζει ένα παράθυρο με αλιμπουρνέζικα.Μήπως ξέρετε κάποιο καλό πρόγραμμα να κατεβάσω να καθαριστεί το πσ από τους ιούς;Ή πρέπει να κάνω format;
Ορίστε το παράθυρο που μου βγάζει μόλις πατήσω διαγραφή του ιού:

Υ.Γ.Έχω το Norton αγορασμένο αλλά δεν διακινδυνεύω να το βάλω γιατί θα σέρνεται το πσ.:/
Υ.Γ2.Με συγχωρείτε αν υπάρχει παρόμοιο θέμα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εκκαθάριση "System Tool" virus - Από Freya
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-04-11 στις 14:54.
    • Πρόβλημα - Από Death Habit
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-02-10 στις 23:58.
    • Msn virus - Από Alex$$$
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-11-08 στις 22:02.
    • Συλλογή virus - Από T_Chameleon
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-04-08 στις 16:02.
    • Πρόβλημα με ήχο.. - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-10-07 στις 21:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα