Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,834 μέλη και 2,410,762 μηνύματα σε 75,038 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 257 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
avast!
6
25,00%
AVG Anti-Virus
2
8,33%
Avira
1
4,17%
BitDefender
3
12,50%
ClamAV / ClamWin
0
0%
Microsoft Security Essentials
0
0%
Kaspersky
0
0%
ESET
6
25,00%
Norton
1
4,17%
Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
1
4,17%
Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)
4
16,67%

myle

Linux Geek

Ο myle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O myle έγραψε: στις 17:44, 10-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από SeCra_0.1
Από όλα αυτά τα Anti-Virus ποια είναι δωρεάν; Και είναι καλό να έχουμε παραπάνω από ένα anti-virus στο pc?
Μόνο ένα antivirus. Αλλιώς γίνεται μπλέξιμο μεταξύ τους.
Καλό και δωρεάν είναι το Avira.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 17:50, 10-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από myle
Μόνο ένα antivirus. Αλλιώς γίνεται μπλέξιμο μεταξύ τους.
Καλό και δωρεάν είναι το Avira.
Εγώ για μια περίοδο είχα 3 (avast!, nav 2006, kaspersky) και φόρτωνα το kaspersky μόνο στην εκκίνηση για τον τυπικό έλεγχο. Δε θυμάμαι να είχα πρόβλημα :S.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

myle

Linux Geek

O myle έγραψε: στις 17:55, 10-08-08:

Αν τα άλλα δεν τα χρησιμοποιείς καθόλου οκ. Αν και τότε δεν έχει νοήμα να τα εγκαθιστάς.
Σε αντίθετη περίπτωση κατασπαταλάς τους πόρους του pc σου και διατρέχεις και το κίνδυνο να δημιουργηθεί πρόβλημα.
Ίσως να χρειάζεται citation για να στηρίξω αυτά που λέω, αλλά νομίζω ένα google search θα σε πείσει.
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 17:58, 10-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από myle
Αν τα άλλα δεν τα χρησιμοποιείς καθόλου οκ. Αν και τότε δεν έχει νοήμα να τα εγκαθιστάς.
Σε αντίθετη περίπτωση κατασπαταλάς τους πόρους του pc σου και διατρέχεις και το κίνδυνο να δημιουργηθεί πρόβλημα.
Ίσως να χρειάζεται citation για να στηρίξω αυτά που λέω, αλλά νομίζω ένα google search θα σε πείσει.
Αρχική Δημοσίευση από Tsipouro
Είναι καλό να έχεις πάνω από ένα antivirus στο pc, δεν είναι καλό να τα έχεις όλα να φορτώνονται στην έναρξη γιατί τρώνε πολύ χώρο στη μνήμη και καθυστερούν πολύ το φόρτωμα των windows κάτα την εκκίνηση. Θα κρατήσεις το ένα και θα απενεργοποιήσεις το φόρτωμα των υπόλοιπων κατά την εκκίνηση από το msconfig
Αυτό εννοείς;
Παράθεση

myle

Linux Geek

O myle έγραψε: στις 18:06, 10-08-08:

kind of...

Αρχική Δημοσίευση από Tsipouro
Δεν είναι καλό να τα έχεις όλα γιατί τρώνε πολύ χώρο στη μνήμη, καθυστερούν πολύ το φόρτωμα των windows κάτα την εκκίνηση και μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα το ένα στο άλλο αν τρέχουν ταυτόχρονα. Θα κρατήσεις το ένα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη myle : 10-08-08 στις 18:11.
Παράθεση

panos1994 (Πάνος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

O panos1994 έγραψε: στις 02:02, 12-08-08:

Ο τιτλος τα λεει ολα. Εγω χρησιμοποιω το avast 4.8 και το βρισκω παρα πολυ καλο για δωρεαν αντιβιωτικο.

Εσεις ποιο χρησιμοποιειτε? Σας καλυπτει αυτο που εχετε?
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 02:04, 12-08-08:

ενα karspersky μου εχουν βαλει...
and it's gooood
Παράθεση

panos1994 (Πάνος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

O panos1994 έγραψε: στις 02:09, 12-08-08:

οντως. ειναι ισως το καλυτερο κατα την αποψη μου, αλλα πολυ βαρυ. ααααααααα, ξεχασα να σας πω. εκτος απο το αβαστ που εχω στο desktop, στο φορητο εχω το nod32.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 02:33, 12-08-08:

Avast βεβαίως κι εγώ. Πολύ ελαφρύ, απίστευτα αποτελεσματικό, με πολλές υπηρεσίες και κυρίως νομιμότατο μέσω του activation key που σου αποστέλλει η ίδια η εταιρεία για τη home edition. Και δεν έχει περιορισμό χρόνου. Ένα χρόνο που το έχω, εχω μεινει πολύ ευχαριστημένος. Πριν το avast! είχα το γερμανικό antivir που επίσης ήταν καλό, αλλά όχι και σαν το avast.
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 02:47, 12-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από panos1994
οντως. ειναι ισως το καλυτερο κατα την αποψη μου, αλλα πολυ βαρυ. ααααααααα, ξεχασα να σας πω. εκτος απο το αβαστ που εχω στο desktop, στο φορητο εχω το nod32.

τι εννοεις βαρυ?εγω καλα το βλεπω
Παράθεση

panos1994 (Πάνος)

Δραστήριο Μέλος

O panos1994 έγραψε: στις 02:48, 12-08-08:

ποση ραμ εχεις? αν εχεις μικρη ραμ ο υπολογιστης θα σερνεται...

συγκρινε:
http://www.avast.com/eng/system-requirements-avast-home.html

http://www.kaspersky.com/kaspersky_anti-virus
στο δευτερο λινκ πατα την καρτελα system requirements
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε: στις 02:54, 12-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από panos1994
ποση ραμ εχεις? αν εχεις μικρη ραμ ο υπολογιστης θα σερνεται...

συγκρινε: http://www.avast.com/eng/system-requ...vast-home.html

http://www.kaspersky.com/kaspersky_anti-virus
στο δευτερο λινκ πατα την καρτελα system requirements
μικρη εχω...αλλα και παλι ο υπολογιστης δεν σερνεται....καλα τον βλεπω
Παράθεση

panos1994 (Πάνος)

Δραστήριο Μέλος

O panos1994 έγραψε: στις 02:56, 12-08-08:

ειδες διαφορα σε απαιτησεις με το αβαστ ομως??? τεραστια...
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 09:55, 12-08-08:

AVG free.
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Επιφανές Μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μαθητής . Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 10:10, 12-08-08:

To ίδιο με τον κύριο από πάνω. Αυτός μου το πρότεινε
Παράθεση

noodlee999

Νεοφερμένος

H noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H noodlee999 έγραψε: στις 10:16, 12-08-08:

κ γω το ιδιο χρησιμοποιω .........
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 11:30, 12-08-08:

και εγω το avast εχω και το βρισκω πολυ καλο..!
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 11:37, 12-08-08:

Καταρχάς antivirus = αντιικό, αντιβιωτικό = vaccine :p

Εγώ το Kaspersky χρησιμοποιώ, είναι αρκετά καλό, βέβαια κανένα antivirus δεν προσφέρει απόλυτη προστασία, το καλύτερο antivirus είναι ο προσεχτικός και ενημερωμένος χρήστης....
Παράθεση

AnastaZia (Ναστάζια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται βαρεμαρολογος και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H AnastaZia έγραψε: στις 11:46, 12-08-08:

Επειδη στον δικο μου pc οτι εχει σχεση με αυτα ασχολειται ο αδερφος μου γιατι εγω ειμαι εντελως ασχετη αλλα νομιζω οτι εχει βαλει ενα που λεγεται Panda Antivirus ξερετε αν ειναι καλο???
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 11:50, 12-08-08:

Κάτι ξέρουν οι Ρώσοι... Kaspersky κι εγώ...

Παρεπιπτόντως αν κάποιος έχει κάνει το λάθος να έχει το Norton, καλύτερα να το σβήσει και να πάρει σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενική συζήτηση για τις παρελάσεις - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-03-14 στις 02:47.
    • Γενική συζήτηση για την κρίση - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 261 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φάκελος: Ελληνική Κρίση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-11-12 στις 14:20.
    • Γενική συζήτηση για τα domains - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-11 στις 20:41.
    • [Ηλεκτρονική] Γενική συζητηση - Από GanGeD
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-10 στις 16:24.
    • Γενική συζήτηση για το Linux - Από Mad1kas
      Το θέμα έχει λάβει 209 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-10-09 στις 01:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους