Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,702 μέλη και 2,403,868 μηνύματα σε 74,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 477 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτείνετε ένα βιβλίο

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 16:08, 19-08-06:

Μόλις τελείωσα τον τελευταίο τόμο του Μαύρου Πύργου.Για μένα είναι το καλύτερο της σειράς και κοντά βρίσκεται το Ο Μάγος και η Γυάλινη σφαίρα (έχουν και τα 2 κάτι κοινό...)

Πολύ συγκηνητικό βιβλίο,δημιουργεί τεράστια αγωνία.Ο King σε πολύ μεγάλες φόρμες.

Με ενθουσίασε το τέλος του-ήταν κάτι που δεν περίμενα και με συγκήνισε...

Για μένα κατάφερε να είναι ένας από τους καλύτερους συγγραφείς όλων των εποχών.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 14:55, 21-08-06:

1984 - George Orwell

Τρομερο...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε: στις 13:41, 28-08-06:

Εγώ προτείνω το βιβλίο του Michael Crichton "The state of fear" (Στα ελληνικά κυκλοφορεί ως "το κράτος του φόβου" από τις εκδόσεις Bell). Πρόκειται για ένα βιβλίο περιπέτειας που αναφέρεται στο πρόβλημα της παγκόσμιας υπερθέρμανσης και την "πολιτικοποιημένη" επιστήμη.

Από το οπισθόφυλλο

"Why Politicized Science is Dangerous
(Excerpted from State of Fear)" (Από το επίσημο site του Michael Crichton)

Είναι πραγματικά καθηλωτικό.

Του Dan Brown έχω διαβάσει τον κώδικα το οποίο μου άρεσε, το "illuminati" το οποίο δε με ενθουσιάσε και το ψηφιακό οχυρό, του οποίου μόλις διάβασα το τέλος ήθελα να το πετάξω από το παράθυρο (δεν το έκανα γιατί φοβήθηκα μην πέσει σε κανένα κεφάλι
).
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 15:05, 28-08-06:

Το ψηφιακό οχυρό γιατί δεν σου άρεσε? Εντάξει δεν είπαμε να το λατρέψεις αλλά δεν ήταν και τόσο χάλια - τουλάχιστον με τα δικά μου δεδομένα πάντα! Ίσως εγώ επειδή το διάβασα στα αγγλικά να μου φαίνεται η πραγματική του αξία, ίσως δηλαδή έχασε κάτι από την μετάφραση αλλά και πάλι δεν ξέρω...
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:39, 28-08-06:

η πραγματική αξία του ψηφιακού οχυρού είναι κάτι παραπάνω από καμία
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 15:42, 28-08-06:

Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί το βιβλίο είναι χάλια...
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:43, 28-08-06:

προβλέψιμο κάργα.
τουλάχιστον με μια αντίστοιχη κατασκοπική ταινία, έχεις και εικόνα.
Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε: στις 19:23, 28-08-06:

Και βασικά αυτό που γίνεται στο τέλος απλά δε στέκει. Όποιος ξέρει τα στοιχειώδη απο κρυπτογραφία μπορεί να σε διαβεβαιώσει
.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 19:52, 28-08-06:

Αποφασίστε επιτέλους με αυτο το βιβλίο... (Ψηφιακό οχυρό )
Πιο αμφιλεγόμενο βιβλίο δεν έχω ξαναδει εδώ μέσα....
Μια το ξεκινάω και μια το σταματαω.....

ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ????????
Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε: στις 13:51, 31-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Αποφασίστε επιτέλους με αυτο το βιβλίο... (Ψηφιακό οχυρό )
Πιο αμφιλεγόμενο βιβλίο δεν έχω ξαναδει εδώ μέσα....
Μια το ξεκινάω και μια το σταματαω.....

ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ Η ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ????????
Αν σου αρέσει η πλοκή γιατί να μην το τελειώσεις; Το αν σε κάποιους μπορεί να μην άρεσε είναι εντελώς υποκειμενικό, όπως για οποιοδήποτε βιβλίο. Προσωπικά το διάβασα, όπως και όλα τα βιβλία του Brown για να περάσω μερικές ευχάριστες ώρες. Δε θεωρώ ότι ο εν λόγω συγγραφέας έχει τη μέγιστη λογοτεχνική αξία, αλλά όταν θέλεις να διαβάσεις κάτι ελαφρύ χωρίς να εμβαθύνεις ιδιαίτερα είναι μια χαρά, όπως όλα τα συνωμοσιολογικά βιβλία που έχουν γίνει της μόδας μετά τον Κώδικα Da Vinci.

Με σειρά κατάταξης από το καλύτερο στο χειρότερο θα ταξινομούσα τα βιβλία του Brown ως εξής:
1. Illuminati
2. Κώδικας Da Vinci
3. Ψηφιακό οχυρό
4. Αρκτικός κύκλος (απαράδεκτο!!!!!!!)
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε: στις 09:48, 03-09-06:

Αυτό το καιρό ο πατέρας μου διαβάζει τη βιογραφία του Ρασπούτιν, από τον Εντγκαρντ Ραντζίνσκι. (700 σελίδες) Εκπληκτικό βιβλίο το οποίο λογικά θα πιάσω στα χέρια μου μόλις το τελειώσει ο πατέρας μου. Περιγράφει λεπτομέρειες για τη ζωή του πιο αινιγματικού ίσως ανθρώπου όλων των εποχών για τη Ρωσία. Ίντριγκες, πλοκή, δολοφονίες, εξουσία,ρομάντζα και άλλα πολλά στα οποία ο Ρασπούτιν ήταν άμεσα ή έμεσα αναμεμιγμένος. Σας το προτείνω με τα χίλια. Οι 700 σελίδες δεν είναι ουσιαστικό εμπόδιο, δεδομένου ότι το έργο σε σπρώχνει να το διαβάσεις μόνο και μόνο για να δείς τί γίνεται παρακάτω. Η καλύτερη και πληρέστερη βιογραφία που έχει γραφτεί ποτέ (σύμφωνα με κριτικούς) για αυτόν τον αινιγματικό άνθρωπο που έζησε στη Τσαρική Ρωσία και π΄΄εθανε λίγο πρίν την Οκτωβριανή επανάσταση του 1917. Αγοράστε το. Ακριβούτσικο αλλά αξίζει.

-Σε όλα τα καλά βιβλιοπωλεία. Τιμή 25 ευρώ περίπου. (Αν θυμάμαι καλά)
Παράθεση

Aria

Νεοφερμένος

H Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Aria έγραψε: στις 16:20, 03-09-06:

Ένα πολύ καλό βιβλίο από τη σειρά των "Μυστικών" βιβλίων
του Ιωάννη Γιαννόπουλου- εκδόσεις Έσοπτρον-είναι:

Η Μυστική Ακρόπολη- Η άγνωστη πλευρά του Ιερού βράχου
των Αθηνών
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 13:52, 08-09-06:

Μου αρεσε "Οι παραχαρακτες της ευτυχιας" της Ευας Ομηρολη.
Στην παραλια περασα καλα διαβαζωντας "Επιμονος κηπουρος" του John le Carre.
Παράθεση

Amelie

Νεοφερμένος

H Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Amelie έγραψε: στις 15:23, 08-09-06:

Προτίνω τα
Ο πίνακας της Φλάνδρας και Η βασίλισα του Νότου του Ρεβέρτε...
Καταπληκτικά βιβλία και τα δύο...
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 18:12, 08-09-06:

Εκτός από τον κώδικα του Da Vinvci, άρχισα χωρίς να τελειώσω ποτέ και τον πίνακα της Φλάνδρας. Είχε ενδιαφέρον και ήταν σαφώς καλύτερο από τον κώδικα αλλά το παρατράβηξε κάποια στιγμη. Τώρα διαβάζω το "κουρδιστό πουλί" του Χαρούκι Μουρακάμι, το οποίο μου φαίνεται αρκετά καλό.
Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε: στις 13:17, 17-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Amelie
Προτίνω τα
Ο πίνακας της Φλάνδρας και Η βασίλισα του Νότου του Ρεβέρτε...
Καταπληκτικά βιβλία και τα δύο...
Όπως και ο "Δάσκαλος της ξιφασκίας", "Το αίνιγμα της Σεβίλλης" του ιδίου. Σαφώς ανώτερα από τα προβλέψιμα και επίπεδα του Dan Brown....
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 14:21, 20-09-06:

'Ενα από τα αγαπημένα μου βιβλία είναι "Τα μπλουζ του έρωτα και του θανάτου" του Πάτρικ Νιτ. Αν σας ενθουσιάζουν η τζαζ, ο αμερικανικός νότος σε συνδυασμό με έναν απίστευτο έρωτα και μια ευφυή γραφή αυτό το βιβλίο είναι για εσάς!
Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε: στις 23:41, 01-10-06:

Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες : Δώδεκα Διηγήματα Περιπλανώμενα
Και μόνο το όνομα του Μάρκες νομίζω ότι είναι ενδεικτικό της ποιότητας του βιβλίου.
Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε: στις 17:02, 05-10-06:

Ωραίο βιβλίο είναι το '' Ο κόσμος της Σοφίας'' και είναι βασικά φιλοσοφικό!

Πάντως εγώ τρελαίνομαι και για Χάρι Πότερ!!!Μ' άρεσαν όλα τα βιβλία αλλα περισσότερο το 3ο κ το 5ο!
Παράθεση

DoLoReS

Νεοφερμένος

H DoLoReS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H DoLoReS έγραψε: στις 12:00, 10-10-06:

Του Χρήστου Γιανναρά το "Σχόλιο στο Άσμα Ασμάτων".
Μου άρεσε πολύ.
Το μεγαλείο της αγάπης και του έρωτα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους