Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,716 μέλη και 2,404,413 μηνύματα σε 74,743 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 222 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτείνετε ένα βιβλίο

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 10:54, 20-02-07:

ενα βιβλιο που μου αρεσε εμενα πολυ ειναι μια τριλογια ενος Γαλλου συγγραφεα του Μπερναρ Λεντερικ και αποτελειται απο μια τριλογια, 3 βιβλια το ενα συνεχεια του αλλου. Ειναι παρα πολυ ενδιαφερουσα υποθεση σας συνιστω να τα διαβασετε.
- Τα παιδια της Θεσσαλονικης
-Το μυστικο μιας γυναικας
-Αρτεμις
Μιλαει για τη φιλια 4 παιδιων στην εποχη της τουρκοκρατουμενης Θεσσαλονικης και πως η φιλια αυτη αλλαζει με την παροδο του χρονου και των καταστασεων μεχρι την ενηλικη ζωη τους.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΜΑΙΡΗ2399

Νεοφερμένος

H ΜΑΙΡΗ2399 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H ΜΑΙΡΗ2399 έγραψε: στις 21:08, 20-02-07:

"Οι παλιες αγαπες πανε στον παραδεισο" της Μαρως Βαμβουνακη.
" Ψαχνοντας για κοχυλια" της Ροζαντμουντ Πιλτσερ.
και για πιο δυνατους αναγνωστες: "Ο Ηλιθιος", "Εγκλημα και Τιμωρια" του Φ.Ντοστογιεφκι. αυτα ειναι καποια απο τα βιβλια που μου αρεσαν. Ειναι λιγο παλια αλλα καλα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bonbonaki

Νεοφερμένος

H bonbonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H bonbonaki έγραψε: στις 20:50, 24-02-07:

Το καλύτερό μου:"Και με το φως του λύκου επανέρχονται"---Ζυράννα Ζατέλη.Απλώς εκπληκτικό!!
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 23:06, 24-02-07:

Για hardcore readers το χρυσο οδηγο !

Απο κομιξ μου αρεσε πολυ ο Βιος και πολιτεια του Σκρουτζ Μακ Ντακ.
Τωρα παλευω το illuminati (νομιζω ετσι γραφεται.. )
Παράθεση

δi0m (diomidis)

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O δi0m έγραψε: στις 22:40, 27-02-07:

Αιολικη Γη-Ηλιας Βενεζης...καταπληκτικο βιβλιο!!!
Παράθεση

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

H Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Θάλλαζα έγραψε: στις 18:39, 28-03-07:

ο άρχοντας των δαχτυλιδιών (όλα) τόλκιν

το άρωμα του πάτρικ ζίσκιντ

ο αδελφός του ύπνου του ρόμπερτ σνάιντερ

η δίκη του κάφκα

το πορτραίτο του ντόριαν γκρέυ

χάρυ πότερ (όλα)

η λέσχη των τιποτένιων του τζόναθαν κόου
Παράθεση

thodoris28 (Θοδωρής)

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O thodoris28 έγραψε: στις 12:49, 30-03-07:

Αν και καινούργιος στο όλο "σύστημα" θα ήθελα και εγώ να καταθέσω την άποψη μου. Καταρχήν θα συμφωνήσω με τον διομήδη? αν δεν κάνω λάθος. Αν και σχετικά μικρός έχει κάλο γούστο θα μπορούσα να πω. Η Αιολική Γη είναι σίγουρα ένα πολύ όμορφο βιβλίο.
Βιβλία που θα πρότεινα είναι το Άρωμα (δεν θυμάμαι συγγραφέα, πάντως γυρίστηκε και ταινία), Αρνούμαι( Σαμαράκης), Φάρμα των Ζώων-1984 (Οργουέλ), Η Βερόνικα Αποφασίζει Να Πεθάνει (κόλλησα δεν τον θυμάμαι), Εγκλημα και Τιμωρία (Ντοστογιέφσκι), Μεταμόρφωση (Κάφκα), 100 Χρόνια Μοναξιάς (εκπληκτικό, δεν θυμάμαι όμως συγγραφέα). Όταν σκεφτώ και άλλα θα σας τα στείλω.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 13:00, 30-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από thodoris28
Αν και καινούργιος στο όλο "σύστημα" θα ήθελα και εγώ να καταθέσω την άποψη μου. Καταρχήν θα συμφωνήσω με τον διομήδη? αν δεν κάνω λάθος. Αν και σχετικά μικρός έχει κάλο γούστο θα μπορούσα να πω. Η Αιολική Γη είναι σίγουρα ένα πολύ όμορφο βιβλίο.
Βιβλία που θα πρότεινα είναι το Άρωμα (δεν θυμάμαι συγγραφέα, πάντως γυρίστηκε και ταινία), Αρνούμαι( Σαμαράκης), Φάρμα των Ζώων-1984 (Οργουέλ), Η Βερόνικα Αποφασίζει Να Πεθάνει (κόλλησα δεν τον θυμάμαι), Εγκλημα και Τιμωρία (Ντοστογιέφσκι), Μεταμόρφωση (Κάφκα), 100 Χρόνια Μοναξιάς (εκπληκτικό, δεν θυμάμαι όμως συγγραφέα). Όταν σκεφτώ και άλλα θα σας τα στείλω.
"To άρωμα", είναι του Πατρί Ζίσκιντ,
Το "Η Βερόνικα αποφασίζει να πεθάνει", του Πάουλο Κοέλιο.
Το "100 χρόνια μοναξιάς", του Γκαμπριέλ Γκαρσία Μαρκές.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 13:32, 30-03-07:

" Και με το φως του λύκου επανέρχονται" ,Ζυράννα Ζατέλη

"Η αλεπουδίτσα" που δυστυχώς δεν θυμάμαι την συγγραφέα (δεν είναι Ελληνίδα)
Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε: στις 19:49, 05-04-07:

Το μυστήριο της Τράπουλας

Του Γιόσταιν Γκάαρντερ. Μ'ία άλλη όψη της Φιλοσοφίας. Αξίνει να του προσφέρει κανείς μία εβδομάδα σε αυτό το απίστευτο βιβλίο...
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 19:55, 05-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από thodoris28
Βιβλία που θα πρότεινα είναι τοΆρωμα (δεν θυμάμαι συγγραφέα, πάντως γυρίστηκε και ταινία), Αρνούμαι( Σαμαράκης), Φάρμα των Ζώων-1984 (Οργουέλ), Η Βερόνικα Αποφασίζει Να Πεθάνει (κόλλησα δεν τον θυμάμαι), Εγκλημα και Τιμωρία (Ντοστογιέφσκι), Μεταμόρφωση (Κάφκα), 100 Χρόνια Μοναξιάς (εκπληκτικό, δεν θυμάμαι όμως συγγραφέα). Όταν σκεφτώ και άλλα θα σας τα στείλω.
Η Βερόνικα Αποφασίζει Να Πεθάνει-Πάολο Κοέλιο
100 Χρόνια Μοναξιάς-Γκαμπριέλ Γκαρσία Μαρκές
Και τα 2 Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α!
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 11:54, 15-04-07:

Διάβασα το "Έπος των Χαραφίς" του Μαχφούζ σε 2 μέρες! Πολύ καλό, όπως όλα αυτού του συγγραφέα που έχω διαβάσει. Ρεαλιστικά, μιλώντας ταυτόχρονα για τα ανθρώπινα πάθη και αρετές και εισάγοντας τους αναγνώστες στον αραβικό πολιτισμό προηγούμενων δεκαετιών. Πολύ καλή είναι η "Τριλογία του Νείλου".
Παράθεση

smile!!!

Νεοφερμένος

H smile!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H smile!!! έγραψε: στις 14:44, 16-04-07:

Αθηνά... Ευτυχώς που δεν γεννηθηκα ομορφη - Κώστας Καρακάσης

Οταν το ειδα στο βιβλιοπωλειο, αρχικά με κεντρισε ο τίτλος του.Σκεφτηκα...ποια γυναίκα θα τολμουσε να πει κάτι τετοιο;
Είναι ενα υπεροχο και "ταξιδιάρικο" βιβλιο, με καταπληκτική ατμόσφαιρα, που δυσκολα το αφηνεις απο τα χερια σου !!!
Καλή ανάγνωση !!!
Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε: στις 03:10, 17-04-07:

"Τα παιδια του Γκρααλ", του Μπερλινγκ. Οχι, δεν ειναι ενα ακομα απο τα βιβλια περι γκρααλ κλπ που εχουν γινει της μοδας... Ειναι φανταστικο μυθιστορημα που σου κραταει το ενδιαφερον και την αγωνια απο την αρχη ως το τελος. Ταυτιζεσαι με τους ηρωες οσο δεν παιρνει...

Ξεκιναει απο την πολιορκια του καστρου Montsegur στην Οξιτανια και καταληγει... οχι δεν θα σας πω το τελος. Φοβερο βιβλιο, σας το εγγυωμαι ανεπιφυλακτα. Θα συναρπασει καθε φαν του ιστορικου μυθιστορηματος.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 08:20, 17-04-07:

Οι όχθες του αίματος από τον Φαρίμπα Χακτρούντι
Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε: στις 16:19, 18-04-07:

Το ματωμένο χιονολούλουδο του Τζεμίλ Τουράν. Το πρώτο μέρος είναι μακράν το καλύτερο της τριλογίας...
Παράθεση

αρετη2670

Νεοφερμένος

H αρετη2670 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Νηπιαγωγός . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H αρετη2670 έγραψε: στις 20:46, 21-04-07:

''οι στιχοι του καπετανιου'' του παμπλο νερουδα
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 21:48, 21-04-07:

"Eνα θάυμα κάθε αρχή την κατοικεί" - Ερμαν Εσσε.........
Παράθεση

scar.lett

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H scar.lett έγραψε: στις 14:49, 25-04-07:

μπορώ να προτείνω ένα βιβλίο προς αποφυγή; Άγρια Φοινικόδεδντρα του Φώκνερ (αν δεν κάνω λάθος).............πόσος χρόνος από τη ζωή μου χαμένος
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 14:52, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από scar.lett
μπορώ να προτείνω ένα βιβλίο προς αποφυγή; Άγρια Φοινικόδεδντρα του Φώκνερ (αν δεν κάνω λάθος).............πόσος χρόνος από τη ζωή μου χαμένος
Εννοείς του Ουίλιαμ Φώκνερ;
Μα αυτός είναι νομπελίστας.
Πάντως το συγκεκριμένο βιβλίο δεν το γνωρίζω.....
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Στωικος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους