Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,605 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,876 μηνύματα σε 81,534 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 243 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Προτείνετε ένα βιβλίο

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 971 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 00:56, 09-10-14:

Εγω τελειωσα το ''στον δρομο'' του Κερουακ. Αντιπροσωπευτικο βιβλιο της γενιας μπιτ. Εχω διαβασει και το ''Τζανκυ'' του Μπαρουοζ και λιγο απο το ''υμνο γευμα.
Σκεφτομαι μετα την γενια μπιτ να κανω μια στροφη σε κατι πιο ''κλασσικο''. Σκεφτομαι να διαβασω καποιο βιβλιο του Ντοστογιεφσκι. Ισως το ''ο ηλιθιος'' ας πουμε...
Υπαρχει καποιος που να εχει διαβασει καποιο βιβλιο του; Aν ναι πειτε εντυπωσεις :-) (οχι μονο τα κλασσικα οτι ειναι βαρυς κτλ :p)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,308 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 01:10, 09-10-14:

Ο Ντοστογιέφσκι είναι βαρύς σε κάποια βιβλία. Πχ στους Δαιμονισμένους. Αυτό το βιβλίο πρέπει κάποτε να το ξαναδιαβάσω, έχω την εντύπωση πως δεν πρέπει να κατάλαβα ούτε το μισό. Όχι σε άλλα όμως, πχ:
Οι Καραμάζοβ είναι αριστουργηματικό. Μόνο αυτή η λέξη υπάρχει για αυτό το βιβλίο (1500 σελίδες, πάρε βαθιά ανάσα). Το ταπεινωμένοι και καταφρονεμένοι επίσης είχα διαβάσει αρκετά χρόνια πριν. Πολύ καλό επίσης. Ίσως το πιο εμβληματικό του να είναι το Έγκλημα και τιμωρία. Δεν ξέρω, όλοι αυτό βάζουν στη 10άδα των top βιβλίων τους.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 09-10-14 στις 01:13.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blueBlack

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blueBlack
H blueBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H blueBlack έγραψε στις 10:55, 09-10-14:

Γενικά, ο Ντοστογιέφσκι είναι ιδιότυπος, αν και κλασικός.
Εγώ θα σου πρότεινα το Υπόγειο αρχικά , που είναι και απ' τα "κλασικά" του και όχι και τόσο εκτενές!
Παράθεση

Ξεχασμένος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξεχασμένος
Ο Ξεχασμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Ξεχασμένος έγραψε στις 17:25, 09-10-14:

Το εγχειρίδιο του καλού κλέφτη

Του Ηλία Πετρόπουλου. Όσοι έχουν αντισυμβατικά μυαλά θα το εκτιμήσουν.
Παράθεση

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ανθοπώλης
Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O Ανθοπώλης έγραψε στις 17:56, 09-10-14:

Όσοι έχουν αντισυμβατικά μυαλά

τα 9/10 των συριζαίων το εχει -> case closed
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aba , Imadlak , Ανθοπώλης , Ξεχασμένος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους