Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σύνδεση έχετε;

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:58, 18-08-06:

Forthnet 384 και περιμένουμε κι εμείς την αναβάθμιση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chemeng

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chemeng
Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O chemeng έγραψε στις 11:30, 19-08-06:

Hol 1024/256 . Είναι καλά;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:53, 19-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από chemeng
Hol 1024/256 . Είναι καλά;;;
με την αναβαθμηση εισαι τοσο ή τετοια συνδεση διαλεξες;

Παράθεση

chemeng

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chemeng
Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O chemeng έγραψε στις 16:57, 19-08-06:

τέτοια σύνδεση έχω... η αναβάθμιση θα την πάει χ2 I suppose...

Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 17:13, 19-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Forthnet 384 και περιμένουμε κι εμείς την αναβάθμιση
Παρομοίως

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 23:27, 19-09-06:

56kbps και περιμένω την ενεργοποίηση από την otenet για τα 1024 Είχα στείλει την αίτηση την περασμένη τετάρτη-πέμπτη, με την αναβάθμιση θα έχω 2048 ή 1024; (1024 έχω αγοράσει και τικάρει στην αίτηση).

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:46, 19-09-06:

5000...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:34, 20-09-06:

Εντος ημερων θα φυγω και απο την fastweb και απο τα 6Μεγα και θα παω στα 8 Μεγα της Τισκαλι...ή καποιας αλλης.(8-10Μεγα παντα)
Μου ερχονται τα μισα λεφτα τον μηνα, καλα ειναι!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 00:38, 20-09-06:

Εδω, 384 (ακομα....)
Αγγλια, 100 Mbit!

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 16:43, 20-09-06:

Υποτίθεται 1000άρα.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 18:50, 04-10-06:

1024 από σήμερα

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 18:54, 04-10-06:

Και εγω!!! Να δω τι θα κατεβασω τωρα Και ελεγα εγω το πρωι.."Πολυ γρηγορα ανοιγουν τα βιντεο σημερα απο το yutube "

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 12:40, 24-09-07:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση Συντονιστή
Τα post 63-90 προέρχονται από το θέμα:
Ποιον πάροχο internet επιλέξατε;
το οποίο συγχωνεύτηκε με το παρόν.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ποια εταιρεία(ISP) επιλέξατε για την σύνδεσή σας στο internet και για ποιό λόγο την επιλέξατε?

Εγώ είχα πάντα forthnet και τώρα περιμένω να μπω στο 2play.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 08-12-07 στις 17:14. Αιτία: merge
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:43, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Εγώ είχα πάντα forthnet και τώρα περιμένω να μπω στο 2play.
ακριβώς στην ίδια φάση είμαι
πριν από χρόνια δοκίμασα για μικρά διαστήματα holl Και δε θυμάμαι και ποιές άλλες και όταν βρέθηκα στη forthnet έμεινα πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη
εκ τοτε, το βρίσκω εξυπηρετικό να πρέπει να κάνω απλά ανανέωση δεδομένου ότι είμαι και πάρα πολύ ευχαριστημένη απ τις υπηρεσίες τους.
Σε συζητήσεις δε με άλλους φίλους συγγενείς κλπ.... δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για διάφορες εταιρίες και δεν το σκέφτομαι καν να φύγω απ τη forthnet

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 08-12-07 στις 17:04. Αιτία: merge
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:28, 24-09-07:

H Forthnet κατά την άποψή μου έχει την χειρότερη εξυπηρέτηση πελατών απ' όλες τις μεγάλες εταιρίες. Έγω έχω βάλει Altec και βασικά επειδή την διάλεξε η μαμά μου, θεωρούσα πως θα είναι χάλια, αλλά τελικά είναι καλύτερη και από HOL που είχα παλιά και από Forthnet (από άποψη ταχύτητας μιλάω).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 08-12-07 στις 17:04. Αιτία: merge
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:31, 24-09-07:

Vivodi εδω και τρια χρονια περιπου, δεν εχω προβληματα (ασε που δεν με χρεωνουν αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα εντελως)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 08-12-07 στις 17:05. Αιτία: merge
Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 15:37, 24-09-07:

Εγώ μέχρι τώρα έχω OTE (connx). Επειδή θέλω μεγαλύτερες ταχύτητες (από 1 Mbps που έχω τώρα) λέω να βάλω forthnet που στα ίδια λεφτά που πληρώνω τώρα έχει μέχρι 24 Mbps .

//Ψηφίζω προς το παρόν ΟΤΕ και όταν αλλάξω βλέπουμε !

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:46, 24-09-07:

ΤΕΕ. ούτε καν επιλογή "Άλλος παροχέας" δεν υπάρχει

μόνη μου πορεύομαι σε τούτο τον κόζμο

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:48, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo

μόνη μου πορεύομαι σε τούτο τον κόζμο
αντε ψηφισε

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 16:15, 24-09-07:

ΟΤΕ-ΟΤΕΝΕΤ από εμένα και σε κανέναν χρόνο 2play.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 16:24, 24-09-07:

Καλά ντε! Ένα λαθάκι έκανα.

Το ΤΕΕ το έχω δει μόνο ΔΙΟΔΟΣ που δίνει το φοιτητικό internet. Τί ακριβώς είναι?

Επίσης και η WIND μπαίνει στην αγορά του broadband απ' ό,τι είδα. Επειδή έψαξα και δεν βρήκα από που μπορώ να κάνω αλλαγή στις επιλογές, θα παρακαλούσα κάποιος υπεύθυνος να την προσθέσει.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:43, 24-09-07:

Επίσης και η WIND μπαίνει στην αγορά του broadband απ' ό,τι είδα. Επειδή έψαξα και δεν βρήκα από που μπορώ να κάνω αλλαγή στις επιλογές, θα παρακαλούσα κάποιος υπεύθυνος να την προσθέσει.

done

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 20:48, 24-09-07:

Αρχικά είχα ΟΤΕ,τώρα έχω forthnet και περιμένω το 2play

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 21:53, 24-09-07:

Έχω επιλέξει το πακέτο conn-x από τον ΟΤΕ. Κι αυτό γιατί, αν και μ'αρέσει να ψάχνω και να δοκιμάζω, δεν ήθελα τότε να βάλω σε "δοκιμασίες" το σπίτι αλλάζοντας εταιρείες και τα σχετικά..
Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος. Υπάρχουν συχνά βλάβες στο Δίκτυο για αναβάθμιση ή βλάβη από κάποια άλλη αιτία και αργεί μερικές φορές ώρες ολόκληρες μέχρι να έρθει.
Η ταχύτητα είναι μια χαρά πάντως.

ΥΓ: Για τη forthnet δεν έχω ακούσει και τόσο καλά λόγια..

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 22:16, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
ΥΓ: Για τη forthnet δεν έχω ακούσει και τόσο καλά λόγια..
Δυστυχώς η forthnet στη Θεσσαλονίκη από όσο ξέρω και εγώ δεν προσφέρει και τόσο καλές υπηρεσίες. Ειδικά στην Καλαμαριά που μένω εγώ 2 φίλοι μου ταλαιπωρήθηκαν πολύ. Γι' αυτό και παραμένω προς το παρόν στον ΟΤΕ με Connx. Παρόλα αυτά θέλω κάποια στιγμή να βάλω 2play αν δω ότι η forthnet βελτιώνεται.

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε στις 22:21, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Δυστυχώς η forthnet στη Θεσσαλονίκη από όσο ξέρω και εγώ δεν προσφέρει και τόσο καλές υπηρεσίες. Ειδικά στην Καλαμαριά που μένω εγώ 2 φίλοι μου ταλαιπωρήθηκαν πολύ. Γι' αυτό και παραμένω προς το παρόν στον ΟΤΕ με Connx. Παρόλα αυτά θέλω κάποια στιγμή να βάλω 2play αν δω ότι η forthnet βελτιώνεται.
Κι εγώ θέλω κάποτε να δοκιμάσω forthent.
Ίσως αυτό που λες φταίει.. Περιφέρεια είμαστε άλλωστε..

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 22:27, 24-09-07:

Είχα ΤΕΕ (που ήταν μια χαρά), τώρα είμαι αποκλειστικά στον ΟΤΕ.

Τουλάχιστον μια φορά το μήνα θα πέσει η γραμμή για παραπάνω από 5-6 ώρες (συνήθως κρατάει 1-2 μέρες η διακοπή) και πάντα η αιτιολογία είναι "αναβάθμιση".

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε στις 22:29, 24-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv

Τουλάχιστον μια φορά το μήνα θα πέσει η γραμμή για παραπάνω από 5-6 ώρες (συνήθως κρατάει 1-2 μέρες η διακοπή) και πάντα η αιτιολογία είναι "αναβάθμιση".
Άρα δεν συμβαίνει μόνο σ'εμένα..

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 22:50, 24-09-07:

Πριν vivodi , τώρα στη forthnet.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 01:20, 25-09-07:

ΟΤΕ αλλα το πακετο 24Μbps της Forthnet με καλει. Δε ξερω τι μπελας ειναι να κανεις την αλαγη ομως, και ποσους μηνες πρεπει να παρεις υποχρεωτικα.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 01:27, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Είχα ΤΕΕ (που ήταν μια χαρά), τώρα είμαι αποκλειστικά στον ΟΤΕ.

Εγώ 1,5 χρόνο είμαι με ΟΤΕ και το dsl δεν μου κόπηκε ποτέ. ΄Άσε που έχω φοβερή ταχύτητα.Ίσως βέβαια να είμαι τυχερή και να είμαι κοντά στο κέντρο και το δίκτυο εδώ να είναι καλό. Πάντως το μόνο πρόβλημα είναι οι τιμές. Ο ΟΤΕ είναι πανάκριβος. Γιαυτό και θέλω να βάλω 2play.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 01:54, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Δε ξερω τι μπελας ειναι να κανεις την αλαγη ομως, και ποσους μηνες πρεπει να παρεις υποχρεωτικα.
Είναι για 12 μήνες υποχρεωτικά, με τέλος διακοπής πριν το 12-μηνο να είναι 60 ή 70 ευρώ.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 02:26, 25-09-07:

από όταν ξεκίνησε η dsl στο ελλάντα μέχρι και φέτος τον μάρτιο είχα γραμμή adsl από οτε (αορίστου) και isp forthnet, πλέον είμαι στο conn-x. η forthnet μου χε πρήξει τα ούμπαλα ότι δεν την πλερώνω τον τελευταίο χρόνο, μέχρι και δικηγόρο βάλανε να μου ζητήσουν και παραπανήσια χρήματα! λες κι έφταιγα εγώ που το i.q. του λογιστηρίου τους ήταν γύρω στο πεντέμησι. τους έστειλα στον αγύριστο και ησύχασα... πάντως στο κοντινό μέλλον δε με βλέπω να φεύγω από τον οτε! πιο μετά, βλέπομεν :p

μπορεί να δίνω 110+ ευρώ το δίμηνο, αλλά:
  • τα νταμπλ πλέυ των alternatives δεν τα εμπιστεύομαι ακόμα, προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να χω την κεφάλα μου ήσυχη.
  • έχω isdn και τη χρειάζομαι, οπότε ο οτε είναι μονόδρομος όσο οι άλλες εταιρείες υποστηρίζουν μόνο απλές συνδέσεις.
  • δεν ονειρεύομαι τρελές ταχύτητες, που - υποτίθεται πως - παρέχουν οι άλλοι. τι δουλειά μου θέλω να κάνω και την κάνω πραγματικά μια χαρά με τη βασική adsl. με βλέπω να ξεκουνιέμαι από δω όταν με υποχρεώσει τυχούσα αναβάθμιση. καλή είναι και η φεράρι αλλά άμα είναι να τη βγάζω βόλτα μια φορά το χρόνο, βολεύομαι και με το micra :p.
  • το talk μπορεί να είναι μόνο εντός δικτύου οτέ, αλλά ισχύει για διπλή τηλεφωνική γραμμή, οπότε είναι σα να χω δύο νταμπλ πλέυ :p. και ισχύει και για κλήσεις φαξ κανονικότατα! αλήθεια, οι άλλες εταιρείες γιατί τις διαχωρίζουν? δεν αποτελούν κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς? τέσπα. το μειονέκτημα με τις κλήσεις προς άλλα σταθερά δίκτυα εξαλείφεται εύκολα με μια διπλή αναπάντητη στον φίλο που χει νταμπλ πλέυ σε άλλον πάροχο, οπότε καλεί αυτός. μεγάλα παιδιά είμαστε (δυστυχώς, θέλω πίσω τη νιότη μου), λύσεις υπάρχουν, δεν πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό.
ελπίζω πάντως να βελτιωθεί η κατάσταση λίγο στο ελλάντα, είμαστε πολύ πίσω ακόμα

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:39, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
από όταν ξεκίνησε η dsl στο ελλάντα μέχρι και φέτος τον μάρτιο είχα γραμμή adsl από οτε (αορίστου) και isp forthnet, πλέον είμαι στο conn-x. η forthnet μου χε πρήξει τα ούμπαλα ότι δεν την πλερώνω τον τελευταίο χρόνο, μέχρι και δικηγόρο βάλανε να μου ζητήσουν και παραπανήσια χρήματα! λες κι έφταιγα εγώ που το i.q. του λογιστηρίου τους ήταν γύρω στο πεντέμησι. τους έστειλα στον αγύριστο και ησύχασα... πάντως στο κοντινό μέλλον δε με βλέπω να φεύγω από τον οτε! πιο μετά, βλέπομεν :p

μπορεί να δίνω 110+ ευρώ το δίμηνο, αλλά:
  • τα νταμπλ πλέυ των alternatives δεν τα εμπιστεύομαι ακόμα, προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να χω την κεφάλα μου ήσυχη.
  • έχω isdn και τη χρειάζομαι, οπότε ο οτε είναι μονόδρομος όσο οι άλλες εταιρείες υποστηρίζουν μόνο απλές συνδέσεις.
  • δεν ονειρεύομαι τρελές ταχύτητες, που - υποτίθεται πως - παρέχουν οι άλλοι. τι δουλειά μου θέλω να κάνω και την κάνω πραγματικά μια χαρά με τη βασική adsl. με βλέπω να ξεκουνιέμαι από δω όταν με υποχρεώσει τυχούσα αναβάθμιση. καλή είναι και η φεράρι αλλά άμα είναι να τη βγάζω βόλτα μια φορά το χρόνο, βολεύομαι και με το micra :p.
  • το talk μπορεί να είναι μόνο εντός δικτύου οτέ, αλλά ισχύει για διπλή τηλεφωνική γραμμή, οπότε είναι σα να χω δύο νταμπλ πλέυ :p. και ισχύει και για κλήσεις φαξ κανονικότατα! αλήθεια, οι άλλες εταιρείες γιατί τις διαχωρίζουν? δεν αποτελούν κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς? τέσπα. το μειονέκτημα με τις κλήσεις προς άλλα σταθερά δίκτυα εξαλείφεται εύκολα με μια διπλή αναπάντητη στον φίλο που χει νταμπλ πλέυ σε άλλον πάροχο, οπότε καλεί αυτός. μεγάλα παιδιά είμαστε (δυστυχώς, θέλω πίσω τη νιότη μου), λύσεις υπάρχουν, δεν πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό.
ελπίζω πάντως να βελτιωθεί η κατάσταση λίγο στο ελλάντα, είμαστε πολύ πίσω ακόμα
Συμφωνώ απολύτως.....

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:44, 25-09-07:

Το ΤΕΕ το έχω δει μόνο ΔΙΟΔΟΣ που δίνει το φοιτητικό internet. Τί ακριβώς είναι?
ΤΕΕ είναι το τεχνικό επιμελητήριο, το οποίο προσφέρει εκτός των άλλων και ADSL σε όλους (απλά τα μέλη έχουν καλύτερες τιμές).

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:47, 25-09-07:

Forthnet 2play και απο εμενα!

Ειμαι αρκετα ευχαριστημενη και αρκετα τυχερη αν σκεφτειτε οτι μεσα σε 3 το πολυ 4 βδομαδες ειχα internet !

Μενω Ηλιουπολη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Phoebe : 25-09-07 στις 17:58.
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 13:35, 25-09-07:

Παιδιά όσοι από εσάς έχετε προβλήματα/είστε ευχαριστημένοι με τον πάροχο σας,να αναφέρετε και περιοχή ώστε να ενημερώνονται και τα άλλα μέλη που πιθανόν να έχουν διλλήματα

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:51, 25-09-07:

ΤΕΕ είναι το τεχνικό επιμελητήριο, το οποίο προσφέρει εκτός των άλλων και ADSL σε όλους (απλά τα μέλη έχουν καλύτερες τιμές).
Μέσω hol, από όσο θυμάμαι! Σωστά;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:55, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μέσω hol, από όσο θυμάμαι! Σωστά;
πουθενά δε το είδα αυτό..δε νομίζω ότι ισχύει. έχουν δικούς τους σέρβερς και μόντεμς...

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 15:59, 25-09-07:

Πριν λίγο καιρό μπήκα στη Forthnet και τώρα περιμένω το 2play

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 19:46, 05-05-08:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:05, 05-05-08:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:08, 05-05-08:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:11, 05-05-08:

συμπέρασμα.... η φορθνετ είναι καλύτερη απ τον οτε

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:16, 05-05-08:

Έχω dsl kit otenet. Αλλά δεν ήξερα ότι φαίνεται και το πανεπιστήμιο.. με το οποίο κάναμε την αίτηση..

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 00:04, 08-12-08:

Παράθεση

vasil

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasil
Ο vasil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O vasil έγραψε στις 12:53, 26-12-08:

Εγώ έχω βάλει φοιτητικό internet Ηellas Online 6 Mbps με μόλις 9,90 ευρώ/μήνα! Το speedtest.net με βγάζει συνήθως γύρω στα 5Mbps! Μέχρι πριν λίγους μήνες είχα με 9,50/μήνα φοιτητικό Altec 1 Mbps, αλλά μόνο internet δεν είχα... Έκανα λάθος επιλογή Είχε οικονομικά προβλήματα η εταιρεία και έκλεισε. Μ' αρέσει που λίγο πριν κλείσει η εν λόγω εταιρεία με είπαν ότι αν θέλω μπορώ κάνοντας μια αίτηση να βάλω 24Μbps με 9,90/μήνα! Και ήθελαν και προπληρωμένους τους 6 πρώτους μήνες! Ευτυχώς τώρα βρήκα την ησυχία μου!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vasil : 26-12-08 στις 13:01.
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 09:42, 02-05-09:

Θέλω να προτείνετε sites και οδηγιες για speedtest της γραμμης adsl και να μου πείτε πόσο πρέπει να είναι η ταχύτητα της γραμμης adsl.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 09:50, 02-05-09:

http://www.auditmypc.com/internet-speed-test.asp

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 10:21, 02-05-09:

Μου έβγαλε downloading 901.5 kbps και upload 225.6 kbps. Είχα τον υπολογιστή μου διπλα στο modem. Είναι καλή αυτή η ταχύτητα?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    klean

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σύνδεση με ΔΕΗ/ΟΤΕ/ΝΕΡΟ - Από xraxra
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικό σπίτι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-15 στις 23:45.
    • Σύνδεση κιθάρας με υπολογιστή - Από μπαμπης5304
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-11 στις 12:48.
    • Σύνδεση laptop με dvd - Από Liakouras
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-04-09 στις 18:15.
    • Σύνδεση adsl - Από Fosa
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-08 στις 21:35.
    • Πως γίνεται η απομακρυσμένη σύνδεση; - Από koulee
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-07 στις 11:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους