Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,732 μηνύματα σε 75,377 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 544 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κάθε πότε κάνετε format στον υπολογιστή σας;

Καθε ποτε κανετε format στον υπολογιστη σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
Καθε 1 χρονο η και λιγοτερο
101
63,13%
Καθε 2 χρονια
16
10,00%
Καθε 3 χρονια
4
2,50%
Καθε 4 χρονια η και περισσοτερο
18
11,25%
Format; Τι ειναι αυτο;
21
13,13%

John Ras (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O John Ras έγραψε: στις 16:56, 22-03-09:

Καθε 1 χρονο η και λιγοτερο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

West_Emperor (Φιλιππος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O West_Emperor έγραψε: στις 20:10, 22-03-09:

Εγω συνηθως κανω φορματ οταν γεμισει με μ***κιες το PC μου, οταν σερνεται αρκετα ή οταν κολλησει απο καποιο ιο που δεν σβηνεται (το τελευταιο ευτυχως σπανια....) Γενικα το φορματ δν ειναι καθολου ασχημο αλλα αντιθετως ειναι μια πολυ χρησιμη διαδικασια αφου επαναφερει τον δισκο στην αρχικη του φυσιολογικη κατασταση και γι'αυτο δεν υπαρχει λογος να το φοβομαστε....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Σερβιτορος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O Trolen έγραψε: στις 20:17, 22-03-09:

Κάθε 4 μήνες ακριβώς!Εχθές έκανα ξανά.
Παράθεση

Euphoria

Νεοφερμένος

Ο Euphoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Euphoria έγραψε: στις 01:42, 23-03-09:

Καλησπέρα σας.
Μια ερώτηση από εμένα. Αληθεύει ότι τα συχνά φορμαρίσματα στον σκληρό δίσκο τον απομαγνητίζουν τελείως, αχρηστεύοντας τον;
Είναι η τρίτη φορά μέσα σε τρεις μήνες που αναγκάζομαι να κάνω φορμάτ. (Μακριά απο registry cleaners. Τζιζ!)
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 02:44, 23-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Euphoria
Καλησπέρα σας.
Μια ερώτηση από εμένα. Αληθεύει ότι τα συχνά φορμαρίσματα στον σκληρό δίσκο τον απομαγνητίζουν τελείως, αχρηστεύοντας τον;
Είναι η τρίτη φορά μέσα σε τρεις μήνες που αναγκάζομαι να κάνω φορμάτ. (Μακριά απο registry cleaners. Τζιζ!)
όχι, δεν αληθεύει.
Παράθεση

Euphoria

Νεοφερμένος

Ο Euphoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Euphoria έγραψε: στις 06:05, 23-03-09:

Α πολύ ωραία. Ευχαριστώ ! Είχα αρχίσει να ανησυχώ για τον μονάκριβο μου δίσκο. Τον καταπόνησα πολύ. Μάλλον μου τα φούσκωσανε λιγάκι.

ΥΓ. Τα συγχαρητήρια μου για το φόρουμ σας.
Παράθεση

domenica7

Διάσημο Μέλος

H domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 888 μηνύματα.

H domenica7 έγραψε: στις 08:31, 23-03-09:

Θέλω να κάνω αλλά δε ξέρω.
Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 08:42, 23-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από domenica7
Θέλω να κάνω αλλά δε ξέρω.
Ελα βρε συ απλό είναι.Δεν χρειάζεται φοβερές γνώσεις.Δεν μπορείς να βρειs cd με windows?
Παράθεση

domenica7

Διάσημο Μέλος

H domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 888 μηνύματα.

H domenica7 έγραψε: στις 08:52, 23-03-09:

Έχω το cd των xp και από τα εργαλεία συστήματος έχω φτιάξει ένα αντίγραφο ασφαλείας του δίσκου.Μετά όμως δε ξέρω τι να κάνω..
Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε: στις 12:18, 23-03-09:

Κανω φορματ συνηθως αρχη καλοκαιριου-τελος καλοκαιριου γιατι το καλοκαιρι γινεται βαρια χρηση του υπολογιστη και βουλωνει
Μετα τυχαινει και Χριστουγεννα και Πασχα..οταν δεν υπαρχουν υποχρεωσεις δηλαδη..και με την προυποθεση παντα πως ο υπολογιστης δεν την παλευει αλλο και χρειαζεται οπως και δηποτε φορματ...
2-3 φορες περιπου να πω συνολικα μιας και το pc καιει 24/7
Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 18:00, 23-03-09:

Ορίστε λίνκ για το πώς να το κάνετε...
http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=275133
Παράθεση

paparounas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O paparounas έγραψε: στις 00:56, 26-03-09:

Αν εχεις windows τουλαχιστον 1 φορα το χρονο, αν εχεις Linux οχι πολυ συχνα, τωρα για Mac δεν ξερω γιατι δεν εχω ασχοληθει καθολου.
Εγω εχω τον υπολογιστη 2 χρονια περιπου και εχω ειδη κανει 1 format και ετοιμαζομαι για δευτερο. Το μονο που βαριεμαι σε αυτη τη διαδικασια ειναι οτι πρεπει να βαλω παλι τους drivers και περνει αρκετη ωρα, οχι μονο για τους drivers αλλα και για τα προγραμματα κλπ.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 18:35, 26-03-09:

Το πάσχα θα του κάνω ακόμα ένα, έτσι να τον κρατώ σε φόρμα γιατί αν τα φτύσει τα τεχνοφοβικά γονικά δεν πρόκειται να πάρουν άλλο στον αιώνα τον άπαντα...
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 21:45, 26-03-09:

Δεν έχω κάνει ποτέ γιατί μετά δεν ξέρω τι γίνετεΓιατί άμα πρέπει να βάλω ξανά τα windows που έχω και λάθος cd και πρέπει να το πάω πάλι σε κάποιον να μου τα βάλει όπως έκανα στην αρχή,τότε δεν κάνω
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 21:47, 26-03-09:

το φορματ δεν εχει σχεση με το αν θα τα φτησει ο υπολογιστης λογω φθορας υλικου.
απλα χρειαζεται γιατι ουσιαστκα πρεπει ο σκληρος να χωριστει παλι σε κελια, γιατι με το γραψε σβησε αρχειων μπορει να δημιουργηθουν προβληματα
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 21:50, 26-03-09:

Πότε καταλαβαίνεις ότι χρειάζεται φορματ; Έχω κάνει μια φορά και αυτό γιατί είχα γεμίσει ιούς.Μόνο τότε;
Δηλαδή..έχει κάποιες ενδείξεις που καταλαβαίνεις ότι χρειάζεται;
Παράθεση

paparounas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O paparounas έγραψε: στις 22:22, 26-03-09:

Αν σου γινει ο υπολογιστης απελπιστικα αργος και κατα την εκκινηση αλλα πιο πολυ στις εργασιες που εκτελεις μεσα. Γινετε αργος γιατι πρωτον εξαιτιας μερικων φακελων που "φρακαρουν" κατα την διαγραφη, απο ιους (ολων των ειδων malware, trojan κλπ. και οχι μονο αυτων που βλαπτουν τον υπολογιστη)και γενικα τα windows γεμιζουν το δισκο με πολλα αχρηστα αρχεια (κυριως καταγραφης των ενεργειων σου, key registries κλπ.), τοτε γινετε πολυ αργος και φρακαρει και ως αποτελεσμα εχουμε τα γνωστα στους περισσοτερους απο εμας crashes.Και τελος χρειαζεσαι να κανεις format.
Παράθεση

MadMax S (Mιχαήλ)

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O MadMax S έγραψε: στις 23:16, 27-03-09:

Κάθε έξι χρονάκια και ανάλογα με τη χρήση και τις όποιες καφρίλες έχεις κάνει...
στο ενδιάμεσο και μια "Ανασυγκρότηση δίσκων" σου αρκεί....
Παράθεση

who

Περιβόητο Μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 02:54, 28-03-09:

Τελευταία φορά που κάναμε με τον αδερφό μου, ήταν το καλοκαίρι του 2007, μαζί με μια μικρή αναβαθμισούλα σε σκληρό και μνήμη.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 10:12, 28-03-09:

Μια φορά το χρόνο πιστεύω πως είναι εντάξει.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια