Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,494 μηνύματα σε 75,355 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κάθε πότε κάνετε format στον υπολογιστή σας;

Καθε ποτε κανετε format στον υπολογιστη σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
Καθε 1 χρονο η και λιγοτερο
101
63,13%
Καθε 2 χρονια
16
10,00%
Καθε 3 χρονια
4
2,50%
Καθε 4 χρονια η και περισσοτερο
18
11,25%
Format; Τι ειναι αυτο;
21
13,13%

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,229 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 10:46, 28-03-09:

Στον παλιο υπολογιστη πρεπει να κανω format, αλλα οσους οδηγους και να 'χω διαβασει εχω καποια κενα στο πως να το κανω. Επιπλεον φοβαμαι οτι θα τον αποτελειωσω τον υπολογιστη, οποτε το αφηνω. Ετσι κι αλλιως τωρα πια περισσοτερο το laptop χρησιμοποιω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 23:03, 29-03-09:

Πές τα κενά να σε βοηθήσω φίλε....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 23:23, 29-03-09:

Απλό το βλέπεις?
Παράθεση

_____KRS_____

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O _____KRS_____ έγραψε: στις 20:33, 01-04-09:

Format κάνεις όταν χρειάζεται και όχι σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα....
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 21:31, 01-04-09:

ετσι δεν ειναι;
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,229 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 21:34, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από _____KRS_____
Format κάνεις όταν χρειάζεται και όχι σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα....
Ναι, δεν ειναι κατι δεσμευτικο. Απλα αναλογα με τη χρηση που κανεις ποικιλλουν και τα χρονικα διαστηματα.
Παράθεση

West_Emperor (Φιλιππος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O West_Emperor έγραψε: στις 22:17, 01-04-09:

Επισης θα ηθελα να ενημερωσω οτι μπορει να κανει κανεις οσα φορματ θελει στον σκληρο δισκο..δν υπαρχει κανενας περιορισμος..αυτο το λεω γτ εχω διαβασει σε αλλα φορουμς διαφορα τρελα για αυτο το θεμα..
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 23:52, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από West_Emperor
Επισης θα ηθελα να ενημερωσω οτι μπορει να κανει κανεις οσα φορματ θελει στον σκληρο δισκο..δν υπαρχει κανενας περιορισμος..αυτο το λεω γτ εχω διαβασει σε αλλα φορουμς διαφορα τρελα για αυτο το θεμα..
Στους κλασσικούς μαγνητικούς δίσκους, ναι.
Όσα format θες, quick ή full.

Οι καινούργιοι, τεχνολογίας flash, έχουν φυσικό περιορισμό στο πόσο μπορείς να γράψεις πάνω, και ενδεχομένως το να κάνεις συνέχεια full format να μην είναι πολύ καλή ιδέα.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 00:01, 02-04-09:

όποτε εμφανίσει κάποια δυσλειτουργία..
Τώρα έχω ένα πρόβλημα και βαριέμαι να κάνω φορματ,αλλα πρέπει..
Παράθεση

West_Emperor (Φιλιππος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O West_Emperor έγραψε: στις 09:36, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Eruyomo

Οι καινούργιοι, τεχνολογίας flash, έχουν φυσικό περιορισμό στο πόσο μπορείς να γράψεις πάνω, και ενδεχομένως το να κάνεις συνέχεια full format να μην είναι πολύ καλή ιδέα.
Nαι σωστος..τους ειχα ξεχασει τους καινουργιους δισκους τυπου flash..:no1:..
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 10:46, 02-04-09:

Νομίζω στο PC MASTER διάβαζα για τους SSD ότι αυτό το πρόβλημα όπως και το θέμα χωρητικότητας βελτιονται συνεχώς.:no1: Πάντως φορμάτ χρειάστηκε να κάνω μόνο μιά φορά στα 5 χρονιά που είχα τον σκληρό. Και αυτό γιατί προσέχω τι κατεβάζω.
Παράθεση

_____KRS_____

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O _____KRS_____ έγραψε: στις 14:17, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας
Νομίζω στο PC MASTER διάβαζα για τους SSD ότι αυτό το πρόβλημα όπως και το θέμα χωρητικότητας βελτιονται συνεχώς.:no1: Πάντως φορμάτ χρειάστηκε να κάνω μόνο μιά φορά στα 5 χρονιά που είχα τον σκληρό. Και αυτό γιατί προσέχω τι κατεβάζω.
Η ορθολογική χρήση του δίσκου βελτιώνει και την διάρκεια ζωής του.Είσαι σωστός με αυτό που λες...
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 16:46, 03-04-09:

θέλω να κάνω φορματ αλλα κατι μ ειπαν να μν κανω για να μην διαγραψω κανενα ''διαμερισμα''....
μπορει καποιος να μ πει τα αρχικα βηματα?
δηλ θα βαλω το σιντι των βιστα θα κανω επανακινηση και θα μπω στο μπιος?
στο μπιος πως μπαινω?
ξερω ειμαι ασχετη αλλα θα ηθελα να μαθω..οι υπολογιστες ειναι κατι το οποιο μ αρεσει να ασχολουμε..
Παράθεση

MadMax S (Mιχαήλ)

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O MadMax S έγραψε: στις 19:49, 08-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Eruyomo

Οταν διδασκόμουν τους μαγνητικούς και κάναμε την ανατομία αυτών με γάντια και σε συνθήκες εργαστηρίου πού να φανταζόμασταν ότι θα βγαίναν και αυτοί οι φλάς ή όπως αλλιώς τους λέτε σείς η νεολαια...

Διαμέρισμα.....Ooooops....να τι ξέχασα να κάαααανω...
Βέβαια το θυμηθηκα επιτόπου πως μου είχε διαφύγει αυτη η λεπτομέρια αλλά τέσπα... βαριέμαι και άσε τώρα που μετά απο αρκετά χρόνια καταφερα και έβαλα μία τάξη στα της μουσικής μου, στα των εικόνων μου .... πού να ξανακάαανω.. :xixi:
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 14:26, 09-04-09:

Έχω να κάνω ενάμιση χρόνο format. Παλιά έκανα συνέχεια και έμαθα ότι το pc μπορεί να πετάει αρκεί να μην το μπουκώνεις με κάθε βλακεία που κατεβάζεις από το net :p
Παράθεση

mazin

Δραστήριο Μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O mazin έγραψε: στις 16:57, 09-04-09:

καθε ποτε κανω χμμμμμμ μαλλον ειμαι ο Βασιλιας λολ
κανω τοσο συχνα ειδικα στον παλιο μ πσ το λαπτοπ εχς δοκιμασει τα παντα μακ , γουιντοοοσσς,λινουξ χεχεχε ξερω σε χπ βιστα ανυθινγ χε τσπ τωρα τελευτεα πιρα εναν παβιλιον desktop κααι ισιχασα απλως κανω system recovery and that was the end ...
Παράθεση

Jfire

Δραστήριο Μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 188 μηνύματα.

O Jfire έγραψε: στις 16:42, 13-04-09:

Καθε 1 χρονο περιπου...
Παράθεση

kpo7

Νεοφερμένος

Ο kpo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O kpo7 έγραψε: στις 12:52, 23-04-09:

εγω τορα επιασα ιο και πρεπει να κανω αλλιος οταν αρχισι να κολαι... πιστεβο πως ειναι καλυτερα να το κανεις μονος σου και να μη το πας σε καπιον γιατι παιρνουν 20$
Παράθεση

_____KRS_____

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O _____KRS_____ έγραψε: στις 15:35, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από kpo7
εγω τορα επιασα ιο και πρεπει να κανω αλλιος οταν αρχισι να κολαι... πιστεβο πως ειναι καλυτερα να το κανεις μονος σου και να μη το πας σε καπιον γιατι παιρνουν 20$
Κάποιοι και 50 ευρώ...(!)
Παράθεση

Ίρις (Ίριδα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

H Ίρις έγραψε: στις 10:53, 24-04-09:

όποτε έχει χοντρά προβλήματα. Βαριέμαι να κάνω φορματ. Βαβούραααα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια