Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 257)
Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση
74
28,79%
Προκλητική εμφάνιση
18
7,00%
Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση
98
38,13%
Γλυκύτητα/Ευγένεια
137
53,31%
Ρομαντισμός
69
26,85%
Χιούμορ
124
48,25%
Εξυπνάδα
131
50,97%

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:12, 12-06-05:

Τι πρέπει να έχει κάποιος για να τον επιλέξετε σαν σύντροφο και να σας κάνει "κλικ"?
Δεν αναφέρομιαι μόνο σε εμφάνιση αλλά σε οτιδήποτε πρεπει να διαθέτει καποιος για νας κανει να ενδιαφερθείτε ερωτικά γι'αυτον.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 13-02-06 στις 10:59.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 15:40, 12-06-05:

ενοείς τι είναι αυτό που προσέχεις οταν βλέπεις πρώτη φορά κάποιο άτομο ή ποιά είναι τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει κάποια για να μπορω να την φανταστώ ώς ταίρι μου ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:49, 12-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
ενοείς τι είναι αυτό που προσέχεις οταν βλέπεις πρώτη φορά κάποιο άτομο ή ποιά είναι τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει κάποια για να μπορω να την φανταστώ ώς ταίρι μου ?
Και τα 2!!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:56, 12-06-05:

χμμ εγώ θέλω 4 πραγματάκια: τρυφερή, γλυκεία , αθώα , ρομαντική τα άλλα για έμενα δεν παίζουν τοσο καθοριστικό ρόλο

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:52, 12-06-05:

Ειλικρίνεια και πάλι ειλικρίνεια! Επίσης καλό χαρακτήρα να χει και να έχει σοβαρές προοπτικές για τη σχέση κι οχι να σε παίξει μπαλάκι

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 20:46, 12-06-05:

Ειλικρίνα και γλυκύτητα πάνω απ' όλα. Μετά εξυπνάδα και αφοσίωση

//edit: εννοείται πως δεν είναι στανταρ... Αλλά ο τωρινός μου έρωτας εκεί υπάγεται

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 21:13, 12-06-05:

Εγώ πάντως δεν ξέρω....

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:41, 12-06-05:

Εγώ επειδή ποτέ δεν έδινα σημασία κοίταγα κυρίως εμφάνιση
το 70% αυτών που λένε οτι δεν δίνουν σημασία στην εμφάνιση είναι...

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 21:51, 12-06-05:

Κοίτα. Εννοείται πως μια κάποια εμφάνιση τη θεωρούμε δεδομένη (εγώ τουλάχιστον)

Παράθεση

tReLoPeDo!!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tReLoPeDo!!!
Ο tReLoPeDo!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tReLoPeDo!!! έγραψε στις 22:05, 12-06-05:

Το σύνολο of cource!!!
*

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-11-11 στις 11:11. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:18, 12-06-05:

ifrit[ ]
....απλά υποκριτές τους χαρακτηρίζω εγω Όλοι και όλες κοιτάνε εμφάνιση

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:34, 12-06-05:

ifrit[ ]
Εγώ επειδή ποτέ δεν έδινα σημασία κοίταγα κυρίως εμφάνιση
Σύμφωνοι, κανεις δεν μπορεί να μην κοιτάει εμφάνιση αλλά λίγοι κοιτάνε μόνο αυτό! Πώς θα κάνεις σχέση με κάποιον αν σου τη σπάει ο χαρακτήρας του? Αν ειναι ανειλικρινής? Αν ειναι χαζός? Δεν ειναι μόνο σεξ, φιλιά κλπ οι σχέσεις. Σε μια σωστή σχέση πρεπει ο άλλος εκτος απο ερωτικός σου συντροφος να ειναι ταυτόχρονα και φίλος σου...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:43, 12-06-05:

Σίγουρα η εμφάνιση παίζει το ρόλο της στην πρώτη εντύπωση που θα σου σχηματιστεί! Μ'αρέσει να παρατυρώ το βλέμα της, το πώς φέρετε στο χώρο και το πώς μιλάει! Θα ήθελα να ειναι θηλυκό! γυναίκα!!! και οταν έχει κάποιο πρόβλημα να το λέει (...ο καμμένος μιλάει τωρα...) ααα και φυσικά κατανόηση! Δεν γίνετε αγάπη μου ότι αρέσει σε εμένα να αρέσει και σε εσένα. Και για ότι αρέσει σε εμένα και όχι σε εσένα δεν συμαίνει οτι επειδή σπαταλάω κάποιες ώρες εκεί δεν σε αγαπάω!!! (... ξανά ο καμμένος μιλάει... ) Τελικά είναι θέμα καθαρά τύχης και χειμίας φίλοι μου!!! έκανες το mix... άν είσαι τυχερός και δεν κάνει μπάμ, είμαστε καλά! άν όχι... άντε γειά!!! (...και ξανά ο καμμένος μίλησε...)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gothics

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gothics
Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O gothics έγραψε στις 14:44, 14-06-05:

Η καρδιά και η ψυχή του. Τι άλλο; Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά προσωρινά. Μόνο η καρδιά ενός ανθρώπου με απασχολεί. Τι σκέφτεται, τι νιώθει, πως αντιδρά, ποιον αγαπά και γιατί, τι ονειρεύεται... αυτά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-11-11 στις 11:12. Αιτία: greeklish
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 16:52, 14-06-05:

Σε πρωτη ματια,δηλαδη σε θεμα εμφανισης,να ειναι μη-χοντρη( ) και να εχει ωραιο προσωπο.
Σε θεμα χαρακτηρα τωρα,οπωσδηποτε χιουμορ(κ πολυ μαλιστα),να εχει αποψη(δηλαδη να ειναι ενεργη σε μια συζητηση) και να ειναι σπιρτο(αν καταλαβαινετε τι εννοω,αν οχι,πειτε μου και εξηγουμαι).Τωρα γλυκυτητες κτλ,δεν τα πολυχρειαζομαι.

Παράθεση

tReLoPeDo!!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tReLoPeDo!!!
Ο tReLoPeDo!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tReLoPeDo!!! έγραψε στις 17:08, 14-06-05:

Ε, πρέπει να είναι και λίγο "γούτσου-γούτσου" η κοπελιά !!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-11-11 στις 11:13. Αιτία: greeklish
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 17:25, 14-06-05:

Μπα,αν ανοιξει ποτε thread "Τι ΔΕΝ σας αρεσει στον αλλον" θα εβαζα το γουτσου γουτσου.Δεν ειπα να ειναι σοβαροφανης ή καρριεριστα,αλλα το πολυ ναζι και η υπερβολικη θηλυκοτητα(κ τωραπ ου το σκεφτομαι κ το λιγο γουτσου γουτσου,αν το καταλαβα ωστα) με εκνευριζουν αφανταστα σε μια κοπελα.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:57, 14-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Σύμφωνοι, κανεις δεν μπορεί να μην κοιτάει εμφάνιση αλλά λίγοι κοιτάνε μόνο αυτό! Πώς θα κάνεις σχέση με κάποιον αν σου τη σπάει ο χαρακτήρας του? Αν ειναι ανειλικρινής? Αν ειναι χαζός? Δεν ειναι μόνο σεξ, φιλιά κλπ οι σχέσεις. Σε μια σωστή σχέση πρεπει ο άλλος εκτος απο ερωτικός σου συντροφος να ειναι ταυτόχρονα και φίλος σου...
[font=Verdana]Πιστεύω οτι υπάρχουν άτομα και γνωρίζω τετοιου είδους άτομα τα οποία τους ενδιαφέρει μόνο η εμφάνιση.
Αυτό γίνεται διότι τους αρέσει να επιδεικνύονται στους υπόλοιπους φίλους και γνωστούς πως έριξαν την καλύτερη.
Εννοείται πως τέτοια άτομα δεν μπορείς να τα πάρεις σοβαρά.[/font]

σε μία σχέση με ενδιαφέρει να υπάρχει ειλικρίνεια
εμπιστοσύνη.
Να νιώθω ασφάλεια μαζί του,να ξέρω πως θα είναι δίπλα μου και στα δύσκολα να με βοηθήσει και δεν θα την κοπανίσει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 18-12-11 στις 17:55. Αιτία: merge
Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 18:06, 14-06-05:

I like boobies.. *giggle*

Παράθεση

Angel236

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angel236
Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Angel236 έγραψε στις 18:07, 14-06-05:

τον εχω βρει γι'αυτο κι εχω καιρο να κανω στον εαυτο μου αυτη την ερωτηση!!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 18:25, 14-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από angel
εγραψες

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 17:17, 15-06-05:

Δεν ξερω τι ακριβώς με κάνει να ενδιαφερθώ για κάποιον... Είναι αυτό το "κλικ" που λένε όσοι δεν ξέρουμε τι ακριβώς θέλουμε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-11-11 στις 11:14. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Angel236

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angel236
Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Angel236 έγραψε στις 18:44, 15-06-05:

thanks bunny... Χαίρομαι που πια δεν μπαίνω πια στην διαδικασία ψαξίματος... έχω κουραστεί και μ' έχουν κουράσει... χαίρομαι που έχω αυτόν τον άνθρωπο δίπλα μου τη δεδομένη στιγμή... είναι ό, τι ονειρευόμουν!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-11-11 στις 11:16. Αιτία: greeklish
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 20:17, 17-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από angel
συμφωνω...δε ξεχνώ όμως να υπενθυμίζω στον εαυτό μου όλα τα χαρσματα του καλού μου και τους 10αδες λόγους για τους οποίους είμαι μαζί του...έτσι κανεις δεν είναι δεδομένος...ουτε εγω!#

μ'αρεσει να με κανει καθημερινά να: γελαω
τελειώνω
νιώθω όμορφη :<3:
να νιώθω "το μωρο του"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 18-12-11 στις 17:56. Αιτία: merge
Παράθεση

Κain

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κain
Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Κain έγραψε στις 21:19, 17-06-05:

Λοιπον γραφντας το τι μου αρεσει σε μια κοπελα, ουσιαστηκα ειναι αναφορα στο τι βρηκα στη δικια μου...
Η εξωτερικη εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο για εμενα και δεν το αρνουμε.
Μου αρεσει να εχει ομορφο προσωπο (ειδικα αν εινα babyface...), να εχει ενα οσο γινετε καλλιτερο σωμα καθως και ομορφα οπισθια...
Σορρυ αλλα ειναι κατι που πραγματικα μου κεντριζει την προσοχη...
Απο εκει και περα, θελω να ειναι ειλικρινης μαζι μου, και οτι μπερδεματα κτλ γινουν, θελω να τα συζηταμε "αμεσως" και να μην τα αφηνουμε αλυτα.
Να μην ξεχναμε οτι "ενα προβλημα μεγαλο θα μπορουσε να ειχε λυθει πολυ ευκολα οταν ηταν ακομα μικρο..."Bynner-Συγγραφεας.
Μετα δεν θελω με τιποτα, με το που τα φτιαξουμε, να παψει να περιποιηται τον εαυτο της.
Κατι που γινεται με τις περισσοτερες.
Καλο ειναι να ειναι συζητησμη.
ειναι ισως το πιο σημαντικο.
Τα παντα ξεπερνιουνται με τον διαλογο.
Ακομα και προβληματα (σεξουαλικα, συναισθηματικα, οικονομικα κτλ κτλ) εαν ο αλλος ειναι ανοιχτος σε συζητησεις, η λυση θα βρεθει.
Α!Και θελω να ειναι αισιοδοξη,ευθυμη και παιχνιδιαρα....
και χιλιους αλλους λογους οι οποιοι βρισκονται καθε μερα στο μυαλο μου και μου ζωγραφιζουν ενα τεραστιο χαμογελο στο προσωπο, μου ακομα και οταν ειμαι down, αλλα που τωρα δεν μου ερχονται...

Παράθεση

openopen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη openopen
Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O openopen έγραψε στις 00:02, 20-06-05:

Να μην έχει χάσει την θυληκότητα#της … Τώρα τελευταία έχω δει αρκετές κοπέλες που το παίζουνε αντράκια και δεν τις μπορώ με τίποτα..#:thumbsdown:
Απορώ τι πετυχαίνουνε έτσι όπως συμπεριφέρνονται… και μετά αναρωτιούνται :
-Μα που πήγαν όλοι οι ʼντρες???
Αλλά ποιος πάει να της πει :
-Κοπέλα μου εσύ είσαι από μόνη σου άντρας , τι να τον κάνεις τον άλλον ???#

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:06, 20-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από openopen
-Κοπέλα μου εσύ είσαι από μόνη σου άντρας , τι να τον κάνεις τον άλλον ???
Ε καλά, δεν ειναι και ερμαφρόδιτες οι κοπέλες! ʼλλωστε δεν σε εξιτάρει ας πουμε να δειχνει έτσι προς τα έξω και μαζι σου πχ να αλλαζει και να γίνεται θηλυκη? Πιστευω οτι πολλες φορες αυτό συμβαίνει γιατι το "αντρακι" ειναι μια μασκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν οτι μπορουν να αφεθουν δειχνουν τον πραγματικό τους εαυτό.

just my 2 cents...

Παράθεση

openopen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη openopen
Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O openopen έγραψε στις 00:59, 20-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ε καλά, δεν ειναι και ερμαφρόδιτες οι κοπέλες! Αλλωστε δεν σε εξιτάρει ας πουμε να δειχνει έτσι προς τα έξω και μαζι σου πχ να αλλαζει και να γίνεται θηλυκη? Πιστευω οτι πολλες φορες αυτό συμβαίνει γιατι το "αντρακι" ειναι μια μασκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν οτι μπορουν να αφεθουν δειχνουν τον πραγματικό τους εαυτό.
Να το παίζει στους έξω αντράκι έως ένα σημείο δεν με πειράζει, αλλά έτσι και ξεπεράσει κάποιο όριο μετά θα αρχίσει να μειώνει και εμένα στους έξω. Θα συμφωνήσω ότι πολλές φορές αυτό συμβαίνει γιατί το "αντράκι" είναι μια μάσκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν ότι μπορούν να αφεθούν δείχνουν τον πραγματικό τους# εαυτό , αλλά δυστυχώς αρκετές ξεχνάνε να ρίξουν την μάσκα αυτή και παραμένουν "αντράκια" . Αν και δεν χρειάζεται να το παίξει ούτε αντράκι ούτε τίποτα και σε κανέναν, γιατί εάν υποθέσουμε ότι είναι απλά μια μάσκα, τότε ένα θα# πω :
- Εάν είναι να πληγωθείς θα πληγωθείς, ακόμα και αν το παίξεις SpiderMan.

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gianakin έγραψε στις 08:24, 20-06-05:

Τρελο respect!
Ο Σοφοκλης δεν το ειπε αυτο νομιζω?

Παράθεση

frosw_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη frosw_
H frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H frosw_ έγραψε στις 20:48, 20-06-05:

Βασικότατο για μένα είναι ο άλλος να είναι έξυπνος και να έχει και έξυπνο χιούμορ...Να λέει έξυπνες ατάκες κλπ!Οχι δήθεν όμως...Αυτό μου τη δίνει#

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:04, 20-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από openopen
Να το παίζει στους έξω αντράκι έως ένα σημείο δεν με πειράζει, αλλά έτσι και ξεπεράσει κάποιο όριο μετά θα αρχίσει να μειώνει και εμένα στους έξω. Θα συμφωνήσω ότι πολλές φορές αυτό συμβαίνει γιατί το "αντράκι" είναι μια μάσκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν ότι μπορούν να αφεθούν δείχνουν τον πραγματικό τους εαυτό , αλλά δυστυχώς αρκετές ξεχνάνε να ρίξουν την μάσκα αυτή και παραμένουν "αντράκια" . Αν και δεν χρειάζεται να το παίξει ούτε αντράκι ούτε τίποτα και σε κανέναν, γιατί εάν υποθέσουμε ότι είναι απλά μια μάσκα, τότε ένα θα πω :
- Εάν είναι να πληγωθείς θα πληγωθείς, ακόμα και αν το παίξεις SpiderMan.
Είσαι δικός μου εσυ.... Η Βαλντέρια σχολή τι μαθητές βγάζει!

Μαθητή μου....σου βγάζω το καπέλο

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:43, 10-02-06:

Προσθεσα την δημοσκόπιση που προτεινε η Palladin. Ευχομαι να βρω χρονο καποια στιγμη να απαντησω ξανα με βαση την νεα δημοσκοπιση

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 03:27, 10-02-06:

Oταν θα την πρωτοσυναντησω σιγουρα αυτο το "κλικ" θα μου το κανει περισσοτερο η εξωτερικη εμφανιση και το ολο στυλ της και ο "αερας" της.
Πιο συγκεκρμενα, το προσωπο της,τα ματια της το χαμογελο της,το περπατημα της...
Απο εκει και υστερα γνωριζοντας την σιγα σιγα, σιγουρα θετικα στοιχεια για εμενα ειναι το μυαλο της να παιρνει στροφες, να μην "φοβαται" να πει την γνωμη της και να την υποστηριξει, να εχει αισθηση του χιουμορ -σιγουρα-, να ειναι ρομαντικη και φυσικα να ειναι ειλικρινης απεναντι μου.
Και αυτο το λεω και αφου θα ειμαστε μαζι!
Με την εννοια οτι οχι μονο αν με βαρεθει π.χ. να ειναι ειλικρινης και να μου το πει, αλλα και ακομα αν δει οτι κανω κατι που ΔΕΝ της αρεσει (αθελα μου παντα) να ειναι ειλικρινης και να μου το πει και να μην μελαγχολει ή να κραταει μουτρα κι ενω εγω την ρωταω "τιτρεχει" να μου απανταει "τιποτα", με αποτελεσμα να προσπαθω να γινω μαντης Καλχας για να βρω τι τρεχει.
Και τελος θελω να μπορω να επικοινωνω μαζι της και να ξερω οτι οταν μιλαω μαζι της κανουμε διαλογο και οχι δυο παραλληλους μονολογους.
Οπως καταλαβατε ψηφισα τα παντα εκτος απο την προκλητικη εμφανιση.Μιας και το να ειναι sexy (κατι που μου αρεσει) δεν εχει καμια σχεση με το να ειναι προκλητικη.

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 22:23, 10-02-06:

Το μόνο σίγουρο είναι πως θέλω να έχει χιούμορ....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:09, 12-02-06:

Για εμένα σέξυ είναι αποκλειστικά η εμφανιση,
αυτό όμως το αν είναι κάποιος σέξυ ή όχι δε με κάνει να θέλω να είμαι μαζί του, διότι τί να τον κάνω σέξυ και χάλια σε χαρακτήρα??
Αν δεν ταιριάζουν οι κόσμοι μας τί να την κάνω την ομορφιά???

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:00, 12-02-06:

Τώρα αν πώ όλα τα παραπάνω εκτός από την προκλητική εμφάνιση θα είμαι πολύ απαιτητική; Τέσπα...Ζητάω πολλά, βασικά πάρα πολλά και αυτό είναι καλό και κακό...Ειδικά όταν οι φίλες μου λένε να πάψω να είμαι τόσο επιλεκτική αλλά άμα έχεις γνωρίσει το απόλυτο...ε... δεν γίνεται

Καλά, στην εξωτερική εμφάνιση δεν ζητάω και τον Brad, σορρυ Brad αλλά τα έχουμε ξαναπεί, δεν είσαι ο τύπος μου...πήγαινε στην Angoline αλλά να μου κάνει αυτό το κλικ εμφανισιακά...Να έχει τον τύπο που μου αρέσει βασικά! Και ανοιχτόχρωμα μάτια αλλά να μην το κάνουμε θέμα γιατί καστανά με έχουν σκλαβώσει την γυναίκα

Χιούμορ, κατανόηση, τρυφερότητα και ρομαντικός αλλά σε δόσεις...Ξέρεις εκεί που δεν το περιμένεις βρε παιδί μου να γίνεται τόσο ρομαντικός που να λες...μα αυτός μπορεί; Αχ...ναι μπορεί Και τον θέλω φιλόδοξο με στόχους...Και να δουλεύει να τους πετύχει...Και επείδη είμαι λίγο τεμπέλα να με σπρώχνει να τους πραγματοποιήσω...να με πέρνει από το χέρι και να με ανεβάζει κι εμένα!

Βασικά αυτή την στιγμή περιγράφω κάποιον συγκεκριμένο που έχω στο μυαλό μου...Αλλά είπαμε...άμα έχεις γνωρίσει το απόλυτο

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:03, 12-02-06:

Ρε παιδιά σόρι αλλά σέξυ δεν είναι μόνο εμφανησιακά κάποιος??

Εμείς σε αυτό πρέπει να απαντήσουμε ή στο τι πρέπει να έχει κάποιος για να μας εντυπωσιασει??

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 15:47, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Ρε παιδιά σόρι αλλά σέξυ δεν είναι μόνο εμφανησιακά κάποιος??

Εμείς σε αυτό πρέπει να απαντήσουμε ή στο τι πρέπει να έχει κάποιος για να μας εντυπωσιασει??
Αν γνωρίσεις έναν ωραίο και μόλις μιλήσετε καταλάβεις ότι το IQ του είναι πολύ κατω από το δικό σου, θα τον θεωρήσεις σέξυ? Εγώ ας πούμε το θεωρώ πολύ αντιερωτικό να είναι ο άλλος λιγότερο έξυπνος από μένα (και δεν εννοώ να είναι στόκος) Πολλές βεβαίως δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα.

Εγώ ψήφισα εξυπνάδα και δυναμισμό. Τα θεωρώ τα ποιο σέξυ χαρακτηριστικά

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:51, 12-02-06:

Για εμένα η λέξη σέξυ είναι μόνο εμφάνηση,

είπα πως μπορεί να θεωρώ κάποιο σέξυ αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα θέλω να είμαι μαζί του. Εννοώ αυτό ακριβώς που είπες ότι μπορεί να είναι σέξυ(έτσι οπως θεωρώ εγώ το σέξυ) αλλά να μην με γεμίζει σε σημαντικους τομείς ωστε να κάνω σχέση μαζί του

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 17:02, 12-02-06:

Διαφωνώ 100% ο χαρακτηρισμός sexy έχει να κάνει μόνο με την εμφάνιση....! Έχω γνωρίσει sexy ανθρώπους που μπορεί αν τους έβλεπες σε μια φωτογραφία για παράδειγμα να ήταν τουλάχιστον αδιάφοροι εμφανισιακά...όταν όμως τους γνώριζες ενέπνεαν ένα απίστευτο ερώτισμό που πολλές φορές δεν μπορούσες να διαπιστώσεις από που προέρχεται....Αυτό θεωρώ εγώ sexy την γοητεία που εκπέμπει ένας άνθρώπος, και η γοητεία αυτή είναι συνδιασμός πολλών πραγμάτων....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:41, 12-02-06:

Δηλαδή συγνώμη τώρα για να καταλάβω, όταν λέτε ο Μπραντ Πιτ ο Γεωργουλης η Σκλεναρίκοβα κτλ κτλ οτι είναι σεξυ τί εννοούν??οτι έχει καλό χαρακτήρα και γιάυτό είναι σέξυ??

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 18:58, 12-02-06:

χουμορ και εξυπναδα. παραλληλα και μονο αυτα αν εχει ενα αγορι (σορι, και αυτοπεποιθηση/δυναμισμο) θα ενδιαφερθω αμεσως, πραγματικα. χωρις αυτα ομως, ειναι θεμα χρονου το ποσο γρηγορα θα τον βαρεθω,δλδ, και μη με παρεξηγησετε, μπορει να ειναι χρυσο παιδι, αλλα αν δε περναω καλα (= γελαω) μαζι του, δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησει το ενδιαφερον μου.........

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 19:22, 12-02-06:

Να γελάς μαζί του ή να γελάς με αυτά που λέει?

Παράθεση

Leviathan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Leviathan
H Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Leviathan έγραψε στις 20:17, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Αν γνωρίσεις έναν ωραίο και μόλις μιλήσετε καταλάβεις ότι το IQ του είναι πολύ κατω από το δικό σου, θα τον θεωρήσεις σέξυ?
Δεν νομιζω οτι εναι θεμα IQ, αλλα προσωπικότητας/ χαρακτηρα γενικότερα. πχ Βλεπεις καποιον και λες "πω πω, θεος!!", και με το που ανοιγει το στομα του, ξενερωμα τελειως.. (και το αναποδο βεβαιως γινεται.)

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Εγώ ας πούμε το θεωρώ πολύ αντιερωτικό να είναι ο άλλος λιγότερο έξυπνος από μένα (και δεν εννοώ να είναι στόκος) Πολλές βεβαίως δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα.
Συνηθως οι γυναικες εχουν, (τετοιο προβλημα), και οι αντρες οχι και τοσο. Επισης σε μια πχ εφημερη σχεση η εμφανιση παιζει μεγαλυτερο ρολο (για αντρες και γυναικες). Οσο 'σοβαρευουν' τα πραγματα αρχιζουν και μετρανε και τα 'εσωτερικα' χαρισματα ..

Κατι άλλο, σχετικα με την ερωτηση. Βασικα μου εκανε καπως με το που διαβασα τον τιτλο του thread, αλλα λεω μπα ασε, ας συγκρατηθω. Αλλα μιας και τωρα εγραψα σε αυτο το thread δεν μπορω να μην το αναφερω (παω γυρευοντας, αλλα τι να κανουμε.) Και επισης να αναφερω οτι οταν ειχα γραφτει στο site, βγαινουν κατι οροι (τι ειναι αυτο το site, τι επιτρεπεται να γραφει κανεις και τι οχι κλπ) που πολυ μου αρεσανε. Υποβαλλω ενσταση λοιπον και ρωταώ:

Γιατι "Τι σας αρέσει σε ένα άτομο του άλλου φύλου?"
(emphasis mine)

Δεν ειναι δικαιο η σωστο αυτο, μου φαινεται. Καταλαβαινω οτι δεν ειχε κακη προθεση ο/η θεματοθετης και ειναι συνηθης εκφραση το "ατομα του αλλου φυλου" για να προσδιορισουμε (αφελως) οτι μιλαμε για ερωτικη σχεση και οχι φιλικη. Επειδη και καλα οι περισοτεροι ανθρωποι ειναι (ή ολοι θα πρεπει να ειναι, κατα καποιους) ετεροφυλοφιλοι. Αυτο το assumption ομως (βασικό αλλα unstated) δεν ειναι σωστο, και δεν ειναι ευγενικό. Γιατι βασικα καλουνται να απαντησουν οι ετεροφυλοφιλοι μονο (και οι αμφιφυλοφιλοι για το ημισυ των προτιμησεων τους). Οι ομοφυλοφιλοι τι ? Ξεχασαμε οτι υπαρχουν ? Η γνωριζουμε την υπαρξη τους αλλα ασε, αυτοι να μην απαντησουν? Στο κατω κατω μειοψηφια ειναι, οποτε τι μας νοιαζει ? Δεν νομιζω οτι ηταν αυτη η προθεση/ σκοπος. (Επισης η ερωτηση ειναι γενικη, και θεωρητικα ΟΛΟΙ προσκαλουνται να απαντησουν). Ο διαχωρισμος/αποκλεισμος ειναι κατα λαθος, λογω της ('αφελους') διατυπωσης, μαλλον απο κεκτημενη ταχυτητα. Θα μου πειτε "λεπτομερεια μωρε". Μα οι λεπτομερειες ειναι που κανουν την διαφορα, ιδιως σε τετοια θεματα. Η "σιγα καλε, εννοειται". Οχι δεν εννοειται. Αμα αλλα λεω και αλλα εννοω, καλυτερα να μη μιλαω τοτε. Και με αυτη την λογικη μπορει ο καθενας να κανει οποιαδηποτε ρατσιστικη, σεξιστικη κλπ δηλωση και να λεει μετα 'δεν εννoουσα αυτο', και καλα.. Αμα δεν το εννοουσε γιατι το ειπε ?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:23, 12-02-06:

ΣΩΣΤΟΤΑΤΗ Leviathan!!! Τρελο respect!!
Αλλά πως να το γράψουμε;

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 21:28, 12-02-06:

Παντως διαβασα σε μερικα ποστ παραπανω στο ιδιο ποστ ενω μιλανε για κατι που το θεωρουν σεξυ πανω στο ατομο που τους "ελκυει" οταν αναφερονται σε χαρακτηριστικα τα οποια δεν αναφερονται στην εξωτερικη εμφανιση αυτοματα μπαινει η λεξη "ερωτικο"!
Οποτε κι εγω ειμαι περισσοτερο συμφωνος με την αποψη της bunny οσον αφορα το τι θεωρω Sexy!
Αλλο καποιος να μου εμπνεει "ερωτισμο" και να τον θεωρω ερωτικο τυπο και αλλο sexy.
Τουλαχιστον γι εμενα.
Για να πω οτι μια κοπελα ειναι πολυ ερωτικη θα πρεπει ξνα ειναι εξυπνη,να εχει τροπους, να ειναι παιχνιδιαρα,να ειναι "γυναικα",να εχει προσωπικοτητα κτλ κτλ.
Για να πω οτι ειναι sexy, αρκουν πιο επιφανιακα στοιχεια και χαρακτηριστικα οπως απο τον τροπο που κινειται και περπαταει, εμφανιση κτλ κτλ.
Για εμενα τουλαχιστον αυτες οι δυο λεξεις δεν εχουν κοινο νοημα.
Ειναι τελειως διαφορετικες.

Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 22:48, 12-02-06:

λίγο απόλα, δε θέλω να έχει ας πουμε εξυπνάδα και να ειναι αλλού οταν κανω χιουμορ, ουτε να ειναι σαν τον κουασιμοδο

χμμ, βλέπω από τα αποτελεσματα οτι υπερεχουν η εξυπναδα και το χιουμορ, αλλα αφου τα διαθετω γιατι δεν εχω κοπέλα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-11-11 στις 11:18. Αιτία: merge
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:07, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara
χμμ, βλέπω από τα αποτελεσματα οτι υπερεχουν η εξυπναδα και το χιουμορ, αλλα αφου τα διαθετω γιατι δεν εχω κοπέλα
Αχα καλά είσαι φίλε... ακριβώς η ερώτηση που περίμενα από κάποιον. Κι εγω πιστεύω οτι τα εχω αυτά τα χαρακτηριστικά (και μη βιαστείτε οι υπόλοιποι να μας κρίνετε ως ψώνια γιατί η μετριοπάθεια είναι μια μεγάλη υποκρισία και το ξέρετε όλοι), κι όμως δεν εχω κοπέλα αυτό τον καιρό.

Μια φράση θα σου πω και θα καταλάβεις το γιατί:

Δεν ικανοποιούνται πλήρως όλες ή κάποιες από τις απαραίτητες συνθήκες

Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 23:14, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από frosw_
Βασικότατο για μένα είναι ο άλλος να είναι έξυπνος και να έχει και έξυπνο χιούμορ...Να λέει έξυπνες ατάκες κλπ!Οχι δήθεν όμως...Αυτό μου τη δίνει*
εσύ εμένα θες

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Leviathan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Leviathan
H Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Leviathan έγραψε στις 23:37, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara
Καλη η ερωτηση.. Η απαντηση ειναι η εξης: Μπορει οι περισσοτεροι να λενε: "εξυπναδα και χιουμορ θελω", πρεπει ομως να διαθετουν και οι ιδιοι εξυπναδα και χιουμορ για να ειναι σε θεση να διαγνωσουν την υπαρξη των χαρακτηριστικων αυτων σε αλλους... πχ αν καποιος/α 'στοκος' λεει "μου αρεσουν οι εξυπνοι", πως θα τους βρει ??? Αφου δεν ξερει για τι μιλαει... Μπορει να παρελαβνουν μπροστα του/της ιδιοφυιες και αυτος στον κοσμο του/της (τους 'θεωρει' χαζους και δεν τους δινει σημασια...)

Ειναι παρομοιο με την κοτα και το αυγο (δηλ φαυλος κυκλος)...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leviathan : 13-02-06 στις 02:50.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους