Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 257)
Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση
74
28,79%
Προκλητική εμφάνιση
18
7,00%
Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση
98
38,13%
Γλυκύτητα/Ευγένεια
137
53,31%
Ρομαντισμός
69
26,85%
Χιούμορ
124
48,25%
Εξυπνάδα
131
50,97%

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 23:55, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Leviathan
Καλη η ερωτηση.. Η απαντηση ειναι η εξης: Μπορει οι περισσοτεροι να λενε: "εξυπναδα και χιουμορ θελω", πρεπει ομως να διαθετουν και οι ιδιοι εξυπναδα και χιουμορ για να ειναι σε θεση να διαγνωσουν την υπαρξη των χαρακτηριστικων αυτων σε αλλους... πχ αν καποια/α 'στοκος' λεει "μου αρεσουν οι εξυπνοι", πως θα τους βρει ??? Αφου δεν ξερει για τι μιλαει... Μπορει να παρελαβνουν μπροστα του/της ιδιοφυιες και αυτος στον κοσμο του/της (τους 'θεωρει' χαζους και δεν τους δινει σημασια...)

Ειναι παρομοιο με την κοτα και το αυγο (δηλ φαυλος κυκλος)...
σωστό δεν το είχα σκέφτει έτσι

Αρχική Δημοσίευση από Valder

Δεν ικανοποιούνται πλήρως όλες ή κάποιες από τις απαραίτητες συνθήκες
ρε VALDER κανε ενα explain

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-11-11 στις 11:19. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Leviathan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Leviathan
H Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Leviathan έγραψε στις 00:22, 13-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
ΣΩΣΤΟΤΑΤΗ Leviathan!!! Τρελο respect!!
Αλλά πως να το γράψουμε;
Ηi Michelle μου !
πχ στο αρχικό post που εξηγειται η ερωτηση (Τι πρεπει να εχει καποιος .. κλπ), αμα το δεις η διατυπωση ειναι μια χαρα. Απλα στο τιτλο αυτο καθ'αυτον (που πρεπει να ειναι συντομος) υπαρχει το προβλημα.. πχ στη δημοσκοπηση, που προστεθηκε εκ των υστερων με αφορμη αλλο post, ο τιτλος "τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;" ειναι μια χαρα και συντομος. Λεξη κλειδι το 'sexy', που σημαινει ερωτικη σχεση και οχι φιλικη, και αρα δεν χρειαζεται να πουμε 'αλλου φυλου' για να πιασει ο αναγνωστης το νοημα οτι μιλαμε για τα ερωτικα και οχι για τα πλατωνικα... Αν και μεταξυ μας, το σκετο και διφορουμενο "τι ειναι αυτο που προσεχετε στον αλλο", ή "τι πρεπει να εχει ο αλλος για να σας αρεσει", λιγοι θα ρωταγανε "δηλ τι εννοειτε? ερωτικα η φιλικα??" και οσοι δεν ρωταγανε, για ερωτικά θα το ερμηνευανε/εκλαμβανανε, γιατι σε περιπτωση αμφιβολιας ο νους παει στο πονηρο (κατ'άρχας).

Anyway, δεν νομιζω να εννοεις οτι χρειαζεται να αλλαξει ο τιτλος τωρα μετα απο τοσο καιρο ? Απλως, αναρωτιομουνα αν ειμαι εντελως τρελλη και παρανοικη που δινω σημασια σε τετoιες λεπτομερειες. Χαιρομαι που με καταλαβαινεις και αρα δεν ειμαι εντελως τρελλη (παρα μονο λιγο). Και βασικα ξερω οτι δεν ειμαι εντελως υπερβολικη, γιατι σε αλλες χωρες θα με καταλαβαιναν καλυτερα... (Μη σου πω θα με προλαβαινανε!) Μαλλον ζω σε λαθος τοπο, σε λαθος χρονο... (Κατα το 3.000 μχ θα με βολευε καλυτερα. Και αφου δεν μπορω να ταξιδεψω στο χρονο, μαλλον να μεταναστευσω τοτε.. )

PS. Μichelle, you are a woman after my own heart !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:08, 13-02-06:

Thanks Leviathan!! Παρομοίως χαίρομαι που υπάρχει κάποιος που καταλαβαίνει και δεν με θεωρεί υπερβολική!!
Πάντως τον τίτλο τον άλλαξα λίγο... Πως σου φαίνεται;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 02:21, 13-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara
ρε VALDER κανε ενα explain
Δες το σαν ενα παιχνίδι γκόλφ. Μια καλή βολή δεν εξαρτάται απο εναν και δύο παράγοντες αλλά από πολλούς και συνήθως απρόβλεπτους πχ. ποιότης χόρτου, καλοκατασκευασμένο "πέδιλο" ή όπως λέγεται αυτό το στουπί με το οποίο βαράς, η πιθανότης βροχής ή καλοκαιρίας, η ευλυγισία στον καρπό και τους ώμους του αθλητού, η συγκέντρωσή του κλπ κλπ. Κάτι να παει στραβά ή κάτι να μην υπάρχει, οι πιθανότητες επιτυχίας εξανεμίζονται.

Κι όταν μιλάς γι έρωτα/αγάπη και βλέπεις οτι εξανεμίζεται επειδή κάτι πάει στραβά, τότε πονάει φίλε.... πονάει....

Παράθεση

Leviathan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Leviathan έγραψε στις 02:45, 13-02-06:

Thanks Leviathan!! Παρομοίως χαίρομαι που υπάρχει κάποιος που καταλαβαίνει και δεν με θεωρεί υπερβολική!!
Βρηκα την αδερφη ψυχη μου ! (Στο ειπα οτι εχω γατα? Και θα ειχα γατΕΣ (πολλες) αν η γατα μου ηταν πιο φιλικη με τα ομοειδη της ζωα... ) Το ξερα εγώ οτι μπορουμε αν συννενοηθουμε εμεις οι δυό . Σαν να βλεπω τον εαυτο μου σε νεαρωτερη εκδοση... Βεβαια αν παμε κοντρα στην 'υπερβολικοτητα' νομιζω και ευελπιστω οτι θα σε κερδισω, γιατι αν μην τι αλλο ειχα πιο πολυ χρονο στη διαθεση μου να πηγαινω κοντρα στο ρευμα...

Πάντως τον τίτλο τον άλλαξα λίγο... Πως σου φαίνεται;
Το ξερω οτι το το ξερεις οτι μια χαρα νομιζω οτι ειναι τωρα ! (Αφου τωρα περιλαμβανει ολο τον κοσμο, no complaints from me! )

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 04:36, 13-02-06:

Ο κάθε άνδρας όπως και η κάθε γυναίκα έχει κάποια στάνταρ για το άλλο φύλο και αυτό προκείπτει από τις εμπειρίες,τις απαιτήσεις και την αντίληψη του καθενός.

Προσωπικά μία γυναίκα για να με "κινήσει" για να την δω ερωτικά πρέπει να διαθέτει μία αξιόλογη και όμορφη εμφάνιση,να είναι ευχάριστη,δραστήρια,ενεργητική,έξυπνη,φιλόδοξη και πάνω από όλα να είναι θηλυκό με όλη την έννοια της λέξεως.

Η ψυχοσύνθεση είναι πολύ βασικός παράγοντας για να υπάρξει ερωτική έλξη,πέρα του να εκπληρώνονται κάποια βασικά κριτήρια ομορφιάς και για τους δύο.

Θεωρώ απίστευτα σέξυ επίσης ,κατά συνέπεια με ελκύει ερωτικά, ένας πολύπλευρος και δυναμικός χαρακτήρας σε μία γυναίκα που αναδυκνύει ακόμα περισσότερο την θηλυκότητα της,χωρίς να είναι κατανάγκη και πολύ όμορφη εξωτερικά (αντικειμενικά).

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 10:48, 13-02-06:

Το ξερω οτι θα φανω υπερβολικος αλλα στις επιλογες λειπει και κατι ακομα...
Τα χρηματα....
Και μην μου πειτε ειναι δυνατον να δεις καποιον ερωτικα αν εχει χρηματα ή οχι...
Τουλαχιστον στην ζωη μου εχω δει πολλες ερωτικες σχεσεις και ερωτικα "τραβηγματα" εξαιτειας των χρηματων...
Και αν δεν ειναι μονο αυτος ο παραγοντας ειναι ενας απο τους παραγοντες.
Βεβαια δεν τον "βλεπεις" αμεσα πιο ερωτικο τον αλλο επειδη εχει χρηματα, αλλα...."εμμεσα" ερωτοτραβιουνται χαρη σε αυτον τον παραγοντα...
Απλως ειμαι περιεργος να δω αν θα τον ψηφιζε καποιον αυτον τον παραγοντα.

P.S. αυτο με τα χρηματα μου ηρθε απο ενα ποστ σε αλλο thread του giannisvitara εντελως στο ασχετο απο κατι που ανεφερε και αθελα του μου θυμισε κατι που ακουω χρονια τωρα...(αλλες φορες στα αστεια και αλλες στα σοβαρα.)

P.S.2-Nα μην αρχισει κανενας πολεμος τωρα για το αν οι γυναικες κυνηγανε το χρημα ή οι αντρες κτλ κτλ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 13-02-06 στις 11:04.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:02, 13-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Leviathan
Βρηκα την αδερφη ψυχη μου ! (Στο ειπα οτι εχω γατα? Και θα ειχα γατΕΣ (πολλες) αν η γατα μου ηταν πιο φιλικη με τα ομοειδη της ζωα... ) Το ξερα εγώ οτι μπορουμε αν συννενοηθουμε εμεις οι δυό . Σαν να βλεπω τον εαυτο μου σε νεαρωτερη εκδοση... Βεβαια αν παμε κοντρα στην 'υπερβολικοτητα' νομιζω και ευελπιστω οτι θα σε κερδισω, γιατι αν μην τι αλλο ειχα πιο πολυ χρονο στη διαθεση μου να πηγαινω κοντρα στο ρευμα...

btw γιατί δεν ανεβάζεις μια φωτό της γατούλας σου να τη δώ;

Το ξερω οτι το το ξερεις οτι μια χαρα νομιζω οτι ειναι τωρα ! (Αφου τωρα περιλαμβανει ολο τον κοσμο, no complaints from me! )
Ναι βρε, απλά εννοούσα αν είναι σαφές το νόημα του όπως πριν! Το οτι τους περιλαμβάνει όλους (ή τουλάχιστον δεν μπορώ να σκεφτώ μια ομάδα ανθρώπων που να μην περιλαμβάνει) το καταλαβαίνω κι εγώ

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 16:19, 13-02-06:

Αν ο άντρας δεν με κάνει να γελάω και αν δεν με εκπλήσσει με την ετοιμολογία του τότε δεν μου λέει τίποτα. Είναι γεγονός ότι και οι τρεις ΜΕΓΑΛΟΙ έρωτες στη ζωή μου ξεκίνησαν λόγω του χιούμορ. Μπορεί η πρώτη εντύπωση εμφανισιακά να μην μου έλεγε τίποτα, με το που άρχισαν να πέφτουν οι πρώτες «έξυπνες», γεμάτες χιούμορ απαντήσεις, η καρδιά μου σκίρτησε! Άλλωστε το χιούμορ και η ετοιμότητα του λόγου προϋποθέτουν μεγάλη εξυπνάδα!

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 17:48, 13-02-06:

Για να μου κανει καποια ''κλικ'' πρεπει να ειναι απανω απ' ολα ειλικρινης.Υστερα θα ενδιαφερεθω για την εξωτερικη εμφανιση (δεν λεω να ειναι θεα).Επειτα θα κοιταξω τον ψυχικο της κοσμο.Θελω να ειναι εξωστρεφης ολο ζωντανια συναισθηματικη/ρομαντικη και τελος να εχει καποια στοιχειωδη εξυπναδα.

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 10:26, 14-02-06:

μμμ...δεν μπορω να ψηφισω γιατι εχω περισσοτερες απο μια επιλογες.. αρα, βαζω στα + την ευγενεια, τον ρομαντισμο , το χιουμορ και την εξυπναδα... την εξωτερικη εμφανιση δεν την βαζω καθολου γιατι ειναι εντελως υποκειμενικη σαν κριτηριο ειδικα σε εμενα...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 12:37, 14-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
μμμ...δεν μπορω να ψηφισω γιατι εχω περισσοτερες απο μια επιλογες.. αρα, βαζω στα + την ευγενεια, τον ρομαντισμο , το χιουμορ και την εξυπναδα... την εξωτερικη εμφανιση δεν την βαζω καθολου γιατι ειναι εντελως υποκειμενικη σαν κριτηριο ειδικα σε εμενα...
Γιατι βρε evouli δεν μπορεις να ψηφισεις;
Κι εγω ολα τα εβαλα εκτος απο την προκλητικη εμφανιση...

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 14:31, 14-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Γιατι βρε evouli δεν μπορεις να ψηφισεις;
Κι εγω ολα τα εβαλα εκτος απο την προκλητικη εμφανιση...
aaaaaaaa!!!!!! δικιο εχεις!!!!! δεν το ειχα δοκιμασει πριν, απλα υπεθεσα οτι δεν θα μπορουσα να τα πατησω ολα μαζι...

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 14:33, 14-02-06:

Εγώ προσωπικά γοητεύομαι απίστευτα όταν ένα κορίτσι έχει γλυκύτητα,χιούμορ,εξυπνάδα,ρομαντισμό και γλυκό προσωπάκι.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:25, 14-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Παντως διαβασα σε μερικα ποστ παραπανω στο ιδιο ποστ ενω μιλανε για κατι που το θεωρουν σεξυ πανω στο ατομο που τους "ελκυει" οταν αναφερονται σε χαρακτηριστικα τα οποια δεν αναφερονται στην εξωτερικη εμφανιση αυτοματα μπαινει η λεξη "ερωτικο"!
Οποτε κι εγω ειμαι περισσοτερο συμφωνος με την αποψη της bunny οσον αφορα το τι θεωρω Sexy!
Αλλο καποιος να μου εμπνεει "ερωτισμο" και να τον θεωρω ερωτικο τυπο και αλλο sexy.
Τουλαχιστον γι εμενα.
Για να πω οτι μια κοπελα ειναι πολυ ερωτικη θα πρεπει ξνα ειναι εξυπνη,να εχει τροπους, να ειναι παιχνιδιαρα,να ειναι "γυναικα",να εχει προσωπικοτητα κτλ κτλ.
Για να πω οτι ειναι sexy, αρκουν πιο επιφανιακα στοιχεια και χαρακτηριστικα οπως απο τον τροπο που κινειται και περπαταει, εμφανιση κτλ κτλ.
Για εμενα τουλαχιστον αυτες οι δυο λεξεις δεν εχουν κοινο νοημα.
Ειναι τελειως διαφορετικες.
Με κάλυψες

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 18:09, 14-02-06:

Χμμ για μένα πάλι sexy=ερωτικός, δεν διακρίνω τις δύο λέξεις

Πάντως μου αρέσει που ο καθένας αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά. Και για να απαντήσω στο κουνέλι, που ρώτησε για τον Γεωργούλη ότι τον θεωρούμε σέξι για την εμφάνισή του... λοιπόν εγώ δεν τον θεωρώ σέξι (αν και τον θεωρώ όμορφο). Να σας πω ποιους ηθοποιούς θεωρώ σέξι; Ισως υποστείτε σοκ. Από Έλληνες τον Αιμίλιο Χειλάκη και από ξένους τον Έντουαρντ Νόρτον. Και αυτό δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση, αλλά μάλλον με το ότι τους θεωρώ έξυπνους, με ψιλοπρόστυχο βλέμμα και πολύ ταλαντούχους Μάλλον είμαι πολύ εγκεφαλικός τύπος

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 00:15, 15-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin

Πάντως μου αρέσει που ο καθένας αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά. Και για να απαντήσω στο κουνέλι, που ρώτησε για τον Γεωργούλη ότι τον θεωρούμε σέξι για την εμφάνισή του... λοιπόν εγώ δεν τον θεωρώ σέξι (αν και τον θεωρώ όμορφο). Να σας πω ποιους ηθοποιούς θεωρώ σέξι; Ισως υποστείτε σοκ. Από Έλληνες τον Αιμίλιο Χειλάκη και από ξένους τον Έντουαρντ Νόρτον. Και αυτό δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση, αλλά μάλλον με το ότι τους θεωρώ έξυπνους, με ψιλοπρόστυχο βλέμμα και πολύ ταλαντούχους Μάλλον είμαι πολύ εγκεφαλικός τύπος

Πώς μπορείς να τους θεωρήσεις έξυπνους ενώ δεν έχεις συζητήσει μαζί τους??

Για τον Γεωργούλη ένα παράδειγμα έδωσα.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:25, 15-02-06:

Λοιπόναφού είπα την διαφορά για εμένα της λέξης σέξυ ας πω και τί θα με τραβούσε σε κάποιον άντρα να τα φτιάξω μαζί του,
Εννοείται να είχε μυαλό και να μην ενεργούσε σαν παιδί, μετά να έβλεπα πως μπορούμε να επικοινωνούμε να καταλαβαινόμαστε, να με κάνει να νιώθω μοναδική.
Απο εμφάνιση που έρχεται δευτερη απλά να έχει κάτι που να με τραβάει.συνήθως τα μάτια, τα χείλια!!
Πρόπερσι μου άρεσε ένας γιατί μου άρεσε ο τρόπος που περπατούσεκουλό ε? το ξέρω

Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 15:51, 15-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny

Εννοείται να είχε μυαλό και να μην ενεργούσε σαν παιδί, μετά να έβλεπα πως μπορούμε να επικοινωνούμε να καταλαβαινόμαστε, να με κάνει να νιώθω μοναδική.
χμμ, πολύ ωραία το θέτεις πάντως ,πρώτη φορά το ακούω απο γυναίκα αυτο, "να καταλαβαινόμαστε", δλδ εννοείς και να σε καταλαβαίνει αλλά και να τον καταλαβαίνεις, ωραίο αυτό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:55, 15-02-06:

Να είναι sexy [σε εμφάνιση & χαρακτήρα], να έχει δυναμισμό/ αυτοπεποίθηση και εξυπνάδα [ε αν είναι κανας χαζός θα ξενερώσω ]
και φυσικά ο Ρομαντισμός...

Δεν θα επέλεγα ποτέ κανέναν ο οποίος είναι περισσότερο ''σκληρός'' απ ότι συναισθηματικός.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:03, 15-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara
χμμ, πολύ ωραία το θέτεις πάντως ,πρώτη φορά το ακούω απο γυναίκα αυτο, "να καταλαβαινόμαστε", δλδ εννοείς και να σε καταλαβαίνει αλλά και να τον καταλαβαίνεις, ωραίο αυτό

δεν κατάλαβα το σχόλιο
Γιατί το ακούς πρώτη φορά πο γυναίκα??
νομίζω όλες θέλουμε να μας καταλαβαίνει ο σύντροφος μας αλλά κι εμείς αυτόν.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 16:47, 15-02-06:

Eννοει οτι συνηθως οι γυναικες λετε "να με καταλαβαινει" και οχι "να καταλαβαινομαστε".
Και για εμενα η επικοινωνια ειναι παντως κατι πολυ σημαντικο!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:53, 15-02-06:

παράξενο μου φαίνεται.
Μα αν δεν τον καταλαβαίνουμε αυτόν τί σοι επικοινωνία υπάρχει??
Είχα μια σχέση που ποτέ δεν κατάλαβα τον τρόπο σκέψης και τον τρόπο που ενεργεί, ακόμα και όταν χωρίσαμε και τώρα που δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του ακόμα δεν τον καταλαβαίνω.
Επειδή δεν τον καταλάβαινα πληγωνόμουν γιατι τα εκλάμβανα λάθος.

Παράθεση

Leviathan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Leviathan έγραψε στις 18:50, 15-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin

O Edward Norton ? Αυτος αρεσει σε μενα ! Κατω τα χερια τον ειδα πρωτη !
Παντως καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις. Παρολο που δεν γνωριζεις καποιον καθολου, και απλως τον βλεπεις να παιζει εναν ρολο, ειναι καποιοι ανθρωποι που ειναι τοσο ταλαντουχοι και εχουν το κατι τις, που μερος της πραγματικης προσωπικοτητας τους εκπεμπεται παρολο οπου παιζουν ενα συγκεκριμενο ρολο. Ασε που κρινεις και τις επιλογες ρολων τους, και καταλαβαινεις πολλα για τον ανθρωπο. Πχ Edward Norton πολυ ενδιαφερων. Keanu Reeves συγνωμη αλλα εντελως χαζουλης, αφελης και επιφανειακος μου φαινεται, ασε που χρειαζεται μερικα μαθηματα υποκριτικης ... Εχει ομως ωραιο σωμα και ωραιο προσωπο 'αντικειμενικα'. Εμενα ομως καθολου δεν μ'αρεσει και δεν τον θεωρω sexy. Ο Edward πχ, του ριχνει στα αυτια...

Αλλος που μ'άρεσει, ειναι γοητευικος, ερωτικος, sexy (οπως θελετε πειτε το) ειναι ο Jeff Goldblum. (Αν και 'λενε'- εγω δεν το 'βλεπω' - οτι πχ ειναι αγριος, εχει μεγαλη μυτη, γενικα δεν ειναι ωραιος). Κατα τη γνωμη μου ο ανθρωπος δεν παιζεται.. Εχει το κατι τις (σε πολυ μεγαλη δοση) . Αποκλειεται να εμφανιστει σε ενα πλανο και ο οποιοσδηποτε θεατης να κοιταει καποιον απο τους γυρω. He dominates any scene just by his presence. Και ακομα και αν αυτο που θα επρεπε να πει βαση ρολου, ειναι καμμια χαζομαρα ή αδιαφορο/βαρετο, με το που θα ανοιξει το στομα του, οτι πει το κανει πιο ενδιαφερον απο οσo μπορει να ειναι αντικειμενικα (ή αν το λεγε καποιος αλλος ηθοποιος)... Πως το καταφερνει ? Ελα ντε. Το θεμα εναι το καταφερνει (χωρις να προσπαθει, ετσι ειναι ο ανθρωπος) και για αυτο πολυ μου αρεσει... Χωρια που εχει πολυ χιουμορ. Πως το ξερω ? Φαινεται. Ειναι προφανες, παρολο που αυτα που λεει ειναι βαση σεναριου..

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 19:47, 15-02-06:

Leviathan με καταλαβαίνεις απόλυτα

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 18:02, 16-02-06:

Το πρώτο πράγμα που θα μου τραβήξει την προσοχή σ'έναν άντρα για να τον θεωρήσω σέξυ,είναι το βλέμμα και τα μάτια του γενικότερα..μ'αρέσουν οι άντρες με παιδικό βλέμμα,αλλά που να μπορούν όταν σε κοιτάξουν με νόημα να σου περάσουν το σωστό μήνυμα.. και μιλάω πρώτα για εμφανισιακό στοιχείο,γιατί όταν δεν ξέρεις τον άλλον,δεν μπορείς να κρίνεις τον χαρακτήρα του..από 'κει και πέρα,αυτό που με τραβάει ερωτικά σ'έναν άντρα,είναι το να είναι έξυπνος και να'χει εξίσου έξυπνο χιούμορ..!!

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 15:24, 09-03-06:

Μάλλον... για μένα, το δέλεαρ δεν είναι συγκεκριμένο...

Είναι τα πάντα... και το τίποτα...

Πάντως, εάν έπρεπε να το προσδιορίσω, θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω σαν ...χημεία !!!

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 23:47, 21-03-06:

Πάντως, εάν έπρεπε να το προσδιορίσω, θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω σαν ...χημεία !!!
Αυτό είναι η λέξη κλειδί κατ'εμε,το κλικ που σου κάνει ο άλλος

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 23:51, 21-03-06:

Οργανική ή ανόργανη;

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 23:54, 21-03-06:

Χμ...Οργανική θα έλεγα..

[Οφ τοπικ]..Και σου είπα μην διαβάζεις πολύ δεν κάνει καλό[/οφ τοπικ]

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 14:09, 22-03-06:

Είναι κάτι που δεν μπορείς να το προσδιορίσεις..., είναι κάτι που δεν καθορίζεται...

Αυτό που ξέρω όμως, είναι πως τις περισσότερες φορές, στο δίνει μια σπιθιροβόλα ματιά...
και ξαφνικά νομίζεις

πως σε χτυπάει ηλεκτρικό ρεύμα...
και τι ρεύμα... τουλάχιστον 2000 Volt [πάρε..., νάχεις...!!!!]

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lilith : 22-03-06 στις 14:13.
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 15:15, 22-03-06:

χιουμορ:

αν θελω χιουμορ θα δω jay leno...

εξυπναδα:

δεν με απασχολει να συζηταω κβαντομηχανικη με το ετερον ημισι

ρομαντισμος:

νομιζω πως εχει βιαστει τοσο πολυ που εχει χασει καθε αξια, σε καθε περιπτοση δεν μπορω και δεν θελω να θυμαμαι απεξω ολους τους αστερισμους

δυναμισμος/αυτοπεποιθηση:

γεμισε ο τοπος απο carry, charlote και Miranda. Φτανει, ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!

How about this:

αυτο που μου αρεσει σε μια γυναικα ειναι οταν την κοιταω στα ματια να νοιωθω εκεινο το συναισθημα οτι το στομαχι σου πεφτει. Και 4-5-50 χρονια μετα, οταν την κοιταω στα ματια να ξερω οτι βλεπω το ενα σταθερο και αναποσπαστο κοματι της ζωης μου στο οποιο μπορω παντα να βασιζομαι.

προσωπικα αυτο που με ελκει η αποθει στις γυναικες ειναι...η μυρωδια. Ενταξι λιγοι ανθρωποι μυριζουν ασχημα, αλλα ορισμενοι (-μια κατα πρωτιμηση) μυριζει ακριβος οπως *πρεπει*. Δεν περιγραφεται, απλα το βιωνεις

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 18:29, 22-03-06:

To τελευταιο που λες για την μυρωδια ισχυει ουσιαστικα για ολους.
Παιρνοντας το αρωμα του υποψηφιου παρτενερ μας (και δεν μιλαω για το αποσμητικο!), μας κανει να το δουμε ερωτικα ή οχι.
Προσωπικα συμφωνω απολυτα στις δυο τελευταιες παραγραφους σου.Απο το "how about this" και κατουθεν!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:54, 22-03-06:

Το αρωμα ενος ανθρωπου μας αποθει ή μας φερνει πιο κοντα σε καπιον/καπια εκ φυσης. Μην ξεχναμε οτι ειμαστε ζωα κατα βαθος. Υποσινιδιτα συνιθος, αλλα παιζει ρολο. Οπως αποδειχτικε και πριν λιγο καιρο οτι τα σαρκωδει χιλη σε μια γυναικα τραβανε εναν αντρα καθος ειναι αποδειξει οτι εχει περισσοτερες πιθανοτιτες να συλαβει. Οποτε υποσινιδιτα μεν, αλλα λειτουργουμε οπως ολα τα ζωα

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 19:03, 22-03-06:

τα vibes του, η αύρα του...!!

Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sotiria
H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε στις 20:24, 22-03-06:

Θα έλεγα ότι το πρώτο που κοιτάω σε κάποιον είναι τα μάτια...
Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν κοιτάω συνολική εμφάνιση ή χαρακτήρα...
Κακά τα ψέμματα... Κάποια στιγμή παύεις να βλέπεις την εμφάνιση κάποιου όταν είσαι για καιρό μαζί του και αρχίζεις να βλέπεις και την συμπεριφορά του....

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:40, 22-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiria
Θα έλεγα ότι το πρώτο που κοιτάω σε κάποιον είναι τα μάτια...
Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν κοιτάω συνολική εμφάνιση ή χαρακτήρα...
Κακά τα ψέμματα... Κάποια στιγμή παύεις να βλέπεις την εμφάνιση κάποιου όταν είσαι για καιρό μαζί του και αρχίζεις να βλέπεις και την συμπεριφορά του....
Όντως τα μάτια είναι ο καθρέφτης της ψυχής..
Όσο για την εμφάνιση σίγουρα παίζει ρόλο ειδικά σαν πρώτη εικόνα του άλλου..
Απλώς τα υπόλοιπα στοιχεία όπως χιούμορ,προσωπικότητα και γενικότερα η συμπερφόρα του ατόμου είναι που θα σε κερδίσουν η θα σε απωθήσουν..

Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε στις 20:44, 22-03-06:

Αυτό ακριβώς...
Γιατί ακόμα και αν είναι κούκλος κάποιος, δεν μπορείς να παραβλέψεις το γεγονός ότι μετά από λίγο καιρό είναι σκάρτος μέσα του και να είσαι μαζί του μόνο και μόνο επειδή "μετράει..."..........

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:47, 22-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiria
Αυτό ακριβώς...
Γιατί ακόμα και αν είναι κούκλος κάποιος, δεν μπορείς να παραβλέψεις το γεγονός ότι μετά από λίγο καιρό είναι σκάρτος μέσα του και να είσαι μαζί του μόνο και μόνο επειδή "μετράει..."..........
Οι περισσότεροι ωραίοι δεν έχουν καλλιεργήσει και δεν δείχνουν τα υπόλοιπα στοιχεία τους ακριβώς επειδή δεν είναι αναγκαίο..Δεν έχετε παρατηρήσει ότι άντρες και γυναίκες συνήθως που δεν είναι και τόσο εμφανίσιμοι έχουν πολύ ιδιαίτερο και καλόγουστο χιούμορ ή άλλα στοιχεία?
Σημειωτέον.δεν γενικέυω σε καμία περίπτωση..Απλώς είναι συνηθισμένο αυτό..Από προσωπική εμπειρία έστω..

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 22:25, 22-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Οι περισσότεροι ωραίοι δεν έχουν καλλιεργήσει και δεν δείχνουν τα υπόλοιπα στοιχεία τους ακριβώς επειδή δεν είναι αναγκαίο..Δεν έχετε παρατηρήσει ότι άντρες και γυναίκες συνήθως που δεν είναι και τόσο εμφανίσιμοι έχουν πολύ ιδιαίτερο και καλόγουστο χιούμορ ή άλλα στοιχεία?
Σημειωτέον.δεν γενικέυω σε καμία περίπτωση..Απλώς είναι συνηθισμένο αυτό..Από προσωπική εμπειρία έστω..
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ και έχω δει πολλούς που έχουν καλύτερο χαρακτήρα από τον καθένα εμφανίσιμο.
Respect

Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

H Sotiria έγραψε στις 22:41, 22-03-06:

Αυτό ακριβώς... Ποντάρουν στην εξωτερική τους εμφάνιση και μόνο σε αυτή...
Αλλά σε μερικά χρόνια θα έχουν φάει τα μούτρα τους...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 23:26, 22-03-06:

Δεν ξερω για εσας παιδια, αλλα για εμενα οι καθρεφτες της ψυχης ειναι δυο...
Ειναι τα ματια αλλα και η φωνη!
Προσωπικα η χροια της φωνης, οι διακυμανσεις της, ο "ηχος" της γενικοτερα μου δινοει να καταλαβω παρα πολλα γι' αυτον που εχω απεναντι μου.

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 00:16, 23-03-06:

Μου αρεσει ο συντροφος μου να κατεχει εξυπνο λογο. Να μπορει να αντιδρα φραστικα γρηγορα με εξυπνες ατακες. Χωρις ομως να κανει τον εξυπνο. Οσον αφορα την εξωτερικη εμφανιση εχω παρατηρησει οτι δεν με ελκυουν ατομα με συγκεκριμενη εξωτερικη εμφανιση δηλ. π.χ συγκεκριμενο χρωμα μαλλιων.

Παράθεση

astrapogiannos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη astrapogiannos
Ο astrapogiannos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O astrapogiannos έγραψε στις 02:46, 01-04-06:

Στήθος και μετά κ***ς. Όταν έχεις το στυλ και τα λεφτά, τα υπόλοιπα σε αφήνουν αδιάφορο

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 12:49, 03-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από astrapogiannos
Στήθος και μετά κ***ς. Όταν έχεις το στυλ και τα λεφτά, τα υπόλοιπα σε αφήνουν αδιάφορο
lol...Νομίζω ότι όλοι οι άντρες θα συμφωνήσουν μαζί σου...δυστυχώς...

Για μένα όλα είναι εγκεφαλικά. Ένας έξυπνος, ευαίσθητος και με χιούμορ άντρας είναι άκρως ερωτικός (κι ας μην έχει εμφάνιση). Αντίθετα ένας κούκλαρος με φουσκωμένα μπριζολίδια (που λέει κι ένας φίλος μου) αλλά μυαλό και χιούμορ κουκούτσι μου φέρνει... [Κούκλος ο Γούντυ Άλεν )

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:51, 03-04-06:

Ayla μην είσαι και τόσο σίγουροι οτι όλοι οι άντρες θα συμφωνήσουν μαζί του.
Αναλόγως τους άντρες
Και επειδή σίγουρα θα ακούσω οτι είμαι γυναίκα και δεν ξέρω μπλα μπλα μπλα, προκαλώ τους άνδρες της παρέας να πάρουν θέση (αν και πολλοί το έχουν κάνει ήδη και όπως θα δεις δεν είναι έτσι).

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:43, 03-04-06:

θα προτιμήσω να αφιερώσω τον χρόνο μου στο μήλο που βρίσκεται μπροστά μου.

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 15:04, 03-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
θα προτιμήσω να αφιερώσω τον χρόνο μου στο μήλο που βρίσκεται μπροστά μου.
.....Αν δεν είναι της Έριδος, καλά το κάνεις.

Ayla μην είσαι και τόσο σίγουροι οτι όλοι οι άντρες θα συμφωνήσουν μαζί του.
Αναλόγως τους άντρες
Και επειδή σίγουρα θα ακούσω οτι είμαι γυναίκα και δεν ξέρω μπλα μπλα μπλα, προκαλώ τους άνδρες της παρέας να πάρουν θέση (αν και πολλοί το έχουν κάνει ήδη και όπως θα δεις δεν είναι έτσι).
Δεν έχεις άδικο, Michelle. Σιγά-σιγά διαπιστώνω από τα posts μερικών, ότι υπάρχουν και άντρες που κοιτάνε και τον εσωτερικό κόσμο των γυναικών (και μη βιαστεί κανείς και πει τα εσώρουχα! ). Δε παύω να πιστεύω όμως -απ'όσο βλέπω τι γίνεται στην πραγματικότητα-, ότι η πλειοψηφία των αντρών ασχολείται με την εξωτερική εμφάνιση των γυναικών πρωτίστως. Και εντάξει, δε μπορώ να πω ότι δε μετράει καθόλου η εξωτερική εμφάνιση και για μας τις γυναίκες. Μετράει, όπως και να το κάνουμε. Αλλά μόνο για να πλησιάσει ο ένας τον άλλο ίσως. Από κει και πέρα, μπορεί να μη με τραβάει ερωτικά ο τάδε που μου φάνηκε κούκλος και τού'πιασα την κουβέντα πχ. Το αν θα με ελκύσει ερωτικά, θα εξαρτηθεί από το τι θα ξεστομίσει στην πορεία...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:09, 03-04-06:

Πριν μερικά χρόνια πίστευα ακριβώς τα ίδια Ayla. Τελικά όμως κατέληξα οτι έφταιγε ο χώρος που κινομουν τότε

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Aayla έγραψε στις 12:37, 05-04-06:

Πριν μερικά χρόνια πίστευα ακριβώς τα ίδια Ayla. Τελικά όμως κατέληξα οτι έφταιγε ο χώρος που κινομουν τότε
lol! E, κοίτα, αυτό μπορεί να συνέβη σε σένα, πάντως εγώ μιλάω γενικά. Το χάλι που συμβαίνει δλδ γενικά με τους άντρες [στις ονειρώξεις τους απίθανο το έχω να φαντάζονται απλές, καθημερινές αλλά κι έξυπνες γυναίκες. Αντιθέτως, φαντάζονται κάποια σαν την Πάμελα Άντερσον... ]

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους