Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κακές συνήθειες, που δε θα αντέχατε στο έτερον ήμισυ!

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 10:10, 03-09-06:

Ποιες συνήθειες-χαρακτηριστικά του τρόπου ζωής θα σας ενοχλούσαν σε

έναν άνθρωπο με τον οποίο υπό άλλες συνθήκες θα κάνατε σχέση? Μιλάω

για μειονεκτήματα με τα οποία δε θα μπορούσατε να συμβιβαστείτε με

τίποτα...Π.χΠροσωπικά ας πούμε, πιστεύω δε άντεχα κάποιον που να έχει ΄

μηχανάκι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Troll
Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε στις 10:22, 03-09-06:

Να έχω μια σύντροφο τσιγκούνα, υπερβολικά ζηλιάρα (λίγη ζήλια δε με χαλάει, ίσα ίσα σημαίνει ενδιαφέρον ), μικρόψυχη και κουτσομπόλα. Θα μου άρεσε ακόμα να μη καπνίζει (άσχετα αν καπνίζω εγώ ) αλλά αυτό το τελευταίο δεν με καίει ιδιαίτερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 10:31, 03-09-06:

να μην ειναι μουντρουχος, δηλ να ειναι ευχαριστος να του αρεσει να βγαινει κλπ. επισης να μην ειναι πολυ μη μου απτου (υπαρχουν και τετοιοι αντρες!!!) και να μην ειναι τσιγκουνης!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:34, 03-09-06:

Θα έπρεπε να είμαι υπερβολικά, απίστευτα, τελείως τυφλά, πέρα απο κάθε λογική και μέτρο ερωτευμένη (και εάν) για να παραβλέψω τα παρακάτω:
  • Να βλέπει αθλητικά (και/ή να διαβάζει αθλητικές εφημερίδες)
  • Να είναι ρατσιστής/σεξιστής/"παραδοσιακός έλληνας άντρας" και να κάνει ανάλογα σχόλια σε κάθε ευκαιρία.
  • Να μην καπνίζει και ακόμα χειρότερα να είναι αντικαπνιστής και να μην μπορεί τον καπνό.
  • Να μην έχει έστω στοιχειώδη μόρφωση
  • Να είναι μίζερος
  • Να είναι ισχυρογνώμων
  • Να είναι τρομερά κακόγουστος (και δεν αναφέρομαι σε ρούχα)
  • Να είναι τεχνοφοβικός
  • Να είναι μαμάκιας ή "μπαμπάκιας"
  • Να είναι καμάκιας
  • Να είναι εθνικιστής, ακόμα και στο ελάχιστο.
  • Να μην είναι καθόλου φιλόδοξος
Οπότε μάλλον δεν θα μπορούσα να κάνω σχέση με το 90% των ανδρών στην ελλάδα. Χιελ γιέα~1`!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 10:42, 03-09-06:

Το άλλο 10% Michelle είναι ομοφυλόφιλοι όμως

ΥΓ : Θα απαντήσω σε λίγο στο ίδιο θέμα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:45, 03-09-06:

Λολ, γιατί δεν υπάρχουν ομοφυλόφιλοι που κάνουν κάποια απο τα παραπάνω;

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 10:58, 03-09-06:

Ααα, καλά, έπεσα στην παγίδα

• Να βλέπει αθλητικά (και/ή να διαβάζει αθλητικές εφημερίδες)
  • Να είναι ρατσιστής/σεξιστής/"παραδοσιακός έλληνας άντρας" και να κάνει ανάλογα σχόλια σε κάθε ευκαιρία.
  • Να μην καπνίζει και ακόμα χειρότερα να είναι αντικαπνιστής και να μην μπορεί τον καπνό.
  • Να μην έχει έστω στοιχειώδη μόρφωση
  • Να είναι μίζερος
  • Να είναι ισχυρογνώμων
  • Να είναι τρομερά κακόγουστος (και δεν αναφέρομαι σε ρούχα)
  • Να είναι τεχνοφοβικός
  • Να είναι μαμάκιας ή "μπαμπάκιας"
  • Να είναι καμάκιας
  • Να είναι εθνικιστής, ακόμα και στο ελάχιστο.
  • Να μην είναι καθόλου φιλόδοξος
Συμφωνώ με τα παραπάνω και ας προσθέσω μερικά δικά μου στάνταρτς

- να μην πηγαίνει με τρίτους
- να μην θέλει μόνο έρωτα[=σεξ] απο την σχέση μας
- να είναι τρυφερός

Ααα και να είναι και ομοφυλόφιλος...

καλά άμα τον βρω εγώ αυτόν τον άντρα θα έχω την τέλεια σχέση [μόνο που δεν υπάρχει]

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 11:15, 03-09-06:

Κάνω κι εγώ ένα διάλλειμα από το διάβασμά μου για να απαντήσω.
-Να είναι υπερβολικά τσιγκούνης (όταν λέμε υπρβολικά όμως εννοούμε υπερβολικά)
-Να είναι εντελώς αναίσθητος και να μην τον νοιάζει τίποτα
-Να είναι ένας σύγχρονος Οιδίποδας, να μη βάζει καμιά άλλη πάνω από τη μαμά του (καμία όμως) και να ενδιαφέρεται μόνο γι αυτήν.

Αυτά για αρχή (ίσως θυμηθώ τίποτα αργότερα)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 12:24, 03-09-06:

Δεν θα ήθελα:

Να είναι φεμινίστρια

Να το φωνάζει η εμφάνισή της ότι είναι ξέκ..λο

Να είναι στο μυαλό ξέκ..λο ("Έχω αιδοίο άρα πρέπει να γ...μαι κάθε μέρα και να πάρω τους πάντες πριν πεθάνω και παω στον Άδη")

Να είναι φαντασμένη ("Εγω είμαι κι άλλη δεν είναι")

Να μη θέλει να κάνει παιδιά και οικογένεια ("Μισώ τα άντερά μου, πόσο μάλλον τα παιδιά")

Να θυσιάζει το καλό της οικογένειας για την καριέρα ("Καλά με γ...σες, καλά μου τα έκανες τα παιδιά, μεγάλωσέ τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική")

Να με αποκόψει ή στρέφει εναντίον της πατρικής μου οικογένειας (μάνα, πατέρας, αδερφός κλπ.) Γιατί καλά μου κοριτσάκια, οι θεοί δε μπορούν να μου ξαναδώσουν γονείς και συγγενείς. Γκόμενα όμως μπορώ να ξαναβρώ. Σεβασμός στην οικογένειά μου, ειδάλλως πίσω στα σπίτια σας.

Να έχει βάλει στο μάτι την τσέπη μου και τα όποια περιουσιακά μου στοιχεία. ("Πεινάω, είμαι φτωχή εργαζόμενη/ξύστρα/πριγκήπισσα του σπιτιού μου, τελείωσα το Λύκειο με 10 και δεν έχω να φαω")

Να θέλει συνέχεια την προσοχή μου λες και ανέλαβα να νταντεύω καμιά μπεμπέκα.

Να είναι πολιτικοποιημένη σε οποιοδήποτε χώρο.

Να προσπαθεί να έχει μια γνώμη και μια απόφαση επί παντός επιστητού

Να μην περιποιείται τον εαυτό της και το σπίτι

Να μην ξέρει να μαγειρεύει. Όσο τρελό ...νινί κι αν έχεις, άμα δεν μαγειρεύεις, μην κάνεις τον κόπο ούτε να ελπίζεις ότι θα σε κοιτάξω.

Να μην τον παίρνει από τον κ...ο ή να μη σηκώνει η συνείδησή της τις τρέλες στο κρεβάτι.

Να είναι σκ@τόκεφη. Δε μπορώ με τίποτα τις σκ@τόκεφες. Θέλω ευχάριστη γυναίκα. Χαμόγελο, ζωντάνια ρε παιδί μου, πως το λένε.

Να είναι τσιγκούνα

Να με πιέσει για γάμο πριν περάσει μια λ-ετία από την αρχή της σχέσης μας.

αυτά μπόρεσα να σκεφτώ για τώρα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 13:02, 03-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Να είναι ρατσιστής/σεξιστής/"παραδοσιακός έλληνας άντρας" και να κάνει ανάλογα σχόλια σε κάθε ευκαιρία.
Ρισπέκτ!

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Δεν θα ήθελα:

Να είναι φεμινίστρια

Να μη θέλει να κάνει παιδιά και οικογένεια ("Μισώ τα άντερά μου, πόσο μάλλον τα παιδιά")

Να θυσιάζει το καλό της οικογένειας για την καριέρα ("Καλά με γ...σες, καλά μου τα έκανες τα παιδιά, μεγάλωσέ τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική")

Να με αποκόψει ή στρέφει εναντίον της πατρικής μου οικογένειας (μάνα, πατέρας, αδερφός κλπ.) Γιατί καλά μου κοριτσάκια, οι θεοί δε μπορούν να μου ξαναδώσουν γονείς και συγγενείς. Γκόμενα όμως μπορώ να ξαναβρώ. Σεβασμός στην οικογένειά μου, ειδάλλως πίσω στα σπίτια σας.

Να μην ξέρει να μαγειρεύει. Όσο τρελό ...νινί κι αν έχεις, άμα δεν μαγειρεύεις, μην κάνεις τον κόπο ούτε να ελπίζεις ότι θα σε κοιτάξω.

Να μην τον παίρνει από τον κ...ο ή να μη σηκώνει η συνείδησή της τις τρέλες στο κρεβάτι.

Να είναι σκ@τόκεφη. Δε μπορώ με τίποτα τις σκ@τόκεφες. Θέλω ευχάριστη γυναίκα. Χαμόγελο, ζωντάνια ρε παιδί μου, πως το λένε.
Πουλάνε και κάτι φουσκωτές γκόμενες με ζωγραφιστό χαμόγελο και τρύπες μπρος και πίσω... Τώρα για το μαγείρεμα δυστυχώς θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον θα πληρεί όλες τις υπόλοιπες προδιαγραφές.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:08, 03-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Πουλάνε και κάτι φουσκωτές γκόμενες με ζωγραφιστό χαμόγελο και τρύπες μπρος και πίσω... Τώρα για το μαγείρεμα δυστυχώς θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον θα πληρεί όλες τις υπόλοιπες προδιαγραφές.
ρισπέκτ κι εγώ!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:27, 03-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Ρισπέκτ!

Το πνεύμα και την ειρωνία να τα φυλάς γι αλλού. Δε σε προσέβαλλα, μη με προσβάλλεις.

Κι όσο για την Μισέλ, αν αυτό το έλεγε άντρας σε γυναίκα, θα του χες σκίσει τα μάτια. Αλλά ξέρω, όποιος είναι εναντίον μου, εσυ πάντα ρισπέκτ. Γιατί ρε κοριτσάκι μου τέτοιο μίσος;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:41, 03-09-06:

Δεν θα ήθελα:

Να είναι φεμινίστρια
Δηλαδή ότι πεις πασά μου; Οι γυναίκες είναι υπό; Να μην δουλεύει και να περνά την μέρα της στην κουζίνα; Εννοείται περί ισότητα ούτε λόγος; Η γυναίκα είναι αντικείμενο όχι άνθρωπος;

Να το φωνάζει η εμφάνισή της ότι είναι ξέκ..λο

Να είναι στο μυαλό ξέκ..λο ("Έχω αιδοίο άρα πρέπει να γ...μαι κάθε μέρα και να πάρω τους πάντες πριν πεθάνω και παω στον Άδη")
Τέρμα οι μπλούζες που δείχνουν το στήθος; Μόνο ζιβάγκο ακόμα και το καλοκαίρι; Καλά φούστες κάτω από το γόνατο εννοείται ε;Και εννοείται παρθένα; Ο ένας και μοναδικός εσύ ε; Να μην έχει κάνει τις επιλογές της και να ξέρεις ότι ότι και αν έχει κάνει επιλέγει εσένα γιατί θέλει εσένα...και όχι εσένα γνώρισα, με εσένα το εκάνα, με εσένα θα μεινω

Να είναι φαντασμένη ("Εγω είμαι κι άλλη δεν είναι")
Το να έχει αυτοπεποίθεση δεν παίζει στο παιχνίδι ε; 'Η φαντασμένη 'η γεμάτη ανασφάλιες πάει;

Ναι σόρρυ που είναι μια μεγάλη απόφαση γάμος και παιδιά...και συγνώμη και αν είναι μικρή και δεν ξέρει αν θέλει μαζί σου να κάνει...Ξέρω, ξέρω μια σωστή γυναίκα μπλέκει με άντρες οι οποίοι θέλουν να τη παντρευτούν και να κάνουν οικογένεια αλλιώς γιατί να μπλέξει με κάποιον; Αν δεν θελει στο ράφι και γρήγορα

Ενώ το αντίθετο... σε γ@μησα, σου έκανα τα παιδιά, μεγάλωσε τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική παίζει από εσένα;

Οκ να είναι και σωστή η οικογενειά σου...Μιλάω γενικά- no offence εννοείται...Όταν είσαι με κάποιον, είσαι με αυτόν ΜΟΝΟ ΚΑΙ όχι με όλο του το σόι....

Να έχει βάλει στο μάτι την τσέπη μου και τα όποια περιουσιακά μου στοιχεία. ("Πεινάω, είμαι φτωχή εργαζόμενη/ξύστρα/πριγκήπισσα του σπιτιού μου, τελείωσα το Λύκειο με 10 και δεν έχω να φαω")
Μα αφού εσύ δεν θες φεμινίστρια να θέλει να βασίζεται στις δικές της δυνάμεις...ε...κάπου πρέπει να βασιστεί και αυτή...Στο πιο σίγουρο στο πορτοφόλι σου

Να θέλει συνέχεια την προσοχή μου λες και ανέλαβα να νταντεύω καμιά μπεμπέκα.
Σόρρυ που θέλω χάδια και αγκαλιές και όταν δεν είμαι καλά θέλω ντάντεμα...Τι να κάνουμε άνθρωπος είμαι όχι κούκλα...Αλλά μην ζητάς κι εσύ τα ίδια...Ξέρεις...-Πως ήταν η δουλειά; Άσε...χάλια έγινε αυτό και...-Α...δεν μπορώ ντάντεμα, έλα να φάμε!

Αναυθαίρετο δικαίωμα του καθενός δεν είναι;

Αν έχει τις γνώσεις δικαιούται να έχει γνώμη...αλλά ακόμα και αν δεν της έχει πάλι δικαιούται! Έχουμε ελευθερία λόγου 'η όχι;

Η αλήθεια είναι ότι όλες οι γυναίκες μέσα στο σπίτι είμαστε όπως στα σήριαλ... Το μαλλί ποτέ χαλασμένο, το μακιγιαζ άψογο κλπ... Έχεις συγκατοικήσει ποτέ για να ξέρεις; Φέρε βόλτα το σπίτι, την δουλειά και φρόντισε και τον εαυτό σου συνέχεια! Ούτε εσύ που το μόνο που θες είναι ζελέ στα μαλλιά δεν θα ήσουν πάντα περιποιημένος Μήπως θες όταν ξυπνάει η άλλη να τρέχει στην τουαλέτα να φτιαχτεί για να την δεις δροσερή το πρωί;

Και εσύ γιατί δεν μαθαίνεις; Α...ξέχασα...η κουζίνα είναι μόνο για τις γυναίκες...συγνώμη!

Στο κρεβάτι επιτρέπονται αυτά που θέλουν και οι δύο...Αν να μην το παίρνει από το κwλο είναι αιτία να την σουτάρεις οκ εγώ νίπτω τας χείρας μου!

Ω...ναι...μια γυναίκα δεν γίνεται ποτέ να έχει νεύρα, να μην τις έχει πάει καλά η δουλειά, να μην έχει ξυπνήσει καλά..Ξέχασα είναι απλά αντικείμενο θαυμασμού...Τίποτε άλλο .... Α...και μήπως να μην έχει και περίοδο; Γιατί εκείνη την εβδομάδα θεέ μου όλες οι γυναίκες μες την κατάθλιψη είναι...Τι μας κάνουν οι ορμόνες!

Να είναι τσιγκούνα
Αυτό μου ακούγεται νορμάλ

Να με πιέσει για γάμο πριν περάσει μια λ-ετία από την αρχή της σχέσης μας.
Αλλά μετά από την λ- ετία μπορείς να πιέσεις εσύ

Δεν τα έγραψα να σε προσβάλω...τις απόψεις σου απλά αναλύω, οι οποίες ως επί το πλείστον δεν μου άρεσαν...Αλλά δικαίωμα του καθενός είναι να πιστεύει αυτό που θέλει

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:47, 03-09-06:

Αλλά ξέρω, όποιος είναι εναντίον μου, εσυ πάντα ρισπέκτ. Γιατί ρε κοριτσάκι μου τέτοιο μίσος;
Μην βλέπεις παντού εχθρούς και βεντέτες Βάλντερ. Πρόσεξε το αυτό, είναι ανάμεσα στα συμπτώματα της μανίας καταδιώξεως
Εναντίον των συγκεκριμένων απόψεων που εξέφρασες εδώ είμαι, και η Βίκυ σου εξήγησε πολύ καλά και το γιατί.

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 13:52, 03-09-06:

Το πνεύμα και την ειρωνία να τα φυλάς γι αλλού. Δε σε προσέβαλλα, μη με προσβάλλεις.
Δηλαδή για να σε προσβάλλω πρέπει να περιμένω να με προσβάλλεις εσύ πρώτος λωλ? Σκάκι παίζουμε και πήρα τα μαύρα?

Το πνεύμα και την ειρωνία τα φυλάω για τις περιπτώσεις που κρίνω εγώ κατάλληλες για να τα "χρησιμοποιήσω", αλλά νταξ φτάνει με τις παιδαριώδεις παρατηρήσεις από μέρους μου.

Και να ξέρεις οτι είναι λογικό οι απόψεις σου να θίγουν κάποιους τρίτους, και όταν τις εκφράζεις, να είσαι σε θέση να τις υπερασπιστείς.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 13:58, 03-09-06:

Ρε παιδιά δεν είναι ανάγκη να τσακώνεστε, δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο, υπάρχουν και ενδιάμεσες καταστάσεις. Ας μην υπερβάλλουμε,

Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 14:06, 03-09-06:

Λοιπόν:

Τι δεν πρέπει για εμένα.

Αυστηρώς απαγορεύονται cosmopolitan και συναφή περιοδικά,Sex and the city και λοιπές σάπιες σειρές,δεν μπορώ ούτε να τα βλέπω :p

Απέχθεια στον γάμο/παιδιά/σοβαρή σχέση.

Μισανδρία, προβολή υπεροχής των γυναικών.

Θρησκευόμενη(να βρεί θρήσκο αν θέλει).

Υπερβολικά "απελευθερωμένη"(βλέπε cosmopolitan).

Έλλειψη σχεδίων για το μέλλον.

αυτά μόνο

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:17, 03-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Δηλαδή ότι πεις πασά μου; Οι γυναίκες είναι υπό; Να μην δουλεύει και να περνά την μέρα της στην κουζίνα; Εννοείται περί ισότητα ούτε λόγος; Η γυναίκα είναι αντικείμενο όχι άνθρωπος;
Πότε το είπα εγω αυτό; Είπα να μην είναι φεμινίστρια! Ισότητα σαφώς και θέλω. Να είμαι από κάτω δε θέλω (όπως δε θέλω να βάζω κι εκείνη στο υπό). Στα ξεκαθάρισα τώρα;;;

Τέρμα οι μπλούζες που δείχνουν το στήθος; Μόνο ζιβάγκο ακόμα και το καλοκαίρι; Καλά φούστες κάτω από το γόνατο εννοείται ε;Και εννοείται παρθένα; Ο ένας και μοναδικός εσύ ε; Να μην έχει κάνει τις επιλογές της και να ξέρεις ότι ότι και αν έχει κάνει επιλέγει εσένα γιατί θέλει εσένα...και όχι εσένα γνώρισα, με εσένα το εκάνα, με εσένα θα μεινω
Όταν θα πάμε μαζί στη σχολή δε θέλω να είσαι με την κυλότα και να τρίβεσαι σε κάθε άντρα. Αυτό εννοώ. Στο ξεκαθάρισα κι αυτό;;;

Το να έχει αυτοπεποίθεση δεν παίζει στο παιχνίδι ε; 'Η φαντασμένη 'η γεμάτη ανασφάλιες πάει;
Άλλο το φαντασμένη, άλλο το αυτοπεποίθηση! Να έχει αυτοπεποίθηση, σαφώς! Είμαι κατά των συντρόφων που καταπιέζουν τους άλλους σε ανασφάλειες για ιδίον όφελος. Μην κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.

Ναι σόρρυ που είναι μια μεγάλη απόφαση γάμος και παιδιά...και συγνώμη και αν είναι μικρή και δεν ξέρει αν θέλει μαζί σου να κάνει...Ξέρω, ξέρω μια σωστή γυναίκα μπλέκει με άντρες οι οποίοι θέλουν να τη παντρευτούν και να κάνουν οικογένεια αλλιώς γιατί να μπλέξει με κάποιον; Αν δεν θελει στο ράφι και γρήγορα

Επειδή εσυ ρε Βίκυ είχες τα προσωπικά σου προβλήματα με έναν τέτοιο, πάει να πεί ότι είμαστε όλοι έτσι;

Απλά εννοώ ότι δε θέλω να μείνω κάποια στιγμή χωρίς απογόνους. Δεν είπα ότι βιάζομαι να κάνω παιδιά ή ότι θα υποχρεώσω τη γυναίκα μου σε κάτι τέτοιο.

Ενώ το αντίθετο... σε γ@μησα, σου έκανα τα παιδιά, μεγάλωσε τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική παίζει από εσένα;
Επειδή σχολιάζεις τη δική μου γνώμη, θα έπρεπε να ξέρεις ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο από την πλευρά μου και το έχω πει χιλιάδες φορές! Γιατί άλλωστε πήγα από Πολυτεχνείο, στην ΑΣΟΕΕ; Για να βγω με ενα επάγγελμα με λογικές ώρες και χρήματα για να μπορώ να χαίρομαι την οικογένειά μου.

Μην προτρέχεις λοιπόν και μην κάνεις σα να μη με ξέρεις, γιατί με ξέρεις καλά.

Οκ να είναι και σωστή η οικογενειά σου...Μιλάω γενικά- no offence εννοείται...Όταν είσαι με κάποιον, είσαι με αυτόν ΜΟΝΟ ΚΑΙ όχι με όλο του το σόι....
Είπα εγω ότι θα βάλω τη μάνα μου στο κρεβάτι της γυναίκας μου και των παιδιών μου; Σεβασμό απαιτώ! Θέλω το καλύτερο για τους ανθρώπους που με ανέθρεψαν.

Μα αφού εσύ δεν θες φεμινίστρια να θέλει να βασίζεται στις δικές της δυνάμεις...ε...κάπου πρέπει να βασιστεί και αυτή...Στο πιο σίγουρο στο πορτοφόλι σου
Ο θείος μου παντρεύτηκε μια γυναίκα που τον έσυρε κυριολεκτικά από τη μύτη και ξεπούλησαν ότι είχε και δεν είχε, για να κυκλοφορεί με γούνες. Μ@λ@κας είναι αλλά κι εκείνη έχει πολύ κακό χαρακτήρα από δίψα για το χρήμα. Αυτά δε θέλω. Εντάξει Βικάκι;

Σόρρυ που θέλω χάδια και αγκαλιές και όταν δεν είμαι καλά θέλω ντάντεμα...Τι να κάνουμε άνθρωπος είμαι όχι κούκλα...Αλλά μην ζητάς κι εσύ τα ίδια...Ξέρεις...-Πως ήταν η δουλειά; Άσε...χάλια έγινε αυτό και...-Α...δεν μπορώ ντάντεμα, έλα να φάμε!
Τα θέλεις όλο το 24ωρο;;

Αναυθαίρετο δικαίωμα του καθενός δεν είναι;
Δε θέλω να με πρήζεις με τον Μάρξ ρε κοπελιά, ούτε με τους Πασόκους ή τα γαλαζωπά παιδιά. Ψήφισε αλλά μη με πρήζεις με θεωρίες και πολιτική κατήχηση. Δε το γουστάρω! Μα καλά την κουτή παριστάνεις;

Αν έχει τις γνώσεις δικαιούται να έχει γνώμη...αλλά ακόμα και αν δεν της έχει πάλι δικαιούται! Έχουμε ελευθερία λόγου 'η όχι;
Σε κάποια πράγματα που αφορούν εμένα, δεν θα μπλέκεται η γυναίκα μου. Ούτε εγω σε πράγματα που αφορούν μόνο εκείνη. Με πιάνεις;

Η αλήθεια είναι ότι όλες οι γυναίκες μέσα στο σπίτι είμαστε όπως στα σήριαλ... Το μαλλί ποτέ χαλασμένο, το μακιγιαζ άψογο κλπ... Έχεις συγκατοικήσει ποτέ για να ξέρεις; Φέρε βόλτα το σπίτι, την δουλειά και φρόντισε και τον εαυτό σου συνέχεια! Ούτε εσύ που το μόνο που θες είναι ζελέ στα μαλλιά δεν θα ήσουν πάντα περιποιημένος Μήπως θες όταν ξυπνάει η άλλη να τρέχει στην τουαλέτα να φτιαχτεί για να την δεις δροσερή το πρωί;
Μήπως δεν τα πας εσυ καλά σε αυτόν τον τομέα; Εγω έχω συγκατοικήσει και με 2 διαφορετικές κοπέλες μάλιστα. Μπορεί τα πάντα να μην ήταν στην εντέλεια (δε ζητάω κάτι τέτοιο) αλλά δε θέλω μετά απο μαγείρεμα να πετάξει τα λάδια κάτω και τα άπλυτα να κλείσουν βδομάδα.

Και εσύ γιατί δεν μαθαίνεις; Α...ξέχασα...η κουζίνα είναι μόνο για τις γυναίκες...συγνώμη!
Μαθαίνω και μάλιστα πολύ περισσότερα από σπετζοφάι και γλυκό με ....μυρμυγκάκια!

Στο κρεβάτι επιτρέπονται αυτά που θέλουν και οι δύο...Αν να μην το παίρνει από το κwλο είναι αιτία να την σουτάρεις οκ εγώ νίπτω τας χείρας μου!
Πλάκα έκανα προφανώς! Απλά δε θέλω να φοβάται να ανοίξει τα πόδια.

Ω...ναι...μια γυναίκα δεν γίνεται ποτέ να έχει νεύρα, να μην τις έχει πάει καλά η δουλειά, να μην έχει ξυπνήσει καλά..Ξέχασα είναι απλά αντικείμενο θαυμασμού...Τίποτε άλλο .... Α...και μήπως να μην έχει και περίοδο; Γιατί εκείνη την εβδομάδα θεέ μου όλες οι γυναίκες μες την κατάθλιψη είναι...Τι μας κάνουν οι ορμόνες!
Λάθος, πάρε για παράδειγμα τη Michelle που όλο μου γκρινιάζει για οτι πω. Ε τέτοια γυναίκα δε θέλω!

Αλλά μετά από την λ- ετία μπορείς να πιέσεις εσύ
Δεν το είπα αυτό. Μα καλά που στον λούchο τα βλέπεις κορίτσι μου;

Δεν τα έγραψα να σε προσβάλω...τις απόψεις σου απλά αναλύω, οι οποίες ως επί το πλείστον δεν μου άρεσαν...Αλλά δικαίωμα του καθενός είναι να πιστεύει αυτό που θέλει
Πρώτα με χ3ζ3ις και μετά με σκουπίζεις. Θα τα πούμε από αλλού για να μη φάω warning. Όχι να μας περνάς και για ηλίθιους.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:27, 03-09-06:

Λάθος, πάρε για παράδειγμα τη Michelle που όλο μου γκρινιάζει για οτι πω. Ε τέτοια γυναίκα δε θέλω!
Εδώ κολλάνε πολλές παροιμίες:
"Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"
"η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της αλλά των παιδιών της"
κλπ

Φαντάζομαι ξέρεις τι εννοώ...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:31, 03-09-06:

Εδώ κολλάνε πολλές παροιμίες:
"Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"
"η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της αλλά των παιδιών της"
κλπ

Φαντάζομαι ξέρεις τι εννοώ...
Μα κι εγω για σένα εχω λάθη στο χαρακτήρα μου και δε θα ήθελες να είσαι μαζί μου. Πρέπει ντε και καλά να είσαι καμπούρα επειδή δεν μου αρέσουν Χ στοιχεία μου; Αυτό εννοώ. Δε θέλω να σε μειώσω. Κατάλαβες;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:35, 03-09-06:

Απλα θεωρώ λίγο άκυρο και παιδιάστικο αυτό που είπες και έκανα quote δεδομένων κάποιων γεγονότων...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 14:36, 03-09-06:

Να ειναι τσιφουτης - μιζερος - κακοτροπος - μπιχλιαρης.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:42, 03-09-06:

Απλα θεωρώ λίγο άκυρο και παιδιάστικο αυτό που είπες και έκανα quote δεδομένων κάποιων γεγονότων...
Σωστά! Εγω όμως προχώρησα στη ζωή μου και εξέλιξα τις επιθυμίες μου σε άλλο επίπεδο. Εσυ γιατί έχεις μείνει ακόμα εκεί;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:46, 03-09-06:

Ο καθένας μας εξελίσσεται με τα χρόνια, ειδικά σε αυτές τις ηλικίες. Εγώ όμως τουλάχιστον δεν φτύνω εκεί που έγλειφα. Κάτι τέτοιο μόνο καλό χαρακτήρα δεν δείχνει. Imho πάντα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:51, 03-09-06:

Ο καθένας μας εξελίσσεται με τα χρόνια, ειδικά σε αυτές τις ηλικίες. Εγώ όμως τουλάχιστον δεν φτύνω εκεί που έγλειφα. Κάτι τέτοιο μόνο καλό χαρακτήρα δεν δείχνει. Imho πάντα.
Θα το τελειώσουμε εδώ ή θα το πάμε και παραπέρα; Για κάτι παλεύεις εσυ τώρα εδω και πάνω στην προσπάθεια με προσβάλλεις. Τέλος ή συνέχεια;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:53, 03-09-06:

Τέλος διότι απ'οτι βλέπω εμείς έτσι και μιλήσουμε πάντα σε τσακωμό καταλήγουμε.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:08, 03-09-06:

Πότε το είπα εγω αυτό; Είπα να μην είναι φεμινίστρια! Ισότητα σαφώς και θέλω. Να είμαι από κάτω δε θέλω (όπως δε θέλω να βάζω κι εκείνη στο υπό). Στα ξεκαθάρισα τώρα;;;
O φεμινισμός διεκδίκησε την ισότητα...Τώρα αν εσύ τις δίνεις την αρνητική χροιά που θες it's ur probem και όχι δικό μου! Δηλαδή σόρρυ αλλά τι κάνει η φεμινίστρια;

Όταν θα πάμε μαζί στη σχολή δε θέλω να είσαι με την κυλότα και να τρίβεσαι σε κάθε άντρα. Αυτό εννοώ. Στο ξεκαθάρισα κι αυτό;;;
Τότε μην επιλέγεις τέτοια γυναίκα.... Τώρα αν στην σχολή σου υπάρχουν πολλές δεν μπορώ να κρίνω...Αλλά είπες για ξέκwλλα...Και ξέρω πολλές σεμνά ντυμένες γυναίκες που είναι ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ξέ***** που υπάρχουν!

Άλλο το φαντασμένη, άλλο το αυτοπεποίθηση! Να έχει αυτοπεποίθηση, σαφώς! Είμαι κατά των συντρόφων που καταπιέζουν τους άλλους σε ανασφάλειες για ιδίον όφελος. Μην κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.
Οκ τότε απλά πες σωστή αυτογνωσία...Να ξέρει ποια είναι και τι θέλει...Ο τρόπος που λες κάτι κάνει την διαφορά πάντα!

Επειδή εσυ ρε Βίκυ είχες τα προσωπικά σου προβλήματα με έναν τέτοιο, πάει να πεί ότι είμαστε όλοι έτσι;Απλά εννοώ ότι δε θέλω να μείνω κάποια στιγμή χωρίς απογόνους. Δεν είπα ότι βιάζομαι να κάνω παιδιά ή ότι θα υποχρεώσω τη γυναίκα μου σε κάτι τέτοιο.
Ρε Valder σόρρυ κιόλας μίλησα επι προσωπικού ώστε να μου κάνεις κήρυγμα για την σχέση μου! Όταν μιλάμε για τις δικές μας ηλικίες το θέμα γάμου ειναι μακρινό! Στην τελική δεν είπα κάτι παράλογο...Νομίζω ότι η άποψη μου ήταν λογική! Τώρα αν το επιχείρημα σου ήταν ότι κάποτε κάποιος ήθελε να με παντρευτεί και τον χώρισα είναι τελείως ασταθής! Οκ, θες σε κάποια φάση γάμο...διάλεξε κάποια που επίσης σε κάποια φάση θα θέλει...αλλά βάλε αυτό το σε κάποια φάση να γίνεις κατανοητός!

Επειδή σχολιάζεις τη δική μου γνώμη, θα έπρεπε να ξέρεις ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο από την πλευρά μου και το έχω πει χιλιάδες φορές! Γιατί άλλωστε πήγα από Πολυτεχνείο, στην ΑΣΟΕΕ; Για να βγω με ενα επάγγελμα με λογικές ώρες και χρήματα για να μπορώ να χαίρομαι την οικογένειά μου.

Μην προτρέχεις λοιπόν και μην κάνεις σα να μη με ξέρεις, γιατί με ξέρεις καλά.
Ναι αλλά η σχολή σου σου δίνει δικαίωμα καρίερας οκ; Άρα σε καμιά 10αρια χρονάκια μπορεί να βρεθείς κι εσύ να τρέχεις! Και κάθε γυναίκα έχει το δικαίωμα να κυνηγήσει την καριέρα της όπως και όσο θέλει!Τώρα πάλι επιλογή σου είναι αν θα είσαι μαζί της ή όχι!Πες πολύ απλά δεν θέλω την γυναίκα μου να ασχολείται αποκελειστικά με την καριέρα της...

Είπα εγω ότι θα βάλω τη μάνα μου στο κρεβάτι της γυναίκας μου και των παιδιών μου; Σεβασμό απαιτώ! Θέλω το καλύτερο για τους ανθρώπους που με ανέθρεψαν.
Να απαιτείς και από την μάνα σου σεβασμό! Όπως και να έχει ΣΤΟ ΓΑΜΟ,ΣΧΕΣΗ είστε τα 2 σας...μανάδες, πατεράδες, θειάδες μακριά και αγαπημένοι!Και αν τους αρέσει..αλλιώς διάλεξε...Μάλλον δεν έχεις ζήσει καταστάσεις με πεθερικά μου φαίνεται

Ο θείος μου παντρεύτηκε μια γυναίκα που τον έσυρε κυριολεκτικά από τη μύτη και ξεπούλησαν ότι είχε και δεν είχε, για να κυκλοφορεί με γούνες. Μ@λ@κας είναι αλλά κι εκείνη έχει πολύ κακό χαρακτήρα από δίψα για το χρήμα. Αυτά δε θέλω. Εντάξει Βικάκι;
Τότε να έβλεπε που πήγαινε να μπλέξει!Στην τελική ο θείος σου φταίει και όχι η κακιά γυναίκα που τον εκμεταλεύτηκε! Η άλλη στην τελική ήταν η έξυπνη ο αλλός την πάτησε...Άρα φρόντισε να μην την πατήσεις κι εσύ!

Τα θέλεις όλο το 24ωρο;;
Προσωπικά; ΝΑΙ, ειδικά όταν είμαι χάλια...και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μου χάλασε χατήρι....Μάλλον γιατί τους το έβγαζα...απλό!

Δε θέλω να με πρήζεις με τον Μάρξ ρε κοπελιά, ούτε με τους Πασόκους ή τα γαλαζωπά παιδιά. Ψήφισε αλλά μη με πρήζεις με θεωρίες και πολιτική κατήχηση. Δε το γουστάρω! Μα καλά την κουτή παριστάνεις;
Μα καλά...ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ δεν μας είχες πρήξει με την πολιτική και τη ΝΔ; Άποψη δεν έλεγες; Στην τελική δεν είναι ένα θέμα που πάντα συζητιέται; Και μην μιλάς για κατήχηση ειδικά εσύ!

Σε κάποια πράγματα που αφορούν εμένα, δεν θα μπλέκεται η γυναίκα μου. Ούτε εγω σε πράγματα που αφορούν μόνο εκείνη. Με πιάνεις;
Οκ τότε λύσε μόνος σου όλα τα προβλήματα που σε απασχολούν και άσε την άλλη στον κόσμο της! Σ'ενα ζευγάρι κάθε πρόβλημα συζητιέται και ο ΚΑΘΕΝΑΣ μπορεί να πει την άποψη του ακόμα και αν είναι η πιο ηλίθια! Μπορεί ο κάθε σύντροφος μου να μην κάνει την ίδια δουλειά με εμένα αλλά σε μια φάση είναι ΛΟΓΙΚΟ να συζητήσω μαζί του και ζητήσω άποψη...Αλλιώς να τα μπλέκαμε μόνο με συναδέλφους!

Μήπως δεν τα πας εσυ καλά σε αυτόν τον τομέα; Εγω έχω συγκατοικήσει και με 2 διαφορετικές κοπέλες μάλιστα. Μπορεί τα πάντα να μην ήταν στην εντέλεια (δε ζητάω κάτι τέτοιο) αλλά δε θέλω μετά απο μαγείρεμα να πετάξει τα λάδια κάτω και τα άπλυτα να κλείσουν βδομάδα.
Valderako ξέρουμε και οι δύο πολύ καλά ποιος έχει εμπειρία περισσότερη εδώ...και ποιος όχι! Στην τελική εσύ μίλησες για προσωπική περιποίηση και όχι για περιποίηση του σπιτού...Άσε κατάλαβα εσύ θες την καλή νοικοκυρά, που είναι δούλα και κυρά και ντυμένη κουκλίτσα πάντα! Σόρρυ που όταν κάνω δουλειές δεν είμαι έτσι! Τουλάχιστον όλοι με θαύμαζαν ακόμα κι έτσι!

Μαθαίνω και μάλιστα πολύ περισσότερα από σπετζοφάι και γλυκό με ....μυρμυγκάκια!
Αυτό τώρα το λες επιχείρημα; Μήπως έχουμε συγκατοικήση και δεν το ξέρω; Μήπως σου μαγείρευα συνέχεια αυτό και δεν το θυμάμαι; Μήπως να περάσω στο στέκι όλες τις μαγειρικές συνταγές που κάνω για να σου αποδείξω - και γιατί άλλωστε στην τελική;- ότι ξέρω να μαγειρεύω! 'Η μήπως να σου πω ακόμα μια φορά ότι έχω υπάρξει τυχερή με άντρες που ΜΟΥ μαγειρεύουν και με περιποιούνται γιατί το ηθέλουν;

Πλάκα έκανα προφανώς! Απλά δε θέλω να φοβάται να ανοίξει τα πόδια.
Δες την προηγούμενη απάντηση...Και στην τελική πες...Πλάκα κάνω...γραπτός λόγος είναι....βάλε emoticons να καταλαβαινόμαστε!

Θα ήθελα να σου απαντήσω αλλά έχε χάρη που δεν χρησιμοποιώ τα βιώματα του άλλου έτσι οπως τα ξέρω για να την μπω! Αν θες να μάθεις, ξέρεις που μπορείς να με βρείς!

Δεν το είπα αυτό. Μα καλά που στον λούchο τα βλέπεις κορίτσι μου;
Πρώτα με χ3ζ3ις και μετά με σκουπίζεις. Θα τα πούμε από αλλού για να μη φάω warning. Όχι να μας περνάς και για ηλίθιους.
Συνοψίζοντας...πρόσεχε τις εκφράσεις σου για να γίνεσε κατανοητός! Εγώ είδα ένα κείμενο που απλά μείωνε και μείωνε τις γυναίκες...Ας πρόχεσες τι έγραφες για να μην υπήρχαν παρεξηγήσεις...Και κάτι άλλο για το οποίο λυπάμαι και σε χρίζει κακό συνομιλητή είναι ότι όταν δεν μπορείς να υποστηριξεις επιχείρημα χρησιμοποιείς καταστάσεις του άλλου για να γενικεύσεις την στιγμή που ο άλλος δεν τις αναφέρει και δεν τις χρησιμοποιεί!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:23, 03-09-06:

Βίκυ, ας το αφήσουμε καλύτερα! Ξέρεις ότι όσες μ@λακίες κι αν κάνω, οτι γενικά τις αγαπάω τις γυναίκες. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δε θέλω η γυναίκα που θα επιλέξω να νιώθει κατώτερη από εμένα. Μπορείς αυτό το πανεύκολο και υπέροχο πράγμα να το περάσεις μέσα στις σκέψεις σου;

Για τα υπόλοιπα που είπες θα κάνω την υποχώρηση και θα λήξω το θέμα εδω. Αν θες κάτι, msn.

Τέλος θέματος για μένα. Ξενέρωσα....

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 15:28, 03-09-06:

Λοιπον συμφωνω με τον valder.Και με εκνευριζετε οι υπολοιποι που διαστρεβλωνετε αυτα που ειπε.Μιλησε ουσιαστικα για γυναικα η οποια θα τον σεβεται και θα την σεβεται φυσικα.Ισοτιμα παντα.Απλα δεν θελει να τον πατανε στις σχεσεις του οπως φανταζομαι και αυτος θα ειναι σωστος απεναντι στην εκαστοτε κοπελα.Εσεις πηρατε αυτα που ειπε και τα ερμηνευσατε αλλιως.Πχ ειπε φαντασμενη και το ερμηνευσατε να μην εχει αυτοπεποιθηση και να ειναι κατι σαν δουλα...ελεος? ειπε να μην ειναι συνεχεια down και το πηρατε να ειναι συνεχεια στην τρελη χαρα! μηπως καποια εχει τη μυγα? και αντιστοιχα για τα περισσοτερα που ειπε τα ερμηνευσατε αλλιως..

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 16:25, 03-09-06:

Κορίτσια σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε ο Valder δεν θα σας πιάσειπόρτα για τις κρύες νύχτες του χειμώνα.
Vkey κοπέλα μου την άποψή του λέει άμα τον γουστάρεις να συζητήσετε τις τυχόν τροποποιήσεις αλλιώς περί ορέξεως δεν σου πέφτει λόγος σόρρυ κιόλας...

Michelle επιδή σας εκτιμώ και τους δύο συνέχισες διαπληκτισμό,γιατί κανονικά αντί να την ακούσει ο valder έπρεπε να την κούσει η qslv γιατί είπε χοντράδες...
imo πάντα και φιλικά

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 17:25, 03-09-06:

μετράς.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:15, 03-09-06:

είναι μεγάλη και μακριά η λίστα μου .... συναγωνίζομαι τον σίντλερ

δε μου αρκεί ο χώρος σας λέω

Βασικά... επειδή είμαι υπερ του ότι οι άνθρωποι αν το θελήσουν αλλάζουν.... το μόνο που δεν θα μπορούσα να αντέξω είναι να είναι ένας άνθρωπος χωρίς αγάπη για τη ζωή και δει την κοινή μας ζωή....
Από κει και πέρα.... τι άλλο να πω....

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 19:36, 03-09-06:

-Nα είναι μαμάκιας (ανυπόφορο!)
-Να είναι κολλημένος με την μπάλα (το έχω περάσει, ποτέ ξανά)
-Να μην είναι καλλιεργημένος (δεν με νοιάζουν τα πτυχία, αλλά δεν αντέχω να μη μπορεί ο άλλος να σταθεί δίπλα μου!)
-Να παίζει το μάτι του (πρώτη θα δω την μουν@ρ@ και θα τον κλωτσήσω και στο καλάμι, προκειμένου να προλάβει να την δει, αλλά αν με συνοδεύει και κάνει τα γλυκά μάτια σε όποια ομορφούλα περνάει, ε, δεν το δέχομαι, όπως δεν θα κάνω και το ίδιο! Ε, καλά, μια εξαίρεση την δέχομαι αν συναντήσουμε την ..Αντζελίνα Τζολί ή την Σαρλίζ Θερόν! )
-Να είναι της λογικής "έτσι είμαι, άμα σ' αρέσει" (ώπα.. δεν βγάζει πουθενά αυτή η λογική!)
-Να μου μιλάει άσχημα, ιδίως μπροστά σε τρίτους!
-Να είναι μίζερος γενικά και να βαριέται να δοκιμάσει οτιδήποτε.
-Να πίνει καθημερινά ή να κάνει χρήση ναρκωτικών (ακόμα και των λεγομενων μαλακών- το έχω ζήσει το έργο, δεν θα πάρω).
-Να προσπαθεί να με αλλάξει σε όλα τα επίπεδα.
-Να μην έχει χιούμορ και να τα παίρνει όλα πολύ σοβαρά (βέβαια με ενοχλεί και το αντίθετο, το να μη παίρνει τίποτα στα σοβαρά.. θέλω μια μέση κατάσταση..)

Μμμμ.. λέω να σταματήσω κάπου εδώ, διότι μάλλον θα γράφω μέχρι αύριο αν συνεχίσω...

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

O DiavolakoS έγραψε στις 21:16, 03-09-06:

1)να μην ειναι ξενερωτη
2)να μην ειναι ιδιοτροπη πολυ
3)να μην ειναι χαζη

Παράθεση

DrJ7000

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DrJ7000
Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O DrJ7000 έγραψε στις 01:41, 04-09-06:

Ο καθένας έχει δικαίωμα να ζητάει από το σύντροφό του ότι θέλει. Εγώ μπορεί να θέλω τη γυναίκα να μη μιλάει, να μου φέρνει μπύρες , να κάνουμε sex όποτε θέλω,να μη την πειράζει να κάνω sex με άλλες και όταν έχει ματς να κάθεται στα 4ρα μπροστά στον καναπέ για να ακουμπάω τα πόδια μου.
Είναι δικαίωμά μου

Έχω καταλήξει όμως σε ένα πράγμα... ο καθένας έχει το σύντροφο που του αξίζει.

ΥΓ: Valter, υπάρχει και η λύση να γράφεις πιο ξεκάθαρα τι σ αρέσει και να γλιτώνεις τα επεξηγηματικά πόστ και τα flames,όπως επίσης και το ξενέρωμα...

Φιλικά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrJ7000 : 04-09-06 στις 01:44.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 09:20, 04-09-06:

βασικά πρέπει να κάνω μερικά copy pastes από άλλους γιατί όλα αυτά που θέλω να πω έχουν ήδη ειπωθεί

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 09:38, 06-09-06:

Λοιπόν είναι πολλές νομίζω οι κακές συνήθειες που αν τις είχε κάποιος θα την έκανα με ελαφρά αλλά θα γράψω αυτές που μου έρχονται πρώτες στο μυαλό…
1) ναρκωτικά
2) μπίχλα και βρωμιά
3) κόμπλεξ κατωτερότητας που οδηγεί στην τάση υποτίμησης των άλλων.
4) τσιγκουνιά
5) κατανάλωση μεγάλων ποσοτήτων αλκοόλ σε τακτά χρονικά διαστήματα
6) ασυνέπεια (όχι μόνο χρονική αλλά κυρίως ανάμεσα σε λόγια και πράξεις )
7) ανατολίτης

τέλειος δεν είναι κανένας και όσο μεγαλώνουμε είναι ακόμα πιο δύσκολο να συμβιβαστούμε...αλλά αν με ρωτούσες δε θα μπορούσα να σχετιστώ με κάποιον που έχει ένα ή και περισσότερα από τα άνω χαρακτηριστικά. -τουλάχιστον από δω και περα-
Καλύτερα να αποφεύγονται καταστάσεις που εξ αρχής θεωρείς καταδικασμένες.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:20, 06-09-06:

Τι είναι "ανατολίτης άντρας";

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 10:27, 06-09-06:

το αντίθετο του δύτης

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 10:40, 06-09-06:

Τι είναι "ανατολίτης άντρας";

Ανατολίτης = μαχαραγιάς, πασάς , ταλιμπάν να το πω

Δεν την έχεις ξανακούσει τη λέξη?

Αυτός που περιγράφει ο DrJ πιο πάνω… αυτός που δεν κουνάει το δαχτυλάκι του για τίποτα μέσα στο σπίτι και τα περιμένει όλα έτοιμα ..και ως κερασάκι στην τούρτα έχει και την έτοιμη δικαιολογία ‘΄ εγώ είμαι ΑΝΤΡΑΣ και δεν κάνω δουλειές ΄΄

Μην αποσβολωθείτε υπάρχουν πολλοί τέτοιοι…αλλά δε φταίνε αυτοί …να τους χαίρονται οι μανάδες τους που τους έμαθαν έτσι …αλλά να τους λουστούν κιόλας ..
Εμείς τι φταίμε?

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:41, 06-09-06:

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:58, 06-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime

Ανατολίτης = μαχαραγιάς, πασάς , ταλιμπάν να το πω

Δεν την έχεις ξανακούσει τη λέξη?

Αυτός που περιγράφει ο DrJ πιο πάνω… αυτός που δεν κουνάει το δαχτυλάκι του για τίποτα μέσα στο σπίτι και τα περιμένει όλα έτοιμα ..και ως κερασάκι στην τούρτα έχει και την έτοιμη δικαιολογία ʽ΄ εγώ είμαι ΑΝΤΡΑΣ και δεν κάνω δουλειές ΄΄

Μην αποσβολωθείτε υπάρχουν πολλοί τέτοιοι…αλλά δε φταίνε αυτοί …να τους χαίρονται οι μανάδες τους που τους έμαθαν έτσι …αλλά να τους λουστούν κιόλας ..
Εμείς τι φταίμε?

Ρε γλύκα, άσε τις μανάδες κάτω. Επειδή αυτοί έχουν έναν Α κάλο στον εγκέφαλο, πρέπει μια ζωή να φταίει η μάνα;

Βασικά δεν είναι κακό να σιδερώνουμε και κανα βρακί μας εμείς οι άντρες αλλά μην έχεις την απαίτηση να σε βοηθήσω στο σφουγγάρισμα όταν γυρνάω από τη δουλειά και έχω ανάγκη ένα πιάτο φαΐ και λίγο ύπνο.

Εγω στο σπίτι που μεγάλωσα, έμαθα ότι ο καθένας κάνει τη δουλειά που μπορεί. Η μάνα μου ψώνιζε από το σουπερμάρκετ, ο πατέρας μου ή ο αδερφός μου τα κουβαλούσαν επάνω στο σπίτι και πήγαιναν να αγοράσουν επιπρόσθετα πράγματα που η μάνα μου δεν είχε πάρει γιατί ήθελε να προλάβει να γυρίσει στο σπίτι να μαγειρέψει, η μάνα μου έβαζε πλυντήριο και έπλενε πιάτα, ο πατέρας μου της έφτιαχνε το σεσουάρ της που χάλασε (λέμε ενα παράδειγμα τώρα), για τα ρούχα τους ο πατέρας μου σιδέρωνε όλα τα δικά του εκτός κι αν ήταν πολύ κουρασμένος ή απασχολημένος με κάτι πολύ σοβαρό.

Δε νιώθω ενοχλημένος που πήρα μια τέτοια αγωγή και την εφαρμόζω και όταν τύχει να βρεθώ σε σχέση ή και τώρα που έχω ένα σπίτι όλο δικό μου και δεν εχω βοήθειες. Πολύ περισσότερο δε, έχω σφουγγαρίσει, εχω πλύνει πιάτα, κλπ. Τι ζόρι τραβάνε οι ανατολίτες δεν ξέρω. Στο κάτω κάτω είναι μαζόχες και οι γυναίκες τους. Σφάξε με αγά μου ν' αγιάσω είναι.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κακό κάνει να βοηθήσεις τη γυναίκα σου εκεί όπου μπορείς και όταν μπορείς. Το ίδιο ισχύει και για τη γυναίκα, έτσι;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:16, 06-09-06:

Στα περισσοτερα θα συμφωνισω με τον Valder, σε ελαχιστα διαφωνουμε.
Οσο για την επιθεση που του κανατε δεν θα πω τπτ, γιατι αμα αρχισω το τελος θα ειναι ενα ωραιοτατο ban και δεν εχω ην ορεξη να φαω ban επειδη καπιες αντιλαμβανονται καπια πραγματα οπως τις βολευει.Παντο Vkey λυπαμε, δεν θα περιμενα ποτε να το παιξεις ηλιθια και να εκφρασεις τετιες αποψεις

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:37, 06-09-06:

μην έχεις την απαίτηση να σε βοηθήσω στο σφουγγάρισμα όταν γυρνάω από τη δουλειά και έχω ανάγκη ένα πιάτο φαΐ και λίγο ύπνο.
και το ερώτημα είναι... εσύ όμως γιατί έχεις την απαίτηση να σου έχω έτοιμο αυτό το πιάτο φαι όταν και εγώ γυρνάω κουρασμένη από τη δουλειά και πρέπει να κάνω και το σφουγγάρισμα όταν το μόνο που έχω ανάγκη είναι... α ναι! ένα πιάτο φαί και λίγο ύπνο!!

[δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα απλά αναρωτιέμαι γιατί είναι δεδομένο ότι μόνο ένας άντρας θα δουλεύει έτσι και θα έχει αυτές τις ανάγκες...]

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 11:45, 06-09-06:

Δεν διαβασα ολες τις σελιδες και πιθανοτατα να εχουν ξαναγραφτει...αλλα δεν πειραζ'!
Λοιπον...
-Δεν θα μου αρεσε η κοπελα μου να ειναι "υπερβολικη"!π.χ. σε περιπτωση που πω καποιο αστειο ειτε για γυναικες ειτε για κατι αλλο, να αρχισει να μου κανει κυρηγματα περι ρατσισμου,φεμινισμου,φαλλοκρατισου και παει λεγοντας...Κατι τετοιο με κουραζει αφανταστα.(Προς αποφυγην παρεξηγησεων, δεν μιλαω να μειων τις γυναικες ή τους εβραιους-λεμε τωρα- μερα νυχτα-)

-Δεν θα μου αρεσε να μην εχει αισθηση του χιουμορ και γενικα να μην ειναι ευχαριστος ανθρωπος...Με μενα τουλαχιστον ενα τετοιο ατομο δεν θα κολλαγε ποτε...μα ποτε λεμε!

-Να μην εχει -υψηλη- αυτοεκτιμηση!Οχι να ειναι ψωναρα, αλλα να εκτιμα και να αγαπα τον εαυτο της, να ειναι δυναμικη και να μην ειναι με σκυμενο το κεφαλι συνεχεια.

-Δεν θα κολλαγα ποτε και με μια κοπελα που θα νομιζε οτι ειμαι η eurobank.

-Να εχει ενα αλφα iq, οχι τιποτα αλλο αλλα για να μπορουμε να καταλαβαινομαστε κιολας και για να ανταλλαζουμε και καμια κουβεντα.Να μην ξερει ας πουμε μονο τι χρωμα ανταυγεις θα κανει το μαλλι.
Δεν θα αντεχα και καποια που δεν ειναι συζητησμη.Που δηλαδη δεν ξερει να κανει διαλογο και να συζηταει.

-Τελος να μην ειναι ξενερωτη (μην κατσω να το αναλυσω αυτο...καταλαβαινομαστε,ετσι;! ), και να μην ειναι παρτακιας.

Αυτα...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 11:48, 06-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
και το ερώτημα είναι... εσύ όμως γιατί έχεις την απαίτηση να σου έχω έτοιμο αυτό το πιάτο φαι όταν και εγώ γυρνάω κουρασμένη από τη δουλειά και πρέπει να κάνω και το σφουγγάρισμα όταν το μόνο που έχω ανάγκη είναι... α ναι! ένα πιάτο φαί και λίγο ύπνο!!

[δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα απλά αναρωτιέμαι γιατί είναι δεδομένο ότι μόνο ένας άντρας θα δουλεύει έτσι και θα έχει αυτές τις ανάγκες...]
Καλά κάνεις και απορείς και θα σου απαντήσω γιατί δεν ξέρεις πως σκέφτομαι. Η γυναίκα μου δεν θέλω να δουλεύει και να κουράζεται. Θέλω να δουλεύει για να το ευχαριστιέται, να νιώθει ότι καταφέρνει κάποια πράγματα, να μη νιώθει ανασφαλής κλπ. (πχ ελεύθερη επαγγελματίας). Γι αυτό δε θα παντρευόμουν γυναίκα καριερίστα. Δεν θέλω γιατί έτσι θα καταπίεζα τον εαυτό μου σε κάτι που δεν αντέχω (τη γυναικεία απουσία από το σπίτι) κι εκείνη σε κάτι που δεν θέλει ("άντε πότε θα τελειώσεις από το γραφείο να φάμε").

Εσυ μπορεί να θες να κάνεις καριέρα και να τα λες αυτά. Να σου μαγειρεύει ο άντρας κλπ κλπ. Εγω δε θέλω να μαγειρέψω γιατί χάνεται ο ρομαντισμός της φροντίδας από τη γυναίκα. Όταν θα μου φτιάχνει ενα φαΐ δε θα το βλέπω ως "κάνε το κομμάτι σου δούλα" αλλά ως φροντίδα.

Με καταλαβαίνεις έτσι; (Πόσες Vkey θα υπάρχουν πιά)

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

O DiavolakoS έγραψε στις 12:03, 06-09-06:

Εγω δε θα παντρευομουν ποτε καποια γυναικα που δεν θα δουλευε.Θελω πρωτον η γυναικα μου να εχει προσωπικοτητα και αποψη και να ειναι σεβαστη και οχι γυναικουλα για το σπιτι.Θελω να μπορω να εχω τελεια επικοινωνια μαζι της γιαυτο την θελω εξυπνη.Δεν μπορω γενικα να εχω ανθρωπους διπλα μου που να ειναι κενοι.Μπορω να κανω χαβαλε μια χαρα και να περναει η ωρα αλλα στο τελος βαριεμαι.
Τωρα στο γαμο οταν δουλευουν και οι δυο υπαρχει το προβλημα με τις δουλειες του σπιτιου.(μαγειρεμα,πλυσιμο κλπ).Θα μοιραζομασταν τις δουλειες τι αλλο να καναμε..Αλλα μαλλον αν ειμασταν και οι δυο επιτυχημενοι(πηγαιναν καλα οι δουλειες) θα προτιμουσα να εχουμε οικιακη βοηθο και εμεις ειτε να τρωμε εξω ειτε να μας μαγειρευει αυτη ειτε να μαγειρευουμε εμεις οποτε γουσταρουμε.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:27, 06-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Παντο Vkey λυπαμε, δεν θα περιμενα ποτε να το παιξεις ηλιθια και να εκφρασεις τετιες αποψεις
Kρονάκο προσέχουμε πως εκφραζόμαστε για να μην βρεθεί κάποια για να το παίξει ηλίθια και να έχει αντεπιχειρήματα! Ειδικά όταν ξέρεις να εκφράζεσαι σωστά στο γραπτό λόγο Δεν απαιτώ έτσι κι αλλιώς να συμφωνείς με όλα μαζί μου οπότε.....

Με καταλαβαίνεις έτσι; (Πόσες Vkey θα υπάρχουν πιά)
Το ότι δεν γίνεσαι πάντα απόλυτως κατανοητός δεν νομίζω ότι φταίνει οι γυναίκες που μου μοίαζουν Ελπίζω η XRZ να μην έχει πρόβλημα που την αποκαλείς σαν εμένα .... Και αν δεν προλάβαινει η κοπέλα να απαντήσει ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!

Τέσπα...δες την άποψη του DrJ7000 που έτσι κι αλλιώς με εκφράζει απόλυτα!

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

O DiavolakoS έγραψε στις 12:36, 06-09-06:

valder μη μασας! προκειται για ακρυλικους

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 12:37, 06-09-06:

Δεν πείθεις Βίκυ... Άστο καλύτερα. Φάε το και το -5 σου στο κάρμα (σου είχα δώσει +5) για να μη νομίζεις οτι επικροτώ κι όλας τις απόψεις σου που όπως λες το παίζεις ηλίθια για να με αντικρούσεις. Παίξτο. Σου είπα για οτιδήποτε άλλο να έρθεις στο msn. Εσυ θες δημοσίως. Ε, εγω δε θέλω!

Άντε γεια!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους