Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,265 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

2GB αρχειο & DVD

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:42, 04-09-06:

Το nero οταν παω να περασω ενα αρχειο 2GB μου λεει οτι με iso δεν ειναι εφικτο κατι τετοιο και μου προτεινει να βαλω UDF. Τι ακριβως ειναι το UDF τι μειωνεκτηματα θα εχω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2gb.png
Εμφανίσεις:  61
Μέγεθος:  12,1 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 04-09-06 στις 16:44.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 17:04, 04-09-06:

Δε νομίζω ότι θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.
Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει το DVD διαβαζόταν κανονικά από όλα τα reader του σπιτιού μου (και όπου χρειάστηκε να δώσω τέτοιο δισκάκι)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:12, 04-09-06:

Mειωνεκτηματα εχει; Κανω backup καποια σημαντικα αρχεια και δεν θελω ξαθνικα να τα χασω!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:12, 04-09-06:

Μπορεί να είμαι τελείως εκτός, αλλά μήπως εννοεί ότι μετά μόνο με Nero θα μπορείς να ανοίξεις αυτό το αρχείο;

Γιατί το έπαθα εγώ... :S

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:03, 04-09-06:

οχι οχι καμια σχεση ... εχει να κανει με το file system ... ειναι σαν λεμε fat32 ,ntfs κτλ κτλ

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 02:57, 05-09-06:

Έγω άνοιξα τα αρχεία σε άλλο pc, χωρίς nero...
δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα...
Πάντως αν είναι αρχεία image, γράψτα σε ένα dvd κανονικά για να είσαι 110% σίγουρος...
αν και, το ξαναλέω, εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο format...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:34, 05-09-06:

Δεν ειναι image αρχεια (κατι zip ειναι) και τα γραφω σε DVD και εχω αυτο το προβλημα

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 13:03, 05-09-06:

Το file system των οπτικών δίσκων είναι διαφορετικό από των σκληρών!Νομίζω ότι το ιδανικότερο είναι το Joiliet αν και πρέπει να το διασταυρώσω!Πρέπει να ξέρετε ότι το όριο του 1GB είναι λογικό εξού και ότι όλα τα VOB files κόβονται εκεί πέρα γιατί μια συσκευή εκτός υπολογιστή άντε να έχει κανά register για το σημείο ανάγνωσης και ο register σαν κ-bit έχει όριο και μετά δεν θα μπορεί να διαβάσει το υπόλοιπο αρχείο.!Επίσης το ένα από τα δύο file system ήταν στις αρχικές υλοποιήσεις με κάτι ονομασίες χρωμάτων με βιβλία και όταν οι απαιτήσεις αυξήθηκαν βγήκε το Joiliet νομίζω που έδωσε την λύση! Όλα αυτά θα τα διασταυρώσω αλλά νομίζω ότι είναι έτσι σίγουρα!Επίσης όλα τα file systems δεν διαβάζονται από όλες τις συσκευές και το ISO πρέπει να είναι μονόδρομος για DVD δισκάκια καθώς είναι πιο απλό από το Joiliet!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:12, 05-09-06:

Nαι ομως τι γινεται στην περιπτωση που θελουμε να γραψουμε κατι μεγαλυτερο απο 2GB;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 19:08, 05-09-06:

Λοιπόν βλακείες έλεγα δεν το θυμόμουν καλά! Το Joilet είναι mode του ISO9660
Κανονικά γίνεται γιατί έχω μπάρει το VS2005 σε image πάνω στο δισκάκι! Απλά δεν θα στο διαβάσουν ορισμένες συσκευές κυρίως desktop!

Γράψτα και μετά ρίξε ένα τεστ!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 02:21, 06-09-06:

Παντως εγω χρησιμοποιησα το UDF file system και μου δουλεψε αψογα ... το λαπτοπ και το desktop το διαβαζουν αψογα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Συμπιεσμένο αρχείο .rar - Από panos1994
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-11 στις 21:58.
    • Αρχείο συμμετοχών - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 1702 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-07-09 στις 16:46.
    • Αρχείο από το παιχνίδι - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 12807 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-09 στις 17:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους