Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,682 μηνύματα σε 74,625 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγορά τηλεόρασης και home cinema

tsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsus
Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 17:39, 04-09-06:

Παιδες εχω σκπο να παρω μια 21 ιντσων αλλα δεν ξερω ποια......βρηκα μια bluesky με 95 ευρω αλλα θελω να την αποφυγω....γιάυτο λεω να παρω sony η philips....ριχτε ιδεες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:13, 04-09-06:

Χμμμ ... να σου προτεινω κατι αλλο; Αν εχεις καμια οθονη για υπολογιστη τουλαχιστον 19" γιατι δεν αγοραζεις ενα tv-tuner ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:32, 04-09-06:

Θα σου προτινω και εγω αυτο που σου λεει ο Πανος αλλα αν για καπιον λογο θες οπωςδηποτε tv σου προτινω Sony Trinitron

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 20:40, 04-09-06:

Ναι κι εγώ το ίδιο ήθελα να προτείνω...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:01, 05-09-06:

Philips, philips, με τα αθανατα τηλεκοντρολ!! :p

Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsus
Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 11:05, 05-09-06:

η οθονη μου ειναι sony tft 17ιντσων.....δε λεει, θελω να βλεπω dvdκλπ κ να εχω μια κανονικη τηλεοραση....καμια προσφορα εχετε κατα νου?

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:36, 15-12-09:

Ας ξεθάψουμε αυτό το θέμα:

Θέλω να πάρω νέα τηλεόραση-οθόνη για το PC.

Η χρήση της θα είναι:

1ον ως οθόνη PC για εργασίες και ταινίες και κάθε χρήση

2on ως τηλεόραση

3ον ως μέσο προβολής παιχνιδιών XBOX που θα αγοράσω αργότερα

Θέλω να είναι FULL HD (1080 progressive) με DVB-T MPEG-4

Έχω ήδη μια άποψη τι παίζει στην αγορά, από αυτές:

http://www.avoutlet.gr/default.aspx?...cgid=5&pd=5203 (26 ίντσες - 400 Ευρώ)

http://www.avoutlet.gr/default.aspx?...&cgid=&pd=3658 (32 ίντσες 424 Ευρώ)

Δεδομένου ότι θα την έχω μες τη μάπα μου -1 μέτρο- θα πάω για την 26άρα μάλλον εκτός κι αν έχετε κάποια ένσταση/πρόταση. Όμως έχω και μια ερώτηση. 24 ευρώ διαφορά μόνο; Που είναι η παγίδα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wild_Boy
Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 15:51, 03-11-10:

Με αφορμή την απορία μου επαναφέρω το θέμα:

Συμφέρει να αγοράσεις κάτι τέτοιο?

ή κάτι τέτοιο?

(συγκριτικα)

(Το έβαλα κι αλλού κι ακρη δεν έβγαλα.)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 11:19, 12-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Χμμμ ... να σου προτεινω κατι αλλο; Αν εχεις καμια οθονη για υπολογιστη τουλαχιστον 19" γιατι δεν αγοραζεις ενα tv-tuner ;
Συμφονώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 14:13, 12-11-10:

Το tv-tuner, πιάνει mpeg4?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:30, 12-11-10:

βεβαια

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 12:43, 13-11-10:

ΟΚ.
Το ανέφερα γιατί ήταν πολύ παλιό το μήνυμα και τότε δεν υπήρχε ακόμα ψηφιακή.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:57, 15-11-10:

βρηκα εδω με 200 ευρω
κατι ενδιαφερον..22αρα οθονη υπολογιστη που λειτουργει και σαν ψηφιακη full hd τηλεοραση..

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη passenger123
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O passenger123 έγραψε στις 08:28, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ας ξεθάψουμε αυτό το θέμα:

Θέλω να πάρω νέα τηλεόραση-οθόνη για το PC.

Η χρήση της θα είναι:

1ον ως οθόνη PC για εργασίες και ταινίες και κάθε χρήση

2on ως τηλεόραση

3ον ως μέσο προβολής παιχνιδιών XBOX που θα αγοράσω αργότερα

Θέλω να είναι FULL HD (1080 progressive) με DVB-T MPEG-4

Έχω ήδη μια άποψη τι παίζει στην αγορά, από αυτές:

http://www.avoutlet.gr/default.aspx?...cgid=5&pd=5203 (26 ίντσες - 400 Ευρώ)

http://www.avoutlet.gr/default.aspx?...&cgid=&pd=3658 (32 ίντσες 424 Ευρώ)

Δεδομένου ότι θα την έχω μες τη μάπα μου -1 μέτρο- θα πάω για την 26άρα μάλλον εκτός κι αν έχετε κάποια ένσταση/πρόταση. Όμως έχω και μια ερώτηση. 24 ευρώ διαφορά μόνο; Που είναι η παγίδα;
'Οτι είναι από 26'' και άνω να ξέρεις ότι θα σε κουράσει στα μάτια , αλλά αν επιμένεις τουλάχιστον πήγαινε σε κάτι καλό που αν και είναι στις 32'' ,δεν κουράζει υπερβολικά λόγω καλής ποιότητας κατασκευής η οποία αντισταθμίζει πολλά άλλα και μπορείς με ένα ασύρματο ποντίκι - πληκτρολόγιο να την βάλεις απέναντι απο τον καναπέ σου , να απλώνεις τα πόδια σου και να μήν την τρώς στην..μάπα .
Θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος , την έχω και εγώ ..και δεν ευλογώ τα γένια μου , απλά την έχω ψάξει αρκετά την δουλειά...

SONY KDL32BX400 Full HD 32”, με συνδέσεις πολυμέσων για USB ή HDMI®, με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη mpeg2/4 & οικολογικές ρυθμίσεις. Τιμή 499 ΕΥΡΩ
Περιγραφή

Χαρακτηριστικά

ΜΑΡΚΑ SONY ΥΨΟΣ (cm) 49.7000007629395 ΠΛΑΤΟΣ (cm) 80.4000015258789 ΒΑΘΟΣ (cm) 9.80000019073486 ΤΥΠΟΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ LCD FULL HD ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΥΠΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ 1920 χ 1080 ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ 500 ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ ΟΘΟΝΗΣ (Inches) 32 ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ
BRAVIA ENGINE 2
Αναλυτικά :
  • USB Media Player – συνδέστε μια συσκευή USB και απολαύστε ταινίες, φωτογραφίες και μουσική στην τηλεόρασή σας, με αναπαραγωγή μέσω USB
  • Αισθ. φωτισμού – ρυθμίζει αυτόματα τη φωτεινότητα της οθόνης ώστε να ταιριάζει στα επίπεδα φωτισμού του χώρου
  • BRAVIA ENGINE 2 – απολαύστε το απίστευτα καθαρό χρώμα και τις λεπτομέρειες της εικόνας
  • Live Colour™ – επιλέξτε από τέσσερις λειτουργίες, Off, Low, Mid και High, ώστε να ρυθμίσετε τις λειτουργίες χρώματος για ζωντανές εικόνες και βέλτιστη ποιότητα εικόνας
  • Scene Select – με ένα πάτημα στο τηλεχειριστήριο μπορείτε εύκολα να απολαύσετε τις πιο ατμοσφαιρικές, δυναμικές και ρεαλιστικές ρυθμίσεις εικόνας και ήχου
  • 24p True Cinema™ – αναπαραγάγετε την αυθεντική κινηματογραφική εμπειρία και απολαύστε τις ταινίες ακριβώς όπως τις σχεδίαζε ο σκηνοθέτης, στα 24 καρέ το δευτερόλεπτο
  • Cinema Mode – επιλέξτε μεταξύ δύο κινηματ. λειτουργιών, ώστε να αναπαραγάγετε στο σπίτι την αυθεντική κινημ. εμπειρία
  • Intelligent Picture Plus – παρακολουθήστε ευκρινείς, καθαρές εικόνες αναλογικής τηλεόρασης που έχουν ενισχυθεί από πηγές αδύναμου σήματος
  • Λειτουργία Picture Frame – μετατρέψτε την τηλεόραση BRAVIA σε έργο τέχνης προβάλλοντας προεγκατεστημένες εικόνες ή τις δικές σας φωτογραφίες Clear Voice για να ενισχύσετε αυτόματα τη ζώνη συχνότητας ήχου και να μετατρέψετε τη χαμηλή ποιότητα ήχου σε καθαρούς, ευκρινείς και δυνατότερους διαλόγους
  • Auto Photo – συνδέστε μια συμβατή φωτογρ. μηχανή ή βιντεοκάμερα μέσω HDMI™, USB ή DLNA και η τηλεόραση θα ενεργοποιήσει αυτόματα τις καλύτερες ρυθμίσεις για την προβολή φωτογρ. και θα τις αναπαραγάγει σε πλήρη, ρεαλιστική υφή και χρώμα
  • Eco Settings - μεταβείτε γρήγορα σε διάφορες οικολογικές ρυθμίσεις που μειώνουν την κατανάλωση ενέργειας
  • i-Manual – αποκτήστε πρόσβαση στο προεγκ/μένο ψηφ. εγχειρ. μέσω της τηλεόρασης και δείτε τις πληροφορίες στην οθόνη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G

O D_G έγραψε στις 17:48, 04-06-11:

Δεν βρήκα κάποιο πιο συγκεκριμένο τόπικ και βάζω την ερώτησή μου εδώ για όποιον έχει τεχνικές γνώσεις:

Το φθινόπωρο αγόρασα μία Samsung LCD με ενσωματωμένο δέκτη MPEG4.

Συνήθως όταν ανοίγω την τηλεόραση, βλέπω ταινίες dvd και μετά αν έχει κάτι το πολύ ενδιαφέρον παρακολουθώ τηλεόραση και βλέπω μόνο τα ψηφιακά κανάλια.

Τον τελευταίο καιρό που παρακολουθώ από την αρχή τηλεόραση και όχι βίντεο, παρατήρησα ότι έπειτα από περίπου 5 λεπτά, παγώνει για ένα δευτερόλεπτο η εικόνα (σε ψηφιακό πάντα κανάλι), το ίδιο και ο ήχος, και μετά συνεχίζει έστω κι αν παίζει για ώρες, χωρίς άλλο πρόβλημα, και αυτό μόνο στα ψηφιακά κανάλια.

Πρόκειται για κάποιο πρόβλημα του ενσωματωμένου αποκωδικοποιητή, ή είναι φυσιολογικό;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kostasxantho

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostasxantho
Ο kostasxantho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O kostasxantho http://www.DevBro.org/ έγραψε στις 23:58, 17-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Το tv-tuner, πιάνει mpeg4?
Φυσικά...

Παράθεση

Foxkiller

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Foxkiller
Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Foxkiller έγραψε στις 15:36, 25-03-12:

εγώ απλή λύση πήγαινε πάρε μια τηλεόραση .....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 25-03-12 στις 17:34. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 10:36, 16-04-12:

γενικα δεν ξερω τπτ απο TVs και σκεφτομαστε σαν οικογενεια να παρουμε μια καινουρια περιπου 42αρα και παραπανω,

μπορει καποιος να μου πει γενικα ποια ειναι τα χαρακτηριστικά που πρεπει να προσεχω καθως και γενικα που κυμαινονται οι τιμες;;;
Τελος,εγω εχω κοιταξει κυριως πλαισιο και κοτσοβολο υπαρχουν και αλλα(τετοιου βελινικους δλδ που θα απω και θα εχει 30+ τηλεροασεις να χαζευω μεσα) μαγαζιά????
Αν δεν βαριοσαστε προτείνετε και καμια TV

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moxa15 : 16-04-12 στις 12:56. Αιτία: λαθος στο μεγεθος της οθονης...
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:48, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
γενικα δεν ξερω τπτ απο TVs και σκεφτομαστε σαν οικογενεια να παρουμε μια καινουρια περιπου 32αρα και παραπανω,

μπορει καποιος να μου πει γενικα ποια ειναι τα χαρακτηριστικά που πρεπει να προσεχω καθως και γενικα που κυμαινονται οι τιμες;;;
Τελος,εγω εχω κοιταξει κυριως πλαισιο και κοτσοβολο υπαρχουν και αλλα(τετοιου βελινικους δλδ που θα απω και θα εχει 30+ τηλεροασεις να χαζευω μεσα) μαγαζιά????
Αν δεν βαριοσαστε προτείνετε και καμια TV
Αντίθεση (την μεγαλύτερη που υπάρχει) αυτό το κοιτάς πρώτο. οι lg εχουν γενικά καλή αντίθεση
FHDTV ( ΟΛΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ)
Και υποστήριξη 3d
Εγγύηση (π.χ. αυτές που δίνουν εγγύση έστω και ενός καμένου pixel είναι ένα καλό promo για να αγοράσω τηλεόραση).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:21, 16-04-12:

lg εχω και γω...
πηγαινεlg..

βεβαια καλο ειναι να συνδεεται και στο νετ youtube smart tv κλπ, οπως η χειροτερη ομως αυτη.

κυριως κοιτα την αντιθεση,,,οσο μεγαλυτερη τοσο καλυτερη εικονα..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 12:57, 16-04-12:

1.thanx για τις απαντησεις
2.εκανα λαθακι 42αρα οθονη εννουσα
3. 3d γιατι με νοιαζει να εχει η τηλεοραση τι θα δω εκει;;;επισης για να δω 3d δεν θα χρειαστω και το αντιστοιχο γυαλι???
4.μου ειχε πει φιλαρακι να προσεξω αν ειναι ωστε η οθονη περα απο το να εχει θυρες usb να παιζει και ταινιες μεσω usb αυτο πως το βλεπω ακριβως????

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 13:14, 16-04-12:

Σε πολλές τηλεοράσεις επειδή δεν έχουν καλά κάποια βασικά χαρακτηριστικά (π.χ. όχι καλή αντίθεση) βάζουν διάφορα μπιχλιμπίδια, ψηφιακούς δέκτες π.χ. usb και αναγνώριση ταινιών avi για να τραβάνε κόσμο.

Θεωρώ λάθος να εστιάζει κανείς σε αυτά και εφόσον δεν αναγνωρίζει ένα dvd player κάνει αυτή την δουλειά
αλλά να κοιτάει τα βασικά χαρατκηριστικά της tv (αντίθεση, χρόνος απόκρισης, εγγύηση καμένο pixel kok.)

3d σε νοιάζει για τις ταινίες και σε λίγο πλησιάζει ο καιρός που θα εκπεμπουν και μερικά κανάλια ψηφιακά σε 3d (π.χ. αγώνες ποδοσφαίρου) και διάφορες παιχνικονσόλες μελλοντικές δεν αποκλείεται να παίζουν σε 3d.. Προσωπικά δε με βολεύει αλλα αν έπαιρνα τηλεοραση που σκόπευα να το κρατήσω καιρό σίγουρα θα έπαιρνα 3d. Συνήθως με τις τηλεοράσει δίνουν και κάποια σετ γυαλιών.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:25, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Σε πολλές τηλεοράσεις επειδή δεν έχουν καλά κάποια βασικά χαρακτηριστικά (π.χ. όχι καλή αντίθεση) βάζουν διάφορα μπιχλιμπίδια, ψηφιακούς δέκτες π.χ. usb και αναγνώριση ταινιών avi για να τραβάνε κόσμο.

Θεωρώ λάθος να εστιάζει κανείς σε αυτά και εφόσον δεν αναγνωρίζει ένα dvd player κάνει αυτή την δουλειά
αλλά να κοιτάει τα βασικά χαρατκηριστικά της tv (αντίθεση, χρόνος απόκρισης, εγγύηση καμένο pixel kok.)

3d σε νοιάζει για τις ταινίες και σε λίγο πλησιάζει ο καιρός που θα εκπεμπουν και μερικά κανάλια ψηφιακά σε 3d (π.χ. αγώνες ποδοσφαίρου) και διάφορες παιχνικονσόλες μελλοντικές δεν αποκλείεται να παίζουν σε 3d.. Προσωπικά δε με βολεύει αλλα αν έπαιρνα τηλεοραση που σκόπευα να το κρατήσω καιρό σίγουρα θα έπαιρνα 3d. Συνήθως με τις τηλεοράσει δίνουν και κάποια σετ γυαλιών.
τι να σου πω ρε γμτ αυτο με το γυαλακι δεν με πείθει και τοσο...
κοιτα η αναγνωριση .avi αρχειων βολευει πολυ,παιρνεις τον σκληρο πας στην ΤV γενικα για εμενα ειναι σημαντικο,...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:10, 16-04-12:

ποσα λεφτα max θελεις να δωσεις?

απο εκει ξεκιναμε για ολα

το σημαντικοτερο απο ολα ειναι ο λογος αντιθεσης,,μετα ερχονται ολα τα αλλα..
να tv 42αρες με ιδια αντιθεση με την 32αρα που εδειξα πριν,,οι φτηνες καθε μεγεθους εχουν χειροτερη αντιθεση..
http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/H...2-42LW570S.htm

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/H...2-42LW5400.htm

το μονο που τους λειπει ειναι η smart tv συνδεση νετ youtube κλπ,,που ομως
αυτη εχεις ομως(και wifi επισης,,πολυ χρησιμο..,γενικα μου φαινεται η καλυτερη περιπτωση..)

βασικα δες εδω
αυτη με την υψηλοτερη αντιθεση..
οι lg παντως παιζουν σιγουρα και καλα βιντεο ταινιες κλπ απο usb ,,ενω panasonic sony toshiba κλπ,,οχι καλα ,λιγα αρχεια κλπ

οποτε για μενα πηγαινε lg ή το πολυ samsung..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 16-04-12 στις 14:38.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G

O D_G έγραψε στις 14:49, 16-04-12:

και οπωσδήποτε να παίζουν mpeg4, γιατί σε λίγο το αναλογικό σήμα σταματά, και ίσως (λέμε τώρα), να έχουν στο στοκ ακόμα παλιές που έπαιζαν μόνο mpeg2.

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 14:55, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos

Μία διόρθωση. Το πσ3 ήδη παίζει σε 3δ πολλά παιχνίδια, και η επόμενη γενιά σίγουρα θα είναι και σε 3δ (καλά για την νιτεντο δεν παίρνω όρκο)

Τώρα για την τιβι, αν παίζεις παιχνίδια κοίτα να έχει 1-2μσ χρόνο ανταπόκρισης, ενώ γενικά θέλεις καλή αντίθεση και μην ξεχνάμε τον φωτισμό που μετριέται σε καντέλες; ( 300+ είναι καλά.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:23, 16-04-12:

και οπωσδήποτε να παίζουν mpeg4
αυτο ειναι αυτονοητο νομιζω στις led tv..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 18:46, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ποσα λεφτα max θελεις να δωσεις?
550-600 ευρω
τι καλο απο προσφορες προτείνεις;;;

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 19:01, 16-04-12:

http://www.specialprice.gr/shop/item...3786&catid=208

Με εξαιρετικά λεπτό design και ανάλυση HDTV, η τηλεόραση 42LV3400της LG δεν θα σταματά να σας γοητεύει!

Η υπέροχη οθόνη των 42" επωφελείται από πολλές τεχνολογίες βελτίωσης της εικόνας όπως τον οπισθοφωτισμό LED ή τον εξαχνωτή χρωμάτων XVYCC. Με δυναμικό ποσοστό contrast 1000000:1, η τηλεόραση 42LV 3400 θα σας προσφέρει εικόνες που θα σας κόψουν την ανάσα!

Όποια κι αν είναι η video πηγή, οι προκαθορισμένες λειτουργίες εικόνας και η 24p Real Cinema θα ρυθμίσουν όσο καλύτερα γίνεται τις παραμέτρους της τηλεόρασης, για να έχετε βελτιστοποιημένη οπτική άνεση. Η 42-LV3400 διαθέτει επίσης 2 υποδοχές HDMI.

Απολαύστε εικόνα με την τηλεόραση 42LV3400 της LG!
LED οθόνη
Αντίθεση: 3.000.000:1
Ανάλυση: 1920*1080 FHD
DVB-T MPEG-4
Divx HD: Πιστοποίηση DivX για την αναπαραγωγή βίντεο DivX και DivX plus HD με ανάλυση εώς 1080p HD
Απολαύστε διάφορα είδη ταινιών του διαδικτύου και του πρότυπου HD DivX.
Motion Clarity Index: O δείκτης Motion Clarity είναι ένας δείκτης για την αυθεντική καθαρότητα κατά την προβολή κινήσεων υψηλής ταχύτητας, ενσωματώνοντας πολλά περισσότερα στοιχεία απο τον απλό ρυθμό πλαισίου
Η αναλυτική σάρωση οπίσθιου φωτισμού της LG, προηγμένη τεχνολογίατοπικής σκίασης και το εντυπωσικό XD engineσυνεισφέρουν στην εκπληκτική απόδοση κατά την ενίσχυση της καθαρότηταςκαι του ρεαλισμού σε κινούμενες εικόνες με μεγαλύτερη ταχύτητα
USB, (JPEG/MP3): Γρηγορότερη και πιο εύκολη προσβαση στις multimedia συσκευές σας.
Smart Energy Saving:H λειτουργία Ελέγχου Οπίσθιου Φωτισμού ελέγχει τη φωτεινότητα της τηλεόρασης. Η λειτουργία απενεργοποίησης της οθόνης σας επιτρέπει να κλείσετε την οθόνη ενώ συνεχίζει να παίζει ο ήχος ή η μουσική .Η λειτουργία Standby Mode Zero θέτει την τηλεόραση σας σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας με μηδενική κατανάλωση ρεύματος

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:45, 16-04-12:

πολυ χαμηλη αντιθεση..

βασικα 5-7εκ /1 αντιθεση,,το λιγοτερο

εγω προτεινω αυτες που σου εβαλα,,τα εχουν ολα και μου φαινονται η καλυτερη επιλογη..

δες και μια προσφορα στον κωτσοβολο,,αλλα το πλαισιο εχεις καλυτερες τιμες στις tv και εγω απο εκει την πηρα..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:31, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
πολυ χαμηλη αντιθεση..

βασικα 5-7εκ /1 αντιθεση,,το λιγοτερο

εγω προτεινω αυτες που σου εβαλα,,τα εχουν ολα και μου φαινονται η καλυτερη επιλογη..

δες και μια προσφορα στον κωτσοβολο,,αλλα το πλαισιο εχεις καλυτερες τιμες στις tv και εγω απο εκει την πηρα..
ok thanx για τις απαντησεις θα τα δω ολα και θα αποφασίσω(you too tsako )

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:41, 17-04-12:

πηγαινε και δες σε μαγαζι την εικονα και κρινε

για να σου πω την αληθεια,μολις γυρισα απο καρφουρ ,και η εικονα των philips sony μου φανηκε πιο ρεαλιστικη απο της lg,που ειχε υπερβολικα εντονα ασαφη χρωματα

πανω απο όλα κρινε με τι λενε τα ματια σου..
τοσα λεφτα θα δωσεις,,δεν μπορεις να ρισκαρεις..

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:49, 07-09-13:

Χαιρετώ τους απανταχού γκατζετάκηδες!
Βρίσκομαι σε αναζήτηση καινούριας τηλεόρασης! 3D & smart! Τι πρέπει να προσέξω; Η ανάλυση απ' όσο βλέπω είναι η ίδια σε όλες. Τα Hz πόσο ρόλο παίζουν στην εικόνα; Full HD να είναι οπωσδήποτε; Aκούω τα καλύτερα για τις LG. Για τις Panasonic τι άποψη έχετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:36, 07-09-13:

3d με γυαλια?αχρηστο μου φαινεται?

3d χωρις γυαλια δεν εχει ακομα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 22:37, 07-09-13:

Mε γυαλιά. Έχω την εντύπωση πως και να θέλεις, όλες πια είναι 3d! Το θέμα είναι να είναι και smart! Χωρίς γυαλιά δεν εντόπισα κάποια...

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 02:59, 08-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Χαιρετώ τους απανταχού γκατζετάκηδες!
Βρίσκομαι σε αναζήτηση καινούριας τηλεόρασης! 3D & smart! Τι πρέπει να προσέξω; Η ανάλυση απ' όσο βλέπω είναι η ίδια σε όλες. Τα Hz πόσο ρόλο παίζουν στην εικόνα; Full HD να είναι οπωσδήποτε; Aκούω τα καλύτερα για τις LG. Για τις Panasonic τι άποψη έχετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Οι τηλεοράσεις υψηλής ανάλυσης είναι Full HD. Τα Hz είναι η σταθερότητα της εικόνας, καταλαβαίνεις την διαφορά όταν πέφτουν οι τίτλοι τέλους. 100 Ηz κατά την γνώμη μου είναι καλά για μια 40'

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 03:19, 08-09-13:

Ψάξε για samsung! Έχουν τέλεια εικόνα και ήχο και τους μιλάς και αλλάζουν κανάλι, δυναμώνουν ήχο και άλλα πολλά

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 09:17, 08-09-13:

αν τα κριτήριά σας είναι το "της μιλάς και αλλάζει κανάλι" καλά κρασιά

αν δεν έχεις διάθεση να το λιώσεις μπορείς απλά να δεις τι τηλεοράσεις υπάρχουν από τα καταστήματα που ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις και να τις googlάρεις για να δεις reviews γνώμες κλπ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:32, 08-09-13:

εμενα οι samsung δεν μου αρεσουν
τα πιο ρεαλιστικα χρωματα τις εχουν οι philips οπως εχω,,οι κορεατικες ειναι πολυ εντονα χρωματα

οι lg οπως εχω εγω ειναι καπως καλες

αν τα κριτήριά σας είναι το "της μιλάς και αλλάζει κανάλι" καλά κρασιά
εγω αμα τη βριζω θα αλλαζει καναλια?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 08-09-13 στις 09:52.
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 18:43, 08-09-13:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Xaris SSSS μάλλον υπερισχύει η άποψή σου, από όλους ακούω πως αυτή η μανία με τα πολλά Hz δεν προσφέρει και πολλά τελικά. Τις samsung, αν και πολύ όμορφες εκτός των άλλων, τις βρήκα λιγάκι τσιμπημένες σε σχέση με τις υπόλοιπες. vassilis498 για όσα μοντέλα με ενδιέφεραν δεν εντόπισα κριτικές στα sites των διάφορων καταστημάτων... Μάλλον σε panasonic θα καταλήξω ή LG....

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 20:36, 26-09-13:

Αν θέλεις να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή πάρε samsung. Eιδικά όταν/αν αρχίσουν να σου σκάνε τα pixel. Το γλέντι δε είναι αν χρειαστείς το rma τους (εδώ γελάνε :p )
Τέλος δεν αγοράζουμε ποτέ συσκευές από εταιρίες που δεν καλύπτουν doa.

Εγώ lg θα σου έλεγα (σε κλίμακα χαμηλού κόστους) γιατί

α) έχεις doa

β) έχεις εγγύηση zero pixel

γ) έχει καλό rma

Τέλος οι 3d τηλεοράσεις δεν έχει εξακριβωθεί ακόμη (και θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να συμβεί) πόσο σημαντικές είναι οι βλάβες που δημιουργούν στον εγκέφαλο.
Τώρα γίνονται και κάποιες κλινικές έρευνες της apa (και θα εκδωθούν σε κάποιο dsm) σχετικά και με ψυχωσικές διαταραχές που προκαλεί.

Η 3d σε πολλές χώρες απαγορεύεται να πωλείται σε ηλικίες κάτω των 21 ετών αν και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε ακόμη να απαγορευόντουσαν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apaleytos : 26-09-13 στις 20:45.
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 10:24, 27-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από apaleytos
Αν θέλεις να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή πάρε samsung. Eιδικά όταν/αν αρχίσουν να σου σκάνε τα pixel. Το γλέντι δε είναι αν χρειαστείς το rma τους (εδώ γελάνε :p )
Τέλος δεν αγοράζουμε ποτέ συσκευές από εταιρίες που δεν καλύπτουν doa.

Εγώ lg θα σου έλεγα (σε κλίμακα χαμηλού κόστους) γιατί

α) έχεις doa

β) έχεις εγγύηση zero pixel

γ) έχει καλό rma

Τέλος οι 3d τηλεοράσεις δεν έχει εξακριβωθεί ακόμη (και θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να συμβεί) πόσο σημαντικές είναι οι βλάβες που δημιουργούν στον εγκέφαλο.
Τώρα γίνονται και κάποιες κλινικές έρευνες της apa (και θα εκδωθούν σε κάποιο dsm) σχετικά και με ψυχωσικές διαταραχές που προκαλεί.

Η 3d σε πολλές χώρες απαγορεύεται να πωλείται σε ηλικίες κάτω των 21 ετών αν και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε ακόμη να απαγορευόντουσαν.
apaleytos σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Για την ιστορία, σε LG κατέληξα!
Όλα αυτά για το 3d που αναφέρεις δεν τα γνώριζα. Θα το ψάξω λίγο...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:59, 18-09-14:

Γεια σας!
Θελω ενα σετ με οσο το δυνατον λιγοτερα ηχεια(για διακοσμητικους λογους) και ηχο club. Δηλαδη να κανω παρτυ και η μουσικη που θα παιζει, να "βαραει" καλα. Γνωριζετε μαρκες να μου πειτε και σε τι τιμες κυμαινονται;
Πηγα σε δυο μεγαλα καταστηματα και το καθενα προσπαθουσε να μου πουλησει ο,τι εχει.
Μπερδευτηκα κι αποφασισα να το ψαξω καλυτερα πριν κανω λαθος αγορα.
Οποιος γνωριζει απο αυτα, ας με διαφωτισει!
Ευχαριστω εκ των προτερων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 23:13, 18-09-14:

http://www.thomann.de/gb/cat.html?gf...onitors&oa=rat

Απο εδω αγοραζουν επαγγελματικα,εχει και ελληνα στελεχος της εταιρειας,εχω αγορασει πολλες φορες και εχω μιλησει μαζι του,πολυ αξιοπιστο.

Παρε καποιο πανω απο 100w αλλα τωρα μιλαμε για πολυ ηχο!Σκεψου οτι ενα ηχειο υπολογιστη ειναι 5 w .

Χρωματιστο ηχο βγαζουν τα KRK,κανουν για σενα.Ασπρομαυρο ηχο τα Yamaha hs δηλαδη δεν κανουν για σενα.

γενικοτερα γραψε 3-4 ηχεια απο εδω που σαρεσουν σαν τεχνικα χαρακτηριστικα,βρες καταστηματα στην αθηνα που τα εχουνε,παρε τηλεφωνο και πηγαινε ακουσε τα.Αγορασε τα απο ιντερνετ για πιο φτηνα η απο καταστημα.

ΥΓ.Τωρα ειδα οτι εισαι γυναικα,οποτε μπορει να πεφτω εξω για το τι θες.Παντως αυτα που θα δεις ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη στον ηχο.Επισης ο τιτλος λεει set home cinema,γιατι μιλας για παρτυ αφου θα βλεπετε ταινιες?Μηπως επειδη θα παιζει ο τζονυ ντεπ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:58, 18-09-14:

Με μπερδεψες κι εσυ. Μπηκα και ειδα ενα σωρο, ποιο απολα; Και σιγα μη δωσω τοσα λεφτα. Μα καλα, τοσο εχουν; Με 200 ευρω δε βρισκω κατι καλο; Η ειναι λιγα; Διαφωτισε με δεν εχω ιδεα!
Τι θα πει χρωματιστος και τι ασπρομαυρος ηχος;
Κοιτα, σκεφτομουν αν θα τα συνδεω με πισι η τιβι. Με βολευει η τιβι καθως Θα βλεπουμε κ ταινιες αλλα θα βαζω και μουσικη να παιζει. Δε με νοιαζει αν θα παιΖει απο τον υπολογιστη. Αλλωστε γραφω σιντι και τα βαζω εκει κ παιΖουν καθως με βολευει αφου η τιβι ειναι στο χωρο που κινουμαι πιο πολυ και που μαζευομαστε.
Θελω ηχειο δυνατο για παρτυ. Οταν θα κανω τα παρτυ μου δηλαδη να χορευουμε, να ακουγεται πολυ.
Καταλαβες τι θελω;
Δε μαρεσει ο τζονυ ντεπ τοσο.Προτιμω τον μπραντ πιτ!

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 00:44, 19-09-14:

Τα κοιταξα λιγο,απο την εμπειρια μου θα διαλεγα ενα απο τα δυο.

Το πιο δυνατο ειναι αυτο

http://www.thomann.de/gb/pioneer_s_dj60x.htm

Πιο καλυτερη αποκριση ηχου εχει αυτο.Αλλα ειναι πιο χαμηλη ενταση

http://www.thomann.de/gb/krk_rp6_rokit_g3.htm

Το τελευταιο που σου εβαλα το εχω ακουσει απο κοντα.Ειναι αριστο ηχειακι για ολες τις χρησεις,καθως επισης και για να ακους μουσικη πολλες ωρες.
Το πρωτο το διαλεξα καθαρα με τεχνικα χαρακτηριστικα.Ειναι ενα δυνατο ηχειο με καλη μεση αποκριση.

Οπως και να εχει και τα δυο θα σε ξεκουφενουν αν ειναι για σπιτι.

Ομως αν θες ογκο ηχου για να ακουγεται με μεγαλο ογκο και να τριζουν τα πατωματα θα πας εδω

http://access-prostage.gr/page/defau...la=1&prID=6569

Επισης δεν ειπες αν εχεις ενισχυτη.Αυτα ειναι ολα με ενισχυτη ενσωματωμενο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiorgosAsi : 19-09-14 στις 00:49.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:31, 21-09-14:

Σευχαριστω πολυ καταρχας.
Δεν εχω ενισχυτη. Δεν εχω τπτ. Βασικα ενα dvdplayer εχω μονο και την τιβι μου.
Τι κανω σαυτη την περιπτωση;
Ενα πληρες σετ με ενισχυτη κ ηχεια μπορεις να μου πεις;
Επισης η τιβι ειναι πλασμα-αν ενδιαφερει κι αυτο-

Έπισης, κατι πιο λεπτοκαμωμενο δεν υπαρχει; Κατι πιο φινο, λεπτουτσικο; Ολα ετσι γκουμουτσεσ ειναι; Εχω δει σε σπιτια και δε μου αρεσουν. Ειναι 4-5 και μου φαινονται πολυ αντιαισθητικα. Εχω δει σε καταστηματα κατι μακρια που μπαινουν μπροστα απο την τηλεοραση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 21-09-14 στις 22:40.
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

O GiorgosAsi έγραψε στις 23:48, 21-09-14:

Ωχ παλι εγω/?Καλα περιμενε να δω

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:52, 21-09-14:

Σε θεμα σου, θα βοηθησω τρελα!
Promise!

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

O GiorgosAsi έγραψε στις 00:20, 22-09-14:

Λοιπον ακου τι θα κανεις.Θα παρεις τηλεφωνο σε αυτα τα δυο μαγαζια,δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου,καθως ειπες δινεις ως 200 ευρω και δεν ξερω τιμες.Κοιταζα τα yamaha ns555bl ειναι αρκετα καλουτσικα για την τιμη τους!Τωρα παρε τηλεφωνο αυριο το πρωι σε αυτα τα δυο μαγαζια.Ζητα να σου πουν ηχεια που εχουν εως την τιμη που θες.Δεν ειναι πολλα οποτε δεν θα εχεις προβλημα.Πες τους ,θελω αυτοενισχυομενα ηχεια δαπεδου.Επειτα κοιτας αν μπορεις να πας να τα ακουσεις απο κοντα,η αλλιως κοιτα reviews στο ιντερνετ.Εγω σου προτεινα ενα το yamaha ns 555 γιατι δεν παρουσιαζει προβληματα σαν κατασκευη με τα χρονια και θα σου μεινει σαν ηχειο!Τωρα μπορει να βρεις κατι καλυτερο μεσω τηλεφωνου!Τωρα το θες δυνατο το ηχειο,εαν σου πουνε στειλε εδω να δω τι υπαρχει στην Ελληνικη αγορα στην τιμη που θες ,αυτο που θες δηλαδη ειναι τα Watt RMS να ειναι πανω απο 100-120 εκει!Οσο για την ευαισθησια ηχου και το ευρος δεν χρειαζεται ολα καλα ειναι γιατι ειναι hifi δεν τα θες για ειδικο σκοπο,οποτε δεν θα εχεις προβλημα.

.http://www.videorythmos.gr

http://4djpro.gr/

Γενικα τα καλυτερα που κυκλοφορουν ειναι τα BIC Acoustech 2014 αλλα δεν ξερω αν θα τα βρεις ελλαδα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiorgosAsi : 22-09-14 στις 00:29.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους