Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βάζετε "νερό στο κρασί σας";

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:01, 04-09-06:

Όσον αφορά τις σχέσεις σας με τους άλλους, είστε ελαστικοί μαζί τους; Συγχωρείτε εύκολα κάποιο "παράπτωμα" του φίλου/συντρόφου σας; Ή είστε αυστηροί με τους άλλους;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 21:32, 04-09-06:

Ανάλογα το πόσο βαρύ είναι το παράπτωμα.
Για παράδειγμα μου έχει τύχει να είμαι σε κακή διάθεση και να μου κάνει πλάκα κάποιος και να τσατίζομαι πολύ άγρια μετά και να είμαι εχθρικός απέναντι του

Μου έχει τύχει και επίσης να είμαι σε πολύ καλή διάθεση και να ξεχνάω αμέσως το παράπτωμα του άλλου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:39, 04-09-06:

Αμέτρητες φορές.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:41, 04-09-06:

Κάποιες φορές που είμαι πολύ ελαστική και ανεκτική με τους άλλους αργότερα το μετανιώνω και εκνευρίζομαι. Αλλά γενικά θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά ανεκτικό με πολύ κοντινά μου άτομα ενώ με κάποια άλλα δεν είμαι και τόσο...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:44, 04-09-06:

Τσατίζομαι και στεναχωριέμαι με το παραμικρό αλλά με τίποτα δεν κρατάω κακία μετά, μου περνάει πολύ γρήγορα.

Παράθεση

nina221

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nina221
H nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nina221 έγραψε στις 22:00, 04-09-06:

Είμαι τόσο ζώον που συνήθως με ένα συγνώνη με έχεις τουμπάρει. Αν όμως το εκμεταλευτείς σε πήρε και σε σήκωσε!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 22:06, 04-09-06:

(Δηλαδή, βάζω τόσο νερό στο κρασί μου, που κουβαλάω πάντα σκούρο ποτήρι για να μη βλέπουν οι φίλοι μου οτι κοροϊδεύω την κοινωνία.)

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 22:34, 04-09-06:

Οταν δε με ενδιαφερουν τα ατομα η περα απ'ολο το θυμο μου καταλαβαινω οτι κατα βαθος δεν ειναι κατι τοσο τρομερο αυτο που εκανε ο αλλος, ναι.
Σε ασχημες περιπτωσεις ειμαι υπερ του delete χωρις πολλα πολλα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:31, 04-09-06:

Εξαρτάται πάντα από το άτομο, την περίσταση και τους λόγους που τον οδήγησαν να κάνει κάτι που θα με πειράξει...Σε γενικές γραμμές ναι, γιατί πάντα προσπαθώ και μπαίνω στη θέση του άλλου για να δω το γιατί και το πως

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 00:22, 05-09-06:

βασικα ειμαι σα τους χαμαιλεοντες... κοιταζω ποσο νερο στο κρασι του βαζει ο αλλος και αν βαζει πολυ, εγω βαζω λιγο-και αντιστροφα. ειμαι παντα υπερ της ισορροπιας αλλα εγω δεν ειμαι σταθερη στα νερα και στα κρασια...
δε ξερω αν ειναι καλο η κακο, αλλα ετσι λειτουργω!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:47, 05-09-06:

Eίμαι αρκετά αυστηρή με τον φίλο μου και αρκετά ελαστική με τις φίλες μου.. πράγμα που μερικές φορές τον κάνει να γκρινιάζει με το δίκιο του! Πάντως κακίες δεν κρατάω και ξεχνάω πολύ εύκολα!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:38, 05-09-06:

Κακια δυσκολα κραταω κι αυτο αν μου εχεις κανει κατι βαρυ.
Ευκολα θυμωνω αλλα ευκολα μου περναει κιολας, ευτυχως.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:57, 05-09-06:

Υπάρχει ένας διαχωρισμός που ξεχωρίζει το σοβαρό από τον χαβαλέ!
Στο σοβαρό αν ο άλλος δεν το καταλάβει και επιμένει στην πλακίτσα μειόνοντας την σημασία των λέξεων μου αλλά και του τόνου, θα γίνει της κακομοίρας! Και θα είναι στο χέρι του αυστηρά αν θα ξαναμιλήσουμε! Δέχομαι πάντα το να μην καταλάβει κάποιος ότι για μένα δεν ήταν πλάκα,δέχομαι την ανθρώπινη αδυναμία στο λάθος αλλά πρέπει
1)να αναλάβει εκ των υστέρον ευθύνες
2)να μην προσπαθήσει να τα μπαλώσει με ψέματα
3)να μην προσπαθήσει να υποβαθμίσει την σοβαρότητα με αστειάκια και ειρωνευόμενος αυτά που λέω
4)οι πράξεις του μετά να δείξουν ότι κατάλαβε! Δλδ 2η φορά πολύ δύσκολα θα αφήσει να υπάρξει 3η!

Και στο μυαλό μου ήταν το θέμα καθώς το Σαββάτο κόντεψα να πετάξω άτομο από το αμάξι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 12:14, 06-09-06:

Σχεδον παντα ναι...βαζω λιγο νερο στο κρασι μου και δεν ειμαι απολυτος.(Σπανια το τελευταιο.)
Ειτε μιλαμε για σχεσεις, ειτε για φιλιες ειτε για συγγενεις, ειμαι αρκετα ελαστικος και ειναι ειναι λιγα αυτα τα πραγματα για τα οποια οχι απλως δεν βαζω κραζι, αλλα ο αλλος τρωει κοκκινη καρτα αμεσως.
Γενικα ειμαι προθυμος να δωσω και δευτερη ευκαιρια σε περιπτωση λαθους του/της. Αρκει να μην ερθει αυτος που μου εκανε την "στραβη" και μου κανει πραξη την παροιμια..."φωναζει ο κλεφτης"...

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 12:16, 06-09-06:

βαζω κοκα κολα στο ουισκι οταν δεν ειναι καλο το κρασι δε μου αρεσει...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:12, 06-09-06:

εξαρτάται απ το κρασί...
ήτοι, με κάποιους ανθρώπους ειμαι ελαστική με άλλους καθόλου....

Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sotiria
H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε στις 00:50, 07-09-06:

Σχεδόν πάντα βάζω νερό στο κρασί μου, παρ'όλες τις κατατραπακιές που έχω φάει συνεχίζω με τα ίδια μυαλά...Βέβαια είναι αναλόγως, αν είναι κάτι που δύσκολα συγχωρείται, ή είναι αδικαιολόγητο, είτε σε σχέση είτε σε φίλο-η, τότε όπως έστρωσε θα κοιμηθεί...

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 21:04, 07-09-06:

Σχεδόν πάντα. Ειδικά με το έτερον ήμισυ. Χωρίς βέβαια να πιστεύω ότι αυτό είναι καλό! Όμως έτσι είμαι εγώ. Και αν μερικές φορές έχω προσπαθήσει να κρατήσω χαρακτήρα... δεν κράτησε πάνω από μερικές ώρες!

Σίγουρα θέλω να βλέπω κι από την άλλη πλευρά το ίδιο. Τις περισσότερες φορές και να μη συμβαίνει το καταφέρνω εγώ με τον τρόπο μου.

Το κακό μ΄εμένα είναι ότι κάποια στιγμή φτάνω στα όριά μου και τότε εκρύγνυμαι σαν βόμβα, με απρόβλεπτες συνέπειες. Ήδη συνέβη μία φορά και η μπόρα πήρε συγγενείς και σχέση.

...ελπίζω να μην υπάρξει δεύτερη!

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 21:26, 07-09-06:

μπιτόνια ολόκληρα...

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 20:00, 13-09-06:

Αν και πολλές φορές είμαι αυστηρή με τους άλλους και τους τα λέω έξα απ'τα δόντια, μετά δεν μου μένει κακία!Ειναι το μπάμ της στιγμής και μετά τι έγινε κι άστραψε? Καλέ φωτό μας βγάζουν! Σε τέτοια φάση!
Για να κρατήσω μούτρα θα πρέπει να μου έχουν κάνει επαναλαμβανόμενα την ίδια μ@@@κια! Εκεί μέχρι να κάνει ο άλλος κίνηση είμαι ψυχρή όσο δεν παίρνει! Υστερα του τα χώνω και ούτε γάτα ούτε ζημιά.Τέλος! Ούτε που το αναφέρω ξανα!Πολύ σύσκολα διαγράφω ανθρώπους από τη ζωή μου!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:22, 24-09-06:

Εξαρτάται πόσο δεμένη νοιώθω με το άλλο άτομο, πόσο θα μου στοιχίσει να τον χάσω απο την ζωή μου.
Παλιότερα ήμουν πιο ανεκτική και διαλλακτική τώρα πλέον όχι.
Όσο αφορά τους φίλους μου μπορώ να συγχωρώ τα πάντα για δύο λόγους, πρώτον όσους έχω επιλέξει και θεωρώ φίλους μου σπανίως (εως ποτέ) με πληγωνουν και δεύτερον γιατί πάντα πίστευα ότι στην φιλία δεν χωράει συγγνώμη.
Στα αισθηματικά μου λειτουργώ ανάλογα με την στιγμή.Αν νοιώθω πως κάτι μπορω να το ξεπεράσω και να συνεχίσω την σχέση το κάνω, αν θεωρώ πως θα αφήσει σκιά πάνω απο την σχέση μου και θα με βασανίζει διαρκώς προτιμώ να την τελειώνω.
Στα επαγγελματικά μου το κρασί μου είναι εντελώς ανόθευτο.Τα πράγματα για μένα είναι ή ασπρα ή μαύρα, δεν υπάρχει γκρι, δεν υπάρχει κανένας συμβιβασμός.Αφιερώνω πολύ χρόνο,κόπο και συνέπεια στην δουλειά μου και δεν δέχομαι καμμία αθέτηση όρων ή παρασπονδία.
Στις περιπτώσεις που συγχωρώ δεν σημαίνει και ότι ξεχνάω.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 23:07, 14-10-06:

δυστυχώς,βάζω πολύ νερό στο κρασί μου..σε σημείο μάλιστα,που να μην μπορώ πλέον να ξεχωρίσω αν πίνω κρασί ή νερό τελικά... αλλά όλο αυτό,μέχρι το σημείο που δεν ξεπερνιούνται τα όρια της αξιοπρέπειας και του εγωισμού μου..εάν φτάσω στο σημείο ν'αγγίξω αυτά τα όρια,πολύ απλά,την κάνω μ'ελαφρά και χοροπηδηχτά...

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 23:12, 16-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Εξαρτάται πόσο δεμένη νοιώθω με το άλλο άτομο, πόσο θα μου στοιχίσει να τον χάσω απο την ζωή μου.
Παλιότερα ήμουν πιο ανεκτική και διαλλακτική τώρα πλέον όχι.
Όσο αφορά τους φίλους μου μπορώ να συγχωρώ τα πάντα για δύο λόγους, πρώτον όσους έχω επιλέξει και θεωρώ φίλους μου σπανίως (εως ποτέ) με πληγωνουν και δεύτερον γιατί πάντα πίστευα ότι στην φιλία δεν χωράει συγγνώμη.
Στα αισθηματικά μου λειτουργώ ανάλογα με την στιγμή.Αν νοιώθω πως κάτι μπορω να το ξεπεράσω και να συνεχίσω την σχέση το κάνω, αν θεωρώ πως θα αφήσει σκιά πάνω απο την σχέση μου και θα με βασανίζει διαρκώς προτιμώ να την τελειώνω.
Στα επαγγελματικά μου το κρασί μου είναι εντελώς ανόθευτο.Τα πράγματα για μένα είναι ή ασπρα ή μαύρα, δεν υπάρχει γκρι, δεν υπάρχει κανένας συμβιβασμός.Αφιερώνω πολύ χρόνο,κόπο και συνέπεια στην δουλειά μου και δεν δέχομαι καμμία αθέτηση όρων ή παρασπονδία.
Στις περιπτώσεις που συγχωρώ δεν σημαίνει και ότι ξεχνάω.

με καλύπτεις απόλυτα!!!!

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 18:23, 19-10-06:

Πρέπει να ομολογήσω ότι έχω ένα μεγάλο πρόβλημα στο να ορίζω τα όριά μου (κυρίως στους φίλους μου). Συνήθως προσπαθώ να αποφύγω τυχόν συγκρούσεις με το να υποχωρώ στις απαιτήσεις των άλλων,όσο παράλογες κι αν είναι αυτές . Το κακό είναι ότι κάποια στιγμή δεν μπορώ να το ανεχτώ άλλο και η έκρηξη είναι αναπόφευχτη

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pepper-ann
H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε στις 23:23, 19-10-06:

Με τα κοντινά μου πρόσωπα μπορώ να πω πως «βάζω νερό στο κρασί μου». Στους υπόλοιπους δε δίνω δεύτερη ευκαιρία, και αυτό είναι κακό.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:04, 27-10-06:

δυστηχος η ευτυχος παντα συνχωρω τους ανθρωπους οτι κ να μου κανουν..
ειμαι πολλυ ελαστικη...
δεν θελω με κανεναν να ειμαι ψυχρη

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 10:35, 29-10-06:

Εξαρτάται πάντα απο το πόσο σοβαρό παράπτωμα έχει κάνει κάποιος...Αν και εγώ δυστυχώς συγχωρω πάρα πολύ ευκολα και καμιά φορα δεν αξιζει τον κόπο...

Παράθεση

Oiwnos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Oiwnos
Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Oiwnos έγραψε στις 13:22, 29-10-06:

Αυτο που λειτουργει καλυτερα σε μενα πια ειναι κατι σαν αυτο που ειπε η κατερινα. delete χωρις πολλα πολλα.
Δεν ειμαι υπερ των μαχων και των εντασεων.
Αυτο που συνηθιζω ειναι αν κατι με προσβαλει σε μια σχεση , στα σκαρια, ελευθερη, φιλικη(δεν εννοω τους αδερφικους μου φιλους απο παιδια )ερωτικη ή οτιδηποτε ειδους. ειναι να πω
-Συγνωμη πρεπει να φυγω σταματαω να απανταω και σβηνω το τηλεφωνο απο παντου ωστε να ειμαι σιγουρος οτι ποτε στο μελλον δεν θα ξεχαστω ωστε να επιτρεψω αναθερμανση ή να επιδιώξω σε πιθανη αδυναμη στιγμη συναντηση.

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 14:27, 29-10-06:

Αναλογως.....Συνηθως συγχωρω ευκολα αλλα εινα κ αναλογα το ατομο κ φυσικα το τι μου εχει κανει!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 16:49, 06-11-06:

Γενικότερα βάζω νερό στο κρασί μου και μάλιστα πολύ... υπάρχουν περιπτώσεις όμως που είμαι κάτι παραπάνω απο απόλυτος σε ερωτική αλλά και φιλική σχέση!

Παράθεση

filakhs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη filakhs
Ο filakhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O filakhs έγραψε στις 22:38, 06-11-06:

Εγω βαζω οταν θα δω οτι θα βαλει και η αλλη προτα!!

εκτος και αν εχω δαγκωση τι λαμαρινα...οποτε το κρασι απο το πολυ νερο θα χασει το χρωμα του.

και μετα βεβαια σε περνει η μπαλα γιατι οτι και να μου κανει ξερει οτι την "περνει" να τα κανει

αρα εχει να κανει το ολο θεμα ποσο θες αυτην που εχεις.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:45, 12-03-10:

συγχωρω αλλα δε ξεχνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

volt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη volt
Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O volt 13/9/2005 - 23/3/2010 έγραψε στις 19:25, 12-03-10:

Tα ρίχνω όλα στον εαυτό μου οπότε ρίχνω στο νερό κρασί, αλλά έτσι κι αλλιώς άσχετα με το ποιός φταίει αν το αποτέλεσμα είναι ο χωρισμός οι ευθύνες είναι ψιλά γράμματα με τον εγωϊσμό που διακατέχει και τους δύο εκείνη την στιγμή...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη volt : 13-03-10 στις 00:44.
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 00:24, 13-03-10:

οταν εισαι ερωτευμενος με καποιον ΘΕΣ να τον συγχωρεσεις, ΘΕΣ να πιστεψεις οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι. οταν αγαπας ενα φιλο σου και εχεις ζησει πολλα μαζι του, ΘΕΣ αυτη η σχεση να σημαινει κατι, να ειναι δυνατη. αν ειναι ειλικρινης μαζι μου και εξηγησει τη σταση του πιστευω οτι συγχωρω. και μαλιστα αν οι εξηγησεις ειναι ανοιχτες (και οχι μονο στη λογικη αλλα και στο συναισθημα) παντα υπαρχει κερδος και δεν ειμαι γενικα ατομο που θα εκοβε οριστικα γεφυρες. παντα αφηνω καποιο ανοιγμα εκτος και αν καποιος ειναι τοσο απαραδεκτος που με κανει να ακουω απλα την ψυχρη λογικη μου (πρεπει να ειναι πραγματικα ζωο για να το καταφερει αυτο....)

Παράθεση

sukerakos13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sukerakos13
Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O sukerakos13 mpravo ... na dw sto derby ti tha ginei. έγραψε στις 17:26, 17-03-10:

ειμαι πολυ αυστηρος με τους αλλους ευτυχως ...το κακο με μενα ειναι πως μετα απο λιγο καιρο αν ειναι αγαπητο μου ατομο δεν μπορω να μην το συγχωρησω ...αλλα το προσπαθω οταν χρειαζεται γιατι δεν γινεται αλλιως

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:19, 09-04-11:

Πολλές φορές φτάνω στο σημείο από κρασί να πίνω νερό μόνο και μόνο για να μη στεναχωρήσω τον άλλον και τελικά στεναχωριέμαι εγώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 16:03, 03-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Όσον αφορά τις σχέσεις σας με τους άλλους, είστε ελαστικοί μαζί τους; Συγχωρείτε εύκολα κάποιο "παράπτωμα" του φίλου/συντρόφου σας; Ή είστε αυστηροί με τους άλλους;
Συγχωρω αλλα πρεπει να περασω μια διαδικασια πρωτα ,δηλ να το σκεφτω ξανα και ξανα το γεγονος που με ενοχλησε,να βρω ολες τις πιθανες απαντησεις και μετα να δωσω ελαφρυντικα και να πω παμε παρακατω τωρα
Γενικα δεν βαζω ευκολα νερο στο κρασι μου,δεν ειμαι υποχωρητικος τυπος,προσπαθω ομως να εκλογικευω τα πραγματα,και οι αλλοι ανθρωποι ειναι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 14:33, 05-08-11:

Εγώ βάζω τόσο που γίνεται νερό ... Χωρίς πλάκα συγχωρώ εύκολα.. Βέβαια, δεν μου'χουν κάνει τίποτα "χοντρό" μέχρι στιγμής ώστε να φτάσω σε σημείο να μην μπορώ να συγχωρέσω..

Παράθεση

xristina94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xristina94
H xristina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H xristina94 έγραψε στις 14:17, 09-08-11:

Με δυσκολία εκτός αν είναι κάτι ασήμαντο. Γενικά δεν είναι ωραίο να κρατάς κακία σε κάποιον ειδικά αν είναι και φίλος σου! Στην περίπτωση που σε πληγώσει, πρέπει να μάθεις να κάνεις υποχωρήσεις και να συγχωρείς.Το ίδιο περιμένεις και από τους άλλους!

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 14:57, 09-08-11:

αναλογως το ατομο και το παραπτωμα...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:10, 09-08-11:

Βάζετε νερό στο κρασί σας;
Αναλόγως το κρασί...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 15:50, 09-08-11:

Μόνο αν το ένστικτο και η διαίσθησή μου, μου λένε ότι οι άλλοι με αγαπάνε και δεν με χρησιμοποιούν. Τότε μπορεί να βάλω πάρα πολύ, μέχρι και να αρχίσω να πίνω σκέτο νερό και όχι κρασί. Αλλιώς δεν συμβιβάζομαι με τίποτα σχεδόν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 16:26, 09-08-11:

Δυστυχως παρα πολυ.....

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 17:01, 09-08-11:

τοσο που πρεπει να βαλω και λιγο κρασι γιατι δεν τραβαει αλλο. . .

Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bopajgo
H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε στις 17:12, 09-08-11:

τσου!.. μόνο στυμμένο λεμόνι στη βότκα μου...

(εξαρτάται.. όταν πρόκειται για κάτι σημαντικό που αφορά άμεσα εμένα
ή κάποιον αγαπημένο μου ή κάποιον που χρειάζεται τη βοήθειά μου, όχι...
και γενικότερα όταν ξέρω ότι έχω δίκιο επιμένω σε αυτό...)

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 13:41, 10-08-11:

Στο ψέμα μου βρήκα νερό και στο κρασί μου αλήθεια.
Βαρέθηκα σταμάτησα ν' ακούω παραμύθια

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 14:41, 15-08-11:

Όχι, βάζω όμως κρασί στο νερό μου

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:45, 15-08-11:

δεν πινω κρασι

μονο νερο..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 14:51, 15-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Όχι, βάζω όμως κρασί στο νερό μου
To οποίο μεταφράζεται ως... δημιουργώ αντιπαραθέσεις εκ του μηδενός;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

natalia3807

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη natalia3807
H natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H natalia3807 έγραψε στις 01:20, 16-08-11:

αν είναι για κάποιο μέλος της οικογενειας μου σίγουρα θα βάλω και λίγο νερό αλλα είναι κάποιος απλά γνωστός τίποτα δεν βάζω αλλα αντίθετα είμαι πιο σκληρή

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους