Ποιο είναι το αγαπημένο σας video game για Η/Υ;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποίο είναι το αγαπημένο σας video game για Η/Υ?
Αν και δεν παίζω παιχνίδια πλέον, τo Dracula (1 & 2) και Resident Evil (όχι τόσο το 3) μου έχουν μείνει αξέχαστα!
για έσας τι ισχυεί ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
CoD, αν και δυστυχώς είμαι τελείως κουλός :worry:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Championship Manager (απο το '97) και τώρα το Football Manager 2005!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μαλλον Diablo 2 αλλα τοσα εχω, δεν μπορω να ειμαι τελιως συγουρος. Μου αρεσουν παντος παρα πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εδω και 10 μέρες το WoW :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Anarki :
Εδω και 10 μέρες το WoW :D
να σε ρωτήσω?
εχω καίρο να ασχοληθώ με παίχνιδια.... το WoW έχει καμία σχέση με το 3 ? ή είναι ένα τελείως καινούργιο παιχνίδι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis

Νεοφερμένος

Ο dimis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
να σε ρωτήσω?
εχω καίρο να ασχοληθώ με παίχνιδια.... το WoW έχει καμία σχέση με το 3 ? ή είναι ένα τελείως  καινούργιο παιχνίδι ?

Καμμία σχέση. Το Warcraft 3 είναι real time strategy game, το World Of Warcraft είναι από τα λεγόμενα Massively Multiplayer Online Role-Playing Game. Ελληνιστί, είναι RPG που παίζεις μόνο μέσω Internet, με συνδρομή.

Για να απαντήσω κι εγώ στο θέμα του thread, αυτήν την περίοδο παίζω το Beyond Good And Evil και διασκεδάζω αρκετά. Δεν είναι τέλειο, αλλά είναι ψυχαγωγικό.

Ανάμεσα στα αγαπημένα μου παιχνίδια θα τοποθετούσα οπωσδήποτε τα Prince of Persia: the Sands of Time (προσοχή! ΌΧΙ το Warrior Within, το οποίο είναι μια τεράστια μπούρδα, IMHO), Metal Gear 2: Solid Snake... και άλλα που δεν μου έρχονται τώρα. :)

Btw, τα παιχνίδια που ανέφερα έχουν επίσης και γ@μw τις μουσικές! Είμαι σίγουρος πως κάποτε έχετε παίξει ένα παιχνίδι κι έχετε θαυμάσει τη μουσική του... για πείτε, ποια είναι τα αγαπημένα σας παιχνίδια από πλευράς μουσικής;;; (Για μένα το PoP: SoT που ανέφερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dimis :
Καμμία σχέση. Το Warcraft 3 είναι real time strategy game, το World Of Warcraft είναι από τα λεγόμενα Massively Multiplayer Online Role-Playing Game. Ελληνιστί, είναι RPG που παίζεις μόνο μέσω Internet, με συνδρομή.
Απο γραφικά έχουν αλλάξει κάτι ή βασίζεται στην μηχανή του Warcraft 3?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis

Νεοφερμένος

Ο dimis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χωρίς, να έχω μελετήσει το θέμα, όλο και κάτι θα έχουν αλλάξει. Δες τα screenshots για να κρίνεις μόνος σου: https://forums.worldofwarcraft.com/screenshots/screenshot.aspx?imageindex=1&Set=0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Star Wars: Jedi Academy/Knights Of The Old Republic, Monkey Island(s) (κυρίως το 3 βέβαια), Resident Evil(s) (κυρίως το 1 και το 2 (και το 4 στο Gamecube το καλύτερο)), Deus Ex, Half-Life 1&2, Myst(s), Warcraft III και Frozen Throne expansion, Diablo II, Elder Scrolls III:Morrowind και πολλά άλλα, δε μπορω να ξεχωρίσω ένα...

Πάντως μάλλον το καλύτερο μου θα είναι το Elder Scrolls IV: Oblivion ου έρχεται σύντομα (?)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Midtown Madness 1
GTA Vice City
GTA San Andreas
Mafia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Παιδια το ξερω οτι είναι παλιατζουρες αλλά αυτά μου άρεσαν.
Το Planescape : Torment έχει το φοβερότερο σενάριο και ατμόσφαιρα που έχω δεί ποτέ σε παιχνίδι. Απο action έχω λιώσει με το last blade 2 στο mame (είναι Beat em up, γιατί σταματήσαν να τα βγάζουν για pc αυτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ολα τα StarWars, γενικα ολα τα παιχνιδια που εχει βγαλει η LucasArts,τοσα που υπαρχουν δεν εχω χρονο για αλλα.
Εκτος LucasArts,τα 3 αγαπημενα ειναι το Black Dahlia,Quest for Glory 5:Dragon's Fire και Worms World Party!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Longest Journey
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Στο PC έχω παίξει αριστουργήματα τόσο καιρό που ασχολούμαι. Όμως κανέναν δεν έφτασε στα μάτια μου το Final Fantasy X...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas777

Νεοφερμένος

Ο andreas777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
FM 2005 GTA san andreas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Max Payne
και
GTA

Αλλά το αγαπημένο μου (ως κοπελίτσα κι εγώ) είναι το Sims2. Για όσες δεν το ξέρουν να το δοκιμάσουν ανεπιφύλακτα.:pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exophrenic

Νεοφερμένος

Ο exophrenic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Στο PC έχω παίξει αριστουργήματα τόσο καιρό που ασχολούμαι. Όμως κανέναν δεν έφτασε στα μάτια μου το Final Fantasy X...

To FFX είναι όντως αριστούργημα αλλά αν εξερέσεις τα γραφικά λόγω ιλικίας το FFVII είναι επεισης αντάξιο του 10 δοκιμασέ το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά είναι οι κυψέλες, μπορεί να μην είναι προτοποριάκο ή προτότυπο άλλα πάντα αυτό μου άρεσε, άν θέλω παιχνίδια έχω το πλέιστέισον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Έως τώρα το "Max Payne" 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top