Ποιο είναι το αγαπημένο σας video game για Η/Υ;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Day of the Tentacle, αρχές δεκαετίας '90, rulez. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Χμ...είναι αρκετά.

Αρχικά αξέχαστο είναι το Bubble Bubble, με το τερατάκι που έκανε φούσκες:clapup:. Μετά θυμάμαι το Prince of Persia σε δισκέτα φυσικά (εν έτος 1992). Αργότερα, γύρω στο 1999 θυμάμαι το Heroes of Might and Magic (2 ή 3) :D. Συνέχισα με το HoM&M 4 σε Xp :D. Μετά γνώρισα το Age of Mythology :D.
Το 2007 κόλλησα με το υπέροχο Civilization IV :clapup:, συνέχισα με το Eragon :)(που ήταν πολύ καλύτερο από την ταινία), μου έκαναν δώρο το HoM&M V :) και το καλοκαίρι γνωρίστηκα με το The Elder Scrolls IV: Oblivion :clapup::clapup: που παραμένει ο κεραυνοβόλος μου έρωτας (συν του ότι βγήκε Game of the YEAR:P). Βέβαια, το The Witcher που απέκτησα πριν 1 μήνα είναι ο λόγος που κάνω απιστίες στο Oblivion:whistle:, αλλά υπομονή μέχρι το Μάρτη που θα παραλάβω το Assasins' Creed :D:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Απο εμενα μην περιμενετε rpg και online παιχνιδια...:P
Αγαπημενα:

Thief(ολα)
Fantasmagoria
Legacy of Kain (ολα)
Grim Fantago
Onimusha
Prince of Persia
Resident Evil
Black Mirror
Syberia I, II
Βioshock

Tωρα δεν μου ερχονται αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χμ...είναι αρκετά.

Αρχικά αξέχαστο είναι το Bubble Bubble, με το τερατάκι που έκανε φούσκες:clapup:. Μετά θυμάμαι το Prince of Persia σε δισκέτα φυσικά (εν έτος 1992). Αργότερα, γύρω στο 1999 θυμάμαι το Heroes of Might and Magic (2 ή 3) :D. Συνέχισα με το HoM&M 4 σε Xp :D. Μετά γνώρισα το Age of Mythology :D.
Το 2007 κόλλησα με το υπέροχο Civilization IV :clapup:, συνέχισα με το Eragon :)(που ήταν πολύ καλύτερο από την ταινία), μου έκαναν δώρο το HoM&M V :) και το καλοκαίρι γνωρίστηκα με το The Elder Scrolls IV: Oblivion :clapup::clapup: που παραμένει ο κεραυνοβόλος μου έρωτας (συν του ότι βγήκε Game of the YEAR:P). Βέβαια, το The Witcher που απέκτησα πριν 1 μήνα είναι ο λόγος που κάνω απιστίες στο Oblivion:whistle:, αλλά υπομονή μέχρι το Μάρτη που θα παραλάβω το Assasins' Creed :D:D.
Σε προσκυνώ ταπεινά!




Το bubble-bobble θα μου μείνει αξέχαστο! :D
Πόσες και πόσες βδομάδες παίζαμε μ' αυτό με τον πατέρα μου.... θα το τερματίσαμε καμιά 10αριά φορές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Ζώρζ ... :P:P

Ξέχασα να αναφέρω το κόλλημα με τα Lemmings (και οι αρκετές ώρες σπαζοκεφαλιάς για να σώσω τα χαζά ανθρωπάκια από κουφά εμπόδια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ζώρζ ... :P:P

Ξέχασα να αναφέρω το κόλλημα με τα Lemmings (και οι αρκετές ώρες σπαζοκεφαλιάς για να σώσω τα χαζά ανθρωπάκια από κουφά εμπόδια)
Respect!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αγαπημένη σειρά όλα τα Prince of Persia. Από τα 2D έως και τα τελευταία 3D και ανυπομονώ να βγάλουν κι άλλο! (κυκλοφορεί μια φήμη). Έχω αφιερώσει αρκετές ώρες μου στα Splinter Cell, αν και το έχουν χαλάσει κάπως. Επίσης, τα Max Payne είναι τρομερά (fan του bullet time). Escape from Monkey Island είναι κορυφαίο στο είδος του και εννοείται και το Grim Fangango (αλίμονο). Από τα πρώτα καψίματα μου πάντως τα έκανα με το XCOM: Terror from the Deep, εξού και έχω πάρει όλα τα παιχνίδια που το θυμίζουν στη σειρά. Strategy δεν πολυπαίζω, αλλά με το Warcraft 2 είχα μια καλή σχέση. Φυσικά last but not least, όλη η σειρά GTA! Προσκυνώ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
World of Warcraft (δεν προλαβαίνω για τα υπόλοιπα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Πολλά αλλά τα top μου είναι
KOTOR I & II
Neverwinter Nights 2


Όοοχι δεν είμαι RPGού, ποιος διαδίδει τέτοια πράγματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
το τελευταιο παιχνηδη που επεξα και τερματισα ηταν το call of duty το 4 . πολυ καλο παιχνηδακι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Θα πω το Resident Evil γιατί έχει γενέθλια η συνονόματή του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Sid Meier's Civilization(ΟΛΑ)
Day of the Tentacle
Grim Fandango
Psychonauts
World of Warcraft
Oblivion
Daggerfall
American McGee's Alice
Warcraft III & FT
Primal Rage
Black&White
Sacred
Age of [Stuff]
&αλλα που δε θυμαμαι τωρα
&More to come οταν επιτελους τελειωσω το σχολειο σε 1 μηνα XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σήμερα θυμήθηκα και το εξαιρετικό ΟΝΙ.

Απίστευτο παιχνίδι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σήμερα θυμήθηκα και το εξαιρετικό ΟΝΙ.

Απίστευτο παιχνίδι...:)


Τι μου θυμισες και εμενα τωρα... Το ειχα δανιστει απο τον ξαδερφο μου (παιζει να το εχω ακομα....:P) αλλα δεν αντεξα ποτε μου να το παιξω... Αλλα δεν θυμαμε γιατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ το έχω ακόμη, σήμερα μάλιστα που το θυμήθηκα το εγκατέστησα ξανά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Η Lara η κουκλάρα! :D Tomb Raider Legend ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Lara04.jpg
    Lara04.jpg
    131.8 KB · Εμφανίσεις: 256

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Civilization II
Starcraft
Nba Live 95, 2003
Warcraft I & II
Star Wars: Knights Of The Old Republic
STAR WARS: JEDI KNIGHT
X-COM: UFO DEFENCE
System Shock 2
Football Manager
Grand Theft Auto II
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Civilization II
Starcraft
Nba Live 95, 2003
Warcraft I & II
Star Wars: Knights Of The Old Republic
STAR WARS: JEDI KNIGHT

X-COM: UFO DEFENCE
System Shock 2
Football Manager
Grand Theft Auto II

Έχω καεί άσχημα με αυτά τα δύο... Τι μου θύμισες, έβαζα lan με τον αδελφό μου και κυνηγιόμασταν με τις ώρες...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Κι εγώ έπαιζα, μέσω ip κυρίως, με φίλους το JK Academy (εκεί με τρώγανε), και ΝΒΑ Live (εκεί τους έτρωγα) Άσε κάψιμο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Half Life 2 και World of Warcraft. {δεν παιζω κανενα απ' αυτα πλεον}

Παντως εχω μικρη εμπειρια απο pc games λογω του οτι ειχα μπει βαθια στα MMORPG με το WoW {αρα δεν υπηρχε χρονος για να παιξω κατι αλλο}. Μετα το WoW πλεον ειναι δυσκολο καποιο παιχνιδη να με συγκινησει. Παντως προς το παρον περιμενω το Warhammer online: Age of Reckoning. Δεν σκοπευω παντως να επιτρεψω στον εαυτο μου να ξανακολλησει οπως με το WoW. Μια φορα - για εναμιση ολοκληρο χρονο -αρκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top