Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Νεκρός ο 16χρονος

statistikos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη statistikos
Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 672 μηνύματα.

O statistikos έγραψε στις 15:46, 10-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
φιλε μου, ολες αυτες τις μερες, προσπαθεις να μας επιβληθεις, μας κατηγορεις οτι ειμαστε "προβατα".

δεν απαντας, γιατι πολυ απλα δεν εχεις κατι να πεις. δεν εχεις επιχειρηματα, ουτε, εδω που τα λεμε βιωματα απο πορειες.

γνωριζω τι με κινυγαει, αλλα γνωριζω πολυ περισσοτερο, τι βρισκεται απεναντυ μου, οταν διαδηλωνω και πως προσπαθει να με εμποδισει να το κανω.

δεν σε κατηγόρησα ως φασιστα. ειναι πολυ απλο, δεν εχω τις ιδιες ιδεες μαζι σου και τα ιδια θελω. αντιστοιχα, δεν εχω τα ιδια θελω με εναν καπιταλιστη, με εναν φασιστα και αν το θες, ουτε με εναν αναρχικο(τουλαχιστον οχι ακριβως τα ιδια σε αυτη την περιπτωση).

αναγνωριζω παντως οτι ο τροπος που το εγραψα ισως φανηκε προκλητικος, που σε αυτη την περιπτωση πραγματικα δεν το ειχα σκοπο.
-----------------------------------------

κατι που ειδα τωρα και μου εκανε εντυπωση.

δεν ειναι μπλε τα στρατιωτακια, πρασινα ειναι...
Για την ακρίβεια χακί και μπλε. Αλλά λίγη σημασία έχει το χρώμα.

Τέλος, καλά κάνεις και διαφωνείς με όλο το κόσμο. Δικαίωμα σου. Νομίζω πως δεν υπάρχει κώδικας επικοινωνίας ανάμεσά μας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 15:55, 10-12-09:

Τέλος, καλά κάνεις και διαφωνείς με όλο το κόσμο. Δικαίωμα σου. Νομίζω πως δεν υπάρχει κώδικας επικοινωνίας ανάμεσά μας.
εξακολλουθεις να αποφευγεις να απαντησεις, αλλα αποφευγεις και τον διαλογο, πλεον.
απ' ο,τι φαινεται, το προβλημα δεν βρισκεται σε τοσο μεγαλο βαθμο στη μερια μου

by the way, δεν αποτελεις ολο τον κοσμο

Υ.Γ. με αφορμη αυτη την απαντηση:
Νομίζω ότι πρέπει να διαδηλώνουμε κάθε μέρα, να σκοτώσουμε κάθε μπάτσο αφού τον βασανίσουμε πρώτα, ίσως να καταργήσουμε την αστυνομία και τέλος ως ένδειξη συμπαράστασης στον φοιτητή να κάψουμε όσα περισσότερα μαγαζάκια και αυτοκίνητα μπορούμε.
νομιζω οτι δεν εχεις καταλαβει καν τι εγραφα τοσες σελιδες, και ποια ειναι η διαφωνια μου μαζι σου. οποτε, λοιπον, κατσε και ξαναδιαβασε τη συζητηση, κανε μου quote που υποστηριζω τη "θανατοση των αστυνομικων και το σπασιμο των καταστηματων". δες λιγο τι εχεις προσφερει στο διαλογο και τι πραγματικα εχεις απαντησει σε οσα ερωτηματα σου εχουν τεθει. μην το παιζεις υπερανω, μην νομιζεις οτι εισαι το ατομο που "εχει δικιο δικιο σε ολα".
αν εχεις κατι να πεις, πες το, χωρις ειρωνιες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

statistikos

Διάσημο Μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 672 μηνύματα.

O statistikos έγραψε στις 16:04, 10-12-09:

εξακολλουθεις να αποφευγεις να απαντησεις, αλλα αποφευγεις και τον διαλογο, πλεον.
απ' ο,τι φαινεται, το προβλημα δεν βρισκεται σε τοσο μεγαλο βαθμο στη μερια μου

by the way, δεν αποτελεις ολο τον κοσμο
Απλά για να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά.

Ένα, σίγουρα δεν αποτελώ όλο το κόσμο. Ούτε κι εσύ όμως.

Δύο, λες και ξαναλές ότι γελούν μαζί μου. Και έχω δεχτεί δύο μέρες διψήφιο αριθμό προσωπικών μηνυμάτων που μου λένε για σένα και τη παρέα σου τα χίλια δυο. Γενικά μάλλον το έχετε παρεξηγήσει το θέμα.

Τρία, ενδεχομένως να έχεις δίκιο σε όσα λες. Εγώ απλά και "αρκετοί" ακόμα δεν συμφωνούν μαζί σας.

Τέσσερα, ο λόγος για τον οποίο δεν μπορώ να γράφω όλη μέρα εδώ μέσα, την ιστορία της ζωής μου είναι απλούστατος. Βρίσκεται κάτω από το ψευδώνυμο σου. Δεν θέλω να καταντήσω έτσι... Και να ξέρεις αυτό από μόνο του δείχνει πολλά...

Ξαναλέω, δεν υπάρχει λόγος να τους ζαλίζουμε όλους. Ηρεμία.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 18:10, 10-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από stellastar
Επειδή ΠΗΓΑ στην πορεία της Κυριακής,και ήμουν στο μπλογκ του ΣΥΡΙΖΑ οφειλω να σας πω τα εξης:
-το μπογκ ηταν περιφρουρημένο (ητοι με ανθρωπινες αλυσιδες προστατευεις το μπλογκ σου απο την εισοδο στοιχειων που μπορουν εσκεμμενα να σε εκθεσουν )
- Κουκουλοφοροι και αναρχικοι μας εβριζαν! (αν τους καλυπτε ο ΣΥΡΙΖΑ δε θα επρεπε να ειμαστε μια χαρουμενη παρεα
-Μερικοι απο δαυτους καταφεραν να μπουν στο μπλογκ και διωχθηκαν με σπρωξιες!
-Οποτε καναν καταστροφες, ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ τους φωναζε και τους εβριζε!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,σταματηστε τις συκοφαντιες.Ο ΣΥΡΙΖΑ ουδεποτε καλυψε αυτους τους ανθρωπους.
Πολλοι απο αυτους μαλιστα ειναι ασφαλιτες (δηλαδη αστυνομικοι που δρουν προβοκατορικα).

Πρώτα απ'ολα στις πορείες υπάρχουν blocs και όχι blogs.
Δεν ξέρω από πότε ο ΣΥΡΙΖΑ περιφρουρεί τις πορείες του...ειλικρινά αν ισχύει κάτι τέτοιο εκπλήσσομαι (θετικά).
Επειδή ο ΣΥΡΙΖΑ φιλοξενεί κάθε καρυδιάς καρύδι (aka εχει υπαρξιακα προβλήματα) δε μου λένε κάτι όροι όπως "ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ"...δεν συκοφαντώ, απλώς όταν σε ένα κόμμα συμμετέχει από Κουβέλης μέχρι χούλιγκαν της Θύρας 13, μην απαιτείς και πολλά από έναν εξωτερικο παρατηρητή. Ειναι γνωστές οι ιστορίες βουλευτών του μορφώματος αυτού με γιους και ανιψιούς σε επεισόδια που αφέθησαν ελεύθεροι αφού είχαν προσαχθεί με υπόνοια εγκληματικών πράξεων...Δε μπορεί ο κάθε απατεωνίσκος να θεωρεί τσιφλίκι του τη χώρα και τα κεκτημένα της, είτε τον λένε μπάτσο, είτε τον λένε Tsipras. Κάποια στιγμή το παραμύθι αυτό πρέπει να σταματήσει.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 19:38, 10-12-09:

Δύο, λες και ξαναλές ότι γελούν μαζί μου. Και έχω δεχτεί δύο μέρες διψήφιο αριθμό προσωπικών μηνυμάτων που μου λένε για σένα και τη παρέα σου τα χίλια δυο. Γενικά μάλλον το έχετε παρεξηγήσει το θέμα.
για κανε παραθεση ποτε ειπα ειπα οτι γελουν μαζι σου; κατσε λιγο, οχι δεν το ειπα εγω ποτε. μαλλον μπερδευεις τα ατομα, γιατι μαλλον νομιζεις οτι ολοι "εμεις" ειμαστε το ιδιο ατομο, το ατομο που και καλα σε απειλει; εχει παθει ψυχωση μαζι σου; τι να πω, αν αυτο πιστευεις, τοτε μαλλον πρεπει να χασεις λιγο απο τον εγωισμο σου.

Τρία, ενδεχομένως να έχεις δίκιο σε όσα λες. Εγώ απλά και "αρκετοί" ακόμα δεν συμφωνούν μαζί σας.
ωραια, ΓΙΑΤΙ δεν συμφωνεις; για να λεμε την αληθεια, ακομα δεν εχεις δωσει μια τεκμηριωμενη απαντηση

την ιστορία της ζωής μου είναι απλούστατος. Βρίσκεται κάτω από το ψευδώνυμο σου. Δεν θέλω να καταντήσω έτσι... Και να ξέρεις αυτό από μόνο του δείχνει πολλά...
απ'οσο φαινεται, δυστυχως το κανεις, γιατι αν δεις ακομα λιγο κατω απο το ψευδονυμο μου και κοιταξεις και αντιστοιχα το δικο σου, θα αλλαξεις, καπως γνωμη. αν παρ ολα αυτα ηθελες να απαντησεις, σε τοσα μηνυματα που με προσεβαλλες, θα ειχες ηδη καταφερει να εκφρασεις μια ολοκληρωμενη αποψη.

Ξαναλέω, δεν υπάρχει λόγος να τους ζαλίζουμε όλους. Ηρεμία.
δεν ζαλιζουμε καποιον ο οποιος παταει το κουμπακι του υπολογιστη του, ανοιγει τον explorer του, μπαινει στη σελιδα και, επειδη ο ιδιος το θελει, μπαινει στο συγκεκριμενο θεμα
Ειναι γνωστές οι ιστορίες βουλευτών του μορφώματος αυτού με γιους και ανιψιούς σε επεισόδια που αφέθησαν ελεύθεροι αφού είχαν προσαχθεί με υπόνοια εγκληματικών πράξεω
καμια πηγη;
δεν συκοφαντώ, απλώς όταν σε ένα κόμμα συμμετέχει από Κουβέλης μέχρι χούλιγκαν της Θύρας 13, μην απαιτείς και πολλά από έναν εξωτερικο παρατηρητή
ο κουβελης αυτη τη στιγμη αποτελει τον πλεον αξιο, μπορω να πω, πολιτικο που εχει αυτη τη στιγμη η χωρα μας

statistikos

Διάσημο Μέλος

O statistikos έγραψε στις 20:13, 10-12-09:

για κανε παραθεση ποτε ειπα ειπα οτι γελουν μαζι σου; κατσε λιγο, οχι δεν το ειπα εγω ποτε. μαλλον μπερδευεις τα ατομα, γιατι μαλλον νομιζεις οτι ολοι "εμεις" ειμαστε το ιδιο ατομο, το ατομο που και καλα σε απειλει; εχει παθει ψυχωση μαζι σου; τι να πω, αν αυτο πιστευεις, τοτε μαλλον πρεπει να χασεις λιγο απο τον εγωισμο σου.

ωραια, ΓΙΑΤΙ δεν συμφωνεις; για να λεμε την αληθεια, ακομα δεν εχεις δωσει μια τεκμηριωμενη απαντηση

απ'οσο φαινεται, δυστυχως το κανεις, γιατι αν δεις ακομα λιγο κατω απο το ψευδονυμο μου και κοιταξεις και αντιστοιχα το δικο σου, θα αλλαξεις, καπως γνωμη. αν παρ ολα αυτα ηθελες να απαντησεις, σε τοσα μηνυματα που με προσεβαλλες, θα ειχες ηδη καταφερει να εκφρασεις μια ολοκληρωμενη αποψη.

δεν ζαλιζουμε καποιον ο οποιος παταει το κουμπακι του υπολογιστη του, ανοιγει τον explorer του, μπαινει στη σελιδα και, επειδη ο ιδιος το θελει, μπαινει στο συγκεκριμενο θεμα
καμια πηγη;
ο κουβελης αυτη τη στιγμη αποτελει τον πλεον αξιο, μπορω να πω, πολιτικο που εχει αυτη τη στιγμη η χωρα μας
...

stellastar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stellastar
H stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H stellastar έγραψε στις 20:55, 10-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Πρώτα απ'ολα στις πορείες υπάρχουν blocs και όχι blogs.
Δεν ξέρω από πότε ο ΣΥΡΙΖΑ περιφρουρεί τις πορείες του...ειλικρινά αν ισχύει κάτι τέτοιο εκπλήσσομαι (θετικά).
Επειδή ο ΣΥΡΙΖΑ φιλοξενεί κάθε καρυδιάς καρύδι (aka εχει υπαρξιακα προβλήματα) δε μου λένε κάτι όροι όπως "ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ"...δεν συκοφαντώ, απλώς όταν σε ένα κόμμα συμμετέχει από Κουβέλης μέχρι χούλιγκαν της Θύρας 13, μην απαιτείς και πολλά από έναν εξωτερικο παρατηρητή. Ειναι γνωστές οι ιστορίες βουλευτών του μορφώματος αυτού με γιους και ανιψιούς σε επεισόδια που αφέθησαν ελεύθεροι αφού είχαν προσαχθεί με υπόνοια εγκληματικών πράξεων...Δε μπορεί ο κάθε απατεωνίσκος να θεωρεί τσιφλίκι του τη χώρα και τα κεκτημένα της, είτε τον λένε μπάτσο, είτε τον λένε Tsipras. Κάποια στιγμή το παραμύθι αυτό πρέπει να σταματήσει.
Καλα ντε τα μπλοκς!
Ο κόσμος του μπλοκ εννοω φωναζε στους μπαχαλακηδες να μην κανουν καταστροφες. Αφου μελη του μπλοκ μας κοντεψαν να ρθουν στα χερια μαζι τους γιαυτο το θεμα.Επομενως πώς μπορει αυτος ο χώρος να εχει σχεση μαυτους; Βεβαια αυτα δεν τα δειχνουν ποτε στα καναλια.
Στο οτι ο Συριζα εχει ωρες ωρες εικονα ξεφραγκου αμπελιου,θα συμφωνησω.Αλλα αυτος ειναι ταυτοχρονα και ο πλουτος του χωρου αυτου. Πολλες διαφορετικες αποψεις οι οποιες συντιθονται. Αλλωστε δεν υπαρχει μια και μοναδικη αληθεια (βλεπε ΚΚΕ) αλλα πολλες κ διαφορετικες αληθειες που πρεπει να συντιθονται,και μονο ετσι μπορει να αντιμετωπιστει η πολυδιασπαση της Αριστερας και να πραγματοποιηθει το οραμα της ενοτητας της.
Και το παιδι ενός πρώην βουλευτή του ΣυΡιζΑ ηταν ναρκομανης.Αναρωτιεμαι ομως,τι ειδους αισθητικη εισαγει αυτη η αντιμετώπιση της πολιτικης: Οπου τα λάθη παιδιών των πολιτικων μπορουν να χρησιμοποιηθουν για την κριτικη των γονεων.
Τον Τσιπρα ομως δεν καταλαβαινω γιατι τον εχεις βάλει στο ματι. Εχει αυτος παιδια αναρχικους ή ειναι ο ίδιος;:xixi:

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:00, 10-12-09:

...όχι άλλο Συριζο-Τσιπρο-Κάρβουνο...:p

αρκετά καίμε τέτοιο κάρβουνο τόσα χρόνια στο Ελληνικό Δημόσιο και Δωρεάν Πανεπιστήμιο...μέσω σκουληκιών-πουλημένων ακαδημαϊκών "δασκάλων"...

ΣΥ.ΡΙΖΑ = Σύστημα Ριζικής Αποτρίχωσης

stellastar

Νεοφερμένος

H stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H stellastar έγραψε στις 21:31, 10-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
...όχι άλλο Συριζο-Τσιπρο-Κάρβουνο...:p

αρκετά καίμε τέτοιο κάρβουνο τόσα χρόνια στο Ελληνικό Δημόσιο και Δωρεάν Πανεπιστήμιο...μέσω σκουληκιών-πουλημένων ακαδημαϊκών "δασκάλων"...

ΣΥ.ΡΙΖΑ = Σύστημα Ριζικής Αποτρίχωσης
τεκμηριωμενος λογος .&-

georg13pao

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georg13pao
Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O georg13pao www.e-parea.com έγραψε στις 22:32, 10-12-09:

Είναι πλέον γνωστό ότι οι statistikos και nPb μιλούν με στατιστικά και τεκμήρια. :cool:

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 22:36, 10-12-09:

το συγκεκριμένο δεν το λέω τυχαία...:cool:
πέντε χρόνια τώρα ως φοιτητής, δεν βυζαίνω το δάκτυλο...

ξέρω επώνυμα και δεν θέλω να μιλήσω δημοσίως...που οδηγούν στον βούρκο την σχολή σαν "παραδείγματα" ακαδημαϊκών δασκάλων...

έλεος πια...
ακούστε και κάτι διαφορετικό που μπορεί να υπάρχει σε κάποιο άλλο μέρος της Ελλάδας...

(δεν έχω κάτι με τον ΣΥ.ΡΙΖΑ προσωπικά...)

georg13pao

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georg13pao
Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O georg13pao www.e-parea.com έγραψε στις 23:43, 10-12-09:

Ναι όμως με το να γενικολογείς απλά κάνεις προπαγάνδα.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 23:46, 10-12-09:

το συγκεκριμένο δεν το λέω τυχαία...:cool:
πέντε χρόνια τώρα ως φοιτητής, δεν βυζαίνω το δάκτυλο...

ξέρω επώνυμα και δεν θέλω να μιλήσω δημοσίως...που οδηγούν στον βούρκο την σχολή σαν "παραδείγματα" ακαδημαϊκών δασκάλων...

έλεος πια...
ακούστε και κάτι διαφορετικό που μπορεί να υπάρχει σε κάποιο άλλο μέρος της Ελλάδας...

(δεν έχω κάτι με τον ΣΥ.ΡΙΖΑ προσωπικά...)
το ακουμε, αλλα χωρις στοιχεια δεν μπορεις να πεισεις ουτε τον γαιδαρο σου...

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 02:29, 11-12-09:

Υπαρχει κοινοβουλευτικος πολιτικος σχηματισμος που υποθάλπτει εγκληματίες; Υπαρχουν στοιχεια; Αν ναι,τι πιθανό κέρδος θα μπορούσε να έχει,αφου στρεφει ολη την κοινωνια εναντιον του;
Ανακαλύπτω τον κόσμο...

Εχω μεινει αναυδος με την επιρροη που μπορουν να εχουν τα ΜΜΕ και να χειραγωγουν κυριολεκτικα την κοινη γνωμη!
Τελικά είσαι άνδρας ή γυναίκα?
Τώρα που το κοίταξα λίγο:
Εγω γραφω απ'το προφιλ της αδερφης μου γιατι (αυτο)μπανιαριστικα!
Ιατρική Αθήνας περασα με σειρα 101ος.
Θα σε παρακαλούσα ή να αλλάξεις τα στοιχεία στο προφίλ εφόσον στο παραχωρεί η αδερφή σου ή να δημιουργήσεις νέο.

Επειδή ΠΗΓΑ στην πορεία της Κυριακής,και ήμουν στο μπλογκ του ΣΥΡΙΖΑ οφειλω να σας πω τα εξης:
-το μπογκ ηταν περιφρουρημένο (ητοι με ανθρωπινες αλυσιδες προστατευεις το μπλογκ σου απο την εισοδο στοιχειων που μπορουν να σε εκθεσουν εσκεμμενα)
Άλλο blog, άλλο μπλοκ (για σύνολο ανθρώπων). Ήδη στο επισήμανε άλλο μέλος, αλλά ξεκαθάρισε λίγο τις έννοιες...

Το θέμα είναι για τον θάνατο του 16χρονου, όχι για να υπερασπίζεσαι με νύχια και με δόντια τον ΣΥΡΙΖΑ.

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 11:04, 11-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από georg13pao
Ναι όμως με το να γενικολογείς απλά κάνεις προπαγάνδα.

α...καλά :cool::who: (αν θέλεις να μάθεις υπάρχουν και τα πμ..)
έχεις απόλυτο δίκιο...το αλάθητο του Πάπα...:no1:

(αν έβλεπες και για ποιους αναφέρομαι, θα σου ερχόταν να ξεράσεις)

stellastar

Νεοφερμένος

H stellastar έγραψε στις 14:06, 11-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Ανακαλύπτω τον κόσμο...

Τελικά είσαι άνδρας ή γυναίκα?
Τώρα που το κοίταξα λίγο:

Θα σε παρακαλούσα ή να αλλάξεις τα στοιχεία στο προφίλ εφόσον στο παραχωρεί η αδερφή σου ή να δημιουργήσεις νέο.

Άλλο blog, άλλο μπλοκ (για σύνολο ανθρώπων). Ήδη στο επισήμανε άλλο μέλος, αλλά ξεκαθάρισε λίγο τις έννοιες...

Το θέμα είναι για τον θάνατο του 16χρονου, όχι για να υπερασπίζεσαι με νύχια και με δόντια τον ΣΥΡΙΖΑ.
Χρησιμοποιουμε τον ίδιο υπολογιστή.Πότε γράφει ο ένας πότε ο άλλος (ποτε και οι δυο μαζί).
Αφου το επισημανε,γιατί ειναι αναγκη να το σχολιασεις;
Ενα θεμα ειναι δυνατο να εχει πολλες προεκτάσεις,ειδικά μετα από 27 σελίδες συζήτησης.

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 14:47, 11-12-09:

Γιατί
Διπλός Λογαριασμός Μέλους (Double Account)

Ποινή:Αποκλεισμός της εισόδου σε όσα usernames του χρήστη κρίνουν τα μέλη της ΟΔ

Κάθε μέλος του forum έχει το δικαίωμα να διατηρεί μόνο έναν λογαριασμό πρόσβασης στο iSchool.gr

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 14:55, 11-12-09:

Λαθος κανονας Iliaso

7.Ένας λογαριασμός, ένα άτομο

Ποινή: Ανάλογα με την κρίση της ΟΔ

Απαγορεύεται να χρησιμοποιούν περισσότερα του ενός άτομα τον ίδιο λογαριασμό.

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 14:55, 11-12-09:

Χρησιμοποιουμε τον ίδιο υπολογιστή.Πότε γράφει ο ένας πότε ο άλλος (ποτε και οι δυο μαζί).
Αφου το επισημανε,γιατί ειναι αναγκη να το σχολιασεις;
Ενα θεμα ειναι δυνατο να εχει πολλες προεκτάσεις,ειδικά μετα από 27 σελίδες συζήτησης.
Για το πρώτο έχεις pm.
Δεν είναι, αλλά έτσι ήθελα.
Και βέβαια είναι δυνατό αυτό που λες. Ένα κόμμα όμως δεν κρίνεται από εσένα και τους υπόλοιπους που πήγαν στην πορεία και συμμετείχαν σε μπλοκ του, αλλά από τις πολιτικές του. Γι'αυτό μην κόπτεσαι να το υπερασπίζεσαι τόσο.

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 15:15, 11-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Λαθος κανονας Iliaso
Oyps pardon.Έκανα copy paste λάθος κανόνα από αυτό που θελα:zilia:

stellastar

Νεοφερμένος

H stellastar έγραψε στις 20:41, 11-12-09:

Βρε συ miv μηπως θες να το ξανασκεφτεις αυτο περι σοβαροτητας του Χρυσοχοιδη;

Οι φωτογραφίες του Νίκου Γιακουμίδη, αποδεικνύουν καρέ-καρέ τη σύλληψη του 23χρονου και την τοποθέτηση, στη συνέχεια, μιας βόμβας μολότοφ από άνδρες της ομάδας Ζήτα σε ένα σακίδιο που δεν ανήκει στον ίδιο. Ο φωτορεπόρτερ του Associated Press αναλύει στο tvxs γτις αποκλειστικές εικόνες του.

ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Επ. πρ. εξέταση για τη σύλληψη του «φοιτητή με τις πιτζάμες»
Δημοσίευση: 11-12-2009 17:16
Ντοκουμέντο: η σύλληψη του φοιτητή με την πιτζάμα
Δημοσίευση: 11-12-2009 02:49
ΕΔΕ γιατί του «φόρτωσαν» μια τσάντα με μολότοφ
Δημοσίευση: 10-12-2009 18:57
Αποκάλυψη σκευωρίας της ΕΛ.ΑΣ. εις βάρος 23χρονου φοιτητή
Δημοσίευση: 10-12-2009 11:28

Καρέ-καρέ, σε υψηλή ανάλυση και αρκετή λεπτομέρεια οι φωτογραφίες του Νίκου Γιακουμίδη αποδεικνύουν τη σκευωρία της αστυνομίας κατά του 23χρονου. Ο νεαρός συλλαμβάνεται φορώντας την πιτζάμα του, ενώ φαίνεται ότι είναι ήδη περασμένη στον ώμο του η δική του μικρή τσάντα, την οποία μάλιστα οι αστυνομικοί ερευνούν διεξοδικά. Στη συνέχεια, οι άνδρες της ομάδας Ζήτα φέρνουν ένα άλλο μεγάλο σακίδιο, που δεν ανήκει στο νεαρό, και τοποθετούν μέσα σε αυτό τη βόμβα μολότοφ.

«Τη στιγμή της σύλληψης, βρισκόμουν αρκετά κοντά στους αστυνομικούς και τον 23χρονο. Ωστόσο, μόλις αντιλήφθηκαν οι αστυνομικοί την παρουσία μου, με διέταξαν να απομακρυνθώ, ενώ ένας άντρας προσπάθησε να σταθεί μπροστά και να καλύψει το φακό μου», σχολιάζει ο κ.Γιακουμίδης. Γι΄ αυτό και οι υπόλοιπες φωτογραφίες τραβήχτηκαν από μεγάλη απόσταση, με τηλεφακό.

Διαβάστε αναλυτικά τα σχόλια του Ν.Γιακουμίδη για τις κρίσιμες φωτογραφίες:

Φαίνεται ξεκάθαρα ότι οι άνδρες της ομάδας Ζήτα μεταφέρουν τον συλληφθέντα 23χρονο προς μία κατεύθυνση, ενώ άλλος άντρας της ομάδας κινείται προς άλλη κατεύθυνση κρατώντας ένα ανοικτό σακίδιο.

Οι αστυνομικοί κρατούν στα χέρια τους – πίσω από το δέντρο – το σακίδιο στο οποίο αργότερα θα τοποθετήσουν τη βόμβα μολότοφ. Δίπλα στο σώμα του 23χρονου, φαίνεται ένα μικρό τμήμα από την τσάντα που φορούσε κρεμασμένη στον ώμο του ο νεαρός. Έτσι αποδεικνύεται ότι άλλη ήταν η τσάντα του νεαρού, και άλλο το σακίδιο που έφεραν οι αστυνομικοί με σκοπό να του φορτώσουν τη μολότοφ.

Εδώ διακρίνεται καθαρά η τσάντα του 23χρονου.

Οι αστυνομικοί στο σημείο αυτό πραγματοποιούν έρευνα στην τσάντα του 23χρονου, ενώ το επίμαχο σακίδιο βρίσκεται μακριά, όπως θα φανεί στην συνέχεια.

Εδώ ακριβώς βρίσκεται το σακίδιο, ένας αστυνομικός το φέρνει και κρατάει στα χέρια του μια βόμβα μολότοφ.

Φαίνεται ξεκάθαρα, καρέ-καρέ, η τοποθέτηση της βόμβας μολότοφ στο σακίδιο από τους αστυνομικούς. Ρωτάμε τον κ.Γιακουμίδη αν θα μπορούσε να ισχυρισθεί κάποιος ότι το καρέ είναι πλαστό και «αντεστραμμένο». «Αυτό είναι αδύνατον, διότι για κάθε φωτογραφία δημιουργείται στη μνήμη της φωτογραφικής μηχανής ένα αρχείο, το λεγόμενο ʽαρχείο RAWʼ. Είναι το πρωτογενές αρχείο που παράγεται στις ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές, για κάθε φωτογραφία που τραβούν. Αυτό περιέχει τα στοιχεία της φωτογραφίας και τον ακριβή χρόνο στον οποίο ελήφθη, ενώ κάθε αλλοίωση σε αυτό μπορεί να εντοπιστεί», εξηγεί ο κ.Γιακουμίδης. Προσθέτει ότι υφίσταται μόνο δυνατότητα διαγραφής του αρχείου, και όχι αλλοίωσής του, ενώ ο ίδιος έχει στα χέρια του όλα τα σχετικά αρχεία για τις επίμαχες φωτογραφίες.

Ο αστυνομικός φέρνει το σακίδιο που περιέχει τη μολότοφ και το τοποθετεί δίπλα στον συλληφθέντα 23χρονο.

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 21:07, 11-12-09:

Πολλοι απο αυτους μαλιστε ειναι ασφαλιτες (δηλαδη αστυνομικοι που δρουν προβοκατορικα)
αυτό είναι ένας μύθος. οι ασφαλίτες ανακατεύονται με τους κουκουλοφόρους για να αποσπάσουν στοιχεία, αλλα αυτό δέν σημαίνει οτι σπάνε κιόλας.

για το θέμα του 23 χρονου, επειδή είμαι σε αστυνομική σχολή, έχω να πώ οτι μας ενημέρωσαν και εμάς σχετικά με το περιστατικό, και το σίγουρο είναι οτι όλοι αυτοί που συμετείχαν θα διωχθούν απο το σώμα.

το συγκεκριμένο περιστατικό είναι αληθηνό και πραγματικά κατάπτιστο.

κατι που ειδα τωρα και μου εκανε εντυπωση.

δεν ειναι μπλε τα στρατιωτακια, πρασινα ειναι
οι πράσινοι είναι οι Υ.Α.Τ
οι μπλέ είναι οι Υ.Μ.Ε.Τ

οι μπλέ είναι κανονικοί αστυνομικοί που όπου χρειάζετε γίνονται ματ
οι πράσινοι είναι οι μόνιμοι ματ.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 21:10, 11-12-09:

αυτό είναι ένας μύθος. οι ασφαλίτες ανακατεύονται με τους κουκουλοφόρους για να αποσπάσουν στοιχεία, αλλα αυτό δέν σημαίνει οτι σπάνε κιόλας.
προυβ ιτ. αν ανατρεξεις στο αλλο θεμα, θα δεις καποιους κουκουλοφορους να στεκονται διπλα απο τα ματ και τα οποια να κανουν αργοτερα απειλητικες χειρονομιες στους διαδηλωτες.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 21:13, 11-12-09:

@gaspar το θεμα ειναι οτι το κανουν αυτο και αλλες φορες αλλα δυστυχως τις αλλες δεν υπαρχουν βιντεο οπως τωρα

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 21:24, 11-12-09:

προυβ ιτ. αν ανατρεξεις στο αλλο θεμα, θα δεις καποιους κουκουλοφορους να στεκονται διπλα απο τα ματ και τα οποια να κανουν αργοτερα απειλητικες χειρονομιες στους διαδηλωτες.
το βίντεο τους δείχνει απλώς να κάθονται δίπλα στα ματ.
δέν σπάγανε κάτι.

ο λαζόπουλος το είχε βγάλει σάν αποκάλυψη οτι αυτοί που καίνε δέν είναι τα παιδιά της επανάστασης αλλα οι ασφαλίτες, σε μία προσπάθεια απενεχοποίησης του φοιτητικού κινήματος απο τις καταστροφές.
και φυσικά για άλλη μια φορά κατηγόρησε πολύ ευκολα τους κακούς μπαμπούλες ''μπάτσους''.

αυτοί που καινε και σπάνε δέν έχουν σχέση με φοιτητές.

είναι τα ίδια άτομα που τραμπουκίζουν στα γήπεδα, οι σκληροί οπαδοί.
ορισμένοι αλλοδαποί.
και άτομα που αυτοαποκαλούνται αντιεξουσιαστές και την βρίσκουν σπάζοντας.

κοινά κακοποιά στοιχεία που όμως βρήκαν απροσδόκητο άσυλο σε πολιτικά κόμματα και άτομα της διανόησης όπως ο λάκης.

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 21:26, 11-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
άτομα της διανόησης όπως ο λάκης.
διανόησης ο Λάκης; έλεος
ποια διανόηση πρεσβεύει;

gaspar

Επιφανές Μέλος

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 21:33, 11-12-09:

διανόησης ο Λάκης; έλεος
ποια διανόηση πρεσβεύει;

ειρωνικά το είπα.
το πρόβλημα του λάκη είναι οτι νομίζει πως άν ιοθετήσει οποιοδήποτε νέο και ριζοσπαστικό ρεύμα θα γίνει αυτόματα διανοούνενος όσο προβληματικό και άν είναι αυτό.

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 21:36, 11-12-09:

ειρωνικά το είπα.
το πρόβλημα του λάκη είναι οτι νομίζει πως άν ιοθετήσει οποιοδήποτε νέο και ριζοσπαστικό ρεύμα θα γίνει αυτόματα διανοούνενος όσο προβληματικό και άν είναι αυτό.
...μόνο που όταν ο γέρος προσπαθεί να μοιάσει για νέος...γίνεται μαλάκας με περικεφαλαία!

...ο πουρόγριας..το παίζει λαϊκος επαναστάτης-τηλεδημαγωγός εκ Κηφισιάς με τζιπ και κότερο...

stellastar

Νεοφερμένος

H stellastar έγραψε στις 21:47, 11-12-09:

το βίντεο τους δείχνει απλώς να κάθονται δίπλα στα ματ.
δέν σπάγανε κάτι.

ο λαζόπουλος το είχε βγάλει σάν αποκάλυψη οτι αυτοί που καίνε δέν είναι τα παιδιά της επανάστασης αλλα οι ασφαλίτες, σε μία προσπάθεια απενεχοποίησης του φοιτητικού κινήματος απο τις καταστροφές.
και φυσικά για άλλη μια φορά κατηγόρησε πολύ ευκολα τους κακούς μπαμπούλες ''μπάτσους''.

αυτοί που καινε και σπάνε δέν έχουν σχέση με φοιτητές.

είναι τα ίδια άτομα που τραμπουκίζουν στα γήπεδα, οι σκληροί οπαδοί.
ορισμένοι αλλοδαποί.
και άτομα που αυτοαποκαλούνται αντιεξουσιαστές και την βρίσκουν σπάζοντας.

κοινά κακοποιά στοιχεία που όμως βρήκαν απροσδόκητο άσυλο σε πολιτικά κόμματα και άτομα της διανόησης όπως ο λάκης.
Και επειδη δε σπαγαν;Πως μπορω να ξεχωρισω τους """""καλους""""" κουκουλοφορους απο τους κακους;
Αλλωστε,σωστα, υπαρχουν και βιντεο που δειχνουν κατι τυπους να σπανε βιτρινες και μετα να κάνουν παρεα με αστυνομικους.
Αυτους τους λεω μπατσους! Τα περιστατικα αυτα δεν ειναι μεμονωμενα. Χρειαζεται βαθεια τομη στην ελληνικη αστυνομια,εκδημοκρατισμος της.
Πρεπει να λαμβανουν πολυετη εκπαιδευση,που θα περιλαμβανει και ψυχολογικα τεστ κ.α. πριν κριθουν ικανοι να κρατησουν πιστολι!
Μαλιστα προτεινω τον αφοπλισμο των απλων αστυνομικων(δεν ξερω πώς λεγονται)!

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 21:57, 11-12-09:

στρουμφακια λεγονται
προχτες στο ΣΚΑΙ ειχε μια συζητηση για το Δεκεμβρη και ηταν ενας συνδικαλιστης αστυνομικος και ειπε οτι πιστευει πως δεν ειναι ολοι οι αστυνομικοι σε θεση να κρατανε οπλο, φαντασου δηλαδη ακομα και αυτος το παραδεχτηκε δημοσια

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 22:01, 11-12-09:

πριν κριθουν ικανοι να κρατησουν πιστολι!
Σε αυτήν την φράση πρέπει να δωθεί πραγματικός προβληματισμός και έμφαση σε ενδεχόμενη αναδιοργάνωση της Ελληνικής Αστυνομίας! Το όπλο, δεν είναι αξεσουαρ ή επιστημονικό όργανο επαγγελματία (π.χ. όπως τα ιατρικά όργανα)! Ο λάθος χειρισμός του, κοστίζει ζωές!

...πιστεύω ότι στα σώματα Αστυνομίας, οι πανελλαδικές εξετάσεις (και τα εξεταζόμενα αθλήματα) δεν είναι η κατάλληλη οδός για να γίνεις ένας ευσυνείδητος αστυνομικός. Το επάγγελμα του αστυνομικού, του ιατρού, του ψυχολόγου και του εκπαιδευτικού διαφοροποιούνται από όλα τα άλλα επαγγέματα...επειδή είναι ανθρωποκεντρικά με ότι αυτό συνεπάγεται από θέμα σοβαρότητας, ήθους και αξιοπρέπειας! Είναι οδυνηρό οι αστυνομικοί, να πληρώνονται σαν δημόσιοι υπάλληλοι και οι συνδικαλιστικοί χαφιέδες τους, να αποπροσανατολίζουν τον σκοπό της αστυνομίας (σαν θεσμικό όργανο τάξης και ασφάλειας)...ενώ αρκετοί από τους αστυνομικούς, να φυλάνε τα σπίτια των Γιώργηδων, Τσίπριδων, Αλεκίτσας, Καρατζαφύρερ,...κ.α "πολιτειακών" καρεκλοκένταυρων (π.χ. μεγαλοπολιτικάντηδες, μεγαλοεκδότες, μεγαλοδημοσιογράφοι, μεγαλοδιευθυντές, μεγαλοπαρατρεχάμενοι κομμάτων...κτλ). Τόση εγκληματικότητα έχουμε καθημερινά και τα κωλοΜΜΕ, ασχολούνται με τους "χούλιγκαν-κουκουλοφόρους-αναρχιστές"...του Υπουργείου Δημόσιας Τάξης (και Αναρχίας)... Τόσους φόρους γαμώτο πλερώνουμε παγίως στο κράτος και αποτέλεσμα μηδέν στην ασφάλεια του (μαλάκα) πολίτη...Να βράσω τον σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα (δικαίωμα στην ασφαλή διαβίωση, άσυλο οικίας,...κτλ) και να πιω το ζουμί τους, όπως ακούγεται από τα υπερφύαλα λόγια λόγια λόγια λόγια λόγια λόγια λόγια λόγια (ατελείωτα) των οραματιστών πολιτικών (και ομοίων τους)...

gaspar

Επιφανές Μέλος

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 23:26, 11-12-09:

μιλάτε για αφοπλισμό, έχοντας στο μυαλό σας την κόντρα ματ-αναρχικών-μπάτσων.

δεν ξέρετε πόσο επικίνδυνα είναι έξω για αυτό το λέτε. η αστυνομία πολεμά καθημερινά με εγκληματίες και όλοι οι αστυνομικοί βρέθηκαν ή θα βρεθούν κάποτε στην ζωή τους σε συμπλοκή με ανταλαγή πυρών.
είχα την τύχη να μιλήσω με άτομα που βρέθηκαν σε τέτοιες καταστάσεις και αναγκάστηκαν ακόμα και να αφαιρέσουν ανθρώπινες ζωές, σε κάποιον τυπικό έλεγχο που κατέληξε σε πιστολίδι, ή στις συλλήψεις στυγνών εγκληματιών.

η δουλειά της αστυνομίας δεν αρχίζει ούτε τελειώνει στα Εξάρχεια και στις διαδηλώσεις.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 23:30, 11-12-09:

Σαφως, αλλα θα πρεπει να υπαρχει πολυ καλυτερος ελεγχος ψυχολογικος ωστε να μην υπαρχουν παρεκτροπες οπως εγινε περυσι αλλα και γενικοτερα για να ειναι πιο ποιοτικη η αστυνομια.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 00:23, 12-12-09:

είχα την τύχη να μιλήσω με άτομα
λιγο οφ, αλλα καπως αντιφασκεις. απο τη μια λες οτι
όλοι οι αστυνομικοί βρέθηκαν ή θα βρεθούν κάποτε στην ζωή τους σε συμπλοκή με ανταλαγή πυρών.
και μετα αναφερεις οτι ειχες την τυχη να μιλησεις με ατομα...

μα αν ολοι οι αστυνομικοι εχουν βρεθει ή θα βρεθουν ηδη κατω απο αυτες τις συνθηκες μια φορα τη ζωη τους, τοτε πως στο καλο ειχες την τυχη αφου παρα πολλοι εκ αυτων που εχεις μιλησει θα εχουν ηδη ζησει αυτο. με λιγα λογια, τοτε θα ειναι ο κανονας, και δεν θα χρειαζοταν πολυ τυχη

γινεται να μην πετανε δακρυγονα και χημικα οι μπατσοι; ε; να μην πετανε στην ΠΟΡΕΙΑ τα χημικα; να μη χτυπανε με τα γκλομπ αναποδα; να μην προκαλουν; να μην λενε ατακες του στυλ "δεν θα γελας ετσι στο τελος της πορειας" ή "περσυ πεθανε ενας και δεν θελαμε αλλους νεκρους αλλα φετος ειναι αλλο ζητημα"; αυτα γινονται;

gaspar

Επιφανές Μέλος

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 00:54, 12-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Σαφως, αλλα θα πρεπει να υπαρχει πολυ καλυτερος ελεγχος ψυχολογικος ωστε να μην υπαρχουν παρεκτροπες οπως εγινε περυσι αλλα και γενικοτερα για να ειναι πιο ποιοτικη η αστυνομια.
όλοι συμφωνούμε σε αυτό, αλλά το θέμα είναι ότι η αστυνομία παίρνει κάθε χρόνο 2000 άτομα +τους ειδικούς φρουρούς(άλλη πικρή ιστορία).

φέτος η σειρά μου ήμασταν 2100 άτομα. ο πρώτος μπήκε με 18.500 και ο τελευταίος με 10,000 μόρια.

σε ένα τόσο μεγάλο δείγμα το να διατηρηθεί ομοιόμορφη και υψηλή ποιότητα είναι πολύ δύσκολο. μέσα υπάρχουν από άγιοι, μέχρι φασίστες. ακόμα και χαραγμένα σύμβολα της αναρχίας έχω δεί στα αναλόγια που γίνεται το μάθημα.

ψυχολογικοί έλεγχοι γίνονται, άλλα δεν βγαίνει κάποιο αποτέλεσμα.

γινεται να μην πετανε δακρυγονα και χημικα οι μπατσοι; ε; να μην πετανε στην ΠΟΡΕΙΑ τα χημικα; να μη χτυπανε με τα γκλομπ αναποδα; να μην προκαλουν; να μην λενε ατακες του στυλ "δεν θα γελας ετσι στο τελος της πορειας" ή "περσυ πεθανε ενας και δεν θελαμε αλλους νεκρους αλλα φετος ειναι αλλο ζητημα"; αυτα γινονται;
όσο οι απέναντί βρίζουν μανάδες, πετάνε μολότοφ, φωνάζουν: ''μπάτσοι μ...νια σκοτώνετε παιδιά'', χτυπούν με τα καδρόνια, ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΕ

σκέψου ότι ο ματατζής' την Κυριακή ήταν γήπεδο οπού γινόταν χαμός από χούλιγκαν,χθες το βράδυ ήταν σκοπιά με τον φόβο μην του βγει κανένας με Καλάσνικοφ, και παραπροχθές καθόταν στον ήλιο όρθιος 8 ώρες μέχρι να τελειώσει πχ η πορεία των κηπουρών της ΔΕΗ

αλλά και όταν πάει σπίτι του στις ειδήσεις ακούει τα καλύτερά για αυτόν.

όταν λοιπών του πετά γιαούρτια, σκουπίδια και τον βρίζει ο κάθε ''διανοούμενος'', φτάνει σε οριακό σημείο.

το μόνο που δεν δικαιολογώ στους ματατζήδες είναι η πολλές φορές διαπιστωμένη έκδηλη συμπεριφορά απέναντί στις γυναίκες που τυχαίνει να περάσουν από σημείο που είναι παραταγμένη η διμοιρία.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 01:04, 12-12-09:

Καταλαβαινω την ψυχολογικη πιεση που μπορει να βιωσουν σε αυτα που λες, ομως ειναι η δουλεια τους αυτη, πρεπει να ειναι χοντροπετσοι ωστε να μην επηρεαζονται απο τα βρισιδια κτλ αλλα και υπευθυνοι σαν χαρακτηρες απεναντι στο νομο και να μην κανουν καταχρηση εξουσιας. Σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογειται η καταχρηση που κανουν ωρες ωρες με τα παραπανω που λες. Ποσο μαλλον περιστατικα που δερνουν ατομα χωρις λογο.

και μια απαραδεκτη φωτο

υγ. σε καμια περιπτωση το να βγαλεις 18.000 μορια δεν εξασφαλιζει ποιοτητα ως αστυνομικος

stellastar

Νεοφερμένος

H stellastar έγραψε στις 02:35, 12-12-09:

μιλάτε για αφοπλισμό, έχοντας στο μυαλό σας την κόντρα ματ-αναρχικών-μπάτσων.

δεν ξέρετε πόσο επικίνδυνα είναι έξω για αυτό το λέτε. η αστυνομία πολεμά καθημερινά με εγκληματίες και όλοι οι αστυνομικοί βρέθηκαν ή θα βρεθούν κάποτε στην ζωή τους σε συμπλοκή με ανταλαγή πυρών.
είχα την τύχη να μιλήσω με άτομα που βρέθηκαν σε τέτοιες καταστάσεις και αναγκάστηκαν ακόμα και να αφαιρέσουν ανθρώπινες ζωές, σε κάποιον τυπικό έλεγχο που κατέληξε σε πιστολίδι, ή στις συλλήψεις στυγνών εγκληματιών.

η δουλειά της αστυνομίας δεν αρχίζει ούτε τελειώνει στα Εξάρχεια και στις διαδηλώσεις.
Οσο ακραιος και αν ακουγεται ο αφοπλισμος,εχω την εντύπωση οτι σε καμια αλλη χωρα της ΕΕ οι πεζοι αστυνομικοι (aka στρουμφακια) δεν εχουν οπλα.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 03:59, 12-12-09:

όσο οι απέναντί βρίζουν μανάδες, πετάνε μολότοφ, φωνάζουν: ''μπάτσοι μ...νια σκοτώνετε παιδιά'', χτυπούν με τα καδρόνια, ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΕ

σκέψου ότι ο ματατζής' την Κυριακή ήταν γήπεδο οπού γινόταν χαμός από χούλιγκαν,χθες το βράδυ ήταν σκοπιά με τον φόβο μην του βγει κανένας με Καλάσνικοφ, και παραπροχθές καθόταν στον ήλιο όρθιος 8 ώρες μέχρι να τελειώσει πχ η πορεία των κηπουρών της ΔΕΗ

αλλά και όταν πάει σπίτι του στις ειδήσεις ακούει τα καλύτερά για αυτόν.

όταν λοιπών του πετά γιαούρτια, σκουπίδια και τον βρίζει ο κάθε ''διανοούμενος'', φτάνει σε οριακό σημείο.

το μόνο που δεν δικαιολογώ στους ματατζήδες είναι η πολλές φορές διαπιστωμένη έκδηλη συμπεριφορά απέναντί στις γυναίκες που τυχαίνει να περάσουν από σημείο που είναι παραταγμένη η διμοιρία.
oσο υπαρχουν αυτες οι μοναδες που προπυλακιζουν, χτυπουν, βριζουν και κλεινουν τον δρομο σε μια πορεια, μην περιμενεις διαφορετικη αντιμετωπιση. στο κατω κατω, τετοια εκπαιδευση εχουν λαβει, δεν εχουν γνωση ψυχολογιας και γενικοτερα ειναι εκπαιδευμενοι να χτυπουν. αυτοι ειναι οι ανθρωποι που απαρτιζουν αυτα τα σωματα, και ειτε γυριζουν σπιτι θλιμμενοι που δεν εχουν καλο ονομα στην κοινωνια, ειτε οχι, δεν με ενδιαφερει. δεν εχουν κανει αλλωστε κατι για να αξιζουν ενα ονομα, και ετσι και αλλιως, κατω απο την ανωνυμια δρουν

ο καθε "διανοουμενος εχει ερθει σε οριακο σημειο, οπως λες.

οι ματατζηδες που "εστησαν" την σκηνη με τις μολοτοφ και το παλικαρι, μονο σε οριακο σημειο δεν ηταν

ψυχολογικοί έλεγχοι γίνονται, άλλα δεν βγαίνει κάποιο αποτέλεσμα.
χτες στην εκπομπη του πρωτοσαλτε, ενας αξιωματικος της αστυνομιας ειπε οτι "ψυχολογικα τεστ ζηταμε να γινουν και δεν γινονται"
και για αυτο παιρνει προσθετο επιδομα.
μπάτσοι μ...νια σκοτώνετε παιδιά
1980, 1985.

Fata Morgana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fata Morgana
H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 12:41, 25-12-09:

http://forum.politikoblog.gr/fileleytheros_154/2008/12/8esmoi-den-ekdimokratizontai-allazoun/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+politikoblog%2Fforum+%28Politiko+Forum%29

Νομιζω απανταει πολυ εξυπνα στο τι μετρα πρεπει να παρθουν για να μη διαιωνιζεται αυτη η κατασταση..

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 13:41, 25-12-09:

διαφωνω με τη καμερα

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 13:51, 25-12-09:

και γω

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λουκρητία
H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε στις 18:40, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από mmpf
Όχι θα κάτσουνε να τους βαράνε οι αναρχοβλάκες χωρίς ταυτότητα. Εγώ αν ήμουν υπουργός δημοσίας τάξης, θα επέβαλα πλαστικές σφαίρες. Απλό, γρήγορο και ανέξοδο. Σε μια ωρίτσα τους είχαμε συλλάβει όλους. Και μετά ξέρετε.. Παραδειγματισμός
Zω για την στιγμη που θα σε δω μπατσο.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 18:46, 25-12-09:

Εχουν χασει ματια ανθρωποι που τους εχουν χτυπησει πλαστικες σφαιρες οποτε οχι, με τιποτα.

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 18:49, 25-12-09:

Oι σφαιρες κανονικα ρε παιδια πρεπει να ναι απο καουτσουκ,οχι πλαστικες.
Forgive me αν κανω λαθος.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 18:51, 25-12-09:

Ε τετοιες εννοει.

gaspar

Επιφανές Μέλος

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 19:08, 25-12-09:

οι πλαστικές σφαίρες θα προκαλούσαν πολλές αντιδράσεις, και ενδεχομένως και άλλες ζημιές. δέν πρόκειτε ποτέ να χρησιμοποιηθούν.

αυτό που συζητιέται πολύ στην αστυνομία, και που ίσως να το δούμε στους δρόμους σύντομα, είναι οι εκτοξευτήρες νερού.

κατ εμέ μακράν το πιο αποτελεσματικό και ασφαλές.

razorbladeDream

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 19:10, 25-12-09:

Όχι θα κάτσουνε να τους βαράνε οι αναρχοβλάκες χωρίς ταυτότητα. Εγώ αν ήμουν υπουργός δημοσίας τάξης, θα επέβαλα πλαστικές σφαίρες. Απλό, γρήγορο και ανέξοδο. Σε μια ωρίτσα τους είχαμε συλλάβει όλους. Και μετά ξέρετε.. Παραδειγματισμός
Aν σε πω ζωο θα σου δωσω και αξια που δεν εχεις...Δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει με τι φασιστικα προτυπα σε εχουν μεγαλωσει αλλα το να λεει κατι τετοιο και μαλιστα στα σοβαρα ενα 17 χρονο ειναι καταντια ρε ανθρωπε, αν δεν ειναι πολιτικη η ευαισθησια σου ας ηταν εστω φιλεσπλαχνη ή πιο ανθρωπιστικη,τι παει να πει παρασδειγματισμος που βρισκεσαι στη γκεστάπο;Τωρα το ποιοος βαραει ποιον θα ταν και περιττο να πω οι τουλαχιστον πιο μυαλωμενοι ανθρωποι καταλαβαινουν.Χριστουγεννιατικα και να ακουω τετοιες μαλακιες...και μετα μου λενε χρονια πολλα μπλα μπλα..που ντα;Με τετοιους σκατοκεφαλους οχι μονο πολλα δεν θα ναι αλλα και κακιστα που να στραφω ρε πουστη μου και να υπαρχει λιγη ελπιδα ενα ψιγμα ελπιδας ΠΟΥ?Που να υπαρχουν αραγε ΑΝΘΡΩΠΟΙ?Παντως εδω ελαχιστοι...
Καθομαστε και μιλαμε τι να πετανε για να καταστελουν τις αντιδρασεις καποιον ανθρωπων που ψαχνουν να βρουν το δικιο τους ΕΛΕΟΣ
Ωραια παιδεια εχουμε να την χαιρομαστε/...

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 19:12, 25-12-09:

Ο Σωφρονισμός είναι άγνωστη λέξη για σένα;

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:34, 25-12-09:

εγώ αν ήμουν υπουργός, πρωθυπουργός,...κτλ θα έκανα το ένα ή το άλλο...χαρακτηριστική κουβέντα του καφενέ... (είχα χρόνια να το ακούσω)

πέρα από την πλάκα, βλέπω ότι διακατέχεσαι από λογική Αγιατολάχ Χωμεϊνί...:cool: :xalara:

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 20:24, 25-12-09:

1. Οι καταστροφές των μαγαζιών και η δημόσια τάξη, είναι κατα πολύ σημαντικότερες από τα μάτια αυτών των ανεγκέφαλων.
2. Σωφρονισμός δεν υπάρχει, γιατί οι συγκεκριμένοι είναι πληρωμένοι, δεν είναι ιδεολόγοι.
3. Δεν έχω καμιά διάθεση να γίνω αστυνομικός. Αλλά μπορώ να αισθανθώ πως νιώθουν όταν κάνουν ένα τόσο επικίνδυνο επάγγελμα για χίλια ευρώ και όλοι τους βρίζουν
4. Δεν με απασχολούν οι θερμοκέφαλοι, αλλά έχω το δικαίωμα να μην προκαλούν επεισόδεια στην πόλη μου. Η απειλή της δημόσιας τάξης, για οποιονδήποτε λόγο, είναι απαράδεκτη και χρήζει παραδειγματισμού.
5. Όποιος θέλει πραγματικά και μόνο να διαμαρτηρηθεί, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, χωρίς να καταστρέφονται περιουσίες και ζωές
1. Να υποθέσω ότι όλοι όσοι είναι αντίθετοι με τη γνώμη σου πρέπει να θανατώνονται.
2. Ο Σωφρονισμός είναι παροχή του κράτους.
3. Αυτοί το επέλεξαν. Ας γίνονταν μάγειρες και ας μην ήθελαν να βολευτούν σε μία καρέκλα.
4.+5. Συμφωνώ αλλά όχι με τον τρόπο που λες.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους