Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,209 μηνύματα σε 93,258 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 898 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τα Ζώδια αποκαλύπτουν το φιλί σας

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,628 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:09, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Όχι. Θα πρέπει να κάνεις δεήσεις στους Θεούς του Kobol να αλλάξουν την τροχιά του Ερμή, έτσι ώστε να αντιστραφεί η συνάφεια των Ζωδίων.
Δεν παίζεσαι, ρε μεγάλε... Εύγε! Πολύ επιτυχημένο το σχόλιό σου! Με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη.

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Μία Αικοκερίνα είμαι ...μην μου "μιλάς" στο πληθυντικό.... Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!

Τα Αιγοκεράκια είναι ωραία τυπάκια και στα φιλάκια και στα χαδάκια και στα ναζάκια.....
Ναι είμαστε και ναζιάρες!!!!
Πράγματι. Οι Αιγόκεροι έχουν και την ευαίσθητη πλευρά τους. Κακώς θεωρούνται ψυχροί κι απόμακροι. Αν και δεν έχουν πολλά κοινά μ' εμάς τους Διδύμους, έχω να πω τα καλύτερα γι' αυτό το ζώδιο (και για τους άνδρες και για τις γυναίκες).

Αρχική Δημοσίευση από Aliona
Δίδυμοι
Τα φιλιά των Διδύμων είναι ενθαρρυντικά και εμπνέουν συναίσθημα. Ένα φιλί τους είναι αρκετό για να εμπνεύσει και να μαγέψει το σύντροφο.
Ιδανικοί παρτενέρ: Υδροχόος, Λέων, Ζυγός, Υδροχόος.
Συμφωνώ με όσα λες. Εγώ προσωπικά ως Δίδυμος ταιριάζω ιδιαίτερα με το Ζυγό. Με άντρα Δίδυμο δεν υπάρχει περίπτωση να μου κάτσει σχέση. Θα σκοτωθούμε απ' την πρώτη μέρα. Ο Ζυγός, ως ζώδιο του αέρα, σαφώς κι έχει την τρέλα του. Ωστόσο, είναι και λογικός. Ο συνδυασμός των δύο αυτών στοιχείων τον καθιστά ελκυστικότατο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

metspanos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη metspanos
Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 782 μηνύματα.

O metspanos έγραψε στις 21:56, 29-03-13:

ταυρος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 21:59, 29-03-13:

Γα φιλιά του Καρκίνου είναι εντατικά και κάθε άλλο παρά βαρετά. Έχουν διάρκεια και είναι εμποτισμένα με συναίσθημα και πάθος. Ωστόσο, για καλύτερο αποτέλεσμα, απαραίτητη είναι η συναισθηματική ασφάλεια και σταθερότητα στη σχέση τους.
Ιδανικοί παρτενέρ: Ιχθύς, Ταύρος, Παρθένος.

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 22:07, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Ηρώ_
Tι στο καλό;Μόνο εγώ είμαι αιγόκερως εδώ μέσα;

Και μην μας βγάζετε άλλο ξενέρωτους!Δεν είμαστε!

Πες τα πες τα!!!και εγώ αιγοκεράκι είμαι
Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Ποιος είπε ξενέρωτους τους Αιγόκερους;;;;;;

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ

Μοχθούν για να σταθούν στη θέση τους και προσελκύονται τρομερά από τις δυσκολίες. Ωστόσο, πάνω στο φιλί ο Αιγόκεως συμπεριφέρεται με μεγάλη αυτοπεποίθηση (δεν την έχει, όμως). [ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ] Εχει κουράγιο και δεν παρασύρεται από τα φιλιά που θα δεχθεί. Δεν επιτρέπει στον εαυτό του να χάσει μ' ένα φιλί που θα πάρει όλα όσα έχει αποκομίσει με πολύ κόπο.
Ανδρας Αιγόκερως: Είναι πάντα επίμονος, πρόθυμος, φιλόδοξος και μαχητικός. Δεν παραιτείται εύκολα, δεν φιλά συχνά αλλά, όταν συμβεί, το φιλί του είναι βαθύ και αναμφίβολα κατακτητικό. Το φιλί τον κάνει επίδοξο εραστή.
Γυναίκα Αιγόκερως: Είναι το σύμβολο της πίστης, της μονιμότητας και της ευθύνης. Το φιλί της είναι διαβεβαίωση του πόσο όμορφα, μαζί και σίγουρα, αισθάνεται. Εχει αδυναμία να φιλά έμπειρους και τυχοδιώκτες άνδρες! Και τους φιλά πολύ καλά.
Φίλα με, να σου πω τι ζώδιο είσαι...

Αν και δεν πιστεύω στα ζώδια...αλλά είναι μια ωραία χαλαρωτική συζήτηση ανάμεσα σε γνωστούς ή αγνώστους για να σπάσει ο πάγος ή η βαρεμάρα.... Η γυναίκα Αιγόκερως φιλά υπέροχα το λέει και ο Λεφάκης....
χαχαχα καλό αιγοκερίνα
Αν και εγώ δεν πιστεύω λέει ωραίες ανοησίες
Τα λέει ψιλοκαλά όμως....χαχαχαχα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,628 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 19:06, 27-04-15:

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το ζώδιο, αλλά με την ιδιοσυγκρασίας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:22, 27-04-15:

Σοβαρά τώρα, υπάρχουν άτομα που πιστεύουν (πραγματικά) στα ζώ-ο-δια; Έλεος!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,852 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 21:23, 27-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Σοβαρά τώρα, υπάρχουν άτομα που πιστεύουν (πραγματικά) στα ζώ-ο-δια; Έλεος!!!

Εδω πιστευουν σε αγια φωτα ,εκει θα κολλήσουν?

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eyb0ss

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eyb0ss
Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε στις 21:32, 27-04-15:

Και κάπως έτσι ατάλαντα άτομα όπως η Λίτσα Πατέρα γίνονται πετυχημένα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 21:44, 27-04-15:

Χαχαχα, είπα σε μια συμμαθήτρια οτι δε πιστεύω στα ζώδια και μου λεει συγκλονισμένη "Μα καλά, σε τίποτα δε πιστεύεις εσύ πια;!".
Το να μην πιστεύουμε στο Χριστό μπορούν να το δεχτούν, στα ζώδια όμως... όχι! Παραείναι "ύβρις"!

Δία εσύ τι ζούδι είσαι;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:05, 27-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
Το να μην πιστεύουμε στο Χριστό μπορούν να το δεχτούν, στα ζώδια όμως... όχι! Παραείναι "ύβρις"!
Είχα διαβάσει τα αποτελέσματα μια δημοσκόπησης με ερωτήματα: "πιστεύετε στο θεό;" και "πιστεύετε στα ζώδια". Δεν θυμάμαι αριθμούς, όμως όσοι πίστευαν στα ζώδια πίστευαν και στο θεό, ενώ όσοι δεν πίστευαν στο θεό δεν πίστευαν ούτε στα ζώδια. Βέβαια, η "εκκλησία" καταδικάζει τα ζώδια, αλλά...

Δία εσύ τι ζούδι είσαι;
Τώρα εσένα τι να σου πω;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 22:27, 27-04-15:

Τώρα εσένα τι να σου πω;
Από περιέργεια.
Εγω πάντως - το ξέρω πως θες ΔΙΑΚΑΩΣ να μάθεις, κι αλλιώς δε θα κοιμηθείς το βράδυ - ειμαι υδροχόος!

Πριν απο λίγες μέρες λοιπόν (θα πω κι αυτο και το λήγω με τα ζουδια) εκεί που λέγαμε με μια φίλη μου (Υδροχόος κι αυτή που επίσης δε πιστεύει ούτε στα ζούδια ούτε πουθενά δηλαδή) για τις πανελλήνιες μου κάνει "με το ζόρι διαβάζω αυτές τις μέρες" και της λέω "ε τώρα οτι μπορούμε, αλλά κι έτσι ακόμη κάτι βγαίνει", βλέπουμε μετά από 1 λεπτό στη TV λεζάντα "Υδροχόοι... Έστω και το ζόρι, κάτι πετυχαίνετε! " (sic) . Μισή ώρα γέλαγα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 22:43, 27-04-15:

Κάτι τελευταίο...
Σελήνη που έχεις;

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 22:53, 27-04-15:

Κάτι τελευταίο...
Σελήνη που έχεις;
Σε τροχιά γύρω από τη Γη και σε μέση απόσταση 384.403 km.

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 22:57, 27-04-15:

Περιττό να πω, ότι ούτε και εγώ πιστεύω στα ζώδια ή ζωάκια (όπως τα λέω εγώ). Το μόνο που ξέρω σχετικά με αυτά είναι δύο-τρία υποτιθέμενα "χαρακτηριστικά" του δικού μου ζωδίου (Ταύρος) και φυσικά το μήνα που αντιστοιχεί σε αυτό. (Εγώ τιμώ τη γέννησή μου στις 16 του -κόκκινου- Μάη )
Α! Ξέρω και την "παροιμία" που λένε και καλά για τους Ταύρους: "Ταύρος στο ζώδιο, Ταύρος και στο κρεβάτι." ( την έμαθα από το γνωστό σε όλους μας, "Κωνσταντίνου &Ελένης", όπου ο μονογαμικός Μάνθος... περιαυτολογεί για τις επιδόσεις του! )

Πάντως, απορώ πως όλοι αυτοί οι μπαγαπόντηδες "επιστήμονες" αστρολόγοι, έχουν τόση μεγάλη απήχηση και γνωρίζουν τόση ευρεία αποδοχή. Είναι να τρελαίνεσαι. Άσε που και στην τηλεόραση, στις 10 διαφημίσεις, η μία θα είναι στάνταρ για κάποιον "περίφημο" αστρολόγο-κρυσταλλομάντη-ταρώ-κοκ που είναι έτοιμος να "δώσει απάντηση στο μεγάλο σου ερώτημα" και να "δώσει τέλος στα διλήμματα σου". Μα ρε μ@λάκα ευκολόπιστε τηλεθεατή, άμα ήξερε να λύσει τα δικά σου μελλοντικά θέματα, δε θα μπορούσε να κάνει κάτι και για τα δικά του??? Να κερδίσει το λαχείο στο Τζόκερ ξέρω εγώ;;; Μα πόσο ηλίθιοι είναι μερικοί άνθρωποι ρε παιδιά τελικά. Πραγματικά πόσο.

Τίποτα, τίποτα.Εκνευρίστηκα τώρα. Μία είναι η λύση. Θα πάω να διαβάσω κάτι, έτσι ανάλαφρο, για να χαλαρώσω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 23:06, 27-04-15:

Δεν κάνω πλάκα. Αυτές τις μέρες δεν είναι λίγοι οι μαθητές, μαθήτριες και γονείς, που επισκέπτονται αστρολόγους και μέντιουμ για να πάρουν πρόβλεψη σχετική με τα θέματα των πανελληνίων. Έλεος!!!

Υ.Γ. Διαβάστε και εδώ: http://www.astrology.gr/epikairotita...a-tis-28-maioy
.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 27-04-15 στις 23:12. Αιτία: το Υ.Γ.
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 23:28, 27-04-15:

Μόλις διάβασα το ΥΓ σου, Δία.
Ντάξει, δε το περίμενα αυτό, αλλά ναι, είναι γεγονός τελικά. Το έχουν τερματίσει κάποιοι. Έλα παιδιά, μη διαβάζουμε άλλο. Πάμε να διαβάουμε καλύτερα τις προβλέψεις για κάθε μέρα -ξεχωριστά παρακαλώ- των Πανελληνίων, και τα έχουμε τα 19.999 μόρια στο τσεπάκι μας! Ώρε τι άλλο θα ακούσουμε...

Προς το παρών, ας ακούσουμε ένα σχετικό με τα ...Άστρα, τραγούδι:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,547 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 00:06, 28-04-15:

Μαζευτήκατε εδώ όλοι οι ορθολογιστές και κρίνετε την πανάρχαια επιστήμη της αστρολογίας και τη βγάζετε κουραφέξαλα. Παρόλα αυτά είμαι σίγουρος ότι το ζώδιό σας το έχετε διαβάσει και ας κάνετε στα φανερά ότι δε σας νοιάζει. Η κυρία Λίτσα Πατέρα είναι μια σύγχρονη Πυθία, που απλόχερα δίνει ελπίδα και αποτρέπει μελλοντικές συμφορές με τις έγκυρες προβλέψεις της. Οι αρχαίοι Έλληνες, Κινέζοι, Βαβυλώνιοι, οι Μάγιας όλοι είχαν ανακαλύψει την αληθινή γνώση και την αξία τω ζωδίων. Κρίμα που σήμερα κάποιοι κακοπροαίρετοι για λόγους που δεν έχω πλήρως καταλάβει, προσπαθούν να ρίξουν λάσπη στους μελλοντολόγους μας.

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ έγραψε στις 00:21, 28-04-15:

@Ξεχασμένος, τρολλάρεις φαντάζομαι. Άλλο η Αστρονομία (που ναι, είναι βεβαίως επιστήμη και χρησιμοποιεί το αστρικό «φόντο» πάνω στο οποίο προβάλλεται ο Ηλιος) και άλλο η παπαρολογία και η «προνοητική δεισιδαιμονία» της Αστρολογίας. Άλλο πράγμα είναι η επιστημονική μεθοδολογία και άλλο η απάτη.

Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 21:20, 01-05-15:

Αφηστε τωρα τις επιστημες.
Με τι ζωδια ταιριαζει η γυναικα σκορπιος;;
Ειμαστε και ανισσοροπες...

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 21:35, 01-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από dune
Mε ταύρο. Είναι κι αυτός συγκροτημένος, όπως ο σκορπιός.

Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 22:11, 01-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Mε ταύρο. Είναι κι αυτός συγκροτημένος, όπως ο σκορπιός.
Με οσους ταυρους αντρες ξερω υπηρχε παντα μια κοντρουλα. Ενδιαφερουσα κοντρουλα, δε μπορω να πω... Αλλα δεν εγινε ποτε κατι ερωτικο. Να το εχω υποψη μου αμα ειναι!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:44, 02-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από dune
Ανισορροπες οι σκορπινες?? Μας καταδικαζεις αυτοκαταστροφικο πλασμα! Εγω παλι, ως σκορπινα, αντιθετως εχω αισθανθει πολυ ισορροπημενη συγκριτικα με αλλα ζωδια! Παρολαυτα θα σου πω πως ταιριαζουμε με ολα τα ζωδια ή με κανένα, η επιλογη ειναι δικη μας Θα ελεγα πως περισσοτερο τα βρισκουμε με τα αντιθετα μας, καθως μας συμπληρωνουν (φωτια δλδ) ή με τα εντελως ομοια μας, καθως βρισκουμε πολλα κοινα σημεια (νερο). Τωρα, γη και αερας νομιζω ειναι λιγο μπερδεμα, εχουν τελειως διαφορετικη ιδιοσυγκρασια. Βεβαια, πρεπει να υπολογιζεις παντα περαν του Ηλιου, την Σεληνη και καποιους οικους, δε θυμαμαι ποιοι ειναι, υπαρχει ενα θεμα που χει ανεβασει η Νεραιδα και τα λεει αναλυτικα!

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 18:33, 02-05-15:

Εγώ που είμαι Σκορπιός και ενδιαφέρομαι για Σκορπιό πάντως, τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα!

Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

H dune έγραψε στις 08:45, 03-05-15:

Ωχ τι εγινε, σκορπιοφωλια εχει?? Δεν ξερω για σας αλλα εγω μια ανισορροπια την εχω

Απο νερο μη μου πεις να ξαναμπλεξω με ιχθυ. Δεν τους μπορω! Για φιλοι ειναι τελειοι αλλα για δεσμο ΟΧΙ! Καρκινους θελω να δοκιμασω καποια στιγμη. Με τις γυναικες καρκινους τα παω πολυ καλα οποτε ισως και με τους αντρες να ειναι το ιδιο.

Οι υδροχοοι αερας ειναι? Πολυ συχνα μου αρεσουν εμφανισιακα κι ελεγα μηπως...

Παράθεση

xzc213

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xzc213
Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O xzc213 έγραψε στις 12:19, 03-05-15:

Οι ιχθύες είμαστε γαμάτοι. Μήπως έφταιγε το κινέζικο?

Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

H dune έγραψε στις 13:41, 03-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από xzc213
Οι ιχθύες είμαστε γαμάτοι. Μήπως έφταιγε το κινέζικο?
Χαχα,
ισως.
Μη σας παρει κι ολους η μπαλα!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:19, 03-05-15:

Οι υδροχοοι ναι αερας ειναι.. Υπαρχουν αρκετα ζευγαρια νερο αερα αλλα αυτο δε σημαινει ειναι απολυτως ταιριαστα!
Μπαλατσινου κωστοπουλος ενα παραδειγμα!
Βεβαια θα μου πεις και η μενεγακη με λατσιο νερο κ φωτια ειναι αλλα χωρισαν.. Ομως παλι με φωτια εμπλεξε (ματεο) Τι να πεις αγνωσται αι βουλαι..
Παντως αμα σου αρεσει εσενα, βουρ στον πατσα κ μην κολλας στο ζωδιακο. Οταν θα τον γνωρισεις καλυτερα, κανε του εναν πληρη αστρολογικο χαρτη ναχεις και το κεφαλι σου ησυχο
(Φυσικα αστειευομαι... Τον χαρτη βεβαια θα τον κανεις.. αλλα δε θα κολλησεις κι εκει χαχαχ!!)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 03-05-15 στις 17:24.
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

H dune έγραψε στις 18:11, 03-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Οι υδροχοοι ναι αερας ειναι.. Υπαρχουν αρκετα ζευγαρια νερο αερα αλλα αυτο δε σημαινει ειναι απολυτως ταιριαστα!
Μπαλατσινου κωστοπουλος ενα παραδειγμα!
Βεβαια θα μου πεις και η μενεγακη με λατσιο νερο κ φωτια ειναι αλλα χωρισαν.. Ομως παλι με φωτια εμπλεξε (ματεο) Τι να πεις αγνωσται αι βουλαι..
Παντως αμα σου αρεσει εσενα, βουρ στον πατσα κ μην κολλας στο ζωδιακο. Οταν θα τον γνωρισεις καλυτερα, κανε του εναν πληρη αστρολογικο χαρτη ναχεις και το κεφαλι σου ησυχο
(Φυσικα αστειευομαι... Τον χαρτη βεβαια θα τον κανεις.. αλλα δε θα κολλησεις κι εκει χαχαχ!!)
Ααα, αυτη τη στιγμη δεν εχω καποιο συγκεκριμενο υποψηφιο στο νου μου! Αλλα στο παρελθον υπηρξαν καποιοι υδροχοοι
Πως κανουμε πληρη αστρολογικο χαρτη να κανω τον δικο μου? Υπαρχει καποιο καλο site?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 09:28, 04-05-15:

´´καλό´ σαιτ δεν ξερω ποιο ειναι, για μενα ολα ιδια ειναι... Πατα στο google αστρολογικος χαρτης ή καλυτερα γενεθλια ανάλυση και θα σου βγαλει ενα σωρό!

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 21:59, 07-05-15:

Εγώ είμαι Δίδυμος και ο φίλος μου Ταύρος και ταιριάζουμε πάρα πολύ. Εμείς οι Δίδυμοι είμαστε αγχώδεις, ενώ οι Ταύροι είναι πολύ ψύχραιμοι άνθρωποι κι έτσι κρατιούνται οι ισορροπίες. Τώρα για το πώς φιλάει, ε εντάξει δεν έχω παρατηρήσει κάτι το ιδιαίτερο.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:06, 11-05-15:

Για εναν περιεργο λογο που ποτε δεν καταφερα να εξηγησω, δεν εμπιστευτηκα ποτε εναν ταυρο ή μια ταυρινα. Παντα μου εβγαζαν και μου βγαζουν μια ταση να κρατω αποστασεις, λες και μας χωριζει μια αορατη δυναμη. Δεν μπορω να πω πως τους αντιπαθω, αλλα μου βγαζουν αργα ή γρηγορα εναν αρνητισμο. Ολοι οσοι εχω γνωρισει αντρεσ γυναικεσ ταυροι τουσ εχω για πολυ υλιστεσ και του βολεματοσ κι αυτο με ξενερωνει απιστευτα. Πραγματι ειναι ψυχραιμοι, προσγειωμενοι, συνηθωσ εχουν πηγαιο χιουμορ, επικοινωνιακοι. Αλλα... ειναι αυτο το υλιστικο βολεψιδικο κομματι που με διωχνει μιλια, αντρες γυναικες! Και μου κανει εντυπωση διοτι λενε πως με τους ταυρους ειμαι απεναντι ζωδιο και η σχεση με τους ταυρους ειναι ιδανικη. Τι να πω τωρα, εγω δεν τα παω καλα μαζι τους, δηλαδη με απωθουν για καποιο λογο. Μαλλον παιζουν ρολο και οι υπολοιποι πλανητες. Εσυ που ζεις ταυρο θα χεις μια εξηγηση να δωσεις κι ας εισαι διδυμος, εχω κι εγω πολλα στοιχεια αερα. Ισως να εχεις εσυ πολλα αλλα στοιχεια ας πουμε κοντα στη γη και να ταιριαξατε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 11-05-15 στις 16:13.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 20:11, 11-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ισως να εχεις εσυ πολλα αλλα στοιχεια ας πουμε κοντα στη γη και να ταιριαξατε!
Ναι, αυτό ισχύει στην περίπτωσή μου: η ψυχρή λογική, η ευθύτητα και η εργατικότητα είναι τρία αντιπροσωπευτικά γήινα στοιχεία που με χαρακτηρίχουν. Γι' αυτό ταίριαξα με ταύρο.

Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,547 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 23:04, 11-05-15:

Ειλικρινά πιστεύεται ότι η μέρα που έχετε γεννηθεί επηρεάζει την προσωπικότητά σας? Ο ταύρος είναι δυναμικός, αλλά και καλός. Ο σκορπιός εκδικητικός. Ο ζυγός αναποφασιστικός. Με ποια λογική προσδίδουμε χαρακτηριστικά σε μια ομάδα ανθρώπων με μόνο κριτήριο το ότι γεννήθηκαν τον ίδιο μήνα. Πραγματικά νομίζω πως το όλο σκηνικό των ζωδίων είναι μια φαρσοκωμωδία, ένα είδος αυτοεκπληρούμενης προφητείας.

Προχτές μίλαγα με μια φίλη μου, η οποία έχει κόλλημα με τα ζώδια και αρχίζει να μου λέει πόσο καλά περιγράφει τον χαρακτήρα του ατόμου το ζώδιό του και άλλες τέτοιες ασυναρτησίες, ώσπου κάναμε το εξής πείραμα, της διάβαζα τις περιγραφές των ζωδίων χωρίς να λέω σε ποιο ανοίκει το καθένα και προσπαθούσε να βρει το σωστό. Περιττό να πω πως δεν τα κατάφερε, διότι σε όλες τις περιγραφές έβλεπε ένα κομμάτι του εαυτού της.

Και αυτό είναι και το όλο νόημα. Όταν διαβάζουμε ένα ζώδιο, βλέπουμε κάποια πράγματα που ταιριάζουν ή σπεύδουμε να τα ταιριάξουμε αυτοεκπληρώνοντας έτσι το ζώδιο. Και νομίζω είναι γελοίο αυτό. Το να πιστεύουμε ότι τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας εξαρτώνται από το Κρόνο και το Δία καταργεί κάθε έννοια ελευθερίας και αυτοπροσδιορισμού του ανθρώπου. Είναι σαν να πιστεύουμε στην μοίρα, στο ότι όλα είναι γραμμένα και απλώς παίζουμε το ρόλο μας στη μεγάλη παράσταση της ζωής.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos216
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 23:16, 11-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Ειλικρινά πιστεύεται ότι η μέρα που έχετε γεννηθεί επηρεάζει την προσωπικότητά σας? Ο ταύρος είναι δυναμικός, αλλά και καλός. Ο σκορπιός εκδικητικός. Ο ζυγός αναποφασιστικός. Με ποια λογική προσδίδουμε χαρακτηριστικά σε μια ομάδα ανθρώπων με μόνο κριτήριο το ότι γεννήθηκαν τον ίδιο μήνα. Πραγματικά νομίζω πως το όλο σκηνικό των ζωδίων είναι μια φαρσοκωμωδία, ένα είδος αυτοεκπληρούμενης προφητείας.

Προχτές μίλαγα με μια φίλη μου, η οποία έχει κόλλημα με τα ζώδια και αρχίζει να μου λέει πόσο καλά περιγράφει τον χαρακτήρα του ατόμου το ζώδιό του και άλλες τέτοιες ασυναρτησίες, ώσπου κάναμε το εξής πείραμα, της διάβαζα τις περιγραφές των ζωδίων χωρίς να λέω σε ποιο ανοίκει το καθένα και προσπαθούσε να βρει το σωστό. Περιττό να πω πως δεν τα κατάφερε, διότι σε όλες τις περιγραφές έβλεπε ένα κομμάτι του εαυτού της.

Και αυτό είναι και το όλο νόημα. Όταν διαβάζουμε ένα ζώδιο, βλέπουμε κάποια πράγματα που ταιριάζουν ή σπεύδουμε να τα ταιριάξουμε αυτοεκπληρώνοντας έτσι το ζώδιο. Και νομίζω είναι γελοίο αυτό. Το να πιστεύουμε ότι τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας εξαρτώνται από το Κρόνο και το Δία καταργεί κάθε έννοια ελευθερίας και αυτοπροσδιορισμού του ανθρώπου. Είναι σαν να πιστεύουμε στην μοίρα, στο ότι όλα είναι γραμμένα και απλώς παίζουμε το ρόλο μας στη μεγάλη παράσταση της ζωής.
Δεν περίμενα λιγότερο καχύποπτο σχόλιο από έναν Ζυγό...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:22, 12-05-15:

Οι Ζυγοι δεν ειναι μονο καχυποπτοι, εχουν κι αλλα ενα σωρο ελαττωματα κι αυτοι βολεψακηδες, μετα σχωρησεως ουτε αυτους τους πολυγουσταρω Οι γυναικες ειναι πολυ καλυτερες τους, ειναι λιγακι ψωναρες γιαυτο μαρεσουν επειδη ειμαι κι εγω -λιγακι-

Να σας πω ποιοι μαρεσουν.
Λοιπον μαρεσουν σαν ατομα γενικως οι Υδροχοοι(κουλ και ανετοι), οι αιγοκεροι(σοβαροι και τρελοι ταυτοχρονα), τα ψαρακια(θα συναντησεις αλλοτε γοπες, αλλοτε καρχαριες αλλα με ολα τα ειδη τα παω μια χαρα, εχουν ευαισθησιες), τα λιονταρακια (κυριως ανδρες γιατι οι γυναικες ειναι λιγακι κουτσομπολιτσες και μπουρου μπουρου και δεν μπορωωω, αλλα οκ ειναι ακινδυνες και λιγακι ανταγωνιστικες), τα καρκινακια εννοειται(αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας!!), διδυμοι(οτι ναναι οπως ναναι κυκλοθυμια φουλ ναι μεν αλλα εξυπναδα και ευαισθησια στα φορτε, τους παω πολυ ειναι πολυ παρεξηγημενοι γενικοτερα), σκορπιοι και παρθενοι υπο προυποθεσεις, τοξοτες μια χαρα(παρορμητικοι, πηγαιοι, ειλικρινεις κι οποιον παρει ο χαρος).. Ξεχναω καποιους? Α τα κριαρια? Καλα ειναι, δεν πεθαινω, ειναι παρτακιστικα κι αυτα. Για παρεα ειναι καλοι! Γενικως οπως καταλαβαινετε, με το κομματι παρτακιαση εχω ενα θεματακι. Εγω οπως διαφαινεται ειμαι ξινη ή αλλιως επιλεκτικη(σικ).
Αλλα οκ, οπως γραφει και ο Ξεχασμενος, ολα ειναι θεμα προσωπικοτητας, βιωματων***, κουβεντουλα χλιαρη κανουμε, οτι πρεπει γιαυτες τις ωρες χαλαρωσης στο πισι

*** και πλανητων
υσ- ξεφυγαμε απο το θεμα, πηγαμε στο γενικοτερο ζωδιακο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 12-05-15 στις 13:01.
Παράθεση

Omorfileni89 (Eleni Papadopoulou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Omorfileni89
H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 14:59, 20-05-15:

Ζυγός
Πολύπλευρα και εναλλασσόμενα τα φιλιά του Ζυγού. Κανένα φιλί του δεν μοιάζει με το προηγούμενο ή το επόμενο. Με μια τόσο πλούσια γκάμα, σε συνδυασμό με τη γοητεία που διαθέτει, δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείτε.
Ιδανικοί παρτενέρ: Υδροχόος, Δίδυμοι, Ταύρος, Λέων.

Το αγόρι μου είναι Ιχθύς .. και για μένα είναι ΙΔΑΝΙΚΟ!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    panagiotis econ

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους