Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

SMS vs. face to face

Υπάρχουν πράγματα που θα τα λέγατε μόνο μέσω sms;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
Ναι
32
35,96%
Οχι
57
64,04%

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:12, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από tsiloboy
Σαφής διαχωρισμός υπάρχει στους υπολογιστές όπου είναι όλα αυστηρά διατυπωμένα (αλλά ας μην το κάψουμε κι εδώ ) Στις ανθρώπινες σχέσεις νομίζω τα πάντα είναι θολά και δεν υπάρχει άσπρο-μάυρο.

Το θέμα είναι ότι με το γραπτό λόγο του msn δεν μπορείς να εκφράσεις πράγματα που είναι πολύ πιο εύκολο να δείξεις με τον τόνο της φωνής και το ύφος των ματιών. Και αν κάποιος σου κάνει μια δύσκολη ερώτηση, έχεις την άνεση να την σκεφτείς έστω 30'' και να κρύψεις πχ την αμηχανία σου, ίσως και το ότι κοκκίνησες Ε αυτό δεν είναι synchronous
Ναι αλλά και στο τηλέφωνο για παράδειγμα μπορείς να κρύψεις ύφος, βλέμμα, έκφραση κλπ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:12, 08-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ναι αλλά και στο τηλέφωνο για παράδειγμα μπορείς να κρύψεις ύφος, βλέμμα, έκφραση κλπ...
Δεν 'ναι τόσο εύκολο γιατί στο τηλέφωνο ακούς τον άλλον ταυτόχρονα.... ακόμα και στο MSN ή στο SMS (πού περισσότερο) έχεις μια χαρά χρόνο να "φιλτράρεις", να σκεφτείς, να.. να.. να.....

Στο τηλέφωνο πιστεύω είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα, γιατί - αν και ακούς μόνο φωνώ - είναι πιο κοντά στην προφορική συζήτηση (κατ' εμέ at least).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 16:54, 02-04-08:

εγώ όταν έχω να πώ κάτι που θα με κάνει να θυμώσω το ξέρω δηλαδή στέλνω sms

Παράθεση

Έφηβη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Έφηβη
H Έφηβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Έφηβη έγραψε στις 18:03, 02-04-08:

πιστευω πως ευκολοτερα λες κατι μεσω sms γιατι ειναι καπως απροσωπο,δεν ερχεσαι face to face με τον αλλον,επομενως μπορεισ πιο ευκολα να εκφραστεις χωρις να ντραπεις,χωρις να κομπλαρεισ ή αν κοκκινισεις. εχεισ χρονο να σκεφτεις αυτα που 8α πεις

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:49, 02-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Έφηβη
πιστευω πως ευκολοτερα λες κατι μεσω sms γιατι ειναι καπως απροσωπο,δεν ερχεσαι face to face με τον αλλον,επομενως μπορεισ πιο ευκολα να εκφραστεις χωρις να ντραπεις,χωρις να κομπλαρεισ ή αν κοκκινισεις. εχεισ χρονο να σκεφτεις αυτα που 8α πεις
Ωστόσο έχει νόημα μόνο το τι είναι πιο εύκολο;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 19:09, 02-04-08:

δε νομίζω το σμσ να είναι λύση. Άνθρωποι είμαστε και πολλά συμβαίνουν. Χίλιες φορές καλύτερα κατά πρόσωπο... Στη τελική σου μένει μια ανάμνηση.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:27, 02-04-08:

Πρωτιμω το face-2-face αλλα καπιες φορες, για καπια θεματα δεν αντεχω να πω κατι προσωπο με προσωπο, ουτε καν στο τηελφωνο (καλα το τηλεφωνω δεν το μπορω ουτος η αλλος) οποτε το sms ειναι το καλητερο...

Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dalcfu
H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε στις 18:17, 04-04-08:

Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, πιστευώ πως και η ηλικία παίζει ρόλο στο πώς αποφασίζεις να πεις κάτι. Το λέω αυτό γιατί θυμάμαι τον εαυτό μου πριν 7 με 8 χρόνια. Τότε επέλεγα αρκετές φορές να πω κάτι μέσω sms γιατί ίσως να μην μπορούσα να μιλήσω face to face σε κάποιον (λόγω ντροπής ή λόγω φόβου της αντίδρασής του) ή για να επεξεργαστώ καλύτερα αυτά που θέλω να πω. Σιγά σιγά απέβαλα αυτή τη συνήθεια και σήμερα σπάνια χρησιμοποιώ sms.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 12:31, 11-04-08:

Απαιχθάνομαι τα sms και ότι έχω να πώ το λέω πάντα πρόσωπο με πρόσωπο...όποιος και να είναι αυτός και για οτιδήποτε!

Θεωρώ αυτόν που λέει πράγματα μέσω sms και πολλές φορές δεν σηκώνει το κιν του/της...παρουσιάζει ένα δείγμα δειλίας....

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 13:14, 11-04-08:

Σαν πολυλογού που είμαι, δεν μου φτάνουν οι 160 χαρακτήρες του SMS.
Το SMS το χρησιμοποιώ μόνο για πολύ μικρά μηνύματα (του στυλ: τηλεφώνησέ μου! )

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 13:16, 11-04-08:

Ιδικά με sms δεν μπορώ να μιλήσω η θα πάρω τηλεφωνώ η θα πάω κατά πρόσωπο με σμς δεν μπορώ με τίποτες

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 19:56, 24-01-09:

Εννοείται πως προτιμώ το face to face.
Αλλά και μέσα από sms, κάποιος που με ξέρει θα το διαβάσει και δεν θα του κάνει διαφορά. Αν και στον γραπτό το χω κατα ένα κλικ περισσότερο, από ότι στον προφορικό, καθώς μεσολαβεί ένα δευτερόλεπτο παραπάνω μεταξύ σκέψης και λέξης

Πάντως με sms δεν θα πω τίποτα σημαντικό- γι αυτό υπάρχει το τηλέφωνο και βαριέμαι και να γράφω. :p Αλλά όλα αυτά που γράφω στα μηνύματα, φαντάζομαι θα μπορούσα να τα πω και face to face στον άλλο.
Καλά ίσως σε μερικά να κοκκίνιζα λίγο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 21:52, 24-01-09:

Το sms το χρησιμοποιώ μόνο για πολύ σύντομα μηνυματάκια όταν ξέρω ότι ο άλλος δε μπορεί να απαντήσει σε κλήση.
Για όλα τα άλλα υπάρχει το τηλέφωνο και ο διάλογος είτε τηλεφωνικά είτε σε συνάντηση.
Δε μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να ειπωθεί κάτι σοβαρό και προσωπικό με γραπτό μήνυμα, αφού αυτός που το στέλνει δεν έχει κανέναν έλεγχο για το πώς θα είναι ο παραλήπτης και σε τί στιγμή και διάθεση θα το διαβάσει. Αντίθετα σε ένα διάλογο υπάρχει ένας έλεγχος, μπορείς να χειριστείς τα πράγματα και την πορεία μιας συζήτησης.
Μου αρέσει ωστόσο να παίρνω και να στέλνω ευχές με μηνύματα, τις περισσότερες τις κρατάω αποθηκευμένες μάλιστα σα γούρια!

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 23:52, 24-01-09:

Ο ένας τρόπος επικοινωνίας δεν αντικαθιστά τον άλλον αλλά τον υποκαθιστά μιά....χαρα!
Ανάλογα το πως το πότε και το γιατί!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:49, 20-07-09:

Γενικα προτιμω να λεω κατι face to face....Ειναι καλυτερος τροπος,ακομα κι αν κατι ειναι δυσκολο να το ομολογησεις...Παντως εχω πει καποια πραγματα μεσω sms που δυσκολα θα τα ελεγα σε καποιον κατα προσωπο,αν και μετα οταν συναντηθηκαμε εδωσα περισσοτερες διευκρινισεις και εξηγησα καλυτερα...Θεωρω παντως οτι ακομα και αν πουμε κατι μεσω sms θα ερθει η στιγμη που θα πρεπει να αντιμετωπισουμε τον αποδεκτη του μηνυματος και face to face... Οποτε αν κατι ειναι σημαντικο και φοβομαστε να το πουμε απο κοντα και προτιμαμε να στειλουμε ενα μηνυμα,μαλλον απλα καθυστερουμε την κατασταση..Αλλα σε μερικες περιπτωσεις αν δεν μπορουμε,με καμια δυναμη,να ομολογησουμε κατι,ισως ειναι καλυτερα να στειλουμε ενα sms απο το να μην κανουμε τιποτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:07, 20-07-09:

Ισχύει και παραισχύει...
για αυτόν τον λόγο υπάρχουν τα μπλογκς, τα προσωπικά ημερολόγια ...

Προσωπικά, εκφράζομαι καλύτερα γραπτώς παρά προφορικώς.
Εχω φίλη που δεν μπορεί να γράψει δύο σείρες αλλά μιλά, αναλύει εκφράζεται προφορικά ασταμάτητα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:48, 29-12-09:

ειμαι ιδιαιτερα αυθορμητος ανθρωπος γιαυτο και τα λεω εξισου και απο sms καθως και face to face.
τελευταια μαλλον προτιμω το δευτερο. γιατι οταν λεω κατι θελω και ο αλλος να μου απανταει χωρις να το επεξεργαζεται πρωτα ή να παιρνει γνωμες τριτων.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:53, 29-12-09:

τα χριστουγεννα ελεγε στις ειδησεις ποσα σμς εγιναν για ευχες κλπ. απο τη μια λογικο αφου τα κινητα εχουν εισβαλει για τα καλα στη ζωη μας απο την αλλη λυπηρο.

παλια θυμαμαι στελναμε καρτες, περναμε τηλεφωνο, συναντιομασταν.. τωρα πια τυπικα μηνυματα.
εμενα προσωπικα δεν μ'αρεσουν αυτα τα στημενα μηνυματα που τα κανουν προωθηση σε ολες τις επαφες απλα για να ξεμπερδευουν. πολυ πεζο και ανουσιο. παντα τα μηνυματα που στελνω ειναι προσωπικα και ειδικα για το ατομο που επικοινωνω.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:13, 25-02-10:

Θεωρώ οτι τα σημαντικά πρέπει να λέγονται τετ α τετ. Μου έχει τύχει να χωρίσω μέσω σκάιπ και ήταν από τα χειρότερα πράγματα που μου έχει συμβεί. Με μηνύματα, όχι μιλώντας. Ξενέρωμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:48, 25-02-10:

τι μου θυμίσατε τώρα......... πράγματι υπάρχουν άτομα που προτιμούν να εκφράζονται μέσω sms παρά face to face.....
θυμάμαι πριν πολλά χρόνια ένα φλερτ μου με τρέλαινε στα sms θυμάμαι ότι ακόμη κι όταν είχαμε προβλήματα μου έστελνε ένα sms .......
είναι για γέλια αυτό που θα πω...
είχαμε ψιλοτσακωθεί και μου στέλνει ένα sms κορυφαίο.. κάτι σαν ποίημα κάτι σαν σκέψη....
έφαγα κόλλημα προσπαθούσα να καταλάβω τι ήθελε να πει ο "ποιητής", στην προσπαθεια μου αυτή να καταλάβω τι λέει προσφέρθηκε και η κολλητή μου να το αναλύσουμε ...αναλύαμε αναλύαμε αναλύαμε μια μια λεξη λες και είμασταν σε διαγώνισμα 2ας λυκείου ανάλυσης νεοελληνικού κειμένου......κυρίως με sms
Είχαν περάσει 3 μέρες χωρίς επικοινωνία αποφασίσαμε να συναντηθούμε........ τι ήθελες να πεις με αυτό το υπέροχο ποίημα;;;; ρώτησα με αγωνία εγώ......
Ααααα!!!! τίποτα το είδα γραμμένο σε ένα τοίχο μου άρεσε και το έγραψα......ντο_ινγκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκ μου ήρθε κεραμίδα ....... άλλη κουβέντα δεν είπε

Αργότερα ( μου είχε φύγει η τρελή καψούρα ) κατάλαβα ότι ο ίδιος είχε προβλημα το να διαχειριστεί το face to face , το πρόσωπο με πρόσωπο και προτιμούσε να κρατάει το προφίλ του απόμακρου που έχει βαθεια συναισθήματα αλλα προτιμούσε να τα εκφράζει μέσα απο κάποιο τραγούδι ή μια ατακα απο βιβλίο...... κυρίως με sms
κατάλαβα ότι ήταν η ανάγκη του για να εντυπωσιάζει τη γυναίκα που ήθελε να κατακτήσει..... όχι απαραίτητα κακό .... αλλά όταν είναι μόνο αυτό ναι παρέμενε απογυμνωμένο και στείρο........

Αρκετά χρόνια μετά, έτυχε να δω τυχαία τον κολλητό του σε κάποιο βιβλιοπωλείο ...είπαμε να πιούμε ενα καφεδάκι άλλωστε ήταν πάντα ένα πολύ ευγενικό παιδί .....
μου εξομολογήθηκε ότι το τότε φλερτ μου και κολλητός του φίλος ήταν τρελά τρελα ερωτευμένος και παθιασμενος μαζί μου και είχε φτάσει στο σημείο όπου ρωτούσε απο δω κι απο κει τους φίλους του, τους συνεργάτες στη δουλειά, τι να πει, πως να το πει, τι να γραψει για να με εντυπωσιάσει (πρώτη φορά τον είχε δει να αντιδρά έτσι)...... εκεί κάπου δικαιολόγησα πολλά πράγματα και κατάλαβα γιατί η σχέση μας έφτασε σε αδιέξοδο.......

από την άλλη μεριά όμως χάρηκα που έμαθα ότι ετοιμαζόταν να παντρευτεί ένα κορίτσι ήρεμο, χαμηλών τόνων, χωρίς πολλές απαιτήσεις και διεκδικήσεις......με αυτήν είχε και πάλι το "πάνω" χέρι [μην παρεξηγήσετε τη λέξη, δεν μπορώ να το εκφράσω διαφορετικά]...ήταν πιο πολύ ο εαυτος του και πάνω απ όλα τον ηρεμούσε και τον κατανοούσε απόλυτα το κορίτσι αυτό.......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-02-10 στις 14:04.
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 15:17, 25-02-10:

Σημεία των καιρών...

-Αγάπη μου, σε....θέλω σαν τρελή!!!!
-Μισό, παίρνω το κινητό και κλείνομαι στη ντουλάπα με τα μάλλινα, να αρχίσουμε τα sms!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 25-02-10 στις 15:51. Αιτία: διευκρίνιση
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 19:43, 02-03-10:

Θυμάμαι οτι όταν πρωτοπήρα κινητό ήμουνα τρελαμένη με τα μυνηματα αλλα μετα απο καποια φαση τα βαρεθηκα και η μιλαγα στο τηλ η face to fece που ειναι και καλητερο γιατι μπορεις να καταλαβεις καλητερα αυτο που σου λεει ο αλλος και με τι υφος...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 02-03-10 στις 20:08. Αιτία: Μικρό μέρος greeklish
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους