Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,326 μηνύματα σε 74,664 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φραπές ποιος Φραπές;

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:11, 11-09-06:

Λοιπόν βρήκα μαγαζί στην Ελλάδα πιστέυω έξω από τα Starbucks που δεν είχε ΦΡΑΠΕ? Ηράκλειο Essence!

Κάνει ο φίλος ένα φραπέ!
Δεν έχουμε φραπέ!
Μα καθόλου?Τελείωσε
όχι απλά δεν έχουμε Φραπέ!
Σίγουρα?
ναι είναι πολιτική του μαγιαζιού!

Ότι να είναι! Μου φάνηκε ακόμα πιο περίεργο από το ταβερνο-μάγαζο που δεν είχε τηγανητές πατάτες! Είχε έλεγε ο μαγαζάτορας μόνο ελληνική κουζίνα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:16, 11-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Λοιπόν βρήκα μαγαζί στην Ελλάδα πιστέυω έξω από τα Starbucks που δεν είχε ΦΡΑΠΕ? Ηράκλειο Essence!

Κάνει ο φίλος ένα φραπέ!
Δεν έχουμε φραπέ!
Μα καθόλου?Τελείωσε
Σίγουρα?

Ότι να είναι! Μου φάνηκε ακόμα πιο περίεργο από το ταβερνο-μάγαζο που δεν είχε τηγανητές πατάτες! Είχε έλεγε ο μαγαζάτορας μόνο ελληνική κουζίνα!
Ναι και είμαι σίγουρος ότι και τα κρέατα και τα ψαρικά του Ελληνικότατα θα ήταν τι να σου πω!
Μήπως το μαγαζί που ζήτησες φραπέ.....
ήταν φαρμακείο και δικαιολοημένα δεν είχαν?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:17, 11-09-06:

Tι εγινε...;
Μηπως ξεκινησε να θεωρειται και φραπες μπας-κλας σε ορισμενα μαγαζια;
Να μου πεις οτι το ζητησες Ιταλια και σου ειπαν οτι δεν εχουν (πιθανοτατα να σου εφερναν milk-shake), παει στο καλο,αλλα τον "εθνικο" καφε της Ελλαδας και να μην τον εχουν...
Αλλα αφου ειναι πολιτικη του μαγαζιου...παω πασο!

Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsus
Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 14:23, 11-09-06:

επειδη ειναι σχετικα φτηνος, ισως για να πουλησουν τα πιο ακριβα οπως φρεντο κλπ

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:27, 11-09-06:

Τώρα θυμίθηκα με αφορμή αυ΄τό που έγραψε ο Μάριος ένα κυριλε (και καλά) εστιατόριο στην Γλυφάδα που εκτός τον άλλον είχε και τζατζίκι, το γκαρσόνι την ώρα που το σέρβιρε μας λεει

Το ζανζίκι σας, το έκανε πιο κυριλέ, πως και δεν το έγραφάν crem de la skorde! στον κατάλογο

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:29, 11-09-06:

Παιδιά πάντως να έχει χάρη που βρήκαμε άλλα παιδιά εκεί! Μιλάμε αν μου έλεγε ο φίλος μου πάμε να φύγουμε είχαμε άνετα!Να βάλει μια τεράστια πινακίδα ΔΕΝ ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΦΡΑΠΕ

Σαν τον άλλον τον γύφτο στην πισίνα στο μικρολίμανο περίπου που του λέω κάτι σε αναψυτκικό και μου λέεί μόνο αλκοολούχα! Και του λέω και αν θέλω να πιω ρε φίλε με το ζόρρυ? Και πετάγεται κάποιος και λέει οδηγάει (που εν μέρη ισχύει αλλά βασικά δεν μαρέσει το αλκοόλ) και λέει αυτός μεταξύ μας τώρα άνδρες είμαστε!
Έχε χάρη που είχαμε και ξένο άνθρωπο μαζί! Αλλιώς εγώ είχα φύγει και είχα κάνει και θέμα! Τα πήρα τώρα

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 14:32, 11-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Τώρα θυμίθηκα με αφορμή αυ΄τό που έγραψε ο Μάριος ένα κυριλε (και καλά) εστιατόριο στην Γλυφάδα που εκτός τον άλλον είχε και τζατζίκι, το γκαρσόνι την ώρα που το σέρβιρε μας λεει

Το ζανζίκι σας, το έκανε πιο κυριλέ, πως και δεν το έγραφάν crem de la skorde! στον κατάλογο

Aπίστευτος είσαι!!!!!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:18, 11-09-06:

Κάνει ο φίλος ένα φραπέ!
Δεν έχουμε φραπέ!
Μα καθόλου?Τελείωσε
Σίγουρα?

Επειδη δεν κατάλαβα ... για τα starbuck μιλάμε;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 17:35, 11-09-06:

Οχι. Το Starbucks είναι αμερικάνικο ή ότι είναι και οκ κατανοητό δεν έχει

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:49, 11-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης

αυτο το μήνυμα... θα πάει στα αγαπημένα μου!!!
μιλάμε ότι γελαγα 5 λεπτα πριν απαντήσω....
ήρθε κι ο αντρας μου απ το άλλο δωματιο να δει με τι γελαω ΤΟΣΟ δυνατα...

ρε Γιάννη... αυτό ήταν ζωγραφιά!

Στο θέμα μας τώρα....
ευτυχώς δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο....
αν μου τύχαινε θα την έκανα με ελαφρα πηδηματάκια....
γενικώς ΑΠΑΙΤΩ να έχω ΤΕΛΕΙΟ σέρβις όπου παω κι αν δεν το εχω κάνω σαματα....
θεωρώ ότι δεν μου κάνουν χάρη που μου σερβίρουν (σαφώς και ούτε τους κανω χάρη που παω στο μαγαζι τους)
Η σχέση ειναι αμφιδρομη, κι όπως τους σέβομαι σαν κατάστημα και τον χώρο τους (δε θα κάνω ζημια στο μαγαζί κλπ) έτσι απαιτω να με σέβονται σαν πελάτισσα και να μου φερονται ΑΨΟΓΑ!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:44, 11-09-06:

Ρε παιδια τι ειναι το τοσο κακο στο οτι δεν σερβιραν φραπε στο συγκεκριμενο μαγαζι; Για α,β,γ λογους δεν το κανουν, το κακο που ειναι; Αμα δεν θελει ο αλλος να σου πουλισει φραπε γιατι να το κανει;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 20:01, 11-09-06:

Εγώ δεν το έγραψα ώς κακό ακριβώς! Απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση Chronos!
Αυτό που λέει ο Γιάννης είναι όμως κοροιδία και εγώ σαν την ΚΟΥΕ πιστεύω ότι χάρη τους κάνω! Λεφτά του αφήνω!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:30, 11-09-06:

Καλα, το χουν χασει μερικοι για να πουλησουν κυριλα!
Δεχομαι οτι σε συγκεκριμενα καταστηματα, με συγκεκριμενους καταλογους και προιοντα, οκ, πας και ξερεις οτι δεν περιμενεις ο,τι βρισκεις αλλου.
Αλλα οχι και σε καφετερια να αρνουνται απο αποψη τον φραπε! Σιγα, δε ζητησε και ταβλι μαζι, νταχ!
Εγω παιζει να φευγα επι τοπου, στο οτι ελαχιστοι θα κανουν θεμα το αυτονοητο βασιζεται κι ο καταστηματαρχης. Οσο για το κρεμ ντε λα σκορΝΤ, μου φτιαξε τη νυχτα

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:05, 11-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ρε παιδια τι ειναι το τοσο κακο στο οτι δεν σερβιραν φραπε στο συγκεκριμενο μαγαζι; Για α,β,γ λογους δεν το κανουν, το κακο που ειναι; Αμα δεν θελει ο αλλος να σου πουλισει φραπε γιατι να το κανει;
Ποιος ειπε για κακο;
ΚΟΥΦΟ ειναι το πραγμα!
Και ναι γινεται μονο για λογους κυριλεσμεντεν κι ετσι!Ειναι καφετερια,στην Ελλαδα και δεν σερβιρει τον Εθνικο μας καφε!(χωρις αστεια!το "εθνικος" και με την εννοια οτι εχει τρομερη καταναλωση!)Αυτο απο μονο του ειναι τρελο!
Ειναι σαν να ερθω Ιταλια και να παω να ζητησω καπουτσινο και να μου πει δεν σερβιρουμε...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:38, 11-09-06:

Κουφο ναι ειναι, αλλα νταξει εφοσων πηγες για να πιεις φραπε αν δεν εχεις τους λες συγνωμη εγω φραπε θελω, αν δεν εχετε να παω αλλου και φευγεις. Τωρα για πιον λογο δεν σου σερβιρουν αδικα το ψειριζεις

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:38, 11-09-06:

μια de la skorde στο 4 παρακαλω!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 02:23, 12-09-06:

Δεν το ψειριζω βρε συ,cool, κουβεντα κανουμε.
Κι εγω το ιδιο θα εκανα.Μαλιστα αν μου ελεγε δεν εχω, θα επαιρνα κατι αλλο, ουτε καν θα ρωταγα γιατι, οσο κουφο και αν μου φαινοταν.
Τωρα απο εκει και περα,οι λογοι περαν απο το "πουλ μουρ" που θα ηθελε να πουλησει το μαγαζι δεν μου ερχεται να ηειναι καποιος αλλος...
Κοστος;Μπα....
Δυσκολια στο φτιαξμο του φραπε;ουτε...
Να μην εβρισκαν καλο καφε για φραπε;δεν νομιζω...
Αnyway, εμενα με ενδιαφερει τα πρωινα που πηγαινω σχολη και εννιοτε δουλεια, σε κανενα μαγαζι εδω που ειμαι να μην πουν οτι δεν εχουν espresso...

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 21:09, 17-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Αν πήγενες σε ένα κομπιουτεράδικο να αγοράσεις ένα pc και σου έλεγε ο μαγαζάτορας "sorry φιλε αλλά δεν πουλάμε υπολογιστές." τι θα έλεγες;

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 23:36, 17-09-06:

Παιδιά πάντως να έχει χάρη που βρήκαμε άλλα παιδιά εκεί! Μιλάμε αν μου έλεγε ο φίλος μου πάμε να φύγουμε είχαμε άνετα!Να βάλει μια τεράστια πινακίδα ΔΕΝ ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΦΡΑΠΕ

Σαν τον άλλον τον γύφτο στην πισίνα στο μικρολίμανο περίπου που του λέω κάτι σε αναψυτκικό και μου λέεί μόνο αλκοολούχα! Και του λέω και αν θέλω να πιω ρε φίλε με το ζόρρυ? Και πετάγεται κάποιος και λέει οδηγάει (που εν μέρη ισχύει αλλά βασικά δεν μαρέσει το αλκοόλ) και λέει αυτός μεταξύ μας τώρα άνδρες είμαστε!
Έχε χάρη που είχαμε και ξένο άνθρωπο μαζί! Αλλιώς εγώ είχα φύγει και είχα κάνει και θέμα! Τα πήρα τώρα

κάτι μου θυμίζει σου λέωωω.... αυτό το κουλό "μόνο αλκοολούχα" το συζητάγαμε για μια βδόμαδα. και από τότε φυσικά, κανείς δεν πάτησε στο μαγαζί...

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 12:19, 18-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space
Αν πήγενες σε ένα κομπιουτεράδικο να αγοράσεις ένα pc και σου έλεγε ο μαγαζάτορας "sorry φιλε αλλά δεν πουλάμε υπολογιστές." τι θα έλεγες;
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Στο συγκεκριμένο κατάστημα δεν πουλάει συγκεκριμένο είδος καφέ. Το παράδειγμά σου θα ταίριαζε αν δεν πουλούσε καθόλου καφέ.

Πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο τρομερή η έλλειψη φραπέ στο συγκεκριμένο κατάστημα. Απλώς δεν το πουλάει. Είναι πολιτική του καταστήματος.

Αντίστοιχα, γιατί δεν διαμαρτύρεσαι που το McDonalds δεν πουλάει φασολάδα;
Μα είναι Ελλάδα εδώ, πώς τολμάει να μην έχει το εθνικό μας φαγητό;

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 12:26, 18-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Στο συγκεκριμένο κατάστημα δεν πουλάει συγκεκριμένο είδος καφέ. Το παράδειγμά σου θα ταίριαζε αν δεν πουλούσε καθόλου καφέ.

Πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο τρομερή η έλλειψη φραπέ στο συγκεκριμένο κατάστημα. Απλώς δεν το πουλάει. Είναι πολιτική του καταστήματος.

Αντίστοιχα, γιατί δεν διαμαρτύρεσαι που το McDonalds δεν πουλάει φασολάδα;
Μα είναι Ελλάδα εδώ, πώς τολμάει να μην έχει το εθνικό μας φαγητό;
Τα McDonalds είναι fast food και όχι vrasto food!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο Φραπές είναι καφές Ελληνικής επινόησης! - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-03-11 στις 13:26.
    • Ποιός μας εξουσιάζει; - Από Χριστίνα...
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-09-10 στις 07:59.
    • Ποιος φταίει; - Από CarrionKing
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέες Γνωριμίες - Νέες Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-01-08 στις 19:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους