Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,179 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιβλία & Ταινίες του Stephen King

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:03, 19-06-07:

μπορώ να πώ με σιγουριά ότι μπορεί να βγάλει φοβερές ταινείες μεγάλης διάρκιας άλλα στις μικρής μπάζει πάρα πολλύ, έχει βγάλει μια σειρά με μικρές τρομάκτικές ιστορίες, δεν έχω ξαναδεί ποιο αποτυχιμένες, γενικά ότι σε μικρής διάρκειας δεν ξέρω άλλα του βγαίνουν μάπες, κατα τα άλλα είναι ένας πολλύ καλός δημηουργός ο όποιος αξίζει συγχαριτήρια για τις δουλειές που έχει κάνει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 17:09, 21-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
μπορώ να πώ με σιγουριά ότι μπορεί να βγάλει φοβερές ταινείες μεγάλης διάρκιας άλλα στις μικρής μπάζει πάρα πολλύ, έχει βγάλει μια σειρά με μικρές τρομάκτικές ιστορίες, δεν έχω ξαναδεί ποιο αποτυχιμένες,
Dreamscapes and Nightmares νομίζω λέγεται αυτή η σειρά. Είχα δει το πρώτο dvd κι εκτός απ'την ιστορία με τα πλαστικά στρατιωτάκια οι άλλες δυο ήταν... .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:11, 21-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Circadian
Dreamscapes and Nightmares νομίζω λέγεται αυτή η σειρά. Είχα δει το πρώτο dvd κι εκτός απ'την ιστορία με τα πλαστικά στρατιωτάκια οι άλλες δυο ήταν... .
Που να δείς και τα άλλα 3 dvd ακόμα χειρότερα και ναι αυτή είναι η σειρα

Παράθεση

Judge Dredd

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Judge Dredd
Ο Judge Dredd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O Judge Dredd έγραψε στις 08:48, 22-08-07:

Μια ταινια εχει σκηνοθετησει για πλακα ο ανθρωπος το Maximum Overdrive, δεν ειναι σκηνοθετης συγραφεας ειναι, τα δικαιωματα παραχωρει και δεν ανακατευεται στις παραγωγες επισης τα περισσοτερα απο αυτα ειναι τηλεοπτικες παραγωγες μινι σειρες για την τηλεοραση οπως " Το κορακι" που για μενα ειναι το καλυτερο βιβλιο του. Οι καλες ταινιες βασισμενες πανω στα βιβλια του ειναι της πρωτης εποχης κυριως οπως το Καρυ, Ολικη Εκλειψη, Cujo το βρωμοσκυλο. Τα περισσοτερα βιβλια του ειναι δυσκολο να μεταφερθουν λογω του πυκνογραμμενου υφους που μπορει να χωρεσει πολλες εικονες σε μια σελιδα, τρανταχτο παραδειγμα η Ονειροπαγιδα και η Απογνωση που μεταφερθηκαν για σινεμα κ τηλεοραση αντιστοιχα και ηταν χαλια λογω των μετριων σκηνοθετων. Καλη μεταφορα ειναι και η Μissery και φυσικα η Λαμψη που δεν ειναι ακριβως μεταφορα, ακριβης μεταφορα ειναι και η Νεκρη Ζωνη.

Παράθεση

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BAD MAIPH
H BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H BAD MAIPH έγραψε στις 10:49, 21-12-07:

Διαβάζω σχεδων 10 χρονια βιβλια του king. επωμένος τα έχω διαβάσει σχεδον όλα! προσοχη παιδια μην διαβασετε ποτε "το παιχνιδι του Ντολαν" ενα απο τα χειροτερα του. θα σας προτινα να διαβάσετε το"sallem lot", "το κινητο", το "ρουζ Μαντεν" και το μακραν καλήτερο η "Αυπνια", οχι μονο επιδη μπλεκει την ελληνικη μυθολογια, αλλα οταν το διαβασα μου συνευει κατι παραξενο. μεχρι να το τελιωσω δεν μπορουσα να κοιμηθω, μου πηρε δυο μερονυχτα αλλα τα καταφερα να το τελιωσω! δεν είναι το περιεχομενο του που θα νομιζετε πως φοβηθικα αλλα κατι παραξενο. Τι; ελα ντε! α! το εδωσα σε αρκετους μετα να το διαβασουν - χωρις φυσικα να τους πω πως με επιρεασε- και είχαν και εκεινοι προβλημα υπνου μεχρι να το τελιωσουν. εχει κανεις απο εσας παρομοια εμπιρεια; Αν ναι θα ήθελα να μου πειτε.

Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 02:28, 06-01-08:

Νομιζω πως γραφει βιβλια για να τα δει καποτε να γινονται ταινιες κι οχι απλα να υπαρχουν ατοφια σαν βιβλια. Ολο αυτο το Αμερικανο υφος δηλαδη. Ετοιμα σεναρια. Γενικοτερα παντως ξερει τι κανει.
Το πρασινο μιλι μου αρεσε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

avenger (Ηλίας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Πωλητής/ρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O avenger Shit happens έγραψε στις 03:23, 06-01-08:

Δε νομίζω πως ένας συγγραφέας γράφει απλά για να γράψει.. Ο άνθρωπος είναι αλλού.. Ξεχωρίζω το salems lot και την ονειροπαγίδα σαν βιβλία καθώς και τις ιστοριούλες everything's eventual.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 03:36, 06-01-08:

Από οσα μεταφερθηκαν σε ταινιες μου αρεσαν (περιπου με αυτη τη σειρα).

The Shawshank Redemption
The Green Mile
The Dead Zone (film and tv series)
The Stand
Needfull Things
Misery
Storm Of The Century
Thinner
The mouth of madness
Apt Pupil
Stand By me
The Lawnmower man
The Dark Half
Rose red
The Running man
1408
The Tommyknockers
The Nightflier
The Langoliers

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 06-01-08 στις 17:00.
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 03:41, 06-01-08:

The Langoliers, η πρώτη ταινία του που είχα δει. Wow. Εμπειρία.
Shawshank - respect.
Green Mile - respect.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 14:58, 06-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από avenger
Δε νομίζω πως ένας συγγραφέας γράφει απλά για να γράψει.. Ο άνθρωπος είναι αλλού.. Ξεχωρίζω το salems lot και την ονειροπαγίδα σαν βιβλία καθώς και τις ιστοριούλες everything's eventual.
Σαφως και ειναι αλλου αλλα παιζει μεγαλο ρολο σε ποιανης χωρας την κουλτουρα και πολιτισμο εργαζεται. Και στην προκειμενη περιπτωση, δε ξερω κατα ποσο το αποφευγει βεβαια, βγαινει αυτο το "πιασαρικο" στα βιβλια του και η επιθυμια του να γινουν και ταινιες περα απο best seller (που οκ δεν μπορεις να τον κατηγορισεις για το 2ο, συγγραφεας ειναι).
Δε λεω ψεμματα, τοσα βιβλια του εγιναν ταινιες. Η ποσοτητα των ταινιων αποδικνυει οτι ο τροπος γραφης των βιβλιων του ειναι και "σεναριακος"
Απλα το τονιζω δε λεω πως ειναι κατι κακο απαραιτητα (το τονιζω γιατι βλεπω οτι αρεσει πολυ ο Κινγκ εδω περα και μπορει ανετα να παρεξηγηθει κατι απο αυτα που λεω. Αλλιως δε θα τονιζα τπτ.)

edit/ Langoliers και ονειροπαγιδα μεγαλες πατατες.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 15:00, 06-01-08:

Εκανα λαθος και ξαναγραψα το προηγουμενο ποστ απο ταχυτητα και βλακεια μου. Συγγνωμη, τωρα το διεγραψα.

Παράθεση

avenger (Ηλίας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Πωλητής/ρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O avenger Shit happens έγραψε στις 15:18, 06-01-08:

Iduna δεν παρεξηγώ τα όσα λες... Κατάλαβα τι εννοείς. Αν το ψάξεις περισσότερο θα δεις βέβαια πως πολλά βιβλία έχουν σεναριακό υπόβαθρο (λογικό είναι) και θα μπορούσαν να γυριστούν ταινίες. Απλά όπως είπα παραπάνω δε νομίζω πως κάποιος συγγραφέας γράφει απλά για να γράψει ή για να δει τα βιβλία του να γίνοντια ταινίες. τυχαίο παράδειγμα ο Τόλκιν... που να ήξερε ότι ο άρχοντας θα έσπαγε τα ταμεία αφού έγινε μια απίστευτη τριλογία και τώρα ετοιμάζουν ταινία το χόμπιτ ή το σιλμαρίλιον.

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 15:29, 06-01-08:

Όταν αναφερόμαστε στον Κινγκ,το μυαλό πάντα πρέπει να πηγαίνει στο Κοράκι.

Ένα από τα καλύτερα μυθιστορήματα όλων των εποχών.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:30, 06-01-08:

To Langoliers παντως μεχρι λιγο πριν το τελος τα πηγαινε μια χαρα

Το Κορακι ; Δεν ειναι του Κινγκ αυτο, απο κομικ του O Barr ειναι. Eκτος αν εννοεις αλλο κορακι και μπλεξαμε τα κορακια.

Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 15:31, 06-01-08:

Δεν λεω πως μονο των Αμερικανων τα βιβλια γινονται ταινιες απλα ο πολιτισμος/κουλτουρα του λαου εχει μια ταση. Φαινεται στο συγγραφικο εργο αυτο λεω. Και το σεναριακο υποβαθρο που λες, δεν υποστηριζω πως το κανει συνειδητα απαραιτητα, μπορει να του βγαινει γιατι οπως προειπα στην Αμερικη γραφει. Ειναι ονειρο καθε Αμερικανου συγγραφεα να δει το βιβλιο του να εξελισεται σε κατι παραπανω απο ενα best seller που ισως αλλοι συγγραφεις δε ζητανε.
Για μενα πιανεται στ' αρνητικα γιατι το βιβλιο ειναι βιβλιο και η ταινια ταινια.
Αλλα οκ, περι ορεξεως...

Παράθεση

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H BAD MAIPH έγραψε στις 16:52, 06-01-08:

Καλησπερα παιδια, ειδα πως υπαρχει ενα θεμα για το αν ο king γραφει για να γραφει βιβλια ή γραφει μονο για να γινουν ταινιες. Η δικη μου αποψη ειναι αυτη: Οταν γραφεις ενα βιβλιο, την ωρα που το γραφεις περνει σαρκα και οστα στο μυαλο σου! Την ωρα που σχηματηζονται οι λεξεις και γινοντε προτασεις, εσυ δεν γραφεις απλος αλλα παρακολουθεις με το νου σου και μια ταινια, εχω προσπαθησει να γραψω ενα βιβλιο και μου συνεβει ακριβως αυτο. Οταν τελιωσει ενα βιβλιο η επομενη σου προσδοκια ειναι (εκτος απο την εκδοση του φυσικα) να το δεις και σε ταινια. Και το αποτελεσμα φυσικα δεν ειναι το ιδιο, γιατι η φαντασια μας ποτε δεν θα ξεπεραστει απο την εικονα. π.χ. η Λαμψη, οταν την εφιαξε ο Κιουμπρικ ηταν καμοια σχεση, γιαυρο ο Κινγκ την ξανα εφτιαξε ακριβως οπως την ειχε φανταστει. Αν κανω λαθος να μου το πειτε. Και τελος θα δανειστω μια ατακα απο το " Στομα της τρελας", οσοι το εχουν δει θα με καταλαβουν, οσοι δεν το εχουν δει σας προτεινω να το δειτε.
"Οσοι δεν διαβασουν το βιβλιο, θα δουν την ταινια!!"

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 17:16, 06-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
To Langoliers παντως μεχρι λιγο πριν το τελος τα πηγαινε μια χαρα

Το Κορακι ; Δεν ειναι του Κινγκ αυτο, απο κομικ του O Barr ειναι. Eκτος αν εννοεις αλλο κορακι και μπλεξαμε τα κορακια.
Για το The Stand αναφέρομαι..
Στα ελληνικά μεταφράστηκε ως Κοράκι

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 18:57, 06-01-08:

A ναι ; Πω πω , αλλη μια πατατα μεταφραση απο τους "γνωστες".
Sorry , για το σχόλιο τοτε, απλα δεν εχω επαφη με τις μεταφρασεις τιτλων.

Παράθεση

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H BAD MAIPH έγραψε στις 00:49, 21-01-08:

Το " Τhe stand" σαν βιβλιο το μεταφρασαν "Το κορακι" και σαν ταινια "Το οχειρο". τα συμπερασματα δικα σας!!
Τελικα τι στο καλο συμαινει ρε παιδια το stand;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 04:09, 21-01-08:

Το "Το οχυρο" πλησιαζει περισσοτερο την εννοια, καθως ειναι εκφραση που σημαινει την αμυνα που κάνεις για να μην επιτρεψεις τον εχθρο να προχωρησει παραπερα. Το τελευταιο σημειο που ανεχεσαι να υποχωρησεις. Λενε πχ "Here we will make our stand". Και εννοουν οτι η θα αντισταθουν εδω, ή θα πεθανουν εδω.

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 12:21, 06-07-08:

Μου άρεσε πάρα πολύ το "Δωμάτιο 1408" που είναι ιστορία από μια συλλογή διηγημάτων του. Εκπληκτική ατμόσφαιρα και ιδέα. Ουσιαστικά σου πήγαινε τρεις και μία με έναν άνθρωπο μόνο του κλεισμένο σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 01:49, 17-07-08:

Αν και γενικά δεν τον έχω σε υπόληψη, το The Mist ήταν αναπάντεχα καλοδουλεμένο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:47, 30-09-08:

Είμαι λάτρεις του Κινγκ....
Εχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα.
Καλυτερο του βιβλίο πιστεύω.. το Πράσινο Μιλι που έγινε και ταινία.
Και η σειρά " μαυρος πύργος" απο 7 βιβλία/ όταν το διαβασα περιμενα πως και πως το επόμενο.

Παράθεση

Empyrium

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Empyrium
Ο Empyrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Empyrium ` έγραψε στις 13:06, 30-09-08:

Και εγω ειμαι μεγαλος φαν του King. Τον θεωρω εναν απο τους καλυτερους συγγραφεις με ανεξαντλητη φαντασια. Αγαπημενα βιβλια : Λαμψη, Misery, Ντολορες Κλειμπορν, Η Ιστορια Της Λισι, Το Αυτο, Το Παιχνιδι Του τζεραλντ,Ροουζ Μαντερ, Κάρρι, Νυχτερινη βάρδια, Σάλεμς Λοτ, Αυπνία, εφιάλτες και ονειρότοποι, Σακος Με Κοκαλα κτλ . Ολα τους εκπληκτικα. Επισης νομιζω οτι η ετικετα "συγγραφέας τρόμου" μάλλον τον υποτιμάει. Ο άνθρωπος είναι γνώστης της ανθρώπινης ψυχολογίας και συμπεριφορας . Εμενα προσωπικα με αγγιζει οσο κανενας αλλος.

Παράθεση

KLEOΠATRA@@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KLEOΠATRA@@
H KLEOΠATRA@@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H KLEOΠATRA@@ έγραψε στις 12:12, 15-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Maggie
Την ταινία λες ή το βιβλίο????Η ταινία είναι η αγαπημένη μου ταινία και το βιβλίο ψάχνω σαν τρελή να το βρω αλλά δεν το βρίσκω πουθενά

Επίσης, από τη νυχτερινή Βάρδια αυτό που ήταν φοβερό,ήταν αυτό με το Μπαμπούλα
Το βιβλιο που εχει γινει η ταινια Stand by me ,δεν εχει τον ιδιο τιτλο.Ονομαζεται The Body και περιλαμβανεται σε μια συλλογη μυθιστορηματων του King ,ειναι το Four Past Midnight νομιζω η κατι τετοιο.Αν μπεις στο Wikipedia θα βρεις παρα πολλεσ πληροφοριες για τα εργα του King κ την μεταφορα τους σε ταινιες.

Αρχική Δημοσίευση από The Stand
Από τους αγαπημένους μου.

Έχω διαβάσει τα :Νυχτερινή πτήση 29,νυχτερινή βάρδια,Το αυτό,Το κοράκι,Πως τελείωσε όλο το μπάχαλο,Το πράσινο μίλι.

Αυτόν τον καιρό διαβάζω την μυθική επταλογία του,Ο μαύρος Πύργος που είναι μακράν η καλύτερη δουλειά του.

Έχουν κυκλοφορήσει τα 7 από τα 4 βιβλία και περιμένω με αγωνία το 5ο που έχει αργήσει...

Υγ Στην Αμερική έχουν εκδοθεί όλα τα βιβλία
Εχω διαβασει πολλα βιβλια του Κινγκ αλλα οχι την επταλογια Ο Μαυρος Πυργος .
Μπορειτε να μου δοσετε πληροφοριες ,παιδια;Αξιζει να το διαβασει καποιος η κουραζει;Τι υποθεση εχει περιπου;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 15-10-08 στις 13:14. Αιτία: Merge
Παράθεση

Αδμητος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αδμητος
Ο Αδμητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Αδμητος One more soul to the call+ έγραψε στις 14:10, 10-11-08:

Eμενα η αγαπημενη μου ταινια του ειναι το Pet semetary.Κορυφαιο!!

Παράθεση

EvangeliaSk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη EvangeliaSk
H EvangeliaSk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H EvangeliaSk έγραψε στις 16:02, 11-01-09:

Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ και δεν ξέρω ακριβώς πως λειτουργούν τα πράγματα, οπότε δείξτε κατανόηση.
Θέλω να θέσω το εξής ερώτημα: Υπάρχει κανείς που να έχει διαβάσει την "Ιστορία της Λίσι" (Lisey's Story) και να θέλει να συζητήσει γι' αυτό;
Έχω πολλά πράγματα να ρωτήσω, πολλά να προτίνω και δεν ξέρω κάποιον άλλο τρόπο ή κάποιο άλλο μέρος να το κάνω αυτό, οπότε διάλεξα αυτόν. Δεν ελπίζω σε πολλά βέβαια, αλλά ελπίζω κάποιος να ανταποκριθεί τουλάχιστον στο κάλεσμά μου...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 17:11, 11-01-09:

Διάβαζα πολύ Stephen King στα 18-19, αλλά νομίζω πως μετά από την ανάγνωση 2-3 βιβλίων επαναλαμβάνεται. Το αγαπημένο μου βιβλίο είναι η συλλογή διηγημάτων ''Νυχτερινή Βάρδια''. Αν εξαιρέσουμε το ''Πράσινο Μίλι'' και το ''Stand by me'' δεν μου αρέσει καμία ταινία που να βασίζεται σε βιβλίο του, αν και δεν κρύβω ότι όταν είδα το ''Αυτό'' στο Δημοτικό τρόμαξα ΠΟΛΥ.

Παράθεση

PATROROKAS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PATROROKAS
Ο PATROROKAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O PATROROKAS έγραψε στις 20:58, 26-05-10:

γεια σας παιδια μηπως εχετε υποοψιν σας μια ταινία (ισως να ήταν και σειρα) του stiven king, η υπόθεση ειναι η εξης (μια μαγισσα μεγαλωνει και εκπαιδευει καποια παιδια και οταν μεγαλωνουν τα στελνει στη κολαση να σκοτωσουν το διαβολο) μου είπαν πωσ ( ισωσ) ειναι στο στυλ του konstantin με τον kian. rivs αλλα πολυ καλυτερο. ενα βραδυ το ειχε δειξει το star-chanel απο τισ 10 και τελειωσε γυρω στισ 5 τα χαραματα. αν καποιοσ το εχει υποψιν κυριωσ το τιτλο ασ μου στειλει mail (singeorge@hotmail.gr)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βιβλία που έγιναν ταινίες - Από Pequeño
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-06-15 στις 13:37.
    • Τhe King's Speech (2010) - Από alis
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-01-12 στις 11:04.
    • Βιβλία και ταινίες φαντασίας! - Από lovesome
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-10-10 στις 18:15.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους