Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Με συγχωρείτε…λάθος…?!

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 16:44, 12-09-06:

Ας υποθέσουμε ότι βρίσκεστε σε άκρως προσωπικές στιγμές με το έτερον ήμισυ και εκεί που δε θα μπορούσε να πάει καλύτερα το πράγμα, ξαφνικά λέει…:
« Κατερίνα σε θέλω πολύ..»
Μέχρι εδώ όλα καλά και πού είναι το πρόβλημα θα μου πείτε .…?

Ότι το όνομά σου δεν είναι Κατερίνα …!!!

Τι κάνετε σε μια τέτοια περίπτωση ? Πώς αντιδράτε?

Αν δλδ το αγαπημένο σας πρόσωπο πει κατά την ώρα της ερωτικής συνεύρεσης άλλο όνομα ..

Εννοείται ότι η ερώτηση απευθύνεται και στους άντρες .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:50, 12-09-06:

αμάν... δεν έχω ιδέα. Αν το κάνει ο συγκεκριμένος καλός μου... Θα "δακοψω" την πράξη και θα ρωτήσω τι συμβαίνει.

Το ότι θα διακόψω θα είναι, υποθέτω, γιατί δε θα μου βγαίνει να συνεχίσω να λέω αχ μπαχ κλπ.

Και νομίζω ότι δικαιούμαι να ξέρω...?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 16:54, 12-09-06:

Συμφωνώ κι εγώ με το γίδι. Γενικά το να με αποκαλέσει το αγόρι μου με άλλο όνομα δεν με πειράζει, αλλά εκείνη την ώρα είναι λίγο σοβαρό το λάθος του...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 17:05, 12-09-06:

"Κατερίνα σε θέλω πολύ"
"Κι εγώ Κώστα μου"

αλλά δε τον λένε Κώστα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 17:09, 12-09-06:

νταξει το πολυ πολυ να πει μετα...πλακιτσα

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 17:31, 12-09-06:

Και εγώ θα ζητούσα εξηγήσεις σίγουρα γιατί προφανώς θα πάγωνα από κάτι τέτοιο. Αλλά όχι εξηγήσεις με ... ανακριτικό στυλ! Απλά να δω τι και πως. Δεν θα της έπαιρνα και το κεφάλι!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:55, 12-09-06:

Δεν μου εχει συμβει!
Υποθετω ομως..
Ξενερωμα με την μια και το κοβω εκει. Ρωταω αμεσως να μαθω τι γινεται (σαφως με εκνευρισμενο αλλα και αποριας υφος) και απλα περιμενω να παρω εξηγηση που να με ικανοποιησει απολυτα!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:10, 12-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
"Κατερίνα σε θέλω πολύ"
"Κι εγώ Κώστα μου"

αλλά δε τον λένε Κώστα.

LOOOOOL!!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 19:22, 12-09-06:

Mμμμ...αν και το καλύτερο είναι της ντου να κάνεις νομίζω ότι μόνο έτσι δεν θα αντιδρούσα

Πρώτον διακοπή της όλης σκηνής....Δεύτερον στάνταρ μούτρα και τρίτον ΠΩΣ ΜΕ ΕΙΠΕΣ;!;!;
Δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να συγκρατίσω ούτε τα μούτρα...ούτε τα νεύρα μου ούτε τίποτα...Αλλά ακόμα και οι εξηγήσεις δεν ξέρω αν θα είναι ικανές να με ηρεμίσουν!
Και αυτό γιατί...έχει τύχει να πάω να μιλήσω σε σχέση μου και να αναφέρω όνομα πρώην ( οκ το έκοψα πριν το εκσφεντονίσω αυτό ) και ο λόγος ήταν γιατί έτσι όπως μιλούσε και αυτά μου έλεγε ασυνείδητα μου θύμισαν τον άλλον

Οπότε εκείνη την στιγμή νομίζω ότι θα παιχτεί ένα ανάλογο σενάριο στο μυαλό μου μέχρι πραγματικά να ηρεμίσω

Όποτε φιλικό tip .... Κολλήστε με ένα όνομα για να μην έχετε και έχουμε πρόβληματα

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:41, 12-09-06:

Χαλαρα θα ξενερωνα...θα "επεφτα" πιο χρηγορα και απο τον Χ.Α. τοτε που ολοι περναν μετοχες με "αερα"...
Τωρα το τι θα της ελεγα δεν ξερω...Αλλα δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο να μην την σταυρωσω για να μου πει τι συμβαινει και μετα θα εψαχνα και θα μαθαινα για ολους τους Κωστηδες,ή πως σκ@τα θα με ελεγε που γνωριζε!
Εκεινη την στιγμη παντως, αναλογα ποιος σε ποιανου το σπιτι θα ηταν, ο...αλλος θα την εκανε.
Σιγα μην καθομουν εγω το υπολοιπο βραδυ μαζι της μετα απο αυτο...Γιατι σορρυ αλλα παραειναι "ακυρο" την ωρα του νταχτιρντι κι αμαν-αμαν να σκεφτεται αλλον...

2ο φιλικο ΤΙΡ μετα απο αυτο της αγαπητης vkey...μην μιλατε εν ωρα δρασης...αφηστε το!Μεινετε τις μονοσυλαβες λεξουλες,τυπου ΑΧ,ΒΑΧ κτλ κτλ

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:45, 12-09-06:

Γιαυτό τους λέμε όλους "μωρό" μου και δεν υπάρχουν μπερδέματα

Στα σοβαρά τώρα....

Εξαρτάται....
από τι?
από το πόσο καιρό είμαστε μαζί.....
Αν συμβεί κάτι τέτοιο στο πρώτο δίμηνο - τρίμηνο της σχέσης κάνω ότι δεν άκουσα...
Μου έχει συμβεί να αποκαλέσω τον καλό μου με το όνομα του πρώην μου.. κι όχι μόνο μια φορά... παραπάνω από μία... νταξ όχι πάνω στην ερωτική πράξη αλλά δε νομίζω ότι έχει και πολύ μεγάλη σημασία....
Βασικά έλεγα σχεδόν όλον τον αντρικό πληθυσμό με το όνομα του πρώην μου

Η δύναμη της συνήθειας παιδιά είναι πολύ μεγάλο πράγμα....
όταν είσαι ένα εύλογο χρονικό διάστημα με κάποιον μπορεί να σου μείνει η συνήθεια για πολύ καιρό μετά...

Τώρα βέβαια αν μετά από σχεδόν 2 χρονια που είμαστε μαζί (και παντρεμένοι ) μου ξεφουρνίσει κανα ασχετο όνομα... μάλλον θα γίνει πανικος επιτόπου

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 20:07, 12-09-06:

η μόνη περίπτωση οπού δεν θα με πείραζε κάτι τέτοιο κατά τη διάρκεια της ερωτικής πράξης,θα ήταν να το είχαμε συνεννοηθεί με τον σύντροφό μου από πριν,κάτι δηλαδή σαν "role playing"..διαφορετικά..ακόμα θα'τρεχε!!!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 23:05, 12-09-06:

Στο σεναριο σου δε θα χα κανενα προβλημα:p
Θα ξενερωνα μεχρι αηδιας, και καθ'οτι γυναικα (ανασφαλης, πρηχτρα, κτλ κτλ) θα μου ηταν πολυυυ δυσκολο να το διαγραψω απ'τη μνημη μου, ειδικα αν ηταν κανα γνωστο ονομα πρωην/φιλεναδας και παει λεγοντας.

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 00:42, 13-09-06:

Η γλώσσα μπορεί να είναι ο αιχμηρός πόνος της συνήθειας να προφέρεις το παρελθόν..το αν ενοχληθείς εξαρτάται από το κατα πόσον επικεντρώνεις στη λέξη "πόνος", στη λέξη "αιχμηρός" ή στη λέξη συνήθεια..

Οι λέξεις (ονόματα,ρήματα κι επιρρήματα,επίθετα και ουσιατικά) έχουν τη δύναμη να μας ορίζουν αυτές πολλές φορές, παρασυρόμενοι από την αιώνια επιστροφή κατά Νίτσε...

Όταν λες κάτι ισχύει για το τώρα και κάτι παραπάνω που ποτέ δε χάνεται....

Πόσο μάλλον όταν το έλεγες και η επανάληψη του δεν ήταν μια αφρισμένη απόκριση στα αυτιά των κοχυλιών..

Βέβαια άλλο να λές "πάω στη λαϊκή" που δε μένει στο υποσυνείδητο για καιρό και η πληροφορία διαγράφεται απο το σκληρό μας κι άλλο "σε θέλω Κατερίνα-Μαριγώ-Τιτίκα" και το όνομα αυτής Σουλτάνα Κουτσουκλανιότογλου..η αιώνια επιστροφή δεν έχει την ίδια δυναμική...

Οι λέξεις σε συγκεκριμένες φάσεις και στιγμές της ζωής μας είναι σα πελαγοδρόμηση ενός ούριου άνεμου στη χαϊδεμένη άμμο του έρωτα ρεεεεεεε...

Είναι άδικο να κρίνεις κάποιον ανήθικο ή να ξεσπάσεις σε άδικες κατηγορίες από το μουρμούρισμα του υποσυνείδητου (που δε πραγματεύεται αυτό που επιθυμούμε,πάντα..) αλλά είναι και άδικο να μη κατανοήσεις το ξενέρωμα του συντρόφου όταν αυτό συμβαίνει...

Είναι απο τις περιπτώσεις του κοινού δικαίου!

Οπότε άραξε και "χτύπα" λίγο σταφυλάκι ακούκουτσο να κάνεις το πόνο μέλι να γουστάρεις..

Υ.Γ. Ο γιούζερ αβαπτιστάκος θα πρότεινε το φάγωμα του σταφυλλακίου να γίνει με ταυτόχρονο τάϊσμα του/της συντρόφου ώστε να μη την/τον κατηγορήσει για μονοφαγά και να αποτελέσει αφορμή για να συνεχιστεί ο,τι αφέθηκε στη μέση...Τα χάδια μαλλιών θα ταν μια πρόσκαιρη λύση όπως επίσης και μια βαθειά αγκαλιά στη ξεγνοιασιά του ονείρου..και χαμόγελα και απαλή φωνούλα και η δυστηχής συγκυρία σύντομα θα λειτουργούσε σαν ατμομηχανή για να ξεντυθεί το ψέμα που κόντεψε να γίνει αλήθεια...

Και ξανά δώστου να δονείται η σπηλιά και ....και..(χαρντκορ)
Κατ !

*** Αϊ εμ μπακ...κύματα φεύγουν κι έρχονται..δατς λάιφ...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 00:51, 13-09-06:

dooo LOOOOOOOL!!!!

Γιαυτο τους λεμε ολους μωρα μας, νι!!!

ουφ, ελπιζω να μη μου τυχει ποτε... πωω ξενερα!!! εννοειται οτι θα το κοβα και θα ρωταγα... ομως οοοτι απαντηση και να παιρνα, παιζει να εμενα και τελειως ξενερωμενη.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:06, 13-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Χαλαρα θα ξενερωνα...θα "επεφτα" πιο χρηγορα και απο τον Χ.Α. τοτε που ολοι περναν μετοχες με "αερα"...
Τωρα το τι θα της ελεγα δεν ξερω...Αλλα δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο να μην την σταυρωσω για να μου πει τι συμβαινει και μετα θα εψαχνα και θα μαθαινα για ολους τους Κωστηδες,ή πως σκ@τα θα με ελεγε που γνωριζε!
Εκεινη την στιγμη παντως, αναλογα ποιος σε ποιανου το σπιτι θα ηταν, ο...αλλος θα την εκανε.
Σιγα μην καθομουν εγω το υπολοιπο βραδυ μαζι της μετα απο αυτο...Γιατι σορρυ αλλα παραειναι "ακυρο" την ωρα του νταχτιρντι κι αμαν-αμαν να σκεφτεται αλλον...

2ο φιλικο ΤΙΡ μετα απο αυτο της αγαπητης vkey...μην μιλατε εν ωρα δρασης...αφηστε το!Μεινετε τις μονοσυλαβες λεξουλες,τυπου ΑΧ,ΒΑΧ κτλ κτλ
Συμφωνώ απολύτως! Πρώτα ανάκριση και μετά εξαφανιζόλ!

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:22, 13-09-06:

Απίστευτο ξενέρωμα.
Αν με αποκαλούσε κιόλας με κάποιο "γνωστό" όνομα, θα έφευγα επιτόπου, χωρίς εξηγήσεις, χωρίς τίποτα, μέχρι να ηρεμήσω έτσι ώστε να κάτσω να ακούσω την δικαιολογία του (την οποία σιγά μην πίστευα!!!)

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 10:45, 13-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ

Στα σοβαρά τώρα....

Εξαρτάται....
από τι?
από το πόσο καιρό είμαστε μαζί.....
Αν συμβεί κάτι τέτοιο στο πρώτο δίμηνο - τρίμηνο της σχέσης κάνω ότι δεν άκουσα...

Η δύναμη της συνήθειας παιδιά είναι πολύ μεγάλο πράγμα....
όταν είσαι ένα εύλογο χρονικό διάστημα με κάποιον μπορεί να σου μείνει η συνήθεια για πολύ καιρό μετά...
Κάπως έτσι είναι και για'μένα. Και μου'χει τύχει όχι πάνω στην συγκεκριμένη φάση αλλά σε εξίσου σοβαρή συζήτηση. Το ανέχτηκα για λίγο κερό όμως κάποια στιγμή τα πήρα και η αντιδρασή μου ήταν να του το κάνω εγώ πάνω στο "κρεβάτι"!Και όταν μου τόνισε πως δεν του άρεσε πως σε εκείνη την φάση μου "ξέφυγε" άλλο όνομα, πολύ απλά του είπα πως για όσο καιρό μπερδεύεται και με λέει με το όνομα μιας πρώην, θα κάνω κι εγώ το ίδιο την κρίσημη στιγμή!
Για πότε έκοψε το συνήθειο....

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 11:02, 13-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ

Γιατί, έκανες πλάκα παραπάνω;
Είναι η καλύτερη λύση. Δοκιμασμένη και εφαρμοσμένη χρόνια τώρα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsitsilegas : 13-09-06 στις 11:08.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:26, 13-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Γιατί, έκανες πλάκα παραπάνω;
Είναι η καλύτερη λύση. Δοκιμασμένη και εφαρμοσμένη χρόνια τώρα.

εεε ενταξ ήταν κάτι μεταξύ σοβαρού κι αστείου
Γιατί παντα τους συντρόφους μου τους αποκαλούσα με διάφορα χαρακτηριστικά τυπου "μωρό μου" αλλά όχι για να μην γίνει μπέρδεμα με τον επόμενο

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 19:21, 15-09-06:

Δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες...,
αλλά επειδή είμαι πολύ κτητική... με τον άνθρωπο
που είμαι μαζί του και τον αγαπώ,
δεν θα το άντεχα...
Σε καμμία περίπτωση δηλαδή,
δεν θα μπορούσα να το περάσω στο "ντούκου..."

Το ποιο πιθανόν λοιπόν, θα ήταν να σηκωθώ και να φύγω...

.

Παράθεση

Πελοπίδας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Πελοπίδας
Ο Πελοπίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Πελοπίδας έγραψε στις 14:14, 23-09-06:

Μου χει συμβεί να με αποκαλέσει γυναίκα με άλλο όνομα από το δικό μου σε πολύ προσωπική στιγμή. Είμαι σίγουρος ότι αισθάνθηκε το ίδιο άσχημα όσο κι εγώ μόλις το κατάλαβε.

Ευτυχώς η αυθόρμητη αντίδραση μου ήταν να γελάσω και να της απευθυνθώ επίσης μ' ένα όνομα που δεν ήταν το δικό της. Γέλασε κι εκείνη.

Με την πίεση όλη να έχει φύγει από πάνω της, η εξήγηση ήρθε αβίαστα: πρόσωπο από το πρόσφατο παρελθόν της. Ναι, αλλά τώρα ήταν μαζί μου.

Και συνέχισε να είναι μαζί μου, ευτυχώς. Οι σχέσεις χρειάζονται χώρο και ανάσες.

Τα λέμε...

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 18:55, 25-09-06:

Εμενα μου εχει συμβει μια φορα να μου στειλει ο δικος μου μηνυμα (ενω ημουν ηδη σε μια χαλια ψυχολογικη κατασταση) και να με αποκαλει "Ελενη"μου! Και το εξης -θα κατεβω το απογευματακι Λαρισα και θα βρεθουμε οπωσδηποτε γιατι μου εχεις λειψει!! - ..Περιττο να πω πως ενιωσα εκεινη τη στιγμη.. Περιμενα να μου στειλει να μου πει για το λαθος του αλλα μαλλον φοβηθηκε για την αντιδραση μου..Του στελνω μετα απο 2 ωρες και μου λεει οτι η Ελενη ειναι η κολλητη του απο τα παιδικα τους χρονια!! Αλλα κατα ποσο κολλητη του ηταν, ακομα αμφιβαλλω..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:06, 25-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από X-girl
Εμενα μου εχει συμβει μια φορα να μου στειλει ο δικος μου μηνυμα (ενω ημουν ηδη σε μια χαλια ψυχολογικη κατασταση) και να με αποκαλει "Ελενη"μου! Και το εξης -θα κατεβω το απογευματακι Λαρισα και θα βρεθουμε οπωσδηποτε γιατι μου εχεις λειψει!! - ..Περιττο να πω πως ενιωσα εκεινη τη στιγμη.. Περιμενα να μου στειλει να μου πει για το λαθος του αλλα μαλλον φοβηθηκε για την αντιδραση μου..Του στελνω μετα απο 2 ωρες και μου λεει οτι η Ελενη ειναι η κολλητη του απο τα παιδικα τους χρονια!! Αλλα κατα ποσο κολλητη του ηταν, ακομα αμφιβαλλω..
Όντως κολλητή του πρέπει να ήταν, την κοπέλα σου δεν τη λες και συχνά με το όνομα της

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:52, 23-04-07:

Θα σταματο΄΄υσα επιτόπου και θα τον έπερνε και θα τον σήκωνε, θα του κατέβαζα ότι μου ερχόταν, θεωρώ πώς όταν κάνεις σέξ είσαι ένα με ον άλλο δεν σκέυτεσε διάφορα, δεν είναι υποχρεωτικό να είναι γκόμενα άλλα μόνο που είπε άλλο όνομα την ώρα που ήταν μαζί μου φτάνει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 00:10, 24-04-07:

μια λεξη και μονο......

καραμπινα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 00:40, 24-04-07:

ρε παιδιά εσείς δεν το έχετε κάνει ποτέ??
εμένα μου έτυχε και το έκανα εγώ, τον είπα με το όνομα ενός ατόμου που απο το πρωί μέχρι το βράδυ λέω το όνομα του.(στο τελείωμα βασικά τον είπα συγκεκριμένα)
Και τώρα μου έχει συμβεί πρόσφατα τον είπα με το όνομα 1 ντιλιβερα, αφού κάθε μέρα πόσες ώρες μαζί του συναναστρέφομαι, λογικό είναι να κολλάει η γλώσσα το όνομα.
Πάντως ανάλογα αν έλεγε το ονομα της πρωην θα με πείραζε αν έλεγε το ονομα της φίλης του η μιας κοπέλας που κάθε μέρα μιλανε οπως ετυχε σε εμενα δεν θα με πειραζε

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 02:07, 24-04-07:

Ίσως γελούσα λίγο. Αλλά δεν θα με ενοχλούσε. Δεν έχω τέτοιου είδους ανασφάλειες εκτός αν υπάρχει πολύ σημαντικός λόγος.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:02, 24-04-07:

Λοβοτομη.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 09:33, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
μια λεξη και μονο......

καραμπινα
Και είπα…"τι μου λείπει ..τι μου λείπει από τον ερωτικό εξοπλισμό που θέλω να μαζέψω στη κρεβατοκάμαρα"…

Παράθεση

scar.lett

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη scar.lett
H scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H scar.lett έγραψε στις 10:25, 25-04-07:

άουτς........αυτο είναι βαρύ.

μ άρεσε όμως η απάντηση του Πελοπίδα. μάλλον αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση.....μάλλον

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:31, 25-04-07:

Πρώτα θα νευριάσω απίστευτα και μετά απο τσακωμό θα στεναχωρηθώ ακόμη περισσότερο...
Ελπίζω βέβαια να μη μου συμβεί ποτέ.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:19, 25-04-07:

Γι' αυτό εγώ δεν ρωτάω ποτέ ονόματα......

Παράθεση

scar.lett

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη scar.lett
H scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H scar.lett έγραψε στις 12:26, 26-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Γι' αυτό εγώ δεν ρωτάω ποτέ ονόματα......

ριζοσπαστική λύση

μπορείς να τις λες όλες "μωρό μου"

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 13:21, 03-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Ας υποθέσουμε ότι βρίσκεστε σε άκρως προσωπικές στιγμές με το έτερον ήμισυ και εκεί που δε θα μπορούσε να πάει καλύτερα το πράγμα, ξαφνικά λέει…:
« Κατερίνα σε θέλω πολύ..»

Εννοείται ότι η ερώτηση απευθύνεται και στους άντρες .
Μμμμ...φαντάζομαι να 'μαι με μια γυναίκα και πάνω στο τζερτζελέ να μου πει "Κατερίνα σε θέλω!" Τριπλό εγκεφαλικό!

Παράθεση

RENEGADE (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη RENEGADE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O RENEGADE έγραψε στις 13:56, 07-05-07:

Μου είχε τύχει μια φορά μια πρώην.Μου λέει ''αχ Σπύρο' ενώ φιλιόμασταν.Σπύρο λένε τον δίδυμο αδερφό μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hunter : 07-05-07 στις 14:12. Αιτία: ξεχασε την λεξη ο ανθρωπος
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:02, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από RENEGADE
Μου είχε τύχει μια φορά μια πρώην.Μου λέει ''αχ Σπύρο' ενώ φιλιόμασταν.Σπύρο λένε τον δίδυμο αδερφό μου.
Ouch!!! Και μετα τι έγινε; Τι έκανες; Τι εξήγηση σου έδωσε;

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 20:04, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από RENEGADE
ηττα σοκ λεμε!!!

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 09:04, 07-07-07:

Πρίν χρόνια, μου είχε τηλεφωνήσει μέσα στη νύχτα ο φίλος μου και άρχισε να μου γκρινιάζει ,( δεν θυμάμαι για ποιό λόγο) κι εγώ μέσα στον ύπνο μου του λέω: " Έλα μωρέ Λάμπρο μου τώρα...τι σου'ρθε βραδιάτικα ??? "

Τί έγινε?
Ήρθε στο σπίτι μου κι άρχισε να χτυπάει τα κουδούνια, ( ήμουν μόνη), για να πειστεί !!!
Αποτέλεσμα ???
Με παντρεύτηκε......και...δεν τον λένε Λάμπρο, ( αυτός ήταν ο πρώην...)

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 09:41, 07-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
"Κατερίνα σε θέλω πολύ"
"Κι εγώ Κώστα μου"

αλλά δε τον λένε Κώστα.
LOOOOL

πόσα χρόνια παντρεμένοι ;

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:47, 07-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από PYLH
Πρίν χρόνια, μου είχε τηλεφωνήσει μέσα στη νύχτα ο φίλος μου και άρχισε να μου γκρινιάζει ,( δεν θυμάμαι για ποιό λόγο) κι εγώ μέσα στον ύπνο μου του λέω: " Έλα μωρέ Λάμπρο μου τώρα...τι σου'ρθε βραδιάτικα ??? "

Τί έγινε?
Ήρθε στο σπίτι μου κι άρχισε να χτυπάει τα κουδούνια, ( ήμουν μόνη), για να πειστεί !!!
Αποτέλεσμα ???
Με παντρεύτηκε......και...δεν τον λένε Λάμπρο, ( αυτός ήταν ο πρώην...)
Κι εγώ που πίστευα οτι αυτές οι καταστάσεις είναι εντελώς ακίνδυνες.
Κοίτα τι μπορεί να πάθεις στα καλά καθούμενα....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 21:22, 07-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Κι εγώ που πίστευα οτι αυτές οι καταστάσεις είναι εντελώς ακίνδυνες.
Κοίτα τι μπορεί να πάθεις στα καλά καθούμενα....
Μην το σκέφτεσται καθόλου "καλέ μου κύριε" !!!
Μακριάαααα.....μυρίζει μπαρούτι....

Βρε, τι ακούμε σήμερα.....ουουουουουφφφ !!!

Παράθεση

sasz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sasz
H sasz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H sasz έγραψε στις 10:20, 18-07-07:

το εχω κανει την ωρα που καναμε ερωτα αντι να πω το ονομα του ειπα ενος φιλου και φυσικα εγινε της κακομοιρας! σταματησαμε επιτοπου και ζητουσε εξειγησεις, αλλα τι να πεις εκεινη την ωρα? μπερδευτηκε η γλωσσα απο μονη της γιατι ειλικρινα δεν σημαινε τιποτα για μενα το ονομα που ειχα πεταξει ξεκαρφωτα, ηταν απλα ο κολητος μου !!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 02:18, 17-09-11:

Γι΄αυτό και οι περισσότεροι χρησιμοποιούν υποκοριστικά και χαριτωμενιές τύπου
καρδιά μου, αγαπουλίνι μου,
ομορφιά μου, αγόρι μου
παίδαρε μου.... έλα το παράκανα....

Πάντως η αλήθεια είναι ότι παντρεμένοι και παντρεμένες που κάνουν τη "κουτσουκέλα" επί καθημερινής σταθερής εξωσυζυγικής σχέσης... δεν προτιμούν και αποφεύγουν να λένε με το όνομα τους την ερωμένη ή τον εραστή τους... για να μην έχουν το βράδυ παντόφλα.....

Νομίζω ότι δεν είναι ενοχλητικό μόνο όταν κάνεις έρωτα, αλλά κι όταν περπατάτε ρομαντικά κάπου ή σε αγκαλιάσει να πει άλλο όνομα.... αλλά εντάξει ανθρώπινο είναι....να συμβεί....απλά σου χαλάει τη μαγεία γιατί τον θες και την θες αποκλειστικά δικό σου και δική σου... κι αρχίζουν οι δεύτερες σκέψεις ειδικά αν ο άλλος είναι ζηλιάρης..... και η μουρμούρα....

Αλλά να μας φοβίζουν ...αυτά είνα πταισματάκια.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γιώργος …κέρασε, Μυλωνάς… ήπιε - Από H-M
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-10 στις 19:15.
    • Φυσικά… μαγικά! - Από mikeros
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-09 στις 12:08.
    • Πάσσαρης… - Από roumana
      Το θέμα έχει λάβει 61 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-07 στις 19:39.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους