Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,185 μηνύματα σε 74,657 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δωρεάν μοιραζόμενες εφημερίδες

Τι κάνετε με την εφημερίδα αφού την διαβάσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 28)
Την πετάω στα σκουπίδια
12
42,86%
Τις μαζεύω ή όχι και τις ανακυκλώνω
12
42,86%
Τις βάζω πίσω εκεί που μοιράζονται
4
14,29%

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:09, 13-09-06:

Το θέμα το έφτοιαξα γενικά για τις εφημερίδες που μοιράζονται δωρεάν αλλά το συνδυάζω με μια ψηφοφορία σχετικά με το τι τις κάνουνμε αφού τις διαβάσουμε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:15, 13-09-06:

Προσωπικά παίρνω την εφημερίδα μία μόνο στην Ακρόπολη και την βάζω πίσω στο μοιραζόμενο μέρος στην Ν.Ιονία αφού την έχω διαβάσει όλη στο τρένο και φυσικά είναι σε καλή κατάσταση.

Αφού δεν έχουν φροντίσει για κάδους ανακύκλωσης κοντά στους σταθμούς, την βάζω πίσω ώστε να την διαβάσει κάποιος άλλος κάτι σαν ανακύκλωση δλδ στο μυαλό μου. Απαράδεκτο που δεν έχει κάδους ανακύκλωσης χαρτιου.

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω κάτι τύπους που πέρνουν 3 και 4 από κάθε μια το πρωί! Δουλειά δεν έχουν? Και εγώ δεν έχω αλλά θα ήταν προκλητικό να διαβάζω εφημερίδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:46, 13-09-06:

Όταν κυκλοφορούσα με ΜΜΜ και όταν προλάβαινα και έβρισκα εφημερίδα (πράγμα σπάνιο) την πέταγα στα σκουπίδια με το που έφτανα στο γραφείο. Κακώς, εεεεε?

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:13, 13-09-06:

κατανοητό αν δεν έχεις τι άλλο να την κάνεις! Και αυτό έκανα στην αρχή. Μετά τα πήρα και άρχισα να την αφήνω στο πάγκο της εφημερίδας.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:15, 13-09-06:

Μου αρέσουν πολύ αυτές οι εφημερίδες κι όταν πέσουν (σπάνια) στα χέρια μου, τις διαβάζω

Μετά τις μαζεύω και τις παω για ανακύκλωση, όπως κάνω με όλες τις εφημεριδες και περιοδικα και γενικως άλλα χαρτια που εχω στο σπιτι....

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 14:03, 13-09-06:

Μου αρέσουν πολύ αυτές οι εφημερίδες κι όταν πέσουν (σπάνια) στα χέρια μου, τις διαβάζω
Κι εγω.. Και μολις τις διαβασω τις πεταω στα σκουπιδια.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:53, 13-09-06:

παιδάκια, όχι στα σκουπίδια...
εγώ πολλές φορες την αφήνω μέσα στο tram για τον επόμενο... εδώ πολύ φοριούνται αυτές οι εφημερίδες και μου αρέσει!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 15:32, 13-09-06:

ειτε την αφηνω πισω στο σταντ με τις υπολοιπες ειτε την παραταω στη θεση μου στο τρενο/μετρο οταν κατεβαινω..
δε την πεταω ποτε, καθοτι ξερω οτι απο καποια ωρα και μετα ειναι σπανιο να τις βρεις και να τις διαβασεις..

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 16:46, 13-09-06:

Παιδια μποριτε να μου πειτε και εμενα τι λετε? Υπαρχει μερος οπου αφηνεις την εφημεριδα και παει ο αλλος και την διαβαζει ; Μαλον εχω χασει την επαφη με την πραγματικοτητα. Εδω στη Ροδο παντως δεν ειδα ποτε να ακουμπανε μια πεταμενη εφεμεριδα....

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 18:54, 13-09-06:

Συνηθως φτανουν στο σπιτι γιατι δεν προλαβαινω να τις διαβασω στο δρομο, κι απο κει θα παρουν τον δρομο των σκουπιδιων, αφου τις τελευταιες 2 φορες που βγηκα σαν γαιδουρι στους δρομους με 2 τεραστιες σακουλες γεματες περιοδικα και εφημεριδες, δεν καταφερα να βρω καδο ανακυκλωσης. Ψαξεεε ψααααααξε..

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 14:38, 14-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Συνηθως φτανουν στο σπιτι γιατι δεν προλαβαινω να τις διαβασω στο δρομο, κι απο κει θα παρουν τον δρομο των σκουπιδιων, αφου τις τελευταιες 2 φορες που βγηκα σαν γαιδουρι στους δρομους με 2 τεραστιες σακουλες γεματες περιοδικα και εφημεριδες, δεν καταφερα να βρω καδο ανακυκλωσης. Ψαξεεε ψααααααξε..
πρεπει να τον εχεις κοζαρει απο πιο πριν καλο μου τον καδο, και μετα να βγεις με τις τσαντες σου... γιατι πολυ απλα μπορει να μην εχει εκει κοντα.

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 14:44, 14-09-06:

Ή τις χρησιμοποιώ κάπου αλλού που μου είναι χρήσιμες ή μαζί με άλλα περιοδικά και λοιπά χαρτικά που στιβάζονται κατά καιρούς στο σπίτι και δεν χρησιμοποιούνται πλέον, μπαίνουν σε δυο τρεις σακούλες και κατευθείαν στον κάδο ανακύκλωσης. Αφού πρώτα όπως είπε και η Giovanna εχω βάλει στο μάτι τον κάδο...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 23:17, 14-09-06:

παιδια σημερα παντως ειδα ειδικο σκουπιδοφορτηγο (εγραφε ανακυκλωση απεξω) που μαζευε τα απορριματα απο καδο ανακυκλωσης σε αρκετα κεντρικο σημειο του δημου αθηναιων...

αυτο που μου κανε ομως εντυπωση ειναι οτι ο καδος ειχε μονο μια "θεση" για να ριχνεις μεσα σε αυτη ΚΑΙ χαρτι ΚΑΙ αλουμινιο ΚΑΙ απολα! ελεος, πως τα ξεχωριζουν...

χαζο μου φανηκε

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 23:25, 14-09-06:

Η αλήθεια ,αν έχω δει πάνω απο δυο φορές κάδους ξεχωριστούς για ανακύκλωση διαφορετικών υλικών θα ναι ζήτημα! Οπότε...προφανώς αφού αυτοί που τα ξεχωρίζουν δεν έχουν πρόβλημα, σιγά μην ενδιαφερθούν οι αρμόδιοι

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:03, 15-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από AstRoPeLeKi
Η αλήθεια ,αν έχω δει πάνω απο δυο φορές κάδους ξεχωριστούς για ανακύκλωση διαφορετικών υλικών θα ναι ζήτημα! Οπότε...προφανώς αφού αυτοί που τα ξεχωρίζουν δεν έχουν πρόβλημα, σιγά μην ενδιαφερθούν οι αρμόδιοι
πλακα κάνετε? μια φιλί μου πρόπερσι ανακύκλωνε μανιωδώς, χώριζε τα σκουπίδια τις τακτικά και τα έβαζε στους νεοαποκτηθέντες κάδους τις "λπονοτιτας" Εκάλης...

Μια μέρα έφευγε πολύ πρωί για ένα "ταξισι" και περνώντας από τους κάδους μπροστά, είδε το απορριμματοφόρο τις κοινότητας να τα παίρνει όοολα μαζί!!

Κι εδώ επιτρέπεται να πετάμε μονο τα κοινά απορρίμματα στις σακούλες σκουπιδιών, που αγοράζουμε από το δήμο, και τα αλλα τα χωρίζουμε... E άμα, κάνει 2 euro η σακούλα, χωρίζεις πρόθυμα και πράσινο/άσπρο/καφέ γυαλί (w, ναι), και χαρτί, και χαρτόνι, και PET

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 18:01, 15-09-06:

Giovanna, ο καδος που υπαρχε εδω κοντα, μυστηριωδως (μουσικη xfiles) εξαφανιστηκε -υπεθεσα επειδη φτιαχνουν τα πεζοδρομια στο σημειο που ηταν-, και σε ακτινα τετραγωνου δεν υπηρχε πουθενα. Καταλαβαινεις οτι οταν ειμαι ζεμενη σαν γαιδουρι δεν με παιρνει για ψαξιμο παραπανω απο 4 τετραγωνα! Αντι να πηξουν τον τοπο στους ειδικους καδους, καθομαστε και τους ψαχνουμε κιολας, γουφ!!

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 13:51, 23-11-08:

εγώ πρωσοπικά τις μαζεύω. μερικές έχουν πολύ καλά άρθρα και μ αρέσει να τις διαβάζω μετά από καιρό.ποιεσ αφημερίδες διαβάζετε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 16:28, 13-11-10:

Την πετάω στα σκουπίδια, που να τρέχω τώρα σε κάδους ανακύκλωσης...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erica1a

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη erica1a
H erica1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H erica1a έγραψε στις 11:52, 26-11-10:

Γενικά ο δωρεάν τύπος (εφημερίδες και περιοδικά) είναι αξιοπρεπέστατος, υπάρχουν free έντυπα τα οποία δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα απο αυτά του εμπορίου! Όσον αφορά την ανακύκλωση θα μπορούσαν τα έντυπα αυτά να είχαν δικούς τους κάδους ανακύκλωσης-δίπλα στα σημεία διανομής εξοικονομώντας έτσι χαρτί για επόμενες εκδόσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Fatal Secretary

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fatal Secretary
H Fatal Secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Fatal Secretary έγραψε στις 22:58, 26-11-10:

Ακριβως ειναι αρκετα πληρη σαν περιεχομενα καποια απο αυτα τα εντυπα και με εντυπωσιαζει ευχαριστα αυτο. Συνηθως παιρνω κατι τετοια περιοδικα η εφημεριδες κατα την επιστροφη στο σπιτι και αφου τα διαβασω στο λεωφορειο μετα τα μαζευω για ανακυκλωση μαζι με αλλα χαρτια απο το σπιτι. (σημειωτεον, εχω σταμπαρει καδο :Ρ)

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 23:03, 26-11-10:

Η μητέρα μου συνήθως μπορεί να πάρει... Και πραγματικά είναι πολύ καλές! Εγώ όταν πρωτοξεκίνησα και τις είδα μου άρεσαν πολύ...
Τις μαζεύούμε και αν υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον άρθρο κρατάμε το απόκομμα και ανακυκλώνουμε μαζί με όλα τα υπόλοιπα που κρατάμε μέσα στην εβδομάδα.
Στην περιοχή μου υπάρχει ένας κάδος,αλλά μόνο για ανακύκλωση δεν είναι. Πετάνε διάφορα μέσα. Για αυτό και πάμε αλλού.

Παράθεση

DriveIn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DriveIn
Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O DriveIn έγραψε στις 01:15, 17-02-11:

Άμα έχετε σπάνιο και πολύ υλικό, πηγαίνετε σε κάνα Μοναστηράκι να μαζέψετε κάνα φράγκο πουλώντας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

a-prosar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη a-prosar
H a-prosar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H a-prosar καλημέρα/καλησπέρα σας έγραψε στις 01:01, 23-02-11:

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τις πετάξω στα σκουπίδια γιατί δούλευα για δυο χρόνια σε μία από αυτές, κοινώς σε ένα free press. Το θεωρώ απίστευτο προνόμιο να μπορώ να διαβάζω εφημερίδα, να ενημερώνομαι, να απολαμβάνω κείμενα που μπορεί να με προβληματίσουν δωρεάν. Και ναι, η καλύτερη λύση είναι να πετάμε τέτοια έντυπα στην ανακύκλωση, όχι μόνο για να κάνουμε κάτι ωφέλιμο για το περιβάλλον αλλά και για να δείξουμε ότι σεβόμαστε τη δουλειά των ανθρώπων που εργάζονται για αυτό..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 09:50, 23-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από a-prosar
η καλύτερη λύση είναι να πετάμε τέτοια έντυπα στην ανακύκλωση, όχι μόνο για να κάνουμε κάτι ωφέλιμο για το περιβάλλον αλλά και για να δείξουμε ότι σεβόμαστε τη δουλειά των ανθρώπων που εργάζονται για αυτό..
...άλλωστε, και αυτοί οι άνθρωποι, απλώς ανακυκλώνουν τις ειδήσεις.

Παράθεση

a-prosar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη a-prosar
H a-prosar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H a-prosar καλημέρα/καλησπέρα σας έγραψε στις 02:14, 24-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...άλλωστε, και αυτοί οι άνθρωποι, απλώς ανακυκλώνουν τις ειδήσεις.
...τις οποίες, είναι στο χέρι σου, αν θα ανακυκλώσεις ή αν θα τις πετάξεις.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους