Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,044 μέλη και 2,411,742 μηνύματα σε 75,392 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 271 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Windows XP ή Windows Vista;

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε: στις 23:10, 15-09-08:

Εγώ επιμένω οτι τα vista είναι προβληματικά,περιττά και πολύ λαίμαργα....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 00:08, 16-09-08:

Πες τα πολύ λαίμαργα. :no1:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O PIL έγραψε: στις 00:58, 16-09-08:

Τα (S)vista τρωνε απιστευτα ποσα μνημης ενω δεν κανεις τιποτα(idle).Καλυτερα οσοι εχετε παρει υπολογιστη με αυτα προεγκατεστημενα να κανετε εκ νεου εγκασταση,ωστε να σβησετε αχρηστες εφαρμογες κτλ που τρωνε μνημη ακαταπαυστα
Παράθεση

Jimis

Νεοφερμένος

Ο Jimis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Μάλια (Ηράκλειο). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Jimis έγραψε: στις 18:18, 16-09-08:

Κοίτα τα Vista είναι ακόμα υποκατασκευή!Για την ώρα τα XP!
Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O EpaRon έγραψε: στις 19:58, 16-09-08:

Τον Ιούνιο του 2009 έρχονται τα καινούρια Windows με κωδική ονομασία Windows 7
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 20:32, 16-09-08:

Ως τότε μπορεί να έχουν έρεθει τα Νεφελίμ
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος . Έχει γράψει 5,376 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 20:53, 16-09-08:

εγω εχω vista και θα ελεγα πως ειναι ΑΙΣΧΟΣ...πραγματικα δεν τα μπορω καθολου...καλυτερα XP:no1:
Παράθεση

Sofo (Mitsaras)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Sofo έγραψε: στις 11:57, 17-09-08:

Τα ΧΡ με τα χίλια είναι καλύτερα,
ασχολούμαι με αυτά και έχω δει πως είναι πολύ ελλατωματικα.
Επίσης έχω διαπιστώσει πως το να βάζουν τα VISTA στα καινούρια PC έχει σχέση με λάδωμα εταιριών.
Εγώ με τα ΧΡ δεν έχω βρει σημαντικά προβλήματα και μπορώ να τα λύσω όλα.
Τα VISTA δεν τα έχω ψάξει ακόμα καλά και μου φαίνεται πως θα αργήσω ακόμα.
Ίσως επειδή έιναι καινούρια.
Παράθεση

theinternetworld (Ilias)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O theinternetworld έγραψε: στις 11:59, 17-09-08:

Windows XP Service Pack 3
η περιμενεις τα επομενα windows.

με τιποτα παντως (s)vista
Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O EpaRon έγραψε: στις 12:12, 17-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sofo
Επίσης έχω διαπιστώσει πως το να βάζουν τα VISTA στα καινούρια PC έχει σχέση με λάδωμα εταιριών.
Και τα XP με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μπήκαν. Με άδειες OEM που είναι στην ουσία συμφωνίες κατασκευαστών με τη Microsoft
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 14:15, 17-09-08:

Windows XP,δεν αλλάζω εύκολα συνήθειες.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:48, 17-09-08:

ΧΡ και λίνουξ dual boot είναι η καλύτερη επιλογή που έχετε!
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 21:22, 17-09-08:

δεν σας καταλαβαίνω...εγώ έκανα αμάν να πάρω καλό υπολογιστή για να βάλω βίστα και τα σνομπάρετε;;;Όταν μπαίνω από τον παλιό υπολογιστή τα XP μου φαίνονται πολύ αρχαία πλέον...
Παράθεση

mitsaras7 (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O mitsaras7 έγραψε: στις 21:35, 17-09-08:

Εγω χρησιμοποιω XP και ακομα ειμαι ευχαριστημενος.
Παράθεση

theinternetworld (Ilias)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O theinternetworld έγραψε: στις 23:56, 17-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
δεν σας καταλαβαίνω...εγώ έκανα αμάν να πάρω καλό υπολογιστή για να βάλω βίστα και τα σνομπάρετε;;;Όταν μπαίνω από τον παλιό υπολογιστή τα XP μου φαίνονται πολύ αρχαία πλέον...
δεν εχεις συναντησει προβληματα με τα (s)vista για αυτο τα λες κατσε να ειχες καμια ασυμβατοτητα σε προγραμμα η σε υλικο του υπολογιστη και θα σου ελεγα μετα τι θα ελεγες για αυτα.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 06:10, 18-09-08:

όχι δεν έχω συναντήσει πρόβλημα. Το μόνο που μου τη δίνει λίγο είναι ότι σε ρωτάει για τα πάντα. Κατά τα άλλα μια χαρά
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 11:42, 18-09-08:

και εγω vista εχω!πολυ καλα τα βρισκω!
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 13:12, 18-09-08:

πρωτα ειχα βιστα αλλα μετα το αλλαξαμε και τωρα εχω εξ πι
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O statakos έγραψε: στις 23:14, 18-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από michael92
Windows 3.11 Support ended 31/12/2001

Είναι λίγο κουλό να τα είχαν support 13 χρόνια, το 94 είχαν βγει αυτά και δεν ξέρω κάποιον πλην πανεπιστημίου, που χρειάζεται απλοϊκά λειτουργικά (τύπου UNIX), να τα χρησιμοποιεί. Τα Vista είναι παραπάνω από καλά και με το SP1 έχουν fix αριστεί σχεδόν πλήρως, το καλό με την επόμενη έκδοση των Windows είναι ότι θα είναι βασισμένα στα Vista οπότε θα έχουν πάνω κάτω τις ίδιες απαιτήσεις και με τους υπολογιστές του 2010 (τότε θα βγουν λογικά) θα πάνε παραπάνω από σφαίρα...

Windows 3.11 και γ@μώ τα interface

XP και πάλι XP. Βtw ας είχα τα drivers για τα 3.1 και αυτά θα είχα σετάρει...
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 16:09, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
ΧΡ και λίνουξ dual boot είναι η καλύτερη επιλογή που έχετε!
Αυτό που λες για να πραγματοποιηθεί πρέπει να έχεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ -απλά- skills στον προγραμματισμό.

Το μόνο κακό με τα XP είναι ότι δεν υπάρχει SP3 για την 64 bit έκδοσή τους :/.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Windows 10 - Από kleop
      Το θέμα έχει λάβει 176 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-03-18 στις 13:59.
    • Windows 8 - Από KnightRider
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-13 στις 21:02.
    • Windows 7 vs Windows 8 - Από stefanos...
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-01-13 στις 00:21.
    • Windows 7 vs. Windows Vista - Από Άγγελος
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 20:47.
    • Microsoft Windows Vista - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-10 στις 17:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα