Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,988 μηνύματα σε 75,408 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 590 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Windows XP ή Windows Vista;

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 17:22, 19-09-08:

σιγά τον προγραμματισμό ρε συ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 17:37, 19-09-08:

Τι λες ρε μυστήριε, γι' αυτή τη δουλειά είχε γίνει διαγωνισμός χάκερ με έπαθλο ξερωκαιγωπόσα λεφτά, πρόσφατα τον κέρδισαν 2 Ολλανδοί νομίζω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 18:12, 19-09-08:

ναι το ξέρω ότι είμαι ταλέντο...
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 11:43, 20-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dythor
Τι λες ρε μυστήριε, γι' αυτή τη δουλειά είχε γίνει διαγωνισμός χάκερ με έπαθλο ξερωκαιγωπόσα λεφτά, πρόσφατα τον κέρδισαν 2 Ολλανδοί νομίζω.
Κρητικοί ήταν. Ο ένας λένε οτι είναι εγγονός του Μίνωα.
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 11:57, 20-09-08:

Είπα μαλακία; Σοβαρά, έτσι είχα διαβάσει, στο PC Master νομίζω.
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 12:03, 20-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dythor
Είπα μαλακία; Σοβαρά, έτσι είχα διαβάσει, στο PC Master νομίζω.
Α, νόμιζα οτι το πες για πλάκα.

Ε βασικά το ubuntu πχ σου φτιάχνει μόνο του dual boot σύστημα χωρίς να κουνήσεις δακτυλάκι.

Υ.Γ Στο pc-master δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Στους περισσότερους τομείς.
Παράθεση

millerovia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H millerovia έγραψε: στις 18:55, 22-09-08:

xp με χίλια...
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

O mostel έγραψε: στις 19:00, 22-09-08:

XP ή και Windows 2000 .

Γενικά το dual booting, δεν είναι κάτι το πολύ ιδιαίτερο. Όλα σχεδόν τα distros του linux το υποστηρίζουν αυτόματα (δεν τα έχω δοκιμάσει όλα). Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα σωστό partition για το /home.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:03, 22-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από mostel
XP ή και Windows 2000 .

Γενικά το dual booting, δεν είναι κάτι το πολύ ιδιαίτερο. Όλα σχεδόν τα distros του linux το υποστηρίζουν αυτόματα (δεν τα έχω δοκιμάσει όλα). Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα σωστό partition για το /home.

γιατί δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο? Είναι 2 σε 1 και είναι χρήσιμο για εκμάθηση και προσαρμογή σε λειτουργικό linux
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 19:35, 22-09-08:

Εννοεί πως δεν είναι κάτι το ιδιαίτερα δύσκολο.
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Διάσημο Μέλος

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Καθηγήτρια Γερμανικών (ιδιαίτερα) . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 19:39, 22-09-08:

Το laptop μου έχει VISTA(=σβήστα) και κολλάνε εκνευριστικά αρκετές φορές.... Αν παρατραβήξει το κακό θα περάσω τα XP γιατί αυτά είχα και παλιά και νομίζω ότι είναι από τα καλύτερα που υπάρχουν.
Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε: στις 20:27, 22-09-08:

gief XP...Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να προτιμήσεις τα vista...
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε: στις 20:32, 22-09-08:

Αν και έχω ακούσει πολλές αρνητικές απόψεις για τα Vista, τα προτιμώ,γιατί καλό θα είναι να αλλάξουμε και λίγο! Τα βαρεθήκαμε τα Windows XP!
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

O Afey έγραψε: στις 00:41, 25-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από mostel
XP ή και Windows 2000 .

Τι σκατά ρε γαμώτο... Θα βρω info γι' αυτό που είπα (προφανώς είναι κάτι άλλο) και θα σας πω.
Παράθεση

aekara4ever (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O aekara4ever έγραψε: στις 06:37, 25-09-08:

Λοιπόν, τα Vista φαίνονται ωραία, έχουν φιλικό στο χρήστη περιβάλλον εργασίας(λέμε τώρα...), αλλά υπάρχουν πάρα πολλά προβλήματα να λυθούν από την πλευρά της Microsoft, τα Windows XP από την άλλη έκαναν μια κακή αρχή(όχι τόσο άσχημη βέβαια όσο τα Vista) και με τον καιρό, φτάσαμε στο Service Pack 3 και σχεδόν όλα δουλεύουν ρολόι. Αλλά βέβαια, η Microsoft φαίνεται να έχει εγκαταλήψει λίγο-πολύ τα Vista(άν εξαιρεθούν Updates εδώ κ'εκεί) και δουλεύει τώρα στα Windows 7 Vienna που αναμένονται με την ισορροπία και την ταχύτατη εκκίνησή τους να καταλάβουν την αγορά.

Τέλως πάντων, για την ώρα πιστεύω το καλύτερο λειτουργικό είναι το Ubuntu.
Παράθεση

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ έγραψε: στις 17:03, 27-01-09:

παιδια οποιος ξερει θα ηθελα να ρωτησω,ποια windows πιστευετε οτι ειναι καλυτερα?Τα vista ή τα xp και γιατι?
Παράθεση

John Ras (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O John Ras έγραψε: στις 20:57, 27-01-09:

Vista ultimate 64-bit, πολύ καλύτερο σε όλους τους τομείς από τα απαρχαιωμένα XP.Βέβαια χρειάζεσαι και ένα σοβαρό pc για να δουλεύεις σε Vista
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 21:02, 27-01-09:

Απαρχαιωμένα τα XP? ΧΑΧΑΧΑ! Tότε για τα Svista τι να λέμε, που καλά καλά δεν βγήκαν και πάμε για Windows 7?
Παράθεση

John Ras (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O John Ras έγραψε: στις 21:11, 27-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Απαρχαιωμένα τα XP? ΧΑΧΑΧΑ! Tότε για τα Svista τι να λέμε, που καλά καλά δεν βγήκαν και πάμε για Windows 7?
Εχεις δοκιμάσει τα Vista?έχεις δουλέψει πάνω τους???οχι μ φαίνεται. . .
Τι να σ πω.... κάτσε με το λειτουργικό του 2001...
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 21:14, 27-01-09:

Ρε συνονόματε ζεντ, ακόμα να καταλάβεις σε τι είδους περίπτωση έπεσες; :p

Τζον Ρας, όποιον της προκοπής αν ρωτήσεις θα σου φτύσει τα σβίστα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Windows 10 - Από kleop
      Το θέμα έχει λάβει 176 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-03-18 στις 13:59.
    • Windows 8 - Από KnightRider
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-13 στις 21:02.
    • Windows 7 vs Windows 8 - Από stefanos...
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-01-13 στις 00:21.
    • Windows 7 vs. Windows Vista - Από Άγγελος
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 20:47.
    • Microsoft Windows Vista - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-10 στις 17:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα