Windows XP ή Windows Vista;

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τα βίστα δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω, ούτε στον μέσο χρήστη αλλά ούτε στον power user. (έτσι κι αλλιώς ο power user θα έχει και ένα linuxaki στην άκρη). Ο μόνος λόγος για να βάλεις βίστα είναι για το μέλλον όταν γίνουν discontinue τα xp.

Βασικά οι περισσότεροι λένε να περιμένουν να βγουν τα 7:P.

Τα Βίστα είναι τέλεια στην εμφάνιση και τα εφέ κλπ, αλλά τί να τα κάνεις, αν πρέπει να βάλεις 2 GB μνήμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Βασικά οι περισσότεροι λένε να περιμένουν να βγουν τα 7:P.

Τα Βίστα είναι τέλεια στην εμφάνιση και τα εφέ κλπ, αλλά τί να τα κάνεις, αν πρέπει να βάλεις 2 GB μνήμη;

Έχω setuparei ένα build των 7 σε ένα PC και απ' ότι φαίνεται ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η MS φτιάχνει κάτι που δεν θα είναι τρελά βαρύ!

Παρ' όλα αυτά τα 7 λογικά θα μας έρθουν επίσημα (και final) το 2010, οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ημουν χρόνια χρήστης XP και τωρα εχω αναγκαστηκα $Vista κακα τα ψεμματα παιδια εχουν προβληματα... ελπιζω το Windows 7 να ειναι καλυτερα και μην θελει υπερυπολογιστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Έχω setuparei ένα build των 7 σε ένα PC και απ' ότι φαίνεται ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η MS φτιάχνει κάτι που δεν θα είναι τρελά βαρύ!

Παρ' όλα αυτά τα 7 λογικά θα μας έρθουν επίσημα (και final) το 2010, οπότε...

Λογικό αυτό, μιας και τα Se7en είναι ακόμα beta.Λογικά,η final full build θα είναι αρκετά πιο βαριά:hmm:

Χριστούγεννα 2009 θα έρθουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω αγορασα laptop προσφατα και αναγκαστικα εχει Vista (δεν βγαινουν με XP πια). Με τα οσα ειχα ακουσει, ημουν προετοιμασμενος για τα χειροτερα! :P Αλλα ενταξει, ολα μια χαρα, τουλαχιστον στον 1 μηνα που τα χρησιμοποιω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
σίγουρα τα Vista είναι πιο βαριά απο τα XP. όσο για την συνβατότητα των προγραμμάτων νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχει θέμα.σχεδόν όλα τρέχουνε χωρις κανένα πρόβλημα. έχω xp απο το 2001, τα vista τα δοκίμασα για περίπου ένα χρόνο σε dual boot με τα xp.δεν μου άρεσαν,τα ξύλωσα. τώρα δοκιμάζω και τα 7...καμία σχέση με τα vista βέβαια.
το τι θα επιλέξεις εξαρτάται απο το pc που έχεις και απο το τι σε βολεύει καλύτερα εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια..........απο οτι βλεπω οι αποψεις διιστανται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Βασικά δεν υπάρχει "καλύτερο".. Απλά είναι τι ζητάει ο καθένας. Αν θέλετε το εξηγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτά δεν τα ρωτάνε. Είναι αυτονόητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MpampisG

Νεοφερμένος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ΧΡ για μένα.Τα Vista ήταν ουσιαστικά ένα κόλπο ώστε να μας αναγκάσει ο Βασιλάκης να βάλουμε τις 22458752mb ram ώστε να «εκμεταλλευόμαστε ικανότητες».Το μόνο που αξίζει στα vista είναι τα γραφικά κι αυτά για όσους δεν έχουν δουλέψει με compiz fusion.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το μόνο που αξίζει στα vista είναι τα γραφικά κι αυτά για όσους δεν έχουν δουλέψει με compiz fusion.

Μπα, πολυ πιο βολικό είναι το αέρο. Το compiz είναι για να γυρνάς τον κύβο βζζζζ να ρίχνεις τα γκομενάκια.


Vista = Tα πιο βολικά windows που έχουν βγει μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Vista = Tα πιο βολικά windows που έχουν βγει μέχρι τώρα.

Συμφωνω..:up:..κι εγω ειχα στην αρχη αντιθετη αποψη για το βιστα..αλλα εινα πλεον τα καλυτερα..και οσον αφορα το συστημα που απαιτουν για να τρεξουν καλα αυτο δν νομιζω να αποτελει πλέον προβλημα καθως ενα PC με 2-3gb ram, αξιολογη καρτα γραφικων (που να υποστηριζει DX10) κλπ ειναι πλεον ελαχιστο το κοστος για να αποκτησει κανεις..και οχι να βαζουμε σε υπολογιστη 6αετιας βιστα και να λεμε δν τρεχει το ενα και δν κανει το αλλο ή ειναι πολυ αργος..να ειμαστε λιγο λογικοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billkolok

Νεοφερμένος

Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
εχω vista αλλα δεν ειναι και τα καλυτερα δεν λεω καλη ασφαλεια αλλα οκ τα χp μου αρεσουν και απο ερυνες που εχω διαβσει ειναι καλυτερα αν και τα windows λενε οτι θα φυγουν και θα ερθουν τα macindows οσο γι'αυτα εχω διαβασει καλα λογια και ναι αν μπορεσω θα τα δοκιμασω και αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sjpapa

Νεοφερμένος

Ο sjpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Mac OS X, τα αλλα σβηστα (svista...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baggos12

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Vista4EVER
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τα Vista ήταν ένα κόλπο κατά τη γνώμη μου να καταφέρει η mc πιο πολλές πωλήσεις στα 7. τα οπόία από την beta που δοκίμασα είναι πιο πέτσα και από την πέτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Τα vista ειναι φρου-φρου και αρωματα τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sjpapa

Νεοφερμένος

Ο sjpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν δοκιμασει κανεις Mac OS X δεν προεκειται να γυρισει ποτε πισω σε Windoze...

Αλλωστε παίζει και σε πολλα PC, μια δοκιμαστικη εγκαταστασουλα θα σας πεισει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sjpapa

Νεοφερμένος

Ο sjpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Την σαφεστερη γνωμη εχει η συννημενη εικονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • vista.jpg
    vista.jpg
    150.5 KB · Εμφανίσεις: 130

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αν δοκιμασει κανεις Mac OS X δεν προεκειται να γυρισει ποτε πισω σε Windoze...

Αλλωστε παίζει και σε πολλα PC, μια δοκιμαστικη εγκαταστασουλα θα σας πεισει....

Στην αρχή πίστευα οτι συνδυάζει τα καλά του linux και τα καλά των windows.
Μετά απο αρκετά χρόνια χρήση κατέληξα οτι συνδυάζει τα κακά των windows και τα κακά του linux
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top