Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,227 μηνύματα σε 74,996 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 518 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι μικρές και μεγάλες εξαρτήσεις μας!

Πιστεύετε πώς όλοι έχουμε μικρές ή μεγάλες εξαρτήσεις;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
Ναι
89
97,80%
Όχι
0
0%
Δεν γνωρίζω δεν απαντώ,κοινώς κουμπάκιας
2
2,20%

fly (Μαρια)

Δραστήριο Μέλος

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε: στις 20:49, 22-10-10:

καφες......
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 20:54, 22-10-10:

Yπάρχει μικρή εξάρτηση;

Internet, καφές και άγχος (μετράει )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε: στις 22:50, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Yπάρχει μικρή εξάρτηση;
αυτή που τελικά την νικάς
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 22:58, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
δεν υπάρχει νίκη και ήττα στις εξαρτήσεις....
κάθε μέρα είναι ξεχωριστή και κάθε μέρα είναι ένας καινούριος αγώνας απέναντί τους....
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 23:15, 22-10-10:

Όταν κάτι το νικάς εξακολουθεί να λέγεται εξάρτηση;
Μήπως λέγεται πρώην εξάρτηση; (ex-εξάρτηση)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 23:20, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Όταν κάτι το νικάς εξακολουθεί να λέγεται εξάρτηση;
Μήπως λέγεται πρώην εξάρτηση; (ex-εξάρτηση)
τί σημασία έχει αυτό ρε Θεωδόρα και εσύ...;
ποιά είναι η ουσία; το πώς λέγεται ή αν υπάρχει αντίδοτο....
τώρα αν λέγεται εξάρτηση, αν λέγεται εθισμός, αν λέγεται πόνος, μικρό το κακό....
η ουσία είναι, στο αν θα υπάρχει μέσα σου αύριο....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apro : 22-10-10 στις 23:47.
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

O katalinos έγραψε: στις 23:21, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
τί σημασία έχει αυτό ρε Θεωδόρα και εσύ...;
και άλλαξε άβαταρ
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε: στις 23:29, 22-10-10:

εθισμός, εξάρτηση, γεύση, πόνος....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apro : 22-10-10 στις 23:45.
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

O katalinos έγραψε: στις 23:38, 22-10-10:

στην θεοδώρα μιλούσα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε: στις 23:42, 22-10-10:

στην θεοδώρα μιλούσα
είμαι εκτός..., δε σου ζητάω συγνώμη, γιατί δεν έχει αξία....
τα έχω χαμένα, μη με παρεξηγήσεις..., είμαι ηλίθιος....
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 05:20, 23-10-10:

είμαι εκτός..., δε σου ζητάω συγνώμη, γιατί δεν έχει αξία....
τα έχω χαμένα, μη με παρεξηγήσεις..., είμαι ηλίθιος....
Όταν δεν είσαι καλά και δεν έχεις υψηλή αυτοπεποίθηση κατηγόρησε τον κατιλίνο επειδή απλά υπάρχει. Πίστεψε, με πιάνει
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 09:13, 23-10-10:

Ακόμη μπερδεύεις το S με το C?
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε: στις 12:57, 23-10-10:

Απο τα βιβλια και την μουσικη!
Αν δεν ακουσω μουσικη μια μερα δεν παει καλα η μερα μου..
Η μουσικη ειναι ο ερωτας της ζωης μου!
Και κατι αλλο που δεν ξερω αν μπορουμε να το πουμε εξαρτηση,ειναι οτι καθε μερα κανω μπανιο 2 φορες....
Εχω ενα θεμα με την καθαριοτητα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Ηρώ_ : 23-10-10 στις 23:57.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 13:15, 23-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Edmund
Πίστεψε, με πιάνει
Να πιστεψει, σε πιανει;;
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε: στις 23:55, 23-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Edmund
Όταν δεν είσαι καλά και δεν έχεις υψηλή αυτοπεποίθηση κατηγόρησε τον κατιλίνο επειδή απλά υπάρχει. Πίστεψε, με πιάνει
σε πιστεύω... και αυτός σε πιάνει(σε καταλαβαίνει....)
και εγώ νομίζω....
Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε: στις 23:40, 30-10-10:

απο το παγωτο καιμακι,τρελα εχω,χειμωνα-καλοκαιρι υπαρχει αφθονο στο ψυγειο και φεβρουαριο μηνα μπορω να καθομαι να χαζευω τη τηλεοραση και να το καταβροχθιζω
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 17:13, 04-03-11:

μεγάλη εξάρτηση: η σοκολάτα...είτε είναι σοκολατίνα από το Parfait, είτε μια lacta, είτε milka, είτε ακόμη και ένα σοκολατούχο γάλα...όλο λέω πώς θα σταματήσω να τρώω αλλά...δεν γίνεται πλέον
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 20:53, 04-03-11:

δεν παω πουθενα αν δεν εχω μαζι μου ενα μπουκαλακι νερο. παντου και παντοτε
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 14:12, 06-03-11:

το καφεζακι μου....δεν μπορω να ανοιξω ματακι χωρις αυτο...
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

O katalinos έγραψε: στις 15:09, 06-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ένα ποτήρι κρασί κάθε βράδυ, μετά από μια κοπιαστική μέρα.
αυτό το είχε και η Melanie Griffith , για να αναφέρω και μια δική μου εξάρτηση , έχω μανία να κάνω τον Ζορό

είμαι εξαρτημένος με την ζωή..., δε μπορώ να την κόψω με τίποτα....
όλοι θα την κόψουμε κάποτε , μην ανησυχείς (εμότικον-παπάς είναι αυτό , από την έκφραση του μόλις μέτρησε το παγκάρι)

πώς μου ξέφυγε αυτό το τόπικ

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
δεν παω πουθενα αν δεν εχω μαζι μου ενα μπουκαλακι νερο. παντου και παντοτε

αμάν αυτή η γυνή - και προστυχόλογα να της ζητήσουν να πει , θα απαντήσει μετά από σκέψη :
τι μου κάνεις μάαανα μου ;
καλά είσαι ; καιρό έχω να σε πάρω τηλέφωνο , είχα δουλειές , φίλησε μου τον μπαμπά

λεπόν
οι βασικές εξαρτήσεις μου είναι :

1.chocolate cream από στάρμπακς - έχω βάλει και βόμβα μια φορά ως αντίποινα επειδή τους είχε τελειώσει
2.η οδήγηση με κάμπριο σε μία πολύβουη λεωφόρο (λεωφορείο με ηλιοροφή στην Πατησίων)
3.να ενοχλώ την Καλυψώ στο προφίλ της
4.η μετατροπή του ελεύθερου μου χρόνου σε αγγαρεία και των αγγαρειών σε διασκέδαση
5.να βάζω πλυντήριο με ρούχα που βάφουν
6.να τρώω ζεστή κιμαδόπιτα στην Καλογρέζα και να ζητάω ψιλά από τους περαστικούς για να την συνοδέψω με μπύρα
7.να βλέπω σύγχρονο σκανδιναβικό σινεμά (και να ζητάω προβλέψεις για τα όσκαρ από τον φοκούλη)
8.να ενοχλώ την Καλυψώ με πι.μι.
9.το κινητό μου (φιδάκι)
10.Να διαβάζω 10 σελίδες από ένα τόπικ για να βρω ένα τελείως άκυρο ποστ και τελικά να πέφτω σε δικό μου
11. Ή του μπόρατ
12.Να ξελύνω τα κορδόνια από τα μαξιλάρια και μετά σε ανύποπτο χρόνο να τα δένω βρίζοντας τον αργόσχολο που τα έλυσε
13.Όταν κάνω μεγάλη απόσταση με τα πόδια , να μετράω πόσα παρακαρισμένα αυτοκίνητα έχουν κλειστούς καθρέφτες , υποθέτοντας και ανάλογα με το αυτοκίνητο τον διάλογο που έλαβε μέρος . Π.χ. αν είναι μια κάμπριο μερσεντές με φιμέ τζάμια
-ψιψιψουλίνι μου , μου κλείνεις τον καθρέπτη ;
-ναι , τζουτζουκολίνο μου , μισό λεπτό να πάρω το τσαντάκι μου
Αν είναι ένα ξεβαμμένο σεντάν με ψάθες αντί για πλατοκαθίσματα και παιχνίδια στο πίσω κάθισμα
-Γεωργία , κλείσε μωρή χαμούρα τον καθρέπτη , θα τον ψάχνουμε πάλι
-Εμ εδώ που βρήκες και πάρκαρες , κλείστον μόνο σου , εγώ θα πάρω τα παιδιά (συγκαλυμμένη απειλή για περίπτωση διαζυγίου)
14.Επίσης έχω εξάρτηση από το να ψωνίζω από σούπερμάρκετ τακτικά . Πάντα όμως έχω καταρτίσει λίστα με το τι χρειάζομαι , πάντα ψωνίζω ένα καροτσάκι με άσχετα και αφού τα πληρώσω , γυρνάω να πάρω τα 3-4 πιο σημαντικά από αυτά που είχα σημειώσει . Επίσης ελέγχω επί ώρα την ροή στα ταμεία για να δω σε ποιο θα εξυπηρετηθώ πιο γρήγορα , αλλά στο τέλος βαριέμαι τους πολύπλοκους υπολογισμούς και πάω σε ένα στην τύχη (το οποίο συνήθως είναι εξπρές και με διώχνουν)
15.Βλέπω κάθε μήνα το Rumple Fish
16.Στέλνω κάθε μήνα μήνυμα στον Αντωνάκη να ξαναμπεί στο φόρουμ
17.Μπορώ να φάω κινέζικο μόνο άμα έχω ξυλάκια - αλλά τελικά δεν καταφέρνω να το φάω
18.Έχω εμμονη με την αρίθμηση όταν κάνω ποστς
19.Αλλά ευτυχώς το έχω ξεπεράσει
20. Την σταματώ πάντα σε στρογγυλούς αριθμούς
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους