Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Video Making

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Proudqueen
H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε στις 20:29, 23-02-09:

Θα χρειαστω τα φωτα σας!
Θελω να μαθω να φτιαχνω βιντεακια!! (για το youtube συγκεκριμενα)

Τα βασικα που θελω ειναι
να βαζω εικονες,μικρα αποσπασματα βιντεο και παραλληλα να παιζει καποια μουσικη
Επισης θα ηθελα να μπορω να βαζω και καποιο κειμενο
Κατι ποιο εξεζητημενο ειναι να καταφερω να "ενωσω" αποσπασματα απο διαφορετικα τραγουδια σε ενα βιντεο..

Ποιο προγραμμα προτεινετε;
Μια φιλη μου μου ειπε οτι το windows movie maker κανει...Αλλα δεν ξερω να το χρησιμοποιω οποτε θα χρειαστω οδηγιες γι'αυτο...

Η μηπως υπαρχει κατι ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ;;;

Αυτα...Αν ασχοληθει καποιος τον ευχαριστω εκ των προτερων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3,041 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 20:43, 23-02-09:

Γι' αυτά που θες όντως, το movie maker κάνει. Πάντως για να ''κόβεις'' και να ''ενώνεις'' αποσπάσματα τραγουδιών θα χρειαστείς άλλο πρόγραμμα. Προτείνω το Audacity. Είναι απλό, open-source και εύκολο στη χρήση.

http://audacity.sourceforge.net/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stelios1994-4 (Στελιος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stelios1994-4
Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O stelios1994-4 έγραψε στις 21:07, 23-02-09:

Σωστός ο παίκτης και εγώ audacity εχω!!! φάση έχει το πρόγραμμα... επίσης ένα audio editing program είναι το soundforge της Sony... Αν θες ένα trial να δεις πως λειτουργεί εδώ θα πας: http://en.utilidades-utiles.com/down...und-forge.html

Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultimater
Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε στις 19:33, 24-02-09:

Εγω λεω το windows movie maker πολυ καλο, δωρεαν και κανει ολα αυτα που θες.

Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε στις 20:04, 24-02-09:

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω να το χρησιμοποιω!!!!!

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 20:37, 24-02-09:

Δεν είναι δύσκολο ρε συ. Εγώ έπαιξα με τα μενού ένα μισάωρο και έγινα εξπέρ.

Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultimater
Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε στις 20:48, 24-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από proudqueen
το θεμα ειναι οτι δεν ξερω να το χρησιμοποιω!!!!!
Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Δεν είναι δύσκολο ρε συ. Εγώ έπαιξα με τα μενού ένα μισάωρο και έγινα εξπέρ.
Δικια εχει ο qwerty και εγω ηθελα να το δοκιμασω να δ πως ειναι και σε 20-30λεπτα το εμαθα!:iagree:

Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

H Proudqueen έγραψε στις 18:54, 27-02-09:

ναι τελικα ειχατε δικιο!
δεν ειναι τοσο δυσκολο!
τα καταφερα αλλα ειναι πολυ δουλεια για να βγει κατι καλο...

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 11:16, 28-02-09:

Εγώ έχω φτιάξει 3 ταινιούλες μικρού μήκους (:p) και μου πήρε περίπου μια ώρα για την κάθε μία.

Παράθεση

stelios1994-4 (Στελιος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stelios1994-4
Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O stelios1994-4 έγραψε στις 13:44, 28-02-09:

Τις ανέβασες στο www.youtube.com???

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 20:04, 02-03-09:

Ναι.

Παράθεση

billkolok

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billkolok
Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O billkolok έγραψε στις 20:05, 02-03-09:

οκ το movie maker Πολυ καλο αλλα αν αρχισεις να κανεις δουλεια πολυ θα δεις οτι δεν εχει πολλα εφε και κλπ....εγω αρχισα με το movie maker αλλα πολυ γρηγορα εκοψα και αρχισα να ψαχνω αλλα προγραμματα ενα καλο ειναι το premiere της adobe αλλα ειναι πολυ δυσκολο στην χρηση (σε μενα) ετσι βρηκα το sony vegas οπου το εχω κατεβασει σπασμενο....ειναι πολυ ευκολο στην χρηση και εχεις τον ελεγχο των βιντεο στα χερια χωρις καμια υπερβολη.....αν θες να το κατεβασεις πες μου....και ειναι καλο γιατι εχει πολυ καλα tutorial στο youtube.....

Παράθεση

Dodos-7

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dodos-7
Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Dodos-7 έγραψε στις 21:37, 03-03-09:

Παιδιά εγω αφτιαξα ενα videακι με το εν λογω προγραμμααλλά το youtube δεν μου το αναγνωριζει

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 22:52, 03-03-09:

Σε τι format το έκανες export; Η μήπως πήγες να ανεβάσεις το project του movie maker;

Παράθεση

Dodos-7

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dodos-7
Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Dodos-7 έγραψε στις 19:33, 04-03-09:

Οταν παταω αποθηκευση αναγκαστηκα σε αυτο το format μου το αποθηκεύει MSWMM

Παράθεση

billkolok

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billkolok
Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O billkolok έγραψε στις 16:24, 05-03-09:

στο movie maker δεν πρεπει να πατησεις αποθηκευση αλλα δημοσιευση....το MSWMN ειναι αρχειο αποθηκευσης του movie maker....

Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orestes
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε στις 18:34, 08-03-09:

Το movie maker είναι το καλύτερο και πιο απλό αν θέλεις απλά να ανεβάζεις βίντεο στο youtube. Πολύ απλό και εύχρηστο.

Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 22:30, 27-04-09:

Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο movie maker; Γίνεται να έχω κάποια σημεία του βιντεο με διαφορετική ένταση από κάποια άλλα; Προσπάθησα αλλά δενκατάφερα κάτι...Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kambana
H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 16:01, 01-05-09:

Δεν ξέρει κανείς να με βοηθήσει;;

Παράθεση

BE16

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BE16
H BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H BE16 kai tha xathw tha xathw tha xathwwwwwww έγραψε στις 20:48, 11-05-09:

παιδια να σας ρωτησω κατι? αν καποιος ανεβασει βιντεο στο youtube που να εχει σκηνες απο ταινια πληρωνει προστιμο αν δεν εχει αδεια περι πνευματικων δικαιωματων????

Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μαρουλάκι
H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι έγραψε στις 21:43, 11-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από proudqueen
Θα χρειαστω τα φωτα σας!
Θελω να μαθω να φτιαχνω βιντεακια!! (για το youtube συγκεκριμενα)

Τα βασικα που θελω ειναι
να βαζω εικονες,μικρα αποσπασματα βιντεο και παραλληλα να παιζει καποια μουσικη
Επισης θα ηθελα να μπορω να βαζω και καποιο κειμενο
Κατι ποιο εξεζητημενο ειναι να καταφερω να "ενωσω" αποσπασματα απο διαφορετικα τραγουδια σε ενα βιντεο..

Ποιο προγραμμα προτεινετε;
Μια φιλη μου μου ειπε οτι το windows movie maker κανει...Αλλα δεν ξερω να το χρησιμοποιω οποτε θα χρειαστω οδηγιες γι'αυτο...

Η μηπως υπαρχει κατι ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ;;;

Αυτα...Αν ασχοληθει καποιος τον ευχαριστω εκ των προτερων
Μμμμ....και γω το ήθελα αυτό. Ξεσκόνισα λοιπόν το πισί μου να δω ΤΙ έχουν τα γουίνντοους και βρήκα το Windows movie maker. Είπα λοιπόν αν το δοκιμάσω. Για προβολή εικόνων διαδοχικά και για παράλληλο τραγούδι είναι πολύ καλό. Παίρνει και κείμενο σε διαφορετικά bavkground. Επίσης από ότι έχω δει μπορείς να βάλεις και κάποια βιντεάκια και να τα ενώσεις. Δεν είμαι σίγουρη όμως μιας και δεν το έχω μάθει τελείως. Ακόμα το εξερευνώ(όποτε μου τη βαρέσει)!

Αρχική Δημοσίευση από BE16
παιδια να σας ρωτησω κατι? αν καποιος ανεβασει βιντεο στο youtube που να εχει σκηνες απο ταινια πληρωνει προστιμο αν δεν εχει αδεια περι πνευματικων δικαιωματων????
Από το σάιτ δεν πληρώνει αλλιώς θα ήταν ΟΛΟ κυριολεκτικά το σάιτ στη φυλακη(και τα μέλη του). Απλά μη βάλεις πολλά στιγμιότυπα ένα δύο το πολύ και καλύτερα όχι στο ίδιο βίντεο για να είσαι σίγουρη. Υποθέτω πώς λαμβάνεις κάποια προειδοποιήση και αν το παρακάνεις μπορεί και να τρως πρόστιμο αλλά δεν είμαι σίγουρη.
Αρχική Δημοσίευση από kambana
Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο movie maker; Γίνεται να έχω κάποια σημεία του βιντεο με διαφορετική ένταση από κάποια άλλα; Προσπάθησα αλλά δενκατάφερα κάτι...Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:what:

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 00:41, 12-05-09:

Πρόστιμο δεν τρώς, στη χειρότερη περίπτωση μπορεί να σου κατεβάσουν το video απλά.

Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μαρουλάκι
H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι έγραψε στις 19:13, 12-05-09:

Α οκ δεν ήμουν σιγουρη!

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 22:48, 12-05-09:

ΚΑΙ αν δεν εχεις πνευματικα δικαιοματα μπορουν να σου κατεβασουν και την μουσικη!
Μου το εχουν κανει μια φορα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους