Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

ISDN και restarts

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:28, 22-09-06:

Μιας και μου καηκε το router μεχρι να αποφασίσω το τι θα αγορασω μπαινω απο isdn. Το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα συνηθισει με το hardware firewall δεν ειχα καποιο software firewall. Το αποτελεσμα;
Μολις μπηκα μεσω isdn μετα απο κανενα 20λεπτο μου εκανε restart. Εβαλλα το zonealarm ενω μου εβγαζε μηνυμα οτι μπλοκαρε καποιες επιθεσεις μετα απο λιγο παλι μου εκανε restart ...

Τι αλλο να δοκιμασω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:06, 22-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μιας και μου καηκε το router μεχρι να αποφασίσω το τι θα αγορασω μπαινω απο isdn. Το προβλημα ειναι οτι ενω ειχα συνηθισει με το hardware firewall δεν ειχα καποιο software firewall. Το αποτελεσμα;
Μολις μπηκα μεσω isdn μετα απο κανενα 20λεπτο μου εκανε restart. Εβαλλα το zonealarm ενω μου εβγαζε μηνυμα οτι μπλοκαρε καποιες επιθεσεις μετα απο λιγο παλι μου εκανε restart ...

Τι αλλο να δοκιμασω;
Το Netmod; Η σύνδεση με τον πάροχο; Ο υπολογιστής; Τί επανεκκινήθη;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:05, 23-09-06:

O υπολογιστης

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 01:34, 24-09-06:

Υποθέτω ότι το έχεις συνδέσει στην usb θύρα. Δοκίμασε να το συνδέσεις στην σειριακή (με το αντίστοιχο καλώδιο). Η σύνδεση του μέσω usb προκαλεί μπλε οθόνες τις οποίες έχεις απενεργοποιήσει και κάνει restart αντί να τις δεις. Λογικά αν τις ενεργοποιήσεις θα σου λέει κάτι για DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL ή κάτι τέτοιο. Δοκίμασε και πες μας...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:00, 27-09-06:

με σειριακη συνδεση δεν υπαρχει προβλημα

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 01:15, 28-09-06:

Χαίρομαι... Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα ήταν αυτό, γιατί είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Επίσης στην σειριακή θα σου καίγεται πιο σπάνια (αν σου έχει ήδη καεί δλδ) και δεν θα φωνάζεις τον οτε για αντικατάσταση καθε τόσο. Θα σου σύστηνα επίσης να πας:
δεξί κλικ ο υπολογιστής μου > ιδιότητες > καρτέλα για προχωρημένους > κουμπί ρυθμίσεις απο εκκίνηση και αποκατάσταση > ξε-τικαρε το αυτόματη επανεκκίνηση. Έτσι θα βλέπεις το σφάλμα σε μπλε οθόνη, αντί να κάνουν restart τα windows...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 06:03, 28-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Χαίρομαι... Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα ήταν αυτό, γιατί είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Επίσης στην σειριακή θα σου καίγεται πιο σπάνια (αν σου έχει ήδη καεί δλδ) και δεν θα φωνάζεις τον οτε για αντικατάσταση καθε τόσο. Θα σου σύστηνα επίσης να πας:
δεξί κλικ ο υπολογιστής μου > ιδιότητες > καρτέλα για προχωρημένους > κουμπί ρυθμίσεις απο εκκίνηση και αποκατάσταση > ξε-τικαρε το αυτόματη επανεκκίνηση. Έτσι θα βλέπεις το σφάλμα σε μπλε οθόνη, αντί να κάνουν restart τα windows...
Thanks ... ήδη το εκανα αυτο για τις μπλε οθονες

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους