Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορεί να θεωρηθεί η απιστία δεδομένη a priori;

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 10:07, 30-07-07:

Έχω δει ανθρώπους να μην απιστούν ερωτικά, όμως να "πουλάν" το σύντροφό τους για μια μπουκιά τυρόπιττα που λεν και οι φίλοι μου οι Παοκτσήδες. Έχω δει άλλους να δείχνουν ασέβεια στο σύντροφό τους και να του λένε ψέματα που ήταν χειρότερα από ένα κέρατο. Έχω δει να θέλει κάποιος κάποια άλλη και να μην βρίσκει άλλους λόγους να μην το κάνει, παρά μόνο ηθικολογικούς. Στο τέλος το απωθημένο να τον κυνηγά σε βαθμό που να το πληρώνει ο σύντροφός του επί χρόνια. Έχω δει άλλες περιπτώσεις που μια απιστία έγιν τόσο διακριτικά ώστε δεν επηρέασε καθόλου αρνητικά τη σχέση, αντιθέτως την ανανέωσε. Έχω δει και απιστίες να γίνονται με τόσο αισχρό κι επιδεικτικό τρόπο που ήθελε κρέμασμα στην πλατεία Συντάγματος ως προδότης. Κατά τη γνώμη μου δεν είναι το σεξ που ποιεί την ηθική. Η ανηθικότητα βρίσκεται στον τρόπο που το κάνουμε και στον τρόπο που το σκεφτόμαστε. Το να φορτώνουμε όλα μας τα προβλήματα, την ανεπάρκειά μας και τις αντιφάσεις μας στο σεξ, είναι απλά υπεκφυγή. Η ιερή στιγμή του Έρωτα είναι η υπέρτατη εκδήλωση των αισθημάτων μας, η πλέον ανυπόκριτη πλευρά της επικοινωνίας μας, με την έννοια ότι εκεί και τότε κανείς δεν μπορεί να πει ψέματα στον άλλον, εκτός κι αν αυτός έχει ανάγκη από ένα ψέμα. Η ερωτική απιστία συνήθως αντανακλά και απεικονίζει βαθύτερα και θεμελιωδέστερα προβλήματα σε μια σχέση, που καλό είναι να βγαίνουν στην επιφάνεια και να διευκρινίζονται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 10:14, 30-07-07:

Όχι δεν είναι δεδομένη είναι το χειρότερο που μπορεί να γίνει και ο μόνος λόγος να συμπεριφερθώ πολύυυυυυυυ άσχημα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 10:39, 30-07-07:

Σκέψου το καλά συνάδελφε Μεταλλά. Μήπως αυτό που σε κάνει να μπορείς να συμπεριφερθείς τόσο άσχημα, αντανακλά μια βαθύτερη ανασφάλεια; Είναι πράγματι το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί; Μου έχει συμβεί και δεν ήταν το χειρότερο. Μου έκαναν πράγματα που μου φάνηκαν πολύ βαρύτερα, με χειρότερο απ' όλα να ζητούν την λόγω και έργω υποταγή μου. Μήπως τελικά το σεξ αποτελεί τον αποδιοπομπαίο τράγο και την εύκολη απάντηση σ' όλα μας τα ερωτήματα;

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 11:06, 30-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Δηλαδή αν το κάνεις, αλλά δεν του ανήκει δικαιωματικά, δεν είναι απιστία;

Και πάλι απιστία θα ήταν, αλλά στην περίπτωση που το έννιωθα διαφορετικά..., ίσως να το έβλεπα και διαφορετικά...

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 11:18, 30-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Έχω δει ανθρώπους να μην απιστούν ερωτικά, όμως να "πουλάν" το σύντροφό τους για μια μπουκιά τυρόπιττα που λεν και οι φίλοι μου οι Παοκτσήδες. Έχω δει άλλους να δείχνουν ασέβεια στο σύντροφό τους και να του λένε ψέματα που ήταν χειρότερα από ένα κέρατο. Έχω δει να θέλει κάποιος κάποια άλλη και να μην βρίσκει άλλους λόγους να μην το κάνει, παρά μόνο ηθικολογικούς. Στο τέλος το απωθημένο να τον κυνηγά σε βαθμό που να το πληρώνει ο σύντροφός του επί χρόνια. Έχω δει άλλες περιπτώσεις που μια απιστία έγιν τόσο διακριτικά ώστε δεν επηρέασε καθόλου αρνητικά τη σχέση, αντιθέτως την ανανέωσε. Έχω δει και απιστίες να γίνονται με τόσο αισχρό κι επιδεικτικό τρόπο που ήθελε κρέμασμα στην πλατεία Συντάγματος ως προδότης. Κατά τη γνώμη μου δεν είναι το σεξ που ποιεί την ηθική. Η ανηθικότητα βρίσκεται στον τρόπο που το κάνουμε και στον τρόπο που το σκεφτόμαστε. Το να φορτώνουμε όλα μας τα προβλήματα, την ανεπάρκειά μας και τις αντιφάσεις μας στο σεξ, είναι απλά υπεκφυγή. Η ιερή στιγμή του Έρωτα είναι η υπέρτατη εκδήλωση των αισθημάτων μας, η πλέον ανυπόκριτη πλευρά της επικοινωνίας μας, με την έννοια ότι εκεί και τότε κανείς δεν μπορεί να πει ψέματα στον άλλον, εκτός κι αν αυτός έχει ανάγκη από ένα ψέμα. Η ερωτική απιστία συνήθως αντανακλά και απεικονίζει βαθύτερα και θεμελιωδέστερα προβλήματα σε μια σχέση, που καλό είναι να βγαίνουν στην επιφάνεια και να διευκρινίζονται.
Συμφωνώ απολύτως αγαπητέ φίλε "Great Chaos", με όλα όσα υποστηρίζεις, αλλά θα ήθελα να σταθώ ιδιαίτερα, στην τελευταία σου πρόταση..., επειδή νομίζω, ότι εκεί ακριβώς βρίσκεται η ουσία...!!!

Θα ήθελα ακόμα να διευκρινίσω, ότι για μένα δεν είναι θέμα ηθικής... το ότι δεν δέχομαι σαν δεδομένη... την απιστία, είναι κυρίως θέμα αδυναμίας...
Διότι, όταν είμαι ερωτευμένη... αδυνατώ να δω άλλο αρσενικό... πάνω στη γη!!!

.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:00, 30-07-07:

Το οτι η απιστια δεν ειναι το χειροτερο πραγμα στον πλανητη...

Το οτι υπαρχουν και καποιες περιπτωσεις οπου καποιος δεν θελησε ενα αλλο ατομο μονο για κοινωνικο "πρεπει" , ενω υπηρχαν ΟΛΕΣ οι υπολοιπες συνθηκες...

Το οτι υπηρξαν περιπτωσεις που μια απιστια εγινε με τετοιο τροπο και σε τετοιες συνθηκες που βοηθησε μια σχεση (συνθηκες που μπορει να εξηγουν γιατι εγινε αυτο αλλα δεν ειναι του παροντος)....

...δε λενε και πολλα. Περισσοτερο εξαιρεσεις ειναι τα 2 τελευταια, ενω το πρωτο ειναι αληθεια , αλλα δε βοηθαει και ιδιαιτερα. Το σημαντικο ειναι αυτο που λεγαμε απο τις πρωτες σελιδες του τοπικ και ανακεφαλαιωσε το Χαος. Οτι πρεπει να σκεφτομαστε τι υπαρχει απο κατω και προκαλεσε την απιστια πρωτα....και μετα να αντιδρασουμε για αυτην.

Υπο αυτη τη σκεψη επανερχεται το ερωτημα του τιτλου. Ειναι αραγε δεδομενη ; Εγω λεω οχι. Μα καμια σχεση δεν ειναι τελεια , θα πει καποιος. Ναι δεν ειναι, αλλα, μπορει να ειναι αρκετα καλη και ισορροπημενη ωστε να μην φτασει σε απιστια. Αλλωστε , αλλο να ειναι πιθανη μια απιστια, και αλλο να ειναι δεδομενη. Παιζει πολυ ρολο, τι ατομα ειναι στη σχεση και τι εχουν ζησει πριν απο αυτην.

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 13:18, 30-07-07:

Βεβαίως, φίλε μου "Lorien", πολύ σημαντικό ρόλο, παίζουν και οι εμπειρίες...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:28, 30-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien

πρεπει να σκεφτομαστε τι υπαρχει απο κατω και προκαλεσε την απιστια πρωτα....και μετα να αντιδρασουμε για αυτην.

Υπο αυτη τη σκεψη επανερχεται το ερωτημα του τιτλου. Ειναι αραγε δεδομενη ; Εγω λεω οχι. Μα καμια σχεση δεν ειναι τελεια , θα πει καποιος. Ναι δεν ειναι, αλλα, μπορει να ειναι αρκετα καλη και ισορροπημενη ωστε να μην φτασει σε απιστια. Αλλωστε , αλλο να ειναι πιθανη μια απιστια, και αλλο να ειναι δεδομενη. Παιζει πολυ ρολο, τι ατομα ειναι στη σχεση και τι εχουν ζησει πριν απο αυτην.
αυτη αριβως ειναι και η αποψη μου....

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:08, 31-07-07:

Το αν η απιστία είναι δεδομένη ή όχι είναι στο χέρι μας.

Εξαρτάται από τη δικιά μας συμπεριφορά μέσα στη σχέση και απο τη χημεία μεταξύ του ζευγαριού.

Παράθεση

Duracell

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Duracell
Ο Duracell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Duracell έγραψε στις 09:22, 19-09-07:

Κάποτε μια κοπέλα με είχε ρωτήσει αν είμαι πιστός...
Της χαμογέλασα και της απάντησα μ' ένα βλέμμα όλο νόημα: "ΦΥΣΙΚΑ και είμαι πιστός! Στις αρχές μου" !!!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:25, 19-09-07:

Διπλωματική απάντηση!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 18:09, 19-09-07:

Kαι θεωρησε οτι της απαντησες ;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:14, 19-09-07:

ελατε ρε σεις....μπορει να μην ειναι πιστος σε μια γυναικα..αλλα εχει χιουμορ το παιδι...κατι ειναι και αυτο!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 19:41, 19-09-07:

Μπορεί να το έχουμε αναλύσει στις προηγούμενες σελίδες αρκετά, αλλά τελικά για να φτάσει κάποιος/α να απατήσει τον/την σύντροφό του/της ή ακόμα περισσότερο να κάνει παράλληλη σχέση για εσάς τι δείχνει;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:56, 19-09-07:

Μπορεί να το έχουμε αναλύσει στις προηγούμενες σελίδες αρκετά, αλλά τελικά για να φτάσει κάποιος/α να απατήσει τον/την σύντροφό του/της ή ακόμα περισσότερο να κάνει παράλληλη σχέση για εσάς τι δείχνει;

να τα συγκεντρώσω όλα μαζί σε μια λέξη που ξεκινάει από Μ και τελειώνει αλάκας ή τα θες αναλυτικά?

οκ... ΑΣ σοβαρευτώ
  • κατά βάση δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα στη σχέση
  • κατά δεύτερο λόγο ότι υπάρχει πρόβλημα στο άτομο στο να μπορέσει να αντιμετωπίσει την πραγματικότητα με τις συνέπειες της καθώς και τις ευθύνες του

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 21:17, 19-09-07:

Δείχνει οτι αυτή είναι η φύση του ανθρώπου και η φυσιολογική του πορεία....

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 22:53, 19-09-07:

Θέλω να πω, αν διαλέγαμε έναν από τους δύο να έχει πρόβλημα, θα τείνατε προς τον/την άπιστη ή τον/την κερατά/κερατού; Δηλαδή αυτός/αυτή δεν καλύπτει τον/την σύντροφο ή ο/η σύντροφος είναι απλά πολυγαμικό ον;

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 07:47, 20-09-07:

Ο άνθρωπος είναι πολυγαμικό ον, και ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζεται.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:54, 20-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ο άνθρωπος είναι πολυγαμικό ον, και ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζεται.
υπάρχει επιστημονική επικύρωση για αυτό ή απλά το λες από δικές σου εμπειρίες γνωστών και φίλων?

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 07:57, 20-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
υπάρχει επιστημονική επικύρωση για αυτό ή απλά το λες από δικές σου εμπειρίες γνωστών και φίλων?
Προσωπική μου άποψη και μόνο.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:59, 20-09-07:

Προσωπική μου άποψη και μόνο.
να τα διευκρινίζεις αυτά

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 07:59, 20-09-07:

Πάντως βιολογικά είναι λογικό, ειδικά ο άντρας να είναι πολυγαμικός. Πρέπει να γονιμοποιήσει όσο μπορεί περισσότερες, ώστε να διαιωνιστεί το είδος.. Άσε που αν οι περισσότεροι ήταν σαν τις γυναίκες, το είδος θα είχε αφανιστεί εδώ και καιρό! ("Τι; Θες να σου κάτσω στο πρώτο ραντεβου;" - "Α, δεν μπορώ σήμερα έχω πονοκέφαλο μωρό μου!" )

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:00, 20-09-07:

Μα το θεωρούσα δεδομένο......

Σορρυ καγίρι, αλλά όταν είπα "άνθρωπος" εννοούσα και τις γυναίκες......

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:03, 20-09-07:

Βρε ξέρω τι εννοούσες εσύ, δεν απάντησα ειδικά σε σένα, απλά πήρα το ποστ σου σαν αφορμή! (Και είπα .."ειδικά ο άντρας", αλλά οκ! )

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:05, 20-09-07:

Μα για αυτό το ειδικά έκανα κι εγώ την παρέμβασή μου, όχι για την απάντηση......

Πόσες μονογαμικές γυναίκες γνωρίζεται;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:06, 20-09-07:

Εγώ αρκετές πάντως, είναι η πλειοψηφία του κύκλου μου στις ηλικίες κοντά στη δική μου.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:11, 20-09-07:

Μισό.
Δεν εννοούμε γυναίκες που κάθε φορά είναι και με κάποιον άλλον..... αλλά κάθε φορά είναι με έναν μόνο.
Αυτό δεν είναι μονογαμία.
Μονογαμία είναι να έχεις πάει με έναν.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:12, 20-09-07:

Μονογαμία είναι να έχεις πάει με έναν.
ομολογώ με μπέρδεψες τώρα...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:13, 20-09-07:

Με έναν μόνο. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:14, 20-09-07:

τι λέτε ορέ? μονογαμία είναι να είσαι με έναν........κάθε φορά και για όσο διαρκεί η σχέση

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:15, 20-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
τι λέτε ορέ? μονογαμία είναι να είσαι με έναν........κάθε φορά και για όσο διαρκεί η σχέση

Ναι βέβαια, έτσι μας συμφέρει πιο πολύ.........

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:29, 20-09-07:

Πειρατή, το άλλο δεν είναι μονογαμία, μυξοπαρθενίαση είναι! Το θέμα είναι να μην απατάς και να μην έχεις παράλληλες σχέσεις, όχι το νουμεράκι!

(Ακόμα και ο νόμος διγαμία θεωρεί ότι υπάρχει όταν κάποιος είναι παντρεμένος με δυο ταυτόχρονα! )

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:33, 20-09-07:

Με το νόμο δεν τα βάζω, παραδίνομαι.
Ομως εγώ αυτό εννοούσα (τουλάχιστον )

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 11:33, 19-05-08:

Καταρχην θα ηθελα να πω καποιες αποψεις τις οποιες ακουσα απο καποιο κοντινο μου προσωπο τις οποιες θα ηθελα πολυ να πιστεψω οτι δν ισχυουν η τουλαχιστον οχι στην πλεινονοτητα!
Εκεινος εχει σχεση,και μαλιστα αρκετα σοβαρη.Τον τελευταιο καιρο κατι εχει ελαφρως αλλαξει αναμεσα τους αλλα δεν πιστευω πως ειναι η αιτια για τις πραξεις του..
Η αφορμη ηταν οταν κοιταζαμε κατι φωτογραφιες μου ως που καποια στιγμη ειδε μια φιλη μου και μου λεει..αα και να την γνωρισουμε καλυτερα και αλλα..Εγω απορρησα και τον ρωτησα τι εγινε με την κοπελα του και μου απαντησε με τον εξης κυνισμο,''Καλα ειμαστε γτ νομιζεις οτι δεν την εχω κερατωσει?Αν ημουν 9 μηνες μονο με μια γυναικα θα ειχα σαλεψει!''
Νευριασα τοσο πολυ που το ακουσα αυτο και αφου τον στολισα με οτι επιθετο φανταζεστε εκεινος μου ειπε με ακομη πιο κυνικο τροπο πως ετσι ειναι ολοι οι αντρες και πως σε ολο το ποσοστο των φιλων του οοολοι ειναι ετσι εκτος απο μια εξαιρεση..Επισης πως ετσι ειναι τα πραγματα αλλα εμεις δν το καταλαβαινουμε και πως αν πας να ρωτησεις την κοπελα του αν πιστευει πως την εχει κερατωσει θα σου πει με σιγουρια οχι!
Δεν θελω να πιστεψω οτι ετσι ειναι τα πραγματα στο μεγαλυτερο ποσοστο των αντρων..δεν ξερω ισως να ζω και εγω σε ενα ροζ συννεφακι αλλα προτειμω να μεινω εκει απο το να αντιληφθω οτι οντως αυτο ισχυει..Το κακο ειναι πως αρκετοι φιλοι η και γνωστοι μου εχουν πει κατι τετοιο..

Θα ηθελα πιο πολυ να ακουσω την αποψη των αντρων εδω μεσα,μιας και εκεινοι μπορουν να μου απαντησουν με πιο πολυ εμπειρια επι του θεματος..Θα ηθελα παρα πολυ να ακουσω το αντιθετο,αλλα θα προτημησω να ακουσω ειλικρηνεις αποψεις

--Σημείωση: "Τα posts από αυτό και μέχρι το post με την επόμενη σημείωση προέρχονται από το θέμα "Είναι από φύση άπιστοι οι άντρες?" --

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 19-05-08 στις 23:28. Αιτία: Σημείωση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 11:40, 19-05-08:

Κατά την γνώμη μου ... τίποτα σε αυτό τον κόσμο δεν είναι δεδομένο!!!
Δεν μπορούμε να βάλουμε όλους τους άνδρες σε ένα τσουβάλι και να πούμε ότι όλοι οι άντρες κερατώνουν τις γυναίκες-κοπέλες τους!

Κατά ένα μεγάλο ποσοστό ... υπαίτιες είναι οι γυναίκες που είναι δίπλα τους...που δεν τους δίνουν αυτό το κάτι που πραγματικά χρειάζονται...και γί 'αυτό το λόγο πάνε με άλλες για να το βρούν...

Φυσικά πολλοί άντρες το έχουν και μέσα τους...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 11:46, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Κατά ένα μεγάλο ποσοστό ... υπαίτιες είναι οι γυναίκες που είναι δίπλα τους...που δεν τους δίνουν αυτό το κάτι που πραγματικά χρειάζονται...και γί 'αυτό το λόγο πάνε με άλλες για να το βρούν...

Δεν μπορεί να ακούω κάτι τέτοιο...
Περιμένει απάντηση από τους άντρες η Αννούλα, γιαυτό δε θα το συνεχίσω, τουλάχιστον προς το παρόν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 11:49, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ

Δεν μπορεί να ακούω κάτι τέτοιο...
Περιμένει απάντηση από τους άντρες η Αννούλα, γιαυτό δε θα το συνεχίσω, τουλάχιστον προς το παρόν.
Ναι βρε Ηρούλα μου!
Ξέρω περιπτώσεις και περιπτώσεις που εκεί καταλήγουν!
Θα μου πεις ... γιατί δεν χωρίζουν τότε, αφου τους λείπει αυτό που ψάχνουν, αλλά θα σου απαντήσω...ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ!!!

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:52, 19-05-08:

Τέτοια θέματα θεωρώ ότι το μόνο που κάνουν είναι να εντείνουν την αίσθηση ότι τα 2 φύλα είναι από άλλους πλανήτες.
Άνθρωποι είναι και οι άνδρες, και οι γυναίκες.
Όπως όλοι οι άνθρωποι, κάνουν παρέα με ομοίους τους.
Υπάρχουν άντρες που δεν αντέχουν να μην κερατώσουν, υπάρχουν άντρες που μένουν πιστοί και υπάρχουν και άντρες στο ενδιάμεσο.
Όπως υπάρχουν και οι γυναίκες που ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες, δεν είναι όλες σε ροζ συννεφάκια που όταν νομίσουν ότι βρήκαν τον πρίγκηπα ξαφνικά κάνουν λες και δεν υπάρχουν άλλοι άντρες και αγκιστρώνονται πάνω του.

Ήρθε πια ένας άντρας και είπε κάτι τέτοιο και εμείς αμέσως να αναρωτηθούμε αν είναι όλοι έτσι... Αν μια φίλη σου σου έλεγε ότι δεν αντέχει πολύ καιρό με τον ίδιο άντρα θα το γενίκευες άραγε;

Ναι, υπάρχουν κάφροι, όπως ο τύπος. Συνήθως δε, νομίζουν ότι όλοι οι άντρες είναι σαν τα μούτρα τους, επειδή έτσι είναι οι φίλοι τους (ομοίος ομοίω αεί πελάζει). Υπάρχουν πολλοί που είναι πιστοί και ρομαντικοί. Υπάρχουν και άλλοι που είναι στο ενδιάμεσο.

Μην κάνετε σαν τους άντρες που έτσι και γνωρίσουν 2-3 χαζογκόμενες γενικεύουν ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι.
Οι γενικεύσεις δεν οδηγούν πουθενά.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 11:55, 19-05-08:

Ναι βρε Ηρούλα μου!
Ξέρω περιπτώσεις και περιπτώσεις που εκεί καταλήγουν!
Θα μου πεις ... γιατί δεν χωρίζουν τότε, αφου τους λείπει αυτό που ψάχνουν, αλλά θα σου απαντήσω...ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ!!!
Σε καμια περιπτωση ομως δεν εχουν την ευθυνη εκεινες ομως!Συμβαινει αρκετα συχνα αυτο το πραγμα συγγεκριμενα και σε αντρες και σε γυναικες.Τα θελουν ολα μονα ζυγα δικα τους!

Οταν ομως δεν συντρεχει καποιος λογος?
Οταν απλα γινεται και γινεται με την δικαιολογια που εθεσα παραπανω?
Ειναι επηρεπης οι αντρες σε αυτο?Μιλαμε γενικα δλδ ως προς ενα μεγαλο ποσοστο!Σαφως και δεν μπορουμε να τους βαλουμε ολους σε ενα τσουβαλι και να τους κρινουμε το ιδιο!Αλλα τι συμβαινει με την πλειοψηφια?

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 11:56, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Τέτοια θέματα θεωρώ ότι το μόνο που κάνουν είναι να εντείνουν την αίσθηση ότι τα 2 φύλα είναι από άλλους πλανήτες.
Άνθρωποι είναι και οι άνδρες, και οι γυναίκες.
Όπως όλοι οι άνθρωποι, κάνουν παρέα με ομοίους τους.
Υπάρχουν άντρες που δεν αντέχουν να μην κερατώσουν, υπάρχουν άντρες που μένουν πιστοί και υπάρχουν και άντρες στο ενδιάμεσο.
Όπως υπάρχουν και οι γυναίκες που ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες, δεν είναι όλες σε ροζ συννεφάκια που όταν νομίσουν ότι βρήκαν τον πρίγκηπα ξαφνικά κάνουν λες και δεν υπάρχουν άλλοι άντρες και αγκιστρώνονται πάνω του.

Ήρθε πια ένας άντρας και είπε κάτι τέτοιο και εμείς αμέσως να αναρωτηθούμε αν είναι όλοι έτσι... Αν μια φίλη σου σου έλεγε ότι δεν αντέχει πολύ καιρό με τον ίδιο άντρα θα το γενίκευες άραγε;

Ναι, υπάρχουν κάφροι, όπως ο τύπος. Συνήθως δε, νομίζουν ότι όλοι οι άντρες είναι σαν τα μούτρα τους, επειδή έτσι είναι οι φίλοι τους (ομοίος ομοίω αεί πελάζει). Υπάρχουν πολλοί που είναι πιστοί και ρομαντικοί. Υπάρχουν και άλλοι που είναι στο ενδιάμεσο.

Μην κάνετε σαν τους άντρες που έτσι και γνωρίσουν 2-3 χαζογκόμενες γενικεύουν ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι.
Οι γενικεύσεις δεν οδηγούν πουθενά.
Λιάκι μου, όμως στο συγκεκριμένο θέμα δεν αναλύουμε τις γυναίκες...αλλά την απιστία των ανδρών!
Σίγουρα η απιστία δεν υπάρχει μόνο στους άνδρες! Υπάρχει όπως πολύ καλά προανέφερες και στις γυναίκες!

Το θέμα είναι ότι για να υπάρξει κεράτωμα κάτι φτάιει...ανάμεσα στο ζευγάρι...κάτι δεν κολλάει...μπορεί να είναι και αρρωστημένο όμως...

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:59, 19-05-08:

τι γενικεύσεις είναι αυτές βρε nina? Έχω στον κύκλο μου 3 τουλάχιστον περιπτώσεις αντρών που δεν είναι έτσι... τι σημαίνει αυτό ότι είναι ... εξωγήινοι?!?!?!

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα έγραψε στις 12:00, 19-05-08:

@Michelle αν μια φιλη μου ερχοταν και μου ελεγε οτι εγω θελω να εχω πολλους και ταυτοχρονα θα την χαρακτηριζα και αυτην αναλογως..
Δεν κανω διακρισεις απλα η ελαχιστη εμπειρια που εχω δειχνει πως περισσοτεροι αντρες εχουν αυτην την αναγκη οχι βεβαια πως δεν κανουν το ιδιο και γυναικες!Απο κει και περα ουτε εγω μιλαω για το γενικο συνολο!Και εγω καφρο χαρακτηρησα τον τυπο!Το θεμα ειναι οτι θελω να μαθω για το μεγαλυτερο ποσοστο τι υφυσταται τελικα..

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 12:04, 19-05-08:

Πρωτα απο ολα οπως ειπε και η Λια οι γενικευσεις δεν οδηγουν πουθενα.
Απο εκει και περα πιστευω οτι πολλοι αντρες εχουν αυτη τη λογικη(οτι ειναι μεσα στη φυση του αντρα να απαταει) για δυο λογους:
1.Επειδη ετσι τον βολευει..
2.Επειδη ετσι μεγαλωσε.Αυτο πολλες φορες ακουγε οτι ειναι το φυσιολογικο..
Αλλα επειδη μεγαλωνοντας διαμορφωνουμε χαρακτηρα δεν το δικαιολογω.Εγω ειμαι πολυ καθετος σε αυτα τα παραγματα.Ειτε προκυται για αντρα,ειτε για γυναικα.Αν δεν σε ικανοποιει αυτη που εισαι μαζι της την αφηνεις και πας για αλλα.Αν αυτο που θελεις ειναι να εχεις εμπειριες με πολλες χωρις να εχεις σχεση καντο απλα ξεκαθαριζοντας το σε οποια γνωριζεις..Δεν γινεται να εχουμε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.Πρεπει επιτελους να εχουμε λιγο σεβασμο στον ανθρωπο που ειναι διπλα μας για να μπορεσουμε μετα να απολαμβανουμε και εμεις τον ιδιο σεβασμο.

Υ.Γ.Αυτο που με ενοχλει παντως σε πολλες γυναικες ειναι το γεγονος οτι αντι να προσπαθησουν να αλλαξουν αυτες τις συμπεριφορες απο την πλευρα των αντρων,πολλες φορες τις υιοθετουν και αυτο μαλιστα το θεωρουν ως ισοτητα των δυο φυλλων..Ελεος..
Υ.Γ.2. Η μονη λυση για να γινουν πιο απλες και ομορφες οι σχεσεις ειναι η ειλικρινια.Βρες τι ειναι αυτο που θελεις εσυ και να εισαι ξεκαθαρος απεναντι στον αλλον..
Υ.Γ.3. Τωρα αν θελουμε να μιλησουμε για το αν αυτοι οι αντρες ειναι πλειοψηφια η μειοψηφια αυτο δεν το ξερω.Αν κρινω απο την παρεα μου θα ελεγα οτι ειναι μειοψηφια.Αν κρινω απο διαφορες ιστοριες γνωστων θα ελεγα η πλειψηφια.Και αυτο ειναι φυσιολογικο να γινεται οταν ζεις σε μια κοινωνια της οποιας τα ιδανικα ειναι να περνας εσυ καλα και δεν πανε να γα..θουν(σορρυ..) ολοι οι αλλοι..Αν εσυ δεν καθεσαι να σκεφτεις καποια πραγματα αφοιμοιωνεις αυτο το μοντελο και γινεσαι και εσυ καφρος.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 12:07, 19-05-08:

Το τελευταίο καιρό, η απιστία είναι και γυναικείο σπορ...
Έχετε σκεφτεί όμως και την πλευρά του άντρα? Ο οποίος ενδεχομένως να δέχεται μια καταπίεση στη σχέση, και δεδομένου οτι οι γυναίκες ζητάνε ΧΥΖ πράγματα σε μια σχέση, και μόλις τα βρουν γίνονται δεδομένες, να έχει εγκλωβιστεί σε μια σχέση που είναι επειδή πρέπει να είναι, που δεν έχει να διεκδικίσει τίποτα, και να θέλει να ξεφύγει κάνοντας μια άλλη? (Χωρίς να λέω οτι είναι σωστό αυτό, απλά το αναφέρω) Μήπως τελικά το πρόβλημα είναι οτι δεν κοιτάμε να κάνουμε σωστές σχέσεις, αλλά μόνο πως να ικανοποιήσουμε το εγώ μας? Μήπως καλύτερα να κοιτάζαμε το εμείς?

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 12:10, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
τι γενικεύσεις είναι αυτές βρε nina? Έχω στον κύκλο μου 3 τουλάχιστον περιπτώσεις αντρών που δεν είναι έτσι... τι σημαίνει αυτό ότι είναι ... εξωγήινοι?!?!?!
Δεν κερατώνουν εννοείς???

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 12:12, 19-05-08:

Δεν κερατώνουν εννοείς???
σοκαρίστηκες?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα έγραψε στις 12:12, 19-05-08:

@Jrot6 Γιατι ομως τον βολευει κατι τετοιο?Αυτο δεν μπορω να καταλαβω..
Το θεμα ειναι οτι καμια φορα αν το ξερανε πολλες γυναικες δεν 8α το ανεχονταν!Αλλα δεν συμβαινουν τα παντα εν γνωσει τους...

@michelle επισης δεν γενικευσα εγω τους αντρες..αυτο που θελω να συζητησω ειναι πως εκεινος παραδεχτηκε και μου ειπε πως ετσι ειναι οι αντρες...Δεν βγαζω δικο μου συμπαιρασμα αλλα ενος αντρα!
Δεν θελω να πιστευω οτι ειμαι στη κατηγορια των γυναικων που λενε οτι ολοι οι αντρες ειναι γουρουνια!Παραθετω απλως μια αντρικη αποψη!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αννουλα : 19-05-08 στις 12:21.
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 12:13, 19-05-08:

Μα εγώ δεν είπα πως δεν υπάρχει άνδρας που να μην κερατώνει!
Έβαλα μια γενική έννοια...(αν κοιτάξεις και πιο κάτω...)

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα έγραψε στις 12:16, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Το τελευταίο καιρό, η απιστία είναι και γυναικείο σπορ...
Έχετε σκεφτεί όμως και την πλευρά του άντρα? Ο οποίος ενδεχομένως να δέχεται μια καταπίεση στη σχέση, και δεδομένου οτι οι γυναίκες ζητάνε ΧΥΖ πράγματα σε μια σχέση, και μόλις τα βρουν γίνονται δεδομένες, να έχει εγκλωβιστεί σε μια σχέση που είναι επειδή πρέπει να είναι, που δεν έχει να διεκδικίσει τίποτα, και να θέλει να ξεφύγει κάνοντας μια άλλη? (Χωρίς να λέω οτι είναι σωστό αυτό, απλά το αναφέρω) Μήπως τελικά το πρόβλημα είναι οτι δεν κοιτάμε να κάνουμε σωστές σχέσεις, αλλά μόνο πως να ικανοποιήσουμε το εγώ μας? Μήπως καλύτερα να κοιτάζαμε το εμείς?
Σε καθε περιπτωση σε μια σχεση φταινε παντα και τα δυο τα ατομα για το τι μπορει να συμβαινει!
Ο ενας γιατιτ πραττει και αλλος γτ αφηνει να συμβαινει αυτο που πραττει ο αλλος!
Και παλι ομως δεν δικαιολογει αυτην την πραξη..
Εκτος αυτου μιλησα πως και πολλες γυναικες λειτουργουν ετσι,απλως πιστευω οτι δεν ειναι το ιδιο ποσοστο με τους αντρες!Εννοειται πως οι αντρες εχουν και βιολογικα αναγκη το sex πολυ περισσοτερο απο τις γυναικες!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 12:22, 19-05-08:

Μα εγώ δεν είπα πως δεν υπάρχει άνδρας που να μην κερατώνει!
Έβαλα μια γενική έννοια...(αν κοιτάξεις και πιο κάτω...)
είπες... "Δεν χωρίζει γιατί <...> ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ! "

Ε οχι καλή μου ΔΕΝ φταίει ότι είναι άντρας! Μπορεί να φταίει ότι είναι βολεμένος, ότι δεν βρήκε κάτι καλύτερο, ότι φοβάται να μείνει μόνος και 1000 άλλοι λόγοι που ισχύουν ΚΑΡΜΠΟΝ και για μια γυναίκα...
το τι έχει στο παντελόνι του πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι ο λόγος!!!

Εννοειται πως οι αντρες εχουν και βιολογικα αναγκη το sex πολυ περισσοτερο απο τις γυναικες!
!?!?!?!??!???????????????????

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απιστία ή όχι; - Από FrontPage
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-04-17 στις 15:19.
    • Απιστία - Από Pure_Seduction
      Το θέμα έχει λάβει 70 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-16 στις 22:42.
    • Τι ορίζετε ως...απιστία; - Από frosw_
      Το θέμα έχει λάβει 76 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-11 στις 01:39.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους