Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επάγγελμα.... Ανικανοποίητη!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:50, 07-03-07:

δε λέω ότι έχεις άδικο μωρέ...
απλά ξέρεις... καλά να λέω εγώ δεν με παίρνουν τα χρόνια αλλά να το ακούω κι από σένα που είσαι 12 χρόνια νεότερη... στεναχωριέμαι κάπως

Μου αρέσει η δουλειά μου... δεν είναι ότι δε μου αρέσει....
απλά υπάρχουν και πολλά άλλα που μου αρέσουν εξίσου πολύ και με εξιτάρουν σαν σκέψη. Κι αν λάβεις υπόψη σου την ρουτίνα και τον κορεσμό που έχω φάει στη δουλειά μου... λογικό είναι να ψήνομαι συνεχώς για κάτι άλλο και κάτι νέο

Τες πα... για μένα πάντως είναι όντως αργά... έχω πολύ διαφορετικές προταιρεότητες πλέον

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 20:54, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
δε λέω ότι έχεις άδικο μωρέ...
απλά ξέρεις... καλά να λέω εγώ δεν με παίρνουν τα χρόνια αλλά να το ακούω κι από σένα που είσαι 12 χρόνια νεότερη... στεναχωριέμαι κάπως
Εδώ που τα λέμε δεν είμαι και πολύ τύπος του ρίσκου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:24, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Εδώ που τα λέμε δεν είμαι και πολύ τύπος του ρίσκου
Πάντως η γνώμη μου είναι οτι καλύτερα να χάσεις 6 χρόνια απο τη ζωή σου (18-24) παρά να κάνεις ολόκληρη τη ζωή σου κάτι που δεν σου πολυαρέσει και να προσπαθείς να βρεις μοναδική χαρά στην οικογένεια σου. Δεν πρέπει να στηρίζουμε την ευτυχία μας αποκλειστικά σε άλλους ανθρώπους, διότι τότε γινόμαστε εξαρτημένοι και επίσης οι άνθρωποι είναι κάτι πολύ ασταθές για να βασίζεις ολόκληρη τη ζωή σου πάνω τους.
Αν δεν το κάνεις, θα αναρωτιέσαι μια ζωή τι θα γινόταν αν...
Επίσης, απο τη στιγμή που έχεις θέσει κάποιες προτεραιότητες, δεν είναι ανάγκη να τα παρατήσεις όλα για να πας σε κάποιο κλάδο που σε ενδιαφέρει. Μπορείς και παράλληλα, πχ να διαβάζεις για τις κατατακτήριες στον ελεύθερο σου χρόνο κι ας αργήσεις περισσότερο. Δες το στην αρχή σαν χόμπι και όπως εξελιχθεί... Αν μη τι άλλο, χαμένη δεν θα βγεις απο επιπλέον γνώσεις.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 21:34, 07-03-07:

δε καλά να λέω εγώ δεν με παίρνουν τα χρόνια αλλά να το ακούω κι από σένα που είσαι 12 χρόνια νεότερη... στεναχωριέμαι κάπως
Εγώ τα παίρνω όταν το ακούω αυτό απο τον οποιονδήποτε.
Κι επιτέλους τι σκ@τα είναι 36(ή 24 ή 18 ή 40) χρόνια μπροστά στην αιωνιότητα;

Όλους όσους έχετε δισταγμούς σας παραπέμπω στην υπογραφή μου

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 21:46, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πάντως η γνώμη μου είναι οτι καλύτερα να χάσεις 6 χρόνια απο τη ζωή σου (18-24) παρά να κάνεις ολόκληρη τη ζωή σου κάτι που δεν σου πολυαρέσει και να προσπαθείς να βρεις μοναδική χαρά στην οικογένεια σου. Δεν πρέπει να στηρίζουμε την ευτυχία μας αποκλειστικά σε άλλους ανθρώπους, διότι τότε γινόμαστε εξαρτημένοι και επίσης οι άνθρωποι είναι κάτι πολύ ασταθές για να βασίζεις ολόκληρη τη ζωή σου πάνω τους.
Αν δεν το κάνεις, θα αναρωτιέσαι μια ζωή τι θα γινόταν αν...
Επίσης, απο τη στιγμή που έχεις θέσει κάποιες προτεραιότητες, δεν είναι ανάγκη να τα παρατήσεις όλα για να πας σε κάποιο κλάδο που σε ενδιαφέρει. Μπορείς και παράλληλα, πχ να διαβάζεις για τις κατατακτήριες στον ελεύθερο σου χρόνο κι ας αργήσεις περισσότερο. Δες το στην αρχή σαν χόμπι και όπως εξελιχθεί... Αν μη τι άλλο, χαμένη δεν θα βγεις απο επιπλέον γνώσεις.
Κι εγώ σα χόμπι είχα σκεφτεί την περίπτωση της Ψυχολογίας. Για τις άλλες δύο σχολές δε νομίζω ότι μπορούν να γίνουν σα χόμπι γιατί οι απαιτήσεις της σχολής μπορεί να αλλάξουν από το ένα έτος στο άλλο. Π.χ. στη δική μου είχε αλλάξει το πρόγραμμα σπουδών 3 φορές! Αυτό το "6 χρόνια από τη ζωή σου (18-24)" που λες δεν το πολυκατάλαβα. Κατά τα άλλα ανέπτυξα το σκεπτικό μου πιο πάνω.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:09, 07-03-07:

Ναι όντως η Αρχιτεκτονική δεν μπορεί να γίνει σαν χόμπι. Ίσως ούτε και το μαρκετιγκ. Πάντως η ψυχολογία σίγουρα μπορεί.
Εννοώ οτι αν κάνεις κάποια μεγάλη αλλαγή θα χάσεις 6 χρόνια απο τη ζωή σου, όσα δλδ ξόδεψες απο τα 18 σου ως τα 24. Όπως εγώ τώρα χάνω 3, απο τα 18 ως τα 21.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 00:38, 08-03-07:

κουε μου, εγω παλι καθυστερημενα ειδα αυτο το ποστ.

λοιπον...

α. αν εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι δεν μπορεις να εισαι ελευθερη επαγγελματιας, δλδ κλεινουμε στανταρ αυτο το δρομο, τοτε θα εισαι παντα υφισταμενη.

β. και θα εισαι υφισταμενη ειτε εκει που εισαι τωρα, ειτε καπου αλλου.
αν εισαι εκει που εισαι τωρα, καλως, μιας και εισαι και ευχαριστημενη. (και καλα λεφτα λογω προυπηρεσιας, και εμπιστοσυνη-σιγουρια-σταθεροτητα)

γ. αν πας αλλου, ξεκινας απο το μηδεν (ακα λιγοτερα φραγκα, γενικα τα αντιθετα απο πανω)

αρα, ετσι οπως το βλεπω εγω, δε συμφερει να φυγεις απο τη δουλεια σου.
το οτι βαριεσαι ευκολα μπορεις να το αντιμετωπισεις ζητωντας περισσοτερες ευθυνες στην παρουσα εργασια σου, με την αναλογη ανταμοιβη φυσικα.

το αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να ξεκινησεις κατι καινουριο. μια ξενη γλωσσα-ισως αυτη που χρειαζεται στη δουλεια σου ωστε να πετυχεις μαλιστα την αναληψη περισσοτερων ευθυνων,why not-

η

μαθηματα-εξτρα σπουδες.
εχεις πολλες ευκαιριες, ακομα κι αν δε θες να μπλεξεις με πανεπιστημια.

η

εθελοντισμο. μη γελας, ειναι φοβερα ευχαριστο και εχεις μεγαλη ικανοποιηση απο τα πολυ λιγα μεν που εσυ προσφερεις, πολλα δε για αυτους που τα δεχονται.

αυτο που δεν εχω καταλαβει, ειναι το αν υπαρχει οικονομικο προβλημα η μονο η "ανια" σου.

εγω ασχολουμαι με αυτο που ξερεις () εκτος απο το ιατρικο κομματι της δουλειας.
και τα δυο τα κανω εξισου καλα. ειδικα για το πρωτο εχω αναλαβει και ολο το μαρκετινκ και το σχεδιασμο ιστοσελιδας, εντυπου, pr, client service, hr, fr, ολα ολα ολα γενικα. ειναι πολυ ενδιαφερον και παρολο που με κουραζει σωματικα, με ξεκουραζει πνευματικα και διατειθεμαι να συνεχισω τις σπουδες μου και στα δυο.

γενικα την περιπτωση σου δε τη βλεπω καθολου πασχουσα, το θεωρω απολυτα φυσιολογικο να θελεις κατι αλλο, μια αλλαγη, το διαφορετικο!

αλλα δε ξερω αν σε καλυπτουν οσα σου λεω γμτ... εγω ειμαι γεννημενη ελ.επαγγελματιας, το ακριβως αντιθετο δλδ... και δε μπορω να μπω απολυτα στο πετσι σου..

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 00:53, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εννοώ οτι αν κάνεις κάποια μεγάλη αλλαγή θα χάσεις 6 χρόνια απο τη ζωή σου, όσα δλδ ξόδεψες απο τα 18 σου ως τα 24. Όπως εγώ τώρα χάνω 3, απο τα 18 ως τα 21.
Εδώ θα διαφωνήσω.Αν και καταλαβαίνω πως τον όρο "χάνεις" τον χρησιμοποιείς περισσότερο για να δείξεις τι θυσιάζεις για να πας ξανά απο την αρχή, θα ήθελα να πω πως ουσιαστικά αυτά τα χρόνια δεν πήγαν χαμένα, είχατε την ευκαιρία να λάβετε γνώσεις σε ένα αντικείμενο ακόμη και αν δεν το εξασκήσετε,να μείνετε μόνες σας και πάνω απο όλα να βρείτε τι είναι αυτό που πραγματικά θέλετε ή τουλάχιστον περισσότερο απο τα άλλα να κάνετε, διαδικασία που σε άλλους παίρνει μια ζωή.Καμμία μέρα της ζωής μας δεν είναι χαμένη, εκτός απο αυτήν που θα περάσουμε κοιτάζοντας το ταβάνι

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:03, 08-03-07:

Συμφωνώ απόλυτα κλέφτρα. Δεν το εννοούσα έτσι και αυτό που λες το έχω πει κι εγώ πολλάκις

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 09:55, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna

α. αν εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι δεν μπορεις να εισαι ελευθερη επαγγελματιας, δλδ κλεινουμε στανταρ αυτο το δρομο, τοτε θα εισαι παντα υφισταμενη.

β. και θα εισαι υφισταμενη ειτε εκει που εισαι τωρα, ειτε καπου αλλου.
αν εισαι εκει που εισαι τωρα, καλως, μιας και εισαι και ευχαριστημενη. (και καλα λεφτα λογω προυπηρεσιας, και εμπιστοσυνη-σιγουρια-σταθεροτητα)

γ. αν πας αλλου, ξεκινας απο το μηδεν (ακα λιγοτερα φραγκα, γενικα τα αντιθετα απο πανω)

αρα, ετσι οπως το βλεπω εγω, δε συμφερει να φυγεις απο τη δουλεια σου.
στην αλλαγή δουλειάς αλλά στο ίδιο σχετικά αντικείμενο, η εξέλιξη σε rank και η αύξηση μισθού είναι τα μόνα σίγουρα, λόγω προϋπηρεσίας.
Κάποιος επομένως που θέλει να κάνει κάτι παραπάνω ή πολύ απλά να θέλει μια αύξηση βρε αδερφέ, αν δε βρει ανταπόκριση από τη δουλειά του, μπορεί κάλλιστα να ψάξει αλλού..

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:29, 08-03-07:

αν δε κανω λαθος ειπε οτι ειναι ευχαριστημενη εκει που ειναι..

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:21, 08-03-07:

γενικά λέω.

θκατούλι.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 19:32, 08-03-07:

μεχρι εκει μυρισα ωρη?

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 20:18, 22-04-07:

Χαιρομαι ιδιαιτερα που δεν ειμαι η μονη που διακατεχεται απο το ανικανοποιητο και που συνεχως αναρωτιεται τι θα γινοταν αν ειχα κανει εκεινο η το αλλο, ή που αλλου μπορω να στραφω για να νιωθω πιο γεματη σαν ανθρωπος. Πιστευω οτι σε καμια ηλικια δεν ειναι πολυ αργα για να ικανοποιησεις τις αναγκες, τις επιθυμιες και τις κλισεις σου, χωρις αυτο απαραιτητα να σημαινει αλλαγη καριερας και ξεκινημα απο το 0. Αν τα χρονια το επιτρεπουν, ακομα και μια ριζικη αλλαγη την ενθαρρυνω αλλα αν η ηλικια η καποιες αλλες παραμετροι δεν το επιτρεπουν, τοτε οι αναγκες αυτες μπορουν να καλυφθουν παραλληλα με το υπαρχον επαγγελμα.

Για παραδειγμα, για την περιπτωση της Κουε θα μου φαινοταν ιδανικο αυτο που ειπε καποιος για τη θεατρικη ομαδα, χωρις να σημαινει οτι θα το εξασκησεις επαγγελματικα. Απλα για να εκδηλωθει το μικροβιο και για να κανεις κατι που σε ευχαριστει και το εχεις απωθημενο. Η ο εθελοντισμος που αναφερθηκε μου ακουγεται επισης καλο, καθως θα καλυπτει την αναγκη σου για επικοινωνια με αλλους ανθρωπους. Γενικα, πιστευω οτι δεν ειναι απαραιτητο να κανεις καινουρια επαγγελματικη αρχη για να καλυψεις τα κενα που νιωθεις, ποσο μαλλον αφου η δουλεια σου σου αρεσει. Απο τη στιγμη που η δουλεια σου σε ικανοποιει και η τσεπη γεμιζει, υπαρχουν ενα σωρο αλλα πραγματα που θα μπορουσες να κανεις για να νιωθεις γεματη. Κατι τετοιο βεβαια απαιτει την πολυτελεια του χρονου, που ειναι φυσικο να μην την εχεις αλλα πιστευω οτι αν υπαρχει θεληση μπορει να βρεθει μια λυση.

Αληθεια, απο περυσι που εγραψες το μηνυμα εχει αλλαξει κατι ειτε στα επαγγελματικα σου ειτε στις επιθυμιες σου?

Και δεν ξεχνω ποτε αυτο που μου λεει ο μπαμπας μου, οτι ο ανθρωπος ειναι ανικανοποιητο ον, οσο καλα κι αν ειναι με τη ζωη του και τη δουλεια του, παντα θα αναρωτιεται τι θα γινοταν αν ειχε κανει το ενα η το αλλο, η παντα θα πιστευει πως αν ειχε διαλεξει κατι αλλο ισως να ηταν πιο ευτυχισμενος. Δυστυχως ομως ο χρονος που μας δινεται σ'αυτη τη ζωη ειναι λιγοστος για να μπορουμε να ικανοποιησουμε οοοολες μας τις επιθυμιες και καλως η κακως καλουμαστε να κανουμε τις επιλογες μας που μας φερνουν σε αυτο που ειμαστε σημερα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:06, 22-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Μάριλυ
Αληθεια, απο περυσι που εγραψες το μηνυμα εχει αλλαξει κατι ειτε στα επαγγελματικα σου ειτε στις επιθυμιες σου?
Ναι...
άλλαξα δουλειά ...γύρισα στην παλιότερη εταιρία που ήμουν
Αυτό όμως μου έδωσε την ευκαιρία να έχω επιτέλους ΠΟΛΥ περισσότερο ελεύθερο χρόνο που να τον εκμεταλλεύομαι με τρόπο που να με ικανοποιεί

Ξέρω ότι κάποια στιγμή θα ξαναφρικάρω καθότι είναι του χαρακτήρα μου να μην θέλω στασιμότητα αλλά εξελίξεις....
Όταν όμως έρθει εκείνη η ώρα, τότε θα δω και πως θα το αντιμετωπίσω...
Κάθε πρόβλημα έχει τη λύση του στον καιρό του ε?

Πάντως γενικά, είμαι πολύ υπέρ στο, όταν κάποιος νιώθει ότι κάτι του λείπει...
ΝΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ! (κι ας είναι κάποιες φορές το κόστος μεγάλο...)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:03, 22-04-07:

Πάντως γενικά, είμαι πολύ υπέρ στο, όταν κάποιος νιώθει ότι κάτι του λείπει...
ΝΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ! (κι ας είναι κάποιες φορές το κόστος μεγάλο...)
I' ll drink to that!

(αρκεί πρώτα να βρεις τι θέλεις..)

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε στις 09:04, 23-04-07:

Ναι...
άλλαξα δουλειά ...γύρισα στην παλιότερη εταιρία που ήμουν

Αυτό πάντως το έχω απορία... Πες ότι παραιτήθηκες από κάποια θέση σε εταιρία... Μπορείς μετά να ξανακάνεις αίτηση στην ίδια εταιρία;;; (μπορείς, αλλά θα τη δεχτούν ή θα την πετάξουν στα σκουπίδια;;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:33, 23-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Αυτό πάντως το έχω απορία... Πες ότι παραιτήθηκες από κάποια θέση σε εταιρία... Μπορείς μετά να ξανακάνεις αίτηση στην ίδια εταιρία;;; (μπορείς, αλλά θα τη δεχτούν ή θα την πετάξουν στα σκουπίδια;;
εξαρτάται απ την εταιρία...
εγώ δεν έκανα καν αίτηση
μια βόλτα έκανα από εκεί.. πέταξα μια σπόντα τόσο δα μικρούλα εκεί που έπρεπε... και σε μια βδομάδα με πήραν τηλ και με ρωτούσαν αν ενδιαφέρομαι να γυρίσω πίσω στο παλιό μου πόστο
Βέβαια έχει να κάνει πάρα πολύ με κάποιες συγκυρίες και κατά πόσο μετάνιωσαν που είχα φύγει την πρώτη φορά

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:03, 23-04-07:

Κουέ μου με όσα διάβασα στάθηκά στο ανικανοποιητή, κατα την γνώμη μου καλά κάνεις, πιστέυω ότι πρέπει να μορφόνεσε και να προσπαθείς κάθε μέρα, δεν πειράζει που δεν ξέρεις τι θές κάποια στιγμή που θα το βρείς θα το καταλάβεις ότι έκλείσες σαν άνθρωπός, πολέμησε και προσπάθησε για νέες εμπειρίες και τίποτα δεν θα σο βγεί σε κακό, ακούγομαι σάν κανένα χαζόπαιδό που λέω τόσο απλά κάποια σοβαρά θέματα άλλα για μένα πρέπει να προσπαθείς δεν πειράζει άν κάτι δεν ειναι σταθερό κάποια στιγμή θα σταθεροποιηθεί και θα είσαι ευτυχισμένη που προσπαθούσες

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Επάγγελμα και εξωτερικό - Από orange23
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-16 στις 19:58.
    • Επάγγελμα και Tattoo - Από daenerystargary
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-14 στις 21:35.
    • Tι επάγγελμα μου ταιριάζει; - Από boss.
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-04-13 στις 23:32.
    • Επάγγελμα ζιγκολό - Από rockas27
      Το θέμα έχει λάβει 41 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-04-11 στις 13:04.
    • Μελλοντικό Επάγγελμα - Από Emile
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-12-10 στις 17:40.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους