Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,265 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επανεγκατάσταση Windows XP

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimidola
H dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H dimidola έγραψε στις 13:17, 27-09-06:

Βοήθεια!
Πριν το καλοκαίρι πήγα σε ένα "εξουσιοδοτημένο" κατάστημα τον υπολογιστή μου γιατί είχε γεμίσει ιούς για Format και επανεγκατάσταση των Windows XP και μου τα κάνανε θάλασσα. Τα Windows που μου εγκατέστησαν δεν είναι γνήσια, κολλάνε ώστε ο υπολγιστής να χρειάζεται χειροκίνητο restart, δεν παίζουν οι ήχοι σε πολλές εφαρμογές κτλ. Έτσι είπα να επανεγκαταστήσω μόνη μου τα Windows που είχε ο υπολογιστής όταν τον αγόρασα αλλά το cd είναι του Πουλιάδη και όταν κάνω boot from CD φαίνεται να κατεβάζει αρχεία από το cd και μετά κολλάει. Τι να κάνω; Δε θέλω να τον ξαναπάω στο "εξουσιοδοτημένο" κατάστημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πελοπίδας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Πελοπίδας
Ο Πελοπίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Πελοπίδας έγραψε στις 13:23, 27-09-06:

Εγώ έχω ένα CD που δουλεύει, αλλά πού να στο δώσω / στείλω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimidola έγραψε στις 13:27, 27-09-06:

ναι, είμαι και λίγο μακριά...

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:42, 27-09-06:

Πηγαινε σε καποιον αλλον τεχνικο, δωσε του και το αυθεντικο CD και λογικα θα στα φτιαξει ολα μια χαρα

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimidola έγραψε στις 13:45, 27-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Πηγαινε σε καποιον αλλον τεχνικο, δωσε του και το αυθεντικο CD και λογικα θα στα φτιαξει ολα μια χαρα
Ήλπιζα ότι θα υπήρχε τρόπος να το κάνω χωρίς να πρέπει να τον αποσυναρμολογίσω... Κάτι ότι είμαι εθισμένη, κάτι ότι είναι 1.000 καλώδια...
ουφ, θα περιμένω να τελειώσει η εξεταστική και βλέπουμε...
Thnx!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:20, 27-09-06:

Bres κανένα καλο σπασικλάκι που να κάνει phD πληροφορικής!!!
(inside joke)

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimidola έγραψε στις 13:03, 28-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Bres κανένα καλο σπασικλάκι που να κάνει phD πληροφορικής!!!
(inside joke)
Σου βρίσκεται κάτι πρόχειρο??? LOL
Σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο κάποιον της Τεχνικής υποστήριξης αλλά πού να πάρω;; Microsoft ή Πουλιάδη;;;

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:28, 28-09-06:

Microsoft

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimidola έγραψε στις 13:36, 28-09-06:

Πήρα τη Microsoft. Η αξιαγάπητη κυρία στο helpdesk με ενημέρωσε ότι πρέπει να κάνει την επανεγκατάσταση κάποιος από τον Πουλιάδη μόνο που ο Πουλιάδης έχει κλείσει!!! Πολύ γλυκό! Μήπως απλά να πετάξω τον υπολογιστή από το παράθυρο;;;:mad17:

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:40, 28-09-06:

Τι σου ειπε οταν τις ειπες οτι εχει κλεισει;

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimidola έγραψε στις 13:49, 28-09-06:

Αυτή μου το είπε... Πρότεινε να βρω κάποιον που να ξέρει από το πρόγραμμα εγκατάστασης που βάζει ο Πουλιάδης στο cd του και να μου κάνει την εγκατάσταση αυτός... Μήπως ξέρει κανείς κάποιον στην περιοχή;;;
(γι αυτό λέω να τον πετάξω από το παράθυρο... στον 1ο είμαι, λέτε να σπάσει;;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:07, 28-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Τι σου ειπε οταν τις ειπες οτι εχει κλεισει;
Και η dimidola να της το έλεγε (που το αντίστροφο έγινε), αυτό που θα απαντούσε η τηλεφωνήτρια θα ήταν "Σας ευχαριστούμε που μας καλέσατε. Καλό μεσημέρι και καλή όρεξη". Τι ήθελες να κάνει η τηλεφωνήτρια και η Microsoft; Να της στείλουν cd στο σπίτι; Με τον Πουλιάδη είχε κάνει την συμφωνία-αγορά η κοπέλα, όχι με την Μ$. Είναι σαν να κλείνει αύριο η XFX και να ζητάς τα σπασμένα από την Nvidia επειδή η κάρτα φοράει τσιπάκι Nvidia...Στέκει; (δ)e-steki!!!

Αρχική Δημοσίευση από dimidola
Αυτή μου το είπε... Πρότεινε να βρω κάποιον που να ξέρει από το πρόγραμμα εγκατάστασης που βάζει ο Πουλιάδης στο cd του και να μου κάνει την εγκατάσταση αυτός... Μήπως ξέρει κανείς κάποιον στην περιοχή;;;
(γι αυτό λέω να τον πετάξω από το παράθυρο... στον 1ο είμαι, λέτε να σπάσει;;
Μπορείς να βάλεις Linux ή παράνομα τα ΧΡ (δεν πρόκειται να σου πω -δημοσίως- τον τρόπο) και να τους βράσεις όλους. Το λειτουργικό σου λείπει και όχι κάτι από το μηχάνημα για να το σπάσεις.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:15, 28-09-06:

Επισης αν δωκιμασεις να βαλει τα windows αλλα σε αλλη γλωσα μπερδευετε το συστιμα προστασιας του Πουλιαδη και σε αφηνει να τα εγκαταστισεις

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:14, 28-09-06:

Στο Πλαίσιο δεν παίζει να ξέρουν κάτι;

Εννοώ, να πάει σε κάποιον άλλον τεχνικό, για επαναφορά... Τι στο καλό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 28-09-06 στις 16:15. Αιτία: Προσθήκη κειμένου
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:33, 29-09-06:

Πελοπίδα & dimidola κούριερ είναι μια καλή λύση για αποστολή οπτικών δίσκων.

dimidolla τα πράγματα στην εγκατάσταση έχουν γίνει πολύ απλά. Αν έχεις κάποιο φίλο που λίγο να ξέρει κάντο με την βοήθεια του. Αλλιώς βρες/ρωτα κάποιο παλικάρι γνωστό να έρθει να στο κάνει και δώσε του φράγκα. Σίγουρα κάποιος φοιτητής θα υπάρχει.

Τώρα αν θες βοήθεια από εδώ μέσα να το κάνεις μόνη ή τι να προσέξεις πες μας και σου λέμε.

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimidola έγραψε στις 12:23, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Αν έχεις κάποιο φίλο που λίγο να ξέρει κάντο με την βοήθεια του. Σίγουρα κάποιος φοιτητής θα υπάρχει. Τώρα αν θες βοήθεια από εδώ μέσα να το κάνεις μόνη ή τι να προσέξεις πες μας και σου λέμε.
Κοίτα, κι εγώ φοιτήτρια με καλή (θέλω να πιστεύω)γνώση υπολογιστών. Απλά το cd του Πουλιάδη κολλάει αφού κατεβάσει τα αρχεία. Γι αυτό έχω αρχίσει και ψάχνω το γνήσιο cd των Windows ελπίζοντας ότι μ' αυτό θα δουλέψει το πρόγραμμα εγκατάστασης. Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια, όλους.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 16:34, 30-09-06:

Συμβουλή μου βρες μια slipstreamed version WINXP με SP2 ενσωματωμένο και αν ξέρεις από format τότε δώστου να καταλάβει.

Παράθεση

tina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tina
H tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H tina έγραψε στις 17:00, 30-09-06:

Ναι, σε καταλαβαίνω. Εγώ είμαι πολύ ασχετη. Είχα ιο και πηγα σε ενα τεχνικό να κανει επανεγκατάσταση των windows
Ολα καλα, μου τον έφερε, τον συνέδεσε κι εφυγε. Πάω να μπω στο ιντερνετ, τίποτα Μόνο τη κεντρική σελίδα μου άνοιγε! Κάτσε λέω να δω τι γίνεται (αν καταλάβω τίποτα). Πάω να ανοίξω το "υπολογιστης μου" μου έβγαλε ένα φακό, και περίμενα, περίμενα, περίμενα..... Τίποτα.Παίρνω τον τεχνικό, έρχεται τον ξαναπαίρνει και την επόμενη τον ξαναφέρνει. Τον συνδέει, πάλι τα ίδια Μα στο μαγαζί λεει δουλεύει μια χαρά. Τι στο καλό, το γραφείο μου φταίει? Ούτε αυτός κατάλαβε τον λόγο. (πόσο μάλλον εγώ η ασχετη!!!)Φτου κι από την αρχή λοιπόν τον ξαναπέρνει. Τωρα από Δευέρα και βλέπουμε

Παράθεση

dimidola

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimidola έγραψε στις 17:10, 30-09-06:

ΧΑΧΑΧΑ!
Εσένα τουλάχιστον στον πάει βόλτα άλλος!

Παράθεση

tina

Νεοφερμένος

H tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H tina έγραψε στις 17:16, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από dimidola
ΧΑΧΑΧΑ!
Εσένα τουλάχιστον στον πάει βόλτα άλλος!

Ναι εχεις δίκιο Αν το έκανα εγώ θα τα κατάφερνα να κρεμαστώ με τα καλώδια!!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 02:49, 01-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από tina

Ναι εχεις δίκιο Αν το έκανα εγώ θα τα κατάφερνα να κρεμαστώ με τα καλώδια!!
Εγώ πιστεύω ότι σε γουστάρει ο τεχνικός και βρήκε έναν εύκολο τρόπο να σε βλέπει συχνά. Μόλις στον φτιάξει, θα σου πει να βγείτε κιόλας

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 03:13, 01-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Εγώ πιστεύω ότι σε γουστάρει ο τεχνικός και βρήκε έναν εύκολο τρόπο να σε βλέπει συχνά. Μόλις στον φτιάξει, θα σου πει να βγείτε κιόλας

οφ-τόπικ αλλά

Παράθεση

tina

Νεοφερμένος

H tina έγραψε στις 13:04, 01-10-06:

τι να πω βρε παιδιά.... απογοητεύτηκα! Εγώ τον υπολογιστή μπθ θέλω. Σνιφ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Windows 8 - Από KnightRider
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-13 στις 21:02.
    • Windows 7 vs Windows 8 - Από stefanos...
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-01-13 στις 00:21.
    • Windows 7 vs. Windows Vista - Από Άγγελος
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 20:47.
    • Αλλαγή δίσκου χωρίς επανεγκατάσταση λειτουργίκου - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-11 στις 11:02.
    • Windows XP ή Windows Vista; - Από Carl
      Το θέμα έχει λάβει 270 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-09 στις 18:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους