Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ραγάδες

Liakada

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Liakada
H Liakada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Liakada geiaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! έγραψε στις 23:07, 03-06-09:

Γειά σου Diddle.Τί κάνεις;
Λοιπόν θα ήθελα να σε ρωτήσω ποια είναι η κρέμα που αναφέρεις...Αν μπορείς απάντησε μου....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 03-06-09 στις 23:11. Αιτία: Gr
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania_go

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mania_go
H mania_go αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mania_go έγραψε στις 23:39, 12-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από rania82
Καλησπερα σε ολους...
Ειμαι πολυ στεναχωρημενη εδω κ 2 μηνες που συνηδειτοποιησα οτι εχω βγαλει στα ποδια μου παραπανω ραγαδες απο οσες ειχα.. Τις κλασσικες δηλαδη, στους γοφους, αναμεσα στα ποδια μου ψηλα κ δεν ειχα κανενα προβλημα, ηταν λογω υψους απ' τα 15 μου. Ξαφνικα μολις περασε το καλοκαιρι κ μια μερα τελειως τυχαια κοιταχτηκα κ ειδα πως εχω βγαλει μια ραγαδα στο ποδι μου ψηλα οσο ειναι ενα δαχτυλο και αλλη μια λιγο πιο κατω σχεδον αναμεσα στα ποδια μου.. Εκτος λοιπον απ αυτες τις 2 εβγαλα κ κατι ξωφαλτσες αναμεσα στα ποδια, απο πισω, ασπρες μιλαμε ετσι? ποτε δεν ειχα κοκκινες να με προειδοποιησουν τουλαχιστον! Κ δεν εχουν βαθος. Ωστοσο ειχα μια φοβερη φαγουρα παιδια και ξυνομουν ελεεινα, κ σκεφτομαι μηπως εκανα τραυματισμο απο μονη.. Λοιπον, πηγα στη δερματολογο, μου εδωσε μια ενυδατικη σουπερ, ενυδατωθηκα, χωρις αλλαγη βεβαια στις ραγαδες μου, κ στη συνεχεια μια κρεμα για τις ραγαδες η οποια βεβαια επρεπε να χρησιμοποιηθει για 3 εβδομαδες. Δεν μπορουσα ομως να μεινω με σταυρωμενα χερια, εφοσον βλεπω κ μεσα απο συζητησηεις που εψαξα κ εδω σ εσας οτι δεν βγαινει τιποτα με τις κρεμες. Πηγα στο laser center και εκλεισα κατευθειαν ραντεβου για laser. Φυσικα ο γιατρος, μου ειπε πως ειμαι μια δυσκολη περιπτωση κ το μονο που μπορουμε να καταφερουμε ειναι 50% να φτασουμε στη μειωση τους.ΔΗλαδη να αφανιστουν κατα 50%. Εκανα τη πρωτη θεραπεια κ τωρα βαζω μια κρεμα το πρωι κ μια το βραδυ. Δυο διαφορετικες δηλαδη. Παιδια μου χει γινει εφιαλτης! Ειμαι 56 κιλα, εχω υψος 1.67 και ενω εξωτερικα ειμαι μια χαρα, εσωτερικα εχω γινει τοσο κομπλεξικη.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! Τι θα κανω??
Λοιπόν, έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα!!! Είμαι μια χαρά εμφανισιακά, 1.70 και 50 κιλά... Και όχιιι, δεν αδυνάτισα απότομα, αλλά από απότομη αύξηση ύψους λόγω ορμονικής θεραπείας, μου δημιουργήθηκαν ραγάδες στα γόνατα και τους γοφούς... Επειδή λοιπόν με ενδιαφέρει αυτό που λες για το λέιζερ, πού πήγες; Κι αν δεν μπορείς να μου πεις αυτό, πες μου τουλάχιστον σε παρακαλώ, πόσο σου κόστισε αυτή η θεραπεία; Είδες καθόλου αποτέλεσμα(έστω μερική εξαφάνιση); Σε ευχαριστώ πολύ...! Καταλαβαίνεις, νιώθω κι εγώ πάααρα πολύ άσχημα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna_dma

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioanna_dma
H ioanna_dma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ioanna_dma έγραψε στις 14:46, 25-06-09:

καλησπέρα...! έχω κι εγώ πολλές ραγάδες στα πόδια και στον ποπό!! έχω διαβάσει ότι όταν είναι άσπρες δεν μπορεί να γίνει τίποτα πια. από απότομο ύψος τις έβγαλα κι εγώ...αλλα δεν μπορώ να τις βλέπω! ξέρω ότι μονο με πλαστική φεύγουν , αλλα ποσο κοστίζει και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 25-06-09 στις 15:41. Αιτία: greeklish
Παράθεση

mania_go

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mania_go
H mania_go αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mania_go έγραψε στις 21:36, 25-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από ioanna_dma
καλησπέρα...! έχω κι εγώ πολλές ραγάδες στα πόδια και στον ποπό!! έχω διαβάσει ότι όταν είναι άσπρες δεν μπορεί να γίνει τίποτα πια. από απότομο ύψος τις έβγαλα κι εγώ...αλλα δεν μπορώ να τις βλέπω! ξέρω ότι μονο με πλαστική φεύγουν , αλλα ποσο κοστίζει και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει;;

έλα ντε! αυτή τη απορία έχω κι εγώ!!! ποσο κοστίζει?????????? αν είναι "δυναον", μια ζωή πετσί και κόκκαλο ήμουν, γιατί να έχω τόσες ραγάδες??????????? -_-
Βασικά ξέρεις τι? εγώ επειδή είχα ορμονικό πρόβλημα , έκανα θεραπεία με ενέσιμη αυξητική ορμόνη...γι αυτό φαντάσου πόσο γρήγορα ψήλωνα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 25-06-09 στις 21:49. Αιτία: δεν επιτρέπονται τα greeklish
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 17:33, 26-06-09:

οι ραγαδες ειναι ουλες που γινονται επειδη το δερμα (Αργα αργα) σχιζεται σε εκεινη την περιοχη δεν φευγουν με κανενα τροπο

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 17:39, 26-06-09:

Όπως οι ουλές που σχηματίζονται από σταδιακή εναπόθεση περίσσειας κολλαγόνου;

Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni8400
H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε στις 21:45, 29-06-09:

Κάποιος που να έχει κάνει κάποια επέμβαση ρε παιδιά για τις ραγάδες δεν υπάρχει???Να μας πει αν είδε αποτέλεσμα..δεν υπάρχει κανείς??

κανεις??

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 01-07-09 στις 18:44. Αιτία: merge- Βλέπε επιλογή ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ για παραπάνω προσθήκες
Παράθεση

ioanna_dma

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioanna_dma
H ioanna_dma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ioanna_dma έγραψε στις 12:57, 15-07-09:

Το make up της coverderm μπορει να καλυψει τις ραγαδες πληρως?

Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε στις 12:02, 14-08-09:

ioanna μου οχι δεν τις καλύπτει πλήρως,ίσως τις κοκκινες μόνο..(Ατιμες Ραγάδες)!!!

Παράθεση

kwstas21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kwstas21
Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O kwstas21 Den eimaste kala dn exoume mualo!!! xD έγραψε στις 22:16, 23-08-09:

ολοι λενε τις ιδιες ερωτησεις αλλα δν βλεπω κανεναν να δινει απαντησεις..

Παράθεση

Evlo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evlo
H Evlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Evlo έγραψε στις 19:48, 24-08-09:

εχω ακουσει για μια κρεμα που δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα.Ειναι πολυ αποτελεσματικη αλλα οπως λενε στην Ελλαδα τα καλυτερα ερχονται παντα τελευταια......

Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε στις 21:14, 24-08-09:

Πέσε μας εσύ την κρέμα κ θα την βρούμε εμείς απο το εξωτερικό..!!

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 15:23, 03-09-10:

Εγώ είμαι στα κανονικά μου κιλά ίσως λίγο πιο κάτω από το κανονικό
Το θέμα είναι ότι ψήλωσα απότομα και τώρα έχω ραγάδες στα πόδια Είναι και μωβ και άσπρες.Μήπως έχετε να μου προτείνετε μερικούς τρόπους για να μειωθούν?? Από ασκήσεις μέχρι κρέμες είμαι πρόθυμη να κάνω τα πάντα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:06, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Εγώ είμαι στα κανονικά μου κιλά ίσως λίγο πιο κάτω από το κανονικό
Το θέμα είναι ότι ψήλωσα απότομα και τώρα έχω ραγάδες στα πόδια Είναι και μωβ και άσπρες.Μήπως έχετε να μου προτείνετε μερικούς τρόπους για να μειωθούν?? Από ασκήσεις μέχρι κρέμες είμαι πρόθυμη να κάνω τα πάντα
Κρέμες!!!Οι άσπρες δεν φεύγουν αλλά τις κόκκινες τις προλαβαίνεις...Μπορείς να πας στο φαρμακείο και εκεί θα σου προτείνουν κάποια κρέμα για καθημερινή χρήση...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 17:42, 03-09-10:

Ωραία ευχαριστω!

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Κρέμες!!!Οι άσπρες δεν φεύγουν αλλά τις κόκκινες τις προλαβαίνεις...Μπορείς να πας στο φαρμακείο και εκεί θα σου προτείνουν κάποια κρέμα για καθημερινή χρήση...
Δηλαδή οι άσπρες δεν φεύγουν με τίποτα??

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηρώ : 11-09-10 στις 20:12. Αιτία: merge
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 09:32, 06-09-10:

Δηλαδή οι άσπρες δεν φεύγουν με τίποτα??
Νομίζω με laser

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 08:59, 07-09-10:

Άχου

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:35, 07-09-10:

Μην τρελαίνεσαι...Αν το πρόβλημα δεν είναι τόσο εμφανές μην ανησυχείς! Όλοι έχουμε λίγες ραγάδες...
Αν ωστόσο πιστεύεις ότι οι ραγάδες φαίνονται πάρα πολύ τότε μάζεψε λεφτάκια και όταν ενηλικιωθείς τρέχα να τις διορθώσεις...Φυσικά ρώτα την άποψη του γιατρού...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:04, 07-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Όλοι έχουμε λίγες ραγάδες...
Εεεεεε πσσσιτ, κοπελια... μιλα για τον εαυτο σου!!!

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:14, 07-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Εεεεεε πσσσιτ, κοπελια... μιλα για τον εαυτο σου!!!

καλααααααααααααααα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:23, 07-09-10:

Τοξικ, με τις λευκες θα μαθεις να ζεις.
Γνωστη οικογενειακη φιλη εκανε δυο επεμβασεις, ειχε μεγαλο προβλημα με ραγαδες και παλι στα ιδια, πολυ μικρο αποτελεσμα.
Μαθε να ζεις με αυτο κι αγαπα το σωμα σου οπως ειναι. Φυσικα πειραματα μπορεις να κανεις και να το προσπαθησεις αφου εισαι και μικρη αλλα μετα τα 18 μας η ποιοτητα του σωματος μας διαφαινεται καθαρα. (Η ποιοτητα, οχι η μορφη)
Με τις κοκκινες συμφωνω με μαρω, υπαρχουν κρεμες, οι κοκκινες μπορει να βγηκαν τωρα λογω ηλιου, συνηθως μετα απο λιγο καιρο φευγουν μονες τους αλλα παρε και μια κρεμουλα, δεν εχεις να χασεις κατι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 20:16, 09-09-10:

Καλά θα τις συνηθήσω τις άσπρες... νομίζω... Οι άλλες θα φύγουν ο κόσμος να χαλάσει!! Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως βγήκαν.. Θέλω να πω δεν έτρωγα πολύ για να πούμε μετά ότι έχασα πολλά κιλά και έτσι τώρα έχω ραγάδες.. Είχα διαβάσει κάπου ότι αν ψηλώσεις απότομα τότε θα έχεις.. (αυτό είναι άδικο...) Πιστεύετε ότι είναι αλήθεια?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηρώ : 11-09-10 στις 20:07. Αιτία: merging
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 20:27, 09-09-10:

Ναι ειναι αληθεια, δημιουργουνται οταν το δερμα ειναι ανελαστικο και δεν αντεχει το αποτομο τραβηγμα. π.χ. ειναι κλασικο φαινομενο στην εγκυμοσυνη. Επισης τα αγορια βγαζουν μεχρι και στα γονατα αν ριξουν αποτομα μποϊ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 17:10, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Ναι ειναι αληθεια, δημιουργουνται οταν το δερμα ειναι ανελαστικο και δεν αντεχει το αποτομο τραβηγμα. π.χ. ειναι κλασικο φαινομενο στην εγκυμοσυνη. Επισης τα αγορια βγαζουν μεχρι και στα γονατα αν ριξουν αποτομα μποϊ.
Λογικό ακούγεται..

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lacky
H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 17:29, 11-09-10:

Toxic, μην αγχωνεσαι με τετοια, οκ μπορει να μην σ'αρεσει που τις εβγαλες, τις ροζ τις προλαβαινεις με ειδικες κρεμες, οσο για τις λευκες... και τι εγινε? Σιγα το πραγμα, ξερεις ποσα χειροτερα υπαρχουν απο καποιες ραγαδες?
ασε που στα γονατα που ειπες, φανταζομαι απο πισω, δεν φαινονται και παρα πολυ... αν ειχες στην μεση? εβγαλε μια φιλη μου παρα πολυ αδυνατη ξερεις απο τι?

απο τα στενα τζιν!!
Πηγαινε στα χοντος και γυρισε τις εταιρειες, ρωτα ποια ειναι η καλυτερη κρεμα και παρτην.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 19:08, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από lacky
Toxic, μην αγχωνεσαι με τετοια, οκ μπορει να μην σ'αρεσει που τις εβγαλες, τις ροζ τις προλαβαινεις με ειδικες κρεμες, οσο για τις λευκες... και τι εγινε? Σιγα το πραγμα, ξερεις ποσα χειροτερα υπαρχουν απο καποιες ραγαδες?
ασε που στα γονατα που ειπες, φανταζομαι απο πισω, δεν φαινονται και παρα πολυ... αν ειχες στην μεση? εβγαλε μια φιλη μου παρα πολυ αδυνατη ξερεις απο τι?

απο τα στενα τζιν!!
Πηγαινε στα χοντος και γυρισε τις εταιρειες, ρωτα ποια ειναι η καλυτερη κρεμα και παρτην.
Ε λοιπόν αυτό είναι τρομερό! Ε όχι και από στενά τζιν, δεν το θέλει ούτε ο θεός να πούμε..

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 19:16, 11-09-10:

Ε λοιπόν αυτό είναι τρομερό! Ε όχι και από στενά τζιν, δεν το θέλει ούτε ο θεός να πούμε..

Κι όμως, και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ασχημα φαινονται αυτες!
Αν δεν κάνω λάθος, τώρα πια δεν φάινονται όσο παλιότερα! Οπότε μην αγχώνεσαι...

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 20:06, 11-09-10:

Εμένα μερικές είναι σε σημεία που δεν φαίνονται πάρα πολύ έχω και πιο σκούρο δέρμα... Και εγώ δεν έχω πρόβλημα τις συνηθήζω, μέχρι τα 18 κάτι θα βρω να κάνω.. Στα αγόρια όμως μην μου πείτε ότι αρέσουν.. όχι ότι είναι αυτό το πρόβλημα στην πραγματικότητα απλά το αναφέρω.

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 20:12, 11-09-10:

Βρε κοριτσάκι γιατι σκάς την καρδιά σου με τέτοια? Αρεσουν δεν αρέσουν σκασίλα σου! Σιγά το ελάττωμα! Δηλαδη μερικές που ειναι σκρ...φες και παλιοχαρατήρες είναι καλύτερες?
Ασε που κανείς δεν είναι τέλειος!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 21:23, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από lacky
Βρε κοριτσάκι γιατι σκάς την καρδιά σου με τέτοια? Αρεσουν δεν αρέσουν σκασίλα σου! Σιγά το ελάττωμα! Δηλαδη μερικές που ειναι σκρ...φες και παλιοχαρατήρες είναι καλύτερες?
Ασε που κανείς δεν είναι τέλειος!!
Σε ευχαριστώ πολύ δίκιο έχεις.. Αλλά τι να κάνουμε έχει σκάσει όλος ο κόσμος με τις παλιοραγάδες, μα αν με δείτε θα πάθετε.. Είμαι υπερβολικά ψηλή για την ηλικία μου και μου λένε ότι έχω σωματάρα αλλά που να ήξεραν! Δεν θέλω τώρα να το κάνω ανατολικό ζήτημα αλλά να είναι που βλέπω τις άλλες της ηλικίας μου και έχουν πιο ωραία πόδια

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 21:36, 11-09-10:

Σε ευχαριστώ πολύ δίκιο έχεις.. Αλλά τι να κάνουμε έχει σκάσει όλος ο κόσμος με τις παλιοραγάδες, μα αν με δείτε θα πάθετε.. Είμαι υπερβολικά ψηλή για την ηλικία μου και μου λένε ότι έχω σωματάρα αλλά που να ήξεραν! Δεν θέλω τώρα να το κάνω ανατολικό ζήτημα αλλά να είναι που βλέπω τις άλλες της ηλικίας μου και έχουν πιο ωραία πόδια

Ααααααααααααα τι είναι αυτα που ακούω Παναγία μου?
Δεν παμε καλα μου φαίνεται... Το οτι έχεις μερικές ραγάδες σημαίνει οτι δεν έχεις ωραίο κορμι? Και ποιο είναι το ωραίο κορμι, αντικειμενικά? για πες μου? ή μηπως υπάρχει ο αψεγαδιατος ανθρωπος?

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 22:18, 11-09-10:

Ε καλά όχι και αψεγάδιαστος άνθρωπος είπαμε... αλλά όλοι θα ήθελαν ένα σώμα χωρίς περιττά κιλά, λίπος, χαλάρωση...κτλ. αλλά ραγάδες εχώ αρκετές και πρέπει να ξεπεράσω αυτήν την ανασφάλεια κάποτε..

Παράθεση

planet_spa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη planet_spa
H planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H planet_spa έγραψε στις 12:55, 04-06-11:

Κορίτσια εγώ είχα ραγάδες από την εφηβεία, αλλά τώρα στα 22 μου έκανα και άλλες. Δεν πήρα απότομα κιλά ή ύψος ή κάτι τέτοιο. Λέτε να έχω κάποιο ορμονικό πρόβλημα; Πάντως το δέρμα μου είναι αρκετά ξηρό και ευαίσθητο.
Άρχισα να τις βλέπω να γίνονται πιο έντονες από τότε που άρχιζα να βάζω ενυδατική σε όλο το σώμα... Γιατί παλαιότερα έβαζα μόνο στα πόδια..αλλά έκανα και εκεί.

Ξέρετε πόσο κοστίζει περίπου το λέιζερ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 04-06-11 στις 13:02. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish.
Παράθεση

planet_spa

Νεοφερμένος

H planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H planet_spa έγραψε στις 14:53, 06-06-11:

Θελω τη βοηθεια σας...

Οταν ημουν στην εφηβεια ειχα κανει κατι πολυ μικρες ραγαδες. Για πολλα χρονια ηταν απαλες. Μπορει να μην ηταν καν ασπρες. Δεν ειχα βαλει ποτε πανω τους ενυδατικη κρεμα η κατι τετοιο εβαζα μονο στα ποδια.
Απο τοτε που αρχισα να βαζω ομως εγιναν πολυ πιο εντονες και περρισοτερες.

Τωρα δεν χερω τι να κανω. Να παω σε δερματολογο; Να βαζω ενυδατικη οπως μου λενε οι φαρμακοποιοι; Αφου οταν αρχιζα να βαζω τις εβγαλα. Παλοιτερα δεν ειχα προβλημα σου εκεινα τα σημεια;Βεβαια δεν υπαρχει λογος για να βγουν. Αυξομειωση βαρους η κατι τετοιο. Εκτος αν ειναι και θεμα ορμονικου, δεν το ξερω

Οποια ξερει κατι την παρακαλω να με βοηθησει... Δεν ξερω τι να κανω!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 06-06-11 στις 15:40. Αιτία: κεφαλαία
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MaryVeg
H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 15:02, 06-06-11:

Από όσο ξέρω οι άσπρες ραγαδες δεν αντιμετωπίζονται παρά μόνο ίσως με πλαστική. Αντίθετα οι κόκινες μπορούν να αντιμετωπιστούν και με κρέμες, μασάζ. Εγώ είχα χάσει 7 κιλά και έβγαλα κόκκινες ραγάδες στην εσωτερική μεριά των ποδιών μου ψηλά, χρησιμοποιησα μια κρέμα και έκανα μασάζ στην περιοχή κάθε ημέρα. Η κρέμα ήταν σχετικά φτηνή. Και μπορώ να πω ότι εξαφανήστηκαν. Αλλά μετά θέλει διατροφή και άσκηση...

Παράθεση

planet_spa

Νεοφερμένος

H planet_spa έγραψε στις 14:51, 07-06-11:

Ποια κρέμα χρησιμοποιούσες?
Εγω είχα πάρει κάποια αλλά δεν την έβαζα κάθε μέρα και δεν είδα αποτέλεσμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 07-06-11 στις 14:57. Αιτία: Απαγορεύονται τα κεφαλαία
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 15:04, 07-06-11:

πριν 4 χρόνια τώρα, είχα πάρει μια της body tonic κίτρινο μεγάλο σωληνάριο. Και αν θυμάμαι καλά περισσότερο για κυταρίτιδα ήταν. Επίσης δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά τότε έπαιρνα και κάψουλες μηλόξυδο.(είχα φάει φρίκη με τα κιλά), και όλο κράτησε ένα μήνα. μετά σταμάτησα, και μέχρι σήμερα δεν έχω ξανακάνει χρήση τπτ από αυτά. μόνο ενυδατική, μασάζ και προσεγμένη διατροφή...

Παράθεση

Roza Rozalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Roza Rozalia
H Roza Rozalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Roza Rozalia έγραψε στις 15:38, 07-06-11:

Hello guys!
Λίγο off-topic
θεωρείτε ότι είναι πολύ αντιαισθητικές και αντισεξουαλικές οι ραγάδες σε μια γυναίκα? Κ πιο συγκεκριμένα ραγάδες σε κοιλιά κ στήθος.
Θα ήθελα κ τις γνώμες των ανδρών!

Παράθεση

planet_spa

Νεοφερμένος

H planet_spa έγραψε στις 19:48, 09-06-11:

το δικό μου θέμα είναι ότι κάνω στο σώμα μου ραγάδες χωρίς να πέρνω η να χάνω κιλά και δεν ξέρω που οφείλονται.δεν ξέρω αν πρέπει να βάζω κρέμα η όχι.
έχω ξηρό δέρμα.ίσως αυτός είναι ο λόγος.
οι ραγάδες είναι στο δέρμα και αν βάζουμε κατι αρχίζουν και φαίνονται? απ το πρόβλημα μου αυτό έχω καταλάβει

-

τα χαπια τα inneon δεν σου προκαλεσαν καμια παρρενεργια???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 13-06-11 στις 12:41. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων.
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg έγραψε στις 12:39, 13-06-11:

αυτά που πήρα όχι. ήταν φυτικά, και δεν τα έκανα χρ'ηση για μεγάλο διάστημα... βέβαια εγώ λειτούργησα λιγ'ακι απερίσκεπτα.... μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις δερματολόγο...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:51, 13-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από planet_spa
το δικό μου θέμα είναι ότι κάνω στο σώμα μου ραγάδες χωρίς να πέρνω η να χάνω κιλά και δεν ξέρω που οφείλονται.δεν ξέρω αν πρέπει να βάζω κρέμα η όχι.
έχω ξηρό δέρμα.ίσως αυτός είναι ο λόγος.
οι ραγάδες είναι στο δέρμα και αν βάζουμε κατι αρχίζουν και φαίνονται? απ το πρόβλημα μου αυτό έχω καταλάβει

-

Μηπως εχεις κληρονομικη προδιαθεση? Μηπως πηρες αποτομα υψος κατα την εφηβεια?
Μπορει ακομα να οφειλονται και σε ελλειπη ενυδατωση...
Δε γινεται παντως να μην ισχυει τιποτα απ ολα αυτα εφοσον δεν εχεις αποτομες αυξομειωσεις βαρους επειδη.
Και συνηθως εμφανιζονται στα σημεια εκεινα που ειναι λεπτο και μαλακο το δερμα.

Να ξερεις οτι χρειαζεται καλη ενυδατωση...Να πινεις πολυ νερο και να χρησιμοποιεις κατι πολυ ενυδατικο τοπικα.
Η δερματολογος της κολλητης μου παντως επειδη λογω εγκυμοσυνης συχνα εμφανιζονται στην κοιλια και στο στηθος (ναι ειναι εγκυος ), της συστησε να χρησιμοποιει αμυγδαλελαιο και βαζελινη για προληψη.
Οσες σου εχουν δημιουργηθει εγιναν...απο δω και περα χρειαζεται ενυδατωση, οπως επισης βοηθαει η καταναλωση τροφων με βιταμινες C & E. Και προσοχη με τα γλυκα, το αλκοολ, το τσιγαρο, το πολυ αλατι και βεβαιως την εκθεση στον ηλιο!
Εν ολιγοις, χρειαζεται υγιεινη διατροφη χωρις υπερβολες!!!!

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:46, 13-06-11:

Ισχύει πως αν μαυρίσεις (με τον ήλιο) δε φαίνονται τόσο πολύ οι ραγάδες (άσπρες);

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:48, 13-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Ισχύει πως αν μαυρίσεις (με τον ήλιο) δε φαίνονται τόσο πολύ οι ραγάδες (άσπρες);
Οχι βεβαια. Ισα ισα που ισχυει το ακριβως αντιθετο.
Επειδη ακριβως ειναι λευκες οι ραγαδες κανουν αντιθεση με τη μαυρισμενη επιδερμιδα και φαινονται περισσοτερο.
Αυτο που εχεις ακουσει μαλλον το εχεις μπερδεψει με την κυτταριτιδα!

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:51, 13-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Οχι βεβαια. Ισα ισα που ισχυει το ακριβως αντιθετο.
Επειδη ακριβως ειναι λευκες οι ραγαδες κανουν αντιθεση με τη μαυρισμενη επιδερμιδα και φαινονται περισσοτερο.
Αυτο που εχεις ακουσει μαλλον το εχεις μπερδεψει με την κυτταριτιδα!

Είμαι αρκετά άσπρη κ όμως φαίνονται πολύ. Είχα χάσει απότομα κιλά μια περίοδο και....

Φαίνονται πολύ άσχημα...Δεν περάσανε καν το στάδιο του να είναι ροζ. Κατευθείαν άσπρες. Είναι κ κληρονομικό...

Δεν γίνεται τίποτα να μη φαίνονται τόσο;

Παράθεση

planet_spa

Νεοφερμένος

H planet_spa έγραψε στις 21:31, 22-06-11:

ξερει καμια σας για την κρεμα για ραγαδεσ τησ l'umola???
εχω ακουσει οτι ειναι πολυ αποτελεσματικη...την εχει δοκιμασει καμια σασ?
εχω αρκετεσ ραγαδεσ και εμφανιζονται κ αλλεσ οταν φοραω ενυδατικη σωματος για καποιο χρονικο διαστημα...
οποιοσ μπορει ασ με βοηθησει...

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 23:45, 22-06-11:

πολλες γυναικες βλεπω στο θρεντ.... εγω εχω στα πλευρα πολυ καιρο τωρα.

Παράθεση

planet_spa

Νεοφερμένος

H planet_spa έγραψε στις 16:33, 01-07-11:

Ραγαδες ξαφινα παντου και λεπτες κοκκινες φλεβουλες. δεν εχασα κιλα ουτε τπτ.ουτε κληρονομικο ειναι... ορμονικο μπορει να ειναι? δεν εχω κανει καθολου εξετασεις...
σκεφτομαι να παω σε ενα δερματολογο. αξιζει τον κοπο?
θελωωωω βοηθειαααααα!!!!

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:03, 22-09-11:

εβγαλα και εγω τωρα που τελειωσαν οι πανελληνιες και μαλιστα την τυχη μου μεσα επειδη παχυνα!!!!τεσπα εχω -κοκκινους κιολας- στην μεση και στα χερια μου,διπλα στο ποντικι....

πως φευγουν,μειωνονται;;;αν γυμναστω παλι(λεω να αρχισω basket) θα φυγουν ή γενικα θα υπαρχει καμια αλλαγη;;;

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 15:08, 22-09-11:

Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί με καλλυντικά να πάρεις κάποια κρέμα, αν είναι κόκκινες τις προλαβαίνεις, απο τη στιγμή που γίνουν άσπρες ξέχνα το!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη enrose : 22-09-11 στις 22:22.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:12, 22-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί με καλυντικά να πάρεις κάποια κρέμα, αν είναι κόκκινες τις προλαβαίνεις, απο τη στιγμή που γίνουν άσπρες ξέχνα το!!
εεεε δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος;;;ειμαι αγορι,δεν εχω παει ποτε σε μαγαζι με καλυντικά νιωθω λιγο αβολα...καμια τροφη ή κατι τετοιο δεν παιζει με τπτ ε;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους