Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,794 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Που θα βρω μακρυ καλωδιο δικτυου?

tsus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsus
Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 09:27, 28-09-06:

Καλημερα!Θελβ να παρω ενα καλωδιο δικτυου για να συνδεσω το λαπτοπ με το ρουτερ του adsl....Χρειαζομαι περιπου 15-20 μετρα,ξερετε απο που θα το βρω?λεω να κατεβω κεντρο να παω στο πλαισιο...εχει?
Α!κ ξερετε τι καλωδιο ακριβως θα ζητησω (γιατι μου ειπαν οτι υπαρχουν 2ειδων καλωδια δικτυου)?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:44, 28-09-06:

Τι καλώδιο χρειάζεσαι δεν ξέρω, πάντως θα βρεις στο ΡΑΔΙΟ ΚΑΤΟΥΜΑΣ που είναι:
Πραξιτέλους 15-19, Πλατεία Κλαυθμώνος τηλ.: 210.32.50.412

Ακόμα κι αν δεν έχει έτοιμο μπορεί να σου φτιάξει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O tsus έγραψε στις 10:08, 28-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Τι καλώδιο χρειάζεσαι δεν ξέρω, πάντως θα βρεις στο ΡΑΔΙΟ ΚΑΤΟΥΜΑΣ που είναι:
Πραξιτέλους 15-19, Πλατεία Κλαυθμώνος τηλ.: 210.32.50.412

Ακόμα κι αν δεν έχει έτοιμο μπορεί να σου φτιάξει!
εγω ελεγα καπου στην ομονοια αμα εχει

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:53, 28-09-06:

Ράδιο Κατούμα είναι εγγύηση! Εναλλακτικά μπορείς να πας στη Στουρνάρη απέναντι από το Πλαίσιο (σχετική η έννοια "απέναντι") έχει ενα μικρό μαγαζάκι που πουλάει Crossover και straight καλώδια cat5 (εκτός κι αν το πας για gigabit δίκτυο οπότε θες άλλη κατηγορία καλωδίων).

Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

O tsus έγραψε στις 17:11, 28-09-06:

Πηγα στο ραδιο κατουμα κ βρηκα!ευχαριστω για τις πληροφοριες

Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daemon
Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε στις 18:32, 28-09-06:

Χμμ αν θέλω να φτιάξω δίκτυο gigabit τί καλώδια θέλω; ρωτάω γιατί το λάπτοπ έχει κάρτα στο 1 Gb και λέω να πάρω μια και στο desktop ίδια για να τα συνδέσω με απευθείας σύνδεση (χωρίς ρούτερ κλπ).

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:57, 28-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από daemon
Χμμ αν θέλω να φτιάξω δίκτυο gigabit τί καλώδια θέλω; ρωτάω γιατί το λάπτοπ έχει κάρτα στο 1 Gb και λέω να πάρω μια και στο desktop ίδια για να τα συνδέσω με απευθείας σύνδεση (χωρίς ρούτερ κλπ).
Καλώδιο τύπου cat5e, cat6 και άνω. Τα cat5 δεν κάνουν.

Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daemon
Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε στις 19:06, 28-09-06:

Thanks a lot man.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους