Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tips οικοκυρικών!

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 19:13, 02-02-13:

Δεν ξέρω πόσο ταιριάζει εδώ η απορία μου, αλλά δε βρήκα σχετικό θέμα.

Λοιπόν. Έχω μια ολόμαλλη φούστα η οποία έχει ένδειξη ότι δεν κάνει να πλυθεί στο χέρι ή στο πλυντήριο, αλλά επιτρέπεται μόνο στεγνό καθάρισμα. Το θέμα είναι πως είναι Σάββατο βράδυ. -.-' Τι κάνουμε;

Σημειώνω πως δεν έχω περιθώρια πειραματισμών, είναι αρκετά ακριβή αγορά και δε θέλω να πάθει κάτι. Αν έχετε κάποια ιδέα, please, help. Διαφορετικά θα περιμένω τη Δευτέρα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:33, 02-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Δεν ξέρω πόσο ταιριάζει εδώ η απορία μου, αλλά δε βρήκα σχετικό θέμα.

Λοιπόν. Έχω μια ολόμαλλη φούστα η οποία έχει ένδειξη ότι δεν κάνει να πλυθεί στο χέρι ή στο πλυντήριο, αλλά επιτρέπεται μόνο στεγνό καθάρισμα. Το θέμα είναι πως είναι Σάββατο βράδυ. -.-' Τι κάνουμε;

Σημειώνω πως δεν έχω περιθώρια πειραματισμών, είναι αρκετά ακριβή αγορά και δε θέλω να πάθει κάτι. Αν έχετε κάποια ιδέα, please, help. Διαφορετικά θα περιμένω τη Δευτέρα...
Ρούχα με οδηγία «Μόνο στεγνό καθάρισμα» δεν πρέπει να πλένονται!
Άρα μόνο στεγνό καθάρισμα!
Περισσότερα εδώ:
http://www.vazoplintirio.gr/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 23:06, 02-02-13:

Το φαντάστηκα πως δε θα είχα επιλογή. Ευχαριστώ πολύ! ^-^

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 09:27, 12-06-13:

Ρε παιδιά εμένα ο φούρνος μου που δεν καθαρίζει με τίποτα τι να τον κάνω? Σαν η επιφάνεια να έχει απορροφήσει τα λίπη πως να το πω Ούτε όταν ήταν ζεστός μπορούσα να τα καθαρίσω, η μπογιά του ίσως δεν ήταν καλή δεν ξέρω Τι μπορώ να κάνω τώρα? Να βάψω ίσως με κάποιο spray ανθεκτικό στις μεγάλες θερμοκρασίες μερικά σημεία, γίνεται αυτό?

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 10:23, 12-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Ρε παιδιά εμένα ο φούρνος μου που δεν καθαρίζει με τίποτα τι να τον κάνω? Σαν η επιφάνεια να έχει απορροφήσει τα λίπη πως να το πω Ούτε όταν ήταν ζεστός μπορούσα να τα καθαρίσω, η μπογιά του ίσως δεν ήταν καλή δεν ξέρω Τι μπορώ να κάνω τώρα? Να βάψω ίσως με κάποιο spray ανθεκτικό στις μεγάλες θερμοκρασίες μερικά σημεία, γίνεται αυτό?
έχεις δοκιμάσει τα καθαριστικά για τα λίπη που κυκλοφορούν στο super market?

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:51, 12-06-13:

Dr Beckmann καθαριστικο φουρνου καθαρίζει τα πάντα σε σχεση με λίπη φούρνου...

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 18:34, 12-06-13:

Ἕνα «κόλπο» τὸ ὁποῖο ἔμαθα πρόσφατα· ἂν ἔχετε πάει στὴν τουαλέτα καὶ ἡ μυρωδιὰ μετὰ εἶναι πολὺ ἔντονη, ἀρκεῖ νὰ ἀνάψετε ἕνα σπίρτο καὶ ἡ μυρωδιὰ θὰ φύγῃ ἀμέσως. Προσοχή, σπίρτο καὶ ὄχι ἀναπτῆρα.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 07:49, 15-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas
έχεις δοκιμάσει τα καθαριστικά για τα λίπη που κυκλοφορούν στο super market?
Αρχική Δημοσίευση από venividivici

Χρησιμοποίησα την κρέμα cif άλλα δεν έκανε κάτι γιατί τα λίπη μοιάζουν να έχουν απορροφηθεί Θα δοκιμάσω όμως και τον Dr

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 07:56, 15-06-13:

Αν δεν πιάσει, δοκίμασε και με cillit bang και σύρμα βουτηγμένο σε καυτό νερό. Αν πάρεις αυτό με την πλαστική λαβή, δε θα κάψεις και τα χέρια σου.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 08:12, 15-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Αν δεν πιάσει, δοκίμασε και με cillit bang και σύρμα βουτηγμένο σε καυτό νερό. Αν πάρεις αυτό με την πλαστική λαβή, δε θα κάψεις και τα χέρια σου.
MissKit ποιο cillit bang από όλα? Μόνο το πορτοκαλί έχω δοκιμάσει για το μπάνιο Γενικά κάνει δουλειά?

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 18:39, 15-06-13:

MissKit ποιο cillit bang από όλα? Μόνο το πορτοκαλί έχω δοκιμάσει για το μπάνιο Γενικά κάνει δουλειά?
Το πράσινο έχω που είναι για καμένα λίπη. Ωστόσο τώρα που το κοίταξα, ενδείκνυται για ελαφρά λερωμένο φούρνο, επομένως δεν ξέρω κατά πόσο θα σε εξυπηρετήσει.

Το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα για την πόρτα του φούρνου η οποία θέλω να λάμπει για να βλέπω μέσα τι γίνεται και κάνει καλή δουλειά.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:30, 19-06-13:

Μόλις μου έστειλαν αυτό.

Δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά μοιάζει εύκολο, ειδικά αφού η ντουλάπα μου είναι έτσι:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:21, 18-07-13:

Πως καθαριζετε τις δαχτυλιες απο τα ντουλαπια? Τις καθαριζω με νερο αλλα ειναι μερικες που δε φευγουν με τιποτα και φοβαμαι να χρησιμοποιησω κατι αλλο μιας και ειναι ξυλο. Δοκιμασα με λιγο απορρυπαντικο πιατων τοπικα και τριψιμο με σφουγγαρακι απο μαλακη πλευρα αλλα τιποτα και παλι. Ποτισε κατι? Εχεετε να προτεινετε καμμια αλλη ιδεα?

Δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά μοιάζει εύκολο, ειδικά αφού η ντουλάπα μου είναι έτσι:
Θα ειχα φρικαρει με αυτη την ντουλαπα. Εγω ειμαι πολυ τακτικη, ολα ειναι σε κατηγοριες, δηλαδη εκει μπλουζακι καθημερινα, εκει τα καλα, εκει τα παντελονια, αλλου οι πυτζαμες κοκ κι ετσι καθε φορα που θελω να βαλω κατι αναλογα την περισταση, ξερω που να κοιταω.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:53, 19-07-13:

Aμα είναι ξύλο που δεν έχει "σφραγίσει" καλά με βερνίκι, δεν προκειται να καθαρισει με τιποτα γιατι ειναι πορωδες και απορροφάει τα πάντα.
Εγώ πάντως τα κάνω και με το πράσινο του σφουγγαριού και δεν παθαίνουν τίποτα, μήπως να δοκιμάσεις και αυτό μπας και βοηθήσει? (σε κάποιο μικρό σημείο στην αρχή, μην τυχον και στα δικα σου κανει ζημια...)

Εγώ έχω άλλο θέμα, είχα ένα τηγάνι με λάδι μέσα στο φούρνο (οταν κάνω πατάτες το κρατάω για μερικά τηγανισματα ακόμα και το αποθηκευω στο φουρνο) και εκει που πάω να το βγάλω βιαστικά, χύθηκε σχεδον ολο μεσα στο φουρνο! Το τι νευρα ειχα δεν περιγραφεται... Το εχω καθαρίσει μερικές φορές αλλά όταν ανάβω τον φούρνο μυρίζει λαδίλα. Καμια ιδέα να φύγει?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:49, 20-07-13:

Με τι τον καθαριζεις; Αν το καθαριζεις με κρεμα και δεν φευγει η λαδιλα, δοκιμασε να το αλειψεις με ξυδι κι αστο καμια ωρα και μετα καθαρισε το κανονικα. Αν δεν πετυχει ουτε αυτο, δοκιμασε να φτιαξεις μια αλοιφη απο σοδα και ξυδι και αλειψε το. Η σοδα γενικα παιρνει τις οσμες.. Και μην ξαναφησεις καλυτερα μεσα λαδι. Μαζευε το σε ενα μπουκαλι με καπακι και βαζε το σε ενα ντουλαπι με πετσετουλα απο κατω, εγω αυτο κανω οοοποτε κι αν.... Εγω γενικα αποφευγω σαν το διαολο το τηγανι. Για πολλους λογους- για να μη μαζευω το λαδι, για να μη γινομαι σκατα κι εγω και η κουζινα με τις πιτσιλιες και γιατι ειναι ανθυγιεινο.
Αυτο με το σφουγγαρακι το φοβαμαι λιγο μη κι αφησει γρατζουνιες. Εχει βερνικι το ξυλο, σε πολλα σημεια το καθαρισα αλλα ειναι μια σταμπα που μου χει σπασει τα νευρα. Θα το κανω παλι μπας και...
Ευχαριστω!

Τι κακο κι αυτος ο φουρνος, καθε φορα που μαγειρευω, μετα καθομαι γονατιστη να καθαριζω για να μη μεινουν λιπη και παλι παιδευομαι. Πως το χρησιμοποιουμε αυτο; Κλασικα οπως ολα, ψεκασμα και τριψιμο; Το αφηνουμε καθολου για ωρα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 20-07-13 στις 07:22. Αιτία: Merge
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 09:20, 20-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αυτο με το σφουγγαρακι το φοβαμαι λιγο μη κι αφησει γρατζουνιες. Εχει βερνικι το ξυλο, σε πολλα σημεια το καθαρισα αλλα ειναι μια σταμπα που μου χει σπασει τα νευρα. Θα το κανω παλι μπας και...
Ευχαριστω!
Το ξυλο ειναι φυσικο με βερνίκι απο πάνω;
Ή έχει λάκα;
Αν εχει βερνίκι προφανως δεν εχει ποτίσει καλά οποτε και βρεγμένο ποτήρι νερό να κατσει θα αφήσει σημαδι...
Δοκιμασε και με το μαγικο σφουγγαράκι αλλά απαλά...
Αν και εφοσον δεν καθαρίζει το μονο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις ενα γυαλόχαρτο το πολυ μαλακο που απλα θα σηκωσεις τις ίνες του ξυλου θα ξύσεις ολη την επιφάνεια και θα βερνικώσεις παλι απο πάνω...

Τι κακο κι αυτος ο φουρνος, καθε φορα που μαγειρευω, μετα καθομαι γονατιστη να καθαριζω για να μη μεινουν λιπη και παλι παιδευομαι. Πως το χρησιμοποιουμε αυτο; Κλασικα οπως ολα, ψεκασμα και τριψιμο; Το αφηνουμε καθολου για ωρα;
Ειναι αφρός .....τον αφηνεις 20 λεπτα και μετα με ενα σφουγγαράκι απο τη μαλακή πλευρά το τριβεις ελαφρώς και το καθαρίζεις με γαζα ποτισμένη σε πράσινο σαπούνι για να μην μεινουν υπολείμματα απο τον αφρο…… και ο φούρνος ειναι τζιτζι!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:14, 20-07-13:

Το ξυλο ειναι φυσικο με βερνίκι απο πάνω;
Ή έχει λάκα;
Αν εχει βερνίκι προφανως δεν εχει ποτίσει καλά οποτε και βρεγμένο ποτήρι νερό να κατσει θα αφήσει σημαδι...
Δοκιμασε και με το μαγικο σφουγγαράκι αλλά απαλά...
Αν και εφοσον δεν καθαρίζει το μονο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις ενα γυαλόχαρτο το πολυ μαλακο που απλα θα σηκωσεις τις ίνες του ξυλου θα ξύσεις ολη την επιφάνεια και θα βερνικώσεις παλι απο πάνω...

Ειναι αφρός .....τον αφηνεις 20 λεπτα και μετα με ενα σφουγγαράκι απο τη μαλακή πλευρά το τριβεις ελαφρώς και το καθαρίζεις με γαζα ποτισμένη σε πράσινο σαπούνι για να μην μεινουν υπολείμματα απο τον αφρο…… και ο φούρνος ειναι τζιτζι!

Λακα λακα ειναι! Τι ειναι το μαγικο σφουγγαρακι;; Τον δοκτωρα θα τον παρω βενι, πρεπει οπωσδηποτε γαζα με σαπουνι; Ενα απλο βετεξ με νερο δεν κανει; Η μυρωδια αρωματων δε μενει, ετσι; ΚΑθαριζει τοσο τελεια που μπορω να αφηνω τον φουρνο και για κανα δυο μαγειρεματα; Διοτι καθε φορα που μαγειρευω, μετα το καθαριζω και τον κραταω καινουριο. ευχαριστω!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 20-07-13 στις 10:19.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 10:23, 20-07-13:

Λακα λακα ειναι! Τι ειναι το μαγικο σφουγγαρακι;; Τον δοκτωρα θα τον παρω βενι, πρεπει οπωσδηποτε γαζα με σαπουνι; Ενα απλο βετεξ με νερο δεν κανει; ευχαριστω!!
Ενα μαλακο απορροφητικό πανι και το vetex μια χαρα ειναι....

Μαγικό σφουγγαρι

Το πουλάνε όλα τα Super Merket..
Απλά το βρεχεις το στραγγιζεις και ετοιμο για χρηση πανω στην επιφανεια που θες....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 08:58, 08-08-13:

Βενι να σαι καλα! Το καθαριστικο που προτεινες κανει μαγικα!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:36, 03-05-14:

Δεν αντεχω την μυρωδια των απορρυπαντικων που ειναι για τα αλατα. Πιστευω ειναι ακρως ανθυγιεινο να τα εισπνεουμε. Πως αλλιως μπορουμε να καθαριζουμε σωστα και να αφαιρουμε τα αλατα χωρις αυτη την αηδια που εισπνεουμε; Καθε φορα που τα χρησιμοποιω, μου ρχεται εμετος και κλεινω τη μυτη μου, δεν κανω πλακα. Παιρνω λιγο αερα και ξαναμπαινω και καθαριζω παλι με κλειστη μυτη. Παιδια σοβαρολογω. Υπαρχει καμια λυση; :/ Μου εχουν πει για το ξυδι. Δεν το εχω δοκιμασει. Κανει οντως δουλεια;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 03-05-14 στις 23:41.
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 15:24, 04-05-14:

Δοκίμασε μαγειρική σόδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:27, 04-05-14:

Δεν νομιζω να κανει καλη δουλεια τιποτα αλλο. Επειδη κι εμενα μου βρωμανε παρα πολυ, συνηθως ανοιγω παραθυρα και πορτες, παιρνω ανασα μακρια απο το πυρηνικο καθαριστικο, κραταω την αναπνοη μου, καθαριζω λιγο και παλι το ιδιο μεχρι να τελειωσω. Ολο λεω να παρω χειρουργικες μασκες και ολο το ξεχναω. Παντως θεωρω η καλυτερη λυση ειναι να παρεις μασκα, με ξυδια και αλλα σπιτικα γιατροσοφια θα εχεις μετριο αποτελεσμα με μικρη διαρκεια, εκτος και αν ειναι σχετικά μαλακο το νερο στην περιοχη σου. Ισως αν κανεις εναν συνδυασμο? Να βαζεις το καθαριστικο μια φορα το μηνα ας πουμε και στο μεσοδιαστημα να κανεις συντηρηση με κατι πιο φυσικο?

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 18:17, 04-05-14:

Δεν αντεχω την μυρωδια των απορρυπαντικων που ειναι για τα αλατα. Πιστευω ειναι ακρως ανθυγιεινο να τα εισπνεουμε. .......Υπαρχει καμια λυση;
Με τις σόδες, τα ξύδια και τα βότανα της γιαγιάς, μην περιμένεις αστραφτερή καθαριότητα. Χρησιμοποίησε το ειδικό απορρυπαντικό σου, φορώντας όμως στις δύσκολες μυρωδιές μάσκα της μιας χρήσης. Το έκανε πάντα η μητέρα μου (είναι γιατρός) και το ίδιο κάνω κι εγώ (σαν χαρούμενη νοικοκυρά) τώρα. Πωλούνται στα φαρμακεία.

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 18:32, 04-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Με τις σόδες, τα ξύδια και τα βότανα της γιαγιάς, μην περιμένεις αστραφτερή καθαριότητα. Χρησιμοποίησε το ειδικό απορρυπαντικό σου, φορώντας όμως στις δύσκολες μυρωδιές μάσκα της μιας χρήσης. Το έκανε πάντα η μητέρα μου (είναι γιατρός) και το ίδιο κάνω κι εγώ (σαν χαρούμενη νοικοκυρά) τώρα. Πωλούνται στα φαρμακεία.

Αν βάζουμε αυτές τις μάσκες στη φωτο, δε θα μας μένουν λεφτά μετά από λίγο
Χίλιες φορές να κάνεις μία αυτοσχέδια από χαρτί κουζίνας

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:46, 04-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
3 ευρω η εξαδα εχει και την ξαναχρησιμοποιεις αν θελεις, δεν ειναι κανενα τραγικο ποσο. Αυτοσχεδιες δεν ξερω να κανω παντως...
Η μασκα ειναι μια καλη λυση πιστευω. Κριστινελ το ανα διαστηματα μου φαινεται καλη λυση.
Θα τα δοκιμασω!
Ευχαριστω!

Και κατι ακομα παιδια: τις αντιστασεις του φουρνου(πανω) απο μεσα πως τις καθαριζετε; Γιατι εμενα μου βγαινει κυριολεκτικα η πιστη και δεν καθαριζουν τελειως! Βαζω λιποδιαλυτες αλλα τιποτα. Πιστευω πως με επιμονη θα βγουν η ναλλαξω τις αντιστασεις αλλα δεν ειναι κ λυση αυτο.:/

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 18:51, 04-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Έλα ρε, μην είσαι τσιγκούνης. Αυτές της Chicco έχουν 3,24€ η εξάδα, δηλαδή 0,54€ το τεμάχιο. Δεν νομίζω να χρησιμοποιείς πάνω από μία την εβδομάδα.

τις αντιστασεις του φουρνου(πανω) απο μεσα πως τις καθαριζετε; Γιατι εμενα μου βγαινει κυριολεκτικα η πιστη και δεν καθαριζουν τελειως! Βαζω λιποδιαλυτες αλλα τιποτα.
FORNET χρυσή μου, FORNET. Αλλά να ακολουθείς προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης. Εδώ η μάσκα είναι μάλλον απαραίτητη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 04-05-14 στις 19:02. Αιτία: Μέρτζαρα τη 2η απάντηση.
Παράθεση

chemysterious (Ιάσονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη chemysterious
Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O chemysterious έγραψε στις 20:03, 04-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Έλα ρε, μην είσαι τσιγκούνης. Αυτές της Chicco έχουν 3,24€ η εξάδα, δηλαδή 0,54€ το τεμάχιο. Δεν νομίζω να χρησιμοποιείς πάνω από μία την εβδομάδα.

FORNET χρυσή μου, FORNET. Αλλά να ακολουθείς προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης. Εδώ η μάσκα είναι μάλλον απαραίτητη.

Φιλε μου πραγματικα, τυχερή αυτη που σε εχει ή που θα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φυσική Φυσική tips? - Από moxa15
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-09-17 στις 10:20.
    • Tips Μαγειρικής - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 74 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-06-15 στις 01:35.
    • Tips για μουσακά - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 72 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-11 στις 13:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους