Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,797 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Καθαρισμός οθόνης

καθε ποτε καθαριζετε την οθονη του υπολογιστη?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
ποτε...
4
10,26%
μια φορα τον χρονο
6
15,38%
2-4 φορες τον χρονο
8
20,51%
1 φορα τον μηνα
8
20,51%
2-4 φορες τον μηνα
5
12,82%
2 φορες τη βδομαδα
5
12,82%
καθε μερα
3
7,69%

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 21:32, 21-04-09:

σαν γνωστη "βαριεμαι που ζω" τυπισσα ειπα να κανω ενα θεμα στο ντουκου..

ειναι καλο να καθαριζεις συνεχεια την οθονη του υπολογιστη??
αντε πειτε και κανα ψουτ ψουτ() να καθαριζουμε τν οθονη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 22:27, 21-04-09:

1 φορά το μήνα γιατί βαριέμαι για περισσότερες. Και όσο για το ψουτ ψουτ () η σκόνη είναι ενοχλητική ειδικά όταν βλέπεις ταινίες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 22:27, 21-04-09:

Αν την καθαρίζεις με κατάλληλο υγρό και πανάκι, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Υπάρχει αυτό για παράδειγμα: http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?id=ANA.PEL5003
Εγώ την καθαρίζω όποτε χρειάζεται, μια φορά το εξάμηνο κατά μέσο όρο.

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 22:33, 21-04-09:

το swiffer κανει για τη σκονη στην οθονη;

Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 22:41, 21-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Αν την καθαρίζεις με κατάλληλο υγρό και πανάκι, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Υπάρχει αυτό για παράδειγμα: http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?id=ANA.PEL5003
Εγώ την καθαρίζω όποτε χρειάζεται, μια φορά το εξάμηνο κατά μέσο όρο.
Εγώ έχω ένα από το Πλαίσιο που είναι πολυκαθαριστικό για υπολογιστές και κάνει επίσης καλή δουλειά. (Ενημερωτικά πάντα )

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 22:48, 21-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
το swiffer κανει για τη σκονη στην οθονη;
Πιστεύω πως ναι, μαλακό είναι.

Αρχική Δημοσίευση από chronis_25
Εγώ έχω ένα από το Πλαίσιο που είναι πολυκαθαριστικό για υπολογιστές και κάνει επίσης καλή δουλειά. (Ενημερωτικά πάντα )
Ναι υπάρχουν πάρα πολλά διαφορετικά, όλα την ίδια δουλειά κάνουν, παράδειγμα ήταν αυτό απο το eshop

Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 00:28, 22-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Πιστεύω πως ναι, μαλακό είναι.

Ναι υπάρχουν πάρα πολλά διαφορετικά, όλα την ίδια δουλειά κάνουν, παράδειγμα ήταν αυτό απο το eshop
Άσε τα ψέμματα, το ξέρουμε οτι τα παιρνεις απ το eshop για να τ κάνεις διαφήμιση.

Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Crookshanks
Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 17:57, 22-04-09:

Εγώ τα έχω πάρει από το Πλαίσιο. Διαφήμιση του κάνω;

Το ίδιο είναι... Περίπου 1 φορά το μήνα την καθαρίζω, μπορεί να πάει και μια φορά το δίμηνο, αναλόγως. Η μητέρα μου μια φορά την καθάρισε με χαρτί κουζίνας και με έβγαλε έξω φρενών.

Παράθεση

domenica7

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη domenica7
H domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 888 μηνύματα.

H domenica7 έγραψε στις 03:15, 23-04-09:

Την καθαρίζω πολύ συχνά με ένα ειδικό υγρό και πανάκι.Στην αρχή δεν ήξερα πως πρέπει να τη καθαρίζω και την έπλενα με οινόπνευμα και μπαμπάκι.Αφού δεν την κατέστρεψα πάλι καλά.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 10:57, 23-04-09:

Πήρα πρόσφατα ένα υγρό από το πλαίσιο και εγώ. Την καθαρίζω όποτε μου έρθει βασικά περίπου 2-3 φορές κάθε δύο εβδομάδες..φοβάμαι και μην την καταστρέψω με τα απαλά χεράκια μου και τις λεπτοκαμομένες κινήσεις μου..().

Παράθεση

maraki (Μαρία)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maraki
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H maraki έγραψε στις 11:16, 23-04-09:

Όλοι υγρό έχετε;Εγώ ρε παιδιά την καθαρίζω με ένα βραγμένο βετέξ,αφού το έχω στραγγίξει πολύ καλά.Λέτε να κάνω βλακεία;

Παράθεση

kpo7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kpo7
Ο kpo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O kpo7 έγραψε στις 13:01, 23-04-09:

μια φορα τον χρονο

Παράθεση

Jfire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jfire
Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 188 μηνύματα.

O Jfire έγραψε στις 15:20, 23-04-09:

http://elektronik.gr/eshop/index.php...cPath=1401_340

ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 15:38, 23-04-09:

Εγώ έχω ένα σπρέι που το έχω πάρει από το Πλαίσιο.:p
Καθαρίζω την οθόνη 2-4 φορές το χρόνο, ανάλογα με τα κέφια...:p

Παράθεση

sophitian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophitian
Ο sophitian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O sophitian έγραψε στις 18:53, 27-05-09:

Το καλύτερο καθαριστικό που αγόρασα τελευταία είναι αυτό
http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=282

Βέβαια το έχω για την LCD TV κυρίως λόγω Playstation 3. Τον υπολογιστή 1 φορά το μήνα και αν. Πάντως ακουσα πως δεν πρέπει να βαζουμε AZAX σε LCD:nono:

Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ραφαέλα33847
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 16:24, 30-06-09:

2 φορές τον μήνα καθαρίζω την οθόνη γιατί της περισσότερες βαριέμαι όπως πάντα.Ο μήνας είναι συνηθισμένος ο Ιούλιος συνήθως που φεύγω 1 και πάω στην Μυτιλήνη και μετα πάλι ένα καθάρισμα στης 30 Ιουλίου που γυρνάω Πειραιά(Καμίνια).Μετά το Πάσχα.Μετα ξαναρίχνω όταν το θυμηθώ στα γενέθλια του (6 Ιουλίου)

Παράθεση

drillgr (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drillgr
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O drillgr έγραψε στις 21:39, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από domenica7
Την καθαρίζω πολύ συχνά με ένα ειδικό υγρό και πανάκι.Στην αρχή δεν ήξερα πως πρέπει να τη καθαρίζω και την έπλενα με οινόπνευμα και μπαμπάκι.Αφού δεν την κατέστρεψα πάλι καλά.
Οινοπνευμα!!?? Παλι καλα που δεν αφησε θολουρα... Να ηταν CRT με τζαμι να πεις οκ δεν πειραζει, αλλα οι tft δεν θελουν τπτ παρα μονο πανακι βρεγμενο με λιγο νερο και μετα καθαρισμο με πανακι απο γυαλια. Τελος.

Οταν ειχα CRT μια φορα το χρονο την ανοιγα ολοκληρη και την καθαριζα και εσωτερικα, χαμος απο σκονη...

Απο την δημοσκοπηση λειπει η επιλογη "οποτε χρειαζεται"

Παράθεση

mi3s

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mi3s
Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε στις 14:56, 02-07-09:

Εγώ ποτέ δεν την καθαρίζω ρε παιδιά.Όταν γεμίσει σκόνη και χτυπάει ο ήλιος και με νευριάζει την καθαρίζω με τα χέρια.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους