Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,798 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σύνδεση laptop με dvd

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 21:28, 22-04-09:

Παιδιά πως μπορώ να συνδέσω το laptop μου με το dvd.Γίνεται μέσω θύρας usb ή να μην τρέχω άδικα να πάρω καλώδιο με βίσμα usb 2.0 και απο τις δυο μεριές?Περιμένω...αύριο το βράδυ είναι το πάρτυ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iraklis7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iraklis7
Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O Iraklis7 έγραψε στις 23:47, 22-04-09:

πρέπει να εξαρτάται από τι dvd έχεις(παλιό/καινούργιο, μάρκα κτλ)...δες τι εισόδους έχει (line-in κτλ)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

O Liakouras έγραψε στις 15:52, 23-04-09:

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 15:53, 23-04-09:

Να το συνδέσεις για να κάνεις τι;

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,015 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 16:11, 23-04-09:

Το να μεταφέρεις το σήμα του DVD στην οθόνη του laptop νομίζω δε γίνεται με ένα απλό καλώδιο. Μία κάρτα τηλεόρασης (είτε USB είτε PCMCIA) με είσοδο video in θα έκανε τη δουλειά της.

-petros

Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 16:12, 23-04-09:

Τι ακριβώς θές να κάνεις. Με usb ξέχνα το. Σίγουρα με dvd θες να συνδέσεις το laptop ή με τηλεόραση?!
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Petros
Το να μεταφέρεις το σήμα του DVD στην οθόνη του laptop νομίζω δε γίνεται με ένα απλό καλώδιο. Μία κάρτα τηλεόρασης (είτε USB είτε PCMCIA) με είσοδο video in θα έκανε τη δουλειά της.

-petros
Ποιο το νόημα του να θέλει να κάνει κάτι τέτοιο?...

Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Daskalenko7
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε στις 16:13, 23-04-09:

Αν δεν με καλεσεις δεν λεω τπτ...

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

O Liakouras έγραψε στις 16:36, 23-04-09:

κοιτάξτε παιδιά και με την τηλεόραση αν το συνδέσω το ίδιο μου κάνει.απλά είναι η τηλεόραση συνδεδεμένη με τα ηχεία και το δβδ.Βασικά θέλω να παίξω μέσω του λάπτοπ στο ηχοσύστημα του σπιτιου.Δεν ειναι τπτ νεας τεχνολογίας.Πείτε μου...δν ξέρω απο αυτά

Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 18:15, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
κοιτάξτε παιδιά και με την τηλεόραση αν το συνδέσω το ίδιο μου κάνει.απλά είναι η τηλεόραση συνδεδεμένη με τα ηχεία και το δβδ.Βασικά θέλω να παίξω μέσω του λάπτοπ στο ηχοσύστημα του σπιτιου.Δεν ειναι τπτ νεας τεχνολογίας.Πείτε μου...δν ξέρω απο αυτά
Αν θες μόνο ήχο το πιο απλό είναι ένα καλώδιο από minijack σε RCA. RCA υποδοχή θα έχει κατά 99% είτε η τηλεόραση είτε το dvd player.

Aλλά ακόμα και να μην έχεις δίνεις κι άλλα 2Ε και παίρνεις κι αυτό http://www.ipshop.gr/product-id-30169.html

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σύνδεση με ΔΕΗ/ΟΤΕ/ΝΕΡΟ - Από xraxra
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικό σπίτι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-15 στις 23:45.
    • Βluetooth: Σύνδεση laptop (με linux) και κινητού - Από Silent_Killer
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-01-10 στις 23:53.
    • Τι σύνδεση έχετε; - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 111 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-05-09 στις 22:26.
    • Σύνδεση adsl - Από Fosa
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-08 στις 21:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους