Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,022 μέλη και 2,415,980 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 201 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο browser χρησιμοποιείτε;

Ποιο browser χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
Internet Explorer
1
2,50%
Firefox
16
40,00%
Opera
5
12,50%
Google Chrome
15
37,50%
Safari
2
5,00%
Άλλο
1
2,50%

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 01:03, 18-06-05:

Έλα αυτά είναι εύκολα
Μοζίλλα Φάιερφόξ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 02:43, 18-06-05:

Φλογαλώπηξ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O KoRaKi έγραψε: στις 21:02, 25-06-05:

Safari
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:04, 25-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi
Safari
το safari είναι μόνο για linux?
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O KoRaKi έγραψε: στις 21:08, 25-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
το safari είναι μόνο για linux?
Νομίζω είναι μόνο για το OSX της apple
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:15, 25-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi
Νομίζω είναι μόνο για το OSX της apple
οοουπςςςςςςς
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:56, 20-07-05:

Προς χρήστες του OPERA ....:
Δεν είναι δυνατόν ο όπερα να εμφανίσει το WYSIWYG editor....
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 17:44, 20-07-05:

bold Προς χρήστες του OPERA ....:
Δεν είναι δυνατόν ο όπερα να εμφανίσει το WYSIWYG editor....
Τουλάχιστον είναι αρκετά έξυπνο να καταλάβει οτι πρέπει να χρησιμοποιήσει το παλιό ξε-WYSIWYG. Και παίζει άσχετα με το agent string (ωραίο το vBulletin). Και στον explorer 5.5 του Mac έχει πρόβλημα οποτε υποθέτω θα το φτιάξουν καποια στιγμή.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:32, 20-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Τουλάχιστον είναι αρκετά έξυπνο να καταλάβει οτι πρέπει να χρησιμοποιήσει το παλιό ξε-WYSIWYG. Και παίζει άσχετα με το agent string (ωραίο το vBulletin). Και στον explorer 5.5 του Mac έχει πρόβλημα οποτε υποθέτω θα το φτιάξουν καποια στιγμή.
Σύμφωνα με την vBulletin το θέμα πρόβλημα υπάρχει γιατί o opera δεν υποστηρίζει key elements που είναι απαραίτητα για την εμφάνιση του WYSIWYG.Να υποθέσω το ίδιο και για τον explorer 5.5 του Mac ? Άρα ότι δεν πρέπει να περιμένουμε κάποια κινήση από την vbulletin αλλά από απο τους browsers ?
Δεν ξέρω
Εγω πάντως για αυτό το σκόπο πήγα σε Netscape
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 22:19, 20-07-05:

Εγω πάντως για αυτό το σκόπο πήγα σε Netscape
Ελα ρε Exposed. Εσύ ειδικά αμα σου αρέσει η Opera κάνε και χωρίς WYSIWYG. Μεθάυριο που θα σε βάλουν να γράψεις καμια διπλωματική σε TeX τι θα κάνεις δηλαδη;
Μαλλον είναι αυτό που λές πάντως. Εχουν πρόβλημα όλα τα WYSIWYG text boxes (δοκίμασα opera στο blogger). Αρα περιμένουμε την όπερα να υλοποιήσει rich text textboxes.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 07:32, 21-07-05:

Ελα ρε Exposed. Εσύ ειδικά αμα σου αρέσει η Opera κάνε και χωρίς WYSIWYG. Μεθάυριο που θα σε βάλουν να γράψεις καμια διπλωματική σε TeX τι θα κάνεις δηλαδη;
Μαλλον είναι αυτό που λές πάντως. Εχουν πρόβλημα όλα τα WYSIWYG text boxes (δοκίμασα opera στο blogger). Αρα περιμένουμε την όπερα να υλοποιήσει rich text textboxes.
Δεν αντέχω βρε συ να γράφω αλλό bbcode , Αν και μου άρεσε ο Opera πολυ περισσότερο απο οποιοδήποτε αλλό browser , αλλά ενταξεί .... δεν βρίσκω άλλη λυσή.....
Παράθεση

keaster

Νεοφερμένος

Ο keaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O keaster έγραψε: στις 15:14, 22-07-05:

Προς το παρόν είμαι στην αναζήτηση ενός browser για τα μέτρα μου.
Ως τώρα αφού απέριψα τον IE από τότε που βρήκα τον πρώτο Opera (που τον χρησιμοποίησα μέχρι να βγεί ο Firefox) και έχωντας χρησιμοποιήσει λίγο Netscape και λίγο περισσότερο Firefox ( Φλογαλώπηξ για τους αναρχικούς ) έχω καταλήξει στον browser Maxthlon ο οποίος προς το παρόν αν και δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα προσφέρει πολλές ευκολίες στην πλοηγησή μου στο internet. Το κακό με αυτόν είναι ότι χρησιμοποιεί την μηχανή του IE πράγμα που εκνευρίζει αρκετές φορές.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:17, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από keaster
Προς το παρόν είμαι στην αναζήτηση ενός browser για τα μέτρα μου.
Ως τώρα αφού απέριψα τον IE από τότε που βρήκα τον πρώτο Opera (που τον χρησιμοποίησα μέχρι να βγεί ο Firefox) και έχωντας χρησιμοποιήσει λίγο Netscape και λίγο περισσότερο Firefox ( Φλογαλώπηξ για τους αναρχικούς ) έχω καταλήξει στον browser Maxthlon ο οποίος προς το παρόν αν και δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα προσφέρει πολλές ευκολίες στην πλοηγησή μου στο internet. Το κακό με αυτόν είναι ότι χρησιμοποιεί την μηχανή του IE πράγμα που εκνευρίζει αρκετές φορές.
Έμενα πάλι μου άρεσε πολύ ο opera αλλά τον άλλαξα για το WYSIWYG ... Τώρα έχω netscape και μου φαίνεται ελαφρώς καλλίτερος από τον firefox...
Πάντως την μηχανή του firefox πολλές φορες μου σπάει τα νεύρα!
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 16:28, 22-07-05:

Firefox δαγκωτό!!!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:10, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Firefox δαγκωτό!!!
Έμφανίζει όμως τις σελίδες πολλές φορές λάθος τουλάχιστον με διαφορετικό τρόπο από τον ie ... Δεν μπορώ να πηγένω σε σελίδες και να την βλέπω διαφορετική σε σχέση το πως την έχει σχεδιαστεί
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 17:37, 22-07-05:

Έμφανίζει όμως τις σελίδες πολλές φορές λάθος τουλάχιστον με διαφορετικό τρόπο από τον ie ... Δεν μπορώ να πηγένω σε σελίδες και να την βλέπω διαφορετική σε σχέση το πως την έχει σχεδιαστεί
Και τώρα τελευταία έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα στον τομέα αυτό. Θυμάμαι πρίν τον FF (επι Opera 4 η 5) σελίδες απλά δεν δούλευαν. Αν ομως θέλεις να το βελτιώσεις αυτό τότε πρέπει να MHN χρησιμοποιείς ΙΕ για να δείχνεις μεγαλύτερο μερίδιο στους εναλλακτικούς browsers και να αρχίσουν όλοι να γράφουν cross-platform HTML κώδικα, η έστω να βάζουν αλλαγμένο κώδικα ανάλογα με το browser.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:51, 22-07-05:

Και τώρα τελευταία έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα στον τομέα αυτό. Θυμάμαι πρίν τον FF (επι Opera 4 η 5) σελίδες απλά δεν δούλευαν. Αν ομως θέλεις να το βελτιώσεις αυτό τότε πρέπει να MHN χρησιμοποιείς ΙΕ για να δείχνεις μεγαλύτερο μερίδιο στους εναλλακτικούς browsers και να αρχίσουν όλοι να γράφουν cross-platform HTML κώδικα, η έστω να βάζουν αλλαγμένο κώδικα ανάλογα με το browser.
Πάντως η γνώμη μου είναι ότι κάτι πρέπει να γίνει με τους browser .... Δεν είναι εφικτό μια σελίδα να σχεδιαστεί ώστε το απότελεσμα να φαίνεται εξίσου κάλο σε όλους τους browser .....
πχ το www.e-steki.com δεν έχω ίδεα πως φαίνεται πχ στο safari για τον απλό λόγο ότι είναι αδύνατον να τρέξω safari ....
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 18:35, 22-07-05:

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι κάτι πρέπει να γίνει με τους browser ....
Standards υπάρχουν, απλά ο καθένας εφαρμόζει ή τα μισά (FF) ή και λειτουργίες εκτώς των στάνταρς (M$, και είναι εξ ίσου κακό αυτό). Μπορεί κανενας να τους πείσει να ακολουθήσουν όλοι το ίδιο; Ενδείκτικό είναι το test που υπάρχει για το CSS2 standard. Είναι ενας συγκεκριμένος κώδικας που κανονικά θα έπρεπε να βγάζει μια χαμογελαστή φατσούλα. Κανενας browser δεν τη βγάζει σωστά (δείτε και δείτε). Το safari είναι πιό κοντά στο σωστό αποτέλεσμα πάντως.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:29, 22-07-05:

Standards υπάρχουν, απλά ο καθένας εφαρμόζει ή τα μισά (FF) ή και λειτουργίες εκτώς των στάνταρς (M$, και είναι εξ ίσου κακό αυτό). Μπορεί κανενας να τους πείσει να ακολουθήσουν όλοι το ίδιο; Ενδείκτικό είναι το test που υπάρχει για το CSS2 standard. Είναι ενας συγκεκριμένος κώδικας που κανονικά θα έπρεπε να βγάζει μια χαμογελαστή φατσούλα. Κανενας browser δεν τη βγάζει σωστά (δείτε και δείτε). Το safari είναι πιό κοντά στο σωστό αποτέλεσμα πάντως.
Και ιδού το ερώτημα τώρα , ο σχεδιαστής μιας σελίδας με βάση τι θα φτιάξει την σελίδα;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:31, 22-07-05:

Μέχρι πρότινος υποστήριζα με πάθος firefox (όπως μπορείτε να δείτε και μιο πάνω ) αλλά τελικά έχω παρατηρήσει οτι μπορει να είναι πιο βολικός, ειδικά με extensions, αλλά πολλές φορές ακόμα κι ο ΙΕ εμφανίζει τις σελίδες καλύτερα!
Just for the record πάντως πήγα για λίγο σε Opera αλλά δεν άντεξα και γύρισα στα γνωστά μονοπάτια της καμμένης αλεπούς...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια