Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,797 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χαλάσατε ποτέ μια φιλία για μια σχέση;

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 07:40, 16-06-05:

Δεν έχω χαλάσει ποτέ μια φιλία για μια δική μου σχέση αλλά πρόσφατα χάλασα μια φιλία γιατί με κούρασε η σχέση της φίλης μου (τον έχει ήδη παντρευτεί) με προβληματίζει η ενεργειά μου ...πείτε την γνώμη σας...please

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 07:47, 16-06-05:

Τι εννοείς σε κούρασε η σχέση της φίλης σου? Γίνε βρε λίγο πιο σαφής...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 07:56, 16-06-05:

Όταν παντρεύεσαι πιστεύω αλλάζουν οι ευθύνες,γίνονται περισσότερες,γι'αυτό βάζουμε πιο πάνω την οικογένεια μας και μετά τους φίλους μας.
Ίσως δεν είχε χρόνο όπως πριν.... :/
Μίλησες μαζί της???

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 08:30, 16-06-05:

Εμένα κάποτε μου άρεσε η αδερφή ενός πολύ καλού μου φίλου. Του το είπα και με κυνήγαγε με το τσεκούρι
Αλλά ολα οκ τώρα, είμαστε ακόμα φίλοι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 09:25, 16-06-05:

εγώ πιστεύω θα σε είχα πετύχει με το τσεκούρι Anarki!!! xixixx πλάκα κάνω...

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 11:40, 16-06-05:

Anarki ποιός υποχχώρησε όμως; Παραιτήθηκες εσύ απο την αδερφή του η το ξεπέρασε αυτος;

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 11:52, 16-06-05:

Δε με ήθελε ούτως ή άλλως η αδερφή του οπότε δεν υπήρχε μεγάλο πρόβλημα

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 14:19, 16-06-05:

Δεν έχω χαλάσει φιλία για μία σχέση, αλλά θα το έκανα αν η σχέση ήταν σοβαρή..

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:44, 16-06-05:

Αν η φιλία είναι ιδανική θα ανεκτή τις αλλαγές που φέρνει μια σχέση και αν η σχέση είναι ιδανική θα ανεκτή τις υποχωρήσεις που πρέπει να γίνουν για να κρατηθεί μια φιλία.

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 17:27, 16-06-05:

Ποτε.Η φιλια,αν αξιζει φυσικα,συνεπως αν ειναι αληθινη,ειναι πανω απο κατι τετοιο.Δεν θα χαλασω μια αληθινη φιλια,θα προσπαθησω να καταπιω τον εγωισμο μου,εστω κ αν "διαπιστωσω" οτι θα ειναι καλυτερα αν η κοπελα ειναι καλυτερα μαζι μου.

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 17:32, 16-06-05:

Εγώ άμα θέλω μια κοπέλα για σχέση δεν αποκτώ ποτέ φιλία μαζί της, τουλάχιστον μέχρι να την ξεπεράσω, γιατί δε θα μπορέσω να τη δω φιλικά τότε.

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 18:56, 16-06-05:

Είχα σταματήσει να μιλάω σε μια κολλητή μου γιατί ανακάλυψα ότι γούσταρε αυτόν που ήθελα και ενώ υποχώρησα (χωρίσ να μου το παραδεχτεί ότι τον θέλει) για να μην την στεναχορήσω, άρχισε να μου μιλάει πολύ άσχημα, να με θάβει και άλλα τέτοια ωραία... Οπότε σταμάτησα να μιλάω και στην φίλη μου και στο "μήλο της έριδος"..! Ξαναρχίσαμε να μιλάμε μετά από κανένα χρόνο που μου ζήτησε συγνώμη για την συμπεριφορά της. Και μια φίλη μου σταμάτησε να μου μιλάει γιατί νόμιζε ότι κάτι έτρεχε με εμένα και τον πρώην της (κάτι που δεν ίσχυε φυσικά!!!). Ε! Μετά από αυτά τα περιστατικά, έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για τις γυναικίες φιλίες!#

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:20, 16-06-05:

Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ. Αν και δεν ήταν πολλά (μόλις 2) πιστεύω οτι έχει "ζουμί" το θέμα και καλύτερα να μπορύμε να το συζητήσουμε ελέυθερα στο σωστό thread

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:38, 16-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ. Αν και δεν ήταν πολλά (μόλις 2) πιστεύω οτι έχει "ζουμί" το θέμα και καλύτερα να μπορύμε να το συζητήσουμε ελέυθερα στο σωστό thread
Βρε παιδιά, το "εδώ" ειναι link που οδηγει στην καινούρια συζήτηση! Τα άλλα 2 off-topic posts μεταφέρθηκαν εκει. Σας παρακαλώ συνεχίστε εκει για το θέμα "γυναικείες φιλίες"! Ευχαριστω.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:14, 16-06-05:

Ποτε δεν εχω χαλασει φιλια για σχεση ουτε το αντιθετο. Ελπιζω παντος να μην χαλασω φιλια για σχεση!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 03:52, 17-06-05:

Δεν εχω χαλασει φιλια για σχεση, ποτε δεν ετυχε να μπω σε τετοιο διλημμα *φιου*, αλλα απο τη συμπεριφορα φιλων απεναντι στη σχεση μου καταλαβα οτι επρεπε μερικοι να απομακρυνθουν

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:17, 17-06-05:

Δεν έχω χάλασει αλλά αν μπώ στο δίλημμα αυτό μάλλον θα χάλαγα την φιλία , όχι γιατί δεν δίνω σημασία στην φίλια αλλά γιατί εγώ για να έχω μια σχέση πρώτα πρέπει να είμαι φίλος με την σύντροφο μου. Δλδ για εμένα η σχέση είναι κάτι δυνατότερο/καλλίτερο απο μια φιλία....

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 13:18, 17-06-05:

Και εγώ αυτό πιστεύω exposed_bone, όμως οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω βάζουν τη φιλία πιο πάνω, ή μάλλον ως κάτι εντελώς "διαφορετικό".

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:36, 17-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
Και εγώ αυτό πιστεύω exposed_bone, όμως οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω βάζουν τη φιλία πιο πάνω, ή μάλλον ως κάτι εντελώς "διαφορετικό".
Εγώ παντως έχω ακριβώς την ίδια άποψη με τον Exposed επι του θέματος!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:52, 17-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εγώ παντως έχω ακριβώς την ίδια άποψη με τον Exposed επι του θέματος!
τώρα δεν θα αντέξω θα το πω "αν δεν ταιριάζατε δεν θα συμπεθεριάζατε" χι χι

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:55, 18-06-05:

Σ' εμένα έχει συμβεί το αντίθετο...
για να μη γίνει σχέση έγινε φιλία (@@ φιλία δλδ )
τελοσπάντων τώρα το έχω ξεπεράσει... ( )

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:32, 19-06-05:

Όχι, έχω όμως παραμελησει.
Πολύ πρόσφατα τη χάλασε η φίλη μου όμως για ένα γκόμενο που εγώ μάλιστα της γνώρισα και είναι πολύ μ@λ@κισμένο συναίσθημα και λυπάμαι για την πάρτυ της. Άει σιχτίρ νυχτιάτικα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 09-03-07 στις 17:16. Αιτία: Greeklish :)
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:45, 19-06-05:

Όχι γιατί όταν το μωρουλίνι μου γίνει καθήκι δεν θα κλαίω στον ώμο του που με παράτησε. Δεν θα μου φέρει χαρτομάντηλα και σοκολατάκια και δεν θα ακούει την γκρίνια μου... Ο ώμος που θα κλάψω, που θα ξενυχτίσω και που θα την παχύνω με τα σοκολατάκια θα είναι της κολλητής μου

Παράθεση

trela

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trela
Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O trela έγραψε στις 16:17, 22-06-05:

Εγώ πριν 12 χρόνια (στα 1 χάλασα την καλύτερη φιλία που είχα με τον πιο κολλητό μου φίλο (από το νηπιαγωγείο) για μία γκόμενα, σε μία χοντρή παρεξήγηση

Τώρα είμαι παντρεμένος με αυτήν και έχουμε και 3 παιδιά

Είναι και θέμα τύχης. Το καλύτερο είναι να προσπαθήσεις να φτιάξεις μια κατάσταση, ιδάλως τα βάζεις κάτω, τα ζυγίζεις και πράττεις. Στο κάτω - κάτω καλές και η φιλίες, αλλά ‘όπως λέει και η παροιμία: «φίλοι - φίλοι …. Καντήλι»

Δεν σημαίνει πάτα ότι αν κάποιος είναι φίλο σου πάντα εσύ θα υποχωρείς εσύ!

Τι να κάνουμε, έτσι είναι η ζωή

‘ρε μήτσο, δεν μου δίνες καμία σφαλιάρα τότε!
τί φίλος ήσουνα? (na se g….)’ !!!!

Χα χαχαχαχαχα!

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 11:32, 23-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από trela
Δεν σημαίνει πάτα ότι αν κάποιος είναι φίλο σου πάντα εσύ θα υποχωρείς εσύ!
Αυτό ακριβώς! Συμφωνώ με τα 1000! Ο φίλος σου θα πρέπει να σε καταλαβαίνει όταν έχεις συναισθήματα για κάποιο άλλο άτομο. Αν έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε συναίσθημα και φιλία αυτός που θα υποχωρήσει πρώτος (η φιλία ή το συναίσθημα) είναι αυτός που αξίζει..

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Όχι γιατί όταν το μωρουλίνι μου γίνει καθήκι δεν θα κλαίω στον ώμο του που με παράτησε. Δεν θα μου φέρει χαρτομάντηλα και σοκολατάκια και δεν θα ακούει την γκρίνια μου... Ο ώμος που θα κλάψω, που θα ξενυχτίσω και που θα την παχύνω με τα σοκολατάκια θα είναι της κολλητής μου
Ναι, αλλά όταν σου κάνει την μπινιά (δεν είναι Χ λέξη ε; ) η κολλητή σου τι θα κάνεις;

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:44, 23-06-05:

Παραλίγο να κάνω αυτή τη βλακεία.Έγινε μεγάλος καβγάς κι εγώ πήρα το μέρος του παιδιού που ήμουν τότε.Ευτυχώς η φίλη μου ήταν και είναι αληθινή φίλη,δεν άντεξε ούτε αυτή ούτε εγώ να μην μιλάμε για 1,5 μήνα κι όταν έκανα το πρώτο βήμα με συγχώρεσε χωρίς πολλές εξηγήσεις.Ευτυχώς(ξανά) γιατί ένα χρόνο αργότερα στον ώμο της έκλαψα για τον χωρισμό.

Παράθεση

thanatitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanatitsa
H thanatitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H thanatitsa έγραψε στις 16:28, 25-06-05:

και εγώ ειμαι υπέρ της άποψης ότι στη σχέση πρέπει να εμπεριέχεται φιλία...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:37, 25-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead
Ναι, αλλά όταν σου κάνει την μπινιά (δεν είναι Χ λέξη ε; ) η κολλητή σου τι θα κάνεις;
Θα παώ στην άλλη κολλητή μου να κλάψω....Και από την άλλη δεν είναι υπερβολικό να φοβάμαι τις άλλες να φοβάμαι και τις κολλητές μου;αν και δύο δεν τις φοβάμαι με ΤΙΠΟΤΑ....Η μία παντρεύεται και θα γίνω κουμπάρα και η άλλη....χιχιχιχι...δεν θα πώ το λόγο

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 21:55, 25-06-05:

vk θα μου γνωρίσεις την "άλλη" ???

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:57, 25-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
vk θα μου γνωρίσεις την "άλλη" ???
Ναι....αλλά αν πάει το μυαλό σου στο πονηρό,ξεχασέ το ο Valder ξέρει το λόγο

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 22:58, 25-06-05:

είναι από την λέσβο;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:02, 26-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
είναι από την λέσβο;
Ναι...είναι αλλά μόνο καταγωγής...ʼλλο ατού έχει...Αχ, βρε Λιλάκι μου εσύ κοιμάσαι Σαλόνικα κι εγώ σου κάνω conne

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:29, 27-06-05:

Έχω χαλάσει φιλία, και πολύ κολλητή μάλιστα, σχεδόν αδελφική, γιατί ο φίλος της κοπέλας δεν με έκανε κέφι και πίστευε ότι επηρεάζω την κοπέλα του (και κολλητή μου) αρνητικά. Με τα πολλά κατάφερε να μας χωρίσει. Έχουμε να συναντηθούμε και να μιλήσουμε περίπου 10 χρόνια, αλλά τουλάχιστον το ευτύχημα είναι ότι οι δυο τους παντρεύτηκαν. Χαλάλι η φιλία μας!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:31, 05-07-05:

όχι δεν έχω χαλάσει φιλία για μία σχέση....
έχω όμως χαλάσει ΠΟΛΛΕΣ φιλίες μετά που τέλειωσε ΚΑΙ η σχέση....
κι αυτό γιατί, οι Φίλοι... στα δύσκολα φαίνονται ποιοί είναι

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 13:32, 05-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
ετσι... ετσι...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:16, 06-07-05:

Συμφωνώ

Παράθεση

Αλεξάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλεξάνδρα
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Αλεξάνδρα έγραψε στις 01:55, 09-07-05:

Ποτέ ποτέ. Αν δω κάτι στραβό στην φιλία παίρνει δρόμο ο άλλος.
Μήπως γίνομαι λίγο κακιά;
Φιλιά.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,015 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 02:20, 09-07-05:

Εγώ θα το έκανα, γιατί η σχέση όπως ειπώθηκε είναι σαφώς κάτι δυνατότερο απο μια φιλία... αλλά θα το έκανα για μια πραγματικά ''δυνατή'' σχέση, που θα μπορούσε να με στηρίξη όπως και μια φιλία.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:28, 10-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Εγώ θα το έκανα, γιατί η σχέση όπως ειπώθηκε είναι σαφώς κάτι δυνατότερο απο μια φιλία... αλλά θα το έκανα για μια πραγματικά ''δυνατή'' σχέση, που θα μπορούσε να με στηρίξη όπως και μια φιλία.

Εγώ θα συμφωνήσω αν εννοείς οτι σε μια πολύ σοβαρή σχέση ποθ πας με αυτόν τον άνθρωπο να ζήσεις την υπόλοιπ[η ζωή μαζί του τότε σίγουρα θα έβαζα την σχέση μου πάνω απο την φιλία

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:49, 01-11-06:

ου, μόνο μία φορά;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:09, 01-11-06:

Όχι και πιστεύω οτι αν μια φιλία είναι αληθινή τότε δε θα χαλάσει ποτέ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 23:22, 01-11-06:

Οχι ακριβως, αλλα καταλαβα πολλα πραγματα για την "φιλη" μου κατα τη διαρκεια μιας σχεσης μου και απομακρυνθηκα.
Γιατι εγω πιστευω οτι ειναι ευκολο καποιος να κλαιει οταν εισαι στις μαυρες σου, το δυσκολο ειναι να γελασει με την ευτυχια σου.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 12:49, 28-11-06:

Κατα κάποιο τρόπο έχω χαλάσει φιλίες για μια σχέση. Δλδ όταν γνώρησα τον άντρα μου και εγκαταστάθηκα σπίτι του, ξαφνικά οι φίλοι μου που είμασταν κ@λος και βρακί, με έκαναν πέρα. Ελεγαν πως επειδή έχουμε διαφορά ηλικίας, θα κακοπεράσω, πως θα με εκμεταλευτεί κτλ και όταν μου έλεγαν να βγούμε και ήθελα κι εκείνον μαζί ξαφνικά κάτι γινόταν και το ακυρώνανε.Τους είχα καλέσει πολλές φορές κ στο σπίτι αλλά και για έξω αλλά τίποτα! Στα τηλέφωνα ήταν ψυχροί και απ'όταν παντρεύτηκα με αντιμετώπιζαν όλοι σαν τον λεπρό, από μακρυά! "εσύ είσαι τώρα παντρεμένη γυναίκα ?" Ετσι λέγανε..

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 12:58, 28-11-06:

Οχι...και ξερω να κανω και γαργαρες παρα πολλα πραγματα και να το κανω και "μοκο" για χαρη του φιλου μου ή της φιλης μου.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 13:25, 28-11-06:

το να βρεις αληθινούς φίλους είναι τόσο δύκολο κ να τους κρατήσεις ακόμα δυσκολότερο.
οι σχέσεις πάντα υπάρχουν κ πάντα θα υπάρχουν πάντα όμως η φιλία είναι σε υψηλότερο επίπεδο...

Παράθεση

secret-sinner

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη secret-sinner
H secret-sinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H secret-sinner έγραψε στις 14:46, 30-11-06:

Δεν υπήρχε ούτε θα υπάρξει περίπτωση να χαλάσω μια φιλία μου για μια σχέση. Αν και σε θέματα σχέσης γίνομαι χαλί να με πατήσει ο άλλος, αν έβλεπα πως κάπως αυτό επηρεάει τη φιλία μου θα το έκοβα μαχαίρι.
Όλες οι σχέσεις αργά ή γρήγορα φθείρονται. Μια φιλία που αξίζει δεν θα φθαρεί όσος καιρός και να περάσει.

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 16:11, 25-05-11:

Μου εχει συμβει ο κολλητος μου να χαλασει την φιλια μας για μια γυναικα..
Αλλα την χαλασε σταδιακα.. αρχισε να αραιωνει τις επαφες...

Υποπτευομαι οτι της ελεγε ψεματα και για την φιλικη μας σχεση προκειμενου να την κανει να ζηλεψει..

επιδιωκε να βρισκομαστε ολο και λιγοτερο συχνα..
ασχημο συναισθημα...
ενιωθα πως οτι ζησαμε δε μετρουσε μια για αυτον

ποτε μη λες ποτε, αλλα δε θα φερομουν ποτε ετσι σε καποιον που εφτασα να τον νιωθω σαν αδερφο μου, σαν την οικογενεια μου
Η δυναμη της φιλιας ειναι ανυπερβλητη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Juliette! : 25-05-11 στις 16:32.
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 16:25, 25-05-11:

Η καλύτερη -επί χρόνια- φίλη της αδερφής μου την ξέγραψε για αυτό τον λόγο. Η αδερφή μου είχε μάθει διάφορα για τον τυπάκο και προσπάθησε να την συμβουλεύσει και να την πείσει να σταματήσει να τον βλέπει γιατί θα έχει μπλεξίματα με αυτόν. Η κοπέλα όμως, φουλ ερωτευμένη, πήγε και του τα είπε. Αυτός άρχισε να απειλεί την αδερφή μου και στο τέλος την έβαλε να διαλέξει. Ε, και εκείνη διάλεξε αυτόν. ΄
Ένα χρόνο μετά, που πήγα και εγώ στο σχολείο της πρώτη λυκείου, έμαθα ότι βρίσκονταν στο νοσοκομείο εξαιτίας του. Όταν βγήκε, με συνάντησε στο σχολείο και μου είπε ότι είχε μετανιώσει που έχασε την επαφή με την αδερφή μου. Ακόμα και γράμμα της έγραψε για να την δεκτεί πίσω ως φίλη. Η αδερφή μου όμως πληγώθηκε πολύ και από τότε -όταν την βλέπει- ένα γεια λένε χωρίς πολλά πολλά.
Ξέφυγα, αλλά ήθελα να σου δώσω ένα παράδειγμα.
Εγώ πάντως όχι, δε θα χάλαγα την φιλία μου για μια σχέση αλλά ούτε και το αντίθετο. Θα προσπαθούσα να τα φέρω σε αρμονία.
Ξαναβρες τα με την φίλη σου, δε αξίζει να είστε χώρια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 02:06, 25-06-11:

Θυμάμαι μία φορά δεν έκανα μια σχέση για μία φιλία, η οποία μετά χάλασε λόγω απόστασης...Και η κοπέλα το 'χει κρατήσει μανιάτικο γιατί επί τρία χρόνια ήταν τρελή για μένα και δεν έκανα τίποτα...

Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 13:42, 08-09-11:

Ημουν στο τσακ θα ελεγα...Να χαλασω μια φιλια για μια σχεση...Ομως δεν το εκανα,αν και πια δεν ειμαστε οπως πρωτα,οχι γιατι εμαθε κατι,αλλα γιατι εγω απομακρυνθηκα...Και μου εμεινε και το απωθημενο...Τι να κανεις??Δεν μετανοιωσα ομως...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους