Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είναι βασικό για εσάς σε μία σχέση;

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 12:00, 21-03-13:

Εμπιστοσύνη
Σεβασμός
Αγάπη
Ειλικρίνεια
Ισότητα

Εσαεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,275 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:20, 21-03-13:

Τελικά μετά από μακροχρόνια σχέση που θέλω να έχει μέλλον θα έλεγα "Υπομονή". Ίσως επειδή προσωπικά δεν είμαι υπομονετικός τύπος νομίζω οτι αυτό που ξοδεύω περισσότερο από όλα είναι η υπομονή μου. Τώρα τα παραπάνω που είπες italian θέλω να πιστεύω οτι είναι λίγο πολύ δεδομένα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:34, 21-03-13:

Nα μην είναι και οι 2 άνεργοι.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:49, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Nα μην είναι και οι 2 άνεργοι.

γιατι ρε μαν, μια χαρά, μπαινει σχεδον ενας μισθός στο σπίτι. χλιδή

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 13:43, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Τώρα τα παραπάνω που είπες italian θέλω να πιστεύω οτι είναι πολύ λίγο δεδομένα.
Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά Himela, αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ στον πειραΖμό. Τώρα Ναι, συμφωνώ.

Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 14:11, 21-03-13:

Χθες το βραδυ μετα απο μια ακομα αποτυχημενη σχεση κατεληξα σε 2: αγαπη + σεβασμος

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,275 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:50, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά Himela, αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ στον πειραΖμό. Τώρα Ναι, συμφωνώ.
Όταν δε βρίσκεις αυτό που ψάχνεις εσαεί (που είπες κι εσύ) δεν πάει στραβά ο γυαλός. Μήπως εσύ στραβά αρμενίζεις;
Δε θέλω να πιστεύω οτι ο κόσμος έχει χαλάσει τόσο που τα παραπάνω που είπες είναι πια ψιλά γράμματα...

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O italian έγραψε στις 15:42, 21-03-13:

Himela, το λογοπαίγνιο με το εσαεί πήγαινε στην διάρκεια όλων αυτών των επιθυμητών χαρακτηριστικών σε μία σχέση. Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι κάποια πράγματα που θα έπρεπε να είναι δεδομένα σε μια σχέση, πολύ συχνά δυστυχώς, στην πράξη αποδεικνύεται ότι δεν είναι.

Κατά τα άλλα εγώ σίγουρα στραβά αρμενίζω ίσως φταίει η βάρκα, ο τιμονιέρης, το πηδάλιο, τα νερά που επιλέγω να πλεύσω αλλά σίγουρα παλεύω να το βρω και να διορθώσω την πορεία.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:52, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Himela, το λογοπαίγνιο με το εσαεί πήγαινε στην διάρκεια όλων αυτών των επιθυμητών χαρακτηριστικών σε μία σχέση. Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι κάποια πράγματα που θα έπρεπε να είναι δεδομένα σε μια σχέση, πολύ συχνά δυστυχώς, στην πράξη αποδεικνύεται ότι δεν είναι.
Σου έχω πει κι αλλού οτι αυτό θα έπρεπε να σε βοηθάει κι όχι να σε απελπίζει. Αν κάποια δεν έχει αυτά τα χαρακτηριστικά που ζητάς, την αφήνεις και πας γι' άλλα. Ίσως μιλάω λίγο εκ του ασφαλούς βέβαια γιατί από τότε που αποφάσισα τι θέλω και πώς θα το βρω, δε συνάντησα δυσκολίες, ίσως είμαι πιο διορατική από σένα, δεν ξέρω, πάντως το θεωρώ εύκολο να ψυχολογήσεις κάποιον από σχετικά νωρίς. Δηλαδή αυτό το "I didn't see that coming", το ξαφνικό, το απρόσμενο, δε νομίζω οτι θα μου τύχαινε πια. Δεν περιαυτολογώ, τα εννοώ αυτά που λέω. Σπάνια πια ξαφνιάζομαι με τους ανθρώπους.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eld

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eld
H eld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H eld έγραψε στις 17:53, 21-03-13:

Αγαπη, σεβασμος, κατανοηση, αποδοχη της διαφορετικοτητας, εμπιστοσυνη...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:05, 22-03-13:

Πάθος και βαθιά πίστη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 22-03-13 στις 02:19.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 19:54, 04-09-14:

Για εμένα βασικά στοιχεία σε μία σχέση είναι το πάθος, η ειλικρίνεια και ο σεβασμός.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 19:57, 04-09-14:

πα8οσ αγαπη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

orange crush

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 20:07, 04-09-14:

Aν έπρεπε να διαλέξω μόνο ένα, θα ήταν η καλή επικοινωνία. Είναι πολύ κρίσιμο να υπάρχουν κοινοί κώδικες ανάμεσα σ' ένα ζευγάρι....(καλά , τον έρωτα τον θεωρώ δεδομένο )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη orange crush : 04-09-14 στις 20:10.
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 20:30, 04-09-14:

η κατανόηση

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,075 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 16:15, 05-09-14:

Αν υπαρχει ο ερωτας -και αργοτερα και η αγαπη- ολα γινονται. Εμπιστοσυνη, σεβασμος κλπ ειναι κατι που ετσι κι αλλιως υφιστανται, αν υπαρχει το συναισθημα. (ετσι πιστευω τουλαχιστον)

Παράθεση

sunflower_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sunflower_
H sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H sunflower_ έγραψε στις 21:57, 06-09-14:

Επικοινωνία

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους