Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,826 μέλη και 2,410,517 μηνύματα σε 75,013 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 611 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
Ναι, φυσικά!
248
80,78%
Όχι βέβαια!
59
19,22%

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 18:05, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Εσύ το βλέπεις έτσι ... η πρώτη περίπτωση είναι σάτυρα όντως. Για το αν είναι ή όχι έξυπνος, δεν μπορώ να πω από το βλέμα.
Το αν είναι ρεντίκολα οι άλλοι, τι να σου πω, δεν το βλέπω έτσι. Εγώ τους βλέπω ωραίους.
Τον πρώτο τον βρίσκω αστείο, δεν με χαλάει στα πλαίσια του χιούμορ, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τον βρίσκω ωραίο. Αστείο ναι.
Το πόιντ των φωτογραφίων ήταν, ότι δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους.
Χωρίς πρόθεση να θίξω τη σωματική διάπλαση κανενός, είμαι της άποψης ότι ο κάθε άνθρωπος, πρέπει να ντύνεται ανάλογα με το σώμα και το στυλ του.
Αλλά πάλι, όπως φαίνεται αυτά είναι γούστα.
εγω θεωρω οτι στα πλαισια των σεξιστικων προτυπων με τα οποια μεγαλωνουμε, δινουμε τοση εμφαση στο αν καποιος ειναι "ωραιος" ή οχι και θελουμε τοσο πολυ να μοιαζουμε με τα μοντελα των φωτογραφιων.

για μενα καμια απο τις τρεις δεν ειναι σωστες. το ροζ δεν απανταται τοσο πολυ στη φυση και συνηθως δε δενει με το "background".
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 18:12, 13-09-10:

αναλόγως το ρούχο..., π.χ.σε πουκάμισο ίσως, σε παντελόνι όχι τόσο....
παρ' όλα αυτά είναι θέμα γούστου..., εγώ δεν το πάω τόσο σα χρώμα, οπότε δε μου αρμόζει....
εσένα σου....;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 10:33, 14-09-10:

ρε παιδια οπως και να το κανουμε ειναι φλωροχρωμα. face it. αλλα ενταξει, αυτο δεν το κανει κ κατακριτεο....οποιου του αρεσει ας το φορα!
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,662 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 10:33, 14-09-10:

ρε παιδια οπως και να το κανουμε ειναι φλωροχρωμα. face it. αλλα ενταξει, αυτο δεν το κανει κ κατακριτεο....οποιος τον εκφραζει ας το φορα!
έλα μπραβο..........

Φοράνε ροζ ωρέ τα παλικάρια?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 14-09-10 στις 11:15.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 18:45, 14-09-10:

σιγα μωρε ας φορανε τι πειραζει...ροζ φορεσανε δεν σφαξανε κανεναδεν ειναι και εγγλημα..εγω λεω να κανει ο καθενας οτι θελει...δικαιωμα του ειναι στο κατω κατω
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 19:04, 14-09-10:

οταν το φορας το ροζ, και δε σε φοραει αυτο, ειναι σεξυ.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε: στις 08:19, 17-09-10:

Γενικότερα, μ'αρεσει το ρόζ! Εχω δεί άντρες που τους παέι πάρα πολυ, που τους αναδεικνύει, και άλλους που δεν τους πάει καθόλου...
Δεν έχω ταμπού με τα χρώματα στον άντρα, αλλωστε ούτε το ρούχο, ούτε το χρώμα χαρακτιρίζει τον ανδρισμό...
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε: στις 21:47, 17-09-10:

Όχι βέβαια!
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 17:41, 18-09-10:

Και γιατι παρακαλω???
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε: στις 17:50, 18-09-10:

Γιατί να μην μπορούν να φοράνε ροζ;Άμα του πηγαίνει κάποιου το ροζ πολύ γιατί να μην το φορέσει.Εγώ πιστεύω οτι όταν σε έναν άνδρα του πηγαίνει κάποιο χρώμα ακόμα και το ροζ να το φοράει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε: στις 21:41, 18-09-10:

Εγω το θεωρω κοριτσιστικο χρωμα απλα η γνωμη μου ειναι
βλεπω καποιους φορανε και ροζ παπουτσια ημαρτον!!!! δηλαδη!
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 21:56, 18-09-10:

Για δές, και είναι μόδα απο το 2006 !!! Που ήταν χωμένο αυτό το θέμα; Πω πω ικανοποιηση ! το είχα προβλέψει πρίν απο δέκα χρονια !!

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Βλέπε και τα στατιστικά το πολ πρίν απαντήσεις. Ακους εκεί ήμαρτον ! Ελα Δία και Αθηνά και όλοι οι Θεοί του Ολύμπου.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Συντονιστής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,702 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 22:32, 18-09-10:

Eπιτέλους!Ενα θέμα στο οποίο μπορώ να εκμυστηρευτώ τον πόνο μου!

Πείτε του επιτέλους πως μοιάζει με φλώρο!

Αυτό ήταν,μου φυγε ενα βάρος
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 296 μηνύματα.

O mariophys έγραψε: στις 23:04, 18-09-10:

Τώρα δηλαδή εγώ τα ροζ μπλουζάκια μου, τι να τα κάνω;
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:08, 18-09-10:

του Vengeta δε του αρέσουν τα ροζούλια πάντως
Aν και του πάνε
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 23:50, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Ωραια... Δεν σου αρεσει το ροζ??? Ουτε κι εμενα, το απεχθανομαι για την ακριβεια... Αλλα του Μαριου πιο κατω του αρεσει... Εσενα γιατι σε χαλαει να φορεσει αυτος ενα ροζ μπλουζακι???

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Eπιτέλους!Ενα θέμα στο οποίο μπορώ να εκμυστηρευτώ τον πόνο μου!

Πείτε του επιτέλους πως μοιάζει με φλώρο!

Αυτό ήταν,μου φυγε ενα βάρος
Φλωρος ειναι... Αλλα και χωρις την ροζ την φανελα...

Αρχική Δημοσίευση από mariophys
Τώρα δηλαδή εγώ τα ροζ μπλουζάκια μου, τι να τα κάνω;
Ξεσκονοπανα...
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 07:38, 19-09-10:

Εκτός θέματος ή μήπως ακριβώς εντός; Όπως και να έχει ένα ευχάριστο διάλλειμα στην διερεύνιση αυτού του φιλοσοφικού θεωρήματος που, μην το βλέπετε έτσι, έχει προεκτάσεις και επεκτάσεις

Pink, Aerosmith (ακατάλληλο για ανηλίκους)
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 859 μηνύματα.

O Nickname έγραψε: στις 11:26, 19-09-10:

ρε παιδιά ναι γιατί να μη φοράνε? μια χαρά χρώμα είναι (μόνο για το καλοκαίρι ). Το θέμα δεν είναι μόνο τι θα φορέσεις αλλά και πώς θα το υποστηρίξεις
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε: στις 13:47, 19-09-10:

Eγω την δικια μου γνωμη ειπα!! ας φορεσει ο καθενας
ροζ σκουλαρικια που να κρεμονται και να βαψει και τα μαλια του ροζ απλα εγω το θεωρω κοριτσιστικο απλο..!
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 14:05, 19-09-10:

Να υποθέσω ότι όσοι θεωρείτε το ροζ κοριτσίστικο ή γυναικείο ή τέλος πάντων όχι αρρενωπό χρώμα συμπεριλαμβάνετε σε αυτό όλες τις αποχρώσεις του?

Ή μήπως τελικά δεν είναι το χρώμα αυτό καθεαυτό αλλά η ιδέα, η έννοια της λέξης "ροζ" και ό,τι αυτή περικλείει (κούκλες barbie, κοριτσίστικα παιχνίδια και αξεσουάρ κλπ) όπως κάποια πρότυπα διαπαιδαγώγησης ενσταλάζουν στο μυαλό των παιδιών ?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους