Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,655 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
Ναι, φυσικά!
249
78,55%
Όχι βέβαια!
68
21,45%

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 10:53, 12-09-10:

τα τρία πρώτα δεν μου χαλάνε την αισθητική μου.......

τα τρία τελευταία μου χαλάνε την αισθητική μου.......

όλα τα χρώματα είναι θέμα συνδυασμού, σωματότυπου, χρώματος της επιδερμίδας....αν μπορείς να "υποστηρίξεις" το χρώμα και κυρίως θέμα στυλ και κουλτούρας......
δεν πιστεύω ότι το χρώμα "υποστηρίζει" ή υποδηλώνει τις σεξουαλικές προτιμήσεις κάποιου ανθρώπου.....

άλλωστε, ούτε τα λευκά πουκάμισα κολακεύουν όλους τους άντρες, γιατί δεν πάει σε όλους το λευκό χρώμα, άλλους τους φωτίζει κι άλλους τους κάνει σαν το εκρού του νεκρού....

επίσης γνωρίζω ότι πολλοί άντρες προτιμούν τα καρό...... εγώ δεν τα αντέχω γιατι μου θυμίζουν τραπεζομάντηλα ακόμη κι αν τους ταιριάζουν ....αυτόματα ο εγκέφαλός μου φωνάζει..... "τραπεζομάντηλο, τραπεζομάντηλο"...... οπότε δεν μπορώ να δω καν αν τους πάει.......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lovesome (για σήμερα Debbie ;p)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovesome
H για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H lovesome λαβ μιουσικ έγραψε στις 15:37, 12-09-10:

Εμένα μ'αρέσει το ροζ και το μοβ στους άντρες!
Είναι χρώματα κι αυτά!
Και μ'αρέσειιιιι στα αγόρια!
Όσοι μπορούν να το φορέσουν και να τους πηγαίνει είναι όμορφο για μένα!
Πρέπει όμως να χεις το κατάληλο στυλ για να στηρίξεις το ροζ ειδικά αν είσαι αγόρι!!
Αλλά όταν ο άλλος φοράει ένα εφαρμοστό ροζ μπλουζάκι και έχει καλοσχιματισμένο σώμα εδώ δεν τρελένεσαι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:42, 12-09-10:

Και γιατι να μη φορανε παρακαλω? Ισα ισα που ενα ροζ τ σερτ η ενα μωβ ειναι και πολυ κολακευτικο σα χρωμα.
Μονο μη φορεσουν ροζ καλτσες η παντελονι η σωβρακο γιατι εκει καπου το χανουμε.
Επισης, να μην ειναι κολλητα μπλουζακια γιατι κι εκει παλι θα το χασουμε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 15:51, 12-09-10:

Εμένα δεν μου αρέσει το ροζ για τα αγόρια,ούτε και το μωβ... αλλά ειδικά το ροζ μου έβγαζε πάντα κάτι κοριτσίστικο... όχι βέβαια ότι όποιος άντρας φοράει ροζ δεν είναι και άντρας...απλά εμένα δεν μου αρέσει.... πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα γούστου....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:34, 12-09-10:

Γιατί να μην μπορούνε;
Tα κορίτσια γιατί μπορούν και φοράνε μπλε; Ρατσισμός.
Σε ορισμένους μάλιστα, πάει αφάνταστα, τους κάνει πιο γλυκούς.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johnnie2 (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη johnnie2
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O johnnie2 έγραψε στις 19:51, 12-09-10:

Guyssssssssssssss μα τι λέτε???Φυσικά και ο καθείς μπορεί να φοράει ότι θέλει!Προσωπικά έχω ένα παντελονάκι κόκκινο φόρμας που είναι λίγο πιο κολλητο από τις κανονικές και κάθε φορά που το φοράω κάποια θα πεταχτεί να μου πει πόσο μου πάει και οτι μου κάνει ωραίο κωλαράκι.Και συνήθως μετά από αυτό ακολουθεί και χούφτωμα...τώρα αυτο δεν ξέρω,δεν με κολακεύει και ιδιαιτερα αλλά αφου τους αρέσει εγώ θα τους το χαλάσω??!!Χαλάλι τους...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 20:21, 12-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από johnnie2
Guyssssssssssssss μα τι λέτε???Φυσικά και ο καθείς μπορεί να φοράει ότι θέλει!Προσωπικά έχω ένα παντελονάκι κόκκινο φόρμας που είναι λίγο πιο κολλητο από τις κανονικές και κάθε φορά που το φοράω κάποια θα πεταχτεί να μου πει πόσο μου πάει και οτι μου κάνει ωραίο κωλαράκι.Και συνήθως μετά από αυτό ακολουθεί και χούφτωμα...τώρα αυτο δεν ξέρω,δεν με κολακεύει και ιδιαιτερα αλλά αφου τους αρέσει εγώ θα τους το χαλάσω??!!Χαλάλι τους...
είσαι τυπάκος...

Έχω ένα αμάνικο ανοιχτο μώβ πλεχτό πουλόβερ το οποίο μου πάει αφάνταστα με ωραίους χρωματικούς συνδυασμούς πουκαμίσων και τζιν...όταν τα φοράω Θα έπρεπε να με κάνει γυναικωτό;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:36, 12-09-10:

Αγαπάμε ροζ/μωβ σε άντρες.
Αλλά όχι το τρελό το φούξια, ή άλλα φωσφοριζέ.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:46, 12-09-10:

Αν και δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο εναντίον του ροζ, μάλιστα έχω δει και τον πατέρα μου να φορά ένα πολύ ωραίο ροζ πουκάμισο με κοστούμι, το οποίο του πήγαινε πολύ, εγώ προσωπικά αισχυνόμουν ανέκαθεν να φορέσω επάνω μου τούτο το χρώμα. Ένιωθα άβολα, χεβυμεταλλάς άνθρωπος να φοράω ένα χρώμα που έχει συνδεθεί με την Barbie, τους gay, το σεξουλιάρικο στυλάκι γενικότερα, θύμα κι εγώ ενός εν τω βάθει στερεοτύπου, το οποίο η συνείδησή μου προσπαθεί να αποβάλλει, έτσι ώστε ποτέ δεν χαρακτήρισα έναν άντρα ως ...κουνιστό ή οτιδήποτε άλλο επειδή το φορούσε, το υποσυνείδητό μου ωστόσο έτεινε να κράζει. Έτσι, δεν το έχω φορέσει ποτέ, παρά μόνο μία φορά... Όμως τι φορά!!

Ένα ροζ μπλουζάκι
Διήγημα υπό του Μεγάλου Χάους

Είχα έναν φίλο τσιγγάνο, έμενε στον Δενδροπόταμο της Θεσσαλονίκης. Εκείνη την εποχή, είχα μόλις μείνει άνεργος και το καλοκαιράκι είχε ήδη σκάσει χαμόγελο, ήταν στα μέσα Ιουνίου. Με πήρε τηλέφωνο, "έλα κομπάρε, σε περιμένω στις εφτά η ώρα στη γειτονιά". Πήρα λοιπόν το αμαξάκι μου και κίνησα ο καλός σου, να πάω στο ραντεβού, μιας κι είχαμε και καιρό να τα πούμε. Φορούσα ένα μαύρο αμάνικο μπλουζάκι, να φαίνονται και τα μπράτσα ρε παιδί μου, μην μας πάρουν τ' αδέλφια και για τίποτε φλούφληδες. Έφτασα, πάρκαρα σε χώρο που ήλπιζα ότι θα ξαναέβρισκα το αυτοκίνητο το βράδυ και βγήκα να τον βρω. Με περίμενε μαζί με άλλους δυο ρομά, έξω από μια παρκαρισμένη μπέμπα. Μόλις με είδε, μου φώναξε "άντε ρε αδερφέ, εσένα περιμένουμε τόσην ώρα", παρά το γεγονός ότι είχα πάει τσιφ στην ώρα μου. Χωρίς να προλάβω να αντιδράσω, μ' έπιασε απ' το μπράτσο και μ' έσπρωξε μέσα στο αυτοκίνητο, στο πίσω κάθισμα, μπήκε εκείνος στη θέση του συνοδηγού, ενώ οι άλλοι δυο είχαν ήδη μπει μέσα σβέλτα, και ξεκινήσαμε. "Πού πάμε ρε παιδιά;", ρώτησα προσπαθώντας να φανώ άνετος κι αδιάφορος, αφού τέσσερις μαζί, μάλλον δεν πηγαίναμε για να παίξουμε μπιρίμπα. "Θα δεις!", ήταν η καθ' όλα καθησυχαστική απάντηση του φίλου μου.

Το αυτοκίνητο πήγαινε αργά προς μια απ' τις εξόδους της "γειτονιάς", η οποία αποτελεί ένα είδος γκέτο στην πόλη μου, όταν ξαφνικά, δυο στενά πριν φτάσουμε εκεί, μια Μερσεντέ, μαύρη και πολυτελής, πετάχτηκε με το έτσι θέλω μπροστά μας, από έναν παράδρομο και κινήθηκε αργά κι αυτή, μ' εμάς από πίσω ν' ακολουθούμε, δίκην κουστωδίας. "Ωχ μάγκες την γαμήσαμε!" έκανε ο οδηγός, με ύφος μάλλον ατάραχο κι αποστασιοποιημένο. Κρύος ιδρώτας μ' έκοψε κι άρχισε να κυλάει στους κροτάφους μου, όταν τον άκουσα να συμπληρώνει "αυτοί είναι πρεζέμποροι... αλλά μη φοβάσαι δικέ μου, θα το κανονίσουμε", ενώ εγώ είχα ήδη αρχίσει να φαντάζομαι τύπους με μαύρα σακάκια και καπέλα, να βγαίνουν από τη Μερσεντέ και να μας γαζώνουν με Τόμμυγκαν, "όπως Αμέρικα". Μάλλον θα πρέπει να είχα αρχίσει να κιτρινίζω, σε σημείο που μαζί με τη μαύρη μπλούζα φανέρωνα ξεκάθαρα την προτίμησή μου στον Άρη Θεσσαλονίκης, γιατί ο διπλανός μου με κοίταξε και κάτι είπε στη γλώσσα τους χαμογελώντας με νόημα. Πολύ σύντομα θα έβλεπα ότι δεν κινδυνεύαμε από τα καλόπαιδα με τη Μερσεντέ, αλλά από κάτι άλλα, ένστολα. "Γαμώτο, θα νομίσουν ότι είμαστε μαζί τους, τσοράαβ μι μπαχ", έκανε ο δικός μου...

Ενώ λοιπόν πλησιάζαμε αργά προς την έξοδο της γειτονιάς και τίποτε δεν γινόταν, εγώ για μια στιγμή άρχισα να ξαναβρίσκω την ανάσα μου, που είχα κρατήσει ασυναίσθητα για άγνωστο χρονικό διάστημα, ωστόσο η ανάπαυλα δεν έμελλε να κρατήσει για πολύ. Μόλις βγήκαμε απ' τη γειτονιά, στο δρόμο που οδηγούσε στον περιφερειακό, ήταν αραγμένο το περιπολικό, της δίωξης ναρκωτικών. Τα μαλλιά στο κεφάλι μου έγιναν καρφάκια, ενώ τα σαΐνια της δίωξης άφηναν τη Μερσεντέ των εμπόρων να περνάει ανενόχλητη κι έκαναν σήμα στο δικό μας αυτοκίνητο να σταματήσει. Ο ιδρώτας έτρεχε πλέον κι απ' τα μπατζάκια μου, ενώ άκουσα το φίλο μου να λέει, "μη φοβάσαι, είμαστε καθαροί". Το αυτοκίνητο σταμάτησε, οι μπάτσοι όρμηξαν προς το μέρος μας όλο ζοριλίκια, γκαρίζοντας σαν τα μουλάρια να βγούμε απ' το αμάξι. Οι άλλοι βγήκαν, εγώ είχα παγώσει στη θέση μου, σαν τον Μαρμαρωμένο Βασιλιά ένα πράγμα, κοιτώντας σαν ηλίθιος δεξιά κι αριστερά, ενώ δυστυχώς κανένα ξυπνητήρι δεν χτυπούσε για να με βγάλει απ' τον εφιάλτη. Ο μπάτσος ήρθε δίπλα στο παράθυρο απ' την μεριά μου και ξαναέκραξε κάτι του στυλ "έξω κι εσύ ρε!", ενώ το χέρι του έκανε να πιάσει τ' όπλο του...

Σαν χαμένος βγήκα βιαστικά απ' το αυτοκίνητο, ενώ μέσα στην παραζάλη μου άκουγα τα συμπαθή δίποδα, να ουρλιάζουν "μην κουνηθείς", "τα χέρια στο καπώ" κι άλλες τέτοιες αβρότητες, ενώ ένιωθα τις χερούκλες τους να με πασπατεύουν ολούθεν. Ο δικός μου, παιδί της πιάτσας και αλάνι, εξασκημένος από τέτοιες ιστορίες, γι' αυτόν καθημερινότητα, είχε ήδη πιάσει κουβέντα στον μπάτσο που τον γράπωνε κι είχε αρχίσει κιόλας να τον παραμυθιάζει, μπούρου μπούρου. Εγώ δεν είχα στόμα να μιλήσω, πράγμα που θα διασκέδαζε φαντάζομαι πολλούς παθόντες απ' την πολυλογία μου. Μου πήραν την ταυτότητα και πήγαν στο περιπολικό να την τσεκάρουν. Λευκό ποινικό μητρώο, αμέμπτου ηθικής. "Τι ζητάς εσύ εδώ ρε;", με ρώτησε το σαΐνι που με κρατούσε. "Είμαστε κουμπάροι, πάμε σε γάμο" πετάχτηκε ο φίλος μου, "ναι, ναι σε γάμο (γαμώ την κοινωνία μου), κουμπάρος μου είναι" ψέλλισα εγώ, που επιτέλους - θαύμα, θαύμα- βρήκα τη μιλιά μου.

Άνοιξαν το πορτ μπαγκάζ, για να βρούνε δύο σακ βουαγιάζ ολοκαίνουρια, που είχε ο δικός μου βάλει εκεί. Αμέσως ξαναγρίεψαν. "Τι τις θέλετε αυτές τις τσάντες πουλάκια μου, σε παραλαβή εμπορεύματος πηγαίνετε;", έλυσε το πρόβλημα της διακίνησης πρέζας ο αστυνόμος Κλουζώ, ενώ αστραπιαία μου πέρασε απ' το μυαλό πως μετά απ' αυτήν την κρίση εξυπνάδας, μάλλον θα λιποθυμούσε, πράγμα που θα μ' έκανε να γελάσω, αν δεν είχα φρικάρει τόσο πολύ. Άντε να τους εξηγήσεις τώρα, πως τα σακ βουαγιάζ κόκκινου χρώματος (πάλι καλά που δεν έψαχναν και για κομμουνιστές δηλαδή) τα είχε πάρει γιατί την επαύριο έφευγε με τη γυναίκα του για Κωνσταντινούπολη, ενώ καθ' όλη τη διάρκεια, μπρος στα μάτια μου έτρεχαν άπασες οι σκηνές απ' το Εξπρές του Μεσονυκτίου. Τελικά τα κατάφερε και τους έψησε και σιγά σιγά τα πράγματα άρχισαν να χαλαρώνουν. Στο τέλος βρεθήκαμε να πιάνουμε ψιλοκουβεντούλα με τα μπατσόπουλα, μέχρι κι εγώ ξεψάρωσα κι άρχισα να αγορεύω. Η Μερσεντέ με τους εμπόρους, ίσως και με το εμπόρευμα, είχε εν τω μεταξύ βρεθεί σε απόσταση ασφαλείας...

Με τα πολλά, μου επέστρεψαν την ταυτότητα και μας άφησαν να φύγουμε. Μπήκαμε στη μπέμπα και ξαναπήραμε το δρόμο μας, που δεν ήξερα ακόμη για πού τραβούσε. "Εντάξει, μια χαρά τα πήγες Όττο, για πρώτη φορά δηλαδή", μου είπε ο ...κομπάρος, ενώ όλοι σχολιάζαμε τις λεπτομέρειες και τα παραλειπόμενα της ιστορίας. Μόλις βγήκαμε στον περιφερειακό, ο φίλος μου ξαφνικά βγάζει από κάπου ένα χαρτάκι με μια τεράστια φούντα, σαν ταχυδακτυλουργός, κι αρχίζει να στρίβει, ενώ η μπέμπα ήταν εν κινήσει. Ο δρόμος γύρω γεμάτος αυτοκίνητα, η κίνηση μεγάλη. Αυτή τη φορά άσπρισα κυριολεκτικά, κρίμα δηλαδή και μόλις είχα αρχίσει να βρίσκω το χρώμα μου. "Είχες τέτοιο πράγμα ρε μαλάκα και μου είπες πως είμαστε καθαροί;" έκανα έτοιμος να πάθω εγκεφαλικό. "Τι να σου έλεγα ρε Όττο, θα λιποθυμούσες άμα τό 'ξερες!!", ήταν η αφοπλιστική του δικαιολογία και κατά βάθος δεν είχε κι άδικο...

Το τσιγάρο στρίφτηκε, άναψε κι άρχισε να περιφέρεται μέσα στο αμάξι, ενώ όλοι ρουφούσαν λαίμαργα, με πρώτο και καλύτερο τον οδηγό!! Ο κόσμος γύρω, μας κοιτούσαν μέσα από τ' αυτοκίνητά τους, ενώ το ντουμάνι έβγαινε απ' τα παράθυρα του δικού μας, σαν να είχαν πιάσει στ' αλήθεια φωτιά τα κάρβουνα πάνω στα οποία καθόμουν. Άρχισα να πιστεύω πως βρισκόμουν μέσα σε ταινία, κάτι μεταξύ αστυνομικού θρίλερ και φαρσοκωμωδίας. Είχα σιγά σιγά, ασυναίσθητα, αρχίσει να χώνομαι στο πίσω κάθισμα, όμως του κάκου, ήμουν ο πιο ψηλός απ' την παρέα και δεν μπορούσα με καμμία Παναγία να κρυφτώ. Πίστευα πως μας κοιτάζουν όλοι, ήθελα ν' ανοίξει η γης και να με καταπιεί, φανταζόμουν τη Μαρινέλα, με μαύρο μαντήλι στο κεφάλι να τραγουδάει "άνοιξε πέτρα να κρυφτώ, ήλιος να μη με βλέπει", ήθελα να πεθάνω, ήθελα τη μαμά μου. Τελικά αποφάσισα πως εάν δεν μπορείς να το αποφύγεις, χαλάρωσε για να τ' απολαύσεις κι ήπια κι εγώ δυο ρουφηξιές, να πάνε κάτω τα φαρμάκια, άλλωστε εάν μας έπιαναν, ποιος θα με πίστευε ότι εγώ δεν ήπια;...

Μόλις που με ηρέμησε από την υπερένταση, κι άρχισα σιγά σιγά να νιώθω φυσιολογικά, όταν συνειδητοποίησα πως κατευθυνόμασταν προς το Καζίνο. Δεν είχα ξαναπάει ποτέ μου, ούτε και ξαναπάτησα έκτοτε. Φτάσαμε στο πάρκινγκ και βγήκαμε απ' το αμάξι. "Μπααα, Όττο δεν περνάς το face control με τούτο το μπλουζάκι", έκανε ο κομπάρος. "Ε, να φύγουμε τότε", είπα εγώ με κάποια ελπίδα ότι μπορεί τελικά να γλίτωνα την περαιτέρω κατάπτωση, είχα υποστεί αρκετή για ένα απόγευμα στο κάτω κάτω. Όμως φρούδες οι ελπίδες! Ο κομπάρος, παρά το γεγονός ότι ουδόλως γνώριζε τη λέξη "φρούδες", παρά μόνο τη λέξη "φλούδες", είχε κι άλλον άσσο στο μανίκι του. "Έτσι θα σ' αφήσει ο αδελφός ρε Όττο;" είπε χαμογελώντας αυτάρεσκα κι άνοιξε το πορτ μπαγκάζ. Μέσα σ' ένα απ' τα κόκκινα σακ βουαγιάζ, τα οποία τελικά δεν προορίζονταν για να κουβαλήσουν πρέζα με το Εξπρές του Μεσονυκτίου, κρυβόταν μια ολοκαίνουρια, αφόρετη, κοντομάνικη μπλούζα Λακόστ, ...ροζ χρώματος! Τελικά, όση αξιοπρέπεια μου απέμενε μετά απ' όλα όσα έγιναν, ήταν γραφτό να τσαλακωθεί εκείνη τη βραδιά. Ο κομπάρος τα είχε σχεδιάσει όλα, all the way down...

Έτσι, βρέθηκα να φωτογραφίζομαι στο φουαγιέ του Καζίνου, προφίλ ανφάς, αφού τελικά ήταν μοιραίο εκείνο το βράδυ κάποιος να με φακελώσει. Δεν ξέρω εάν θα προτιμούσα να με φωτογράφιζε η ασφάλεια με το μαύρο μου αμάνικο, με τα μπράτσα γυμνά και γυμνασμένα, ή το Καζίνο με το ροζ Λακόστ μπλουζάκι. Τι θα ήταν για μένα μεγαλύτερη ξεφτίλα, διασυρμός και ξεπεσμός; Όμως το Χάος έτσι τα είχε αποφασίσει και κανείς δεν μπορεί να πάει κόντρα στη ροή του, ούτε να μάθει τι θα ήταν καλύτερα ή χειρότερα να είχε συμβεί, εάν όχι ό,τι συνέβη.

Ήταν η πρώτη φορά που μ' έπιαναν οι μπάτσοι, μάλιστα ως ύποπτο για εμπόριο, η πρώτη φορά που την ήπια εν κινήσει, στο φως της μέρας και σε κοινή θέα, η πρώτη φορά που πήγα στο Καζίνο και η πρώτη φορά που φόρεσα ροζ μπλουζάκι, στη ζωή μου. Δεν ξαναφόρεσα ροζ ποτέ πια από τότε. Μια φορά αρκεί για πάντα...

-Otto -

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 15-09-10 στις 17:21.
14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 00:12, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
(...)

Ένα ροζ μπλουζάκι
Διήγημα υπό του Μεγάλου Χάους

(...)
πωπω... Εγραψες!!!

Ον τοπικ τωρα... Καθενας μπορει να φοραει οτι θελει... Κι αν καποιος επιμενει να φοραει κατι που δεν του παει, δικαιωμα του... Οποτε, του παει καποιου ή οχι, γιατι να μην φορεσει ροζ και μωβ??

Ενα μωβ μπλουζακι το χω η αληθεια ειναι...

Αλλα το ροζ ειναι αλλη ιστορια... Το απεχθανομαι γενικως, ακομα και στις γυναικες... Με παραπεμπει παντα στο ροζ συννεφακι που αρεσει στον κοσμο να ζει... Οποτε με τιποτα δεν θα φορουσα εγω ροζ...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:13, 13-09-10:

Δε μου αρέσει το ροζ. Συνειδητοποιώ ότι δεν έχω κανένα μα κανένα ρούχο ροζ.
Δε μου αρέσει το ροζ στους άντρες. Μου βγάζει κάτι σε πολύ τρέντυ και το μισώ. Δεν πα να του πηγαίνει, να τον κάνει γλυκούλη, ομορφούλη και άλλα σε -ούλη.. προτιμώ κάτι πιο brutal.

Αυτά

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:36, 13-09-10:

Δεν πα να του πηγαίνει, να τον κάνει γλυκούλη, ομορφούλη και άλλα σε -ούλη.. προτιμώ κάτι πιο brutal.

Nα βρε, μπορείς να τα μοιράζεις, μπρούταλ πάνω ευαίσθητος κάτω:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 10:49, 13-09-10:

Όχι γιατί μετά θα μεταβούμε σε άλλα ερωτήματα αν μπορούν να φοράνε φούστες στρινγκ κτλ

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:41, 13-09-10:

Εμένα πάντως το ροζ μπλουζάκι/πουκαμισάκι μ' αρέσει σε κάποιους πολύ. Όπως και το ανοιχτό κίτρινο

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:01, 13-09-10:

Αμφιλεγόμενες μελέτες που έγιναν μεταξύ 1979-1980, από τους Pellegrini και Schauss, λέγεται πως απέδειξαν ότι συγκεκριμένες αποχρώσεις του ροζ, μειώνουν την επιθετικότητα και τη μυϊκή δύναμη. () Αυτό οδήγησε στο χρωματισμό κάποιων σωφρονιστικών ιδρυμάτων σε ροζ αποχρώσεις.

Άντε μετά ο άνδρας ο πολλά βαρύς να βάλει ροζουλί;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 12:12, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Nα βρε, μπορείς να τα μοιράζεις, μπρούταλ πάνω ευαίσθητος κάτω:

Monsieur αν πρέπει οπωσδήποτε να τα μοιράσω, προτιμώ το ανάποδο.
Ευαίσθητος πάνω, brutal κάτω.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:20, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αμφιλεγόμενες μελέτες που έγιναν μεταξύ 1979-1980, από τους Pellegrini και Schauss, λέγεται πως απέδειξαν ότι συγκεκριμένες αποχρώσεις του ροζ, μειώνουν την επιθετικότητα και τη μυϊκή δύναμη. () Αυτό οδήγησε στο χρωματισμό κάποιων σωφρονιστικών ιδρυμάτων σε ροζ αποχρώσεις.
και χωρίς το ροζ πάντως, στις φυλακές θα ισχύει πάντα το γνωστό "μου γλύστρησε το σαπούνι από το χέρια, μου το πιάνεις ;"

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 12:33, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
και χωρίς το ροζ πάντως, στις φυλακές θα ισχύει πάντα το γνωστό "μου γλύστρησε το σαπούνι από το χέρια, μου το πιάνεις ;"
Ναι, αλλά με το ροζ τουλάχιστον μπαίνουν στο ανάλογο "mood"!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:34, 13-09-10:

συγκεκριμένες αποχρώσεις του ροζ, μειώνουν την επιθετικότητα και τη μυϊκή δύναμη.

Εμένα πάντως, αν με έντυναν στα ροζ και μου έλεγαν "βγες τώρα έξω να σε δει ο κόσμος",
η επιθετικότητά μου θα είχε αυξηθεί 1000%

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 12:50, 13-09-10:

Το ροζ σαν χρωμα δεν μου αρεσει,ποσο μαλλον να το εχω και σε μπλουζα μου!
Παντως σε μερικα ατομα(αντρες) οντως τους ταιριαζει το ροζ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:06, 13-09-10:

Η σωστή και η λάθος χρήση της ροζ μπλούζας
Α. Η λάθος χρήση

Β. Η σωστή χρήση

Γ. Η απόλυτα σωστή χρήση

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:59, 13-09-10:

σαφως μπορουν..
αλλα το ροζ αρεσει περισσοτερο σε κοπελες..
και γενικα ειναι πιο θηλυκο χρωμα..

αυτο εχω δει σε κοπελες στη ζωη μου,,
και παγκοσμιως ειναι φαινομενο που γινεται μονο του,,οι γυναικες να εχουν ταση προς το ροζ..

και οι ιδιες οι κοπελες βλεπουν πιο γλυκους τους ανδρες με τα ροζ,,πιο θηλυκους..ουσιαστικα..

εμενα μου αρεσει το μπλε..σε ολους τους τονους..και κυριως το βαθυ μπλε,,σκουρο μπλε,,γκρι..
γενικα οι ανδρες εχουν ταση προς τα σκουρα χρωματα,,ενω οι γυναικες προς τα ανοιχτα..

δειτε ενα ενδιαφερον αρθρο περι ροζ και μπλε στα δυο φυλα..

Why do girls wear pink and boys wear blue?

Surely you've done it before. You see a small baby and, based on the color of the baby's blanket, decide whether it's a boy or a girl. It's common knowledge that pink is for girls and blue is for boys. But have you ever wondered why? Why is it that boys prefer blue and girls pink? Is it a cultural phenomenon, as many assume? Or does this distinction between color preferences occur on a different level?

Photo courtesy Abdelhak Senna/AFP/Getty Images
In Morocco, as in most other parts of the world, pink is the color for girls.
The researchers assembled 206 test subjects of both sexes between the ages of 20 and 26 for the study. Most were British Caucasians, but 37 were of Chinese ancestry and were raised in China. The subjects sat before a computer while two rectangles of different colors flashed on the screen. For the purpose of the study, the neuroscientists divided the color spectrum into two halves, red-green and blue-yellow. The rectangles were sorted into these two categories.The researchers asked participants to quickly choose which rectangle they preferred, and then the computer moved on to another set of rectangles. The findings from the experiment showed that men and women both preferred blue out of this set of basic colors.

When given mixed colors to choose from, the male population of the study showed a wide preference for color blends. But when the women were asked to choose from mixed colors, they tended to prefer colors that moved away from blue and toward the red end of the spectrum, where shades like pinks and lilacs are found. The scientists concluded that the long-held distinction of color preferences among genders had a real basis.
That's where the Chinese participants came in. To show the pink/blue color preference exists across cultures and is therefore not a cultural construct, the researchers gave the same test to Chinese subjects. The results were similar among the Chinese women and the British women: Both preferred the shades found on the red side of the spectrum.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 13-09-10 στις 14:13.
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 14:09, 13-09-10:

Εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα αμα ενας αντρας φοραει ροζ.Ειδικα εφοσον του πηγαινει .Ενα απλο χρωμα δεν καθοριζει απαραιτητα και τις σεξουαλικες μας τασεις εξαλλου.Στις γυναικες παντως δεν θυμαμαι να υπαρχει κατι αντιστοιχο(οπως για παραδειγμα να ειναι περιεργο μια γυναικα να φοαρει μπλε,πρασινο κ.λπ) οποτε δεν βλεπω γιατι οχι.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:10, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian

με τη διαφορά ότι η λάθος χρήση είναι εύστοχη σάτυρα και πιθανόν κρύβεται ένας πολύ έξυπνος άντρας από πίσω αν κρίνω από το πρόσωπο, ενώ η σωστή χρήση είναι πραγματικά ρεντίκολα.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:35, 13-09-10:

Α. Η λάθος χρήση

Β. Η σωστή χρήση

Γ. Η απόλυτα σωστή χρήση

Βρε Σίμπυ μου, συγνώμη αλλά ο αγώνας είναι άνισος.
Έβαλες εναν γεματούλη κύριο να φοράει έντονο ροζ και 2 μορφονιούς, που κατά τα άλλα έκαναν πολύ καλή χρήση.. (συ το λες δηλαδή, γιατί ο τρίτος εμένα μου φαίνεται κακόγουστος. ροζ παλ με στρατιωτικό παντελόνι )

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:36, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
με τη διαφορά ότι η λάθος χρήση είναι εύστοχη σάτυρα και πιθανόν κρύβεται ένας πολύ έξυπνος άντρας από πίσω αν κρίνω από το πρόσωπο, ενώ η σωστή χρήση είναι πραγματικά ρεντίκολα.
Εσύ το βλέπεις έτσι ... η πρώτη περίπτωση είναι σάτυρα όντως. Για το αν είναι ή όχι έξυπνος, δεν μπορώ να πω από το βλέμα.
Το αν είναι ρεντίκολα οι άλλοι, τι να σου πω, δεν το βλέπω έτσι. Εγώ τους βλέπω ωραίους.
Τον πρώτο τον βρίσκω αστείο, δεν με χαλάει στα πλαίσια του χιούμορ, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τον βρίσκω ωραίο. Αστείο ναι.
Το πόιντ των φωτογραφίων ήταν, ότι δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους.
Χωρίς πρόθεση να θίξω τη σωματική διάπλαση κανενός, είμαι της άποψης ότι ο κάθε άνθρωπος, πρέπει να ντύνεται ανάλογα με το σώμα και το στυλ του.
Αλλά πάλι, όπως φαίνεται αυτά είναι γούστα.

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:46, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ

........(συ το λες δηλαδή, γιατί ο τρίτος εμένα μου φαίνεται κακόγουστος. ροζ παλ με στρατιωτικό παντελόνι )

Το χακί με το ροζ, το θεωρείς κακόγουστο;

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:50, 13-09-10:

Το χακί με το ροζ, το θεωρείς κακόγουστο;
Όχι. Είναι πολύ πετυχημένος συνδυασμός.
Αλλά αυτό το είδος του παντελονιού με αυτό το χρώμα, δεν πάει πως να το κάνουμε;

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:52, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Όχι. Είναι πολύ πετυχημένος συνδυασμός.
Αλλά αυτό το είδος του παντελονιού με αυτό το χρώμα, δεν πάει πως να το κάνουμε;
Επειδή είναι 5τσεπο;
Εμένα δε με χαλάει καθόλου. Αντιθέτως το βρίσκω πολύ σέξυ!
Όπως είπα, μάλλον είναι θέμα γούστου!

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 15:25, 13-09-10:

Χαχα! Αν ο Άστον Κάτσερ στην τρίτη φωτογραφία (αυτός δεν είναι? ) φόραγε την μπλούζα που φοράει ο πρώτος που στο κάτω κάτω έχει φάση θα ήθελα να δω τι θα λέγατε: ποια είναι η σωστή χρήση?

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:05, 13-09-10:

Εσύ το βλέπεις έτσι ... η πρώτη περίπτωση είναι σάτυρα όντως. Για το αν είναι ή όχι έξυπνος, δεν μπορώ να πω από το βλέμα.
Το αν είναι ρεντίκολα οι άλλοι, τι να σου πω, δεν το βλέπω έτσι. Εγώ τους βλέπω ωραίους.
Τον πρώτο τον βρίσκω αστείο, δεν με χαλάει στα πλαίσια του χιούμορ, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τον βρίσκω ωραίο. Αστείο ναι.
Το πόιντ των φωτογραφίων ήταν, ότι δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους.
Χωρίς πρόθεση να θίξω τη σωματική διάπλαση κανενός, είμαι της άποψης ότι ο κάθε άνθρωπος, πρέπει να ντύνεται ανάλογα με το σώμα και το στυλ του.
Αλλά πάλι, όπως φαίνεται αυτά είναι γούστα.
εγω θεωρω οτι στα πλαισια των σεξιστικων προτυπων με τα οποια μεγαλωνουμε, δινουμε τοση εμφαση στο αν καποιος ειναι "ωραιος" ή οχι και θελουμε τοσο πολυ να μοιαζουμε με τα μοντελα των φωτογραφιων.

για μενα καμια απο τις τρεις δεν ειναι σωστες. το ροζ δεν απανταται τοσο πολυ στη φυση και συνηθως δε δενει με το "background".

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 18:12, 13-09-10:

αναλόγως το ρούχο..., π.χ.σε πουκάμισο ίσως, σε παντελόνι όχι τόσο....
παρ' όλα αυτά είναι θέμα γούστου..., εγώ δεν το πάω τόσο σα χρώμα, οπότε δε μου αρμόζει....
εσένα σου....;

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 10:33, 14-09-10:

ρε παιδια οπως και να το κανουμε ειναι φλωροχρωμα. face it. αλλα ενταξει, αυτο δεν το κανει κ κατακριτεο....οποιου του αρεσει ας το φορα!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:33, 14-09-10:

ρε παιδια οπως και να το κανουμε ειναι φλωροχρωμα. face it. αλλα ενταξει, αυτο δεν το κανει κ κατακριτεο....οποιος τον εκφραζει ας το φορα!
έλα μπραβο..........

Φοράνε ροζ ωρέ τα παλικάρια?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 14-09-10 στις 11:15.
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 18:45, 14-09-10:

σιγα μωρε ας φορανε τι πειραζει...ροζ φορεσανε δεν σφαξανε κανεναδεν ειναι και εγγλημα..εγω λεω να κανει ο καθενας οτι θελει...δικαιωμα του ειναι στο κατω κατω

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:04, 14-09-10:

οταν το φορας το ροζ, και δε σε φοραει αυτο, ειναι σεξυ.

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lacky
H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 08:19, 17-09-10:

Γενικότερα, μ'αρεσει το ρόζ! Εχω δεί άντρες που τους παέι πάρα πολυ, που τους αναδεικνύει, και άλλους που δεν τους πάει καθόλου...
Δεν έχω ταμπού με τα χρώματα στον άντρα, αλλωστε ούτε το ρούχο, ούτε το χρώμα χαρακτιρίζει τον ανδρισμό...

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:47, 17-09-10:

Όχι βέβαια!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:41, 18-09-10:

Και γιατι παρακαλω???

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 17:50, 18-09-10:

Γιατί να μην μπορούν να φοράνε ροζ;Άμα του πηγαίνει κάποιου το ροζ πολύ γιατί να μην το φορέσει.Εγώ πιστεύω οτι όταν σε έναν άνδρα του πηγαίνει κάποιο χρώμα ακόμα και το ροζ να το φοράει.

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:41, 18-09-10:

Εγω το θεωρω κοριτσιστικο χρωμα απλα η γνωμη μου ειναι
βλεπω καποιους φορανε και ροζ παπουτσια ημαρτον!!!! δηλαδη!

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 21:56, 18-09-10:

Για δές, και είναι μόδα απο το 2006 !!! Που ήταν χωμένο αυτό το θέμα; Πω πω ικανοποιηση ! το είχα προβλέψει πρίν απο δέκα χρονια !!

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Βλέπε και τα στατιστικά το πολ πρίν απαντήσεις. Ακους εκεί ήμαρτον ! Ελα Δία και Αθηνά και όλοι οι Θεοί του Ολύμπου.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 22:32, 18-09-10:

Eπιτέλους!Ενα θέμα στο οποίο μπορώ να εκμυστηρευτώ τον πόνο μου!

Πείτε του επιτέλους πως μοιάζει με φλώρο!

Αυτό ήταν,μου φυγε ενα βάρος

Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariophys
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.

O mariophys έγραψε στις 23:04, 18-09-10:

Τώρα δηλαδή εγώ τα ροζ μπλουζάκια μου, τι να τα κάνω;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:08, 18-09-10:

του Vengeta δε του αρέσουν τα ροζούλια πάντως
Aν και του πάνε

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 23:50, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Ωραια... Δεν σου αρεσει το ροζ??? Ουτε κι εμενα, το απεχθανομαι για την ακριβεια... Αλλα του Μαριου πιο κατω του αρεσει... Εσενα γιατι σε χαλαει να φορεσει αυτος ενα ροζ μπλουζακι???

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Eπιτέλους!Ενα θέμα στο οποίο μπορώ να εκμυστηρευτώ τον πόνο μου!

Πείτε του επιτέλους πως μοιάζει με φλώρο!

Αυτό ήταν,μου φυγε ενα βάρος
Φλωρος ειναι... Αλλα και χωρις την ροζ την φανελα...

Αρχική Δημοσίευση από mariophys
Τώρα δηλαδή εγώ τα ροζ μπλουζάκια μου, τι να τα κάνω;
Ξεσκονοπανα...

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 07:38, 19-09-10:

Εκτός θέματος ή μήπως ακριβώς εντός; Όπως και να έχει ένα ευχάριστο διάλλειμα στην διερεύνιση αυτού του φιλοσοφικού θεωρήματος που, μην το βλέπετε έτσι, έχει προεκτάσεις και επεκτάσεις

Pink, Aerosmith (ακατάλληλο για ανηλίκους)

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 11:26, 19-09-10:

ρε παιδιά ναι γιατί να μη φοράνε? μια χαρά χρώμα είναι (μόνο για το καλοκαίρι ). Το θέμα δεν είναι μόνο τι θα φορέσεις αλλά και πώς θα το υποστηρίξεις

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 13:47, 19-09-10:

Eγω την δικια μου γνωμη ειπα!! ας φορεσει ο καθενας
ροζ σκουλαρικια που να κρεμονται και να βαψει και τα μαλια του ροζ απλα εγω το θεωρω κοριτσιστικο απλο..!

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 14:05, 19-09-10:

Να υποθέσω ότι όσοι θεωρείτε το ροζ κοριτσίστικο ή γυναικείο ή τέλος πάντων όχι αρρενωπό χρώμα συμπεριλαμβάνετε σε αυτό όλες τις αποχρώσεις του?

Ή μήπως τελικά δεν είναι το χρώμα αυτό καθεαυτό αλλά η ιδέα, η έννοια της λέξης "ροζ" και ό,τι αυτή περικλείει (κούκλες barbie, κοριτσίστικα παιχνίδια και αξεσουάρ κλπ) όπως κάποια πρότυπα διαπαιδαγώγησης ενσταλάζουν στο μυαλό των παιδιών ?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    tropical

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους