Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,860 μηνύματα σε 74,636 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
Ναι, φυσικά!
249
78,55%
Όχι βέβαια!
68
21,45%

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:31, 20-04-11:

Nαι.
Μ'αρέσουν τα έντονα χρώματα (ειδικά σε μελαχρινούς ). Ωραίο είναι και το ροζάκι-φουξάκι και το πορτοκαλί και το μπλε-οινοπνευματί.
Φορέστε κανένα χρωματάκι βρε αγόρια.Όχι όλο γκρι-μαύρο-άσπρο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 16:57, 20-04-11:

εμένα δεν μου αρέσει πολύ το ροζ στους άντρες. αλλά υπάρχουν και κάποιοι που τους πάνε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 17:05, 20-04-11:

Εγω οπως εχω ξαναπει ροζ οχι ολα τα αλλα χρωματακια ναι ομως

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 17:28, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Εγω οπως εχω ξαναπει ροζ οχι ολα τα αλλα χρωματακια ναι ομως
Ετοιμάσου για κράξιμο σύντροφε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,016 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:49, 20-04-11:

Εγώ ίσα ίσα που το βρίσκω cool και σέξι το ροζ στους άντρες.
Ροζ πουκάμισα ειδικά.
Σε παντελόνια μάλλον δεν μου πολυ αρέσει, εκτός κι αν είναι φόρμα οπότε ok.

-petros

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stelsarmoyta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stelsarmoyta
H stelsarmoyta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H stelsarmoyta βοηθα καλε μου μην φαγωθουμε μεταξυ μας έγραψε στις 05:19, 21-04-11:

οχι ροζ στους ανδρες μην καψουν και ο λιγος ανδρισμος που απεμεινε στην γη!!! προσωπικα δεν το γουσταρω μου βγαζει κατι,εντελως μηχανικα, το...''θηλυπρεπες'' ειδικα κ αν βγαζει ματι τυπου φουξια.αντε συμβιβαζομαστε με ενα μωβακι κι αυτο σκουρο..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 11:58, 25-04-11:

Ετσι πολυ σωστη εισαι ακου να φοραμε και ροζ ουστ!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 12:08, 25-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Ετσι πολυ σωστη εισαι ακου να φοραμε και ροζ ουστ!
Δίκιο έχεις, ακούς εκεί ροζ, ουστ! Πάω να βάλω το τζιν, το μαύρο μπλουζάκι, να πιώ μια μπύρα να ρίξω και ένα ρέψιμο να επανέλθω στα κανονικά επιτέλους. Αυτό το θέμα νομίζω ότι μου μείωσε τη τεστοστερόνη και μου αύξησε τα οιστρογόνα μόνο και μόνο που το διάβασα.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:16, 25-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από stelsarmoyta
οχι ροζ στους ανδρες μην καψουν και ο λιγος ανδρισμος που απεμεινε στην γη!!! προσωπικα δεν το γουσταρω μου βγαζει κατι,εντελως μηχανικα, το...''θηλυπρεπες'' ειδικα κ αν βγαζει ματι τυπου φουξια.αντε συμβιβαζομαστε με ενα μωβακι κι αυτο σκουρο..
Έχω δει πάντως κυρίους με ακριβά κοστούμια, όπου το πουκάμισο, η γραβάτα ή το μαντήλι (συνήθως τα δύο τελευταία ασορτί) έχουν ροζ χρώμα. Ομολογώ ότι δεν μου φάνηκε καθόλου θηλυπρεπές αυτό, δεν υπήρχε καμμία gay υπόνοια στην όλη εμφάνιση, άντίθετα, μάλλον κομψό το βρήκα. Άσχετα που εγώ δεν φοράω κοστούμια και γραβάτες, δεν μπορούμε τόσους ανθρώπους να τους ...κακοχαρακτηρίζουμε έτσι τσουβαλιαστά...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 12:39, 25-04-11:

Κατα τη δικη μου λογικη το χρωμα στα ρουχα δεν ειναι αυτο που κανει καποιον αντρα. Και κατ'αρχην με ποια λογικη το ροζ ειναι καθαρα γυναικειο χρωμα...
Τεσπα εγω πιστευω πως σιγουρα και οι αντρες μπορουν να φορανε ροζ καποιες φορες, βεβαια οχι σε σημειο να ειναι πιο ροζ και απο την Ντορα την εξερευνητρια αλλα οπως ειπε και ο great chaos ενα ροζ πουκαμισο ή ενα ωραιο T-shirt πιστευω πως ειναι ακρως φυσιολογικο και προσωπικα μου αρεσει

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 00:50, 26-04-11:

αν ειναι πουκαμισο ή γραββατα ροζ πεθαινω μ αρεσουν πολυ σε εναν αντρα οπως και το γαλαζιο το οποιο ταιριαζει σε ολους!!!!!!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 01:35, 26-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
αν ειναι πουκαμισο ή γραββατα ροζ πεθαινω μ αρεσουν πολυ σε εναν αντρα οπως και το γαλαζιο το οποιο ταιριαζει σε ολους!!!!!!!!!!

Και εμένα μου αρέσουν τα ροζ πουκάμισα και οι ροζ γραββάτες ταιριάζουν με τα εσώρουχά μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 02:15, 26-04-11:

Παντως για να μην ξαγρυπνατε τα βραδια για απαντησεις στο θεμα, οι επιστημη εχει κανει καποιες μελετες, και υπαρχουν ενδειξεις οτι τα 2 φυλλα εχουν προτιμησεις στα χρωματα, που δεν οφειλονται σε ανατροφη/περιβαλλον/κουλτουρα (ροζ κοριτσια, μπλε αγορια).Ομως δεν ειναι αρκετές, οποτε μολις γινουν κι αλλες, θα ξερουμε πιο σιγουρα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 08:20, 26-04-11:

Παντως για να μην ξαγρυπνατε τα βραδια για απαντησεις στο θεμα, οι επιστημη εχει κανει καποιες μελετες, και υπαρχουν ενδειξεις οτι τα 2 φυλλα εχουν προτιμησεις στα χρωματα, που δεν οφειλονται σε ανατροφη/περιβαλλον/κουλτουρα (ροζ κοριτσια, μπλε αγορια).Ομως δεν ειναι αρκετές, οποτε μολις γινουν κι αλλες, θα ξερουμε πιο σιγουρα.
ναι,, τα εχω διαβασει,,
το ροζ ειναι πχ το χρωμα της υγειας γονιμοτητας των θηλυκων..

αλλα για το μπλε-που ειναι το αγαπημενο μου χρωμα-δεν εχει βρεθει αναλογη εξηγηση για τα αρσενικα

βασικα εχω την εντυπωσ-και σε μενα ισχυει- οτι τα θηλυκα προτιμουν πιο ανοιχτα ζωηρα χρωματα..ενω τα αρσενικα πιο σκουρα,,επιβλητικα..καφε,γκρι,μαυρο,σκουρο μπλε..κλπ

Παράθεση

DOINA

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DOINA
H DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H DOINA έγραψε στις 19:53, 26-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Εγω παντος οταν βλεπω αντρα με ροζ μου γυρνανε τα ντερα, μου ρχετε να του χωσω μπουνια. Δεν μπορω να θεωρισω καπιον που φοραει ροζ αντρα, εδω ομοφυλοφιλοι δεν φορανε ροζ και τα φοραει ενας "κανονικος"; Βεβαια μου γυρνανε τα ντερα γενικοτερα με αυτοςυ που ακολουθουνε πιστα μεχρι και στο πως ειναι το νυχι του μικρου δαχτιλου του ποδιου την μοδα αλλα ειδικα με της ροζ μπλουζες και αλλα που ειναι γυναικια κατα την γνωμη μου δεν μπορω
Ναι ξερω ειμαι ρατσιστης κλπκλπ, αλλα τι να κανω, αυτες της αρχες πειρα απο το σπιτι μου, εμαθα να ειμαι αντρας!

και ποιος εισαι εσυ που θα χωσεις μπουνια στο αλλον επειδη φορεσε ...ΡΟΖ ! ο καθενας μας ντυνεται οπως γουσταρει..αμα δεν αρεσε σε καποιους ..στα παλια μας τα παπουτσια... και επειδη εσυ δεν φορας ροζ δεν παει να πει οτι εισαι πιο αντρας απο καποιον αλλον με ροζ !
απλα ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικη εμφανιση,προσωπικοτητα,στυλιστικες προτιμησεις κλπ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 15:28, 28-04-11:

Σε βρίσκω απολύτως σωστή DOINA. Κάτι τέτοιες ακραίες απόψεις είναι αναχρονιστικές και πρέπει να είναι κατακριτέες. Αν είναι δυνατόν στον 21ο αιώνα να υπάρχουν ακόμη τέτοιες απόψεις.

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 16:11, 28-04-11:

Όχι. Κατηγορηματικά. Ρητά και αμετάκλητα.
Απελθέτω απ' εμού το ποτήριον τούτο.
Εμένα μου αρέσουν τα γαλάζια...
Τους επιτρέπω να φοράνε μουσταρδί, όμως.

Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 16:16, 28-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Όχι. Κατηγορηματικά. Ρητά και αμετάκλητα.
Απελθέτω απ' εμού το ποτήριον τούτο.
Εμένα μου αρέσουν τα γαλάζια...
Τους επιτρέπω να φοράνε μουσταρδί, όμως.
Γιατί κατηγορηματικά? Κακό είναι κάποιος να αρέσει ένα ροζ ρούχο? Αυτά τα λέγαν τουλαχιστον μέχρι τη δεκαετία του '80.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 01:18, 23-07-11:

Ναι καλε,γτ να μην γινετε? σιγα...ισα ισα που σε μερικους παει το βρισκω κουλ

Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη λιλ αιθεροβάμων
H λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 02:37, 23-07-11:

αναλόγως το ρούχο! Θα μ αρεσε ενα ροζ μπλουζάκι ας πούμε αλλα όχι ροζ κάλτσες! Δεν ξέρω γιατί αλλά μου κάνει κάτι περίεργο..

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 12:21, 23-07-11:

Γιατί όχι; Εμένα μου αρέσουν τα ροζ μπλουζάκια.

Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ95
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε στις 12:47, 23-07-11:

Οτι θελει ο καθενας φοραει!
Δεν θα παμε και να σκισουμε τη ροζ μπλουζα επειδη δεν μας αρεσει!
Η αληθεια ομως ειναι οτι καποιοι το παρα(χεζουν)κανουν!
Εχω δει -ΑΝΤΡΕΣΣΣΣ- να φορανε ροζ παντελονι φορμα!
Εχω δει -ΑΝΤΡΕΣΣΣΣ- να φορανε ροζ κασκ(χ)ολ(σαλι) με 20 βαθμους κελσιου!
Τι να πεις???ΜΟΔΑ!!!
Οποιος θελει την ακολουθει,και οποιος δεν θελει οχι!
Εγω προσωπικα ποτε δεν ακολουθησα τη μοδα!
Οτι βρισκω στην ντουλαπα το φοραω!
Και οταν ερχετε η ωρα για ψωνια με πιανει μια βαρεμαρα!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 12:50, 23-07-11:

Πριν χρόνια είχα μία φίλη που επειδή έμεινε άνεργη πουλούσε ρούχα σαν προσωρινή δουλειά.
Ήρθε μια μέρα στην δουλειά μου και μου έδειξε κάτι δείγματα, και πήρα για να την ενισχύσω και μόνο, και επειδή πάντα ρωτώ τις γυναίκες όταν αγοράζω ρούχα, φώναξα δύο συναδέλφισσες και μου διάλεξαν 2-3 πουκάμισα και ένα μπουφάν.
Ένα από τα πουκάμισα που πήρα ήταν χρώμα ροζ, που μου έλεγαν εκείνες ότι ήταν πολύ ωραίο και μοντέρνο.
Έπειτα από λίγο άρχισα να διαβάζω τέτοια θέματα, ένα από αυτά εδώ στο στέκι που κρατάει μερικά χρόνια, και όταν το φόρεσα, αισθανόμουν ότι όλοι με κοιτούσαν καλά-καλά.
Αν και δεν νομίζω να είμαι κανένας κομπλεξικός, να πω την αλήθεια επηρεάστηκα από αυτά που διάβασα, και είπα στην μητέρα μου να το δώσει σε κάποιον φτωχό ή να το πάρω στο εξοχικό να κάνω δουλειές με αυτό.
Έξω πάντως, δεν το ξαναφόρεσα, ίσως να είμαι λάθος, δεν ξέρω, αλλά η νοοτροπία αυτή με έκανε να μην θέλω να το ξαναφορέσω, και ήταν ωραίο πουκάμισο!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:52, 23-07-11:

το ροζ είναι γυναικείο ...

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 13:08, 23-07-11:

Γιατί να μήν μπορούν το απαγορεύει κανένας νόμος;

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 15:32, 23-07-11:

Το ροζ γυναικείο το μαύρο αντρικό.Καμιά γυναίκα στο εξής να μη φοράει μαύρο.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:09, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Το ροζ γυναικείο το μαύρο αντρικό.Καμιά γυναίκα στο εξής να μη φοράει μαύρο.
Άλλοι έχουν αντίθετη άποψη για το μαύρο στη γυναίκα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:19, 24-07-11:

στις γυναικες πάνε όλα τα χρωματα..

στους ανδρες οχι..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:22, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
στις γυναικες πάνε όλα τα χρωματα..

στους ανδρες οχι..
Απόλυτο.
Επίσης μη συγχέεις το ''ταιριάζει'' με το ''αρέσει''.
Δηλαδή μπορεί να μη σου αρέσει να φοράς ροζ αλλά να σου ταιριάζει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 16:22, 24-07-11:

το ροζ ειναι ενα χρωμα. και ολα τα χρωματα δεν πανε σολους. ετσι λοιπον εχουμε αντρες που δε τους πηγαινει το ροζ και αντρες που τους πηγαινει. οπως εχουμε και γυναικες που δε τους πηγαινει το ροζ και γυναικες που τους πηγαινει. ^^

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:25, 24-07-11:

Επίσης μη συγχέεις το ''ταιριάζει'' με το ''αρέσει''.
νομιζω ομως οτι συμπιπτει συνηθως..

δηλαδη σου πανε τα χρωματα που σου αρεσουν..

γιαυτο σου αρεσουν αλλωστε..

εχεις διαπιστωσει το αντιθετο?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:32, 24-07-11:

Oui, στερεότυπα.
''Το ροζ είναι γυναικείο.'' Έτσι πολλοί άνδρες δε φοράνε ροζ χωρίς να έχουν πειραματιστεί αν τους πάει ή όχι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:34, 24-07-11:

ναι,αλλα πολλοι απλα αντιπαθουν ενα χρωμα..οπως ροζ..

πχ εμενα ποτέ δεν μου αρεσε το ροζ και μου αρεσε το μπλε γκρι,μολυβι,,κλπ χρωματα,,σκουρα κυριως..

σου αρεσουν και μερικα χρωματα απο μονος σου,,δεν ειναι οτι όλα ειναι λογω επηρεασμου..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:49, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
νομιζω ομως οτι συμπιπτει συνηθως..

δηλαδη σου πανε τα χρωματα που σου αρεσουν..

γιαυτο σου αρεσουν αλλωστε..

εχεις διαπιστωσει το αντιθετο?

Nαι.
Το ροζ μου πηγαίνει πολύ επειδή είμαι ξανθιά. Δε μου αρέσει όμως και για αυτό δεν το φοράω.
Δεν έχω τίποτα σε ροζ. Ούτε λαστιχάκι για τα μαλλιά.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:50, 24-07-11:

Αν αλλάξουμε τον τίτλο σε:
Μπορούν οι άντρες να φοράνε #FFC0CB;
Θα είστε ευχαριστημένοι όσοι λέτε ότι είναι "γυναικείο χρώμα";
Ένα hex triplet είναι, σαν όλα τα άλλα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:55, 24-07-11:

Θα είστε ευχαριστημένοι όσοι λέτε ότι είναι "γυναικείο χρώμα";
Ένα hex triplet είναι, σαν όλα τα άλλα.
ναι..

αλλα καθε ανθρωπος και εγκεφαλος προτιμαει καποια χρωματα...

εμενα πχ -και να μου παει το χρωμα που δεν το πιστευω-παλι δεν μου αρεσει..ουτε το κοκκινο

μονο τα σκουρα χρωματα μου αρεσουν..μπλε ,γκρι,μαυρο,κλπ

εχον γινει ολοκληρες ερευνες και υποθεσεις γιατι αρεσει στις γυναικες το ροζ..αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:14, 24-07-11:

Γιατί μας αρέσει;

Μου κάνει εντύπωση που σε -σχεδόν- κάθε θέμα μιλάς για έρευνες.
Ή είσαι πολύ ψαγμένος ή χρησιμοποιείς την έρευνα -χωρίς να υπάρχει- για να παρουσιάσεις τη θέση σου ως αλάθητη.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:30, 24-07-11:

Μου κάνει εντύπωση που σε -σχεδόν- κάθε θέμα μιλάς για έρευνες.
Ή είσαι πολύ ψαγμένος ή χρησιμοποιείς την έρευνα -χωρίς να υπάρχει- για να παρουσιάσεις τη θέση σου ως αλάθητη.
λεω οτι το ψαχνουν και επιστημονες..
για ολα γινονται ερευνες αλλωστε..

δεν ειπα οτι ειναι σιγουρο κατι,,αλλα για αποψεις..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:41, 24-07-11:

Έστω.
Εγώ δεν έχω δει έστω και μια ημιτελής έρευνα πάνω στο θέμα.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 02:56, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
εχουμε αντρες που δε τους πηγαινει το ροζ και αντρες που τους πηγαινει....
Είπες μια.....ιστορική αλήθεια (άθελα σου βέβαια)!

Δεν πειράζει όμως, τους άνδρες που τους "πάνε" τα ροζ (men's in pink) και εκείνους που τους πάνε.....διακοπές οι γονείς τους τον Ιούλιο στο χωριό και μένουν δίχως internet, έχουν κάτι κοινό!

Είναι παιδιά που δεν γίνονται (ποτέ) Άνδρες!

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 25-07-11 στις 02:59. Αιτία: δεν έχει γούστο πια....
Παράθεση

kate_gka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kate_gka
H kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H kate_gka χαρισε μου εναν κοσμο μοναχα για μας... έγραψε στις 14:20, 30-07-11:

E αν ειναι ποτε!
Φυσικα και μπορουν και στους περισσοτερους παει πολυ!!

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 09:53, 01-08-11:

εε ρε τι διαβαζω

ΒΕΒΑΙΩΣ και μπορουνε!!! ωραια χρωματακια φωτεινα φωτεινα!! το ροζ ειν απ τα αγαπημενα μου σε ρουχα!

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 11:42, 01-08-11:

Βεβαίως και τα πάντα επιτρέπονται, μόνο ένας μεγάλος κουτσομπόλης θα μπορούσε να κατακρίνει απο πίσω κάποιον άλλον για το χρώμα που έχει το ρούχο του.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 11:50, 01-08-11:

Εννοείται πως μπορούν να φοράνε ροζ οι άντρες.. Τους κολακεύει ιδιαίτερα.. Ειδικά τα ροζ πουκάμισα,είναι κ ό λ α σ η !!!

Παράθεση

Madie17

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Madie17
H Madie17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Madie17 Heyy neo melos edw:P έγραψε στις 11:53, 01-08-11:

Φυσικά και μπορούνε!! Εμένα το αγόρι μου έχει μια ροζ μπλούζα που του πάει αφάνταστα τρελά και κατά κάποιο μαγικό τρόπο του γλυκαίνει τη φατσούλα του και με τρελαίνει<3

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 17:49, 17-08-11:

Εννοείται.

Είναι σαν να ρωτάτε, αν μπορούν οι γυναίκες να φορούν μπλε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:57, 17-08-11:

Είναι σαν να ρωτάτε, αν μπορούν οι γυναίκες να φορούν μπλε.
οχι..

οι γυναικες εχουν απειρη ελευθερια στο ντυσιμο αφου μπορουννα φορεσουν ανδρικα ρουχα και εσώρουχα και να φανει μοδα,,ενω αν το κανει ο ανδρας και φορεσει καθαρα γυναικεια ρουχα ή εσώρουχα θα γινει της ποπης..και απο τις γυναικες..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 17-08-11 στις 19:59.
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 19:29, 17-08-11:

φυσικα και μπορουνε!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:58, 17-08-11:

δειτε γυναικα με σακακι..κουστουμι..τρεντυ..

δειτε ανδρα με φορεμα καλσον και γοβες..

καταλαβαινετε τη διαφορα ε?

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 20:03, 17-08-11:

εγω παντως το μονο που έχω σε ροζ στην γκαρνταρόμπα μου είναι ένα πουκάμισο massimo duty

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    tropical

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους