Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,780 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 307 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σεισμική δόνηση 5,1 Ρίχτερ βόρεια της Θεσσαλονίκης

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 22:07, 24-05-09:

Μπαράζ σεισμικών δονήσεων -η ισχυρότερη ήταν 5,1 Ρίχτερ- και επίκεντρο περιοχή στο έδαφος της ΠΓΔΜ, κοντά στα σύνορα με την Ελλάδα συντάραξαν τη Κυριακή τη βόρεια Ελλάδα, χωρίς να προακλέσουν ζημιές.

Η ισχυρότερη σεισμική δόνηση είχε μέγεθος 5,1 Ρίχτερ σημειώθηκε στις 19.17.

Σύμφωνα με το Εργαστήριο Γεωφυσικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, το επίκεντρό του σεισμού εντοπίστηκε 70 χιλιόμετρα βόρεια της Θεσσαλονίκης, κοντά στην πόλη Βαλάντοβο της ΠΓΔΜ.

Προηγήθηκαν και άλλες σεισμικές δονήσεις με το ίδιο επίκεντρο. Ισχυρότερη ήταν αυτή με μέγεθος 4,1 Ρίχτερ που σημειώθηκε στις 15:30 το απόγευμα.

Και οι δύο σεισμοί έγιναν αισθητοί στη Θεσσαλονίκη, στους νομούς Κιλκίς, Σερρών, Πέλλας και σε άλλες περιοχές της Κεντρικής Μακεδονίας, χωρίς όμως να αναφερθούν ζημίες.

Πηγή: in.gr

Τον καταλάβατε τον σεισμό;Πώς αντιδράσατε;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O PGeorge4 έγραψε: στις 22:20, 24-05-09:

Τα αδέρφια μου ειναι θεσσαλλλλλλονικη και δεν καταλαβαν τιποτα .........
(οι σκοπιανοι μας ριχνουν σεισμους) :p
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christidim (Dimitra)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H christidim έγραψε: στις 22:40, 24-05-09:

εγω που ειμουν σε μια περιοχη κοντα στη Θεσσαλονικη τον καταλαβα αλλα κρατησε για λιγοτερο απο 30''
Παράθεση

nfk (Nίκος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δουλεύω τον κόσμο... . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O nfk έγραψε: στις 22:44, 24-05-09:

Kι'εγώ παιδιά κοντά στην Θεσσαλονίκη μενω και τον νιώσαμε. Καθομουν στην καρέκλα και είδα το γραφείο να τρέμει.. Στην αρχή νόμιζα οτι η τρέλα μου χτυπάει την πόρτα αλλά νταξει μετά είδα κόσμο έξω και επιβεβαιώθηκα! Οι συγγενείς μου στο Κιλκίς τον ΠΑΡΑΝΙΩΣΑΝΕ!
Παράθεση

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O PGeorge4 έγραψε: στις 22:46, 24-05-09:

Μαλλον τα αδεφρια μου ειναι αναισθητοι . φοιτητες .................
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 22:46, 24-05-09:

Εμείς εδώ,Κιλκίς,τον νιώσαμε όντως.Λόγω του ότι μένω και στον τελευταίο όροφο,έγινε ακόμη πιο αισθητός.Έπεφταν κορνίζες,ράφια κλπ.Ας ελπίσουμε πως οι επόμενοι που σίγουρα θα υπάρξουν θα είναι μικρότερης έντασης..
Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε: στις 22:47, 24-05-09:

Περιττο να σας πω οτι εχω ****** πανω μου με τοσους σεισμους σημερα...
-----------------------------------------
και τον απογευματινο τον ενιωσα για τα καλα ομως
-----------------------------------------
http://www.emsc-csem.org/index.php?page=home
Παράθεση

nfk (Nίκος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δουλεύω τον κόσμο... . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O nfk έγραψε: στις 22:53, 24-05-09:

Εμάς μας κούνησε και πριν απο καμιά ωρίτσα... Ντάξει ενα μικρό τρέμουλο των επίπλων , οχι τιποτα σημαντικο..
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 10:21, 25-05-09:

μένω κόντα στην θεσσαλονίκη και δέν κατάλαβα τίποτα. εκείνη την ώρα ήμουν φροντηστήριο.
Παράθεση

stefos

Νεοφερμένος

Ο stefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O stefos έγραψε: στις 10:25, 25-05-09:

ναι οντως εμεις στο κιλκις τον καταλαβαμε εγω καθομουν στο σαλονι και βλεπω την λαμπα να κουνιεται και να πηγαινει περα δωδε!!!!
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 10:52, 25-05-09:

Ελπίζω να μην άνοιξε το εκεί ρήγμα γιατί αλλιώς θα έχουμε ανταγωνισμό Πάτρα-Σαλονίκη.
Τώρα σοβαρά όμως, εσείς μπορεί να τρομάξατε αλλά αυτό που γίνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα (σμήνη σεισμών) και το ότι δεν ξέρουμε πότε θα χτυπήσει ο εγκέλαδος είναι κάτι συνηθισμένο για μας όσο και να σας φαίνεται παράξενο στην περιοχή της Δυτικής Ελλάδας.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 15:24, 25-05-09:

Έλα, ένα πενταράκι σας έκανε εκεί πάνω και το κάνατε θέμα...
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 17:02, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Έλα, ένα πενταράκι σας έκανε εκεί πάνω και το κάνατε θέμα...
Πενταράκι σε απόσταση 25 χιλιομέτρων και να μην το κάνουμε θέμα;
Τέλος πάντων,αν δεν έχεις άποψη για το θέμα,καλύτερα να μην ποστάρεις καν.
Παράθεση

vivika (Βιβή)

Νεοφερμένος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H vivika έγραψε: στις 17:07, 25-05-09:

Αφηστε... κατω απο το τραπεζι τν εβγαλα
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 12:34, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valandil
Πενταράκι σε απόσταση 25 χιλιομέτρων και να μην το κάνουμε θέμα;
Τέλος πάντων,αν δεν έχεις άποψη για το θέμα,καλύτερα να μην ποστάρεις καν.
Ναι, οκ, η αντιπολίτευση φταίει. Χαλαρώστε κι απολαύστε το, η μισή Ελλάδα κάποτε έζησε ένα μεγάλο σεισμό, θα ζήσει κι η άλλη μισή, τι να κάνουμε. Αλλιώς πηγαίντε στην Αγγλία που δεν έχει και ρήγματα.
Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 13:05, 26-05-09:

Ναι, οκ, η αντιπολίτευση φταίει. Χαλαρώστε κι απολαύστε το, η μισή Ελλάδα κάποτε έζησε ένα μεγάλο σεισμό, θα ζήσει κι η άλλη μισή, τι να κάνουμε. Αλλιώς πηγαίντε στην Αγγλία που δεν έχει και ρήγματα.
εαν γινει ενας μεγαλος σεισμος στην περιοχη που μενει καποιος και το ταβανι ειναι ετοιμο να πεσει στο κεφαλι του,δεν νομιζω να χαλαρωσει και να το απολαυσει.εκτος αν εσυ μπορεις να το κανεις
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 13:42, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από napstor
εαν γινει ενας μεγαλος σεισμος στην περιοχη που μενει καποιος και το ταβανι ειναι ετοιμο να πεσει στο κεφαλι του,δεν νομιζω να χαλαρωσει και να το απολαυσει.εκτος αν εσυ μπορεις να το κανεις
Δεν είναι μεγάλος σεισμός τα 5 ρίχτερ με εστιακό βάθος 10 χιλιόμετρα, 60 χιλιόμετρα πιο πέρα απ'τη Θεσσαλονίκη. Εκτός κι αν μένεις σε παράγκα.
Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 13:45, 26-05-09:

Δεν είναι μεγάλος σεισμός τα 5 ρίχτερ με εστιακό βάθος 10 χιλιόμετρα, 60 χιλιόμετρα πιο πέρα απ'τη Θεσσαλονίκη. Εκτός κι αν μένεις σε παράγκα.
μα εγω δεν μιλησα για τον συγκεκριμενο σεισμο.
Παράθεση

stefa_1 (Στέφανος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O stefa_1 έγραψε: στις 14:12, 26-05-09:

Εγω ρε παιδια ζω σεισμους καθημερινα...Περνανε αποχετευσεις εξω στους δρομους και ετσι οπως σκαβει η μπουλντοζα ολα τρεμουν!Το υπολογιζω στα 5,0 ριχτερ
Παράθεση

bill_fc

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O bill_fc έγραψε: στις 19:21, 26-05-09:

Εγώ έπαιζα μπάσκετ και δεν κατάλαβα τίποτα στον απογευματινό σεισμό. Κατάλαβα ωστόσο το βράδυ ένα κουνηματάκι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια